Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:14 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 122  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2011 6:52 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
inna sprawa że pytanie o korony słowackie to jedno z lepszych w te wakacje :bowdown:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2011 6:57 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 27, 2011 9:57 pm
Posty: 5
Zgodnie z tym co napisałem jestem świadomy, że w Słowacji obowiązuje waluta europejska, jednak ogólna dostępność koron słowackich w kantorach mnie zmyliła ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2011 7:14 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
balcer napisał(a):
ogólna dostępność koron słowackich w kantorach mnie zmyliła ;)

:shock: :scratch:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2011 7:21 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
balcer napisał(a):
2. Jakie trasy polecacie dla 3 nieco ponad 20. letnich chłopaków w tych okolicach? Myślałem, żeby, przy założeniu tygodniowego pobytu, pierwsze 2 dni poświęcić na jakieś delikatniejsze, "rozgrzewające" trasy, potem może jakieś gorące źródła, zwiedzanie dla relaksu i na koniec pobytu jakieś dwie konkretniejsze trasy, np Rysy czy coś tego formatu (byłem na nich jako 12-latek, myślę, że teraz też podołam ).


Delikatniejsze to moga byc:
1. podejscie do Zielonego Stawu Kiezmarskiego, potem ewentualnie dalej na Kopske Sedlo (Przelecz pod Kopa), jesli bedzie sie wam chcialo. Ladne widoki - z jednej Wysokie, z drugiej Bielskie.
(Ewentualnie mozna jeszcze zostawic podejscie do Zielonego Stawu na dzien 2trudniejszy" i dalej wybrac sie na Jagniecy Szczyt)
2. Polazenie po magistrali i wejscie do ktoregos wyzej polozonego schroniska (Terinka, Zbojnicka Chata)
3. Albo np. wejscie na Lodowa Przelecz i zejscie w dol Jaworowa dolina (dla niektorych monotonna, jak dla mnie fajna, bo wzglednie pusto) - stamtad (z Javoriny czyli Jaworzyny Spiskiej) mozna autobusem wrocic (nie wiem jak sie tam zatrzymuje, ewentualnie mozna dojsc do Lysej i stamtad autobus)

Nieco trudniejsza i dluzsza trasa to na pewno Polski Grzebien - piekne widoki :) Stamtad mozna albo zejsc piekna dolina Bialej Wody (dochodzi sie do Lysej Polany, stamtad powrot autobusem lub stopem). Ewentualnie mozna z Grzebienia isc na Rohatke i wrocic Dolina Starolesna (Velka Studena dolina). Na Rohatce jest nieco trudnosci, tak wiec moze zostawcie ja sobie ewentualnie na dzien "zaawansowany" i ladna pogode.

Inna fajna gorka to Koprovy Szczyt, latwiej i krocej niz na Rysy, nieco mniej ludzi, a szczyt zdobyty :)

Rysy oczywiscie tez ok, od strony Slowackiej nie ma wiekszych trudnosci.

balcer napisał(a):
3. Jak to jest w końcu ze słowacką walutą? W krakowskich kantorach oferowane są jeszcze korony, ale czy obowiązują powszechnie na Słowacji?

Jak bylam w 2009, to chyba juz tylko Euro bylo... Raczej nie liczylabym na korony

balcer napisał(a):
4. Co polecalibyście poza Popradem i np. Kezmarokiem zobaczyć na wypadek powszechnie panującej jesiennej, deszczowej pogody?

Zawsze gdy pada mozna sie wybrac do jaskini Bielskiej. My bylismy tez w zamku Spiskim, jak byla pogoda mieszana, calkiem fajny zamek 8)

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2011 7:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
balcer napisał(a):
ogólna dostępność koron słowackich w kantorach mnie zmyliła

Chyba w antykwariatach :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2011 7:21 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
balcer napisał(a):
ogólna dostępność koron słowackich w kantorach mnie zmyliła ;)

Jestes pewien ze to byly slowackie? a moze szwedzkie? :roll:

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2011 7:30 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 27, 2011 9:57 pm
Posty: 5
SKK zawsze mi się kojarzyły jako słowackie korony, ale może to pozostała ekspozycja, dziwne tylko, że nie wymazana, a z wartościami :)
Jakby nie było dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi, szczególnie kozicy za konkretną wypowiedź. Proszę również świeżych, może tegorocznych turystów o odpowiedź na pierwsze pytanie, bądź co bądź, ale najważniejsze...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2011 7:50 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
kozica szwedzka napisał(a):
stamtad (z Javoriny czyli Jaworzyny Spiskiej) mozna autobusem wrocic (nie wiem jak sie tam zatrzymuje, ewentualnie mozna dojsc do Lysej i stamtad autobus)

koziczko, jak racica machniesz, zawsze w Javorinie Ci sie zatrzyma autobus Lysa Polana-Smokowiec


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2011 7:51 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt mar 08, 2011 6:23 pm
Posty: 35
Tani nocleg to raczej w Novej Lesnej, pare razy polecane były noclegi u Milana:
zbych napisał(a):
tatromaniak24 napisał(a):
ja mieszkałem w tamtym roku w nowej leśnej u Milana i bardzo sobie chwalę w tym roku też u niego bedę polecam http://www.pkfoto.nazwa.pl/novalesna/index.htm

Byłem, dzięki poleceniu tatromaniaka. Bardzo dziękuję.
Szczerze polecam, niewielki dom kilka pokoi, dostęp do kuchni, dwóch łazienek. Milan jest bardzo fajnym człowiekiem, a to jak jest na kwaterze jest totalnym zaprzeczeniem stereotypu cygańskiej kwatery. Fajnie i tanio, dorosły 7euro, dziecko 5.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2011 8:20 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 27, 2011 9:57 pm
Posty: 5
Myślałem o Novej Lesnej, bo ceny w porównaniu do reszty miejscowości są co najmniej atrakcyjne, jednak obawiam się trochę tej wioski. Rodziny jak rodziny, ale trzech młodych łebków może tam nie być lubianych ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2011 8:31 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1233
Lokalizacja: Warszwa
wi999 napisał(a):
Tani nocleg to raczej w Novej Lesnej, pare razy polecane były noclegi u Milana:
zbych napisał:
tatromaniak24 napisał:
ja mieszkałem w tamtym roku w nowej leśnej u Milana i bardzo sobie chwalę w tym roku też u niego bedę polecam http://www.pkfoto.nazwa.pl/novalesna/index.htm

Byłem, dzięki poleceniu tatromaniaka. Bardzo dziękuję.
Szczerze polecam, niewielki dom kilka pokoi, dostęp do kuchni, dwóch łazienek. Milan jest bardzo fajnym człowiekiem, a to jak jest na kwaterze jest totalnym zaprzeczeniem stereotypu cygańskiej kwatery. Fajnie i tanio, dorosły 7euro, dziecko 5.


O tak Milan i w tym roku nie pogardził % jest to super ziom szczerze polecam

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 02, 2011 11:20 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
tatromaniak24 napisał(a):
O tak Milan i w tym roku nie pogardził % jest to super ziom szczerze polecam

Już wyzdrowiał :?: Jak byłem to brał jakieś leki i się mocno oszczędzał

balcer napisał(a):
1. Czy macie może jakieś pewne, sprawdzone propozycje noclegu w okolicy Smokovca, a na pewno w zakresie kursowania Elektriczki, bo ona tam jest bardzo przydatna z tego co pamiętam. Czy w cenie ok 10-12euro można znaleźć nocleg w tej okolicy? Warunków oczekuję studenckich, łóżko, prysznic i w sumie więcej mi do szczęścia nie potrzeba. Przydatny byłby jakiś aneks kuchenny, żeby troszkę przyoszczędzić na wyżywieniu, ewentualnie możliwość wykupienia niedrogiej strawy z naciskiem jednak na jakiś palnik
Może warto zainteresować się jakimś mieszkaniem/kawalerką na krótki termin, powszechnie uważanym za apartament. Sam pracuję w podobnej branży w Krakowie i wiem, że tego typu noclegi wychodzą taniej aniżeli hotel, nie ustępując warunkami.

Trochę propozycji znajdziesz w wątku noclegowym.
Małe mieszkania znajdziesz na pewno do wynajęcia w Sybirze (Nowy Smokowiec), ale nie są tak bardzo tanie. Wygooglujesz sobie bez problemu.
Kiedyś mieszkające tam starsze osoby wynajmowały pokój w mieszkaniu i to rzeczywiście było tanio. Ale to raczej na miejscu osobiście, raczej w necie nie znadziesz.

balcer napisał(a):
Myślałem o Novej Lesnej, bo ceny w porównaniu do reszty miejscowości są co najmniej atrakcyjne, jednak obawiam się trochę tej wioski. Rodziny jak rodziny, ale trzech młodych łebków może tam nie być lubianych

Bez przesady. No chyba że po pijaku lub na trzeźwo będziecie zaczepiać młodzierz lub niemłodzierz "romską"

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 02, 2011 2:57 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1233
Lokalizacja: Warszwa
zbych napisał(a):
Już wyzdrowiał Question Jak byłem to brał jakieś leki i się mocno oszczędzał

na pewno nie wyglądał na chorego

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 02, 2011 5:59 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 27, 2011 9:57 pm
Posty: 5
zbych'u, dzięki za odpowiedź. Sibir to nie ma co ciekawa opcja, ale 18eur, co prawda ze śniadaniem to jednak sporo za dużo względem Milanowych 8 :). Wydaje mi się, że za pozostałe 10eur spokojnie można sobie zapewnić własnoręczne upichcone wyżywienie na cały dzień, więc tu skłaniałbym się ku Milanowemu noclegowi. Do rozbujników nie należę, oczywiście chętnie posiedzę przy grilu czy ognisku z piwkiem, albo czymś mocniejszym, ale wszystko w granicach rozsądku bez jakichkolwiek ekscesów. Za kwaterą rozglądam się do weekendu, w sobotę postaram się coś wydzwonić, więc jeśli o czymś Wam się przypomni, proszę uprzejmie o podzielenie się na łamach forum, bądź PW :)
Odnośnie Milana, jak wygląda rezerwacja? Czy z gospodarzem da się dogadać po polsku, jakaś zaliczka płatna na konto?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 10:13 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
balcer napisał(a):
zbych'u, dzięki za odpowiedź. Sibir to nie ma co ciekawa opcja, ale 18eur, co prawda ze śniadaniem to jednak sporo za dużo względem Milanowych 8 :).

Poszukaj jeszcze. Widziałem w necie na Sybirze ok. 12 ojro, bez śniadań. Nie zapisałem niestety linki.

balcer napisał(a):
więc jeśli o czymś Wam się przypomni, proszę uprzejmie o podzielenie się na łamach forum

W wątku noclegowym było sporo propozycji ze słowacji, coś było jeszcze na pewno nie za drogiego w Nowym Smokowcu, o przypomniałem sobie nazwę:
http://www.vysoketatry.com/vilapaula.html

balcer napisał(a):
Odnośnie Milana, jak wygląda rezerwacja? Czy z gospodarzem da się dogadać po polsku, jakaś zaliczka płatna na konto?

Bardzo dobrze rozumie po polsku, a i jego się dobrze rozumie. Zaliczka płatna przekazem na adres, można coś takiego zrobić na pewno na większych pocztach.
Przy grillu na podwórku też spokojnie u niego można posiedzieć.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 12:12 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
W tym roku to już raczej nic mi nie da, ale na przyszłość. Czy jest możliwe na Słowacji znalezienie pokoju jednoosobowego? Albo po prostu czegoś dla jednej osoby? W bezpiecznej okolicy? Bo te dojazdy z Polski są serio męczące. Jest to jakieś udogodnienie, ale jak się chce startować np na Krywań, to zaczynałam dopiero przed 9, co jest już troszkę późno.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 12:59 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Elfka napisał(a):
W tym roku to już raczej nic mi nie da, ale na przyszłość. Czy jest możliwe na Słowacji znalezienie pokoju jednoosobowego? Albo po prostu czegoś dla jednej osoby? W bezpiecznej okolicy? Bo te dojazdy z Polski są serio męczące. Jest to jakieś udogodnienie, ale jak się chce startować np na Krywań, to zaczynałam dopiero przed 9, co jest już troszkę późno.

Ja od lat jeżdzę na Słowację i wolę niż nasze Zakopane. Z Zakopca to można robić ewentualnie szlaki blisko Łysej Polany, jadąc do Smokowca autobusem i wracając przez góry.
Jak Ci ktoś wynajmie 2 dla 1 osoby za cenę jednej, to jak najbardziej. Milan coś takiego robił.
A co to oznacza - bezpiecznej okolicy :?:

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 1:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
zbych napisał(a):
A co to oznacza - bezpiecznej okolicy Question


No bo padło w tym wątku coś takiego:


Cytuj:
Myślałem o Novej Lesnej, bo ceny w porównaniu do reszty miejscowości są co najmniej atrakcyjne, jednak obawiam się trochę tej wioski. Rodziny jak rodziny, ale trzech młodych łebków może tam nie być lubianych Wink


A samotna kobitka? ;)

Nova Leśna jest na trasie elektriczki do Popradu, czy do Tatrzańskiej Łomnicy?

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 1:42 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Elfka napisał(a):
W tym roku to już raczej nic mi nie da, ale na przyszłość. Czy jest możliwe na Słowacji znalezienie pokoju jednoosobowego? Albo po prostu czegoś dla jednej osoby? W bezpiecznej okolicy? Bo te dojazdy z Polski są serio męczące. Jest to jakieś udogodnienie, ale jak się chce startować np na Krywań, to zaczynałam dopiero przed 9, co jest już troszkę późno.


Na pewno w wielu miejscach znajdziesz pokoj dla jednej osoby - ale zapewne bedzie to nieco drozej (na osobe) niz gdyby Was byla dwojka, tak zwykle jest - nawet w hotelach jedynka kosztuje niewiele mniej niz pokoj dla dwoch osob.
Nie moge Ci polecic nic konkretnego, bo zwykle spie wschroniscah (lub poza nimi :roll: ) - a Ty w schroniskach nie lubisz?

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 1:45 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Elfka napisał(a):
Cytuj:
Myślałem o Novej Lesnej, bo ceny w porównaniu do reszty miejscowości są co najmniej atrakcyjne, jednak obawiam się trochę tej wioski. Rodziny jak rodziny, ale trzech młodych łebków może tam nie być lubianych Wink


A samotna kobitka? ;)

Samotna kobitka wszedzie musi mniej wiecej tyle samo uwazac, nie sadze, by byla jakas roznica akurat w Novej Lesnej...

Elfka napisał(a):
Nova Leśna jest na trasie elektriczki do Popradu, czy do Tatrzańskiej Łomnicy?

z mapy wyglada, ze do Popradu. Choc oczywiscie mozna sie w Smokovcu przesiasc w strone T. Lomnicy.

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 1:48 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
kozica szwedzka napisał(a):
a Ty w schroniskach nie lubisz?


Nigdy nie próbowałam :oops: Zazwyczaj pewnie wymagana wcześniejsza rezerwacja, choć może nie wszędzie, bo jak tu czytam, można też na podłodze. Choć chodzi mi po głowie taka wędrówka od schronu do schronu.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 3:11 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz lip 22, 2010 11:13 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Warszawa
Czy ktokolwiek z szanownych forumowiczów mógłby polecić przyzwoity nocleg w Rużomberoku albo najbliższych okolicach, by mieć dobry start w Niskie Tatry. Kolejne noclegi mam już zaplanowane w Chacie pod Chabencem i dalej w Chacie Stefanika. Z góry dzięki za pomoc:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 3:56 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
Wielokrotnie spałem sam w Novej Lesnej (i nie tylko).

Gdy śpię w kwaterach na Słowacji to zawsze robię tak:

Licząc się z tym, ze nie wszyscy chcą wynajmować pokoje 1 osobie, na stronach typu:
http://www.slowackie.pl/
http://www.vysoketatry.com/ck.html
http://slowacja.hej.pl/
http://mojaslowacja.pl/

wyszukuję około 10 interesujacych mnie kwater.

Gdy już mam zaklepany w pracy termin urlopu, to wysyłam około 10 e-maili, do najbardziej interesujacych mnie kwater.
Zazwyczaj większośc nie ma zastrzeżeń do noclegu 1 osoby, szczególnie jesli tam jedziesz na dłuzej (co najmnie tydzień).

Z tych, którzy odpowiedzieli, wybieram najbardziej mi odpowiadajacą kwaterę.

P.S.
Nova Lesna jest mięzy Popradem i Smokovcem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 6:53 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Elfka napisał(a):
kozica szwedzka napisał(a):
a Ty w schroniskach nie lubisz?


Nigdy nie próbowałam :oops: Zazwyczaj pewnie wymagana wcześniejsza rezerwacja, choć może nie wszędzie, bo jak tu czytam, można też na podłodze. Choć chodzi mi po głowie taka wędrówka od schronu do schronu.

Polecam :) to zupelnie inne chodzenie po gorach :)

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2011 10:39 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Elfka napisał(a):
zbych napisał(a):
A co to oznacza - bezpiecznej okolicy Question


No bo padło w tym wątku coś takiego:


Cytuj:
Myślałem o Novej Lesnej, bo ceny w porównaniu do reszty miejscowości są co najmniej atrakcyjne, jednak obawiam się trochę tej wioski. Rodziny jak rodziny, ale trzech młodych łebków może tam nie być lubianych Wink


A samotna kobitka? ;)

Byłem w Nowej Leśnej z małą córką i też raczej niczego się nie obawiałem.

BlaKcThrone napisał(a):
Czy ktokolwiek z szanownych forumowiczów mógłby polecić przyzwoity nocleg w Rużomberoku albo najbliższych okolicach, by mieć dobry start w Niskie Tatry. Kolejne noclegi mam już zaplanowane w Chacie pod Chabencem i dalej w Chacie Stefanika.

Do startu na grań Niżnych to lepiej byłoby się ulokować nie w Rużemberoku, ale w Donovalach, to jest ośrodek narciarski i bez problemu latem coś znajdziesz, albo jeszcze lepiej w Poliance.

Jest też fajna wiata na Hiadelskim sedlu, tam dokładnie zaczyna się grań Niżnych:
http://npm.pl/forum/viewtopic.php?t=116 ... d280d7f603
bardzo przyzwoity nocleg można zrobić.
Kozi chrbat nie należy już do Niżnych Tatr.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 10, 2011 3:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): So maja 08, 2010 5:15 pm
Posty: 8
Pomoże ktoś ze znalezieniem rozkładu jazdy autobusów do Trzech Źródeł?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 10, 2011 3:51 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 27, 2011 4:26 pm
Posty: 651
Lokalizacja: Warszawa
kozica szwedzka napisał(a):
Elfka napisał(a):
kozica szwedzka napisał(a):
a Ty w schroniskach nie lubisz?


Nigdy nie próbowałam :oops: Zazwyczaj pewnie wymagana wcześniejsza rezerwacja, choć może nie wszędzie, bo jak tu czytam, można też na podłodze. Choć chodzi mi po głowie taka wędrówka od schronu do schronu.

Polecam :) to zupelnie inne chodzenie po gorach :)


Nie inne tylko łatwiejsze, dla prawdziwego górskiego purysty schronisko służy tylko jako miejsce na wypicie piwa po zejściu z góry 8)

_________________
Jeśli chcesz biegać, przebiegnij kilometr… Jeśli chcesz zmienić swoje życie, przebiegnij maraton.

Emil Zatopek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 10, 2011 4:01 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
kaziuuu napisał(a):
kozica szwedzka napisał(a):
Elfka napisał(a):
kozica szwedzka napisał(a):
a Ty w schroniskach nie lubisz?


Nigdy nie próbowałam :oops: Zazwyczaj pewnie wymagana wcześniejsza rezerwacja, choć może nie wszędzie, bo jak tu czytam, można też na podłodze. Choć chodzi mi po głowie taka wędrówka od schronu do schronu.

Polecam :) to zupelnie inne chodzenie po gorach :)


Nie inne tylko łatwiejsze, dla prawdziwego górskiego purysty schronisko służy tylko jako miejsce na wypicie piwa po zejściu z góry 8)

w takim razie Karol Englisch i jego matka byli tatrzanskimi purystami :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 10, 2011 4:06 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So lip 16, 2011 5:37 pm
Posty: 208
Lokalizacja: Siedlce
Co do nocowania w schroniskach to wie ktoś dokładnie jak wygląda sytuacja noclegów "zastępczych" (czytaj na podłodze/ strychu) w Schroniskach w tatrach zachodnich?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 11, 2011 3:58 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
chef napisał(a):
Pomoże ktoś ze znalezieniem rozkładu jazdy autobusów do Trzech Źródeł?

Jest taka słowacka wyszukiwarka połączeń, w tym kombinowanych ZSR-SAD, wielokrotnie wskazywana na forum:
http://cp.atlas.sk/vlakbus/spojenie/
bardzo dobra, tylko trzeba patrzeć na mapie na nazwy przystanków. Trzy Źródła to: Podbanské/Vysoké Tatry,ch.kpt.Rašu.
Można sobie także tam znaleźć *.pdf do przesłania lub druku:
http://portal.cp.sk/Data/L505418_101212_30966.pdf
Polecam 1. stronę wątku

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 122  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL