Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:05 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 02, 2011 9:20 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 22, 2010 1:12 pm
Posty: 10
kikol napisał(a):
Witam czy możecie mi doradzić którym szlakiem najłatwiej wejść na Giewont bo jedni mi radzą szlak od Strążyskiej że jest ładny widokowo ale sama dróżka nieciekawa inni mi doradzają szlak od Kasprowego więc proszę napiszcie co doradzacie.Pozdrawiam


W moim odczuciu Doliną Kondratową jest najłatwiejsze podejście, ale osobiście najmniej je lubię. Wchodziłem na Giewont od każdej strony (tak, miałem kiedyś takie głupie pomysły) i tamtędy szło najwięcej ludzi.

_________________
-Babciu, babciu dlaczego masz takie wielkie oczy?
-Sram.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 10:18 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Szlak od Kasprowego jest piękny, ale o tej godzie co jedzie pierwsza kolejka to na G. będzie już duży tłok. Tym szlakiem warto sobie przejść na Czerwone.

Najmniej ludzi chodzi chyba od Małej Łąki, więc najlepiej bardzo wcześnie wyjść od Strążyskiej lub Kondratowej, a zejść do Małej Łąki, albo właśnie na Kasprowy.

Cytuj:
Tylko nie waż się korzystać z kolejki

a niby dlaczego :roll:

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 11:01 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 12, 2007 7:30 pm
Posty: 78
Lokalizacja: Lublin
zbych napisał(a):
Cytuj:
Tylko nie waż się korzystać z kolejki

a niby dlaczego :roll:


Pewnie sam się wybiera i nie chce konkurencji :wink:

_________________
W wielkim uproszczeniu: socjalizm to wysokie podatki i mnóstwo ulg, kapitalizm to bardzo niskie podatki, zero ulg. Nasi idą osławioną "trzecią drogą": wysokie podatki i zero ulg.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 11:04 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
tuwu napisał(a):
zbych napisał(a):
Cytuj:
Tylko nie waż się korzystać z kolejki

a niby dlaczego :roll:


Pewnie sam się wybiera i nie chce konkurencji :wink:

Kabanos jest purysta, nie korzysta z kolejek
a z Krakowa do Zakopanego chodzi boso i w worku pokutnym :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 2:54 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Chariot napisał(a):
Kabanos jest purysta, nie korzysta z kolejek
a z Krakowa do Zakopanego chodzi boso i w worku pokutnym :D

ło jezu...
zaraz, zaraz - a czy czasem nie jest to zły kierunek? w takim stroju to raczej do Częstochowy...

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 4:28 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 20, 2008 8:35 am
Posty: 18
Lokalizacja: Wrocław
Planuję sobie wycieczki na Słowacji i bardzo Was proszę o pomoc.

1) na Polski Grzebień - wychodzi mi z mapy, że najszybszą opcją dostania się do Śląskiego Domu jest wjazd na Hrebienok i stamtąd magistralą do Śląskiego Domu. Ogarnia się ten szlak czy już lepiej nie czekać na kolejkę i wchodzić od Tatrańskiej Polanki?

2) na Bystrą Ławkę - na mapie mam zaznaczony szlak jednokierunkowy od Doliny Młynickiej do Furkotnej ale jak w zeszłym roku szłam na Skrajne Solisko to słyszałam że wiele osób idzie w przeciwnym kierunku. Czy jest to duży problem, żeby tak przejść tzn. wjechać kolejką do Chaty pod Soliskiem i stamtąd iść na Bystrą Ławkę od strony doliny Furkotnej?

Generalnie chodzi mi o to, żeby się nie zamęczyć i mieć jeszcze siły na kolejne wycieczki w następne dni. Jak radzicie żeby było najlepiej? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 4:33 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
krótko mówiąc zgodziłbym się z Twymi teoriami..
:D

podejście magistralą jest fajne i widoki są ok

co do drugiego pomysłu- to olej teorię o jednokierunkowym szlaku- najwyżej grzecznie przepuść schodzacych jak tego bedzie wymagać chwila, w co jednak wątpię

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 4:44 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
Co do tego szlaku, niby jednokierunkowego, to słyszałem, że niektóre mapy, mają to zanaczone, ale "w naturze" nigdzie na szlaku tego nie zauważyłem (w przeciwieństwie do szlaku na Czerwoną Ławkę, który jest oznaczony jako jednokierunkowy już na magistrali).

Jesłi ktoś jednak widział to oznaczenie o jednokierunkowosci, niech rzuci fotke na forum, bedzie trwały dowód "dla potomności"

Byłem tam ostatnio dosć dawno (w 2007r.), ale już wtedy słyszałem o tej niby jednokierunkowosci. Szedłem niby prawidłowo. Ludzie chodzili w dwie strony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 4:56 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 20, 2008 8:35 am
Posty: 18
Lokalizacja: Wrocław
Dzięki za odpowiedzi. W takim razie chyba spróbuję w kierunku od Doliny Furkotnej. Będę wychodzić wcześnie rano, czyli pewnie jakoś z pierwszym kursem kolejki więc nie powinno być jeszcze tłumów :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 6:26 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Kraków
Planujemy w najbliższym czasie uderzyć na Jagnięcy i jakoś urozmaicić sobie tą wycieczkę (by nie wchodzić i schodzić tą samą drogą). Znalazłam dwa opisy wejścia od strony Żółtego Stawku (Dolina Białych Stawów). W WHP są oznaczone jako łatwe - nie korzystałam dotychczas z tego przewodnika i chciałam owo "łatwe" zweryfikować - w porównaniu z opisami miejsc, które znam, wychodzi mi, że to 0+, mam rację?
No i oczywiste pytanie - szedł ktoś tamtędy i może coś polecić/odradzić? :)

_________________
Nie trać serca.
Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 7:01 pm 
Swój

Dołączył(a): N cze 05, 2011 12:18 pm
Posty: 43
mam takie szybkie pytanko, w cenniku kolejki na Siodełko widnieje coś takiego: spiatočná jazda - 7euro, czy jest to jazda tam i z powrotem? czyli np. wjeżdżam rano i wieczorkiem zjeżdżam?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 11:34 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
Biaxident napisał(a):
Planujemy w najbliższym czasie uderzyć na Jagnięcy i jakoś urozmaicić sobie tą wycieczkę (by nie wchodzić i schodzić tą samą drogą). Znalazłam dwa opisy wejścia od strony Żółtego Stawku (Dolina Białych Stawów). W WHP są oznaczone jako łatwe - nie korzystałam dotychczas z tego przewodnika i chciałam owo "łatwe" zweryfikować - w porównaniu z opisami miejsc, które znam, wychodzi mi, że to 0+, mam rację?
No i oczywiste pytanie - szedł ktoś tamtędy i może coś polecić/odradzić? :)

latwo (0+) to trudnosci takie jak na Orlej Perci, z ta roznica, ze na Jagniecym nie ma zadnych ubezpieczen
jednak z tym 0+ moze roznie byc, wystarczy zgubic wlasciwa trase (o co latwo w nieznakowanym terenie) i juz mozna sie wpakowac w teren nieco trudny (I)
przy mokrej skale nawet 0+ juz moze nastreczac pewne trudnosci
0+ jest takze dosc szeroka skala
jest latwiejsze 0+ (np.Czarny Miegusz od PpCH) i trudniejsze (Lodowy Szczyt, Ganek od Gankowej Przeleczy)
nie szedlem trasa, o ktora pytasz (jest raczej malo popularna), wiec w tej kwestii nie moge nic doradzic, ale znajac Jagniecy z wyjscia turystycznym szlakiem moze byc tam krucho i sporo trawek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2011 9:40 am 
Swój

Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 10:18 am
Posty: 38
Witam

Zgodnie z sugestiami zapytam i tu.
Wybieram się na Rysy - wiem, że dla Was żadne osiągnięcie, jednak dla mnie po tłuczeniu się przeważnie w Beskidzie Niskim to jednak jakieś wyzwanie.
Pytanie - w ile "robi się" Rysy startując spod stacji kolejki Popradske Pleso? Nie chodzi mi o wyczynowe zdobywanie, tym bardziej że pójdę z osobą, która ma znikome doświadczenie w wędrówkach (choć swego czasu w Bieszczadach jak dla mnie za szybko goniła ).

Czy da się podjechać samochodem pod parking pod tą stacją bo słyszałem, że w tamtym roku były jakieś podmycia i remonty? Miałem też informacje że aby dojść do cmentarza trzeba Popradzki obchodzić dookoła ze względu na jakąś budowę?
Sprawdzam wątek pogodowy, ale może ktoś ma jakieś sprawdzone linki pogodowe?

Pozdrawiam
Dlugi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2011 9:55 am 
Kombatant

Dołączył(a): So kwi 24, 2010 6:50 pm
Posty: 310
Lokalizacja: kołobrzeg/poznań
idzie się o wiele krócej niż po stronie PL także spokojnie dasz radę wychodząc nawet później.
http://www.e-gory.pl/index.php/Mapy-onl ... lskie.html

oblicz sobie czas przejścia a sam się przekonasz. Z tego co pamiętam parking jest pod samą stacją elektriczki także problemu nie będzie

_________________
Maszeruj albo Giń!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2011 9:59 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
liczylbym tak bezpiecznie 7 godzin na samo wejscie na Rysy
potwierdzajac opinie kolegi Jabola, idac ze Szczyrbskiego Plesa czerwonym szlakiem idzie sie caly czas po terenie, unikajac asfaltu, jest to wariant tez ciekawszy widokowo i atrakcyjniejszy ogolnie
dojscie asfaltem jest dosc nudne i malo widokowe
dojscie do symbolicznego cmentarzyka z Popradzkiego Stawu i tak wymaga obejscia polowy stawu, czy budowa jest, czy jej nie ma
mozna tez dojsc do niego szybko i krotko z drogi asfaltowej do Popradzkiego


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2011 10:00 am 
Swój

Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 10:18 am
Posty: 38
Właśnie taką mapą się posługiwałem, z tym że pewnie starszą wersją bo czasy były inne - wg tej wychodzi że równiutko 10h zaliczając cmentarz a za bardzo nie ma gdzie skrócić :-(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2011 10:01 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Kraków
Dzięki za odpowiedź :)
Chariot napisał(a):
0+ jest takze dosc szeroka skala


Tego się właśnie obawiam, zwłaszcza, że ja się do lam i leszczy zaliczam ;)

Inna sprawa, że jak nikt tam nie chodzi, to z pomysłu zapewne zrezygnujemy, bo raz, że pewnie wyjdzie kaszana z orientacją (kopczyki jednak pomagają), dwa, że "z maczetą przez kosówkę".

_________________
Nie trać serca.
Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2011 10:08 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
Biaxident napisał(a):
Tego się właśnie obawiam, zwłaszcza, że ja się do lam i leszczy zaliczam ;)

ja do leszczy i grubasow :D
na podejscie zoltym szlakiem na Kolowy Przechod warto zabrac kask-jest b.krucho i czasem spadaja kamienie


Ostatnio edytowano Cz sie 04, 2011 10:09 am przez Chariot, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2011 10:09 am 
Kombatant

Dołączył(a): So kwi 24, 2010 6:50 pm
Posty: 310
Lokalizacja: kołobrzeg/poznań
Dlugi napisał(a):
Właśnie taką mapą się posługiwałem, z tym że pewnie starszą wersją bo czasy były inne - wg tej wychodzi że równiutko 10h zaliczając cmentarz a za bardzo nie ma gdzie skrócić :-(


ale to jest czas wg mapy a przejdziesz go znacznie szybciej, bynajmniej powinieneś

_________________
Maszeruj albo Giń!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2011 10:58 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Krusia napisał(a):
Planuję sobie wycieczki na Słowacji i bardzo Was proszę o pomoc.
1) na Polski Grzebień - wychodzi mi z mapy, że najszybszą opcją dostania się do Śląskiego Domu jest wjazd na Hrebienok i stamtąd magistralą do Śląskiego Domu. Ogarnia się ten szlak czy już lepiej nie czekać na kolejkę i wchodzić od Tatrańskiej Polanki?

Czasowo jest to chyba to samo, ale z magistrali są ładniejsze widoki, niż nudne podejście asfaltem z Polanki.

Krusia napisał(a):
2) na Bystrą Ławkę - na mapie mam zaznaczony szlak jednokierunkowy od Doliny Młynickiej do Furkotnej ale jak w zeszłym roku szłam na Skrajne Solisko to słyszałam że wiele osób idzie w przeciwnym kierunku. Czy jest to duży problem, żeby tak przejść tzn. wjechać kolejką do Chaty pod Soliskiem i stamtąd iść na Bystrą Ławkę od strony doliny Furkotnej?

Ludzie tam bez problemu łażą w dwie strony. Pomysł z krzesełkiem do chaty jest godny uwagi.

ondre82 napisał(a):
w cenniku kolejki na Siodełko widnieje coś takiego: spiatočná jazda - 7euro, czy jest to jazda tam i z powrotem? czyli np. wjeżdżam rano i wieczorkiem zjeżdżam?

jest na pewno taki bilet i nie ma wyznaczonych godzin, czyli można wjechać o 7.30 i zjechać o 19.00

Dlugi napisał(a):
Czy da się podjechać samochodem pod parking pod tą stacją bo słyszałem, że w tamtym roku były jakieś podmycia i remonty? Miałem też informacje że aby dojść do cmentarza trzeba Popradzki obchodzić dookoła ze względu na jakąś budowę?

można podjechać jak najbardziej, w tym roku stały normalnie samochody.
Żadnych obejść do cmentarza od asfaltu nie ma, budowa była, ale to restauracji przy schronisku.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2011 11:06 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
! napisał(a):
olej teorię o jednokierunkowym szlaku- najwyżej grzecznie przepuść schodzacych jak tego bedzie wymagać chwila, w co jednak wątpię

Czasem teoria szlaku jednokierunkowego ma jakas tam racje bytu... Kiedys poszlismy na Czerwona lawke "pod prad" (naprawde nie wiedzieliesmy, ze jest jednokierunkowy) i na Lawce musielismy czekac jakies 2 h, by wszystkich przepuscic (a wiecie ile tam jest miejsca na czekanie) - ale obawialismy sie schodzic z wielkimi plecakami (my bysmy moze i zeszli, ale nigdy nie wiadomo kogo idacego z naprzeciwka sie spotka po drodze)

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2011 11:42 am 
Kombatant

Dołączył(a): So kwi 24, 2010 6:50 pm
Posty: 310
Lokalizacja: kołobrzeg/poznań
tyle, że Czerwona jest zdecydowanie trudniejsza i tam jednokierunkowy szlak wydaje się wskazany. co do bystrej to się trochę dziwię, że takowy zrobili, z resztą sam z 10 lat temu nie wiedząc zrobiłem go pod prąd a będąc tam ponownie 2 lata temu też ludzie chodzili jak chcą.

_________________
Maszeruj albo Giń!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2011 11:52 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
Tylko, czy ta Bystra jest rzeczywiście jednokierunkowa ?
Czy to tylko plotka lub też mieli tylko taki zamiar, który jednak nie został wprowadzony ?

Bo - jak już pisałem - Czerwona jest oznaczona W TERENIE (m.in. już na Magistrali są komunikaty o jednokierunkowości).
A na Bystrej byłem dwa razy i ani razu nigdzie nie widziałem W TERENIE żadnych oznaczeń o jednokierunkowości tego szlaku...

Czy ktoś widział W TERENIE (a nie tylko na mapie) jakąkolwiek tabliczkę (lub coś podobnego) o jednokierunkowosci szlaku przez Bystrą Ławkę ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2011 12:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
max napisał(a):
Czerwona jest oznaczona W TERENIE (m.in. już na Magistrali są komunikaty o jednokierunkowości)

Hm... albo kiedys nie byla oznaczona, albo zupelnie ominelismy oznaczenia :roll: (a szlismy z Bialej Wody i na magistrale nie schodzilismy...)

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2011 12:24 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
Ja widziałem oznaczenia na Magistrali jak sie zaczyna szlak do Zbójnickiej Chaty i (chyba) gdzieś w okolicach Zbójnickiej Chaty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2011 12:24 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
kozica szwedzka napisał(a):
max napisał(a):
Czerwona jest oznaczona W TERENIE (m.in. już na Magistrali są komunikaty o jednokierunkowości)

Hm... albo kiedys nie byla oznaczona, albo zupelnie ominelismy oznaczenia :roll: (a szlismy z Bialej Wody i na magistrale nie schodzilismy...)

Z tego co pamiętam przy Zbójnickiej chacie była wyraźna tabliczka o jednokierunkowości, byłem na Czerwonej Ławce czy przy Zbójnickiej kilka razy, po raz pierwszy chyba w '92. Na mapach słowackich VKU Harmanec też to było wyraźnie zaznaczone.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2011 12:29 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
zbych napisał(a):
kozica szwedzka napisał(a):
max napisał(a):
Czerwona jest oznaczona W TERENIE (m.in. już na Magistrali są komunikaty o jednokierunkowości)

Hm... albo kiedys nie byla oznaczona, albo zupelnie ominelismy oznaczenia :roll: (a szlismy z Bialej Wody i na magistrale nie schodzilismy...)

Z tego co pamiętam przy Zbójnickiej chacie była wyraźna tabliczka o jednokierunkowości, byłem na Czerwonej Ławce czy przy Zbójnickiej kilka razy, po raz pierwszy chyba w '92. Na mapach słowackich VKU Harmanec też to było wyraźnie zaznaczone.

to widocznie ominelismy :roll: :oops:
To bylo jakies 10 lat temu...

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2011 1:29 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Jeśli chodzi o Bystrą Ławkę, to też często słyszałam i czytałam, że to jednokierunkowe. Ale sama widziałam, jak ludzie szli w obie strony. Sama dwukrotnie tam byłam i szłam niby tak jak trzeba czyli Doliny Młynnickiej do Doliny Furkotnej. Od tego wjazdu krzesełkiem jednak trzeba jeszcze sporo iść. Sama bym nie wybrała opcji odwrotnej, ale to tylko moje zdanie :) Krzesełkiem raz zjechałam na dół na koniec wycieczki :D

Jeśli chodzi o Rysy od słowackiej strony, to od przystanku Popradzkie Pleso zaczęłam iść tak przed 9 rano, wycieczkę w tym samym miejscu zakończyłam o 18:30. (na szczęście zdążyłam na autobus do Smokowca dzięki sympatycznym ludziom, co podwieźli, za co jestem im ogromnie wdzięczna :) ). A szłam tempem ślimaczym, częste odpoczynki i boląca noga w opasce elastycznej :D

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2011 4:38 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 10:18 am
Posty: 38
Dzięki wszystkim za porady odnośnie Rysów :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 08, 2011 9:23 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 12:42 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Kraków
Witam o której musze wystartowac z palenicy by byc na rysach??? Pytam czy zdąże na ostatniego busa a chodzi mi o to że raczej pojade koniami do Moka (kolano mnie boli jak dłużej ide i chce zaoszczedzic siły) wiem że zaraz mnie wysmieja ze daje zarobic tam gdzie niepowinienem ale gdyby nie kolano to smiało startuje z palenicy. Pytam czy sie wyrobie bo jak nie to mam inne plany


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL