Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:13 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 26, 2010 12:52 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 11:04 am
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
Mazio napisał(a):
Wtedy połączenie tych dwoch szlakow to będzie lajcik


wyglada na to ze taka opcje wybiore:) to teraz jeszcze tylko jakas mapinka i mozna ruszac (pogodo trwaj!!!!!)

dzieki chlopaki:) :thumleft:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 26, 2010 12:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Proszę dziewczynko :lol:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 26, 2010 1:07 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 11:04 am
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
a jak pogoda nie dopisze to sie wybycze w termach bukowinskich;)

jak ktos bedzie tam w ten weeknd i zobaczy na jakiejs przeleczy wrzeszczaca kobite, ze sie zgubila, to pomozcie bo duza szansa ze to bede ja :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 26, 2010 1:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Renata napisał(a):
to pomozcie bo duza szansa ze to bede ja


Pasem ? :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 26, 2010 2:22 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sie 15, 2009 4:44 pm
Posty: 23
Lokalizacja: Kraków
keff79 napisał(a):
nie bój nic - skasują


O 6.30 na Siwej Polanie nie było nikogo z obsługi parkingu ani w budce z biletami, to samo o 19.30. Czyli krótko mówiąc nie skasowali :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 26, 2010 2:50 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 3:51 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Kraków
sic napisał(a):
keff79 napisał:
nie bój nic - skasują


O 6.30 na Siwej Polanie nie było nikogo z obsługi parkingu ani w budce z biletami, to samo o 19.30. Czyli krótko mówiąc nie skasowali Very Happy

Widać że swój chłop :D centuś krakowski się nie da skasować, a co! :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 26, 2010 4:29 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 11:04 am
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
Łukasz T napisał(a):
Pasem ? Wink



grzecznych dzieci sie nie bije!!! :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 26, 2010 4:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
pioabra napisał(a):
Chciałbym wybrać się w Tatry i planuję jakie trasy można by przejść dla mało wprawionego piechura. Możecie coś doradzić ??

Wybierz coś z tego
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/propo.htm

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 27, 2010 7:50 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 04, 2010 3:43 pm
Posty: 20
Mazio napisał(a):

... przełęcz Krzyżne. Widok stamtąd jest, szczegolnie gdy się jest tam po raz pierwszy, "zapierający dech w piersiach".

małe pytanie, orla perc końćzy się własnie na tej przełęczy, czyli idąc orlą łapie się na te widoki? te szlaki się że tak powiem zbiegają?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 27, 2010 8:03 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Troche głupie to pytanie... Popatrz na mape.

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 27, 2010 10:20 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So sie 08, 2009 11:12 pm
Posty: 324
zejscie z Krzyznego do 5-stawów średnio przyjemne..wejscie od strony Murowanca bardzo ładne i bez niespodzianek...
Widoki z przełęczy BEZCENNE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 28, 2010 7:40 am 
Nowy

Dołączył(a): N lip 04, 2010 3:43 pm
Posty: 20
czyli się domyślam że to to same miejsce widokowe tylko wejde na nie od "gorszej strony" bez elementu zaskoczenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 28, 2010 4:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Adaśko napisał(a):
zejscie z Krzyznego do 5-stawów średnio przyjemne..

Ale ładne równie widokowo..

Adaśko napisał(a):
i bez niespodzianek...

a jakie tam masz niespodzianki.. schodziem ze dwa razy i na żadna niespodzianke nie trafiłem, no może raz "tęcza"

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 28, 2010 10:39 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sie 28, 2010 9:59 pm
Posty: 3
Witam serdecznie!
Wraz z kilkoma znajomymi planujemy 2-3 dniowy wypad w Tatry, gdzieś tak za tydzień, dwa. No... o ile oczywiście pogoda pozwoli... ehh a może być z tym problem :/

Jesteśmy młodymi ludźmi (18-21 lat), nowicjuszami jeśli chodzi o Tatry, najdłuższą/najtrudniejszą trasę jaką pokonaliśmy to Dolina Roztoki - 5 Stawów - Przez Świstówkę do MO.

Szukamy czegoś o podobnej bądź trochę wyższej skali trudności. Lęków jako tako nie mamy. Wiadomo, na otwartej przestrzeni dreszczyk jest, ale przecież o to w tym wszystkim chodzi ;)

Zrobiłem mały research i myślę nad Zawratem + Mały Kozi Wierch. Nie wiem tylko jak z zejściem, bo podobno już trudniejsze. Nie byłem nigdy na Giewoncie, a to też ciekawy punkt widokowy. Myślę, że teraz gdy sezon się kończy nie powinno być tam tłumów.

Prosiłbym o jakieś sugestie. Fajnie aby trasy ułożyć tak, by wędrować 'od schroniska do schroniska'. Pewnie nie jestem pierwszy, który o takie coś pyta, ale znaleźć coś w tym obszernym temacie to udręka ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 28, 2010 11:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Na przykład:
Dzień 1 - dojście do Murowańca, zakwaterowanie, wycieczka na Kościelec (może być kółko - Czarny staw, Kościelec, zejście na drugą stronę), nocleg w Murowańcu.
Dzień 2 - Czarny Staw, zółtym na Skrajny Granat do Koziego Wierchu, w dół czarnym, nocleg w 5 Stawach
Dzień 3 - Przez Szpiglasową Przełęcz (można wejść na Szpiglasowy Wierch) do Morskiego Oka, w dół do Palenicy i busem na stację PKP.

Musicie mieć rezerwację w schroniskach o co nie jest łatwo.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 29, 2010 9:51 am 
Swój

Dołączył(a): N sie 29, 2010 12:22 am
Posty: 32
Zgodnie z zaleceniami przenoszę tutaj swój wątek dotyczący kilku tras na które mam zamiar się wybrać ale wcześniej poszukuję opinii czy są to trasy nieco bardziej zaawansowane i wymagające pewnego doświadczenia, czy może na tyle "swobodne", że wystarczy zaopatrzyć się w zdrowy rozsądek i jako taką kondycję aby móc je przejść ;)

a) Krzyżne z Hali Gąsienicowej
b) Kozi Wierch od D5SP
c) Zadni Granat od Hali Gąsienicowej (kombinacja 4 szlaków)
d) Bystra
e) Starorobociański Wierch
f) Świnica (od Kasprowego)
g) Szpiglasowy Wierch

p.s. mam 21 lat więc młody ze mnie człowiek, a jeśli idzie o kondycję to cóż - nie jest ona wspaniała, ale z drugiej strony 8-9 h wędrówki z paroma przystankami nie stanowi dla mnie problemu :P Powiedzmy, że nadrabiam pewne braki chęcią. Zaznaczam też jednak, że należę do średnio odważnych i trasy typu: Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem lub wejście na Zawrat od Gąsienicowej (o ile wiem to jest to z klamrami i drabinką) są dla mnie z góry skreślone ;) Przynajmniej na dłuższy czas dopóki nie nabiorę solidnego doświadczenia i obycia się z trudniejszymi szlakami ale nawet wtedy nie jestem pewien czy zdecyduję się na ryzyko (zwłaszcza, że przeważnie wędruję z dziewczyną).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 29, 2010 10:19 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:35 pm
Posty: 19
///goska/// napisał(a):
pioabra

A to mają być trasy jednodniowe?
Napisz coś o sobie, żeby prościej było dobrać trasę - masz lęk wysokości, jakieś dolegliwości, jaką masz kondycję?
Chcesz jakąś bardziej spokojną trasę czy może chcesz się trochę pomęczyć? :)

skoro chodziłeś kilka lat z rzędu, to już trochę się wprawiłeś jako piechur :P


Tak najlepiej jednodniowe. Chcemy nocować jak większość turystów w Zakopcu...

Lęku wysokości nie mam. Chciałbym aby były to trasy do przejścia, bez wspinania, ale zmęczyć jak najbardziej się mogę. Chciałbym zwiedzić kilka widoków, jak Ciemniak, Małołączniak, czy Kościelec. Tylko nie wiem, jakimi trasami tam dotrzeć i skąd najlepiej wyruszyć i jak wrócić.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 29, 2010 11:00 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 28, 2009 11:06 am
Posty: 123
Lokalizacja: Łódź
Witam,
wybieram się we wrześniu na Starorobociański Wierch. Jaką ciekawą trasę możecie polecić? Chodzi mi wejście na górę i zejście, bez nocowania w schronie. Myślę, że dobrze było by zahaczyć o Trzydniowiański i Kończysty. Udało by mi się jeszcze wejście na Bystrą? Czekam na propozycje.
Pozdrawiam
matwoj89

_________________
W górach jest wszystko co kocham...
www.picasaweb.google.com/matwoj89


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 29, 2010 11:30 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 5:02 pm
Posty: 123
Rasen - trasa, którą proponuje grubyilysy całkiem fajna, może być też np.
1st - Kuźnice - Kasprowy Wierch - Świnica - zejście do Murowańca czarnym szlakiem (ew. przez Zawrat, ale to już będzie trudniejsza trasa) i nocleg w Murowańcu
2nd - taki sam jak proponowany
3rd - z DPSP na Krzyżne (przepiękne widoki) i do Murowańca i do Kuźnic
Tylko nie wiem jak z noclegiem w Murowańcu, bo ponoć ciężko się załapać.
Na dwa dni można iść omijając pierwszy dzień i od razu na Skrajny, Kozi i do DPSP. Albo:
1st - Kuźnice - Kasprowy Wierch - Świnica -Zawrat - zejście do DPSP
2nd - wersja ze Szpiglasowym albo Przełęczą Krzyżne albo Kozi Wierch - Skrajny Granat - Murowaniec - Kuźnice

Wiele jest kombinacji :) Co do Giewontu, to na Twoim miejscu bym sobie odpuściła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 29, 2010 11:39 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 28, 2009 11:06 am
Posty: 123
Lokalizacja: Łódź
Rasen napisał(a):
Nie byłem nigdy na Giewoncie, a to też ciekawy punkt widokowy. Myślę, że teraz gdy sezon się kończy nie powinno być tam tłumów.


We wrześniu tak samo są tłumy... Na giewoncie to pusto jest zimą :D.

Ciekawą trasę zaproponowała ///goska///

///goska/// napisał(a):
1st - Kuźnice - Kasprowy Wierch - Świnica -Zawrat - zejście do DPSP
2nd - wersja ze Szpiglasowym albo Przełęczą Krzyżne albo Kozi Wierch - Skrajny Granat - Murowaniec - Kuźnice


To pochodzicie "od schroniska do schroniska".
Ewentualnie możecie przejść sobie z Kuźnic na Gąsienicową, a później na Przełęcz Świnicką i Świnica, Zawrat i nocleg w piątce. Mało atrakcyjna trasą jest bezpośrednio z Kuźnic na Kasprowy.

_________________
W górach jest wszystko co kocham...
www.picasaweb.google.com/matwoj89


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 29, 2010 11:54 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 09, 2010 10:55 am
Posty: 24
Witam , mam takie pytanko słyszał ktoś jaki ma być wrzesień w Tatrach ? :)
Bo mam zamiar we wrzesniu sie wybrac z rodzinka w tatry no i tak z ciekawosci pytam .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 29, 2010 12:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Matti napisał(a):
Witam , mam takie pytanko słyszał ktoś jaki ma być wrzesień w Tatrach ? :)
Bo mam zamiar we wrzesniu sie wybrac z rodzinka w tatry no i tak z ciekawosci pytam .

Podobno ma być o dzień krótszy niż sierpień, dni mają być krótsze i w ogóle ma być chłodniej, niż w sierpniu. Za to jest szansa że będzie mniej ludzi na szlakach.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 29, 2010 12:06 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 5:02 pm
Posty: 123
pioabra napisał(a):
Chciałbym zwiedzić kilka widoków, jak Ciemniak, Małołączniak, czy Kościelec. Tylko nie wiem, jakimi trasami tam dotrzeć i skąd najlepiej wyruszyć i jak wrócić.

we wszystkie punkty startowe dojedziesz busem z dworca w Zakopanem

To może - Kiry - zielonym i czerwonym na Ciemniak, potem Krzesanica - Małołączniak - Kondacka Kopa - Giewont(można zahaczyć, bo blisko będzie) i do Kuźnic i stamtąd busem do Zakopanego

Co do Kościelca to - Kuźnice - Murowaniec - Kościelec i taki sam powrót (żeby nie powtarzać trasy, to można iść tak jak pisał grubyilysy)

Oprócz tego na jednodniowe to można np. Palenica Białczańska - Morskie Oko - Szpiglasowy Wierch - zejście do DPSP - przez Dolinę Roztoki do Palenicy.
Albo - Kuźnice Murowaniec - Czarny Staw Gąsienicowy - Skrajny Granat - zejście zielonym szlakiem z Zadniego Granatu i dalej do Czar.St.Gąs. itd.
Albo Świnica - w zależności od umiejętności i chęci: albo przez Kasprowy (wyjście na Kasprowy mało atrakcyjne, ale "zaliczacie" kolejny szczyt, a widoki z góry nawet-nawet), albo z Murowańca: 1. przez Liliowe (raczej nie polecam tej trasy, wg mnie mało ciekawa), 2. przez Świnicką Przełęcz, 3.przez Zawrat (trudniejsza trasa z dość dużą ekspozycją - polecam raczej do wchodzenia niż schodzenia). Mix kombinacji wchodzenie-schodzenie :)


Ostatnio edytowano N sie 29, 2010 12:21 pm przez ///goska///, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 29, 2010 12:19 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 09, 2010 10:55 am
Posty: 24
"Podobno ma być o dzień krótszy niż sierpień, dni mają być krótsze i w ogóle ma być chłodniej, niż w sierpniu. Za to jest szansa że będzie mniej ludzi na szlakach "

hehe :D tak własnie myslalem :D
a jeszcze mam takie pytanie o skrajny granat , sa jakieś "straszne" trudności ?
Rodzinka sobie poradzi ? Nasza najtrudniejsza wycieczka to Świnica która zdobylismy niedawno w połowie sierpnia .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 29, 2010 12:26 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1233
Lokalizacja: Warszwa
Matti napisał(a):
Witam , mam takie pytanko słyszał ktoś jaki ma być wrzesień w Tatrach ? Smile
Bo mam zamiar we wrzesniu sie wybrac z rodzinka w tatry no i tak z ciekawosci pytam .

to zależy

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 29, 2010 12:39 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 15, 2005 6:58 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Września
Azariasz napisał(a):

a) Krzyżne z Hali Gąsienicowej


Trudności nie ma żadnych - tylko daleko.

Azariasz napisał(a):
b) Kozi Wierch od D5SP


Też bez trudności, tylko mozolnie.

Azariasz napisał(a):
c) Zadni Granat od Hali Gąsienicowej (kombinacja 4 szlaków)


Tam niestety jeszcze nie szłam.

Azariasz napisał(a):
d) Bystra


Tam też mnie nie było.

Azariasz napisał(a):
e) Starorobociański Wierch


Żadnych trudności.

Azariasz napisał(a):
f) Świnica (od Kasprowego)


Zawsze tamtędy schodzę i schodzi się ok.

Azariasz napisał(a):
g) Szpiglasowy Wierch


Najlepsze podejście od Moka - zejście do 5-tki początkowo po łańcuchach, ale bez żadnego problemu.

Azariasz napisał(a):
Zaznaczam też jednak, że należę do średnio odważnych i trasy typu: Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem lub wejście na Zawrat od Gąsienicowej (o ile wiem to jest to z klamrami i drabinką) są dla mnie z góry skreślone ;) Przynajmniej na dłuższy czas dopóki nie nabiorę solidnego doświadczenia i obycia się z trudniejszymi szlakami ale nawet wtedy nie jestem pewien czy zdecyduję się na ryzyko (zwłaszcza, że przeważnie wędruję z dziewczyną).


To wejście na Zawrat od Gąsienicowej nie takie straszne, jak je malują. Nie ma tam żadnej drabinki a i klamer sobie nie przypominam. Są łańcuchy, ale nie jest tam jakoś trudno. Jest za to ciekawie, bo coś się dzieje a i nie ma przepaści, więc spaść trudno.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 29, 2010 1:06 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 5:02 pm
Posty: 123
Azariasz napisał(a):
czy może na tyle "swobodne", że wystarczy zaopatrzyć się w zdrowy rozsądek i jako taką kondycję aby móc je przejść

tak

wichurra napisał(a):
klamer sobie nie przypominam
są, ale takie do trzymania się, w formie poręczy

Matti napisał(a):
a jeszcze mam takie pytanie o skrajny granat , sa jakieś "straszne" trudności ?
Rodzinka sobie poradzi ? Nasza najtrudniejsza wycieczka to Świnica która zdobylismy niedawno w połowie sierpnia .

A którędy wychodziliście na Świnicę? jeśli od Zawratu, to nie będziecie mieć problemów ze Skrajnym. Jeśli od Kasprowego, to też raczej nie. Nie przypominam sobie tam większych problemów (oprócz zmęczenia, spowodowanego upałem i ciężkim plecakiem :) ). Zależy też jaką masz rodzinkę :). A chcecie schodzić tym samym szlakiem czy idziecie na pozostałe Granaty? Bo w drodze ze Skrajnego na Pośredni zdarzają się bardziej eksponowane miejsca (które mogą stanowić pewien problem dla np. małego dziecka).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 29, 2010 6:48 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 09, 2010 10:55 am
Posty: 24
Na Świnice wchodziliśmy od Kasprowego .
No i teraz sobie tak planuje jakas trase jak pojedziemy w Tatry moze we wrzesniu i mysle o granacie skrajnym a czy bysmy sprobowali przejsc przez wszystkie to nie wiem . Hmm moje siostry maja po 14 lat : ) Bo zemna problemu nie ma z nimi raczej też nie :) Czyli przejscie pozostalych granatów to już trudniejsze rzecz rozumiem ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 29, 2010 7:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Matti napisał(a):
...Hmm moje siostry maja po 14 lat...

Jeżeli byliście na Świnicy i wiek między 14 a 50 to dacie radę na Skrajny, byleby pogoda dopisała. Dalej na Zadni Granat też wielkich trudności nie ma, łatwiej zejść zielonym do Koziej Dolinki, bo do czarnego szlaku i Żlebem Kulczyńskiego jest już nieco trudniej. Ale na serio to bez przesady, jak będzie dobra i pewna pogoda, będzie wam dobrze szło i będzie daleko do zmroku można i pójść dalej.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 29, 2010 7:58 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
Azariasz napisał(a):
c) Zadni Granat od Hali Gąsienicowej (kombinacja 4 szlaków)
samo podejście bez trudości techicznych, za to stromo, a dalsza tase od Zadniego jaką plaujesz? bo dalszy kawałek- w strone Ganatów to już ola peć, najłatwiejszy odcinek ale jednak troche 'wspinaczki' i przepaścisto jest.

Cytuj:
d) Bystra
stosunkowo daleko od wejścia do TPN ( jakies 5,5 h samo podejście - z Kościeliskiej przez Ornak, a jeszcze zejść tzeba, skąd masz zamiar wyuszać? ale jak Ci kodycja pozwoli to polecam- piękny szlak, a z Bystrej cudowe widoki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL