Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn cze 24, 2024 12:56 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 11:05 am 
Swój

Dołączył(a): N cze 05, 2011 12:18 pm
Posty: 43
no ale tak konkretnie, np. chcę jechać ze Starego Smokovca do Szczyrbskiego jaki mam kupić bilet i gdzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 11:16 am 
Kombatant

Dołączył(a): So kwi 24, 2010 6:50 pm
Posty: 310
Lokalizacja: kołobrzeg/poznań
bilet normalny albo ulgowy w kasie biletowej na dworcu w smokovcu

_________________
Maszeruj albo Giń!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 11:19 am 
Swój

Dołączył(a): N cze 05, 2011 12:18 pm
Posty: 43
a o co chodzi z tymi strefami, bo coś przeczytałem że kupuje się bilety na dane strefy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 11:19 am 
Kombatant

Dołączył(a): So kwi 24, 2010 6:50 pm
Posty: 310
Lokalizacja: kołobrzeg/poznań
http://cp.atlas.sk - rozklad i ceny, które podawane tysiąc razy na poprzednich stronach...

_________________
Maszeruj albo Giń!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 11:22 am 
Swój

Dołączył(a): N cze 05, 2011 12:18 pm
Posty: 43
znalazłem takie coś tylko że w english:
Let's suppose that you are travelling alone from Starý Smokovec to Štrbské Pleso. This journey crosses three (3) zones. You can use either three block tickets for one zone or one block ticket for two zones together with one block ticket for one zone.
Im więcej czytam tym mniej wiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 11:27 am 
Kombatant

Dołączył(a): So kwi 24, 2010 6:50 pm
Posty: 310
Lokalizacja: kołobrzeg/poznań
no ale ja nie widzę problemu...może i mają jakieś strefy ale po co sobie nimi głowy zaprzątać.kupujesz jednorazowy bilet, który wg rozkładu kosztuje 0,96E i po problemie :roll:

_________________
Maszeruj albo Giń!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 11:41 am 
Nowy

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:10 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Sosnowiec
Witam Was serdecznie. Proszę o wskazówkę,..
Czy Kościelec to dobry pomysł dla nowicjusza. Dysponuję bardzo dobrą kondycją ale góry, po za nielicznymi wyjątkami, to Beskid Żywiecki, Śląski i Sudety,...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 11:46 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
"-Ryszard?
Wszystkie Ryśki to porządne chłopy."
Myślę więc, że dasz sobie radę :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 11:47 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 23, 2011 5:14 pm
Posty: 379
Lokalizacja: Kraków
Trasa nie jest długa. Powyżej Karbu szlak jest ubezpieczony łańcuchami co stanowi atrakcję. Jesteś sprawny więc nie powienieneś mieć problemów. A jak ze szczytu zobaczysz co Cię otacza to na pewno więcej razy odwiedzisz tatry.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 11:55 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
Cytuj:
Powyżej Karbu szlak jest ubezpieczony łańcuchami co stanowi atrakcję.


:scratch:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 11:58 am 
Swój

Dołączył(a): N cze 05, 2011 12:18 pm
Posty: 43
pierwszy raz słyszę żeby na kościelcu było żelastwo, z tego co wiem nie ma tam łańcuchów a szlak ma cos w sobie, powiem tak podejdz na Karb od strony Czarnego Stawu gdy już będziesz na przełęczy i będzie w porządku to wchodz na Kościelca no i jeśli pogoda będzie stabilna


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 12:05 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 23, 2011 5:14 pm
Posty: 379
Lokalizacja: Kraków
Faktycznie, coś mi się pomieszało. Ale szlak wyżej jest ciekawy i atrakcyjny. Warto dodać, że Kościelec jest jedynym szczytem, zktórego widać wszystkie stawki w Dol. Gąsienicowej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 12:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
ondre82 napisał(a):
pierwszy raz słyszę żeby na kościelcu było żelastwo,

Jest i to sporo. Np. takie Lobby Instruktorskie ma trzy stanowiska z łańcuchami i najebane bodajże 24 spity ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 12:10 pm 
Nowy

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:10 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Sosnowiec
Na przełęczy Karb byłem lecz zlazłem do Zielonego Stawu. W necie jest trochę opisów ale występują pomiędzy nimi różnicę. O łańcuchach nie czytałem tak więc może być, że jest to nowy wynalazek w tym miejscu. Mam niestety jeszcze jeden problem, związany z lękiem wysokości. Nie staje na krawędzi i nie mdleje ale niepokój w sobie mam. Na tą okoliczność rozmawiałem z lekarze. Stwierdził, że jedyna metoda to to oswoić, oczywiście nie zapominając o zdrowym rozsądku.
Generalnie wybieram się na cztery dni z kolegą który ma doświadczenie w Tatrach, Alpach, itd. Mój kolega twierdzi, że na takich "szpeców" należy uważać. Dla nich wszystko to prościzna i nie biorą poprawki na innych,...
Gdyby ktoś miał ochotę zaproponować plan na te cztery dni to był bym wdzięczny. Będę samochodem tak więc z ew. przemieszczaniem nie będzie problemu,...W grupie będzie nas czworo w tym jednak kobieta ( ale też maratonka), jak nie połazimy 25km to zwykle uznajemy, że wycieczka była nie udana. No tak, ale 25 km w Beskidzie Żywieckim a tyle samo w Tatrach to jednak różnica,... :D
Acha, tylko proszę aby ktoś łaskawie nie proponował Orlej Perci,... Szkoda sobie brudzić spodni od wewnątrz,... :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 1:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Moim zdaniem warto pójść na Kościelec i spróbować. Jak przejdziesz bez problemów, to będziesz miał na pewno dużą satysfakcje. Zwłaszcza, jeżeli udadzą się widoki.
A jak będą problemy z wysokością po drodze to się najwyżej wycofasz, zejdziesz sobie szlakiem na Pojezierze i wyjdziesz chociażby na Przełęcz Świnicką, a dalej np. na Kasprowy i w dół. Lub jak wolicie dłuższe wycieczki, to można jeszcze dalej pociągnąć szlakiem przez Goryczkowe Czuby i Przełęcz pod Kopą Kondracką.

Jak się wejście na Kościelec spodoba, to proponuję na drugi dzień odcinek Skrajny Granat - Zadni Granat (w tym kierunku).
Jak będzie mało to na Zawrat od Gąsienicowej i zejście do Pięciu Stawów. Trochę łańcuchów jest na podejściu i miejscami jest stromo, ale zejście za to bardzo łagodne.

Lub jeżeli nie chcecie łańcuchów, a lubicie dłuższe wycieczki to warto pójść na Krzyżne od Hali Gąsienicowej i zejść do Pięciu Stawów. Droga jest długa i uciążliwa, ale nie ma trudności skalnych z ekspozycją.

Jeżeli na Kościelcu będziesz miał problemy z wysokością, to lepiej pochodzić po zachodnich. Tam znaleźć długie szlaki to żaden problem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 1:21 pm 
Nowy

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:10 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Sosnowiec
Jak do tego ma się jaskinia Mylna? To ten rejon czy trochę inny,...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 1:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Jaskinia Mylna to Dolina Kościeliska, więc Tatry Zachodnie. Jej przejście można połączyć w ciekawe i dosyć długie wycieczki, np. na Ornak i Starorobociański, lub na Czerwone Wierchy.
Spójrz na mapę Tatr Zachodnich:
http://www.mapytatr.net/PRODUKTY/MAPY_T ... chodni.htm
i zaplanuj sobie trasę. Są tam podane czasy, a także przybliżony stopień trudności dróg (różne symbole turysty przy szlakach).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 7:10 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So maja 21, 2011 10:07 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Warszawa
Nie wiedziałem gdzie umieścić to pytanie więc piszę tutaj.

Czy ktoś wie kiedy w tym roku odbędzie się coroczna wystawa psów w Kościelisku ?? (na stadionie biathlonu). Proszę o poprawne i szybkie odpowiedzi...z góry dzięki.

A tu trochę fotek z tam tego roku :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 7:43 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
kuznia napisał(a):
z tam tego roku

tam ta ram... :roll:

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 8:04 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 23, 2011 5:14 pm
Posty: 379
Lokalizacja: Kraków
A tam, tego, no, na tym trzecim zdjęciu to gdzie przód a gdzie tył jest?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 8:05 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So maja 21, 2011 10:07 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Warszawa
Heh ;p Nie widać ;p ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 8:32 pm 
Nowy

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:10 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Sosnowiec
Rohu, serdeczne dzienki za wskazówki. Mam jeszcze jedno pytani,... Czy idąc do jaskini Mylnej nie należy się ubierać zbyt "odświętnie”, czy to przesada i nie koniecznie musi się człek "uwalić", że trudno później pokazać się pomiędzy ludzi,...?
Gdyby ktoś miał do zaproponowania jakiś nocleg w okolic?,... Wyrka może nie być, musi za to być ciepła woda,...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 8:35 pm 
Nowy

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:10 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Sosnowiec
Kabanos napisał(a):
A tam, tego, no, na tym trzecim zdjęciu to gdzie przód a gdzie tył jest?

Popłakałem się ze śmiechu,...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 8:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Ryszard napisał(a):
nie należy się ubierać zbyt "odświętnie”

To nie przesada. :mrgreen:

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2011 8:57 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 12, 2007 7:30 pm
Posty: 78
Lokalizacja: Lublin
Ryszard napisał(a):
Gdyby ktoś miał do zaproponowania jakiś nocleg w okolic?,... Wyrka może nie być, musi za to być ciepła woda,...


Bliżej nie znajdziesz http://www.ornak.tatrynet.pl/strona.html
Wyrka możesz nie dostać, ale ciepła woda jest.

_________________
W wielkim uproszczeniu: socjalizm to wysokie podatki i mnóstwo ulg, kapitalizm to bardzo niskie podatki, zero ulg. Nasi idą osławioną "trzecią drogą": wysokie podatki i zero ulg.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 26, 2011 12:00 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Ryszard napisał(a):
Czy idąc do jaskini Mylnej nie należy się ubierać zbyt "odświętnie”, czy to przesada i nie koniecznie musi się człek "uwalić", że trudno później pokazać się pomiędzy ludzi,...?

Widziałem tam kiedyś panienkę w białym płaszczu do kolan. Nie wiem jak wyglądała po wyjściu, ale widziałem jak w środku przechodząc na czworaka najniższe miejsce ciorała nim po kałuży :mrgreen:
Dobrze jest się ubrać mało odświętnie i koniecznie trzeba mieć ze sobą źródło światła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 26, 2011 4:48 am 
Nowy

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:10 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Sosnowiec
Mam stosownego Petzla XP plus do tego CREE Fenix L2D.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 26, 2011 11:08 am 
Nowy

Dołączył(a): N cze 26, 2011 10:38 am
Posty: 3
Lokalizacja: Chojnice
Witam,
za niecałe 2 tygodnie wybieram się z mamą w góry. Planuję tygodniowy pobyt z noclegiem w Białym Dunajcu. Nasz przybliżony plan:
1 dzień: Czerwone Wierchy; 2 dzień: Wjazd kolejką na Kasprowy następnie pieszo na Giewont -> Zakopane; 3 dzień: Spływ Dunajcem; 4 dzień: Dolina Chochołowska, Grześ, spacer po Zakopanym; 5 dzień: Dolina Pięciu Stawów, Czarny staw pod Rysami, Morskie Oko; 6 dzień: Kościelec/Świnica; 7 dzień: Nosal + jaskinia.
Kolejność wycieczek uzależnimy od pogody no i oczywiście naszych możliwości.
I w tym miejscu mam kilka pytań:
1) Czy przejście Doliny Pięciu Stawów, Morskiego Oka i Czarnego Stawu pod rysami jest wykonalne dla osób ze średnią kondycją fizyczną?
2) Co wybrać: Kościelec czy Świnicę? Wiem, że był już na forum o tym osobny wątek, ale nie rozwiał on do końca moich wątpliwości. Który szczyt będzie dla nas łatwiejszy? Dodam, że dla mamy to pierwszy raz w górach, a dla mnie czwarty. Dotąd najwyższy szczyt, który zdobyłam to Giewont przy potwornych warunkach pogodowych (miałam wtedy 12 lat i dużo gorszą kondycję niż teraz).
3) Chcemy zobaczyć przynajmniej jedną jaskinię. Myślałyśmy o Jaskini Bielańskiej na Słowacji - i tu moje pytanie: warto? Czy może lepiej zobaczyć te polskie? Jakie wymagania musi spełniać samochód na Słowacji?
4) Czy na Kościelec lub Świnicę potrzebny jest dodatkowy ekwipunek tj. jakieś liny, kaski itp.?

Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 26, 2011 11:18 am 
Zasłużony

Dołączył(a): So maja 21, 2011 10:07 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Warszawa
1. Jeśli nie jesteś chora na choroby typu astma to spokojnie dojdziesz. Chociaż no wiadomo szlak jest ciężki, ale tak na prawdę tylko kawałkiem daje się odczuć pochyłość i wtedy kondycja potrzebna, ale to tylko kawałek. Oczywiście trasa jest długa więc to samo w sobie powoduje, że męczące, ale sądząc po planie innych dni to inne mogą być trudniejsze.

2. Skoro mama pierwszy raz w górach no to polecam Kościelec, a jeśli nie uda wam się kondycyjnie wytrzymać to możecie wejść tylko na Przełęcz Karb i zawrócić. Świnica to ciężki szlak dlatego nie polecam.

3. E tam jest wiele pięknych jaskiń w Polsce, najpierw zobaczcie je a dopiero potem zacznijcie słowackie. Polecam Mroźną i Mylną. Mroźna taka dla początkujących, ale zabawa fajna jest ;p

4. Pisałaś, że jedziecie za 2 tygodnie to jeśli zdecydujesz się na Kościelec tak jak Ci poleciłem to bez dodatkowego obciążenia wejdziesz. Co do Świnicy to nie wiem, ale jeśli mama pierwszy raz na prawdę to nie polecam Świnicy...tam może miejscami zalegać śnieg. Na Kościelcu powinno go już nie być...

Mam nadzieję, że pomogłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 26, 2011 11:25 am 
Zasłużony

Dołączył(a): So maja 21, 2011 10:07 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Warszawa
Nocleg masz już zamówiony?
Bo jeśli nie to może warto bliżej Zakopanego coś znaleźć? Bo trochę jednak dojeżdżać by było z Białego ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL