Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:41 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 231  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 14, 2010 10:12 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/kr ... omosc.html

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 14, 2010 3:50 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Kronika TOPR 13.09.2010.
Nadesłał Adam Marasek
poniedziałek, 13 wrzesień 2010
Zimowe warunki jakie panowały w Tatrach dały się we znaki turystom, którzy mimo zalegającego śniegu i okresowo ograniczonej widoczności wybierali się na wycieczki nie będąc do nich odpowiednio wyekwipowani nie mówiąc o znajomości topografii czy umiejętnościach poruszania się w zimowych warunkach.


Żródło: http://www.topr.pl/

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 10:42 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
Cytuj:
Ciało turysty w wodospadzie Siklawa w Tatrach Wysokich

W największym w Polsce wodospadzie ciało turysty znaleźli dziś rano ratownicy TOPR.
Obecnie trwa akcja wydobycia zwłok z wody. Warunki w Tatrach są trudne, w górach zalega śnieg, szlaki są oblodzone.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... okich.html


Cytuj:
Drugi dzień z rzędu w Tatrach znaleziono zwłoki. Tym razem w okolicach Wielkiej Siklawy w Dol. Roztoki zginęła kobieta.

- Dziś w rejonie Wielkiej Siklawy w Dol. Roztoki ratownicy odnaleźli zwłoki kobiety - informuje Jan Krzysztof, naczelnik TOPR.

Wcześniej, w tym samym rejonie, turyści odnaleźli plecak i wtedy rozpoczęły się poszukiwania. Trwa transport zwłok. W akcji bierze udział śmigłowiec.

Od kilku dni również za pośrednictwem ratowników ojciec poszukiwał zaginioną córkę. Na razie nie wiadomo, czyje zwłoki odnaleziono w górach.

http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/i ... =&id=10205

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 12:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
właśnie radio podało, że chodzi prawdopodobnie (znaleziono plecak z dokumentami) o tę zaginioną dziewczynę z Krakowa, ponadto sprawę przejęła policja, ponieważ nie wiadomo jaka była przyczyna śmierci, z oględzin wynika, że nie był to upadek z wysokości

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 8:31 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sie 13, 2007 12:06 am
Posty: 161
Lokalizacja: Radom
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... terki.html

Zastanawia mnie czemu TOPR nie zawiadomiło policji o fakcie odnalezienia plecaka przez turystów, jak informuje krakowska GW. Choć ze strony TOPR wynika, że już pracownicy schroniska kojarząc fakty to poczynili. Komu tu wierzyć?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 9:25 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
PiKeczup napisał(a):
Zastanawia mnie czemu TOPR nie zawiadomiło policji


Jeśli by TOPR zawiadamiał policje za każdym razem że znalazł plecak to policja w Zakopcu by zajmowała sie bzdurami :D

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 9:34 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sie 13, 2007 12:06 am
Posty: 161
Lokalizacja: Radom
Uważasz, że to bzdura?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 9:38 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
PiKeczup napisał(a):
Uważasz, że to bzdura?


Przemyśl ile w ciągu sezonu znajdują różnych rzeczy czy plecaków w całych Tatrach?
TOPR prowadził standardowa procedurę. Poszukiwał osoby w rejonie znalezienia plecaka. A co policja miała by robić w tamtym rejonie to nie bardzo wiem. Jest to teren działania TOPR i Straży Parku.
TOPR by zawiadomił policje jeśli były podejrzenia zabójstwa.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 9:46 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sie 13, 2007 12:06 am
Posty: 161
Lokalizacja: Radom
raffi79. napisał(a):
A co policja miała by robić w tamtym rejonie to nie bardzo wiem. Jest to teren działania TOPR i Straży Parku.
TOPR by zawiadomił policje jeśli były podejrzenia zabójstwa.

A to:
- Dziewczyna zginęła prawdopodobnie na skutek upadku albo utopienia - mówi dyżurny ratownik TOPR Bartłomiej Stoch-Michna. Ciała jeszcze nie zidentyfikowano, ale policja podejrzewa, że jest to zaginiona pod koniec lipca 24-letnia Urszula Olszowska.
P. S. Słyszałeś o Programie Zintegrowanego Ratownictwa Medycznego? Policji się w nim nie wyklucza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 9:48 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... terki.html

Cytuj:
Urszula Olszowska pracowała w "Gazecie Krakowskiej" jako fotoreporterka. 28 lipca wyszła z domu o 9 rano. Rodziców poinformowała, że jedzie na Rynek spotkać się z kolegą i wróci po południu. To był ostatni raz, kiedy widzieli córkę. W ten sam dzień zamilkł też telefon dziewczyny.


Jeśli to prawda, to wygląda na to, że to nie był żaden wypadek górski.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 9:55 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
PiKeczup napisał(a):
Dziewczyna zginęła prawdopodobnie na skutek upadku


W Tatrach jest to 90% wypadków, poślizgnięcie i upadek zazwyczaj z duzej wysokości.
Wczoraj śmierć pod Rysami identyczna sytuacja. Poślizgniecie -upadek.
Jeśli od 24lipca nie dawała oznak życia wiec rodzina zawiadomiła policje.
Więc dziwi mnie Twoje zdziwienie czemu TOPR nie zawiadomił policji.

PiKeczup napisał(a):
P. S. Słyszałeś o Programie Zintegrowanego Ratownictwa Medycznego


Słyszałem, i jakoś nie pamiętam żeby w akcjach ratunkowych w Tatrach brała udział policja chyba jedynie jak śmigło nawiali TOPRowi.

:D

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 10:01 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
raffi79. napisał(a):
Wczoraj śmierć pod Rysami identyczna sytuacja. Poślizgniecie -upadek.


Zasadnicza różnica, bo na Rysy się chodzi a Wodogrzmoty to się ogląda z mostu i w życiu nie spotkałem nikogo, co by tam gdzieś w ich okolicy chodził. Sprawa śmierdzi z dala zabójstwem.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 10:04 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sie 13, 2007 12:06 am
Posty: 161
Lokalizacja: Radom
@raffi79,
ale ja nie piszę o braniu udziału policji scricte w akcji ratunkowej. Widać nie kumasz celu wspomnianego programu :mrgreen:.
Chodzi o kwestię informacyjną, czy dana osoba znajdująca się w bazie danych osób zaginionych była wyposażona np. w taki czy inny plecak. Został on znaleziony nie w schronisku, a przy szlaku. Zatem daje do myślenia. Nieprawdaż?


Ostatnio edytowano Śr wrz 15, 2010 10:10 pm przez PiKeczup, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 10:09 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Markiz napisał(a):
a Wodogrzmoty to się ogląda z mostu i w życiu nie spotkałem nikogo


Fakt
"Ratownicy TOPR odnaleźli w środę w potoku Roztoka, ok. 150 metrów od szlaku w Dolinie Roztoki, ciało kobiety."
Może być kilka przyczyn, zasłabnięcie upadek to potoku i utonięcie, poślizgniecie na mokrych skałach.
Myślę że fotoreporterzy schodzą też z szlaku żeby uchwycić piękno Tatr.
Zobaczymy co policja na to o ile będzie kiedy to podane do publicznej wiadomości.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 10:14 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
raffi79. napisał(a):
Więc dziwi mnie Twoje zdziwienie czemu TOPR nie zawiadomił policji.

Jak ktoś zginie, to i tak trzeba zawiadomić policję, a na miejsce musi pojechać prokurator. Natomiast każde zaginięcie w interesie ratowników powinno być zgłoszone na policję, choć by po to aby uniknąć sytuacji w których ratownicy od miesiąca prowadzą poszukiwania, a poszukiwany\a siedzi w domu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 10:16 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
PiKeczup napisał(a):
Chodzi o kwestię informacyjną, czy dana osoba znajdująca się w bazie danych osób zaginionych była wyposażona


TOPR myślę że później i tak zawiadamia policję.
Tutaj na pewno będzie przeprowadzona sekcja zwłok czy było to morderstwo czy poprostu nie szczęśliwy wypadek. Ja zakładam że to drugie.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 10:26 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
piomic napisał(a):
Ja widziałem i znam kilku takich.

Trzeba by wiedzieć dokładnie gdzie znaleziono ciało. "Rejon Wodogrzmotów" to bardzo ogólne stwierdzenie.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 10:33 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
Markiz napisał(a):
Trzeba by wiedzieć dokładnie gdzie znaleziono ciało. "Rejon Wodogrzmotów" to bardzo ogólne stwierdzenie.


Kod:
Drugi dzień z rzędu w Tatrach znaleziono zwłoki. Tym razem w okolicach Wielkiej Siklawy w Dol. Roztoki zginęła kobieta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 10:34 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sie 13, 2007 12:06 am
Posty: 161
Lokalizacja: Radom
TP również pisze o rejonie Siklawy, do WM to około 90 min.


Ostatnio edytowano Śr wrz 15, 2010 10:41 pm przez PiKeczup, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 16, 2010 6:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Ali7 napisał(a):
Ale skąd Ci się Markiz te Wodogrzmoty wzięły?


Chyba pomroczność jasna. Nie wiem, tak jednym uchem słuchałem radia i musiałem źle skojarzyć. :oops:

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 1:26 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
Cytuj:
Słowacja: odnaleziono polskiego taternika. Dwa dni tkwił w ścianie.

Słowackim ratownikom udało się odnaleźć polskiego taternika, który od soboty tkwił w ścianie Kieżmarskiego Szczytu - podaje RMF FM. Mężczyzna żyje, jest przytomny i porozumiewa się z ratownikami.

Mężczyzna ma uraz nogi i jest wychłodzony. Po udzieleniu pierwszej pomocy będzie transportowany za pomocą lin do doliny. Jak podaje RMF FM, warunki atmosferyczne w Tatrach nie pozwalają na użycie śmigłowca.

Turysta uległ wypadkowi podczas powrotu ze wspinaczki na Kieżmarskim Szczycie. Jego partnerka zostawiła go i wezwała pomoc. Poszukiwania rannego trwały dwa dni. Jak się okazało, para podczas zejścia pomyliła drogi i znalazła się w ścianie Małego Kieżmarskiego Szczytu - jest to najwyższa (900 m. wysokości) ściana wspinaczkowa w Tatrach.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... a_dni.html

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 9:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Tutaj info o wypadku i akcji ratowniczej ze strony HZS:
Cytuj:
Dňa 25.09.2010 o 20:50 hod. bola HZS požiadaná prostredníctvom tiesňovej linky „112“ o pomoc pre poľského horolezca, ktorý si počas zostupu z Kežmarského štítu poranil dolnú končatinu a nebol schopný samostatne zostúpiť. Úraz bol súčasne nahlásený aj na oblastné stredisko HZS Vysoké Tatry prostredníctvom poľských kolegov z TOPR-u, ktorí boli rovnako o nehode informovaní. Službukonajúci príslušník sa následne spojil s postihnutým, avšak ten okrem informovania o asi 30 m dlhom páde, nevedel presne definovať, kde sa so spolulezkyňou medzi Huncovským a Kežmarským štítom nachádzajú. Záchranári HZS Vysoké Tatry odišli v sobotu vo večerných hodinách do oblasti Kežmarského štítu. Počas pátrania po postihnutom v nočných hodinách stretli v teréne zostupujúceho maďarského turistu spolu s 13-ročným dievčaťom, ktorí schádzali po magistrále. Turista informoval záchranárov, že videl v podvečerných hodinách dvojicu horolezcov na vrchole Kežmarského štítu. Oblasť prehľadávali do skorých ranných hodín nasledujúceho dňa, avšak pre pretrvávajúce zlé poveternostné podmienky sprevádzané hustou hmlou s minimálnou viditeľnosťou – neúspešne. Ráno na druhý deň boli postupne do akcie nasadzované ďalšie skupiny záchranárov zo všetkých oblastných stredísk HZS a dobrovoľní záchranári HZS. O 9:05 hod. dvaja českí horolezci oznámili na dispečing HZS Vysoké Tatry, že videli sobotu podvečer okolo 17:00 hodiny dvojicu poľských horolezcov pod Kežmarským štítom. O hodinu neskôr stretla jedna zo záchranných skupín HZS na turistickom chodníku medzi Skalnatým plesom a Veľkou Svišťovkou spolulezkyňu postihnutého, ktorá sa rozhodla zísť na turistický chodník a priviesť záchranárov na miesto nešťastia. Nanešťastie, nevedela presnejšie povedať, kadiaľ zostupovala. Záchranári HZS premočenú, mierne podchladenú lezkyňu odprevadili do budovy HZS v Starom Smokovci a následne pokračovali v pátraní v oblasti Kežmarského štítu až do pondelkového rána. Okolo 10:00 hodiny sa im podarilo získať hlasový kontakt s postihnutým v oblasti hrebeňa vedúceho z Malého Kežmarského štítu na Veľkú Svišťovku, avšak pre pretrvávajúcu hmlu sa k horolezcovi dostali až o hodinu neskôr. Postihnutý sa nachádzal v severnej stene Malého Kežmarského štítu, teda v úplne inej lokalite, ako horolezci opísali, čo znemožnilo jeho rýchle nájdenie. Tu prečkal dve noci a dokopy strávil v nehostinných podmienkach a nedostatočnej výstroji približne 38 hodín. Pacientovi bola okamžite poskytnutá prvá pomoc. Vzhľadom na fakt, že sa nachádzal vo vážnom stave silne podchladený, bol prostredníctvom technických pomôcok a lán Dyneema vytiahnutý na hrebeň a následne spustený do Huncovskej dolinky. Záchranári HZS ho odtiaľ z dôvodu bezpečnejšieho presunu postupne transportovali na Skalnaté pleso a do Tatranskej Lomnice, kde ho prevzala posádka RLP . Záchrannej akcie sa zúčastnilo 88 príslušníkov a dobrovoľných záchranárov HZS spolu so 4 špeciálne cvičenými psami. Záchranná akcia, ktorá trvala nepretržite približne 47 hodín, dopadla úspešne napriek nepriazni počasia a pochybeniam, ktorých sa poľskí horolezci v teréne dopustili. Poďakovanie patrí všetkým záchranárom, ktorí sa záchrannej akcii zúčastnili, zachovali sa absolútne profesionálne a napriek dlhému času od nahlásenia nešťastia nepoľavili v pátraní a verili, že horolezca môžu zachrániť. Vďaka patrí aj PZ SR za pomoc pri lokalizácii postihnutých a pracovníkom TMR, ktorí umožnili prevoz záchranárov a postihnutého aj mimo pracovných hodín.


http://www.hzs.sk/index.php?lang=sk&sit ... av&id=1556


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 28, 2010 6:52 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Nikt od nas?
Wszystkie forumowe mixty zameldowały się po łykendzie?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 28, 2010 3:53 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
poniedziałek, 27 wrzesień 2010

W związku z opadami śniegu powyżej 2000 metrów, silnym wiatrem odradzamy wycieczek w wyższe partie Tatr, do czasu poprawy warunków pogodowych.

foto: TOPR W tak trudnych warunkach pogodowych została przeprowadzona wyprawa ratunkowa po czwórkę turystów którzy potrzebowali pomocy na Świnicy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 29, 2010 8:05 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2010 4:02 pm
Posty: 647
Lokalizacja: Litwa
Pierwszy raz słyszę, że ktoś idzie na Kieżmarski stit, tam chyba nie ma oficjalnego szlaku, czy się mylę :?: I czy bywa jakaś kara, jeżeli kogoś o tak trzeba ratować z nieznakowanego szlaku :?:

_________________
So close, no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
and nothing else matters


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 29, 2010 8:18 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Proste ! Nauczka na przyszłość, musi być !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 29, 2010 8:21 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Ja też pierwszy raz słyszę. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 29, 2010 8:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
ja to pierwszy raz słyszę że jest taki szczyt :shock: :mrgreen:

Ali7 napisał(a):
Najczęściej łeb urzynają.

golanmac napisał(a):
Nauczka na przyszłość, musi być !

w dyby! w dyby!

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 29, 2010 8:51 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
peepe napisał(a):
golanmac napisał(a):
Nauczka na przyszłość, musi być !

w dyby! w dyby!


25 zeta i gość ma wadę wymowy.

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 29, 2010 8:55 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2010 4:02 pm
Posty: 647
Lokalizacja: Litwa
peepe napisał(a):
ja to pierwszy raz słyszę że jest taki szczyt :shock: :mrgreen:

no to wstyd :roll: ile razy byłeś na Słowacji :?: ja byłam tam bardzo mało i stit słyszany, tylko jakoś pytań i relacji z niego nie zauważyłam, więc nie sprawdzałam informacji o nim, aż tak trudno to zrozumieć :?: :roll:

_________________
So close, no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
and nothing else matters


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 231  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL