Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:16 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 10, 2010 10:38 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Zwierzęta przestraszyć !!!

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 10, 2010 12:20 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Kazek123 napisał(a):
Jak zwykle Panowie dużo gadacie jakbyście wszystkie rozumy zjedli

To sie nazywa...zdrowy rozsądek !!!
Trasa na Zawrat w otoczeniu Dol. pod Kołem, jest po prostu lawiniasta i to na bardzo długim odcinku. W ciągu dnia idąc +/- szlakiem sporo sie ryzykuje, mając wizurę na otaczający rejon i warunki na stokach. W nocy jesteście zupełnie tego pozbawieni, czyli ryzyko jest znacznie większe. Nawet jak któregoś lawina pociągnie, to jest zawsze szansa na odnalezienie…w nocy drastycznie maleje.
Jeżeli, jesteście skłonni ryzykować własne życie (no, chyba, ze uważasz się za nieśmiertelnego), dla jakiś tam piep.rzonych fajerwerków, gdzie i tak Kościelce będą wam zasłaniać Zakopane (więc i tak za dużo nie zobaczycie), to jak dla mnie jest to zwykła głupotą…łot, cała filozofia…
Chcesz zginąć?, to wyskocz z okna, a nie narażaj potem ratowników...w nocy nie przylecą.
W noc sylwestrowa powinna być: "muzyka, trawa, wódka, zabawa"...dajcie, chociaż w tym dniu dychnąć ratownikom.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 10, 2010 7:55 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 9:05 am
Posty: 73
idźcie na Kozi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 11, 2010 2:23 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn lis 24, 2008 9:27 pm
Posty: 123
Lokalizacja: ŁÓDZKIE
jaki jest stopień trudności podejścia na szpiglasową przełęcz od morskiego w zimie(powrót tą sama drogą)?
Raki wymagane ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 11, 2010 3:18 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Raki konieczne, ale idzie się przez Nadspady ( wariant zimowy ) bo zbocza Miedzianego zimą są niebezpieczne lawinowo. Tyle że nawet w Nadspadach nie jest w 100% bezpiecznie - kiedyś nawet sam W.Cywiński tam ujechał z lawiną, na szczęście nie dużą. Z górnych partii pod przełęczą zdaje się że można zjechać do Dolinki za Mnichem z lawiną jak jest duże zagrożenie lawinowe. Podejrzewam że żleb z Wrót Chałubińskiego z uwagi na stromość terenu może być zdradliwy. Zejście do Piątki w zimie to często gra w rosyjską ruletkę zimą ( nawet TOPR-owcy tam polegli bodaj w 2001 )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 11, 2010 4:44 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 10:58 am
Posty: 805
Lokalizacja: Skawina k/ Krakowa
na Zawrat? wszyscy na Kozi walą wtedy, sznurek ok 10 osób zwykle, ale widok.... oj waaaarto;)
http://www.youtube.com/watch?v=PJZWoBhy4Ro

_________________
www.picasaweb.com/zadisk8


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 11, 2010 6:11 pm 
zagadzam sie z chiefem - nie warto ryzykować - głupota



Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 11, 2010 7:26 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lis 13, 2010 2:53 pm
Posty: 29
Lokalizacja: Kraków
jacenty napisał(a):
jaki jest stopień trudności podejścia na szpiglasową przełęcz od morskiego w zimie


Końcem listopada nie ja ale goście, których spotkałem szli +-12h z parkingu na Szpiglasową i do 5tki. Raki, czekan i dupozjazd wymagany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 12, 2010 6:21 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn lis 24, 2008 9:27 pm
Posty: 123
Lokalizacja: ŁÓDZKIE
Dziękuję za informację. Widzę, że nie jest to jeszcze trasa na moje umiejętności. Pozostają zachodnie i dolinki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 20, 2010 9:26 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn kwi 27, 2009 12:32 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Okolice Bochni
Lechuu napisał(a):
na Zawrat? wszyscy na Kozi walą wtedy, sznurek ok 10 osób zwykle, ale widok.... oj waaaarto;)
http://www.youtube.com/watch?v=PJZWoBhy4Ro


O widzisz stary o to mi chodziło.
W maju spotkałem ekipę która była tam w zeszłym roku.
Podobno widok nie z tej ziemi.
Dzięki. Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 22, 2010 1:18 am 
Swój

Dołączył(a): N sty 21, 2007 4:20 pm
Posty: 50
Lokalizacja: Knurów (czyli Czarny Śląsk)
Czy wchodził ktoś na Baraniec zimą szlakiem żółtym lub zielonym i ma w związku z tym jakies przemyślenia na temat:
- samej trasy, a zwłaszcza lawiniastości,
- filanców (np. czy chatki HZS na początku i końcu doliny Żarskiej są wyposażone w lunety, czy chodzą uzbrojone patrole z psami, czy można się natknąć na zasieki, pola minowe?),
- jakikolwiek inny ważny temat o którym nie wspomniałem?

Mapę widziałem, po Tatrach zimą chodziłem, choć akurat nie po słowackich.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 30, 2010 4:06 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn maja 03, 2010 6:53 pm
Posty: 39
Lokalizacja: Bytom
Witam,
czy ktoś się orientuję jak wygląda dojazd z centrum Zakopanego do Palenicy w zimie? W styczniu wybieram się na weekend i nie wiem czy będą jakieś busiki jeździły. Byłam tylko latem i z dojazdem problemu nie było, czy w styczniu też mogę liczyć na dobry dojazd?
To samo pytanie jeśli chodzi o Dolinę Chochołowską - jeździ coś?
Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat, bardzo proszę..

Pozdrawiam, Ania:)

_________________
Zapraszam na mojego bloga - http://anna-beskidy.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 30, 2010 4:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Pod warunkiem, że nie chcesz tam jechać w środku nocy nie powinnaś mieć problemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 30, 2010 4:46 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn maja 03, 2010 6:53 pm
Posty: 39
Lokalizacja: Bytom
Dziękuję bardzo:)

A jak jest z lawinami? Czy w drodze do Morskiego Oka i w Dolinie Chochołowskiej powinnam się bać lawiny?

_________________
Zapraszam na mojego bloga - http://anna-beskidy.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 30, 2010 4:54 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
daffne87 napisał(a):
Dziękuję bardzo:)

A jak jest z lawinami? Czy w drodze do Morskiego Oka i w Dolinie Chochołowskiej powinnam się bać lawiny?


Jeżeli jest lawiniasto to wtedy informują o tym odpowiednie tablice, a do Morskiego Oka jest wytyczone obejście.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 30, 2010 9:06 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Wejście na Baraniec i Smrek nie jest już lewizną ( żółty szlak ) , podobnie na Żarską Przełęcz z Żarskiej Doliny. Szlak jest otwarty tak jak w Polsce - cały rok dostępny.

Warto dodać że również legalnie możemy wejść zimą na Siwy Wierch.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 30, 2010 10:39 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
Warto tez dodać że ze zboczy Barańca schodzą potężne lawiny

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 31, 2010 10:22 am 
Swój

Dołączył(a): N sty 21, 2007 4:20 pm
Posty: 50
Lokalizacja: Knurów (czyli Czarny Śląsk)
Jakub napisał(a):
Wejście na Baraniec i Smrek nie jest już lewizną ( żółty szlak ) , podobnie na Żarską Przełęcz z Żarskiej Doliny. Szlak jest otwarty tak jak w Polsce - cały rok dostępny.

Hmm, wg TANAPu jest zamknięty: http://www.tanap.org/navstevny-poriadok/

macciej napisał(a):
Warto tez dodać że ze zboczy Barańca schodzą potężne lawiny

To się zgadza, ale szlaki prowadzą grzbietami, które na mapach i w GoogleEarth wyglądają dość przyjaźnie (tzn. jak grzbiety, a nie granie), więc teoretycznie idąc ich szczytami nie poleci się z nawisem ani nie pojedzie z lawiną. No ale to jest teoria, szukam informacji od kogoś kto juz przerobił Barańca praktycznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 31, 2010 2:22 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
LeBoucher napisał(a):
Jakub napisał(a):
Wejście na Baraniec i Smrek nie jest już lewizną ( żółty szlak ) , podobnie na Żarską Przełęcz z Żarskiej Doliny. Szlak jest otwarty tak jak w Polsce - cały rok dostępny.

Hmm, wg TANAPu jest zamknięty: http://www.tanap.org/navstevny-poriadok/


http://forum.turystyka-gorska.pl/viewto ... start=1410

Zapytaj kolegi Janka zna na pewno bliższe szczegóły. Poza tym na dole strony do ktorej podałeś linka jest aktualizacja 12.10.2009 a szlak na Baraniec otwarli w tym roku więc pewnie stąd te nieścisłości.

ps. wybierasz sie na Baraniec??Też o tym myślałem :)

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 01, 2011 11:01 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
daffne87 napisał(a):
To samo pytanie jeśli chodzi o Dolinę Chochołowską - jeździ coś?

Z tym mogą być problemy, szczególnie w godzinach popołudniowych. Jak w Dol. jest mało turystów, to z busami będzie problem.

Jakub napisał(a):
Wejście na Baraniec i Smrek nie jest już lewizną ( żółty szlak ) , podobnie na Żarską Przełęcz z Żarskiej Doliny. Szlak jest otwarty tak jak w Polsce - cały rok dostępny.

Czy oby, nie tylko dla narciarzy...zrzeszonych. Dol. Żarska dla nich była od dawna udostępniona, jednak nie dla turystów pieszych.

Jakub napisał(a):
Warto dodać że również legalnie możemy wejść zimą na Siwy Wierch

Można wiedzieć, skąd masz te informacje?, bo ja o nich nie słyszałem. O ile pamiętam, to znaki zakazu wchodzenia są dalej.

LeBoucher napisał(a):
To się zgadza, ale szlaki prowadzą grzbietami, które na mapach i w GoogleEarth wyglądają dość przyjaźnie (tzn. jak grzbiety, a nie granie), więc teoretycznie idąc ich szczytami nie poleci się z nawisem ani nie pojedzie z lawiną. No ale to jest teoria, szukam informacji od kogoś kto juz przerobił Barańca praktycznie

Gdzieś w necie znajdziesz opis zimowego wejścia na Baraniec.
Tego szczytu bym nie lekceważył. Najłatwiejszym i najbezpieczniejszym wejściem jest od strony południowej, czyli od Gołego Wierchu, gdzie tylko na jednym odcinku grań sie nieznacznie "komplikuje", gdyż jest węższa.
Od strony północnej, czyli od Żarskiej Przeł. jest spoko, jednak na odcinku pomiędzy Smrekiem, a Przeł. nad Pustem, jest postrzępiona i trudniejsza (bywały wypadki śmiertelne).
Od strony wschodniej, czyli od Dol. Wąskiej w lecie jest banalna, jednak zimą potrafi zaskoczyć (mnie zaskoczyła). Powstają na niej potężne nawisy (po stronie Jamnickiej), które zmuszają czasem do sporego obniżenia się od grani i wejścia, szczególnie od Mł. Barańca w dość strome stoki (co wiąże się już z lawiną). Można zapomnieć o chodzeniu ściśle grzbietem ( niewielkimi wyjątkami).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 01, 2011 12:36 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Na Siwy Wierch czerwonym szlakiem od strony Huciańskiej Przełęczy Wyżniej - Nyka pisze...

Nadto to nie wszystko, w rejonie jest spory "areał skialpinistyczny " udostępniony przez TANAP dla narciarstwa pozatrasowego "skialpinizm " ( Nyka 2008 )

O otwarciu Barańca była już mowa miesiąc temu na jednej ze słowackich witryn internetowych, możliwe że samej dyrekcji TANAP-u ( mającej siedzibę w Tatrzańskiej Łomnicy ) .

Jest to ukłon w stronę schroniska żarskiego, ale już nie w stronę polskich turystów - na Wołowiec legalnie przejść nie wolno dalej granią Rohaczy. Ale jest to więc zarazem - biorąc pod uwagę słowacką logikę - tym bardziej prawdopodobne.

Fajniej by było gdyby udostępnili na przykład Krywań i całą magistralę. Zimą na Siwym czy Barańcu i tak będą pustki, no ale wiosną to już więcej osób może skorzystać z łaskawości TANAP-u :devil2:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 01, 2011 1:05 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 7:15 pm
Posty: 1270
Lokalizacja: Kraków
chief napisał(a):
Jakub napisał(a):
Wejście na Baraniec i Smrek nie jest już lewizną ( żółty szlak ) , podobnie na Żarską Przełęcz z Żarskiej Doliny. Szlak jest otwarty tak jak w Polsce - cały rok dostępny.

Czy oby, nie tylko dla narciarzy...zrzeszonych. Dol. Żarska dla nich była od dawna udostępniona, jednak nie dla turystów pieszych.


http://forum.turystyka-gorska.pl/viewto ... 293#480293

Janek pisał że jest otwarty cały rok dla ludzi z ulicy :)

Takie coś jeszcze jest:
http://www.svts.sk/index.php?a=276

_________________
Blog | Flickr | Facebook | Instagram | Twitter


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 01, 2011 1:11 pm 
Swój

Dołączył(a): N sty 21, 2007 4:20 pm
Posty: 50
Lokalizacja: Knurów (czyli Czarny Śląsk)
mobiline napisał(a):
ps. wybierasz sie na Baraniec??Też o tym myślałem

też na razie myślę... myślę że to dobry cel na zimę ;)
chief napisał(a):
Najłatwiejszym i najbezpieczniejszym wejściem jest od strony południowej, czyli od Gołego Wierchu

Mnie też ta droga wydaje się najlepsza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 01, 2011 2:19 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 11:47 am
Posty: 146
Lokalizacja: Skierniewice
WItam,
Jutro wybieram sie w góry, na pn i wt obmyślam jakąs trasę i nic mi nie wychodzi.
Myślałam żeby iśc z Kir nad Smreczyński Staw bo podobał mi się latem i chciałabym zobaczyć to miejsce zimą i może zahaczyć o wąwóz kraków-tutaj nigdy nie byłam- czy tam można iść zimą? są jakieś zagrożenia czy lepiej dac se spokój.
Nie mam rakow, jedynie kijki.
Na drugi dzień w ogole nie mam koncepcji.
W zeszłym roku byłam pierwszy raz zimą - poszłam więć na Grześka, kawałek w stronę Rakonia i powró tą samą drogą, byłąm też Na kondratowej- spory kawałek w stronę Przełeczy Pod Kopą Kondracką i powrót , no i oczywiście Rusinowa-do Polany pod Wołoszynem i powrót.
Byo super, ale w tym roku chciałabym coś nowego.
Myślałam o D5S, ale nie wiem czy to nie za odważne.
Pisaliście o wejściu na Kozi od D5S(byłam latem i w lato nie ma trudności), ale chyba jestem za neptek żeby się porywać na takie cele, w dodatku bez raków zimą.
Nie wiem jakie są warunki, może Wy coś mi podpowiecie gdzie można by się udać.

Pzdr
ela:)

_________________
grzeczne dziewczynki idą do nieba.. niegrzeczne idą tam, gdzie chcą.. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 01, 2011 3:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
migotka351 napisał(a):
Myślałam żeby iśc z Kir nad Smreczyński Staw bo podobał mi się latem i chciałabym zobaczyć to miejsce zimą i może zahaczyć o wąwóz kraków-tutaj nigdy nie byłam- czy tam można iść zimą?

Spoko.
migotka351 napisał(a):
Myślałam o D5S, ale nie wiem czy to nie za odważne.

Myślę, że dasz radę. A jeżeli to ma być jednodniówka, to gdy już będziesz w D5SP Kozi raczej sobie odpuść.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 01, 2011 3:09 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Wąwóz Kraków spokojnie można zwiedzać, ale jaskinia może być zalodzona
Co do Doliny Pięciu Stawów Polskich to dojście tam jakimkolwiek wariantem jest zagrożone lawinowo. Oczywiście obecnie ryzyko jest niewielkie a śniegu nie tak dużo. Najbezpieczniejszy wariant przez Dolinę Roztoki zazwyczaj jest przetarty. Jednak nigdy nie wiadomo czy z Wołoszyna nie zejdzie lawina, podejście do schroniska też może być zagrożone lawinowo, przy oblodzeniach raki i czekan konieczne.

Kozi Wierch zapewne niemal każdy by Ci odradził. Nawet latem to mozolne podejście, a zimą brnięcie w śniegu przy zagrożeniu lawinowym. Zimą wieją tam często lodowate, huraganowe wiatry na takich wysokościach, o czym wielu zapomina. Do tego trzeba biegle posługiwać się rakami i czekanem.

Chociażby z uwagi na przetarcie szlaku lepiej jest iść nad Morskie Oko niż do Pięciu Stawów, położonych zresztą znacznie wyżej. Zimą dobrym rozwiązaniem są zazwyczaj dolinki reglowe w okolicach Zakopanego. Dojście na Halę Gąsienicową przy słonecznej pogodzie przez Boczań też wydaje się atrakcyjnym rozwiązaniem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 01, 2011 4:06 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 8:58 pm
Posty: 659
Lokalizacja: Kraków
migotka351 napisał(a):
W
Pisaliście o wejściu na Kozi od D5S(byłam latem i w lato nie ma trudności), ale chyba jestem za neptek żeby się porywać na takie cele, w dodatku bez raków zimą.
Nie wiem jakie są warunki, może Wy coś mi podpowiecie gdzie można by się udać.

Pzdr
ela:)

Jest różnica pomiędzy Kozi a Mały Kozi ale jednak na początek to radzę Ci znaleźć kogoś kto chodził w zimie i wybrać się z nim w jakiś łatwy teren.

_________________
Pozdrawiam
https://picasaweb.google.com/dariusz.finster


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 01, 2011 4:21 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 11:47 am
Posty: 146
Lokalizacja: Skierniewice
Dzieki serdeczne,zawsze można na Was liczyć :)

do jaskini się nie wybieram, jedynie do wąwozu chciałam zajrzeć i ten staw smreczyński koniecznie.

Z koziego zrezygnuję,za małe mam doświadczenie i braki w sprzecie,
a gdyby do D5S przez roztokę i świstówkę do Moko?
do murowańca to już mam obrzydzenie chodzić, chyba ze przez dolinę suchej wody iśc dla odmiany ? może do czerwonego stawu i powrót?
Jeszcze rozważałąm trzydniowiański szlakiem papieskim wejść i powrót krowim żlebem lub odwrotnie?
pzdr
ela:)

_________________
grzeczne dziewczynki idą do nieba.. niegrzeczne idą tam, gdzie chcą.. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 01, 2011 4:39 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 8:58 pm
Posty: 659
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Zamknięcia szlaków pieszych
UWAGA! Od dnia 1 grudnia do 31 maja zamyka się następujące odcinki szlaków:
1. Dolina Pięciu Stawów Polskich - Świstówka Roztocka - Morskie Oko (szlak niebieski)
2. Przełecz w Grzybowcu - Wyżnia Kondracka Przełęcz (szlak czerwony).
3. .Dolina Tomanowa (od szlaku czerwonego) - Chuda Przełączka (szlak zielony).
Od 01 listopada do 15 czerwca w Tatrach Słowackich zostają zamknięte wszystkie szlaki powyżej schronisk.
Oznacza to również, że są zamknięte szlaki dochodzące do przejść granicznych od strony słowackiej.
www.lesytanap.sk
Od 01 listopada na okres zimowy zostaje zamknięta Jaskinia Mroźna.


Cytując TPN

_________________
Pozdrawiam
https://picasaweb.google.com/dariusz.finster


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 01, 2011 4:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sty 01, 2011 4:18 pm
Posty: 2
Cześć,

w przyszłym tygodniu wybieram się na klika dni w Tatry. Będzie to mój pierwszy zimowy wyjazd i zastanawiam się nad planem wycieczek. Po zapoznaniu się z wcześniejszymi postami lista jest następująca:

1. dzień Gęsia Szyja
2. dzień Murowaniec przez Jaworzynkę
3. dzień MOKO

Co o tym myślicie? Co ew. dodać/zamienić, żeby było ciekawie, ale jednocześnie odpowiednio dla zupełnego nowicjusza w zimowych warunkach?

_________________
one rule


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL