Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:59 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 01, 2011 8:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Rohu napisał(a):
Ścieżka na Gerlach jest bardzo wyraźna i przedeptana.
Chodzi nią w lecie codziennie kilkadziesiąt osób, więc zabłądzić jest naprawdę ciężko.



Ja bym się na pewno zgubiła :D Zresztą sama się nie wybieram, w tym roku planowałam się wybrać z przewodnikiem, ale ponieważ nadciągnęłam nogę, to dałam spokój, bo mimo, że sama potem pomykałam, ale bałam się, że w grupie nie dam rady, będę opóźniać, itd.

Jaro, nie masz stracha iść na nieznany teren?

Mnie potwornie kusiło, aby zrobić sobie szlak na Gładką Przełęcz, a potem do Piątki. Ale boję się, że mogą złapać, ciekawe jakbym się wytłumaczyła... . Że chciałam na Zawrat? ;)

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 01, 2011 8:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
piomic napisał(a):
A tak swoją drogą jak byłem na Ławce to chyba połowa przechodzących skręcała w prawo z przełęczy po takich ładnych bolcach.


:lol:

A jak nam się to niechcący przydarzyło, w środku sezonu, to nie dość że skręcaliśmy sami to liczna ekipa na przełęczy popatrywała dziwnie :D

Nawiasem nie widzę przeciwwskazań dla zaistnienia legalnego szlaku z CzŁ na ML, no bo jakie by mogły sensowne być? :scratch:

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 01, 2011 9:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Vespa napisał(a):
jakie by mogły sensowne być?
Cyba tylko takie:
chief napisał(a):
gdy pójdziesz na M.Lodowy z przełęczy najpierw ściśle granią, to każdy ruszony gruz, strącony na zachód idzie jak strzała w kierunku turystów na łańcuchach.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 01, 2011 9:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
Nie zauważyłam wypowiedzi chiefa.
Ok, przyjęłam :)

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 01, 2011 9:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Elfka napisał(a):
zrobić sobie szlak na Gładką Przełęcz, a potem do Piątki

To tam nie ma szlaku? :shock:
Byłem pewny że jest, taka szeroka ścieżka wydeptana...

Ale miejsce rzeczywiście przypałowe, widoczne z daleka.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 01, 2011 9:10 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
piomic napisał(a):
To tam nie ma szlaku? Shocked
Byłem pewny że jest, taka szeroka ścieżka wydeptana...


Ale chyba nie do końca obecnie legalny :D

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 01, 2011 9:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Wiem, jajaserobiem.
Ale patrząc z przełęczy na naszą stronę jest chyba nawet bardziej wydeptane niż od sąsiadów.
Sam znam kilka osób, które tam były tylko od niewłaściwej strony.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 01, 2011 10:01 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Vespa napisał(a):
Nawiasem nie widzę przeciwwskazań dla zaistnienia legalnego szlaku z CzŁ na ML, no bo jakie by mogły sensowne być?

Juz pięć lat temu ze źródeł słowackich słyszałem, że jest w planie budowa nowych szlaków. Jednym z nich z Cz. Ławki na Mł. Lodowy, a potem, jako ferrata na Lodową Przeł.
Moim zdaniem powinny być połączenia znakowane, pomiędzy Dol. Staroleśną, a Jaworową albo poprzez M. Lodowy lub Jaworową Przeł.

Ścieżka na M.Lodowy, przebiega trochę poniżej grani po stronie Staroleśnej, ale jest „ruchoma”, wiec wygodniej jest iść skałą ściśle granią, ale jak sarenka, gdyż niechcąco można cos zrzucić, a trafienie kamulcem kogoś na łańcuchu, to może być przykre. Potem i tak trzeba z grani zejść, gdyż zaczyna się spiętrzać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 01, 2011 10:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
chief napisał(a):
[Ścieżka na M.Lodowy, przebiega trochę poniżej grani po stronie Staroleśnej, ale jest „ruchoma”, wiec wygodniej jest iść skałą ściśle granią, ale jak sarenka, gdyż niechcąco można cos zrzucić, a trafienie kamulcem kogoś na łańcuchu, to może być przykre. Potem i tak trzeba z grani zejść, gdyż zaczyna się spiętrzać.


:scratch:

Ja to pamiętam jako szerokie zbocze, a nie grań sensu stricto. Szliśmy taką jakby niecką w tym zboczu, dopiero pod sam koniec zrobiło się lufiasto i "graniowo".

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 01, 2011 10:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Vespa napisał(a):
Ja to pamiętam jako szerokie zbocze, a nie grań sensu stricto. Szliśmy taką jakby niecką w tym zboczu

No, a co wcześniej pisałem? :mrgreen: :wink:
Właściwa ścieżka, nie idzie ściśle granią:
Cytuj:
przebiega trochę poniżej grani po stronie Staroleśnej, ale jest „ruchoma”,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 01, 2011 10:17 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt lis 08, 2011 7:59 pm
Posty: 35
Lokalizacja: Kraków
no to dostał ktoś pokute jakąś czy nie, bo chce wiedzieć ile mi wlepią jak z rowerem wdpene w jakieś gó...o słowackie albo czechosłowackie ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 01, 2011 10:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
Chief z twojej wypowiedzi jasno wynika że marsz tym co nazwałam niecką nie jest potencjalnie niebezpieczny dla turystów wbijających na CzŁ, więc czemu tamtędy nie można by dać szlaku - nie po grani?

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 01, 2011 10:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Oj, a czemu nie ma szlaku od polskiej strony na Gładką Przełęcz, czemu nie ma na Miedziane od Szpiglasowej, na Czarnego Mięgudsza od Chłopka, na Furkot Bystrego Przechodu, na Kopę Lodową od Lodowej, na Zawratową Turnię od Zawratu, na Wołoszyn od Krzyżnego (przykłady można mnożyć)?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 01, 2011 10:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
kilerus napisał(a):
Oj, a czemu nie ma szlaku od polskiej strony na Gładką Przełęcz, czemu nie ma na Miedziane od Szpiglasowej, na Czarnego Mięgudsza od Chłopka, na Furkot Bystrego Przechodu, na Kopę Lodową od Lodowej, na Zawratową Turnię od Zawratu, na Wołoszyn od Krzyżnego (przykłady można mnożyć)?


O Miedzianym wiem - rezerwat :D Chociaż ściecha jest jak Marszałkowska. Tak samo Wołoszyn.

Czarnego M. czemu, nie ogarniam, Kopy Lodowej czemu, nie ogarniam, o Furkocie i Zawratowej Turni się nie wypowiadam bo nie znam.

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 01, 2011 11:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Nie ma bo nie! I bardzo dobrze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 01, 2011 11:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
I dobrze. Was to wali czy jest czy nie ma, to dlaczego mnie ma nie walić :)

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 01, 2011 11:37 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Vespa napisał(a):
Chociaż ściecha jest jak Marszałkowska


No, pewna przesada. Są "lepsze" - np. ścieżka z Liliowego na Zawory, którą ponoć z Księżyca widać :P

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 02, 2011 12:07 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
kilerus napisał:
Cytuj:
a czemu nie ma szlaku od polskiej strony na Gładką Przełęcz

Podobno dużo świstaków na tej trasie bytuje i nie życzą sobie by watahy turystów przewalały się tak blisko ich domostw :D .

Cytuj:
na Miedziane od Szpiglasowej

To z kolei rejon jesiennego kopulowania kozic. No pomyśl- też byś się czuł nieswojo... :mrgreen:

Cytuj:
a Czarnego Mięgusza od Chłopka

Tutaj problem polega na tym że od przełęczy trasa biegnie po stronie słowackiej.
A wątpię by TANAP zgodził się na budowę tam szlaku, nawet na nasz koszt, skoro sami zlikwidowali szlak od swojej strony pod Chłopka.
No i tam to dopiero krucho...

Cytuj:
na Wołoszyn od Krzyżnego

Istnieje obawa, że sporo ludzi zaczęłoby się pałętać dalej wzdłuż grani, czy po Dolinie Waksmundzkiej- a to jedna z najważniejszych ostoi dzikiej przyrody po naszej stronie Tatr. Już samą obecnością tłumek na szczycie w pogodny letni dzień w pewnym stopniu by oddziaływał (hałas, śmieci, zapach). Na Krzyżnem turyści są jednak nieco odseparowani od rezerwatu.

Cytuj:
Zawratową Turnię od Zawratu

No bez przesady. Nie ma powodu dla którego Orla Perć miałaby zaliczać wszystkie turnie po drodze na grani. Na tej samej zasadzie można zapytać dlaczego Czarne Ściany nie są dostępne z Przełączki nad Buczynową Dolinką.

Cytuj:
na Furkot z Bystrego Przechodu

Cytuj:
na Kopę Lodową od Lodowej

O ile po naszej stronie udostępnienie wierzchołków znakowanymi szlakami jest mimo wszystko bardzo dobre, to po słowackiej stronie Tatr Wysokich jest z tym, delikatnie mówiąc, kiepsko.

Dostępnych jest jedynie 6 szczytów (Krywań, Koprowy Wierch, Rysy, Mała Wysoka, Sławkowski Szczyt, Jagnięcy Szczyt).

Jest to oczywiście spowodowane działalnością lobby przewodnickiego, a ewentualne argumenty o ochronie przyrody to w przypadku najwyższych szczytów (Gerlach, Lodowy, Wysoka) pic na wodę.

Latem na Gerlach przez Batyżowiecki Żleb całe dnie ciągną "tramwaje" klientów ciągnięte przez przewodników. Gdyby oznakować tą trasę i dopuścić normalny ruch turystyczny to oddziaływanie na przyrodę było by niewiele większe.

Ale przewodnicy nie zadowalają się tylko "monopolem" na te najwyższe, najatrakcyjniejsze szczyty.
Istnieje również kilka niższych i mniej popularnych gór leżących w pobliżu znakowanych szlaków, które same wierzchołki omijają (Furkot, Hruby Wierch, Szczyrbski Szczyt, Kończysta, Jaworowy Szczyt, Mały Lodowy, Lodowa Kopa, Płaczliwa Skała, Kieżmarski Szczyt...).
Te szczyty nie przynoszą co prawda takich profitów jak w/w trójka, ale wśród przewodników istnieje obawa że udostępnienie ich nie tylko istotnie zmniejszyłoby portfel ich "monopoli", ale także, iż szczyty owe stałyby się częściowo substytutami dla tych najatrakcyjniejszych, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do spadku popytu na ich usługi (skoro można wejść za friko na Lodową Kopę, to wydanie kilkaset zeta za Lodowy Szczyt nie wydaje się super ofertą).

Jest to poniekąd chora sytuacja, że dla interesiku kilkudziesięciu ludzi, z tysięcy turystów którzy chcieliby samodzielnie (bez przewodnika) odwiedzić najatrakcyjniejsze szczyty Tatr, robi się przestępców.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 02, 2011 1:01 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Vespa napisał(a):
Chief z twojej wypowiedzi jasno wynika że marsz tym co nazwałam niecką nie jest potencjalnie niebezpieczny dla turystów wbijających na CzŁ, więc czemu tamtędy nie można by dać szlaku - nie po grani?

Nie bardzo rozumiem Twoje pytanie, gdyż niegdzie nie pisałem, którędy miałby przebiegać ewentualny przyszły szlak. Ten niewielki odcinek „ściśle granią”, jest wygodniejszy, bo przebiega po litej skale, ale ryzykowny, gdyż łatwo stamtąd odstrzelić turystę idącego na Cz. Ławkę od Dol. Lodowej.
Gdyby już miał być szlak, to lepiej tam, gdzie Ty szłaś, tym bardziej, ze ta ścieżka byłaby prawdopodobnie wytrasowana.
kilerus napisał(a):
na Furkot Bystrego Przechodu

Gdyż przez Bystry Przechód nie prowadzi żaden szlak znakowany 8)
Poza tym, pomimo, ze nie należę do osób pragnących powiększania ilości szlaków znakowanych, to jednak w Tatrach Wysokich po stronie SK, co nieco można by dodać, choćby Mł. Lodowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 02, 2011 1:08 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
w obszernej treści wypowiedzi kolegi Pawła Orela podpodało mi jedno - wszelkie znaki zapytania dotyczące polskiej części Tatr nie istnieją a całe zło jest po słowackiej stronie, przyczym polskie "dobro" to brak szlaku a w przypadku słowackiej części brak szlaku jest "złem". Dość figlarna logika!

Następnie kolega Orel wymienia szereg szczytów, które powinny być jego zdaniem "oznakowane" z uwagi na bliskość szlaku. Byłbym wdzięczny za przybliżenie co znaczy "blisko". No i podanie koło jakiego szlaku blisko jest Kizezmarski i Jaworowy? Zresztą może w tym przypadku czepiam się złośliwie - w końcu Tatry są tak małe, że wszędzie jest blisko.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 02, 2011 8:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
chief napisał(a):
Gdyż przez Bystry Przechód nie prowadzi żaden szlak znakowany 8)


Kurde, z Bystrej Ławki. ;P

Oczywiście po polskiej stronie szlaków jest sporo, a po słowackiej sieć jest bardzo rzadka.
Wiem, to egoizm, ale nie chciałbym żeby tych szlaków było więcej. System słowacki jest zakłamany, ale za to jest ciekawiej. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 02, 2011 9:03 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Markiz napisał(a):
Byłbym wdzięczny za przybliżenie co znaczy "blisko". No i podanie koło jakiego szlaku blisko jest Kizezmarski i Jaworowy?


:lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 02, 2011 9:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Pawel_Orel napisał(a):
kilerus napisał:
Cytuj:
a czemu nie ma szlaku od polskiej strony na Gładką Przełęcz

Podobno dużo świstaków na tej trasie bytuje i nie życzą sobie by watahy turystów przewalały się tak blisko ich domostw :D .

Cytuj:
na Miedziane od Szpiglasowej

To z kolei rejon jesiennego kopulowania kozic. No pomyśl- też byś się czuł nieswojo... :mrgreen:

Cytuj:
a Czarnego Mięgusza od Chłopka

Tutaj problem polega na tym że od przełęczy trasa biegnie po stronie słowackiej.
A wątpię by TANAP zgodził się na budowę tam szlaku, nawet na nasz koszt, skoro sami zlikwidowali szlak od swojej strony pod Chłopka.
No i tam to dopiero krucho...

Cytuj:
na Wołoszyn od Krzyżnego

Istnieje obawa, że sporo ludzi zaczęłoby się pałętać dalej wzdłuż grani, czy po Dolinie Waksmundzkiej- a to jedna z najważniejszych ostoi dzikiej przyrody po naszej stronie Tatr. Już samą obecnością tłumek na szczycie w pogodny letni dzień w pewnym stopniu by oddziaływał (hałas, śmieci, zapach). Na Krzyżnem turyści są jednak nieco odseparowani od rezerwatu.

Cytuj:
Zawratową Turnię od Zawratu

No bez przesady. Nie ma powodu dla którego Orla Perć miałaby zaliczać wszystkie turnie po drodze na grani. Na tej samej zasadzie można zapytać dlaczego Czarne Ściany nie są dostępne z Przełączki nad Buczynową Dolinką.


A żeś się przysadził. A z tym Chłopkiem, to tam akurat od Kazalnicy jest ścieżka całkiem po stronie polskiej i jest bliżej niż na Jaworowy od szlaku. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 02, 2011 10:45 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
a że mi się nudzi w pracy to sobie potłumacze :P

"Działalność wspinaczkowa może być wykonywana przez alpinistów zrzeszonych w stowarzyszeniach wspinaczkowych.
Wspinacze mogą wchodzić w środowisko górskie poza ścieżkami turystycznymi i edukacyjnymi i w czasie sezonowych zamknięć szlaków turystycznych i edukacyjnych w celu podjęcia trekkingu do stopnia trudności wspinaczki wyższej kategorii niż II. stopień. Wyprawy wspinaczkowe I. i II. stopnia trudności mogą być wykonywane tylko w letnim okresie, a w zimowym okresie teren gdzie trudności są systematycznie wykorzystywane do szkolenia zimowego."

z tego wynika, ze nie mozna sie wspinać po scianach stopnia I ???
Pierwsze zdanie przeczy drugiemu gdzie wymieniany jest I i II stopień

a co z wyższymi stopniami ? moga byc tylko robione w noc sobótki ?:p


Ostatnio edytowano Pt gru 02, 2011 10:56 am przez drHouse, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 02, 2011 10:54 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
drHouse napisał(a):
z tego wynika, ze nie mozna sie wspinać po scianach stopnia I ???

Słusznie to Waćpan wywiodłeś.

PS
A tlumaczyć nie trzeba bo w takiej książeczce dodawanej do map Harmanec-u jest tekst po polsku.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 02, 2011 10:56 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
nie znam tej pozycji. Masz moze skany ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 02, 2011 11:23 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
drHouse napisał(a):
nie znam tej pozycji. Masz moze skany ?


Do każdej mapy tatrzańskiej wydanej przez słowackie wydawnictwo HARMANEC dodana jest ksiąśżeczka w języku słowackim i polskim z rozmaitymi informacjami. Wystarczy kupić jedną mapę (do wszystkich jest ta sama). W Krakowie chyba o nie nietrudno.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 02, 2011 5:43 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr lis 23, 2011 12:19 pm
Posty: 110
Lokalizacja: Witów
Markiz napisał(a):

W Krakowie chyba o nie nietrudno.


polecam sklep podróżnika:)

_________________
W górach jest wszystko co kocham:)/ Po kursie przewodnickim blacha jest :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 02, 2011 7:48 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Pawel_Orel napisał(a):
Dostępnych jest jedynie 6 szczytów



8 szczytów :mrgreen:

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 02, 2011 8:16 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
aha, dzieki Markiz
no słyszałem, że w Krakowie jest parę sklepów ;P

mam już mapę, więc do chwili zniszczenia jej nie planuje zakupu nowej :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL