Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 1:32 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 20, 2011 1:21 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
PrT napisał(a):
Służy społeczeństwu tak, że teraz ta niemała forsa, którą pobiera się za przejazdy trafia do skarbu Państwa

Czyli za służbę społeczeństwu rozumiesz zasypywanie przez społeczeństwo dziury budżetowej???????
Jeśli to jest służba - to górale mają rację żądając zwrotu tych terenów - ale ja jako mały fragment narodu taką służbę względem mnie pier.olę.

Ja służbę społeczeństwie widzę całkiem na odwrót: nie państwo od społeczeństwa a społeczeństwo od państwa.

A to, że oddajemy kasę - jasne, że szkoda - też o tym napisałem tylko krócej i prościej:
Kaytek napisał(a):
tak jakoś żal oddawać Słowakom...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 20, 2011 1:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Kaytek napisał(a):
jak wygląda misja teraz i jak będzie wyglądała i w ogóle na czym teraz polega ta służebność wobec społeczeństwa)).

Misja teraz - ściągać do Zakopanego ceprów i wywozic na Kasprowy, Cepry to lubią i zostawiają dudki - w PKL i w Zakopanem

Misja po sprzedaży - ch.. wie, ale zapewne górole się boją takiej: "sprowadzić ceprów na drugom strone gór cenami ze hej i belejakom jakościom usług*." Cepry bedom lubić jeździć na drugom strone gór i zostawiom dudki w Śtrbskim Plesie.

*
Znaczy - ceny że hej i niska jakoś usług w kolejce na Kasprowy.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 20, 2011 1:48 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Czyli jeśli nie chodzi o skarb Państwa - to chodzi i Skarb Zakopiańczyków... A że zakopiańscy milionerzy mają kredyty do popłacenia... To i trzeba by się zabezpieczyć - a nuż się uda co zagarnąć pod siebie...
Kaytek napisał(a):
Auralis napisał(a):
Pewnie zobaczyli gratisowe dutki przed oczami i kolejka będzie pośrednią przyczyną.

Odnoszę podobne wrażenie.
[...]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 20, 2011 2:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Rohu napisał(a):

peepe napisał(a):
Na mój rozum, to cała ta propozycja prywatyzacji PLK doskonale posłużyła góralom do wysuwania żądań finansowych. Nie mogą w żaden inny sposób obecnie wydrzeć pieniędzy od państwa, czy TPN-u, więc każda jakaś taka propozycja typu sprzedaż PLK powoduje, że natychmiast wertują dokumenty z nadzieją czy da się na tym coś zarobić. Społeczeństwo i jego potrzeby mają w dupie. Taką mam koncepcję.



Mojemu dziadkowi tuż po wojnie odebrano sporo lasów w Beskidzie Niskim. Niestety nigdy ich nie odzyskał. W latach 90-tych weszły w obręb nowo utworzonego Magurskiego Parku Narodowego. Mimo kilku rozpraw w sądzie nie udało się ich nigdy odzyskać. Rekompensaty też żadnej nie było.
Nie znam szczegółów, więc nie wiem dlaczego. Dziadek zmarł w 2000 roku, a sprawa pozostała chyba nierozwiązana.

Teraz jak widzę nieraz co się dzieje w Magurskim PN to mi się przysłowiowy scyzoryk w kieszeni otwiera. Majątek, na który moi przodkowie pracowali przez pokolenia przekazano na rzecz grupy kolesi, którzy pod przykrywką ochrony przyrody czerpią z parku prywatne korzyści.

Nie bolałoby mnie gdyby to był faktycznie teren ochrony przyrody. W MPNie normą są jednak wycinki, polowania, itd. a ochronę przyrody można tam sobie między bajki włożyć.

Dlatego doskonale rozumiem górali, którym kiedyś odebrano ich ziemie. Póki służyły społeczeństwu to można było na to przyzwolić. Kiedy jednak mają zostać sprzedane na prywatny użytek, to jest to zdecydowanie nie w porządku.

Oczywiście, że nie w porządku i w przypadku oddania kolejki w obce ręce, wbrew zapisom umowy (czy tam jakiegoś porozumienia - nie ważne) dawnym właścicielom tych terenów należy się pewnie odszkodowanie.
Ja chciałem tylko zasugerować, żebyśmy się nie bawili w jakieś górnolotne pojęcia typu "służenie społeczeństwu", tylko mówili wprost o co tam chodzi, Chodzi o pieniądze, jednym i drugim, czyli próbującym sprzedać kolejkę i góralom. To czy ona ma jakieś chwalebne cele, interes ogółu itp.może było ważne 100 lat temu. Dzisiaj nie sądzę by ktokolwiek miał to na względzie, poza tym, że daje formalno-prawną drogę do uzyskania odszkodowań. I twój dziadek czując rozgoryczenie (lub rodzina, bo nie wiem czy dziadek doczekał) ma absolutną rację. Sądzę, że niejeden góral bardziej się ucieszy, że będzie mógł dostać odszkodowanie, niż go obchodzi los PLK i w czyje ręce ona trafi. Martwić się będą miejscowe grubsze ryby i biznesmeni, ale też nie sądzę że zbyt długo i też nie z powodu "interesu narodowego", tylko ich własnych kont w bankach.

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 20, 2011 3:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Kaytek napisał(a):
Z drugiej strony tak jakoś żal oddawać Słowakom...
To może Niemcom? :lol:

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 20, 2011 3:05 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 22, 2008 8:33 am
Posty: 131
Rohu napisał(a):
Majątek, na który moi przodkowie pracowali przez pokolenia przekazano na rzecz grupy kolesi, którzy pod przykrywką ochrony przyrody czerpią z parku prywatne korzyści.
W parkach narodowych to raczej bida z nędzą, nikt tam za wiele nie "czerpie" ...
Wydaje mi się, że w takich przypadkach powinno zwracać się jakiś ekwiwalent. Zeby nie zniszczyć parku.
No i ekwiwalent to nie jedna dziesiąta czy jeszcze mniej, ale równowartość.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 20, 2011 3:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
stan-61 napisał(a):
Kaytek napisał(a):
Z drugiej strony tak jakoś żal oddawać Słowakom...
To może Niemcom? :lol:

Ja na serio bym sprzedał ruskim! Kto jak kto ale ruscy, a zwłaszcza białoruscy, na narty w góry to najbliżej do Zakopca mają...

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 20, 2011 6:22 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kaytek napisał(a):
Czyli za służbę społeczeństwu rozumiesz zasypywanie przez społeczeństwo dziury budżetowej???????

Też, bo jak Państwo jest biedne... a może nawet na skraju bankructwa to jak może być zrealizowane:
Kaytek napisał(a):
Ja służbę społeczeństwie widzę całkiem na odwrót: nie państwo od społeczeństwa a społeczeństwo od państwa.

Nawet Robin Hood żeby dać biednym musiał najpierw obrobić bogatych... Dla mnie takie zarabianie przez Państwo jest w porządku ponieważ jest to jeden z nielicznych przypadków kiedy płacimy za faktyczną usługę, a nie tylko za to, że tutaj żyjemy (patrz podatki)... Jeżeli ta kolejka trafi w inne ręce to dalej ktoś będzie na tym zarabiał, ale z całą pewnością nie będzie to Państwo... Poza tym mogą dojść jeszcze takie aspekty jak gorsze powodzenie górali, czy jak ich nazywacie góralskich milionerów, a za tym pójdą mniejsze podatki odprowadzane do Skarbu Państwa...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 20, 2011 9:22 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 22, 2008 8:33 am
Posty: 131
Prawie na temat - coś piszą o kolejkach linowych:
Górale kłócą się o kolejki linoweWiadomości - Rzeczpospolita OnLine
Cytuj:
Gminy nie chciały, by Słowacy kupili PKL. Ale część się wyłamała i planuje z zagraniczną spółką stworzyć konsorcjum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 21, 2011 7:11 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
PrT napisał(a):
Dla mnie takie zarabianie przez Państwo jest w porządku

Nie twierdzę, że nie - ale ze służba społeczeństwo w moim mniemaniu nie ma to nic wspólnego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 23, 2011 10:58 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
http://tygodnikpodhalanski.pl/www/index ... 13637&typ=

Ciekawe, czy sprawa kolejki "popchnęła" tę uchwałę ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 24, 2011 8:35 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 22, 2008 8:33 am
Posty: 131
Jakieś protesty przeciwko prywatyzacji PKL
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/index.php?mod=news&strona=1&kat=&id=&typ=&id=13599
Cytuj:
tygodnikpodhalanski.pl 2011-10-16 09:00:26
Prywatyzacja PKL: Apel do premiera

Profesorowie z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Gdańska, Olsztyna, Torunia podpisują apel do premiera Donalda Tuska o wstrzymanie prywatyzacji Polskich Kolei Linowych.
(...)
Zdaniem Piotra Bąka prywatyzacja PKL uruchomi lawinę wniosków górali, dawnych właścicieli i ich spadkobierców, którzy z pewnością upomną się o tereny wywłaszczone pod budowę kolejki linowej. "Sprywatyzowanie PKL S.A. byłoby zlekceważeniem wieloletnich wysiłków społeczeństwa na rzecz ochrony naszego narodowego dziedzictwa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 31, 2011 6:57 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 22, 2008 8:33 am
Posty: 131
Trudno powiedzieć w którym wątku powinno być - o kolejce na Kasprowy Wierch czy o halach.
Kolejka na Kasprowy Wierch: górale nic nie dostaną
Cytuj:
Gazeta.pl
Po sprzedaży kolejki na Kasprowy Wierch pozew górali o odzyskanie wywłaszczonej ziemi nie ma szans na powodzenie. Słowacka firma planująca kupić kolejkę odnalazła w archiwach dokument poświadczający, że przed wojną PKP kupiły grunty w Tatrach ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2011 3:06 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
PrT napisał(a):
Rohu napisał(a):
Z drugiej strony absurdalnym jest chęć sprzedaży kolejki, która przynosi niemałe zyski i zarabia nie tylko na siebie, ale pewnie i na utrzymanie kolejek mniej dochodowych.
W Polsce to zjawisko jest chyba niestety dosyć powszechne.

W tym kraju idiotów to niestety powszechne jak zauważyłeś... podobny problem dotyczy choćby Lotosu... Z resztą był nawet plan jego sprzedania taniej niż suma inwestycji w dopiero rozpoczęty program 10 plus...


Nie do końca, bo jaki ma sens sprzedawanie przedsiębiorstwa które zysków nie przynosi? Kto zapłaci dobrą cenę za przedsiębiorstwo które nie przynosi zysków? To że się sprzedaje coś co dobrze działa to akurat dobrze, bo jest teraz dużo warte. Po za tym czasami lepiej dostać całą sumę od razu i zainwestować np. w nową kolejkę niż systematycznie zbierać rok po roku i pieniądze przejadać. Nie ma dla mnie żadnego znaczenia kto jest właścicielem udziałów, takie myślenie prowadzi zazwyczaj do ruiny przedsiębiorstwa. Ja osobiście prawo własności traktuję jako świętość a perspektywa powstania ośrodka narciarskiego z prawdziwego zdarzenia w Tatrach mnie raczej cieszy niż przeraża.

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2011 4:12 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Robert18 napisał(a):
Kto zapłaci dobrą cenę za przedsiębiorstwo które nie przynosi zysków?

A teraz zobacz na zacytowany przykład Lotosu i powiedz czy jest sprzedawany za dobrą cenę (poniżej kosztów kończonej dopiero nowej inwestycji)?
Robert18 napisał(a):
Po za tym czasami lepiej dostać całą sumę od razu i zainwestować np. w nową kolejkę niż systematycznie zbierać rok po roku i pieniądze przejadać.

Bzdura... szczególnie w takim przypadku jak tutaj omawiane... żeby zarobić taką kwotę za jaką się sprzedaje pewne dobre spółki wystarczy kilka lat ich pracy... to nie jest długi termin w perspektywie Państwa...

Idąc Twoim tokiem rozumowania, to w tym kraju za kilka lat nie będzie co sprzedawać... Wtedy premier faktycznie dotrzyma swojej obietnicy i będziemy mieli drugą Irlandię... :wink:

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2011 4:28 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
PrT napisał(a):
Robert18 napisał(a):
Kto zapłaci dobrą cenę za przedsiębiorstwo które nie przynosi zysków?

A teraz zobacz na zacytowany przykład Lotosu i powiedz czy jest sprzedawany za dobrą cenę (poniżej kosztów kończonej dopiero nowej inwestycji)?
Robert18 napisał(a):
Po za tym czasami lepiej dostać całą sumę od razu i zainwestować np. w nową kolejkę niż systematycznie zbierać rok po roku i pieniądze przejadać.

Bzdura... szczególnie w takim przypadku jak tutaj omawiane... żeby zarobić taką kwotę za jaką się sprzedaje pewne dobre spółki wystarczy kilka lat ich pracy... to nie jest długi termin w perspektywie Państwa...

Idąc Twoim tokiem rozumowania, to w tym kraju za kilka lat nie będzie co sprzedawać... Wtedy premier faktycznie dotrzyma swojej obietnicy i będziemy mieli drugą Irlandię... :wink:


I bardzo dobrze Państwo nie jest przedsiębiorstwem żeby miało zarabiać. Ma ułatwiać ludziom życie, i tylko tyle. Wszystko co możliwe powinno być w rękach prywatnych. Przedsiębiorstwa się rozwijają inwestują a państwowe spółki to spokojna przystań dla partyjnych leni którzy mają na celu tylko swój interes. PKL jest są również taką spółką. Większość przeciwników prywatyzacji podnoszących postulaty o suwerenności czy złotych kurach są albo nie wykształceni i nie rozumieją mechanizmów rynkowych albo mają interes w tym żeby przedsiębiorstwa takie były państwowe. Co do Lotosu trudno się mi wypowiadać nie wiem o tej transakcji nic więcej niż jest napisane na WP czy money pl, ty jestem przekonany ze również nie wiesz. Pamiętać natomiast trzeba że wszystko jest wart tyle ile ktoś jest w stanie za to zapłacić a nie ile wynika z wycen czy przekonań. Wiem natomiast że co jest możliwe powinno zostać sprywatyzowane na czele z PKP, bo to jest korzystne dla ludzi a nie dla małej grupy partyjnych leni. Jak dojdzie do rewolucji wszystko i tak znowu zostanie znacjonalizowane. I zaczniemy od nowa:)

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2011 4:56 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Robert18 napisał(a):
I bardzo dobrze Państwo nie jest przedsiębiorstwem żeby miało zarabiać. Ma ułatwiać ludziom życie, i tylko tyle.

Gracy też tak myśleli. Po takiej wypowiedzi reszta Twoich słów może być traktowana z przymrużeniem oka...:)
Robert18 napisał(a):
Przedsiębiorstwa się rozwijają inwestują a państwowe spółki to spokojna przystań dla partyjnych leni którzy mają na celu tylko swój interes.

Nie wiesz co mówisz, czego mogłem się domyślić po pierwszym zdaniu. To, że spółki państwowe są w większości źle zarządzane nie podlega żadnej wątpliwości, ale to można zmienić nie sprzedając firmy... Proponuje zorientować się chociażby w temacie Laboratoriów Wzorcujących... Po krótkiej analizie wyjdzie, że ścisłą krajową czołówkę stanowią firmy Państwowe.
Robert18 napisał(a):
Większość przeciwników prywatyzacji podnoszących postulaty o suwerenności czy złotych kurach

O moim wykształceniu czy Roha chyba nie ma sensu tutaj dyskutować z Tobą... obaj jednak nie narzekamy na nie... i z tego co wiem to obaj nie mamy żadnych interesów w funkcjonowaniu PKL jako spółki Państwowej...
Robert18 napisał(a):
ty jestem przekonany ze również nie wiesz.

Jesteś przekonany... no to się cieszę... zostawię Cię zatem w błogiej nieświadomości... Może jednak kiedyś przeczytasz coś więcej na wp. Jakoś nie mam ochoty tłumaczyć Ci o moich wszystkich "związkach" z Lotosem.
Mam dziwne wrażenie, że chyba sam jesteś nieco niedokształcony(?) i do końca nie wiesz o czym piszesz. Jeszcze zapewne kształtuje się Twój światopogląd, a te zalążki które już może masz starasz się wypromować na forum publicznym. Radzę jednak mniej czytania przygłupich portali typu wp.pl a więcej myślenia. Pójdziesz do pracy otworzysz umysł i może coś więcej zrozumiesz...:)

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2011 5:12 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
PrT napisał(a):
Robert18 napisał(a):
I bardzo dobrze Państwo nie jest przedsiębiorstwem żeby miało zarabiać. Ma ułatwiać ludziom życie, i tylko tyle.

Gracy też tak myśleli. Po takiej wypowiedzi reszta Twoich słów może być traktowana z przymrużeniem oka...:)
Robert18 napisał(a):
Przedsiębiorstwa się rozwijają inwestują a państwowe spółki to spokojna przystań dla partyjnych leni którzy mają na celu tylko swój interes.

Nie wiesz co mówisz, czego mogłem się domyślić po pierwszym zdaniu. To, że spółki państwowe są w większości źle zarządzane nie podlega żadnej wątpliwości, ale to można zmienić nie sprzedając firmy... Proponuje zorientować się chociażby w temacie Laboratoriów Wzorcujących... Po krótkiej analizie wyjdzie, że ścisłą krajową czołówkę stanowią firmy Państwowe.
Robert18 napisał(a):
Większość przeciwników prywatyzacji podnoszących postulaty o suwerenności czy złotych kurach

O moim wykształceniu czy Roha chyba nie ma sensu tutaj dyskutować z Tobą... obaj jednak nie narzekamy na nie... i z tego co wiem to obaj nie mamy żadnych interesów w funkcjonowaniu PKL jako spółki Państwowej...
Robert18 napisał(a):
ty jestem przekonany ze również nie wiesz.

Jesteś przekonany... no to się cieszę... zostawię Cię zatem w błogiej nieświadomości... Może jednak kiedyś przeczytasz coś więcej na wp. Jakoś nie mam ochoty tłumaczyć Ci o moich wszystkich "związkach" z Lotosem.
Mam dziwne wrażenie, że chyba sam jesteś nieco niedokształcony(?) i do końca nie wiesz o czym piszesz. Jeszcze zapewne kształtuje się Twój światopogląd, a te zalążki które już może masz starasz się wypromować na forum publicznym. Radzę jednak mniej czytania przygłupich portali typu wp.pl a więcej myślenia. Pójdziesz do pracy otworzysz umysł i może coś więcej zrozumiesz...:)


Dobra kolego zwolnij z tonu.
Po pierwsze nie napisałem że wszyscy są niewykształceni tylko że większość, co oznacza że nie musiało chodzić o Ciebie czy Roha. To jest logiczne wnioskowanie i jako wykształcony człowiek na pewno je potrafisz przeprowadzić.
Po drugie nie opowiadaj mi bajek o twoich związkach z Lotosem bo gdybyś takowe posiadał to nie wywnętrzniałbyś się na forum o tym.
Po trzecie jak słyszę o tym jak to można wspaniale zarządzać przedsiębiorstwem Państwowym to od razu nasuwa się pytanie "jak"? Do tej pory się to w większości krajów nie udało a jeśli nawet spółka przynosi zyski to prawda jest taka że gdyby była prywatna przynosiłaby jeszcze większe. I właśnie Grecja jest wspaniałym przykładem, gdzie prawie cały majątek jest państwowy.
Po czwarte mojego światopoglądu nie trzeba kształtować został ukształtowany przez rzeczywistość w której żyję a nie przez system polityczny w którym się wychowałeś.
Po piąte skąd możesz wiedzieć jakie mam wykształcenie? I że jestem nie dokształcony? Moi pracodawcy nie narzekają na nie.

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2011 5:38 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
W zasadzie Twój ostatni post nie ma już żadnego podłoża merytorycznego, co mnie szczególnie nie zaskoczyło... :)
Robert18 napisał(a):
zwolnij z tonu

Brawurowe połączenie :wink:... Jednak zanim zaczniesz nawoływać o zmianę tonu to zastanów się nad swoim, od którego wszystko się zaczęło...
Robert18 napisał(a):
Po pierwsze nie napisałem że wszyscy są niewykształceni tylko że większość, co oznacza że nie musiało chodzić o Ciebie czy Roha.

Ok.. przyjmuję to i nawet przeszła mi taka myśl przez głowę, jednak jako, że dyskutujemy tutaj w pewnym nielicznym gronie, a takie stanowisko przedstawiły dwie osoby, to postanowiłem zwrócić Ci na to uwagę, bo nie odchodzi mnie to kto jeszcze takie zdanie ma, a Ty chciałeś w to widocznie wmieszać zupełnie niepotrzebnie wszystkich ludzi świata...:)
Robert18 napisał(a):
Po drugie nie opowiadaj mi bajek o twoich związkach z Lotosem bo gdybyś takowe posiadał to nie wywnętrzniałbyś się na forum o tym.

I jak zapewne zauważyłeś, nie jestem szczególnie wylewny w temacie...:) I już nie opowiadam Ci bajek... niech wp.pl czyni to za mnie...:)
Robert18 napisał(a):
Po trzecie

Pozwolisz, że tutaj wstrzymam się od głosu bo nie chce mi się pisać esejów...:)
Robert18 napisał(a):
Po czwarte mojego światopoglądu nie trzeba kształtować został ukształtowany przez rzeczywistość w której żyję a nie przez system polityczny w którym się wychowałeś.

Chcesz zmiany tonu, a później takie zdania... Nie bój jednak nic... nie jestem tak stary jak myślisz i system polityczny, w którym się wychowywałem z pewnością był zbliżony do tego Twojego...:)
Robert18 napisał(a):
Po piąte skąd możesz wiedzieć jakie mam wykształcenie? I że jestem nie dokształcony? Moi pracodawcy nie narzekają na nie.

Nie wiem jakie masz wykształcenie więc tego nie komentowałem. Co zaś do Twojego niedokształcenia (bo tak się to pisze) to tylko napisałem, że odnoszę takie wrażenie i nawet przy określeniu "niedokształcony" napisałem znak zapytania. Mogłeś tego oczywiście nie zrozumieć więc wyjaśniłem. Chociaż pisząc o sobie takie zdania jak tutaj zacytowane "po piąte", nie wypada robić błędów typu "nie dokształcony".
Jeżeli nie będziesz miał już żadnych merytorycznych argumentów w temacie to uważam, że możemy zakończyć dyskusję bo nie chce mi się obrzucać inwektywami.
Serdeczności :mrgreen:

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2011 8:43 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
Dobrze, ja już nie zamierzam się z Tobą spierać na temat słuszności prywatyzacji. Faktycznie dyskusja zeszłą na zły tor niepotrzebnie. Chyba niepotrzebnie w taki sposób reaguję na takie dysydenckie socjalistyczne podejście i myślenie (swoją drogą nie sądzę abyś takie prezentował) Jak znajdę chwilę czasu to postaram się bardziej rozpisać merytorycznie, zapewniam Cię że z moją wiedzą nie tylko na temat własności czy podstaw ekonomi nie jest najgorzej i wbrew Twoim uszczypliwościom nie pochodzi ona z portali typu WP. Trudno mi też odpowiedzieć na Twoje argumenty bo właściwie jest ich brak. Dla mnie w w sprawie własności prezentujesz pogląd całkowicie sprzeczny z moim natomiast w sprawie prywatyzacji (tutaj pojawia się ten nieszczęsny Lotos) w mojej ocenie jest po pogląd "przedstawiciela związkowego" których zdania również nie akceptuje.

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2011 10:01 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Robert18 napisał(a):
dysydenckie socjalistyczne podejście

To nie jest socjalistyczne podejście, a nazwijmy to zdroworozsądkowe ...
Prywatyzacja dochodowych przedsiębiorstw państwowych, to z punktu widzenia społeczeństwa najgorsze motyla noga jakie można (temu społeczeństwu) zrobić, ponieważ jak pokazuje nie tak wcale odległa historia, jednorazowy zysk z prywatyzacji, jest zawsze przejadany, a społeczeństwo traci bezpowrotnie kolejne źródło dochodów, dodatkowo ponosząc pośrednio olbrzymie koszty restrukturyzacji zakładu ...
To się tak fajnie mówi ... sprywatyzujmy Azoty Puławy, ale ...
Tysiąc ludzi traci pracę i powiększa pulę bezrobotnych ... Stu kooperantów traci umowy więc siłą rzeczy ogranicza koszty i generuje kolejnych bezrobotnych ... Bezrobotni, jako że spada ich siłą nabywcza nie generują popytu na dotychczasowym poziomie, spada podaż i cały łańcuch pokarmowy zaczyna się rozpadać ...
Kto ponosi koszty ? Ty, ja Ci Państwo ... Czyli my wszyscy ...
O tym się nie mówi, o tym się nie pisze ... Ale do każdej prywatyzacji dokładasz niemałe pieniądze ze swojej kieszeni, dziwiąc się jednocześnie że brakuje na szpitale czy szkoły ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2011 11:13 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
golanmac napisał(a):
Robert18 napisał(a):
dysydenckie socjalistyczne podejście

To nie jest socjalistyczne podejście, a nazwijmy to zdroworozsądkowe ...
Prywatyzacja dochodowych przedsiębiorstw państwowych, to z punktu widzenia społeczeństwa najgorsze motyla noga jakie można (temu społeczeństwu) zrobić,



Nie mogę się zgodzić. Temat Puław jest mi akurat trochę znany bo kolega z który odszedł z mojej firmy zajmuje się właśnie w Puławach synergiami. Z rozmowy z nim wiem że firma która przygotowywała raport (dotyczący synergii) którego wdrożeniem obecnie on się zajmuje, bardzo negatywnie wypowiedziała się na temat dotychczasowego zarządzania Zakładami. Jeżeli po prywatyzacji trzeba zwolnić kilka tys. ludzi to znaczy że obecnie o te kilka tys. jest tam za dużo. Nie może być tak że Państwo poprzez zmniejszenie sobie dochodów ze spółki Skarbu Państwa fikcyjnie utrzymuje niepotrzebne etaty. Bo w rzeczywistości tak i społeczeństwo za to płaci.
To tak jak na początku lat 90-tych z rentami. Przymknięto oko na lewe renty i wydano ich 4 mln z czego 90% obecnie byłoby nie utrzymanych, ale zostały nadane bezterminowo i ich wzruszenie obecnie jest nie możliwe, bo to prawo nabyte. Roczny koszt ich obsługi to około 8 mld zł. Większość tych ludzi pracuje często w naszym otoczeniu, mało tego sporo z nich to nasze rodziny. Efekt tego jest taki że znowu pojawił się pomysł podniesienia składki rentowej dla pracowników z 1,5 do 5,5.
I tak jest w każdej dziedzinie, system naczyń połączonych powoduje że nadopiekuńczość państwa równa się tym że rocznie jego utrzymanie tylko z moich dochodów kosztuje kilkanaście tys. zł. Nie podoba mi się to i się z tym nie zgadzam. Każdy powinien liczyć na siebie a nie czekać na państwo, że te mu coś da. Państwo powinno przede wszystkim nie utrudniać, tylko pomagać na arenie międzynarodowej, nadzorować, kontrolować, dbać o bezpieczeństwo (szeroko pojęte) i pobierać podatki.

Po za tym prywatyzacja tylko początkowo jest kosztowna dla ludzi. Szybko okazuje się że dobrze przeprowadzona przynosi więcej miejsc pracy i daje większe korzyści materialne swoim pracownikom i kontrahentom.

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2011 11:18 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 22, 2008 8:33 am
Posty: 131
Przecież to wszystko jest nieważne kto ile straci, kto zyska. Chodzi o niebezpieczeństwo zniszczenia unikatowego przyrodniczo zakątka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2011 11:33 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
darekk napisał(a):
Przecież to wszystko jest nieważne kto ile straci, kto zyska. Chodzi o niebezpieczeństwo zniszczenia unikatowego przyrodniczo zakątka.


A w jaki sposób zniszczy?

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2011 11:48 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 22, 2008 8:33 am
Posty: 131
Poprzez tworzenie różnego rodzaju infrastruktury oraz nadmierny ruch turystyczny. Budynki to nie przyroda przecie. A turyści depczą i straszą.
Przyczepili się jak rzep psiego ogona jakby nie było na świecie innych możliwości zarabiania pieniędzy.
MŚ: Prywatyzacja kolejek na Kasprowy Wierch może zaszkodzić przyrodzie
Cytuj:
Interia
"Sprzedaż kolejek linowych na Kasprowy Wierch prywatnemu inwestorowi może spowodować negatywne skutki dla tamtejszej przyrody" - uważa minister środowiska, który skierował w tej sprawie pismo do szefa resortu infrastruktury. ...
Ciekawe że Ministerstwo Środowiska będące raczej ministerstwem wyrębu i wdrażania Mamona 2000 zamiast rozszerzania parków narodowych odezwało się.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 05, 2011 12:11 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
darekk napisał(a):
Poprzez tworzenie różnego rodzaju infrastruktury oraz nadmierny ruch turystyczny. Budynki to nie przyroda przecie. A turyści depczą i straszą.
Przyczepili się jak rzep psiego ogona jakby nie było na świecie innych możliwości zarabiania pieniędzy.
MŚ: Prywatyzacja kolejek na Kasprowy Wierch może zaszkodzić przyrodzie
Cytuj:
Interia
"Sprzedaż kolejek linowych na Kasprowy Wierch prywatnemu inwestorowi może spowodować negatywne skutki dla tamtejszej przyrody" - uważa minister środowiska, który skierował w tej sprawie pismo do szefa resortu infrastruktury. ...
Ciekawe że Ministerstwo Środowiska będące raczej ministerstwem wyrębu i wdrażania Mamona 2000 zamiast rozszerzania parków narodowych odezwało się.



Mo to nie przeszkadza. Alpom nie zaszkodziło to i Tatrom nie zaszkodzi.

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 05, 2011 12:50 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Robert18 napisał(a):
Nie może być tak że Państwo poprzez zmniejszenie sobie dochodów ze spółki Skarbu Państwa fikcyjnie utrzymuje niepotrzebne etaty

Nawet jeśli tak jest, to nie zapominaj, że jeśli te etaty zostaną uwolnione, to pieniądze na zasiłki, zapomogi etc ... pójdą z Twoich podatków, uszczuplając jednocześnie środki na inne cele, takie jak choć by służba zdrowia ...

Robert18 napisał(a):
Szybko okazuje się że dobrze przeprowadzona przynosi więcej miejsc pracy i daje większe korzyści materialne swoim pracownikom i kontrahentom.

Nie rób sobie jaj. Przerobiłem na własnej skórze trzy sprywatyzowane firmy (i nie były to firmy krzaki a czołowe i dochodowe polskie przedsiębiorstwa). Żadna z nich nie dała większych korzyści materialnych swoim pracownikom ani nie polepszyła ich warunków pracy a wręcz dokładnie odwrotnie. Żadna też nie stworzyła więcej miejsc pracy i nie utrzymała dawnych kontrahentów. Schemat jest zawsze ten sam - restrukturyzacja -> renegocjacje umów -> redukcja etatów -> wartościowanie stanowisk = dokopanie pracownikom.
Za to jedna rzecz jest dla wszystkich trzech wspólna. Każda przejęła markę wiodącego, zagranicznego udziałowca, co umożliwiło, w ramach opłaty za nią wyprowadzanie większości dochodów poza granicę Polski ... i tak nie dość że firma nie zarabia dla "nas" to jeszcze żaden dochód z podatków bo koszty duże ...

Widzisz ... Jak państwowy zakład zatrudnia 2000 luda i generuje dajmy na to milion zysku, to powinniśmy skakać z radości i klaskać uszami, bo ... co z tego że prywatyzacja go usprawni i zwiększy zyski do dwóch milionów, skoro wygeneruje, powiedzmy 1000 bezrobotnych, których trzeba utrzymać, a z podatków odprowadzi 400 tysięcy ?
Co jest lepsze ? milion zysku czy 400 tysięcy + 1000 bezrobotnych ? Jak myślisz ?
Tak naprawdę, strzelamy sobie w stopę i jeszcze się z tego cieszymy ...


Ostatnio edytowano So lis 05, 2011 1:28 am przez golanmac, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 05, 2011 1:25 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
Robert18 napisał(a):
Mo to nie przeszkadza. Alpom nie zaszkodziło to i Tatrom nie zaszkodzi.


Zdajesz sobie sprawę z różnicy wielkości między Alpami a polskimi Tatrami, prawda?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 05, 2011 8:11 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
comb napisał(a):
Robert18 napisał(a):
Mo to nie przeszkadza. Alpom nie zaszkodziło to i Tatrom nie zaszkodzi.


Zdajesz sobie sprawę z różnicy wielkości między Alpami a polskimi Tatrami, prawda?


No ale przecież to byłoby wprost proporcjonalne do wielkości Tatr. Myślę, że ochrona przyrody jest mocno przereklamowana.

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 05, 2011 11:51 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
Nie wiem ile jest kolejek na szczyty w Alpach, ale jeśli byłoby ich 1000, to proporcjonalnie do wielkości w polskich Tatrach powinna być jedna :lol: która już zresztą jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL