Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 9:36 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3657 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 122  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 13, 2011 9:37 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
Drogą Balzera to ok. 55 km. W 12 godzin realnie da radę. Tyle że to spory kawałek, tuptałeś już takie dystanse na własnych nogach (zakładam że chcesz iść z plecakiem, więc weź to pod uwagę)? Jeśli nie to może okazać się po 30 km że już masz wszystkiego dość.

Przez góry o tej porze roku to bez sensu. Dłużej czasowo, o wiele bardziej niebezpiecznie, a bez realnych skrótów kilometrowych. Bo można albo przez Polski Grzebień, albo przez Lodową. Wysokie przełęcze, tereny lawinowe, nielegalnie, noc może zastać gdzieś głęboko w górach. Trasa przez Rysy, Żelazne Wrota albo Rohatkę nie wchodzi w grę. Przez Przełęcz pod Kopą skrót niewielki, tereny lawiniaste, nielegalnie. Każdy wariant przez góry oznacza że wchodzisz w te góry po dobrych 25 km zrobionych asfaltem, bynajmniej nie po płaskim. Potem dymasz 8-10 km doliną. I dopiero wtedy największy wysiłek i ryzyko

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 14, 2011 10:57 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
tomba napisał(a):
ile czasu zajmie przejście z Zakopanego do Starego Smokowca

z Łysej dojdziesz, z Zakopanego wątpię

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 02, 2011 8:58 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Nie wiecie czy na parkingu w Tatranska Javorina ( Jaworzyna Spiska) można płacić złotówkami czy euro??

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 02, 2011 9:48 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Cytuj:
Nie wiecie czy na parkingu w Tatranska Javorina ( Jaworzyna Spiska) można płacić złotówkami czy euro??


Lepiej weź euro choc myslę że przeliczą Ci na złotówki. Jak dobrze trafisz to za postój z czterech dni w magiczny sposób wyrośnie dwa dni, bez kwitka ;)

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 02, 2011 12:33 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
A zostawiając na cały dzień w magiczny sposób zrobi sie pół dnia? :wink:

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 02, 2011 3:14 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2005 8:30 am
Posty: 74
Lokalizacja: Białystok
mobiline napisał(a):
A zostawiając na cały dzień w magiczny sposób zrobi sie pół dnia? :wink:


a nawet "zero" dnia
jak zostawisz na szosie zaraz za parkingiem :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 02, 2011 4:47 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
ewcik napisał(a):

a nawet "zero" dnia
jak zostawisz na szosie zaraz za parkingiem :-)

wiesz, jakoś nie chcę by moja fura zmieniła właściciela bez mojej zgody :)

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 03, 2011 3:13 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
ja w Szczyrbskim parkowałem kiedyś na takim wypasionym, dwupoziomowym. Pan spytał czy chcę z kwitkiem czy bez. Bez kwitka było o połowę taniej ;) Ale chyba ta kasa nie trafiła do budżetu miasta Wysokie Tatry...

Taki parkingowy na powiedzmy co drugim parkującym samochodzie zarabia te 2 ojro. Kurteczka, jaki on musi mieć dzienny utarg do tej lewej kieszeni w środku sezonu :)

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 03, 2011 9:12 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
No to powiem tak. Byłem, zaparkowałem, nic nie zapłaciłem :D Strasznie leniwi tamtejsi Słowacy :)

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 04, 2011 7:34 am 
Weteran

Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 1:26 pm
Posty: 111
mobiline napisał(a):
Strasznie leniwi tamtejsi Słowacy

Słowacy są bardzo leniwi. Przy wylocie do Doliny Jaworowej nie żadnych miejsc parkingowych i w związku z tym nie musimy płacić ani centa :D W Polsce to by nie przeszło. Za chwile wyskoczyłby jakiś góral i powiedziałby nam, że ten kawałek ziemi, na którym zaparkowaliśmy(note bene który do niego nie należy) przylega do jego nieruchomości i w związku z tym należy się mu kasa. Już taką sytuację miałem 2 lub 3 razy (w Kirach i Chochołowie)

_________________
"Wielki wysiłek, strach i cierpienie usuwają z nas wszelkie nieistotne plewy" Wojciech Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 04, 2011 3:45 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
U wylotu Jaworowej jest parking, drugi jest chyba przy kościółku jak dobrze kojarze a następny obok sklepów. Słowacy będą kasować za parkingi ale w lecie :wink:

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 04, 2011 7:47 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
majkel* napisał(a):
Przy wylocie do Doliny Jaworowej nie żadnych miejsc parkingowych

Sąs są tak jak pisze Lukasz_ ja parkowałem na tym koło sklepów, ogrodzony , tak jak należy , ale płatny chyba faktycznie tylko w lecie. Notabene nie byłem sam na tym parkingu.

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 05, 2011 8:00 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
Ja parkowałem tam przy poczcie. Nigdy nikt nie marudził, czy wołał opłaty.

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 05, 2011 12:43 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 9:25 pm
Posty: 880
peepe napisał(a):
Ja parkowałem tam przy poczcie. Nigdy nikt nie marudził, czy wołał opłaty.


dokladnie, nawet w lecie ni ma problema.

_________________
photolife | panoramki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 06, 2011 9:52 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So cze 30, 2007 6:49 pm
Posty: 460
Może ktoś z Was słyszał, co się dzieje w schronisku nad Zielonym Stawem? Od półtora tygodnia nie mogę się z nimi skontaktować. Najpierw rozmów telefonicznych w ogóle nie łączyło, a od tygodnia nikt z kolei nie podnosi słuchawki. Na maile też nie odpowiadają. Czyżby zmieniły im się namiary po zmianie właściciela? Ale żadnych nowych w necie nie widzę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 07, 2011 9:17 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz kwi 07, 2011 9:00 am
Posty: 6
Witam wszystkich:) I mam takie pytanie. W tym roku wybieramy się w Tatry i po raz pierwszy chcemy wyjść w Tatry Słowackie. Chodzi nam po głowie taki pomysł, żeby przez Dolinę Chochołowską dojść do Kończystego Wierchu i następnie przez Dolinę Raczkową dojść do chaty Jakubina (tam przenocować) a następnego dnia wrócić przez Otargańce - Jarząbczy Wierch do Polski. Czy przez Jarząbczy Wierch i Kończysty Wierch można przejść legalnie i czy ruch na tych szlakach jest obustronny?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 07, 2011 9:40 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
przejdziecie bez problemu

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 07, 2011 4:03 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
mac ap napisał(a):
Czyżby zmieniły im się namiary po zmianie właściciela?


No raczej... Masz tu maila bo telefon nie wiem gdzie zapisałem - petrdkto@stonline.sk


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 22, 2011 7:51 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N lis 15, 2009 9:06 pm
Posty: 214
Lokalizacja: Jabłonka
mam pytanie czy Małą Fatrę też obowiązuję zakaz chodzenia od 1 XI DO 15 VI? Czy tylko Tatry?

_________________
PER ASPERA AD ASTRA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 23, 2011 8:15 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
mobiline napisał(a):
No to powiem tak. Byłem, zaparkowałem, nic nie zapłaciłem Strasznie leniwi tamtejsi Słowacy

Nie jestem pewien, ale chyba w weekendy tam sie nie płaci. Tez juz miałem pare razy ta sytuację, że już kasa w reku, a parkingowy, że nie trzeba.

majkel* napisał(a):
Słowacy są bardzo leniwi. Przy wylocie do Doliny Jaworowej nie żadnych miejsc parkingowych i w związku z tym nie musimy płacić ani centa W Polsce to by nie przeszło

Nie do końca...dawniej:
-Łasa Polana była za friko, teraz płatana
-Biała Woda Kiezmarska free, teraz cenę za to zadupie drą jak na parkingu w mieście
-Zwierówka była free, teraz w okresie letnim trza płacić
-u wylotu Żarskiej tez zrobili płatny,
-w wielu miejscach, gdzie można było sie przytulić, teraz są znaki zakazu ruchu "za wyjątkiem..."

Oazami darmochy, z ważniejszych parkingów pozostały:
-parking przy schronisku w Orawicach, gdzie, choć jest on teoretycznie płatny, to nigdy jeszcze mi nikt nie kazał płacić
-u wylotu Dol. Wąskiej/Raczkowej pomiędzy mostkiem, a hotelem, jest pewien pas darmowy (choć info może być juz nieaktualne)
-W Tatrzańskiej Kotlinie na zatoczce na przeciwko łomu, (ale tam strach zostawić) lub w okolicy kościółka
-w Dol. Mąkowej na parkingu hotelowym
-wspomniany parking w Jaworzynie T. na przeciwko poczty (uwaga, aby nie stanąć zbyt blisko przystanku, bo pokuta spora) i kościoła
dżusta napisał(a):
W tym roku wybieramy się w Tatry i po raz pierwszy chcemy wyjść w Tatry Słowackie. Chodzi nam po głowie taki pomysł, żeby przez Dolinę Chochołowską dojść do Kończystego Wierchu i następnie przez Dolinę Raczkową dojść do chaty Jakubina (tam przenocować) a następnego dnia wrócić przez Otargańce - Jarząbczy Wierch do Polski.

Jeśli chcecie romantyczną noc, to w Dol. Raczkowej (przy rozwidleniu z dolin Zad. Raczkowej i Gaborowej) jest koliba (szałas) "pod Klinem". Można w niej legalnie nocować. O ile pamiętam to chyba kole 6 chłopów/bab sie pomieści.
http://www.mount.cad.pl/a/tatry/histori ... a_klin.htm

Inszy wariant, to koliba (szałas) w Dol. Jamnickiej (juz w części reglowej), gdzie też nocleg jest legalny. Tam to chyba na 12 ludzia, baa jest/był nawet piecyk. Moje informacje o Jamnickiej sa z przed paru lat.
http://www.mount.cad.pl/a/tatry/szalasy ... _puste.htm
rejdus napisał(a):
mam pytanie czy Małą Fatrę też obowiązuję zakaz chodzenia od 1 XI DO 15 VI? Czy tylko Tatry?

Tak, przynajmniej te najciekawsze rejony. :cry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 23, 2011 8:31 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N lis 15, 2009 9:06 pm
Posty: 214
Lokalizacja: Jabłonka
No to fatalnie :cry: muszę zmienić plany na weekend majowy

_________________
PER ASPERA AD ASTRA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 23, 2011 8:40 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
rejdus napisał(a):
No to fatalnie muszę zmienić plany na weekend majowy

cieniarz :mrgreen: :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 23, 2011 8:42 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2109
Z tym szałasem w Jamnickiej to chyba jakieś niepotwierdzone rewelacje skoro TANAP zakazuje noclegów poza hotelami w ich Tatrach...

Co do Małej Fatry i Niżnych Tatr to niemal wszystkie szlaki są otwarte, a te które nie są to jest informacja na mapach słowackich tych gór lub w terenie.

Wielka Fatra zaś w ogóle jest dostępna w całości przez cały rok.
Co do Małej Fatry to zamknięty wiosną jest Mały i Wielki Rozsutec z tych najbardziej znanych miejsc , a w Niżnych Tatrach Skalka ( 1980 m )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 23, 2011 9:05 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Jakub napisał(a):
Z tym szałasem w Jamnickiej to chyba jakieś niepotwierdzone rewelacje skoro TANAP zakazuje noclegów poza hotelami w ich Tatrach...

Słowacja, to specyficzny kraj :mrgreen:
Sa tam organizacje turystyczne, które czasem, co nieco wywalczą z tego, co nie wolno. Koliba pod Klinem i w Dol. Jamnickiej zostały właśnie w różnych latach wyremontowane przez takowe organizacje (może to była jedna i ta sama?) i oficjalnie można tam nocować. Sa/były nawet tablice o uroczystym otwarciu z prośbą o nie zostawianie bajzlu (w Jamnickiej była nawet instrukcja obsługi piecyka). W sezonie, to trzeba tam wcześniej przyjść, aby miejsce znaleźć. Miejsca te bynajmniej nie były przeznaczone dla celów wewnętrznych: „sprawy TANAP-u” :mrgreen:
Podobnie było z otwarciem Barańca tej zimy, też z inicjatywy i porozumienia TANAP-u i pewnej organizacji turystycznej. Niegdzie nie było to odnotowane, nawet na stronie TANAP.

Jakub napisał(a):
Co do Małej Fatry to zamknięty wiosną jest Mały i Wielki Rozsutec z tych najbardziej znanych miejsc

no i Nowe/Horne Diery...czyli najciekawsza śmietanka. Nie być w tych miejscach...to, nie być na Małej Fatrze.
Jesteś pewien, ze trasa przez Steny i Mł. Krywań jest otwarta?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 23, 2011 9:35 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N lis 15, 2009 9:06 pm
Posty: 214
Lokalizacja: Jabłonka
a trasa na Wielki Krywań i dalej na Chleb otwarta?

_________________
PER ASPERA AD ASTRA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 26, 2011 9:44 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
chief mam nadzieję że informacje które tu podajesz na temat legalności nocowania w kolibach w Tatrach Zachodnich, są bardziej wiarygodne i precyzyjne od tych w których piszesz o zamknięciach szlaków na Małej Fatrze.

Żeby była jasność: niemal wszystkie szlaki na Małej Fatrze są otwarte przez cały rok. Są tylko dwa małe wyjątki (źródło "Návštevný poriadok národneho parku Malá Fatra" http://www.sopsr.sk/malafatra/index1.php?p=6 ):
Cytuj:
Vyšné Kamence - Podolina - Obšívanka - Malé Nocľahy - Tiesňavy (modrá značka č. 2752)
Trasa je v úseku Vyšné Kamence - Obšívanka - Malé Nocľahy od 1. marca do 15. júna pre návštevníkov uzatvorená.

i
Cytuj:
Kopanica - sedlo Príslop nad Bielou - sedlo Zákres - sedlo Medzirozsutce - Veľký Rozsutec - sedlo Medziholie - Stoh - Poludňový Grúň - Chleb - Veľký Kriváň - Malý Kriváň - Suchý - Hradská dolina (červená značka č. 0802)
Trasa je v úseku Medzirozsutce - Veľký Rozsutec - Medziholie od 1. marca do 15. júna pre návštevníkov uzatvorená.


Czyli że zamknięte są tylko wąwóz Obšívanka i Veľký Rozsutec, i tylko w okresie między 1 marca a 15 czerwca.
Wszystko inne: Diery (polecam), Velky Krivan, Chleb i reszta są otwarte, więc rejdus wal śmiało.

BTW: mapom też nie należy do końca ufać. Wg mojej mapy "VKU Harmanec 110" z 2002 r., Veľký Rozsutec jest zamknięty od 1.10 do 30.6 (!), a niebieskiego szlaku Vyšné Kamence - Podolina - Obšívanka - Malé Nocľahy - Tiesňavy jeszcze wogóle nie ma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 27, 2011 1:10 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Pawel_Orel napisał(a):
bardziej wiarygodne i precyzyjne od tych w których piszesz o zamknięciach szlaków na Małej Fatrze

Hmm...to wszystko wyjaśnia, sorry za wprowadzenie w błąd.
Możliwe, że zmieniło sie od tego przepisu z 2005 roku, bo właśnie chyba to był okres, kiedy ostatni raz byłem tam zimą. Do Hornych Dier jeździłem na lodospady, więc pamiętam, że Diery były zamknięte. Najpierw wszystkie, potem otworzyli Dolne. Wydaje mi się, że także Wlk. Rozsutec był zamknięty przez cała zimę. Trudno mi teraz powiedzieć, bo za bardzo do tych znaków nie przywiązywałem wagi. Co do Dier, to jestem jednak pewien, bo rzucałem w te tablice śnieżkami, na celność :mrgreen:
Co do reszty rejonów, to interpretowałem, jak tam jest zamknięte, to i pewnie w inszych miejscach też (jak w Tatrach).
@Rejdus, jeszcze raz sorry za wprowadzenie w błąd, zanim coś się napisze, powinno się być tego pewnym :roll: ...zresztą, tylko sie cieszyć, ze tak jest :lol:

Co do kimania w tych kolibach, tak na szybko:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pod_Klinem
http://www.tatry.cz/cs/koliba-pod-klinom
http://www.tatry.cz/cs/koliba-pod-pustym
Wychodzi na to, że jeden nocleg jest darmowy i tolerowany, na parę nocy, to trzeba już zezwolenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 27, 2011 8:05 am 
Zasłużony

Dołączył(a): N lis 15, 2009 9:06 pm
Posty: 214
Lokalizacja: Jabłonka
Pawel_Orel napisał(a):
Wszystko inne: Diery (polecam), Velky Krivan, Chleb i reszta są otwarte, więc rejdus wal śmiało.

Dzięki wielkie bardzo mi pomogłeś :)

_________________
PER ASPERA AD ASTRA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 27, 2011 10:55 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
http://www.summitpost.org/koliba-pod-pustym/449784
http://www.summitpost.org/koliba-pod-kl ... ina/449201

Rzeczywiście- można kimać w tych kolebach. Co prawda formalnie tylko w sytuacjach "awaryjnych" :) .
Dzięki chief za to info- jest bardzo cenne- darmowy nocleg w najspokojniejszej latem części Tatr.
W dodatku do obu kolib dość łatwo jest dotrzeć od strony polskiej, przechodząc tylko przez grań główną.

Swoją drogą nie dziwię się że Słowacy udostępniają takie rzeczy "po cichu". Przecież w sezonie schroniska w dol. Chochołowskiej i Kościeliskiej potrafią być przepełnione, a wielu turystów, w tym także niekoniecznie tych tzw. prawdziwych, nadmiarem grosza nie śmierdzi.
Nie wiem nawet czy dobrze robimy udostępniając takie informacje na publicznym forum. Może powinna być jakaś sekcja "top secret" dostępna wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników mających na koncie powiedzmy co najmniej 50 postów :mrgreen: :shaking2: .
No bo skoro Słowacy chcą takie rzeczy robić bez rozgłosu (koliby czy np. ostatnie otwarcie Barańca), to może nie należy im tego utrudniać, tylko samemu kulturalnie, po cichu korzystać z tych możliwości, bez zachęcania dodatkowego tłumu :D .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 27, 2011 5:39 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Pawel_Orel napisał(a):
Nie wiem nawet czy dobrze robimy udostępniając takie informacje na publicznym forum

W sezonie letnim, wcale nie jest tam łatwo o nocleg. Trzeba być sporo wcześniej. Kiedyś w czerwcu chciałem sie tam przekimać z trójka znajomych (pod Klinem), niestety miejsca brak, trza było na zewnątrz. Muszki chciały nas zeżreć :mrgreen:
Za to spałem tam kiedyś sam w późnym październiku. Żywego ducha i oczywiście strach przed misiem. W nocy kijek sie przewrócił. Oczywiście reszta nocki z głowy :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3657 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 122  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL