Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:30 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 388, 389, 390, 391, 392, 393, 394 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 9:07 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz lip 02, 2009 5:44 pm
Posty: 6
Witam,
Moglibyście mi pomóc ułożyć plan na 6 dni pobytu w Tatrach? Jadę z żoną już 6 rok z rzędu, weszliśmy na: Rakoń, Grześ, Sarnia Skała, Giewont, Kopa Kondracka, Nosal, Kasprowy Wierch, Dolina Pięciu Stawów – Świstówka – Morskie Oko, Rusinowa Polana – Gęsia Szyja. No i wiadomo Doliny: Gąsienicowa, Strążyska, Kościeliska, Białego, Chochołowska, Ku Dziurze, Smreczyński Staw
Myślimy nad:
Hala Gąsienicowa – Krzyżne – D5S
D5S – Szpiglasowa Przełęcz – Szpiglasowy Wierch – Wrota Chałubińskiego – Morskie Oko
Kusi nas Zawrat od Hali Gąsienicowej , Kościelec, Przełęcz pod Chłopkiem. Tylko boimy się, że możemy nie dać rady. Ja mam mały lęk wysokości (chociaż na Giewoncie dużego problemu nie było) i z kondycją u nas średnio.
Pozdrawiam
speedman


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 9:17 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 20, 2008 3:55 pm
Posty: 95
speedman napisał(a):
Hala Gąsienicowa – Krzyżne – D5S

Jak najbardziej.


speedman napisał(a):
D5S – Szpiglasowa Przełęcz – Szpiglasowy Wierch – Wrota Chałubińskiego – Morskie Oko

Jak najbardziej ale może w drugą stronę.

I pomyślcie nad wszystkimi Czerwonymi Wierchami.

_________________
A jak byłem głodny, to upolowałem ptactwo i tyle... po dwóch głębszych mogę WSZYSTKO.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 10:00 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz lip 02, 2009 5:44 pm
Posty: 6
speedman napisał(a):
D5S – Szpiglasowa Przełęcz – Szpiglasowy Wierch – Wrota Chałubińskiego – Morskie Oko

Jak najbardziej ale może w drugą stronę.

Wydawało mi się, że lepiej wchodzić po łańcuchach, niż schodzić :) ale może faktycznie lepiej odwrotnie. A co sądzicie o Kozim Wierchu od strony D5S?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 10:18 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
jamroze napisał(a):
Jest sprawa i wygląda ona następująco. Otóż rozchorowałem się nie na żarty i obecnie leżę w szpitalu (zapalenie płuc). 25 sierpnia wyjeżdżam na tydzień w Tatry, jednak w związku z tym, że będę się muszał oszczędzać, zrezygnowałem z ambitnych planów wejścia na Krywań i Rysy od strony słowackiej. Pozostaje mi rekreacyjny trekking po niższych partiach gór oraz dolinach. Czy moglibyście mi polecić jakieś ciekawe krajobrazowo i niezbyt wymagające kondycyjnie szlaki zarówno po polskiej, jak również słowackiej stronie Tatr. Będę wdzięczny za różne propozycje! Smile Pozdrawiam.



Przede wszystkim dużo zdrowia :) Nie wiem jak będziesz się czuł kondycyjnie, ale myślę, że ten szlak nie jest wymagający. Zaczynasz w Tatrzańskiej Kotlinie, idziesz do schroniska Szarotka (Plesniviec). Potem szlakiem do Białego Stawu. I potem albo magistralą do schronu nad Zielonym Stawem i potem w dół do przystanku (Tatrzańska Łomnica Biała Woda) albo jeszcze trochę w górę na przełęcz i przez Koperszady do Tatrzańskiej Jaworzyny. Masz piękne widoki i szlak nie jest aż tak uczęszczany, tzn więcej ludzi może być nad Zielonym Stawem.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 11:45 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
speedman napisał(a):
Wydawało mi się, że lepiej wchodzić po łańcuchach, niż schodzić :) ale może faktycznie lepiej odwrotnie. A co sądzicie o Kozim Wierchu od strony D5S?


Kolega dobrze radzi a tych łańcuchów wcale nie ma dużo, także spokojnie...

Możecie iść np.

Morskie Oko -> Przełęcz pod Chłopkiem lub Rysy
Morskie Oko -> Szpiglas -> D5S
D5S -> Zawrat i Świnica -> D5S lub dalej na Kasprowy
D5S -> Kozi Wierch (luźniejszy dzień - bo nie wierze, że jak u was z kondycją słabo to, że będziecie chcieli chodzić dzień w dzień po parę godzin :))
D5S -> Krzyżne -> Murowaniec
Murowaniec/Kasprowy -> Kasprowy -> Czerwone Wierchy i np. Ornak (długi szlak!)
Ornak - Dolina Chochołowska -> Grześ

opcji jest dużo...

Będziecie startować co dzień z Zakopanego czy spanie w schroniskach?

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 1:30 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz lip 02, 2009 5:44 pm
Posty: 6
m__s napisał(a):
speedman napisał(a):
Wydawało mi się, że lepiej wchodzić po łańcuchach, niż schodzić :) ale może faktycznie lepiej odwrotnie. A co sądzicie o Kozim Wierchu od strony D5S?


Kolega dobrze radzi a tych łańcuchów wcale nie ma dużo, także spokojnie...

Możecie iść np.

Morskie Oko -> Przełęcz pod Chłopkiem lub Rysy
Morskie Oko -> Szpiglas -> D5S
D5S -> Zawrat i Świnica -> D5S lub dalej na Kasprowy
D5S -> Kozi Wierch (luźniejszy dzień - bo nie wierze, że jak u was z kondycją słabo to, że będziecie chcieli chodzić dzień w dzień po parę godzin :))
D5S -> Krzyżne -> Murowaniec
Murowaniec/Kasprowy -> Kasprowy -> Czerwone Wierchy i np. Ornak (długi szlak!)
Ornak - Dolina Chochołowska -> Grześ

opcji jest dużo...

Będziecie startować co dzień z Zakopanego czy spanie w schroniskach?


Będziemy startować codziennie z Zakopanego


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 2:38 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 12:18 am
Posty: 142
Lokalizacja: Świdnik
"Ornak - Dolina Chochołowska -> Grześ" ?
....Tej trasy nie ogarniam :) .Początek na Ornaku , a koniec na Grzesiu?. Polecam Chochołowska - Grześ -Rakoń - Wołowiec - Chochołowska. Trasa bardzo ładna widokowo. Czas przejścia ok 9 godzin od parkingu na Siwej Polanie. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 2:45 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
speedman napisał(a):
Kusi nas Zawrat od Hali Gąsienicowej , Kościelec, Przełęcz pod Chłopkiem.


Z tych trzech punktów radziłabym zacząć od Kościelca. Jeśli nie sprawi problemów, to można próbować z innymi szczytami i przełęczami Tatr Wysokich. Szlak na Przełęcz pod Chłopkiem ma w mojej ocenie podobny charakter co na Kościelec (na żadnym z nich nie ma łańcuchów), tylko że na Przełęcz jest duuużo więcej miejsc "wspinaczkowych" i eksponowanych. Więc jeśli Kościelec zrobicie z palcem w nosie, to możecie śmiało próbować na Przełęcz, jeśli z Kościelcem będą problemy, strachy i w ogóle - to nad Przełęczą się dobrze zastanówcie.

Na Zawracie póki co nie byłam, to się za bardzo nie wypowiem, ale myślę, że też trudności większe niż na Kościelcu.

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 4:57 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
artex napisał(a):
"Ornak - Dolina Chochołowska -> Grześ" ?
....Tej trasy nie ogarniam


Czemu nie ? ... jeżeli ktoś ma np. nocleg na Ornaku ( schronisko ), to zawsze może się udać przez Iwaniacką, do Chochołowskiej i na Grzesia, a jak chce to i dalej na Wołowca. :wink:

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 5:25 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 06, 2012 5:16 pm
Posty: 4
Cześć :) Postanowiłam się zarejestrować na forum, gdyż liczę na Waszą pomoc. W przyszłym tygodniu jadę z narzeczonym do Zakopanego. Jesteśmy średnio zaawansowani. Do tej pory spacerowaliśmy po Czerwonych Wierchach, Od Doliny Pięciu Stawów przeszliśmy nad Morskie Oko, Giewont i temu podobne trasy, mój narzeczony był na Rysach. W tym roku mamy ochotę wejść na Świnicę lub Zawrat. I tu pojawia się moje pytanie czy uważacie, że jest to do zrobienia? Dodam, że jestem przeciętnie aktywna fizycznie. Ewentualnie czy możecie polecić jakieś ciekawe trasy?
Pozdrawiam :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 5:30 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 8:08 pm
Posty: 90
Lokalizacja: krk.pdg
Polin napisał(a):
Cześć :) Postanowiłam się zarejestrować na forum, gdyż liczę na Waszą pomoc. W przyszłym tygodniu jadę z narzeczonym do Zakopanego. Jesteśmy średnio zaawansowani. Do tej pory spacerowaliśmy po Czerwonych Wierchach, Od Doliny Pięciu Stawów przeszliśmy nad Morskie Oko, Giewont i temu podobne trasy, mój narzeczony był na Rysach. W tym roku mamy ochotę wejść na Świnicę lub Zawrat. I tu pojawia się moje pytanie czy uważacie, że jest to do zrobienia? Dodam, że jestem przeciętnie aktywna fizycznie. Ewentualnie czy możecie polecić jakieś ciekawe trasy?
Pozdrawiam :D


zawrat od D5SP bez problemu, a świnica jeśli już to od strony świnickiej przełęczy

_________________
facebook.com/TatryZima


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 5:38 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 06, 2012 5:16 pm
Posty: 4
A co myślicie o wejściu na Zawrat od strony Doliny Gąsienicowej, mijając Czarny Staw Gąsienicowy? I ewentualnie którą trasą lepiej wracać? I ile godzin musimy liczyć na taką wyprawę? Zakopane jest naszą bazą wypadową, więc tam zaczniemy podróż. Będziemy samochodem, więc będziemy musieli wrócić do parkingu w tym samym miejscu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 5:56 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 8:08 pm
Posty: 90
Lokalizacja: krk.pdg
Polin napisał(a):
A co myślicie o wejściu na Zawrat od strony Doliny Gąsienicowej, mijając Czarny Staw Gąsienicowy? I ewentualnie którą trasą lepiej wracać? I ile godzin musimy liczyć na taką wyprawę? Zakopane jest naszą bazą wypadową, więc tam zaczniemy podróż. Będziemy samochodem, więc będziemy musieli wrócić do parkingu w tym samym miejscu.


jak wejście na świnicę nie sprawi Wam żadnego problemu, to możecie iść, i zejść do D5SP, a tam przez wodogrzmoty do palenicy, i busem do zakopanego, ale ta trasa, przy słabej kondycji może Was wymęczyć. a kwestia czasu, jak zwykle - bardzo indywidualna

aha, i liczcie się z tym, że na zawracie często korki robią się na łańcuchach

_________________
facebook.com/TatryZima


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 6:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Polin napisał(a):
W tym roku mamy ochotę wejść na Świnicę lub Zawrat. I tu pojawia się moje pytanie czy uważacie, że jest to do zrobienia?

Jest. Ale zależy jak sobie radzisz na trudniejszych szlakach. Bo jak narzeczony był na Rysach to sobie poradzi
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/swinica_zawrat.htm

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 8:12 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
artex napisał(a):
"Ornak - Dolina Chochołowska -> Grześ" ?
....Tej trasy nie ogarniam :) .Początek na Ornaku , a koniec na Grzesiu?. Polecam Chochołowska - Grześ -Rakoń - Wołowiec - Chochołowska. Trasa bardzo ładna widokowo. Czas przejścia ok 9 godzin od parkingu na Siwej Polanie. :D


E tam, czemu nie? Jak śpisz w Hali Ornak to idziesz do dol. Chochołowskie i dalej na Grzesia i ewentualnie wracasz do dol. Chochołowskien na spanie. W prawdzie trasa sama w sobie dupy nie urywa, chociaż sa fajne miejsca, to jest ona łatwa, fajna i przyjemna. Na zachód można wejść na Grzesia i podziwiać fajnie oświetlone szczyty!

gosia_pe napisał(a):
speedman napisał(a):
Kusi nas Zawrat od Hali Gąsienicowej , Kościelec, Przełęcz pod Chłopkiem.

Na Zawracie póki co nie byłam, to się za bardzo nie wypowiem, ale myślę, że też trudności większe niż na Kościelcu.


Zawrat od D5S to nic specjalnego. Spacer pod górę, nic więcej. Fajnie dopiero zaczyna się robić przy wejściu na Świnicę lub przy zejściu do Hali Gąsienicowej :)


@Polin - zawsze możecie iść z Hali Gąsienicowej na Zawrat przez Świnicę na Kasprowy Wierch. Jedyne co to trzeba trochę popracować rękami przy łańcuchach. Ptane czy się boisz i czy kondycja pozwoli?

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 8:35 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 06, 2012 5:16 pm
Posty: 4
Lęku wysokości nie mam. Obawiam się tylko, że się przestraszę. Chcę dożyć własnego ślubu, więc nie jest wskazane, żebym spadła w przepaść... Lubię góry, byłam w Tatrach już wielokrotnie i niby sobie radzę. Pewnie decyzja zapadnie na miejscu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 8:40 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
No to zanim się gdzieś wypuścisz poszukaj informacji i zdjęć o szlakach w internecie, żeby później tylko nie obudzić się z "ręką w nocniku" :)

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 8:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 06, 2012 5:16 pm
Posty: 4
Właśnie oglądam te zdjęcia i się zastanawiam i nie wiem ;) A czy w razie czego jest możliwość, żeby zawrócić czy ruch turystów mi na to nie pozwoli?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 8:45 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Zawsze jest możliwość żeby zawrócić. Nie ma co gnać na przód, skoro nie jest się pewnym zejścia.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 9:09 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 12:18 am
Posty: 142
Lokalizacja: Świdnik
Polin - Jak masz ochotę na Świnicę i Zawrat to proponowałbym wjechać kolejką linową z Kuźnic na Kasprowy, a potem odbić w lewo na Świnicę i dalej Zawrat. Zejść z Zawratu możesz do Dol. Gąsienicowej (trudniejszy wariant) lub do Dol 5 Stawów(łatwiejszy wariant) :) Tylko raniutko trzeba być w Kuźnicah bo kolejka do kolejki linowej kosmiczna :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 11:16 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 9:05 am
Posty: 73
Polin napisał(a):
Chcę dożyć własnego ślubu, więc nie jest wskazane, żebym spadła w przepaść...

To już wiemy po co narzeczony bierze Cię w góry


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 07, 2012 4:40 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 06, 2012 4:15 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Chodzież
mam pytanie odnośnie orlej.
czy szlak jedno kierunkowy jest nadal tylko z zawratu do koziej przełęczy czy już dalej ?
hejka!

_________________
http://obiezyswiat.org/index.php?user=knfred


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 07, 2012 6:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
knfred napisał(a):
czy już dalej ?


Od 2007 jest do Koziego Wierchu.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 07, 2012 9:52 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Kraków
Polin napisał(a):
Cześć :) Postanowiłam się zarejestrować na forum, gdyż liczę na Waszą pomoc. W przyszłym tygodniu jadę z narzeczonym do Zakopanego. Jesteśmy średnio zaawansowani. Do tej pory spacerowaliśmy po Czerwonych Wierchach, Od Doliny Pięciu Stawów przeszliśmy nad Morskie Oko, Giewont i temu podobne trasy, mój narzeczony był na Rysach. W tym roku mamy ochotę wejść na Świnicę lub Zawrat. I tu pojawia się moje pytanie czy uważacie, że jest to do zrobienia? Dodam, że jestem przeciętnie aktywna fizycznie. Ewentualnie czy możecie polecić jakieś ciekawe trasy?
Pozdrawiam :D


IMHO odpuść sobie póki co Zawrat od Gąsienicowej - wydaje mi się, że to nie jest trasa na drugi (po Giewoncie, który jest jednak trywialny) kontakt z łańcuchami. Idźcie na Świnicę od Przełęczy Świnickiej - jak tam stwierdzisz, że jest łatwiutko, to przy innej wycieczce możesz zaplanować sobie Zawrat.

_________________
Nie trać serca.
Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 07, 2012 10:35 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 10:06 am
Posty: 2
Witam na tym forum, to mój pierwszy post, chociaż podglądam pewne wątki już od jakiegoś czasu :)
Widząc profesjonalne i fachowe porady udzielane na tym wątku stwierdziłam, że i ja trochę podpytam przed sierpniowym wyjazdem(11.08 - 25.08, dwa tyg). Na początek niezbędne info - jadę z rodzicami, wiek 45-50 lat, to nasz bodajże 13 lub 14 wspólny wyjazd w Tatry, jakieś doświadczenie już mamy, porządny sprzęt też. te łatwiejsze szlaki w Polsce i część słowackich mamy już schodzone, jeśli chodzi o trudniejsze to jest lekka bariera u moich rodziców, mianowicie spory lęk przed ekspozycją, małe wprawienie na łańcuchach i (w porównaniu ze mną) dość średnia kondycja. Zawsze jednak na lato się mobilizują i staram się ich zachęcić do coraz ciekawszych wypraw :) podam może konkretne, pamiętne miejsca w których byliśmy:

-Szpiglasowa od Morskiego do Piątki - ok, jako tako bez problemu przeszli
-Terinka zielonym szlakiem z Siodełka - bez problemu
-Rakuska przełęcz od Skalnatej Chaty do Zielonego Stawu - łańcuchy bez problemu, jednak mama miała trudne momenty w eksponowanych miejscach
-Sławkowski - tylko z tatą, wycof po wejściu na grań z powodu nadciągającej burzy, ale nie ukrywam że ta lekka ekspozycja już na wysokości 2000m go zmroziła i nie wiem, czy by dał radę do końca

Oczywiście to nie wszystkie wycieczki, ale takie najświeższe i dające najlepszy obraz ich możliwości. Dodam, że Karkonosze mają całe schodzone i bardzo lubią ten typ szlaków.

Pora przejść do sedna, a więc planowanych szlaków na ten rok. Główne pytanie dotyczy ekspozycji i "trudnych miejsc" dla wrażliwców, a także jak bardzo wskazane jest na danym odcinku dobre obycie z łańcuchami. I ogólnie, czy taki przeciętny dość turysta w średnim wieku "da radę" :) Tak więc, w głowie mam taki zarys:
- Krzyżne od Murowańca/-Zadni Granat( co będzie mniej stresujące?)
-Kozi od Piątki
- Starorobociański czarnym szlakiem od Chochołowskiej
- Małołączniak Kobylarzem
-Zbójnickie Schronisko doliną Staroleśną
- Chata pod Rysami, ewentualnie przełęcz Waga i Rysy ( na tym mi zależy, ale nie chcę ich zabić....)
- Rohacz Płaczliwy od Żarskiej Przełęczy
Zdaję sobie sprawę, że mój post to takie powielanie wciąż tych samych pytań, ale w internecie jest tyle sprzecznych informacji, a na zdjęciach nie wszystko widać, często tych przepaści się w obiektywie nie uchwyci. Dziękuję, jeśli ktoś dobrnął do końca i zdecyduje się odpisać... Zawsze czyjeś zerknięcie na konkretną sytuację bardzo rozjaśnia obraz :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 07, 2012 10:51 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
konwyscigowy napisał(a):
Krzyżne od Murowańca/-Zadni Granat( co będzie mniej stresujące?
Na Krzyżne jest bezstresowy. Na Zadni Granat - zależy od której strony?

konwyscigowy napisał(a):
-Kozi od Piątki
Prosty.

konwyscigowy napisał(a):
- Starorobociański czarnym szlakiem od Chochołowskiej
Bezproblemowy.

konwyscigowy napisał(a):
- Chata pod Rysami, ewentualnie przełęcz Waga i Rysy ( na tym mi zależy, ale nie chcę ich zabić....)
Raczej nie powinno być problemów.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 07, 2012 11:57 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
konwyscigowy napisał(a):
- Chata pod Rysami, ewentualnie przełęcz Waga i Rysy ( na tym mi zależy, ale nie chcę ich zabić....)



Byłam w tamtym roku, więc mogę doradzić :). A skoro Ci zależy, to się nawet trochę rozpiszę. Ekspozycji i trudnych miejsc właściwie na tym szlaku nie ma. Miejsce zaznaczone na niektórych mapach wykrzyknikiem to jedyne miejsce, gdzie są łańcuchy (to jest jeszcze przed Chatą). Natomiast nie sprawia ono praktycznie żadnych problemów. To znaczy... patrząc na ludzi, to samo pojawienie się łańcuchów dla niektórych oznacza problem - nagle zwalniają, w oczach pojawia się śmierć i trzymają się kurczowo tego łańcucha. Jednak w mojej ocenie łańcuchów mogłoby tam nie być.

Kondycyjnie trasa dosyć wymagająca. Najpierw trzeba pokonać niemały kawałek asfaltem do Popradzkiego Stawu, potem długo idzie się zakosami pod górę, później osiąga się miejsce, gdzie idzie się trochę po płaskim, a potem jeszcze kawałek pod górę do Chaty. Spod Chaty na szczyt Rysów to już chyba tylko godzinka. Trudności praktycznie żadnych, nie ma też żadnych przepaści tuż obok ścieżki, nic z tych rzeczy. Jedyna ekspozycja, to ta na szczycie.

Dla osób o średniej kondycji raczej wycieczka na cały dzień, duże odległości i sporo podchodzenia. Jeśli rodzice wysiądą przy Chacie, to możesz się z nimi umówić, że poczekają tam na Ciebie, a Ty wejdziesz na szczyt.

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 07, 2012 12:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
gosia_pe napisał(a):
Najpierw trzeba pokonać niemały kawałek asfaltem do Popradzkiego Stawu

Można przez las.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 07, 2012 12:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Mądrze piszesz, o Przedwieczny Pomroczny. Pozwolisz, że ja napiszę o zdecydowanie piękniejszych widokach ze szlaku ? Dziękuję.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 07, 2012 1:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Oczywiście, proszę.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 388, 389, 390, 391, 392, 393, 394 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL