Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 8:41 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 29, 2011 8:40 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So maja 21, 2011 10:07 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Warszawa
siker Dzięki za odpowiedź. Byłem już na Kopie w tam tym roku i szczerze to było ok, ale drugi raz w to samo miejsce mnie nie ciągnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 29, 2011 8:43 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So maja 21, 2011 10:07 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Warszawa
Chariot To jakieś aktualne fotki ;p Bo nie wierzę ;p ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 29, 2011 9:19 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
kuznia napisał(a):
Chariot To jakieś aktualne fotki ;p Bo nie wierzę ;p ?

Nie, fotki sa z tamtego roku, z 27 listopada :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 29, 2011 9:20 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So maja 21, 2011 10:07 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Warszawa
Uh ulżyło. Chyba jednak wybierzemy Dol. Kościeliską i Ornak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 30, 2011 11:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
kuznia napisał(a):
Chyba jednak wybierzemy Dol. Kościeliską i Ornak.

Tylko nie radzę schodzić przez Iwanicką do Dol. Chochołowskiej. Masakrują tam całą Dol. Iwanicką ci z Witowa. Obrazek
Foto z soboty. Szlaku brak, przejść ciężko.

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 30, 2011 12:52 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Lukasz_ napisał(a):
Kiełbase w schronisku :mrgreen:

te te uważaj sobie :twisted:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 30, 2011 1:35 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
kuznia napisał(a):
Uh ulżyło. Chyba jednak wybierzemy Dol. Kościeliską i Ornak.
osobiście uwazam,ze Chochołowska (i szlaki z niej) jest latem o wiele ciekawsza i mnie zatłoczona niż kościeliska. a te 10 km zawsze mozna w któraś strone przyjemnie skrócić przejażdzka rowerową :) polecam Kończysty i Trzydniowiański. Grzesia tez, ale osobiście od strony Wyżniej Dol. Chochołowskiej (tzn zielonego szlaku)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 30, 2011 1:54 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So maja 21, 2011 10:07 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Warszawa
Dzięki za porady, ale kilku szczytów na jeden dzień to my nie zwiedzimy.

Hmm nadal zastanawiam się albo Ornak albo Grześ. :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 30, 2011 2:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
kuznia napisał(a):
kilku szczytów na jeden dzień to my nie zwiedzimy
Wielokrotne szczytowanie to jest to! Nie dawkuj sobie przyjemności. Na ten przykład jak wejdziesz już wyżej na grań to jeden szczyt za drugim.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 30, 2011 2:07 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So maja 21, 2011 10:07 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Warszawa
Wiesz ja chętnie. Ale sam nie jadę. Siostra porusza się jak żółw w górach i nawet po wejściu na Gąsienicową już ledwo żyła. Ja mogę chodzić choćby cały dzień, ale samemu nie mam natchnienia. ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 30, 2011 2:12 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
kuznia napisał(a):
No bo wyjeżdżając w sierpniu chcemy pierwszego dnia pójść na troszkę łatwiejszy szlak. I myślimy nad Grzesiem. A potem z Wołowca zejście jakie ?


w sumie to też zależy ile czasu będziecie mieli tego pierwszego dnia...?
a Kończysty od Trzydniowiańskiego jest rzut beretem- a perspektywa widokowa inna a! i po wejściu np. na Trzydniowiański zostawić siostre na leżaku niech sie opala, a samemu podskoczyć na sąsiada i spowrotem ;)
tak jak Rakoń od Grzesia. a w Chochołowskiej mozna zaoszędzić nieco czasu i sił jadąc kawalek doliny kolejką lub rowerem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 30, 2011 2:39 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
Cytuj:
od strony Wyżniej Dol. Chochołowskiej (tzn zielonego szlaku)

Dla mnie to była męczarnia szedłem tam jak było 30 stopni i żadnej chmurki na niebie. Myślałem że zdechnę


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 30, 2011 5:26 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 23, 2011 5:14 pm
Posty: 379
Lokalizacja: Kraków
Ja trafiłem na podobną pogodę jak szedłem na Bystrą. Przy podejściu na Siwą Przełęcz lało się ze mnie potokami... Niby zawsze czeka się na dobrą pogodę by jechać w góry ale taki upał na szlaku jest ciężki do zniesienia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 30, 2011 6:30 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 10:27 am
Posty: 81
Lokalizacja: Kraków
Dobra pogoda na góry to niekoniecznie lampa :P

_________________
Zapytałem cię, ki diabeł w góry ciągnie was,
po co się pchać na szczyt, i na co toto wam,
kto normalny by na te parszywe skały lazł?
Roześmiałaś się, mówiąc: - Spróbuj sam...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 02, 2011 3:39 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
hej
czy ktos z was by£ moze w lecie na formacji zwanej Zachodem Gronskiego (wejscie znad Czarnego Stawu pod Rysami na Mala Wolowa Szczerbine w Wolowym Grzbiecie)
jakie tam moga byc trudnosci w lecie (w zimie to wyglada na zdjeciach na takie eksponowane dziabanie okolo I-ki)


Ostatnio edytowano Cz cze 02, 2011 3:49 pm przez Chariot, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 02, 2011 3:41 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Według opisów żadne. Jakiś tylko mały prożek na wejściu.

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 02, 2011 3:46 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
Dzieki, Lukasz_
:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 02, 2011 4:04 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 18, 2009 3:07 pm
Posty: 1641
Lokalizacja: MARCIN NH Kraków
Ogólna wycena Zachodu wynosi I.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 02, 2011 4:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
1 to ten prożek, reszta 0+

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 02, 2011 4:24 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
Dzieki, Panowie
czyli not so bad
:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 06, 2011 11:39 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:57 am
Posty: 35
Lokalizacja: Znad morza
Witajcie, potrzebuje kilku wskazówek odnośnie szlaków i miejsc noclegowych w Tatrach Wysokich Zachodnich lub słowackich - jeszcze nie sprecyzowane.

Planuje tygodniową wyrypę na początku lipca i chcę jakoś z grubsza naszkicować sobie trasę. Potrzebuje do tego waszej pomocy, bo w Tatrach byłem dotychczas jedynie na wyjazdach z przewodnikiem i z większą grupą - tym razem idziemy ekipą 4 os. W założeniu mamy taki surwiwal trip - także nie interesują mnie pensjonaty na Krópówkach itp historie. Wiem, że na terenie TPK nie można obozować na dziko, a ja nie należę do żadnego stowarzyszenia ani związku, więc pytanie gdzie można tanio i na legalu przekimać się w namiocie? W gre wchodzą raczej jednorazowe noclegi, a następnego dnia chcemy ruszać w dalszą drogę i od tego raczej uzależniam trasę wyprawy. Czy macie jakieś sugestię w tym temacie? Lub czy ewentualnie czy ktoś może odbył podobną wyprawę i chciałby niedrogo "sprzedać" pomysł ta ciekawa trasę do pokonania w przeciągu ok tyg. z plecakami? Myślę, że oceniając możliwości moje oraz reszty uczestników jesteśmy w stanie zrobić ok 100-120 km w 7 dni.

Wszystkie propozycje tras wycieczek jakie znalazłem na różnych portalach górskich dotyczą w głównej mierze jednodniowych wycieczek z punktem startu i metą w tym samym miejscu. Ale nie bardzo wiem jak ułożyć z nich plan na 7mio dniową wędrówkę.
Liczę na waszą pomoc.

_________________
"Więc mówisz, że nienawidzisz swojej pracy? Jest od tego grupa wsparcia. Nazywa się "wszyscy" i spotyka się w piątki przy barze."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 06, 2011 12:49 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Pomimo kilku dziwnych nazw w swoim poście - np TPK - bo to mi się jedynie kojarzy z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, chodziło ci pewnie o TPN czyli Tatrzański Park Narodowy. W nim nie można spać w namiotach na dziko, tzn nikt ci nie zabroni rozłożyć się - ale mogą cię za to spotkać nieprzyjemności. Od tego drogi przyjacielu są schroniska - jak nie masz pomysłu na tygodniową wycieczkę to mapa w łapę, przede wszystkim. Przez taki okres czasu możesz zrobić sobie wycieczkę wzdłuż Tatr. Np: wariant taki:

Dzień 1
Zakup niezbędnych browarów i zapitalanie na busa do Doliny Chochołowskiej, kolejką dojeżdżacie sobie na Polanę Huciska i idziecie do Schroniska. Odpoczynek po podróży autem/pociągiem - sączenie piwka.

Dzień 2
Wyjście ze schroniska, żółtym szlakiem na Grzesia i dalej niebieskim na Rakoń i Wołowiec. Dalej poruszamy się granią, ale zmieniamy szlak na czerwony i idziemy na Jarząbczy Wierch, następnie na Kończysty i Starorobociańskim. Ze Starejroboty idziemy ku siwej przełęczy i z niej szlakiem zielonym przez Ornak idziemy na Iwanicką Przełęcz - z niej do schroniska Ornak. Odpoczynek przy piwku.

Dzień 3

Wyjście ze schroniska i zielonym szlakiem wzdłuż Doliny Tomanowej kierujemy się na Chudą Przełączkę i dalej na Ciemniak - czyli wchodzi na czerwone wierchy - pierwszy od tej strony jest Ciemniak, potem najwyższa Krzesanica, taki sam jak Ciemniak - Małołączniak i najniższa Kopa Kondracka. Teraz wszystko zależy od kondycji i możliwości nocowania w Murowańcu. Jeżeli zadzwonisz i w Muro będzie nocleg to zdecydowanie lepiej iść czerwonym szlakiem na Kasprowy i zejść żółtym, który później łączy się z czarnym idącym do Murowańca. Ale jeżeli nocleg będzie nie możliwy - chyba, że wejdzie na sępa wieczorem i gleba będzie - to lepiej zejść za Kopą Kondracką szlakiem zielonym do schroniska na Hali Kondratowej.

Dzień 4.

Jeżeli ruszamy z Hali Kondratowej to cóż znów musimy podejść szlakiem, którym schodziliśmy i Kierować się ku Kasprowemu Wierchowi. Dalej szlakiem czerwonym przez Beskid i Liliowe, które są granicą między Tatrami Wysokimi, a Zachodnimi na Świnicę. Ze Świnicy na Zawrat. Doświadczenia wielkiego nie ma cie - więc zapuszczanie się w rejony Orlej Perci byłoby błędem - więc najlepiej zejść sobie do Doliny Pięciu Stawów Polskich - kondycyjnie i tak będziecie już zmęczeni. Jeżeli udałoby się wystartować z Murowańca to macie dwa warianty - żółtym szlakiem przez przełęcz Krzyżne do Piątki, albo niebieskim przez Zawrat - ale ścieżka od Hali jest dość eksponowana. Można także przecież przez Kozią Przełęcz, albo z przełęczy na Kozi Wierch i z niego czarnym szlakiem - zejście jest łatwe, ale podejście trudniejsze - nie dla żółtodzioba, chociaż moim zdaniem omija się najtrudniejszą część Orlej.

Dzień 5.

Trochę regeneracji - tym razem szlak będzie nieco krótszy. Przejście przez Szpiglasowy Wierch do Morskiego Oka. W razie dobrego samopoczucia można można wejść szlakiem czerwonym na Wrota Chałubińskiego i się po prostu wrócić do szlaku żółtego, gdyż innego wariantu nie ma. Dojście do Moka.

Dzień 6.

Wejście na Rysy, albo Mięguszowiecką przełęcz pod Chłopkiem - szlaki nie są wybitnie trudne, ale należy uważać. Poradzicie sobie. Zejście do Morskiego Oka. Zależnie od kondycji możecie przespać się jeszcze jeden dzień w Morskim Oku i zejść sobie na Palenicę odwiedzając przy okazji Schronisko w Roztoce (niesamowicie klimatyczne), albo pójść tam na nocleg. Spać do późna - bo z tego miejsca jest 20-30 min do busa.

Dzień 7

Powrót.

Wycieczka nie jest wybitnie trudna, ale bardzo piękna. Robiłem to dwa lata temu, jednak wymaga bardzo dobrej kondycji, licząc że masz na sobie plecak, który nosisz przez tydzień! Pamiętaj by kupić odpowiednią ilość piwa :mrgreen:

Trudniejsze momenty to oczywiście przejście do Pięciu Stawów - chociaż zależy jaki wariant wybierzesz, dałem ci sporo wariantów, łatwych i trudnych oraz wejście na Rysy bądź Chłopka - choć to nie jest takie trudne, ale nie jesteś super doświadczony, jednak sprawna i rozważna osoba da radę :lol:

PS: Orlą to ja ci zupełnie odradzam, bo nawet na początku lipca możesz natknąć się tam na ładny śnieg, a nie masz ani doświadczenia, ani pewno nie bierzesz szpeju. Więc polecam najłatwiejszymi wariantami do Piątki.

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 06, 2011 1:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Vision napisał(a):
omimo kilku dziwnych nazw w swoim poście - np TPK - bo to mi się jedynie kojarzy z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym
Vision napisał(a):
Od tego drogi przyjacielu są schroniska
A ty, drogi przyjacielu, przypier.dalasz się do literówek a sam nie jesteś lepszy.
Vision napisał(a):
Iwanicką Przełęcz
Vision napisał(a):
następnie na Kończysty i Starorobociańskim. Ze Starejroboty...
Nie mówiąc już, że nie widzisz różnicy między Starą Robotą a Starorobociańskim Wierchem - polecam choćby wikipedię.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hala_Stara_Robota
Trochę więcej pokory a mniej bufonady.

Jacobsen, jeśli chcecie połazić z namiotem zmieniając codziennie miejsce pobytu, to popieram przedpiścę, że Tatry są złym pomysłem. Można co prawda kombinować z polami namiotowymi (jest coś bodajże u wylotu Doliny Wąskiej w Słowackich Zachodnich i stamtąd też kilka interesujących tras można zrobić), ale bardziej na tej zasadzie, że macie namiotową "bazę" i codziennie ruszacie z niej w góry. Może bardziej Wam przypasują Beskidy? Sprecyzuj co jest ważniejsze - Tatry czy namiot.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 06, 2011 2:05 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Wszystko odbierasz na poważnie? :mrgreen: Gdzie tam bufonada? A na Starorobociański Wierch od dzieciństwa mówię Stararobota i takie nazewnictwo mi zostało, fakt tutaj mogłeś się przyczepić (w końcu nie każdy o tym wie), ale czy nie nazywasz jakichś szlaków, szczytów po swojemu? Trochę więcej dystansu, mniej bufonady :lol:

Jest taki piękny cytat "Life is too important to be taken seriously" (;

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 06, 2011 2:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Vision napisał(a):
Wszystko odbierasz na poważnie? Mr. Green
Burackie posty - śmiertelnie poważnie :mrgreen:
Vision napisał(a):
tutaj mogłeś się przyczepić
Wierz mi, że gdyby napisał to nie-bufon, to bym się nie przyczepił :D
Vision napisał(a):
czy nie nazywasz jakichś szlaków, szczytów po swojemu?
Jasne, jak mnie żona wyciągnie na zakupy do galerii handlowej to nazywam to drogą krzyżową.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 06, 2011 2:37 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Vision napisał(a):
czy nie nazywasz jakichś szlaków, szczytów po swojemu?
Krabul napisał(a):
Jasne, jak mnie żona wyciągnie na zakupy do galerii handlowej to nazywam to drogą krzyżową.


:thumleft:

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 06, 2011 3:35 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 12:59 pm
Posty: 859
Lokalizacja: Tarnów Biegun Ciepła
Będe przelotem w okolicach reglowych i czas tylko na jeden szczyt reglowy.
Więc podpowiedzcie który lepiej wybrać Nosal czy Kopieniec wielki?? :wink:
Pod uwage bierzemy walory widokowe

_________________
"Na szczytach Tatr...
Na szczytach Tatr,
Na sinej ich krawędzi
Króluje w mgłach świszczący wiatr
I ciemne chmury pędzi..."
________________________________________
"Nawet podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 06, 2011 5:07 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 7:14 pm
Posty: 4
A ja mam plan na wyprawę i pytania z nią związane. Mam zamiar za około miesiąc wyruszyć z Zakopanego jakimś porannym busem (kiedy najwcześniej kursują?) do Doliny Chochołowskiej i stamtąd przez Polanę Chocholowską, Grzesia, Rakoń, Wołowiec, Jarząbczy, Kończysty, Starorobocianski i Iwaniacką Przełęcz zejść do Hali Ornak na dobre spanie. Według wyliczeń to 12 i pół godziny drogi. Oprócz tego, że nie wiem jak w końcowych fragmentach drogi będzie z kondycją to chciałbym móc jednak od czasu do czasu usiąść sobie na trawce i sie zadumać (:P). Pytanie do tych którzy szli w ten sposób, jak jest naprawdę z czasem przejścia jeżeli nie idzie się na bicie rekordów tylko w miarę spacerowo. I od razu pytanie o wariant pomocniczy, o której są czynne rowery w chochołowskiej? bo, może to by mogło troche pomóc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 06, 2011 5:15 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
martinb33 napisał(a):
Będe przelotem w okolicach reglowych i czas tylko na jeden szczyt reglowy.
Więc podpowiedzcie który lepiej wybrać Nosal czy Kopieniec wielki?? :wink:
Pod uwage bierzemy walory widokowe


Zdecydowanie polecam Kopieniec. Raz, że moim zdaniem panorama jest piękniejsza niż z Nosala, dwa - nieporównywalnie mniej ludzi.

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 06, 2011 5:18 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
martinb33Na Nosku nie byłem ale wydaje mi się że walory widokowe podobne. Z Wielkiego Kopieńca ładny widok na otoczenie doliny Gąsienicowej


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL