Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So cze 15, 2024 9:59 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 231  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 16, 2012 8:17 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz cze 28, 2012 3:30 pm
Posty: 30
Lokalizacja: Nowy Sącz
Nie no, jeden śmigłowiec wystarcza, ale zero śmigłowców raczej nikogo nie uratuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 16, 2012 8:35 pm 
Swój

Dołączył(a): So lut 12, 2011 2:03 pm
Posty: 39
Lokalizacja: Łódzkie
Ali7 napisał(a):
Oczywiście, na góry wielkości Tatr powinni mieć sześć.
I lotniskowiec na Morskim Oku.

Powierzchnia gór nie ma tu znaczenia. Idąc tokiem Twojego prześmiewczego rozumowania, Bieszczady powinno obsługiwać z 8 śmigłowców GOPR-u. W Tatrach wypadki zdarzają się bardzo często i bardzo często ten jedyny śmigłowiec jest w użyciu. A że brakuje dodatkowo jednego na wyposażeniu, pokazał właśnie wczorajszy, tragiczny wypadek na Kościelcu. Bo już nie chodzi o to, że zwłoki znoszono na noszach do pewnego odcinka, a raczej o syna tego tragicznie zmarłego, który w tym trudnym dla siebie momencie musiał jeszcze wykrzesać z siebie trochę sił na pokonanie jakiegoś fragmentu szlaku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 16, 2012 8:36 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Pewnie bedą prosić o pomoc Horską Służbę w skrajnych wypadkach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 16, 2012 9:04 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
Ali7 napisał(a):
Oczywiście, na góry wielkości Tatr powinni mieć sześć.

Najlepsza liczba to 2.
Jak jeden ulegnie awarii, to do czasu doprowadzenia go do stanu używalności, jego obowiązki przejmie drugi. Jeden to zbytnie ryzyko, tym bardziej, że jego naprawa może przy niekorzystnym splocie okoliczności, trwać nawet miesiąc. W złym miejscu został uziemiony, a wymiana łopaty to nie w kij dmuchał. Trzeba ją tam dostarczyć i jeszcze po zamontowaniu przeprowadzić torowanie no i ogólny przegląd, czy coś jeszcze nie zostało uszkodzone, np. przekładnia,czy silnik.

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 16, 2012 10:08 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
Ali7 napisał(a):
Rozwiązaniem byłoby jakies porozumienie TOPR np. z SG pozwalające użyczać sobie wzajemnie maszyn w razie problemu z jedną.

Tys prowda.

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 17, 2012 7:26 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
pabligo napisał(a):
Dla mnie to w ogóle nie do pomyślenia, żeby TOPR, który praktycznie codziennie ma jakieś interwencje, posiadał na wyposażeniu tylko jeden helikopter. No ale wiadomo, że wszystko rozbija się o pieniądze.



Pytanie kto to będzie utrzymywał ??? Z jednym jest problem a co dopiero z dwoma.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 17, 2012 7:51 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
TOPR potrzebuje tego śmigła. ten nasz 1% może nie zapewni funduszy dla ratowników na cały rok, ale na pewno im się przyda.
i jak to być może, że taki pikny Sokół
Obrazek
nie będzie latał w naszych Tatrach?


Edytka: świeżyzna:
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-z ... nId,628788

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 17, 2012 11:35 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
rogerus72 napisał(a):
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zgubili-dziecko-w-gorach-na-szczescie-8-latkowi-nic-sie-nie-,nId,628788

:mrgreen: Kufa, przeczytałem zamiast zgubili - zrobili.

No można wypożyczać od straży granicznej, ale te śmigłowce nie są przystosowane do ratownictwa, nie mają wyciągarki, dość istotnej w akcjach ratownictwa górskiego. Przydała by się chociaż kratownica do desantowania, gdyż nie zawsze można śmigło przyziemić, no i znoszenie i powrót na piechotę. Także najlepszą opcją jest współpraca ze Słowakami, tylko pytanie, czy nieodpłatnie ?

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 18, 2012 10:32 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
http://www.rmf24.pl/news-17-godzinna-ak ... nId,629016

Cytuj:
Całą noc trwała akcja ratunkowa w rejonie Gerlacha w Tatrach słowackich. Ratownicy Horskiej Zachrannej Służby sprowadzili na dół 4 polskich alpinistów, którzy zabłądzili podczas zejścia z najwyższego szczytu Tatr. Dwie osoby zostały poważnie ranne.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 18, 2012 2:43 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 9:52 am
Posty: 709
Lokalizacja: Dolny Śląsk / 400km do Tatr
m__s napisał(a):
Cytat:
Całą noc trwała akcja ratunkowa w rejonie Gerlacha w Tatrach słowackich. Ratownicy Horskiej Zachrannej Służby sprowadzili na dół 4 polskich alpinistów, którzy zabłądzili podczas zejścia z najwyższego szczytu Tatr. Dwie osoby zostały poważnie ranne.

to ktos z Forum?

_________________
Góry, podobnie jak morze i kobiety, są kapryśne i nieprzewidywalne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 18, 2012 3:18 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 11:25 pm
Posty: 11
Lokalizacja: Nowogard / Poznań
Niedawno leciał w Tatry jakiś śmigłowiec, by po kilkudziesięciu minutach wracać. Wygląda na to, że TOPR się z kimś dogadał, niestety nie dostrzegłem czyj to śmigłowiec. Może pojawi się niedługo jakaś informacja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 18, 2012 5:06 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 4:05 pm
Posty: 50
Lokalizacja: Lublin
z daleka wyglądał na wojskowy, z drugiej strony to się zdziwiłem że od razu sie nie dogadali z wojskowymi :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 18, 2012 7:50 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 11:25 pm
Posty: 11
Lokalizacja: Nowogard / Poznań
Zgadza się. Niedawno w radiu słyszałem, że to był helikopter wojskowy, który dostarczył do Gąsienicowej części niezbędne do naprawienia Sokoła. I według tego co mówili, helikopter TOPRu jest już sprawny


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 19, 2012 8:13 am 
Swój

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 4:05 pm
Posty: 50
Lokalizacja: Lublin
śmigło już od wczoraj w zakopcu, bo z tego co widziałem w tv do wczoraj stało w gąsienicowej, a ten wojskowy tak jak gadacie dowiózł części. wczoraj już startował z zakopanego, wyglądało mi to na loty próbne czy cuś


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 19, 2012 9:02 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
jerrik1 napisał(a):
śmigło już od wczoraj w zakopcu, bo z tego co widziałem w tv do wczoraj stało w gąsienicowej, a ten wojskowy tak jak gadacie dowiózł części. wczoraj już startował z zakopanego, wyglądało mi to na loty próbne czy cuś


http://www.rmf24.pl/foto/polska/zdjecie ... iAId,53633

i przy okazji

Cytuj:
Całą noc trwała akcja ratunkowa Horskiej Zachrannej Służby w słowackich Tatrach. O pomoc ratowników poprosili Polacy, którzy utknęli na szczycie Wielkiej Śnieżnej Turni. Nic się nie stało, ale nie umieli zejść z powodu załamania pogody.
Słowaccy ratownicy próbowali dolecieć do wzywających pomocy taterników śmigłowcem. Nie udało się to jednak z powodu bardzo silnego wiatru. Dlatego zdecydowali, że dojdą do Polaków na piechotę. Mimo trwającej całą noc akcji, niestety i ta próba okazała się nieudana, bo ratownicy przy bardzo złej pogodzie musieli poruszać się w trudnym wspinaczkowym terenie.
Rano na miejsce znów wezwano śmigłowiec, który przy pomocy liny przeniósł alpinistów do Chaty Terriego. Naszym rodakom nic się nie stało. Mieli ze sobą śpiwory, które pozwoliły im na przetrwanie nocy w górach.


http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-p ... nId,629103

btw. Chata Terriego? Czy tak się faktycznie nazywa? ;O

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 19, 2012 9:56 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 27, 2011 4:26 pm
Posty: 651
Lokalizacja: Warszawa
Moim zdaniem powinno być napisane przez jedno r, ale specjalistą od polskiego to ja nie jestem :P

_________________
Jeśli chcesz biegać, przebiegnij kilometr… Jeśli chcesz zmienić swoje życie, przebiegnij maraton.

Emil Zatopek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 19, 2012 2:36 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Ja z kolei nie jestem specjalistą od węgierskiego, ale masz rację z tym pojedynczym "r". :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 20, 2012 1:26 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Śmiglo juz wczoraj latalo znow, niestety....no chyba, ze to byly naprawde loty probne.

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 20, 2012 8:43 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
[URL=h

Dziś pod Kasprowym było jakieś lądowanie. Nie wiadomo o co chodzi. :(

Obrazek

Pogoda typowo zawalowa. Do Kasprowego jeszcze tak nie grzało ale po 11 było już nie do wytrzymania.

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 21, 2012 7:24 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:51 am
Posty: 13
Lokalizacja: Polska
Tu info:
http://tygodnikpodhalanski.pl/?mod=news ... 1&id=16270


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 22, 2012 5:37 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
To też nie to... ale ten link jest do akcji wieczornej z campingu obserwowaliśmy jak śmigłowiec leciał pod Czerwone.

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 27, 2012 2:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
tomek.l napisał(a):
Kamień uderzył w wirnik: Śmigłowiec TOPR unieruchomiony w Tatrach. Zobacz zdjęcia znad Zielonego Stawu
Śmigłowiec Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego uległ awarii podczas wczorajszej akcji na Kościelcu. Uszkodzona maszyna została awaryjnie posadzona nad Zielonym Stawem Gąsienicowym. Jutro ma się rozpocząć naprawa.

http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod= ... 1&id=16232

Nie dawno wróciłem z urlopu się dowiedziałem. Facet mieszkał niedaleko mnie. Trzy ulice.

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 27, 2012 9:40 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 12:18 am
Posty: 142
Lokalizacja: Świdnik
:) "Dziś późnym wieczorem do Zakopanego dotrą fachowcy z fabryki w Świdniku. Jutro mają ocenić, jak szybko uda się naprawić uszkodzenia. Ratownikom TOPR ma pomagać śmigłowiec słowackiej Horskiej Zachrannej Służby." to info z 16 sierpnia. Z tego co wiem moi ziomale już "śmigło" naprawili- w radio słyszałem. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 27, 2012 9:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
artex napisał(a):
Z tego co wiem moi ziomale już "śmigło" naprawili- w radio słyszałem.


No to, żeś się obudził. Już tydzień temu naprawili w sobotę. Pożyczyli komplecik łopat od SG.

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 27, 2012 10:11 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 12:18 am
Posty: 142
Lokalizacja: Świdnik
Przeglądałem wcześniejsze posty i nikt o tym nie napisał. Mechanicy ze Świdnika byli - to duma mnie rozpiera i patriotyzm lokalny ogarnia :D ,że Sokół znów się w niebo wzbił...Serdecznie pozdrawiam :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 29, 2012 10:35 am 
Swój

Dołączył(a): Cz sie 18, 2011 7:26 pm
Posty: 67
Lokalizacja: Koszalin
Cytuj:
Utknęli na ścianie Gerlachu, ściągnęli ich słowaccy ratownicy.

Dwaj słowaccy taternicy mają za sobą noc na ścianie najwyższego tatrzańskiego szczytu - Gerlachu. Wspinaczom zaklinowała się lina. Ratownicy ustalili ich pozycję za pomocą GPS-u i nad ranem ściągnęli ich przy pomocy śmigłowca.

Dwaj słowaccy taternicy wczoraj wieczorem poinformowali ratowników Horskiej Zachrannej Służby, że utknęli na ścianie Gerlachu i nie są w stanie samodzielnie wycofać się ze wspinaczki. Zapewnili jednak, że bez problemów wytrzymają do rana.


Na podstawie wskazań GPS-u ratownicy ustalili miejsce, w którym znajdowali się mężczyźni i zaczęli organizować akcję ratunkową tak, by być gotowym na ewakuację wspinaczy wcześnie rano. Kiedy tylko zrobiło się widno, polecieli po nich śmigłowcem i przenieśli mężczyzn na linie podwieszonej pod maszyną nad Batyżowiecki Staw.

Taternicy dobrze znieśli noc spędzoną w ścianie. Po ewakuacji o własnych siłach wrócili do miejsca, w którym mieszkają.

Wczoraj w rmf slyszalem ze jakis turysta zaslab na Orlej Perci ale nigdzie nie znalazlem informacji na temat tego wypadku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 29, 2012 7:21 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 11:30 am
Posty: 120
Lokalizacja: Katowice
Bartek. napisał(a):
Cytuj:
Utknęli na ścianie Gerlachu, ściągnęli ich słowaccy ratownicy.

Dwaj słowaccy taternicy mają za sobą noc na ścianie najwyższego tatrzańskiego szczytu - Gerlachu. Wspinaczom zaklinowała się lina. Ratownicy ustalili ich pozycję za pomocą GPS-u i nad ranem ściągnęli ich przy pomocy śmigłowca.

Dwaj słowaccy taternicy wczoraj wieczorem poinformowali ratowników Horskiej Zachrannej Służby, że utknęli na ścianie Gerlachu i nie są w stanie samodzielnie wycofać się ze wspinaczki. Zapewnili jednak, że bez problemów wytrzymają do rana.


Na podstawie wskazań GPS-u ratownicy ustalili miejsce, w którym znajdowali się mężczyźni i zaczęli organizować akcję ratunkową tak, by być gotowym na ewakuację wspinaczy wcześnie rano. Kiedy tylko zrobiło się widno, polecieli po nich śmigłowcem i przenieśli mężczyzn na linie podwieszonej pod maszyną nad Batyżowiecki Staw.

Taternicy dobrze znieśli noc spędzoną w ścianie. Po ewakuacji o własnych siłach wrócili do miejsca, w którym mieszkają.

Wczoraj w rmf slyszalem ze jakis turysta zaslab na Orlej Perci ale nigdzie nie znalazlem informacji na temat tego wypadku.


Pewnie będzie w kronice TOPRu na ich stronce, ale jak to było wczoraj to musisz uzbroić się w cierpliwość, bo kronika jest aktualizowana w cyklach tygodniowych, zwykle na początku nowego tygodnia :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 30, 2012 11:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
m__s napisał(a):
btw. Chata Terriego? Czy tak się faktycznie nazywa? ;O

Teryego (Teryho) a najbardziej swojsko po prostu Terinka

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 31, 2012 1:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Wypadek taternicki na Skrajnym Granacie:

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/po ... omosc.html

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425, ... _Jest.html

http://24tp.pl/?mod=news&strona=1&id=16347

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 31, 2012 2:11 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Kasia86 napisał(a):


Jak zwykle profesjonalny opis do zdjęcia: "w tle Złota Turnia".

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 231  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL