Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:14 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt gru 06, 2011 9:20 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 22, 2008 8:33 am
Posty: 131
Cytuj:
Od czwartku latamy na narty do Popradu!
Gazeta.pl
Rusza długo oczekiwane w Gdańsku połączenie lotnicze - w czwartek po raz pierwszy z Rębiechowa wystartuje samolot do leżącego pod Tatrami Popradu. Słowacy liczą na naszych narciarzy, my - na słowackich plażowiczów Połączenie Gdańsk - Poprad uruchamia ...
Dobra bo omija polskie Tatry i nie zwiększa bezpośrednio zagrożenia dla naszej przyrody, zła bo przyroda nie respektuje śmiesznych ludzkich granic i Tatry to jedna całość, i dodatkowy ruch turystyczny jest jednak niekorzystny nawet w tym przypadku.
Chociaż z drugiej strony niewiele osób będzie mogło sobie na to pozwolić.
A poza tym może ci ludzie i tak jeżdża w Tatry, przynajmniej niektórzy z nich. W takim przypadku linia lotnicza spowodowałaby głównie przemieszczenie części ruchu turystycznego na Słowację, bez zmiany łącznej liczby turystów, co dla Tatr jako całości nie miałoby większego znaczenia, a dla części leżącej po naszej stronie byłoby korzystne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 06, 2011 9:49 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Ceny w okolicy 200 zł. Może jeszcze coś stanieje... 100 zł albo więcej płacę za pociąg z kuszetką z gdańska do zakopanego i jadę planowo ponad 17h a rzeczywiście ostatnio jechałem 20! więc jak mam dolecieć w 1h to zdecydowanie wolę samolot...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 06, 2011 9:59 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr lis 23, 2011 12:19 pm
Posty: 110
Lokalizacja: Witów
Samolotem do Popradu i później ewentualnie Stramą do Zako jak się chce działać w Polskiej części:D szybciej i wygodniej:)

Lecz coś mi się wydaje, że większość ludzi to będzie latać do Popradu żeby się w AquaCity wymoczyć i ewentualnie do łomnicy pojechać na narty :D

_________________
W górach jest wszystko co kocham:)/ Po kursie przewodnickim blacha jest :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 11:21 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Przy takich cenach biletów PKP oraz czasie podróży, to rzeczywiście oferta bardzo konkurencyjna. Ja bym się skusił.

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 11:39 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
No dzisiaj się pokusiłem o sprawdzenie... gdyby wybrać odpowiedni termin to wyszło mi, że wylatując jeszcze w grudniu w czwartek pod wieczór i wracając w niedzielę po 22 zapłaciłbym coś około 340-350 zł, nie pamiętam już szczegółowo. Biorąc po uwagę czas jaki mogę poświęcić górom czyli tak na prawdę 3 dni zamiast 1, bo jadąc pociągiem tracę niedzielę i dużą część piątku oraz różnice w cenie około 100-150 zł to IMHO warto.

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 3:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
darekk napisał(a):
... zła bo przyroda nie respektuje śmiesznych ludzkich granic i Tatry to jedna całość, i dodatkowy ruch turystyczny jest jednak niekorzystny nawet w tym przypadku.
Chociaż z drugiej strony niewiele osób będzie mogło sobie na to pozwolić.
A poza tym może ci ludzie i tak jeżdża w Tatry, przynajmniej niektórzy z nich. W takim przypadku linia lotnicza spowodowałaby głównie przemieszczenie części ruchu turystycznego na Słowację, bez zmiany łącznej liczby turystów, co dla Tatr jako całości nie miałoby większego znaczenia, a dla części leżącej po naszej stronie byłoby korzystne.


A ile tych lotów dziennie przewidują ?
I co ma latać ? Jakiś gigant co zabiera pół tysiąca ludzi ?

Śmiem mniemać, że w sezonie wpływ takiego połączenia na liczbę odwiedzających Tatry będzie mniej niż marginalny.

Leciałem do Popradu dwa razy z Luton. Bardzo miła wycieczka. Ładnie widać góry przed lądowaniem jak zatacza krąg nad Słowackim Rajem i podchodzi od wschodu nad pas.

Powiedzmy trzy połączenia tygodniowo i niech samolot zabiera max, no sam nie wiem, ze 100-200 osób (nic większego tam nie przysiądzie). Powiedzcie mi moi kochani jaki to będzie miało wpływ na przyrodę Tatr bo pojąć nie mogę.

A czy Wy wogóle byliście kiedyś na lotnisku w Popradzie ?
Widzieliście tamtejszy "terminal" ?
Nawet nie wiem do czego go porównać ...
Niektóre górskie schroniska są większe od tamtejszego "dworca lotniczego". Z tego co pamiętam to chyba nawet taśmociągu nie mają tylko tacy panowie przywożą bagaże na wózkach. Jak przyleci jeden średni samolot to się na "terminalu" robi tłok. Parking dla aut jest mniejszy niż plac postojowy w Kuźnicach.

Bardzo miłe, spokojne i pięknie położone miejsce z pięknym widokiem na Sławkowski. Polecam. Ale nie spodziewam się, że nagle zaczną się tamtędy przetaczać dzikie tłumy polskich turystów ...

PS
Łącznie 4 (!) loty tygodniowo (2 z Gdańska i 2 z W-wy) ...
http://www.airport-poprad.sk/informacie ... hp?lang=en

Flota :
http://eurolot.com/o_nas/flota_eurolot/
Ponieważ te Embraery 175 podobno latają dla LOTu więc te połączenia do Popradu zapewne będą obsługiawać pozostałe maszyny ...
Największy to ten ATR72-202 max 66 pasażerów.
No to max tygodniowo 4x66 = 264 osób ... normalnie potop ... fasiągów na Palenicy nie starczy jak się taki dziki tłum zwali ...
:lol:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 3:57 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2008 5:44 pm
Posty: 2531
Lokalizacja: bliżej... znacznie bliżej ^^^ ;)
hahaha
się uśmiałam
znaczy się: kozice! nie boojcie się nic! będzie dopsz :mrgreen:

_________________
"Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 3:59 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
aankaa napisał(a):
hahaha
się uśmiałam
znaczy się: kozice! nie boojcie się nic! będzie dopsz :mrgreen:

Lepiej szukaj pracy w Gdańsku, ja też, będziemy fruwaaaać :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 4:49 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Gustaw napisał(a):
No to max tygodniowo 4x66 = 264 osób ... normalnie potop ... fasiągów na Palenicy nie starczy jak się taki dziki tłum zwali ...
Wg. aktualnego rozkładu są same loty maszynami o ilości miejsc równej 46-48.

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 10:09 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
darekk napisał(a):
Dobra bo omija polskie Tatry i nie zwiększa bezpośrednio zagrożenia dla naszej przyrody, zła bo przyroda nie respektuje śmiesznych ludzkich granic i Tatry to jedna całość, i dodatkowy ruch turystyczny jest jednak niekorzystny nawet w tym przypadku.



Przyroda wiele zniesie. Popatrzmy na kalamitę 10lat mija jak przyroda się odbudowuje.
Słowacy przyciągają turystów bo wiedzą że na tym jest kasa.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 10:24 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 22, 2008 8:33 am
Posty: 131
Przesadny ruch turystyczny jest szkodliwy. Zresztą co to za przyjemność iść w tłumie. Przecież w takie miejsce jedzie się, żeby właśnie uciec od tłumu, poobcować z naturą w jakimś spokojnym zakątku.
Są miejsca na świecie, gdzie trzeba zapisać się na jakiś szlak lub wziąć udział w loterii. Na przykład:
Mount Whitney Lottery (Sierra Nevada)
http://www.fs.usda.gov/Internet/FSE_DOCUMENTS/stelprdb5227396.pdf
http://www.fs.usda.gov/Internet/FSE_DOCUMENTS/stelprdb5125183.pdf
Niestety tam nie byłem, ale wiem o tym.
Możliwe że osoby z tego forum znające różne góry mogłyby podać więcej przykładów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 10:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
To w Tatrach są tłumy? :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 10:46 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
darekk napisał(a):
Są miejsca na świecie, gdzie trzeba zapisać się na jakiś szlak lub wziąć udział w loterii.

I rozumiem, że to popierasz? No nie róbmy sobie jaj...:)

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 08, 2011 11:45 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
darekk napisał(a):
Są miejsca na świecie, gdzie trzeba zapisać się na jakiś szlak lub wziąć udział w loterii.

A może to krypto reklama ?
To tylko taka mini teoria spiskowa ...
:wink:

Jakbym był znanym na forum Poborcą to bym zainwestował i kupił te słynne góry Grojec, otoczył je siatką albo jakimś płotkiem, postawił budę i zorganizował loterię. Wpuszczamy tylko ... powiedzmy ... 10 osób tygodniowo. Bileciki po ... powiedzmy ... po stówie od łebka ... zawsze jakiś tam dochód ... licencja na przyniesienie piwa ... powiedzmy ... dycha od sześciopaku i jedna puszka w naturze ... mocniejsze trunki ... dwie dychy od flaszki max 0.7 ...
:idea:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 08, 2011 11:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
darekk napisał(a):
Są miejsca na świecie, gdzie trzeba zapisać się na jakiś szlak lub wziąć udział w loterii.
Wyobraźcie sobie sytuację. 3 miechy pracy przy rybach na Alasce żyjąc tylko tą chwilą, że na końcu pojedzie się do Denali. Na miejscu okazuje się, że droga parkowa jest zamknięta z powodu śniegu (początek września) i tzw. shuttle - busy nie kursują. Wstęp mają tylko szczęśliwcy, którzy wygrali loterię kilka miesięcy wcześniej. Do punktu, z którego widać szczyt - 40 mil. Na pieszo nie da rady. Strażnicy parkowi nieprzekupni, nie chą nas puścić nawet wiedząc że jesteśmy z Polski i pewnie nie wrócimy tam nigdy w życiu. Ostatecznie "łapiemy stopa" i pakujemy się na pakę jakiegoś pick-upa i w temperaturze poniżej 0 jedziemy szutrową drogą 2 godz w jedną stronę. Ale widziałem tę ogromną górę. Niezapomniana sprawa.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 08, 2011 12:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Krabul napisał(a):
"łapiemy stopa"

W naturze ? Flacha ? Czy te ryby ? A może co innego ...
:twisted:
:wink:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 08, 2011 12:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Dalo się uprosić jakąś parę amerykańskich dziadków żeby zabrali nas chociaż na pakę. Za to zimno i za to jak nam wytrzęsło du.py to oni nam powinni dać flachę. Na końcu tyłki były tak odbite, że w kucki siedzieliśmy.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 08, 2011 12:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
:mrgreen:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 11, 2011 6:50 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lis 16, 2011 5:26 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Wawa
Połączenie z Krakowa do Zakopanego to kompletna porażka - zarówno samochodem jak i pociągiem. Cokolwiek, co dowiezie mnie szybciej ma moją aprobatę :)

_________________
http://www.shoppydoo.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 11:43 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul ... lfowe.html

Będzie konkurencja dla lotniska w Popradzie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 04, 2012 8:21 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
trekker napisał(a):
Będzie konkurencja dla lotniska w Popradzie ?

Zależy co i za ile będzie tam latało. Z pkt. widzenia turysty to może być dobre bo będzie konkurencja cenowa. Wszystko zmierza jednak w dobrą stronę i mam nadzieję, że niedługo już na dobre będę mógł wypiąć się na PKP.

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 04, 2012 3:17 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sty 20, 2008 10:17 pm
Posty: 1253
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
uwierzę jak zobaczę :wink:
lotnisko w Nowym Targu jest odkąd pamiętam, niestety zlokalizowane bardzo blisko osiedli mieszkalnych
Już widzę te protesty mieszkańców :roll:
poza tym nawet jeśli się uda i będą tu lądować samoloty pasażerskie to i tak zostaje potem do pokonania najwęższe gardło Zakopianki

_________________
a do piekła zabiorę wspomnienia.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 04, 2012 3:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=4992

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 8:28 pm 
Swój

Dołączył(a): N sty 29, 2012 12:06 am
Posty: 34
Lokalizacja: Gda/Elb/Z-ne/Krk/Waw
Pewnie Was zaskoczę ale ja z Gdańska wolę jechać pociągiem do Zakopanego. Wsiadam powiedzmy w czwartek wieczorem, w piątek około 10-12 jestem w Zakopanem i wracam też nocnym np. w poniedziałek czy wtorek. W jedną stronę za kuszetkę i bilet normalny płacę niecałe 100 zł czyli 200 zł w obie strony. 150 zł zostaje mi na nocleg. To dobre rozwiązanie dla osób, które umieją w pociągu zasnąć. A jak ktoś nie umie zasnąć to rzeczywiście lepiej samolotem. Oszczędność czasu jednak nie jest aż tak duża bo na lotnisko trzeba dojechać, odprawa itp. więc uzbiera się czas podróży plus czas na lotnisku i dojazd. Ale to tylko moje zdanie.

_________________
Po znajomości zapraszam na http://www.zakopaneforum.pl :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 8:39 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
turysta_górski napisał(a):
Pewnie Was zaskoczę ale ja z Gdańska wolę jechać pociągiem do Zakopanego. Wsiadam powiedzmy w czwartek wieczorem, w piątek około 10-12 jestem w Zakopanem i wracam też nocnym np. w poniedziałek czy wtorek. W jedną stronę za kuszetkę i bilet normalny płacę niecałe 100 zł czyli 200 zł w obie strony. 150 zł zostaje mi na nocleg. To dobre rozwiązanie dla osób, które umieją w pociągu zasnąć. A jak ktoś nie umie zasnąć to rzeczywiście lepiej samolotem. Oszczędność czasu jednak nie jest aż tak duża bo na lotnisko trzeba dojechać, odprawa itp. więc uzbiera się czas podróży plus czas na lotnisku i dojazd. Ale to tylko moje zdanie.


Cytuj:
– Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę.
– No, ubierasz się pan.
– W płaszcz – jak pada. Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu?
– Fakt!
– Do PKS mam pięć kilometry. O czwartej za piętnaście jest PKS.
– I zdążasz pan?
– Nie, ale i tak mam dobrze, bo jest przepełniony i nie zatrzymuje się. Przystanek idę do mleczarni. To jest godzinka. Potem szybko wiozą mnie do Szymanowa. Mleko, widzi pan, ma najszybszy transport, inaczej się zsiada. W Szymanowie zsiadam, znoszę bańki i łapię EKD. Na Ochocie w elektryczny do Stadionu, a potem to już mam z górki, bo tak... w 119, przesiadka w 13, przesiadka w 345 i jestem w domu, to znaczy w robocie. I jest za piętnaście siódma! To jeszcze mam kwadrans. To sobie obiad jem w bufecie, to po fajrancie już nie muszę zostawać, żeby jeść, tylko prosto do domu. I góra 22.50 jestem z powrotem. Golę się. Jem śniadanie i idę spać.

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 11:19 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2008 5:44 pm
Posty: 2531
Lokalizacja: bliżej... znacznie bliżej ^^^ ;)
a gdyby tak... Sosnowiec nad morze przenieść... hmmm...

_________________
"Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 24, 2012 11:26 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 9:17 am
Posty: 160
Lokalizacja: Za daleko...
http://finanse.wp.pl/gid,14278680,galer ... caid=1dfa4

_________________
Nigdy nie mów nigdy....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 25, 2012 6:25 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Ciekawi mnie co teraz zrobią debile w pkp bo do tej pory nie mieli zbytnio konkurencji i strasznie zawyżyli ceny. Ciekawe czy już wiedzą że bilet lotniczy Gdańsk - Kraków jest tańszy niż bilet na tej samej trasie w pierwszej klasie zwykłego TLK. W expresie natomiast bilet w 2 klasie jest droższy o 40 zł od biletu lotniczego :lol: o klasie pierwszej nawet nie wspominam bo to jest skandal.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 25, 2012 10:55 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
trekker napisał(a):
Ciekawi mnie co teraz zrobią debile w pkp bo do tej pory nie mieli zbytnio konkurencji i strasznie zawyżyli ceny.


Nic. I nic nie stracą. Bo już tak było. Np. bilet na samolot z Koszalina do Warszawy był kilkanaście tańszy od I kl. pp a do II kl. + sleeping jeszcze bardziej. Przy lotach do Krakowa, Katowic i Rzeszowa to się jeszcze bardziej opłacało. A mimo to samoloty naogół nie miały kompletów a bilet na sleeping trzeba było rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

Dlaczego:
- część ludzi się poprostu boi latać
- po drugie, pociąg jedzie zawsze a byle mgła i samolot nie odlatuje.

Ja zawsze jeśli odlatywałem z Warszawy zagranicę to nigdy nie ryzykowałem dojazdu do Warszawy samolotem lub samochodem. Bo samolot może nie odlecieć a ten z Warszawy na mnie nie poczeka. A samochód? Wiadomo - droga to droga a złośliwość przedmiotów martwych też potrafi być przerażająca. Raz zaryzykowałem i co - guma, cholera pierwsza w życiu po iluś tam latach jazdy. Ok, jest zapasowe koło. 30 km dalej druga guma - masz pojęcie w jakich nerwach dzwoniłem po pomoc drogową o potem patrzyłem na zegarek? Zajechałem na Okęcie na piętnaście minut przed zakończeniem odprawy. Wystarczyłby głupi korek w Warszawie i byłoby po ptakach.

Dlatego nie przewiduje specjalnych zmian w sytuacji PKP.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 25, 2012 11:32 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2010 4:32 pm
Posty: 410
Spóźniania w pociągach też zdarzają się często. Więc patrzenia w zegarek nie unikniesz.

Może próba nie jest zbyt reprezentatywna, ale jechałem 3 razy i dwa razy się spóźnił.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL