Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:21 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 14, 2010 11:35 am 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
czy w Zubercu mieszka dużo cyganów?pytam bo znalazłam dośc tani nocleg...i zastanawiam się czy to nie u cyganów :lol: wiem,ze np. w Nowej Leśnej cyganie kuszą niższymi cenami,a później oszukują doliczając dodatkowe opłaty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 14, 2010 11:43 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Osobiście w Zubercu cyganów nie widziałem, przynajmniej nie tylu co w Novej Leśnej gdzie mają swoje osiedle, ale nie znając lokalu bym jednak nie ryzykował rezerwować. Tam zdaje się na ogół nie jest specjalnie tłoczno, więc można i zaryzykować znalezienie czegoś na miejscu.
Ostatnio byłem tam jednak jakoś w 2001/2.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 14, 2010 11:47 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
cygańska panda :lol:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 14, 2010 12:43 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Nie ma tam Romów. Kwatery posiadają różny standard, dlatego bywa zróżnicowana cena.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 14, 2010 2:08 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
dzięki...uff to dobrze,że nie ma,bo w Leśnej to plaga...są bardzo nachalni..kiedyś pół drogi jechał jeden cygan za nami....migał światłami trąbił,zatrzymaliśmy się,myśląc że coś się stało,a on nam chciał wcisnąc noclegi :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 14, 2010 2:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Light, mnie z kumplem obleciała grupka 5 dzieciaków 5-7 lat w rejonie Słowackiego Raju i próbowali wyciągnąć jakąś kasę. Jeden chciał nas pociąć szkłem, które znalazł na ziemi.

Innym razem, gdy jechaliśmy kolejką na Skalne Pleso, jakiś cygański burak, pracujący tam na stoku narciarskim, pokazał nam gołą dupę.

Może mają lepsze drogi ale mają cyganów. Ja bym się nie zamienił. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 15, 2010 11:10 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Nie czytalam wszystkich odpowiedzi, wiec moze sie cos powtarzac. W kazdym razie moze Ci moje odpowiedzi jakos pomoga :)

agii26 napisał(a):
1.jaka jest trasa do Ślaskiego Domu:czy przejadę parasolką czy lepiej z nosidłem?..szczerze mówiąc wolę wózek,bo nie wiem ile dzieć wysiedzi w nosidle,a w wózku moze i pół dnia(on kocha wózki:),a ja mam wprawę w pchaniu pod górę:).Jak długo sie idzie,czy bardzo stromo.


Droga latwa, asfaltowa, da sie z wozkiem, momentami stroma oczywiscie, ale mysle ze dacie rade. Tylko w maju to moze byc jeszcze snieg, szczegolnie w wyzszych partiach. Lepiej czerwiec.

agii26 napisał(a):
2.Czy jeszcze gdzies oprócz herebienioka,drogi do Popradzkiego plesa,strbskiego plesa i wjazdu kolejką na skalne pleso jest w miarę ładna trasa by przejechać wózkiem


Z wozkiem nie za duzo, szczegolnie z takim typu "parasolka". Ktos tam napisal, ze np. mozna isc w dolinie Zadnich Koperszadow, ale ja bym nie polecala, chyba ze z mocnym "terenowym" wozkiem, ale z parasolka to tylko kawalek przejdziecie, potem ciezko, sporo kamieni, momentami stroma, a w maju to dosc szybko w lesie zaczyna sie snieg, nie mowiac juz o blocie.

agii26 napisał(a):
3.Może polecicie jakąś krótką ładną wycieczkę w nosidle(krótką tzn do 1,5 godziny w jedną stronę)....


Nasze trasy z nosidlem, z synkiem, ktory mial 1,5 roku, to byly takie (nieco wiecej niz 1,5 h w 1 strone, raczej 2 godziny lub nieco wiecej, ale tez robilismy przerwy i czasem synek sam chodzil, wiec to trwalo):

1. Wjazd kolejka gondolowa na Skalnate Pleso, z tamtad magistrala (czerwony szlak) so Chaty Zamkovskego (spokojnie, ladnie, dosc widokowo, w Chacie mozna zjesc, zajelo nam to okolo 2 h), potem w dol kawalek magistrala, a potem zoltym szlakiem do Tatranskej Lesnej. Trasa w dol tez nieco ponad 2 h, z tym ze czesc synek sam szedl, byly przerwy, wiec to dluzej trwalo. Na dole elektriczka na powrot.

2. Kolejka na Hrebienok, stamtad magistrala (czerwony) do Slaskiego Domu (ok. 2 h), a stamtad w dol asfaltem (nieco ponad 2 h, ale synek sam sporo szedl).

3. Elkektriczka do Strbskego Plesa, stamtad czerwonym szlakiem (najpierw dosc plasko, potem stromiej w gore), potem odbicie na zolty szlak, dalej niebieski i do Chaty pod Soliskom (okolo 2h). Z Chaty w dol pod wyciagiem, niebieskim szlakiem. Nie pamietam ile to zajelo, ale tez okolo 2 h chyba.

My bylismy tydzien, ale w gory poszlismy tylko 3 razy, by nie meczyc dziecka tym nosidelkiem. Oprocz tego zwiedzilismy Jaskinie Bielska (tez w nosidle), bylismy w Zamku Spisz (tez fajne dla dziecka, choc z wozkiem moze byc momentami trudno, bo stromo), no i oczywiscie mielismy ze 2 zupelnie luzne dni. Mysle ze nie ma co przesadzac z ciaganiem dziecka w gory za duzo, bo sie zniecheci. Lepiej po trochu.

Aha, to byl wrzesien, wiec sniegu nie bylo.

A co do innych tras z nosidelkiem, to mysle ze moglibyscie pojsc do Zelonego Plesa (tam fajne schronisko i piekne widoki). Choc trasa nieco dluzsza.

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 15, 2010 1:53 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
kozica szwedzka napisał(a):

Pozdrawiam!

Dzięki wielkie
teraz zaatakujemy zachodnie(bo tam noclegi załatwimy),czyli trasy coś w zachodnich blisko(pewnie chaty zwerowka i tiatankowa),my nawet mamy zasadę,że do ok.godziny w 1 stronę z dzieckiem w nosidle,bo róznie to bywa...a pobyt planujemy krótki 3-4 dni więc pewnie 1-2 wycieczki to maximum.
jak kiedyś zawitamy w Wysokie(moze jeszcze w lecie),to Ślaskiego Domu nie odpuścimy,bo tam nie byliśmy,a droga do skalnego plesa już nam się znudziła :lol: za dużo razy byliśmy tam...więc odpuszczamy
zielone pleso w przyszłości może być ciekawe...zobaczę wcześniej jak dziecko będzie wędrowało...ile dojdzie a ile da się nieść :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 15, 2010 2:03 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
kozica szwedzka napisał(a):
Ktos tam napisal, ze np. mozna isc w dolinie Zadnich Koperszadow, ale ja bym nie polecala

W rachubę wchodzi tylko Polana pod Muraniem (Gałajdówka), gdyż potem w tym okresie pozostała część szlaku jest zamknięta. Jednak sama polana na tyle jest ciekawa, że warta uwagi.

ps.
Przy propozycjach tras, warto pamiętać o okresie wyjazdu, czyli przełom IV/V. Moim zdaniem, powyżej 1200-1300 m, a na pewno 1500 m bedzie jeszcze śnieg.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 15, 2010 2:07 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
agii26 napisał(a):
pewnie chaty zwerowka i tiatankowa
Prawdopodobnie końcówka trasy bedzie w śniegu. Sam bufet tatliakowy, raczej na pewno będzie zatvoreny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 15, 2010 7:04 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
jak będzie tak waliło sniegiem jak teraz u nas..to i zwerovka będzie zasypana :lol: ....zobaczę jak z pogodą,najwyżej przeniesiemy "imprezę" na weekend czerwcowy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 23, 2010 8:44 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn mar 22, 2010 5:54 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Ruda Śląska
W zeszłym roku razem z żoną i 7 miesięczną córeczką w nosidle pochodziliśmy po słowackich. Między innymi - Chata Zbójnicka - Długi Staw ( Kierunek Polski Grzebień ) - Schronisko Zamkowskiego - Ważecka Dolina pod Krivaniem.

Jak na wypady z nosidełkiem to trasy są całkiem niezłe i nie trudne

Tego roku również planujemy zrobić coś z tego. Jednak córeczka już starsza śmiga na nóżkach więc sądzę że troche odciąży tatusia z pleców.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 23, 2010 10:32 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ice-Breaker
Powiadasz, że z 7-miesięczną. Mhm. Mój mały brzdąc ma obecnie 5,5m-ca, a na długi weekend majowy wybieramy się w trójkę w Dolinę Chochołowską (z 2 noclegami), więc wtedy mały będzie miał prawie 7m-cy-tyle co Twoja córeczka miała w Tatrach Słowackich. Oczywiście nie planujemy jakiś ekstremalnych wypadów, ale podejście do Przełęczy pod Bobrowcem, szlakiem papieskim, może jakiś fragment pod Grzesia lub Wyżnią Chochołowska są brane pod uwagę. A tego bez nosidełka raczej zrealizować się nie da. Ciągle też jednak zastanawiamy się, czy nie jest jeszcze na to za mały, etc., etc. Poza tym nie mamy jeszcze nosidełka (zastanawiam na Vaude lub Deuterem), bo pod uwagę branych jest kilka wariantów:
- a może tylko wózek (ale wtedy mamy znacznie ograniczone pole poruszania się w trójkę)
- a może jednak nosidełko
- a może jedno i drugie - tylko kto to będzie dźwigał :-)

Może zechciałbyś podzielić się swoimi doświadczenia z pobytu z córeczką w górach? Jak to wyglądało z tym noszeniem w nosidełku, na co szczególnie należy zwrócić uwagę, co jest niezbędne, itp. itc. No i jakie nosidełko posiadasz?
Pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 23, 2010 12:30 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Ice-Breaker napisał(a):
W zeszłym roku razem z żoną i 7 miesięczną córeczką w nosidle pochodziliśmy po słowackich. Między innymi - Chata Zbójnicka - Długi Staw ( Kierunek Polski Grzebień )

Chcesz powiedzieć, że byliście tam w warunkach śnieżnych ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 23, 2010 3:22 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn mar 22, 2010 5:54 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Ruda Śląska
chief napisał(a):
Ice-Breaker napisał(a):
W zeszłym roku razem z żoną i 7 miesięczną córeczką w nosidle pochodziliśmy po słowackich. Między innymi - Chata Zbójnicka - Długi Staw ( Kierunek Polski Grzebień )

Chcesz powiedzieć, że byliście tam w warunkach śnieżnych ?


Jasne - i w 5 stopniu zagrożenia lawinowego. Aż takim pajacem bym nie był.

Mam nosidło Vaude Jolly Light i sprawuje się bardzo dobrze. Nosidło lekkie i praktyczne. Dzidzia dobrze się trzyma w nosidle a noszenie na plecach przy dobrym wyregulowaniu nie sprawia żadnych trudności czy bólów pleców itp. Jest dołączona ochrona przeciw słoneczna. Ja za nosidło dałem 350zł i nie ma sensu kupować Deutera za 900zł. Dzidzia i tak będzie po 2 latkach sama w wiekszości deptać. Przy śnie dziecko ma oparcie na główkę ale radzę mieć bardzo małą poduszeczkę aby dzidzia lepiej ułożyła główkę pod czas snu.

Początkowo dzidzia nie chciała być więc na przekupstwo poszły w ruch biszkopty a potem poszło już z górki.

Ja się dopiero wybieram 24 kwietnia oczywiście jak będzie pogoda w beskid żywiecki - na Pilsko lub Rycerzową.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 23, 2010 5:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Ice-Breaker napisał(a):
Jasne - i w 5 stopniu zagrożenia lawinowego. Aż takim pajacem bym nie był.

Więc ponownie "apeluję", aby czytać posty, gdyż ten temat nie ma na celu zapytania, "gdzie mogę iść z dzieckiem", lecz "gdzie mogę iść z dzieckiem na przełomie kwietnia i maja". Jest to spora różnica.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 24, 2010 8:37 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ice-Breaker

Dzięki za cenne wskazówki!Nie, no 9 stów to bym nie dał, maks. do 500zł (a to i tak więcej od mojego najdroższego plecaka deutera), chociaż najchętniej to bym wypożyczył takie nosidełko, co by przekonać się, czy mały będzie chciał w tym siedzieć. Wiem, że w e-horyzoncie wypożyczają (ale do Katowic mam kawałek), poza tym kumpel ma jakieś (prawdopodobnie Alpinusa), może od niego spróbuję pożyczyć i przed wyjazdem jeszcze małego przetestować, co by potem nie było wielkiego zaskoczenia. Zobaczy się.

Lubię Rycerzową, fajna bacówka, zresztą tak jak i Krawców Wierch. Mają coś w sobie. A Pilsko - wiadomo, trochę większe wyzwanie, natomiast klimat już nie ten.
Hej!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 28, 2010 8:57 am 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
co do nosideł mam deutera starszy typ i jest ok(dałam za niego 50 zł:)

co do warunków śniegowych w tym okresie...ładnie się wszystko topi(przynajmniej nie za wysoko),ale z tego co zapowiadają dziś meteorolodzy chyba popada....no i tu zonk,bo jak jeszcze jutro potwierdzą się niekorzystne prognozy będę musiała odwołać całą imprezkę :cry: ,bo z dzieckiem w deszczu włóczyć się nie zamierzam,a jak mam siedzieć na kwaterze,to wolę w domu


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 02, 2011 11:36 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2005 8:30 am
Posty: 74
Lokalizacja: Białystok
Poruszam temat bo zbliża się nasz kolejny wyjazd (z dwuletnim teraz) dzieckiem w Tatry

Z własnego doświadczenia wiem że można dotrzeć z wózkiem :
- na Moko bez żadnego problemu
- na Wiktorówki, (na Rusinową pieszo - wózek można zostawić w "dobrym" miejscu)
- Doliną Kościeliską (na Staw Smreczyński pieszo)
- Doliną Chochołowską
- Doliną Strążyską
- Doliną za Bramką (ostatnie 50 m raczej pieszo)
- na Gubałówkę z Butorowego Wierchu

Na Słowacji na:
- Polanę pod Wysoką z Łysej Polany ( ostatnie 100 m trzeba nieść i wózek i malucha)
- Wielicki Staw z Tatrzańskiej Polanki - asfalt, z tym że ostro pod górę :)

Jak ktoś ma jakieś konkretne trasy na wózek to niech się podzieli z forumowiczami :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 02, 2011 12:15 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
ewcik napisał(a):
Na Słowacji na:
(...)
Jak ktoś ma jakieś konkretne trasy na wózek to niech się podzieli z forumowiczami :)

Na wózek na Słowacji pewno się nada:
- przystanek Popradskie Pleso-Popradskie Pleso (staw i schronisko) - asfalt,
- Stary Smokowiec-Hrebienok-Bilikova Chata - asfalt,
- Tatrzańska Łomnica-stacja pośrednia kolejki Start - asfalt,
- parking za Zwierówką-dawna Tatliakowa Chata (bufet) - asfalt
- Żarska Dolina (schronisko) - asfalt
- Cicha Dolina - asfalt

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 02, 2011 3:17 pm 
Weteran

Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 1:26 pm
Posty: 111
Fajna, ale dość krótka(ok 1 godziny tam i z powrotem), jest trasa z Javoriny na Gałajdową Polanę. Jak dojdziesz do rozwidlenia szlaków (po około pół godz z Javoriny), przechodzisz przez mostek, jeszcze jakieś 3 min. i jesteś na polanie. Widoki są przepiękne :D Możesz jednego dnia przejść tą trasę, a następnie wybrać się na Polanę pod wysoką, o której wspominałaś, że już byłaś. Javorina i Łysa Polana są oddalone o jakieś 8 km (samochodem)

_________________
"Wielki wysiłek, strach i cierpienie usuwają z nas wszelkie nieistotne plewy" Wojciech Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 04, 2013 9:21 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn paź 15, 2012 7:51 pm
Posty: 20
witam,
wybieramy się w czerwcu/lipcu w słowackie tatry zachodnie z dzieckiem samochodem. De facto to pewnie będziemy mieszkać gdzieś po stronie polskiej np. w witowie.

Chcielibyśmy głównie z wózkiem pochodzić, a przynajmniej na razie co do wózka się orientuję. Pozbierałem z tego forum i nie tylko takie trasy na wózek:
- Żiarska dolina do Żiarskiej Chaty (Z miejscowości Żiar)
- Od Chaty Zverovka doliną Rohaczską (Z Zverowka)
- Bobrovecka dolina (z Oravic)
- Ticha dolina (z Oravic)
- Ticha dolina (z Nadbanske)
- Koprova dolina (z Nadbanske)

czy coś byście dodali? czy w choczańskich coś z wózkiem można zrobić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 04, 2013 10:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
xseeker napisał(a):
czy coś byście dodali? czy w choczańskich coś z wózkiem można zrobić?


Jest parę dolin przejezdnych dla wózka, a jednocześnie bez ruchu samochodowego np. Kalamenska.
Od biedy Doliną Kwaczańską też się da - droga gruntowa ale dość równa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 02, 2013 9:26 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn paź 15, 2012 7:51 pm
Posty: 20
hej, a jakieś kwatery oprócz wymienionych w wątku byście jeszcze polecili w zachodnich?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 9:51 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn paź 15, 2012 7:51 pm
Posty: 20
witam,
a mam jeszcze pytanko o Niżne Tatry - jest tam coś na wózek?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2013 10:14 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
xseeker napisał(a):
witam,
a mam jeszcze pytanko o Niżne Tatry - jest tam coś na wózek?


Dużo, doliny są przeważnie wyasfaltowane.
Np. Dolina Janska - asfalt prawie do końca, dłuuuga i nuuudna.
Ale jeżeli macie spacerować tylko tam i z powrotem doliną to chyba lepiej spędzić ten czas na otwartym kąpielisku w Liptowskim Janie.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2013 8:39 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn paź 15, 2012 7:51 pm
Posty: 20
Basia Z. napisał(a):
Dużo, doliny są przeważnie wyasfaltowane.
Np. Dolina Janska - asfalt prawie do końca, dłuuuga i nuuudna.
Ale jeżeli macie spacerować tylko tam i z powrotem doliną to chyba lepiej spędzić ten czas na otwartym kąpielisku w Liptowskim Janie.


nudność jest subiektywna jak sądze ;), więc może powiem tak że obecnie nudna na wózek to jest dla mnie Chochołowska, natomiast wczoraj byliście w Żiarskiej (do Żiarskiej Chaty) i było pięknie :)
Gdzie plasuje się tutaj Janska?
Ewentualnie czy możesz podać inne nazwy dolin z Niżnych Tatr gdzie wiesz że jest asfalt (albo szutrowa na wózek tj. bez dużych kamieni) gdzie są ładne widoki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2013 9:27 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
xseeker napisał(a):

nudność jest subiektywna jak sądze ;), więc może powiem tak że obecnie nudna na wózek to jest dla mnie Chochołowska, natomiast wczoraj byliście w Żiarskiej (do Żiarskiej Chaty) i było pięknie :)
Gdzie plasuje się tutaj Janska?
Ewentualnie czy możesz podać inne nazwy dolin z Niżnych Tatr gdzie wiesz że jest asfalt (albo szutrowa na wózek tj. bez dużych kamieni) gdzie są ładne widoki?


Niestety dla mnie poniżej Chochołowskiej. Droga cały czas (to jest około 10-12 km) asfalt, płaska i raczej bez widoków.
Te się zaczynają dopiero dalej, jak się kończy asfalt.

Inna sprawa, że ja tą doliną wracałam z wycieczki na Ohniste, a na koniec dnia takie 12 km asfaltem działa dobijająco, więc pewnie dlatego tak ją niemile wspominam.

Inna pobliska dolina (znacznie krótsza - to jest około 4 km i z drogą szutrową) to Il'anovska.

W Demianowskiej jest asfalt aż do samej góry ale tam jest dość spory ruch samochodowy. Od Jaskini Lodowej do Demianowskiej jest wprawdzie szlak poprowadzony szutrową ścieżką obok szosy, ale tam z kolei przejazd wózkiem byłby utrudniony.

Jest jeszcze zaczynająca się w Ludrovej i podchodząca pod Salatin Dolina Ludrovska, prowadzi nią czerwony szlak na Salatin - ta z kolei jest całkiem pusta.

Innych dolin nie znam z autopsji, lub byłam w nich na tyle dawno, ze się mogło zmienić

Dokładną interaktywną mapę masz tutaj:

http://mapy.hiking.sk/?zoom=10&lat=6265 ... TTFFFFFFTT

Jak się wygasi warstwę "szlaki turystyczne" można zobaczyć gdzie są drogi. Ta mapa jest na bieżąco aktualizowana.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 24, 2013 8:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn paź 15, 2012 7:51 pm
Posty: 20
hej, no to jak Janska jest poniżej Chochołowskiej to faktycznie nie ma co się tam wybierać.
A jak oceniasz tą Ludrovą i Ilanowską?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 30, 2013 3:50 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 07, 2013 8:54 pm
Posty: 3
Od siebie dodam:

- dolina prosiecka - przepiękna - jest jedna drabinka i raz łańcuch ale to bułka z masłem polecam na nosidłko - my od razu poszliśmy górą do doliny kvacianskiej - ale całość to 6-7 godzin - polecam - ale jak komuś za dużo to wybrałbym prosiecka i powrót.

- dolina ziarska do schroniska ścieżką leśną a powrót może być asfaltem na hulajnogach (są z krzesełkiem dla dziecka) fajna atrakcja. Po drodze w ziarskiej na początku można odwiedzić sztolnię górniczą - ludzie z pasją tam oprowadzają - temp 6-7 stopni.

- w małej fatrze wjazd kolejką z Vratnej a potem Chleb i Velky Krywań łatwe do zdobycia za jednym zamachem 3-4 godziny.

- Wjazd na chopok a potem dumbier albo desere - łatwa droga piękne widoki - temp. na górze -10stopni od tej na dole. Warto przy dobrej pogodzie.

A poza tym to te co wielu ludzi pisze czyli trasy z Srbskiego plesa, smokovca, tatranskiej polianki - wszystkie w miarę łatwe. Jakby ktoś chciał dopytać o te trasy to proszę zapytać - złaziliśmy tam prawie wszystko z dzieciaczkiem w nosidle.

Z innych atrakcji z dzieckiem zamek oravski ze spływem tratwą polecam, odradzam natomiast spisky zamek (słabizna, wiem że wartość historyczna jest ale oprócz scenki teatralnej nie ma tam magii) jak dla mnie - orawski zamek z przewodnikiem dużo fajniejsza wycieczka.

Aquapark wiadomo - ile można tatralandia, basenova, lucky w okolicy.

Jaskinia - Demianowska Wolności - z dzieckiem bez problemu bez nosidełka tam wchodzimy. Temp 6-7 stopni.

W okolicach LM można też w miejscowości Pavcina Lehota zjechać na sankach :) do 20 chyba. Na wieczór jak znalazł.

Jedzenie super jest w Starachovce w Liptovskim Jan-ie - też mają do późna - nie jest drogo a smacznie.

Wieczorkiem czasami można nad jezioro Liptovska Mara podjechać - jest tam autocamping - tam jest najlepiej - są atrakcje dla dzieci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL