Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:10 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 22, 2010 7:32 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
chief dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 22, 2010 7:34 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Być może wierzę w teorie spiskowe, ale mam niepowstrzymane uczucie że to się jakoś wiąże:

http://tatry.inspiration.pl/viewtopic.p ... sc&start=0

Stary znajomy adzi postanowił zorganizować zimową wycieczkę w Tatry na którą zaprasza wszystkich chętnych.

B.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 22, 2010 7:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Morti,czarny_siergiej
Dajcie chłopakowi spokój.
Przecież każdy wie, że zorro ma cienką szpadę i stąd to wszystko wynika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 22, 2010 7:52 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 21, 2010 6:39 pm
Posty: 130
Lokalizacja: krk
Rohu napisał(a):
Morti,czarny_siergiej
Dajcie chłopakowi spokój.
Przecież każdy wie, że zorro ma cienką szpadę i stąd to wszystko wynika.


Racja Rohu! Zapomniałem, że Freud jest przecie kluczem do wszystkiego! :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 11:15 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 15, 2010 9:58 am
Posty: 24
czarny_siergiej napisał(a):
zorro napisał(a):
mam 3 gps (telefon/Holux M-241/automapa) i biedziemy miec ze minimum 3 komorki w roznych sieciach + mapy z pozycjami gps + mapa topo garmina w telefonie + info w schronisku + jestem supermenem


:shock:

profil użytkownika powoli ulega krystalizacji... choć ja, mimo wszystko, nadal wietrzę tu tanią prowokację ;)

przymując, że się mylę, to jeśli poważnie wierzysz w to co piszesz, to naprawdę zgroza... zakładając, że nawet poradzisz sobie z mapą i gpsem i się nie zgubisz (np. gdzieś w okolicy Wodogrzmotów), to kiedy będziesz leżał przywalony trzymetrową warstwą śniegu, albo zjeżdżał "Szpiglasowym Ekspresem" w kierunku Wielkiego Stawu, gwarantuję, że na niewiele ci się one zdadzą. i nie pomoże ci także bycie supermanem (ani ekspertem).

kozactwo i gadżeciarstwo w górach na niewiele się zdadzą, proponowałbym zacząć od odrobiny szacunku.

to byla odpowiedz na temat zgubienia sie, rok temu na babiej byla widocznosc 1,5m, a my bez problemu szlismy bo widze gdzie jestem na GPS, bo mi sie szlaki pokazuja i pozycja gdzie ja jestem, wiec trudno sie zgubic, do tego mam 3 zapasowe baterie do GPSów, kazdego, wiec telefon z widoczna mapa pociagnie z 10h, a modol Holux ktory pokazuje na wyswietlaczu informacje okolo 15h na kazdej baterii, wiec jak inni gdzies zachodza nie wiadomo gdzie z babiej przy braku widocznosci, to my nie mielismy najmniejszego problemu, tak wiec zgubienie sie raczej odpada, a tory lawinowe tez mam zaznaczone na mapie, bo mam oddzielna z e-gory.pl czy jakos tak, wiec wiem gdzie uwazac i ze jak na zimowej nie ma namalowanego szlaku to nie ma co sie tam pchac, przykladowo moko - http://img8.imageshack.us/img8/5469/n4duok3rra6d45m.jpg (i tak, wiem ze schronisko jest nieczynne)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 12:48 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 9:25 pm
Posty: 880
a co masz zaznaczone w zimie miedzy szpiglasowa a 5-ka na tym gpsie ?

_________________
photolife | panoramki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 1:00 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 10:58 am
Posty: 805
Lokalizacja: Skawina k/ Krakowa
Ja tak tylko napomknę żebyś się czasem nie zagapił bo idąc z nosem w gpsie możesz wejść na poduche albo nawis i wtedy nawet szpada nie pomoże. GPS powinien służyć - moim zdaniem i tak też go używam - do znalezienia się gdy się już zgubi, a nie do nie zgubienia się - co za sens jest iść jak po sznurku za wyświetlaczem? W tym właśnie zabawa jest, w kombinowaniu, szukaniu dziury we mgle, półgodzinnych dyskusji z mapą i kompasem.

_________________
www.picasaweb.com/zadisk8


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 1:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
chief napisał(a):
...Tomanowa-Chuda Prz., to Czerw.Żl. i Zadnie Kamienne, ale te tematy tez sie da ominąć. Ogólnie, to bez sensu.

Ogólnie to uważam że z sensem. Wątpię by ktokolwiek dostał mandat za to, że tam wlazł mimo zamknięcia, niemal na pewno chodzi zwyczajnie o "odstraszanie" nieprzygotowanych i redukcję ewentualnej masówki. Tu jest chyba klucz:
popularność/łatwa dostępność + zagrożenie lawinowe = zamknięcie.

A tak przy okazji bo mnie to zaciekawiło - jakie obejście dla Tomanowa->Chuda?

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 3:13 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
grubyilysy napisał(a):
A tak przy okazji bo mnie to zaciekawiło - jakie obejście dla Tomanowa->Chuda?

http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=10699


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 6:17 pm 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Cytuj:
Piękne Mr. Green


Co Cię Kolego tak śmieszy, chłopak latał z lawinami, poświęcał swe życie i w międzyczasie zapisywał ich tzw. track'i. Wiesz jaki będzie z tego pożytek!

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 9:34 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 3:51 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Kraków
Ali7 nie mów takich rzeczy. Bo później się będziesz głupio czuł jakby się coś stało.

Ja mam tylko radę, dla kolegi zorro żeby zostawił sobie jednego gps'a resztę sprzedał, kupił ABC lawinowe, raki i czekan. Na pewno będzie to trafiona inwestycja.

Pozdrawiam i życzę szczęścia, mam nadzieję że masz go trochę więcej niż rozumu ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 1:29 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
chief napisał(a):
szach_mat napisał(a):
wjazd na Kasprowy potem na Liliowe i w dół do gąsienicowej. nie wiem czy będzie na tej trasie potrzebny sprzęt i czy nie ma zagrożenia lawinowego

W zależności od warunków, to sprzęt może być potrzebny przy zejściu z Beskidu na Liliowe. Zejście z Liliowego na Hale jest lawiniaste na dość długim odcinku.

Dlatego proponowałbym raczej następującą trasę: Kużnice (lub w przypadku większego śniegu Brzeziny) - Murowaniec - wjazd wyciągiem (jako atrakcja) na Kasprowy - Beskid (przekroczone 2 tys. m n.p.m.) - Kasprowy - zjazd kolejką (atrakcja).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 6:54 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Ali7 napisał(a):
Morti napisał(a):
Ali7 nie mów takich rzeczy. Bo później się będziesz głupio czuł jakby się coś stało.

Ani trochę. Głupio, bo co? Bo do pacjenta nie dociera, co mu parę osób mówi? Trudno, grabarze też muszą zarobić. Kiedyś gdzieś przeczytałem, że nie należy ingerować w świetnie funkcjonujący mechanizm doboru naturalnego.


Jak to kiedyś pewien :wink: typ rzekł "jakbyśmy umartwiali się nad każdym, który zginął w górach to byśmy zwariowali" Amen.

P.s. Może ten osobnik zna "myślące lawiny" ?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 11:18 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
leppy napisał(a):
Dlatego proponowałbym raczej następującą trasę: Kużnice (lub w przypadku większego śniegu Brzeziny) - Murowaniec - wjazd wyciągiem (jako atrakcja) na Kasprowy - Beskid (przekroczone 2 tys. m n.p.m.) - Kasprowy - zjazd kolejką (atrakcja).

Chcesz wykończyć tak obiecującego fotografa? Ostatnio biedaczyna ledwo przeszedł przez przełęcz Pod Kopą Kondracką.
A poza tym uważam, że szkoda prądu na fiuta zmieniającego nicki.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 12:54 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 15, 2010 9:58 am
Posty: 24
Łukasz T napisał(a):
Ali7 napisał(a):
Morti napisał(a):
Ali7 nie mów takich rzeczy. Bo później się będziesz głupio czuł jakby się coś stało.

Ani trochę. Głupio, bo co? Bo do pacjenta nie dociera, co mu parę osób mówi? Trudno, grabarze też muszą zarobić. Kiedyś gdzieś przeczytałem, że nie należy ingerować w świetnie funkcjonujący mechanizm doboru naturalnego.


Jak to kiedyś pewien :wink: typ rzekł "jakbyśmy umartwiali się nad każdym, który zginął w górach to byśmy zwariowali" Amen.

P.s. Może ten osobnik zna "myślące lawiny" ?

no wiesz, skoro jest mapa zimowa gdzie sa oznaczone tory lawinowe to cos w tym jest, bo w wiekszosci to czyta matematyka, jesli jest dane nachylenie, brak lasu czy czegos to moze jechac i sa w stanie okreslic do okolo jakiej odleglosci i nie widze tutaj nic smiesznego, tak samo jak wiesz ze ci lawina nie zjedzie na dom jesli mieszkasz w Zakopanym bo nie ma jak...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 12:59 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lis 13, 2010 2:53 pm
Posty: 29
Lokalizacja: Kraków
Mam pytanie co to za mapa? Chodzi mi o dokładność.

http://www.galeria.topr.pl/displayimage ... 0&pos=-615

Ta tutaj:
http://img8.imageshack.us/img8/5469/n4duok3rra6d45m.jpg

Też jest ok. Może ktoś zna/wie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 1:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
zorro napisał(a):
w wiekszosci to czyta matematyka, jesli jest dane nachylenie, brak lasu czy czegos to moze jechac i sa w stanie okreslic do okolo jakiej odleglosci i nie widze tutaj nic smiesznego,

Mieszkamy w dosyć biednym kraju, w którym niestety Ministerstwa Edukacji Narodowej nie stać na posłanie lawin do szkół i naukę ich matematyki.
Ale miej nadzieję, że ta na którą Ty akurat trafisz będzie matematycznie wyedukowana i Cię ominie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 2:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
zraz napisał(a):
Mam pytanie co to za mapa? Chodzi mi o dokładność.

Niemal na pewno tzw. sztabówki, skala 1:10000
Edit:
Ta druga wygląda mi na wydawnictwo Sygnatura, 1:25000

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 3:20 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 3:51 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Kraków
zraz masz linka: http://www.e-gory.pl/index.php/Mapy-onl ... Sygnatura/

Mapa zimowa to ta oznaczona TPN (zimowa).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 4:52 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
zorro napisał(a):
no wiesz, skoro jest mapa zimowa gdzie sa oznaczone tory lawinowe to cos w tym jest

Ta mapa nie pokazuje wszystkich miejsc narażonych na lawiny. Pokazuje jedynie żleby (choć nie wszystkie), a zupełnie pomija otwarte stoki i insze miejsca.
zorro napisał(a):
bo w wiekszosci to czyta matematyka, jesli jest dane nachylenie, brak lasu czy czegos to moze jechac i sa w stanie okreslic do okolo jakiej odleglosci

Nie do końca, zasięgi lawin potrafią być bardzo różne, a niektóre mają takie, że nawet "najstarsi górale" ich nie pamiętają. Ogólnie, to należą do tzw. żywiołów...czyli są nieprzewidywalne i nie do opanowania (choć sa metody, starające się je kontrolować).

zorro napisał(a):
tak samo jak wiesz ze ci lawina nie zjedzie na dom jesli mieszkasz w Zakopanym bo nie ma jak...

Podałeś dość skrajny przykład...jednak były takie przypadki, że dochodziły w miejsca, których sie nikt nie spodziewał (zniszczone schronisko w Dol. Goryczkowej, o mało co, a byłoby zniszczone schronisko w Dol. Żarskiej, czy całkiem niedawno, oparcie sie lawiny o Betlejemkę na Hali)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 4:58 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz lip 16, 2009 2:53 pm
Posty: 266
Lokalizacja: Góra/Pszczyna
Hello,tez wybieram się w tę zimę w Tatry.Jadę w zimę pierwszy raz i plan mam qurewsko prosty.Dojsc do Moka przespać się z dwie noce ,zobaczyć jak to zimą jest Tatrach i tyle.Niezapomnę jak moja była dziewczyna (Rene co za czasy 8) ) namawiała mnie na przejscie od Moka do 5 w czerwcu.Odmówiłem bo byłem wtedy w maju i widziałem warunki jaki wtedy panowały.Sporo jescze sniegu lezalo ale ambitna Rene znalazła innego gacha i poszli.O mały włos nie skończyło się wizyta panów z Topru.Popłakała się ze strachu poobijała bo strzaszne oblodzenia były i zaległy snieg.Nie zalowałem jej wtedy ani trochę mówiłem odradzałem ale jak krew w piach nic nie skótkowało.Tak więc zorro lepiej uwazaj na siebie .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 5:03 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
vincent198 napisał(a):
Nie zalowałem jej wtedy ani trochę mówiłem odradzałem

Nie żałowałeś, bo pewnie byłeś zazdrosny o tamtego gacha :mrgreen: :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 5:26 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz lip 16, 2009 2:53 pm
Posty: 266
Lokalizacja: Góra/Pszczyna
.... a tam od razu zazdrosny :twisted:
Ale poważnie pisząc z respektem do wszystkiego trzeba podchodzic.Jak zabrałem pierwszy raz brata w tatry to stwierdził ze strasznie "kozacze" ja mu tradycyjnie "s...laj" az do momentu jak bym na dupsku zjechal na mokrym Koscielcu.

_________________
Trzeba robić swoje i umieć z tym żyć.- KILERUS.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 6:56 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So sie 08, 2009 11:12 pm
Posty: 324
ja mam pytanie do tej mapy zimowej...
Jak interpretowac fioletowy "szlak" np z Łopaty przez Czerwony Wierch i dalej w kier. Wyżniej Chochołowskiej??

_________________
"Lawina bieg od tego zmienia, po jakich toczy się kamieniach"
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 8:39 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 15, 2008 7:48 pm
Posty: 122
chief napisał(a):
zorro napisał:
no wiesz, skoro jest mapa zimowa gdzie sa oznaczone tory lawinowe to cos w tym jest

Ta mapa nie pokazuje wszystkich miejsc narażonych na lawiny. Pokazuje jedynie żleby (choć nie wszystkie), a zupełnie pomija otwarte stoki i insze miejsca.
:


Nie zupelnie pomija. Ale sledzac lawiny po strzałkach na mapie to bym na to nie wpadł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 8:46 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 15, 2008 7:48 pm
Posty: 122
chief napisał(a):
zorro napisał:
no wiesz, skoro jest mapa zimowa gdzie sa oznaczone tory lawinowe to cos w tym jest

Ta mapa nie pokazuje wszystkich miejsc narażonych na lawiny. Pokazuje jedynie żleby (choć nie wszystkie), a zupełnie pomija otwarte stoki i insze miejsca.
:


Nie zupelnie pomija. Ale sledzac lawiny po strzałkach na mapie to bym na to nie wpadł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 10:01 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
highMountain napisał(a):
Nie zupelnie pomija

W wielu miejscach pomija. Ona w zasadzie pokazuje raczej tylko tory lawin, pomijając miejsca deponacji śniegu z którego są obrywy. Jak dla mnie, to trefna mapa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 9:47 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 15, 2010 9:58 am
Posty: 24
zraz napisał(a):
Mam pytanie co to za mapa? Chodzi mi o dokładność.

http://www.galeria.topr.pl/displayimage ... 0&pos=-615

Ta tutaj:
http://img8.imageshack.us/img8/5469/n4duok3rra6d45m.jpg

Też jest ok. Może ktoś zna/wie.

no to przeciez dobzre pisze na tej zimowej, ta mapa jest z e-gory, http://www.e-gory.pl/index.php/Mapy-online/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 9:49 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 15, 2010 9:58 am
Posty: 24
vincent198 napisał(a):
Hello,tez wybieram się w tę zimę w Tatry.Jadę w zimę pierwszy raz i plan mam qurewsko prosty.Dojsc do Moka przespać się z dwie noce ,zobaczyć jak to zimą jest Tatrach i tyle.Niezapomnę jak moja była dziewczyna (Rene co za czasy 8) ) namawiała mnie na przejscie od Moka do 5 w czerwcu.Odmówiłem bo byłem wtedy w maju i widziałem warunki jaki wtedy panowały.Sporo jescze sniegu lezalo ale ambitna Rene znalazła innego gacha i poszli.O mały włos nie skończyło się wizyta panów z Topru.Popłakała się ze strachu poobijała bo strzaszne oblodzenia były i zaległy snieg.Nie zalowałem jej wtedy ani trochę mówiłem odradzałem ale jak krew w piach nic nie skótkowało.Tak więc zorro lepiej uwazaj na siebie .
moko ma nieczynne schronisko, dlatego nocuje na roztoki, prawie wszystkie schroniska sa full, 5 stawow, chocholowska itd


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 1:30 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
a czego spodziewałeś się w Sylwestra? :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL