Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 23, 2024 4:12 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 1:19 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
Nie obawiaj się łańcuchów tylko tłumu :wink:

Pod szczytem są strasznie wyślizgane skały tam najbardziej trzeba uważać .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 1:23 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 2:39 pm
Posty: 17
Lokalizacja: Tomasżów Lubelski
Bardzo dziękuję za podpowiedzi. O tłumach także naczytałam się dość w necie ale myślę że jak wyjdę raniutko to powinno być względnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 1:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Oto zdjęcia żelastwa giewontowego :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 1:32 pm 
Nowy

Dołączył(a): N cze 05, 2011 7:29 am
Posty: 21
Lokalizacja: Kraków
ooo, może ktoś ma zdjęcia "żelastwa" na Świnicy, najlepiej od strony Kasprowego?
bardzo chciałabym się wybrać, a krążą legendy o jakimś jednym trudniejszym miejscu, na którym trzeba się "podciągnąć", obawiam się trochę, bo mam 156 cm w kapeluszu

_________________
„(…)
What wandering
Lunacy have we soft created?”


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 1:47 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 2:39 pm
Posty: 17
Lokalizacja: Tomasżów Lubelski
Dzięki Łukasz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 1:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Proszę bardzo. To zdjęcia z 14 listopada tamtego roku. Tak jak pisali przedpiścy - wyślizgane skały są nieprzyjemne. Na Giewont przy suchej skale wejdzie się bez dotykania żelastwa.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 1:50 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 2:39 pm
Posty: 17
Lokalizacja: Tomasżów Lubelski
Szczerze powiem, że myślałam że gorzej jest z tymi łańcuchami, a na zdjęciach wyglądają "pomocnie" a nie odstraszajaco.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 3:04 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
j3nny napisał(a):
ooo, może ktoś ma zdjęcia "żelastwa" na Świnicy, najlepiej od strony Kasprowego?
bardzo chciałabym się wybrać, a krążą legendy o jakimś jednym trudniejszym miejscu, na którym trzeba się "podciągnąć", obawiam się trochę, bo mam 156 cm w kapeluszu

Pewnie chodzi ci o ten łańcuch przy szczycie. Niska osoba musi tam trochę pokombinować ,ale nie jest to nic strasznego .
Cytuj:
na zdjęciach wyglądają "pomocnie" a nie odstraszajaco

łańcuchy mają pomagać a nie straszyć :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 3:13 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 12:59 pm
Posty: 859
Lokalizacja: Tarnów Biegun Ciepła
Samo żelastwo nie jest odstraszajace ale miejsce w którym się znajduje już prędzej, b skoro ono tam jest to są ku temu jakieś "stromsze" powody :wink:

_________________
"Na szczytach Tatr...
Na szczytach Tatr,
Na sinej ich krawędzi
Króluje w mgłach świszczący wiatr
I ciemne chmury pędzi..."
________________________________________
"Nawet podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 7:14 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 23, 2011 5:14 pm
Posty: 379
Lokalizacja: Kraków
Ja na szczyt Giewontu wchodziłem poza szlakiem. Nie dlatego żeby przykozaczyć a dlatego, że kolejka na łańcuchach mnie zniechęciła (a właściwie zachęciła).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 7:23 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
Kabanos napisał(a):
Ja na szczyt Giewontu wchodziłem poza szlakiem. Nie dlatego żeby przykozaczyć

nie wierzymy Ci. w twoim wieku glowna gorska dzialalnosc w Tatrach to kozaczenie :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 8:29 pm 
Swój

Dołączył(a): So paź 30, 2010 7:36 pm
Posty: 56
Lokalizacja: Rabka
Wejść na Giewont w lecie i nie dostać rozstroju nerwowego z powodu przewalających się tam tłumów. To dopiero jest "kozactwo" :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 8:36 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
uzylbym w tym przypadku okreslenia 'masochizm turystyczny'
no ale coz, nie chodzimy w gory dla przyjemnosci :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 10:10 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 6:36 pm
Posty: 172
Lokalizacja: WLKP
j3nny napisał(a):
ooo, może ktoś ma zdjęcia "żelastwa" na Świnicy, najlepiej od strony Kasprowego?
bardzo chciałabym się wybrać, a krążą legendy o jakimś jednym trudniejszym miejscu, na którym trzeba się "podciągnąć", obawiam się trochę, bo mam 156 cm w kapeluszu

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

nie pamiętam które to by mogło być miejsce ... może na tym przed ostatnim ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 11:20 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
zdjęcie z 1999, więc sorry za jakość, ale to jakaś małpką robiłem

Obrazek

A poniżej chyba to miejsce o którym była mowa że "należy się podciągnąć". Dołu nie widać, ale to takie kilkumetrowe zacięcie / rysa wprowadzające właśnie w tą szczerbinę. Dla średnio sprawnego człowieka "pierdnięcie w mąkę", ekspozycji brak.

Obrazek

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 4:36 am 
Nowy

Dołączył(a): N cze 05, 2011 7:29 am
Posty: 21
Lokalizacja: Kraków
matiq napisał(a):
j3nny napisał(a):
ooo, może ktoś ma zdjęcia "żelastwa" na Świnicy, najlepiej od strony Kasprowego?
bardzo chciałabym się wybrać, a krążą legendy o jakimś jednym trudniejszym miejscu, na którym trzeba się "podciągnąć", obawiam się trochę, bo mam 156 cm w kapeluszu

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

nie pamiętam które to by mogło być miejsce ... może na tym przed ostatnim ??



dzięki za fotki! nie wygląda to tak źle, łańcuch jest chyba na całej trasie? najbardziej obawiam się miejsc, gdzie trzeba się wspiąć, żeby dosięgnąć do łańcucha, jeżeli można się już go chwycić, to chyba problem znika (a może się mylę?)
najchętniej to bym ubrała uprząż i wpinała się w łańcuchy, tylko kto tak robi? :oops:

_________________
„(…)
What wandering
Lunacy have we soft created?”


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 4:39 am 
Nowy

Dołączył(a): N cze 05, 2011 7:29 am
Posty: 21
Lokalizacja: Kraków
macciej napisał(a):
zdjęcie z 1999, więc sorry za jakość, ale to jakaś małpką robiłem

Obrazek

A poniżej chyba to miejsce o którym była mowa że "należy się podciągnąć". Dołu nie widać, ale to takie kilkumetrowe zacięcie / rysa wprowadzające właśnie w tą szczerbinę. Dla średnio sprawnego człowieka "pierdnięcie w mąkę", ekspozycji brak.

Obrazek


nie taki diabeł straszny
czy "podciągnięcie" polega na podciągnięciu się po łańcuchu, czy bez łańcucha? jeżeli jest łańcuch, to chyba dam radę :)

_________________
„(…)
What wandering
Lunacy have we soft created?”


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 5:17 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
Dasz radę tak czy tak, jak już się tam znajdziesz, to zobaczysz, że nie taki diabeł straszny ;)
Szlak jest dwukierunkowy, więc w ostateczności - odwrót i to raczej ze względu na pogodę, a nie strach.

_________________
http://www.flickr.com/photos/auralis1987


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 7:20 am 
Nowy

Dołączył(a): N cze 05, 2011 7:29 am
Posty: 21
Lokalizacja: Kraków
Auralis napisał(a):
Dasz radę tak czy tak, jak już się tam znajdziesz, to zobaczysz, że nie taki diabeł straszny ;)
Szlak jest dwukierunkowy, więc w ostateczności - odwrót i to raczej ze względu na pogodę, a nie strach.


dzięki za podniesienie na duchu :)
czekam teraz na lepszą pogodę, mniej burzową

_________________
„(…)
What wandering
Lunacy have we soft created?”


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 9:27 am 
Weteran

Dołączył(a): Wt wrz 09, 2008 9:50 am
Posty: 101
Lokalizacja: 300 km a i tak czuć góry w powietrzu...
Mam pytanie o trasę Palenica-Roztoka-Piątka-Krzyżne-Gąsienicowa-Kuźnice. W ubiegłym roku zrobiłem ten szlak samotnie - żeby poznać skalę trudności i zorientować się czy mogę tam pójść z żoną i dzieciakami (dziewczyny 10 i 14 lat). Ponieważ kondycji nie miałem zeszło mi się strasznie długo ale większych trudności nie stwierdziłem. Dlatego w ostatnią środę wykorzystując jeden z nielicznych dni słonecznych wybraliśmy się tam we czwórkę. Na odcinku z Piatki do Krzyżnego spotkaliśmy masę ludzi - normalnie jak w pochmurny dzień do MOka. Co mnie dziwiło wielu z nich wyrażało dezaprobatę - ze względu na dzieci -że trasa za trudna, źle przygotowana i patrzyło na mnie jak na złego ojca. I muszę przyznać, że po jakimś czasie zacząłem się z nimi zgadzać! Po pierwsze dzieciaki na zmianę miały załamania albo kondycyjne albo psychiczne związane chyba z ekspozycją (wiem, że niezbyt dużą ale dla nich widocznie szok), po drugie trasa faktycznie zrobiła na mnie wrażenie zdecydowanie zmienionej w stosunku do zeszłorocznej - znacznie trudniejsza niż była -być może jakieś osuwiska czy lawiny zmieniły ukształtowanie terenu, po trzecie wszystkie trudniejsze fragmenty musiałem przechodzić 3 razy aby wszystkich przeprowadzić - czy pomóc się wspiąć na skałki. Trasę przeszliśmy. Zejście do Pańszczycy było już w miarę prostym fragmentem trasy. Ze względu na tempo pokonywania przeciwności losu całą trasę pokonaliśmy w 12(!) godzin i z przełęczy między Kopami schodziliśmy do Jaworzynki praktycznie po ciemku - ponieważ jako nieodpowiedzialny ojciec i niedzielny turysta rankiem nie wziąłem latarki - świeciliśmy sobie 2 komórkami... i szczęśliwie doszliśmy do domu.
No i na zakończenie krótkie pytanie - czy faktycznie trasa uległa jakiejś degradacji czy też mi się tylko wydaje ze względu na dzieciaki?

_________________
...próba zrozumienia logiki kobiety to gwałt na zdrowym rozsądku... O ile może tu być mowa o logice.
(to myśl z chwili załamania nerwowego - po krótkiej dyskusji z płcią jakże odmienną... rozwijana z czasem)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 9:42 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Fatality napisał(a):
No i na zakończenie krótkie pytanie - czy faktycznie trasa uległa jakiejś degradacji czy też mi się tylko wydaje ze względu na dzieciaki?


Akurat nie przechodziłam tej trasy w ostatnim czasie, więc nie mam porównania, ale mam uwagę co do dzieciaków.

To czego dzieci nie cierpią najbardziej i co skutecznie może im na całe życie obrzydzić góry - to właśnie są długie monotonne podejścia - takie jak na Krzyżne.
Zresztą sama takich podejść też nie lubię, ale czasem trzeba ;)

Idąc z dziećmi trzeba dobierać trasy zdecydowanie bardziej urozmaicone i nieco krótsze (6-7 godz. marszu z dziećmi w tym wieku to wg mnie max.).

Bywają rzecz jasna wyjątki, ale jeżeli dzieci już po drodze marudziły - to znaczy, ze tymi wyjątkami nie są.
Osobiście tak układałabym trasy aby dzieci nie marudziły po drodze, bo jak marudzą - to już jest niedobrze.
Wycieczka ma być dla nich przyjemnością a nie dopustem Bożym.

Szkoda, że tak mało rodziców bierze to pod uwagę !

Pozdrowienia

Basia


Ostatnio edytowano Pt lip 15, 2011 9:45 am przez Basia Z., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 9:43 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
Możliwe że coś się obsunęło i zniszczyło kawałek szlaku .
Podobnie miałem z Kozim Wierchem od Piatki. Kilka lat temu szedłem tam po ładniej ścieżce a w zeszłym roku jak tam byłem to strasznie zniszczony szlak jakieś 30-40 min od szczytu.

Pewnie 10 razy ostrożniej i z większą uwaga przechodziłeś ten szlak z dzieciakami .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 10:10 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 23, 2011 5:14 pm
Posty: 379
Lokalizacja: Kraków
Chariot napisał(a):
nie wierzymy Ci. w twoim wieku glowna gorska dzialalnosc w Tatrach to kozaczenie


Hmm, to było jakieś 5 lat temu więc tym bardziej pewnie masz rację.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 10:11 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 15, 2005 6:58 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Września
j3nny napisał(a):
dzięki za fotki! nie wygląda to tak źle, łańcuch jest chyba na całej trasie?


Nie, łańcuch jest w kilku miejscach tylko - nie ma czego się bać - tam naprawdę nie ma nic strasznego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 12:58 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 23, 2010 9:48 am
Posty: 535
Lokalizacja: warm-mazur
Fatality napisał(a):
Mam pytanie o trasę Palenica-Roztoka-Piątka-Krzyżne-Gąsienicowa-Kuźnice.


Ja w tym roku raczej tam nie podreptam ponieważ byłem w roku ubiegłym ale - taka mała dygresja - nigdy nie robiłbym tej drogi w takim kierunku - zdecydowanie odwrotnie tj. Murowaniec-Krzyżne-Piątka ze względu na rewelacyjne widoki przed Tobą a nie za Tobą.

_________________
"Z każdego gówna można wyjść z czystymi butami"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 1:03 pm 
Weteran

Dołączył(a): Wt wrz 09, 2008 9:50 am
Posty: 101
Lokalizacja: 300 km a i tak czuć góry w powietrzu...
Basia Z. napisał(a):
Idąc z dziećmi trzeba dobierać trasy zdecydowanie bardziej urozmaicone i nieco krótsze (6-7 godz. marszu z dziećmi w tym wieku to wg mnie max.).

Bywają rzecz jasna wyjątki, ale jeżeli dzieci już po drodze marudziły - to znaczy, ze tymi wyjątkami nie są.
Osobiście tak układałabym trasy aby dzieci nie marudziły po drodze, bo jak marudzą - to już jest niedobrze.
Wycieczka ma być dla nich przyjemnością a nie dopustem Bożym.

Dzieci potrafią marudzić już w domu przed wyjazdem. Nie wspominając już o podejściu czarnym szlakiem do Piatki... Staram się brać pod uwagę możliwości dzieciaków - dlatego byłem na tej trasie w ubiegłym sezonie i odniosłem wrażenie pozytywne. Niestety chyba się przeliczyłem z ich możliwościami. Drugą alternatywną trasą były Czerwone Wierchy z Kasprowego... i szkoda, że tam nie poszliśmy - bo w razie awarii można praktycznie w każdej chwili zejść do dołu...
Z drugiej strony - teraz są zadowolone, że dały z siebie wszystko i przeszły! A oprócz moich być może subiektywnych wrażeń z zeszłego roku to wypowiedzi "wytrawnych" turystów i nawet przewodników tatrzańskich nie wskazywały na poważniejsze trudności - tylko na długość trasy. Ale było OK. We wrześniu jak Bozia pozwoli idę na Świnicę-Zawrat-Piątka-Szpiglas-Moko... Oczywiście bez dzieciaków...i z ewentualnym popasem w Piątce.
rav1980 napisał(a):
Ja w tym roku raczej tam nie podreptam ponieważ byłem w roku ubiegłym ale - taka mała dygresja - nigdy nie robiłbym tej drogi w takim kierunku - zdecydowanie odwrotnie tj. Murowaniec-Krzyżne-Piątka ze względu na rewelacyjne widoki przed Tobą a nie za Tobą.

Na górze byliśmy tak zmęczeni i późno... że nie było czasu na podziwianie super fajnych widoków - a szkoda bo pogoda była akurat... A trasa odwrotna byłaby dla mnie z dzieciakami nie do przejścia ze względu na trudności zejścia i osypujące się podłoże... Wycieczki jakie szły właśnie w tym kierunku były wyraźnie przestraszone...

_________________
...próba zrozumienia logiki kobiety to gwałt na zdrowym rozsądku... O ile może tu być mowa o logice.
(to myśl z chwili załamania nerwowego - po krótkiej dyskusji z płcią jakże odmienną... rozwijana z czasem)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 4:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
http://podroze.gazeta.pl/podroze/56,114 ... czyty.html
Cytuj:
Giewont, Kasprowy Wierch, Czerwone Wierchy, Rysy - dowiedz się wszystkiego o najważniejszych polskich szczytach zanim postanowisz je zdobyć. Na co uważać, ile czasu zajmie wspinaczka?

No to ten wątek można zamknąć bo wszystkiego można się dowiedzieć w GW ...
:twisted:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 5:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Gustaw napisał(a):
bo wszystkiego można się dowiedzieć w GW ...
Twisted Evil



Już kilku użytkowników tego Forum udowodniło to.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 6:09 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Fatality napisał(a):
Drugą alternatywną trasą były Czerwone Wierchy z Kasprowego... i szkoda, że tam nie poszliśmy - bo w razie awarii można praktycznie w każdej chwili zejść do dołu...

A tak praktycznie w każdej chwili to niby gdzie, bo jednak od Kasprowego do Przełęczy Kondrackiej to spory kawałek.
Powracając do trasy Palenica - Krzyżne - Kuźnice, nawet w moich najlepszych czasah gdyby mi ktoś coś takiego zaproponował, to bym się zapytał co ja takiego złego zrobiłem, że ma mnie spotkać aż tak wielka kara?
Co do tych "dzieciaków" - 10 i 14. Hmm, wcale nie już takie dzieciaki, mój wnuk Filip w tym roku kończy 14 a już ma na koncie trzy razy Rysy, Czerwoną Ławkę, Lodową Przełęcz, Koprowy, Bystre Sedlo od Furkockiej z zejściem Młynicą, Polski Grzebien i Mała Wysoka o takich spacerkach jak Polana pod Wysoką czy Terinka nawet nie wspominając. Ale to może dlatego, że to dziewczyny. Trzymam chłopaka z daleka od Polskich Tatr aby mu gór nie obrzydzić... chłopak młody, psychika jeszcze nie stabilna, to mógłby być wstrząs o nieodwracalnych skutkach. :P

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 6:16 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
Markiz napisał(a):
Trzymam chłopaka z daleka od Polskich Tatr aby mu gór nie obrzydzić... chłopak młody, psychika jeszcze nie stabilna, to mógłby być wstrząs o nieodwracalnych skutkach. :P

:rofl_an:
:brawo:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL