Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 23, 2024 7:30 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3661 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 123  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 12, 2011 7:51 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt maja 03, 2011 11:21 am
Posty: 34
Lokalizacja: Kielce,
Blackie napisał(a):
Witam wszystkich miłośników Tatr!
Dopiero zarejestrowałem się na Waszym Forum.
Zamierzamy wybrać się w ten weekend na Rysy - wejść od strony polskiej i zejść po słowackiej.
Czy ktoś może podać mi gdzie mam poszukać informacji na temat, jak wrócić popołudniem/wieczorem w niedzielę z okolic Popradzkiego Stawu albo Doliny Mięguszowieckiej spowrotem do Polski? A najlepiej do Krakowa ;)
Z góry dziękuję za wszelkie przydatne informacje!


Możesz liczyc na stopa na końcu szlaku przy przystanku elektryczki jest parking, a tam pełno samochodów z Polski


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 12, 2011 7:53 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
3blizniak napisał(a):

Możesz liczyc na stopa na końcu szlaku przy przystanku elektryczki jest parking, a tam pełno samochodów z Polski

to zalezy kiedy... w ostatni poniedzialek wieczorem bylo pusto :roll:

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 12, 2011 9:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn wrz 12, 2011 4:56 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Kraków
zbych napisał(a):
Witaj dopierocozarejestrowany i radzę używać opcji szukaj


Szukałem, ale nie znam nazw słowackich miejscowości na tyle, żeby odnaleźć bez trudu odpowiedź na moje pytanie.

Dzięki Wam wszystkim za informacje! na pewno mi się przydadzą.

_________________
W życiu trzeba spełniać marzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 13, 2011 7:24 pm 
Swój

Dołączył(a): So paź 02, 2010 9:56 am
Posty: 46
W których godzinach otwarty jest parking w Podbanske i czy możne się dogadać po polsku(a i płaci się chyba przy wyjeździe nie?).
Planuję też wejść na Bystrą.
Poniższa ścieżka, chyba najpopularniejsza na wejście na Bystrą od Słowacji:
http://www.gorskiswiat.pl/mapy/mapa-trasa27d.jpg
P.S.
Początek to Magistrala i żółty szlak na Bystrą.
Powrót szlakiem niebieskim.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 13, 2011 7:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/bystra.htm

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 13, 2011 7:53 pm 
Swój

Dołączył(a): So paź 02, 2010 9:56 am
Posty: 46
Coś nic nie widzę na temat parkingu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 13, 2011 8:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
A to nie pytasz o Magistrale, żółty i niebieski szlak?

Parking jest otwarty jak znajdzie się tam parkingowy. Jak nie ma parkingowego to parking nadal tam stoi. Dogadasz się po polsku jak parkingowy będzie miał ochotę się dogadać po polsku. A płaci się wtedy kiedy parkingowy jest i zechce skasować.
Nie jest to bardzo skomplikowane. Wjeżdża się na parking i jak jest parkingowy to się mu płaci.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 14, 2011 12:03 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 11:47 am
Posty: 146
Lokalizacja: Skierniewice
bramkarz033 napisał(a):
W których godzinach otwarty jest parking w Podbanske i czy możne się dogadać po polsku(a i płaci się chyba przy wyjeździe nie?).
Planuję też wejść na Bystrą.
Poniższa ścieżka, chyba najpopularniejsza na wejście na Bystrą od Słowacji:
http://www.gorskiswiat.pl/mapy/mapa-trasa27d.jpg
P.S.
Początek to Magistrala i żółty szlak na Bystrą.
Powrót szlakiem niebieskim.


Ja wchodziłam na Bystrą w lipcu.
Wychodziłam z dużego parkingu-przed wjazdem był napis przy drodze-wejście na niebieski szlak.
Parking był duży,ale też miałam problem ze znalezieniem wejścia na szlak.
Gdyż jak wjechałam na ten parking pisało, że na Bystrą jest 6,20h.
Myślałam więc, że to nie ten parking, bo podany czas jest zbyt długi.
Ale panowie strażnicy powiedzieli, ze to ten , a czas jest krótszy, żeby się nie przerażać.
Parking był czynny do ciemnej nocy i bezpłatny(o tym też powiedzieli panowie strażnicy).Chyba, ze się coś zmieniło od lipca.
JA wchodziłam szlakiem żóltym,schodziłam nieb.
TYlko na koniec coś nam się pochrzaniło i wyszlismy chyba za wczesnie z magistrali na asfalt i zaknacaliśmy długo, długo że mało mi nogi nie odpadły...
pzdr
ela:)

_________________
grzeczne dziewczynki idą do nieba.. niegrzeczne idą tam, gdzie chcą.. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 16, 2011 10:11 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 2:13 pm
Posty: 246
Lokalizacja: Wieliczka
Orientuje się ktoś jakie są orientacyjne ceny i czy należy rezerwoać noclegi w 'Štrbské Pleso' Logicznie podchodząc w nocy z niedzieli na poniedziałek w najblizszy weekend nie powinno być tam tłumów.

Ewentualnie zna ktoś jakiś domek godny polecenia? Iteresują mnie głównie niskie koszty:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 16, 2011 11:07 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Tam to kwater raczej mało. W Tatranskiej Strbie jeśli już, bo najbliżej i zębatką się dojedzie.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 16, 2011 1:51 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Staszko napisał(a):
Orientuje się ktoś jakie są orientacyjne ceny i czy należy rezerwoać noclegi w 'Štrbské Pleso' Logicznie podchodząc w nocy z niedzieli na poniedziałek w najblizszy weekend nie powinno być tam tłumów.

Ewentualnie zna ktoś jakiś domek godny polecenia? Iteresują mnie głównie niskie koszty:)

W SS to raczej nie tanio, chociaż są jakieś kwatery. Przejrzyj sobie ten wątek i wątek kwaterowy, coś kiedyś ktoś polecał

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 16, 2011 2:20 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 2:13 pm
Posty: 246
Lokalizacja: Wieliczka
Znalazłem taka stronke i w sumie wydaje się sporo

http://slowacja.hej.pl/noclegi/spl.htm

Chociaż z drugiej strony to nocleg nad popradzkim stawem (schodząc z rysów) też chyba nie wygąda najgorzej. Następnego dnia zejść niebieskim i kolejką dojechać do SS ok 8:00 to czerwoną ławke z noclegiem w zbujnickiej chacie powinno się raczej spokojnie zrobić. Oczywiscie jak Bóg da a pogoda pozwoli:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 16, 2011 7:47 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Staszko napisał(a):
nad popradzkim stawem

w Hotelu Gorskim Popradzke Pleso mozna za 13 Euro spac w standardzie turystycznym (w hotelowym cena sporo w gore)

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 16, 2011 8:30 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 2:13 pm
Posty: 246
Lokalizacja: Wieliczka
Włąsnie tez przeczytałem i w sumie pewnie nie ma co chyba liczyć taniej na słowacji. Ale koniec końców nie zrobimy dobrych tras bo kumpel sobie noge rozwalił i musimy się troche oszczędzać. Więc słowacja zostaje na kolejny raz. Teraz marzy mi się MPpCH i przyjrzenie się osławionej ścieniae Kazalnicy:) Dzięki za porady:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 17, 2011 8:41 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 10:41 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Dolny Śląsk
z jakąś taką nieśmiałością zadam pewne pytania, na które oczekuję odpowiedzi :!:

Najpierw wprowadzenie.
Z małżonką jedziemy, 1.10.2011 jedziemy, na 6 dni, pierwszy raz docelowo Słowacja. Wcześniej tylko epizody z legalnym i nielegalnym pobytem.

Plany mam dość konkretne, ale chciałbym poznać wasze zdanie i dopytać o szczegóły. A ponieważ przebieg trasy może posłużyć innym, dlatego piszę w tym wątku.

I dzień - Zdziar zielonym na Przełęcz pod Kopą, niebieskim/czerwonym do Schr. nad Zielonym Stawem Kieźmiarskim

II dzień - czerwonym pod Rakuską Czubę i dalej do Łomnickiego Schr. lub Schr. Zamkowskiego

III dzień - dzielimy się na 2 ekipy. Jedna idzie przez Czerwoną Ławkę, druga Staroleśną Doliną. Ekipy spotykają się w Zbójnickiej Chacie

IV dzień - niebieskim przez Rohatkę, dalej zielonym przez Polski Grzebień do Śląskiego Domu

V dzień - czerwonym do Popradzkiego Stawu, dalej niebieskim/czerwonym do Schr. pod Wagą

VI dzień - na Rysy i zejście do Szczyrbskiego Plesa, powrót przez Łysą Polanę do Polski

A teraz pytania:
Czy lepiej zacząć z Jaworzyny czy ze Zdziaru? (widokowo i przyjemnościowo)

Czy trudności przy wejściu na Rakuską Czubę są rzeczywiste, czy to po prostu zaznaczone na mapie sztuczne ułatwienia?

Czy w południe można jeszcze kupić bilet na Łomnicę na ten sam dzień? (październik)

Czy po północnej stronie Czerwonej Ławki powinienem się spodziewać zeszłorocznego śniegu? (październik)

Czy na podejściu Staroleśną Doliną do Zbójnickiego Schr. można się spodziewać jakichkolwiek trudności technicznych?

Czy moja małżonka, która podeszła pod Zawrat i na Gejwont, da radę na Rohatce i Polskim Grzebieniu? (odpowiedzialność cywilna za ewentualne kłopoty spoczywa na odpowiadającym) Czy tam będzie stary śnieg?

Czy Schr. pod Wagą jest już czynne po przebudowie?

Czy autobusy Stramy będą jeździły w październiku?

Czy na początku października mogę mieć jakieś problemy z dostaniem łóżka lub gleby w którymś schronisku?

Wszelkie inne praktyczne informacje dotyczące schronisk, szlaków, trudności, których jeszcze w tym wątku nie podanu, a mogą się przydać mi i innym użytkownikom, będą mile widziane.

Oczywiście prześledziłem cały wątek o Słowackich Tatrach i kilkanaście relacji.


Ostatnio edytowano So wrz 17, 2011 9:02 pm przez awake, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 17, 2011 8:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
odpowiadam na co moge :)
awake napisał(a):
Czy lepiej zacząć z Jaworzyny czy ze Zdziaru? (widokowo i przyjemnościowo)

jak dla mnie z Jaworzyny, ale to oczywiscie kwestia gustu

awake napisał(a):
Czy trudności przy wejściu na Rakuską Czubę są rzeczywiste, czy to po prostu zaznaczone na mapie sztuczne ułatwienia?

z tego co pamietam wiekszych trudnosci nie ma.

awake napisał(a):
Czy po północnej stronie Czerwonej Ławki powinienem się spodziewać zeszłorocznego śniegu? (październik)

zeszlorocznego moze i nie, ale moze juz byc tegoroczny (czesto o tej porze roku juz troche jest)

awake napisał(a):
Czy na podejściu Staroleśną Doliną do Zbujnickiego Schr. można się spodziewać jakichkolwiek trudności technicznych?

nie ma.
Zbojnickie schr - przed "u" z kreska :)

awake napisał(a):
Czy moja małżonka, która podeszła pod Zawrat i na Gejwont, da radę na Rohatce i Polskim Grzebieniu? (odpowiedzialność cywilna za ewentualne kłopoty spoczywa na odpowiadającym) Czy tam będzie stary śnieg?

jesli sie nie boi przestrzeni i jest sprawna fizycznie, to powinna dac rade. Choc jak zwykle "to zalezy" :) Jak bedzie snieg i mokro to oczywiscie duzo gorzej. Ale zawsze mozna zmienic plany i pojsc magistrala do Slaskiego Domu (w razie np. zlej pogody czy warunkow)
najgorzej to bedzie zejsc z Rohatki na strone Dol. Bialej Wody, potem to juz luzik.

awake napisał(a):
Czy Schr. pod Wagą jest już czynne po przebudowie?

tak, choc przebudowa trwa

awake napisał(a):
Czy na początku października mogę mieć jakieś problemy z dostaniem łóżka lub gleby w którymś schronisku?

zwykle nie ma problemow, chyba ze bedziecie miec pecha (raz tak mialam, ze poza sezonem pusta zwykle Chata zbojnicka okazala sie zarezerwowana przez wielka wycieczke... inaczej zwykle w pazdzierniku byly pustki, no chyba ze weekedn i fajna pogoda to moze byc troche ludzi...

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 17, 2011 9:05 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 10:41 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Koziczka napisała:
"jesli sie nie boi przestrzeni i jest sprawna fizycznie, to powinna dac rade. Choc jak zwykle "to zalezy" Jak bedzie snieg i mokro to oczywiscie duzo gorzej. Ale zawsze mozna zmienic plany i pojsc magistrala do Slaskiego Domu (w razie np. zlej pogody czy warunkow)"

awake odpowiedział:
"nie można. Trzymam żonę krótko"

awake napisał(a):
Zbojnickie schr - przed "u" z kreska :)


nie wiem o czym piszesz! U mnie w poście jest napisane zgodnie z zasadami ortografii :lol:

Dziękuję z głębi mego płytkiego serca i czekam na więcej


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 18, 2011 8:26 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
awake napisał(a):
"nie można. Trzymam żonę krótko"

:mrgreen:

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 18, 2011 11:20 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Kraków
awake napisał(a):
Czy po północnej stronie Czerwonej Ławki powinienem się spodziewać zeszłorocznego śniegu? (październik)


Zeszłorocznego ni ma, natomiast tegoroczny jest prawdopodobny :)

awake napisał(a):
Czy na podejściu Staroleśną Doliną do Zbójnickiego Schr. można się spodziewać jakichkolwiek trudności technicznych?


Brak.

awake napisał(a):
Czy moja małżonka, która podeszła pod Zawrat i na Gejwont, da radę na Rohatce i Polskim Grzebieniu? (odpowiedzialność cywilna za ewentualne kłopoty spoczywa na odpowiadającym) Czy tam będzie stary śnieg?


Rohatką będziecie schodzić, wg tego co zaplanowałeś. To właściwie główny problem :) No i ewentualne warunki.

awake napisał(a):
Czy autobusy Stramy będą jeździły w październiku?


Strama jeździ do końca października, ale zmienia się im rozkład.
http://strama.eu/pl/rozklady-jazdy-zakopane-poprad.html

_________________
Nie trać serca.
Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 18, 2011 11:48 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 10:41 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Biaxident napisał(a):
Rohatką będziecie schodzić, wg tego co zaplanowałeś. To właściwie główny problem


na czym może polegać ten problem? Na zdjęciach widziałem tam łańcuchy i dość dobrze urzeźbioną skałę. Czy trudności tam występujące są na długim odcinku?

Może ktoś ma jakieś zdjęcia tych trudnych momentów na Rohatce, Polskim Grzebieniu i Czerwonej Ławce?
Ewentualnie proszę o skierowanie do relacji lub innych wątków, w których je pokazano lub opisano.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 18, 2011 12:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
awake napisał(a):

na czym może polegać ten problem? Na zdjęciach widziałem tam łańcuchy i dość dobrze urzeźbioną skałę. Czy trudności tam występujące są na długim odcinku?

Może ktoś ma jakieś zdjęcia tych trudnych momentów na Rohatce, Polskim Grzebieniu i Czerwonej Ławce?
Ewentualnie proszę o skierowanie do relacji lub innych wątków, w których je pokazano lub opisano.


czerwona Lawke poszukaj na Youtube - ktos tam kiedys mial filmik (filmiki?) z tego szlaku. Tam glowna trudnosc to to, ze lancuchy sa na dlugim odcinku i jest dosc przepasciscie. Do tego, jak jest sporo ludzi, to wiadomo, korki sie robia i jest gorzej.

Rohatka ma lancuchy i klamry na duzo krotszym odcinku. Kiedys bylam tam z kolega, ktory w takich gorach byl pierwszy raz i troche mnie opieprzyl, ze go tam zabralam (co nie zmienia faktu, ze teraz wspomina to jako swietna przygode). Wtedy trudnoscia byl snieg - byl to wlasnie pierwszy tydzien pazdzierniaka. Sniegu nie bylo duzo, ale wystarczylo, by bylo slisko, do tego jest tam dosc przepasciscie, wiec psycha moze siasc. No i wiadomo, ze gorzej sie schodzi niz wchodzi...

Na Polskim Grzebieniu lancuchow nie ma za duzo i nie jest trudno (jak porownasz z Lawka czy Rohatka)

Podsumowujac - wzsystko zalezy od warunkow jakie beda. Bedzie piekna pogoda i sucho, to zona nie bedzie miec problemow. Bedzie nieco mokro lub snieg - powaznie rozwaz wersje z magistrala (mozecie sie podzielic na 2 grupy).

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 18, 2011 12:23 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Kraków
Chodziło mi o to, że znaczna grupa osób - zwłaszcza nie mających dużego obycia z łańcuchami - woli po nich wychodzić do góry, niż schodzić. Tyle tylko :)
Rohatka była ostatnio wałkowana na wątku o trudnościach w ogóle - http://forum.turystyka-gorska.pl/viewto ... tart=10110

_________________
Nie trać serca.
Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 18, 2011 12:28 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 10:41 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Dolny Śląsk
ok, dzięki dla was :P

ten filmik z jutuba fajnie pokazuje wszystko co mnie interesuje w temacie trudności w tych miejscach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 18, 2011 12:45 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
awake napisał:
Cytuj:
I dzień - Zdziar zielonym na Przełęcz pod Kopą

Obecnie ten fragment można pokonywać już w obie strony, a szlak jest znakowany na czerwono (to tak żebyście się nie zdziwili):
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szeroka_Pr ... cz_Bielska

Cytuj:
Czy lepiej zacząć z Jaworzyny czy ze Zdziaru? (widokowo i przyjemnościowo)

Oba warianty piękne i przyjemne, zwłaszcza jesienią. Jednak widoki lepsze w wariancie przez Szeroką Przełęcz Bielską (ze Zdziaru).

Cytuj:
Czy trudności przy wejściu na Rakuską Czubę są rzeczywiste, czy to po prostu zaznaczone na mapie sztuczne ułatwienia?

Ja wchodziłem w warunkach zimowych i nie przypominam sobie żadnych trudności technicznych.

Cytuj:
Czy w południe można jeszcze kupić bilet na Łomnicę na ten sam dzień? (październik)

Nie mam doświadczenia w tym względzie, ale wydaje mi się, że w październikowy powszedni dzień nie powinno być z tym problemów.
Najlepiej skopiować numer do telefonu, i już na miejscu dzwonić i pytać:
http://www.slovakia.travel/entitaview.aspx?l=5&idp=4098

Cytuj:
Czy po północnej stronie Czerwonej Ławki powinienem się spodziewać zeszłorocznego śniegu? (październik)

Możesz się spodziewać tegorocznych oblodzeń i, być może, śniegu (zależy od pogody przed i w czasie wyjazdu).
Tak samo na przejściu przez Rohatkę.
W zależności od stopnia oblodzenia i zaśnieżenia, trudności na tych fragmentach szlaków mocno wzrastają.
Paradoksalnie stanowi to mniejsze niebezpieczeństwo na Czerwonej Ławce, gdzie tą północną, zacienioną stroną zamierzacie wchodzić (zejście na południową stronę powinno być ok, o ile nie spadnie jakaś większa ilość śniegu), niż na Rohatce, gdzie prawdopodobnie obie strony mogą być, przynajmniej częściowo, oblodzone. Rohatka, mimo że technicznie łatwiejsza, jest bardzo wypadkowa- najczęściej do tragedii dochodzi właśnie przez poślizgnięcie na płacie śniegu, lub oblodzonym fragmencie. Tam musicie szczególnie uważać.
Najlepiej, już w trakcie pobytu, dzwonić i pytać o aktualne warunki (i ewentualnie modyfikować trasę):
- Chata Teryho (Czerwona Ławka):
http://www.vysoketatry.com/chaty/tchata/tchata.html
- Zbójnicka Chata (Rohatka):
http://www.zbojnickachata.sk/index.php?id=contact
- HZS (dla całych słowackich Tatr):
http://www.hzs.sk/index.php?lang=sk&site=kontakty

Cytuj:
Czy na podejściu Staroleśną Doliną do Zbójnickiego Schr. można się spodziewać jakichkolwiek trudności technicznych?

Nie.

Cytuj:
Czy moja małżonka, która podeszła pod Zawrat i na Gejwont, da radę na Rohatce i Polskim Grzebieniu? (odpowiedzialność cywilna za ewentualne kłopoty spoczywa na odpowiadającym) Czy tam będzie stary śnieg?

W dobrych warunkach da radę. Z tym, że jak napisałem powyżej, mogą być już oblodzenia i/lub nowy śnieg. Wtedy należy bardzo uważać lub zmienić plan wycieczki.

Na pozostałe pytania odpowiedzi już dostałeś.

Tak na marginesie: Mam nadzieję że uwzględniacie przynajmniej jeden dzień zapasu w na wypadek dupówy.
Początek października co prawda charakteryzuje się zwykle dłuższymi okresami dobrej pogody, ale 6 dni lampy z rzędu bym nie zakładał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 18, 2011 12:53 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 10:41 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pawel_Orel napisał(a):
Mam nadzieję że uwzględniacie przynajmniej jeden dzień zapasu w na wypadek dupówy.
Początek października co prawda charakteryzuje się zwykle dłuższymi okresami dobrej pogody, ale 6 dni lampy z rzędu bym nie zakładał.


Nie zakładam, ale mogę sobie pozwolić na pobyt o jeden dzień dłuższy :)
Wybór padł na początek października właśnie ze względu na stosunkowo stabilną pogodę, niewielki ruch na szlakach i w schronach

Pawel_Orel napisał(a):
Obecnie ten fragment można pokonywać już w obie strony, a szlak jest znakowany na czerwono (to tak żebyście się nie zdziwili):

o tym nie wiedziałem. Dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 18, 2011 2:12 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 20, 2008 8:35 am
Posty: 18
Lokalizacja: Wrocław
awake napisał(a):
Czy trudności przy wejściu na Rakuską Czubę są rzeczywiste, czy to po prostu zaznaczone na mapie sztuczne ułatwienia?


Poniżej 2 zdjęcia z tego miejsca z łańcuchami przy podejściu na Rakuską Czubę:

Obrazek

Obrazek

Trudno nie jest a łańcuchy przydatne bardziej jakby miało być ślisko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 18, 2011 4:31 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn kwi 27, 2009 12:32 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Okolice Bochni
Słuchajcie a może sie ktoś orientuje ile teraz kosztuje wynajęcie przewodnika na Gerlacha.
I ile osób max może zabrac przewodnik (słyszałem że 4-5)
I najważniejsze czy ktoś by reflektował. Jest nas dwóch. Chcemy jechać na dniach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 18, 2011 5:17 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Idźcie bez przewodnika. Czy jesteście takimi leszczami że sami nie potraficie wejść na taką łatwą górkę ?

BTW
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-sl ... nId,359925

Słowacy chyba przygotowują grunt pod odstrzał kolejnych niedźwiedzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 18, 2011 5:43 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 10:41 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Biaxident napisał(a):
Rohatką będziecie schodzić, wg tego co zaplanowałeś. To właściwie główny problem


A gdyby całość naszej wyprawy odwrócić do góry nogami i kolejne odcinki przejść w odwrotnej kolejności? Czy mam rozumieć, że ten odcinek z Polskim Grzebieniem i Rohatką byłoby lepiej przechodzić od Śląskiego Domu do Zbójnickiej Chaty?

W takiej opcji musiałbym robić Czerwoną Ławkę pod prąd (według mapy).
Co w tej kwestii podpowiada wasza praktyka?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 18, 2011 5:57 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
trekker napisał(a):
Idźcie bez przewodnika. Czy jesteście takimi leszczami że sami nie potraficie wejść na taką łatwą górkę ?


Nooo proszę, więcej takich rad, HZS będzie miał co robić, a nam urośnie wątek o wypadkach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3661 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 123  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL