Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:47 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 231  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 23, 2012 6:50 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
grubyilysy napisał(a):
Art 66 Kodeksu Wykroczeń.

Do 2500 grzywny (1500 + 1000 nawiązki, w tym wypadku uzasadnionej).

To jest moim zdaniem zupełnie rozsądne, i w odniesieniu do sytuacji i w odniesieniu do kwoty, byleby było konsekwentne i byleby uzasadnić "nie-małą szkodliwość społeczną".

Baaaardzo rozsądne. Zdecydowanie w taki właśnie sposób powinno się traktować nadużycia względem TOPR. Pod tym podpisałbym się obiema rękami.
Kwota wystarczająca by wyeliminować cwaniaków.

Tak proste, że aż genialne - czemu tylko w praktyce łatwiej wypłakać się pismakowi "zamiast" doniesienia do prokuratury niż "po" złożeniu doniesienia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 23, 2012 11:16 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Nawet bez tego sugerującego tytułu mozna raczej wysnuć wniosek, że trzech dorosłych chłopów postanowiło się przelecieć śmigłowcem. Być może ta Pani rzeczywiście miała problem ze zdrowiem, ok. Ratownicy ją zabrali, ale reszta? Przecież byli na szlaku, pogoda chyba też nie była przeszkodą. Przecenili swoje umiejętności? Ratownik by im pomógł w zejściu.

A swoją drogą przez takich pomysłowych obywateli, inni pomysłowi coraz głosniej będą nawoływać do odpłatności za akcje, pod płaszczykiem ochrony TOPR przed cwaniactwem rodaków. Można się tylko obawiać, żeby nie podchwycili tego rządzący. Zawsze można z ich punktu widzenia przyciąć koleje fundusze z budżetu, ogłosić, że to dla naszej ochrony i wspólnego dobra. Co więcej znajdą się tacy, którzy ich argumenty zdecydowanie poprą.

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 23, 2012 7:29 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 12:18 am
Posty: 142
Lokalizacja: Świdnik
peepe napisał(a):
Nawet bez tego sugerującego tytułu mozna raczej wysnuć wniosek, że trzech dorosłych chłopów postanowiło się przelecieć śmigłowcem. Być może ta Pani rzeczywiście miała problem ze zdrowiem, ok. Ratownicy ją zabrali, ale reszta? Przecież byli na szlaku, pogoda chyba też nie była przeszkodą. Przecenili swoje umiejętności? Ratownik by im pomógł w zejściu.

A swoją drogą przez takich pomysłowych obywateli, inni pomysłowi coraz głosniej będą nawoływać do odpłatności za akcje, pod płaszczykiem ochrony TOPR przed cwaniactwem rodaków. Można się tylko obawiać, żeby nie podchwycili tego rządzący. Zawsze można z ich punktu widzenia przyciąć koleje fundusze z budżetu, ogłosić, że to dla naszej ochrony i wspólnego dobra. Co więcej znajdą się tacy, którzy ich argumenty zdecydowanie poprą.


Lepiej , aby nasza władza na takie szatańskie pomysły nie wpadła :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 23, 2012 9:38 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
W niedzielę po pomoc do słowackich ratowników zadzwonili polscy taternicy, którzy zabłądzili na grani w rejonie najwyższego tatrzańskiego szczytu - Gerlachu.

Ratownicy z pomocą telefonu skierowali grupę siedmiu taterników w bezpieczne miejsce. Polacy byli dobrze wyposażeni i przygotowani na biwak. Mimo zimnej i wietrznej nocy zdecydowali się poczekać na pomoc do rana.

We wtorek o godz. 3:50 ratownicy słowackiej Horskiej Zachrannej Służby z Doliny Wielickiej wyruszyli na pomoc. Grupę taterników sprowadzono z pomocą lin. Bezpiecznie dotarli oni do schroniska Śląski Dom.

http://24tp.pl/?mod=news&strona=1&id=16048

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 23, 2012 10:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
peepe napisał(a):
Nawet bez tego sugerującego tytułu mozna raczej wysnuć wniosek, że trzech dorosłych chłopów postanowiło się przelecieć śmigłowcem.


peepe, caly ten spor jest czysto teoretyczny: jestem doroslym chlopcem, gdybym z matka byl na Orlej, mielibysmy podejrzenie, ze cos jest z jej sercem, to nie wiem czy nie pomyslalbym by z nia nie poleciec do szpitala, bo chec do dalszego bujania sie po gorach, z perspektywa pieciu godzin dotarcia do cywilizacji, zupelnie by mi sie nie podobala. Jesli wiec helikopter lecialby z nia do szpitala i byloby miejsce nie widze powodu, bym nie zapytal czy cala, zakladam ze nieco roztrzesiona, grupa nie moglaby sie zabrac.

Oczywiscie nie wiem czy tak bylo. Nie mam wiecej danych niz te krotkie notki prasowe, ale poza ludzkim cwaniactwem, zdaje sobie sprawe z jakosci dziennikarstwa ostatnimi czasy. Byle sensacja, byle tragedia, byle afera jest pozywka dla tych wszystkich wyrobnikow dziennikarstwa, ktorzy stoja za stylem sensacyjnego tytulu w doniesieniu prasowym. "Nie spie, bo trzymam kredens". Zdaje sobie sprawe, ze poziom dostosowany jest do odbiorcy i dlatego staram sie nie pasc ta karma. Bo wychodzi mi bokiem. Zwroc uwage na ostatnia "mode" na tragedie z udzialem dzieci. Sprawa "mamy Madzi" i dzis kazde nieszczescie z policyjnych kronik z udzialem dzieci staje sie udzialem publicznej debaty spolecznej, az milo poczytac komentarze. Oczywiscie tej sprawie daleko do tego syfu, ale nadal bylbym ostrozny z wydawaniem ocen dopoki nie oceni tego ktos profesjonalnie. Nalozenie kary na podstawie przeprowadzonego dochodzenia byloby zupelnie innym rodzajem informacji, ktos bowiem poparlby ja praca fachowcow, ktorzy majac podstawy wyslaliby spoleczenstwu przekaz - TOPR to nie tatrzanska taksowka. A tak, to tylko brod, smrod i grzyby.

Btw. w naszej ratowniczej przygodzie na Ben Nevisie Mountain Rescue nie dotarla do nas helikopterem z powodu pogody, gdy pomogli sie wgramolic na szczyt sprowadzili do polowy gory, gdzie zostawil ich helikopter, nie kopneli w dupe na droge tylko zwiezli do Fort William nie oczekujac wyjasnien, nikomu z nas nie stala sie krzywda, moglismy samotnie wrocic do podnoza gory. Szczerze mowiac, do dzisiaj mi glupio. Wiem, ze to nie do konca sie przeklada na ciezar gatunkowy tej sprawy, ale czuje potrzebe ekspiacji. ;)

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 23, 2012 11:15 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Ali7 napisał(a):
Mazio napisał(a):
Zdaje sobie sprawe, ze poziom dostosowany jest do odbiorcy

Zamiast "odbiorcy" przeczytałem "odbytnicy".
Ze mną jest tak źle, czy z poziomem dziennikarstwa?


Ja się tylko zastanawiam, ku czemu to zmierza ?
Czy nastąpi w jakimś momencie jakieś "przełamanie" i będzie lepiej ?

Ostatnie 5 dni byłam całkowicie bez mediów, Internetu itd...
Jak cudownie, coraz częściej mam chęć na powtórkę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 24, 2012 9:15 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Mazio napisał(a):
peepe, caly ten spor jest czysto teoretyczny: jestem doroslym chlopcem, gdybym z matka byl na Orlej, mielibysmy podejrzenie, ze cos jest z jej sercem, to nie wiem czy nie pomyslalbym by z nia nie poleciec do szpitala, bo chec do dalszego bujania sie po gorach

OK. Przyjmuje argument... ale nie do końca. W takim razie mąż mógłby prosić o lot. Reszta odwrót ze szlaku, a jeśli mieli by problem, to jak napisałem na pewno ratownik nie odwrócił by się dupą, tylko pomógł/poprowadził w zejściu, najbliższą bezpieczną trasą.

jest notka na stronie TOPR
Cytuj:
O godz. 17.20 powiadomiono TOPR, że na Orlej Perci w rejonie Orlej Baszty znajduje się turystka, która opadła z sił i nie da rady dalej kontynuować wycieczki. Po jakimś czasie ponowny telefon, że turystka ma dolegliwości sercowe. Wystartował śmigłowiec. Z jego pokładu na Pościeli Jasińskiego zlokalizowano grupę 5-ciu osób a wśród nich kobietę , do której wezwano ratowników. Ratownicy z pokładu śmigłowca zdesantowali się w pobliżu. Turyści starali się wymóc na ratownikach by cała ekipę śmigłowcem zabrano z Orlej Perci. Na pokład zabrano tylko turystkę, która przetransportowano do szpitala. Pozostałych turystów ratownicy sprowadzili na Halę Gąsienicową.

Sądzę, że ratownicy nie powiedzieli "nie, bo nie". Tam przecież pewnie był lekarz, który ocenił stan kobiety i na tej podstawie podjęto takie, a nie inne decyzje.

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2012 10:04 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 26, 2012 9:09 pm
Posty: 377
Lokalizacja: Zachód Polski
Droga na Morskie Oko, a także Dolina Chochołowska i Kościeliska są okropne. Spacerniak i nic więcej. Ludu tyle, że na łeb można dostać.

_________________
"Nie wystarczy zatem być raz na górze i powiedzieć, że widziałem wszystko to co ma nam ona do pokazania, bo każde kolejne wejście na jej szczyt jest zazwyczaj nowym okryciem, doznaniem, czy po prostu zdobyczą dla serca i ducha".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2012 10:20 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Ewelajka88 napisał(a):
Droga na Morskie Oko, a także Dolina Chochołowska i Kościeliska są okropne. Spacerniak i nic więcej. Ludu tyle, że na łeb można dostać.


ale o co chodzi? Nie pomylił Ci się temat? :)

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2012 1:19 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod= ... g&id=16065

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2012 4:26 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Ludzi jak mrówek. Ja jak widzę te kolejny to aż mnie trzepie...

Obrazek

Podobno na początku tygodnia były takie kolejki, że ciężko było dojść ze Szpiglasu do schroniska w D5S :<

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2012 4:54 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 24, 2010 1:01 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Wałkowa & Milicz & Wakefield
Wszyscy o tych tłumach wiedzą, a i tak jeżdżą wtedy w Tatry... Nie ma jak czerwiec i wrzesień. No i przełom stycznia i lutego :)

_________________
''Video meliora proboque deteriora sequor.''

PIJ ZANIM POCZUJESZ PRAGNIENIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2012 5:20 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2011 8:03 am
Posty: 1748
Lokalizacja: Podkarpacie
wczoraj o 7:30 w Kuźnicach do kolejki na Kasprowy czekało się 4 i pół godziny z tego co wyczytałem na zakopaneonline - nie chce im się dupy ruszyć (takich jest większość z pewnością) i iść z buta, to niech czekają nawet 10

_________________
Najlepszy reset tylko w górach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2012 5:29 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 10:48 pm
Posty: 546
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
rogerus72 napisał(a):
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod=news&strona=1&kat=18&typ=g&id=16065

Pod tym tekstem jest na dole komentarz:
Cytuj:
Pseudonim: red 2012-07-25 15:31:32
Taterników czy tyrystów? Zdobyć czy wspinać się na jakieś drodze na MSW?


To byli początkujący taternicy , tuż po kursie. Szli na MW i ponoć pogubili drogę, czy też z powodu trudności; nieważne - zeszli jakoś na Słowacką stronę , tam nikogo nie powiadomili - to ich szukali.
Mówili o tym w RFM.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2012 8:03 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
Taternicy czy turyści... Wyborczej wszystko jedno ;) http://wyborcza.pl/1,126565,12192972,Sl ... tawia.html

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2012 9:19 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 10:30 pm
Posty: 9
Cytuj:
Wychodząc ze schroniska w Morskim Oku, wpisali do książki wyjść, że wybierają się na Mięguszowiecki Szczyt Wielki i wrócą po zmroku. Kiedy nie wrócili, ratownicy rozpoczęli poszukiwania z użyciem śmigłowca. Niski poziom chmur nie pozwolił dotrzeć do szczytu. W tej sytuacji o pomoc poproszona została Horska Zahranna Sluzba, a jej ratownicy wyszli z Popradzkiego Plesa do Doliny Hlinskiej, przez którą prowadzą drogi zejściowe ze szczytu.

Hę? Z Mięgusza mieli schodzić do Hlińskiej? To chyba nawet po pijaku bym się nie odważył... :lol:
Nie ma to jak Wyborcza - dzięki niej dowiedziałem się wreszcie skąd się biorą takie wysokie koszty akcji ratowniczych na Słowacji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 26, 2012 7:01 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
slawekskiper napisał(a):
To byli początkujący taternicy

co to znaczy poczatkujacy? taternicy albo nie, mogli sie nie wpisywac, jakby mieli troche oleju w glowie to by sie odezwali chociazby z Plesa jezeli wysiadly im telefony

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 26, 2012 7:10 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
rafi86 napisał(a):
do kolejki na Kasprowy czekało się 4 i pół godziny


za ten czas to bym zdążył wejść i zejść ze szczytu 8)

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 26, 2012 9:50 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Widziałam właśnie wczoraj z Koprowego, jak śmigło kilka razy okrążyło Mięgusze, zwalniając przy pd.-zach. ścianie Wielkiego - byłam przekonana, że ktoś się wybrał w tych warunkach i teraz ma kłopoty, a tu takie coś....

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 26, 2012 11:05 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
ale myslicie, ze to uzasadnione, żeby płacili za akcje HZS, skoro nie wzywali pomocy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 26, 2012 11:14 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
adhezja napisał(a):
ale myslicie, ze to uzasadnione, żeby płacili za akcje HZS, skoro nie wzywali pomocy?

Jeżeli wpisywali się do księgi wyjść i po godzinie alarmowej nie dawali znaku życia to znaczy, że coś jest nie tak i TOPR powinien zacząć poszukiwania.
Jeżeli poszli w szczyt graniczny to oczywistym jest, że do akcji może zostać włączony HZS.
Nawet jeżeli wysiadły im komórki, to po zejściu do słowackiego schroniska powinni zadzwonić na TOPR i powiedzieć, że z nimi wszystko OK.
Jeżeli zabrakło wyobraźni, to niech płacą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 26, 2012 11:30 am 
Weteran

Dołączył(a): Wt maja 29, 2012 2:40 pm
Posty: 116
Lokalizacja: WLKP
adhezja napisał(a):
ale myslicie, ze to uzasadnione, żeby płacili za akcje HZS, skoro nie wzywali pomocy?


Wg mnie - tak. Przecież gdyby coś im się stało to niekoniecznie mieliby możliwość wezwać pomoc sami. Wtedy też ktoś inny podniósłby alarm, bo nie wrócili z wyprawy. Wtedy pewnie nikt nie miałby wątpliwości, ze akcja HZS była potrzebna. Może HZS będzie miłosierna i nie dowali im jakiejś astronomicznej kwoty a ot tyle, żeby nauczyć odpowiedzialności i dać przykład innym.
Nie wiem, dla mnie to oczywiste, że jeśli zostawiam info, że wrócę do godziny X a widzę, że jednak wyjdzie inaczej, to powiadamiam o tym, że nie wrócę/spóźnię się itp. A przynajmniej robię wszystko żeby powiadomić (wiadomo, czasami może nie być fizycznej możliwości). Robię tak nawet wtedy, kiedy niekoniecznie ktoś za mną będzie ratowników posyłał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 26, 2012 11:34 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
aldi75 napisał(a):
Może HZS będzie miłosierna i nie dowali im jakiejś astronomicznej kwoty a ot tyle, żeby nauczyć odpowiedzialności i dać przykład innym.

Ale to nie mandat, tylko zwrot poniesionych kosztów.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 26, 2012 11:36 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Mimo wszystko sytuacja niejednolitych przepisów jest problemogenna.
I normalne z jednej strony, i skutkuje przykrymi niespodziankami.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 26, 2012 11:40 am 
Weteran

Dołączył(a): Wt maja 29, 2012 2:40 pm
Posty: 116
Lokalizacja: WLKP
Olga napisał(a):
Ale to nie mandat, tylko zwrot poniesionych kosztów.


Poniesione koszty to fajne pojęcie, niekoniecznie jednoznaczne ;) Wiadomo, że HZS poniosła koszty, ale może je zaszeregować w całości do tej konkretnej akcji albo część przesunąć w koszty ogólne działalności (na przykład jakieś patrole, ćwiczenia itp).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 26, 2012 10:53 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Turyści zaginęli w Pieninach
Policjanci i goprowcy poszukują czwórki turystów z Warszawy, którzy wczoraj zaginęli prawdopodobnie w rejonie wąwozu Homole.
Zaginieni to małżeństwo w wieku ok. 50 lat wraz z 21-letnią córką i jej 22-letnim narzeczonym. Jak informuje asp. sztab. Jacek Bobak, p.o. rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, turyści wyszli wczoraj ze Szczawnicy w kierunku Homoli ok. godz. 15.30-16. Od tej pory ślad po nich zaginął.

Wszyscy, którzy mogliby udzielić w tej sprawie jakichkolwiek informacji, proszeni są o kontakt z policją.


http://24tp.pl/?mod=news&strona=1&id=16074

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 27, 2012 9:39 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt sie 11, 2006 3:15 am
Posty: 12
Lokalizacja: Podlasie
http://24tp.pl/?mod=news&strona=1&id=16081


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 27, 2012 9:42 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Ło kutwa :shock:

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 27, 2012 10:01 am 
Swój

Dołączył(a): Cz sie 18, 2011 7:26 pm
Posty: 67
Lokalizacja: Koszalin
Czytajac pasek na TVP Info to ponoc zeszli oni ze szlaku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 27, 2012 10:14 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2011 8:03 am
Posty: 1748
Lokalizacja: Podkarpacie
monastyrka napisał(a):
http://24tp.pl/?mod=news&strona=1&id=16081

:shock:

_________________
Najlepszy reset tylko w górach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 231  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL