Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:37 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 122  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 10:50 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Łukasz T tam było wszystko zajęte, w jadalni na podłodze nie pozwalali, ale przynajmniej obsługa była tak miła, że bardzo pomogła mi wywalczyć miejsce w hotelu. Generalnie w weekendy jest tam problem (może później we wrześniu będzie lepiej).

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 10:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Wredna stonka, wszystko zajmie :twisted: ... :wink:

P.s. Co do tej "nowej" Chaty to fajne fotoalbumy można tam w jadalni przeglądnąć. Np album z 1959 roku.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 10:58 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Łukasz T A może :wink:

1 osoba/1 noc + raňajky 25€

Jak na schronisko to niezły cennik :wink: a co to te "raňajky" ? Jakies śniadanie pewnie :?:

Pojadę pewnie w środku tygodnia coby właśnie tych tłumów uniknąc to może nie będzie problemu. :D

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 11:04 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
mobiline napisał(a):
Jakies śniadanie pewnie


Ano tak.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 11:12 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Łukasz T napisał(a):
Ano tak.


Ano to jeszcze tragedii nie ma :wink: Będę polował i czychał i zobaczymy co i jak. Najwyżej zostaniemy w Szczyrbskim . Tam nie będzie problemu z "meliną" jak pojade w ciemno ? :)

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 12:08 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Krabul napisał(a):
Z soboty na niedzielę pół godz prosiłem o nocleg gdziekolwiek - na podłodze, w budynku gospodarczym, jadalni - obojętne.

My z Olą po ostatniej epopei na Wołowej zeszliśmy do Popradskiego po 24, pierwotnie tego dnia mieliśmy wracać do krk więc rezerwacji na tą noc już nie było. Jak weszliśmy do budynku to oczywiście nikogo nie było na recepcji zatem poszliśmy na górę... w sali gdzie śpią na glebie wszystko było zajęte, ale na drugim piętrze mają na korytarzu wygodną kanapę... przekimaliśmy do rana i rano poszliśmy na elektriczkę... nikt się nie czepiał czy nie domagał opłat... fakt, że wracaliśmy wcześnie bo przed 6, a schronisko jeszcze "spało"...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 8:00 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 16, 2012 12:32 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Będzin, Śląskie
ostatnio jak byliśmy to namierzyłem spoko pensjonacik w Tatranskiej Strbie - to 10 min autem od Popradskiego Plesa - elektriczki - można także dojechać tą kolejką "zębatką" jak ktoś jest bez auta.
10 EUR za nocke, warunki fajne

http://az-europe.eu/sk/skg/detail/galer ... tID/1486/g

_________________
Radzio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 07, 2012 8:49 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 2:19 pm
Posty: 350
Jak wygląda stan drogi przez Oravice?
Warto się pchać. Czy lepiej przez Trstenę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 07, 2012 9:56 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 1:16 am
Posty: 152
przez trstene masz ekspresowke, natomiast przez orawice hm.. droga sredniej jakosci, ale tez nie pamietam zeby jakies damatyczne dziury byly. troche zakretow i warto miec gps. ogolnie od korbielowa do zverowki niecala godz jechalismy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 07, 2012 11:43 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 2:19 pm
Posty: 350
Dzięki gosia_ Właśnie chodzi mi o te dziury, żeby zawiechy nie urwać :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 07, 2012 12:04 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 7:15 pm
Posty: 1270
Lokalizacja: Kraków
śmiało, przez Oravice droga fajniejsza (zawsze jadę do Zuberca od Chyżnego tak, a mam zawieszenie -30mm)

_________________
Blog | Flickr | Facebook | Instagram | Twitter


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 07, 2012 3:35 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2008 4:24 pm
Posty: 253
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
marekm napisał(a):
a mam zawieszenie -30mm


No to musi alfa fajnie śmigać po zakrętach. U mnie jest fabryka i trochę buja (147)

_________________
Jeśli kłócisz się z idiotą, najprawdopodobniej on robi właśnie to samo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 11, 2012 2:32 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 22, 2012 6:40 pm
Posty: 18
Ostatnio byliśmy z żoną tydzień w Liptowskim Mikulaszu, początkowo z zamiarem atakowania na dwie strony (nizkiie i zachodnie), skończyło się na nizkich tylko (mieliśmy drugi tydzień w zakopcu w odwodzie)

Garść doświadczeń byliśmy tam po raz pierwszy - może się komuś przydadzą:
1) Jechaliśmy Stramą do Liptowskiego. Bus nas zaskoczył (bo na linii do popradu jeździ klasyczny autobus, a tu takie małe coś) w dodatku była spora grupa osób z rezerwacją. Dostaliśmy się tam jako ostatni pasażerowie dzięki uporowi małżonki, sporo osób zostało na przystanku. Kierowca klarował, że w większego tam się im nie opłaca dawać: w lipcu wozili powietrze i zastanawiali się nawet nad zawieszeniem linii. Swoją drogą to dość dziwne, bo do samej tatralandii jeździ zdaje się osobna ich linia i tam dają duży autobus, a to przecież przystanek bliżej (40 minut piechotą do centrum jakby ktoś potrzebował - wypróbowane)

2) Mieszkaliśmy na kwaterze przy demanowskiej cestcie 62 (Privat Teo). Miejsce prawie idealne: 8 euro (w okolicy wszędzie drożej), przystanek autobusowy obok (na kierunku jasna oraz drugi jan lub hradok). Obok kaufland - kluczowe :) wszelako po 18 nic się tam nie da kupić niestety, a chodząc w góry trudno było jeszcze szukać spożywczaka (ps. cytrynowy bażant 1,33 euro za litr :))

3) Wcześniej na forum jeden z górołazów poradził nam by mieszczkać w hradoku, zwłaszcza w opcji atakowania zachodnich. Wydaje mi się jednak, że mikulasz wraz z dworcem autobusowym daje większe możlwości. Inna rzecz, że chcąc po niskich chodzić od strony niżnej boci, itp. łatwiej byłoby z hradoka

ps. co do map, to expressmap też potrafii zadziwić (i to chyba bardziej niż harmanec vide: od rozdroża pod krywaniem na górę 0,5 h - o ile dobrze spojrzałem - szlakowskaz w terenie 1 h 15'; Najnowższy szlak z barańca: na mapie: niebieski i skręca pod kątem prostym w prawo, w terenie - zasłyszane od turysty na szlaku, co szedł - czarny i prosto:))


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 11, 2012 5:15 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
A co z busami Z busami z LM tj. gdzie najbliżej dolin można dojechac i ile kosztuja przejazdy i czy nie ma problemow z wieczornymi kursami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 11, 2012 6:31 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Ten bus do Liptowskiego, no właśnie. Gdzie tam wysiadać aby być jak najbliżej tego szlaku do Taliakowej? Choć wyjeżdżał bardzo późno z Zakopanego aby zrobić jakiś konkretniejszy szlak. Dużo czasu jeszcze, ale pewnie za rok dam spokój z busami i żeby zrobić szlaki w tamtych okolicach, czyli np ponownie Rohacze, Banówka, to zanocuję w schronisku.

Do Smokowca też czasami jechał mały bus, ale miejsca było sporo.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 11, 2012 10:31 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
suszek napisał:
Cytuj:
Najnowższy szlak z barańca: na mapie: niebieski i skręca pod kątem prostym w prawo, w terenie - zasłyszane od turysty na szlaku, co szedł - czarny i prosto:))

Coś kręcił ten turysta.
Raz- bezpośrednio na Baraniec nie ma żadnego niebieskiego szlaku- jest żółty i zielony. Niebieski biegnie tylko do Gołego Wierchu, gdzie łączy się z żółtym i tam się kończy.
Dwa- Słowacy nie używają czarnego kolory do wyznaczania znakowanych szlaków. Czarne szlaki są wyłącznie po stronie polskiej.
Pewnie chodziło o dojście do Żarskiej Chaty, gdzie biegnie stary niebieski szlak i nowa asfaltowa droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 11, 2012 11:42 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 22, 2012 6:40 pm
Posty: 18
Pawel chodzi zdecydowanie o szlak który nie dochodzi bezpośrednio na baraniec ale zdaje się odbija od żółtego (nie mam mapy przed sobą) i jest najnowszy w tamtym rejonie. nie wiem jak to jest w istocie - nie byłem. na mapie jest to niebieski który idzie z lekkim odchyłem na wschód by w pewnym momencie 90 stopni skręcić na zachód, ponoć w realu jest czarny i idzie cały czas w tej lekko wschodniej orientacji. Facet sprawiał wrażenie wiedzącego co mówi ponoć był, gadaliśmy idąc przez cieśniawy co samo w sobie jakąś rękojmię chyba daje - mało kto tam łazi, jak już się tam znalazł to co nieco chyba wie i sporo przeszedł (raczej wybiera się to miejsce w dalszej kolejności swojej górskiej przygody),

co do busów w liptowie, z dworca chodzą na jasną mniej więcej co godzinę, na liptowski jan również często. Na Hradok rano tak po 6, potem dopiero 10-11 bodaj, niżna boca i dalej - bezpośrednio po południu, ruzemberok - nie sprawdzaliśmy, strbskie pleso - jest jeden ok 8, jak powrót nie wiem. Co do kursów powrotnych z jasnej co godzinę ostatni po 21 bodaj innych nie wiem (z tatralandii też coś w kole tego, acz zakładam, że to mniej istotne jest)

Autobusy są regularne acz dość rzadko wg mnie (gdyby to było zakopane bus latałby co chwilę- Z pewnością na jasną). Ceny: jeden kierowca liczył nam regularnie za bagaż - plecaki z którymi szliśmy w góry co ja poczytywałem za sku...syństwo, ewentualnie ksenofobie na tle polaków :) Reszta była ok, ale jadąc 4 razy za każdym razem cena nieznacznie się różniła ok 20 eurocentów. nie wiem czemu - widzi mi się kierowcy? W każdym razie z liptowskiego na zahradki (kolejka na chopok) to było ok 1 euro od osoby


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 12, 2012 7:47 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Dzień dobry.
Pytanie : Czy słowackie schroniska akceptują zniżki na kartę członkowską PTTK? Gdzieś czytałem że karta z napisem NFI upoważnia do zniżek więc byłbym wdzięczny za info
Dzięki
pozdrawiam
:)

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 9:27 am 
Swój

Dołączył(a): N lip 05, 2009 6:45 pm
Posty: 89
ktoś może potwierdzić kursowanie autobusu z Starego Smokowca o 19:10 w stronę Łysej Polany teraz we wrześniu ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 2:38 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
tel.STRAMA:+48 18 206-27-00


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 5:25 pm 
Swój

Dołączył(a): N lip 05, 2009 6:45 pm
Posty: 89
dzwoniłem, dowiedziałem się, że taki autobus kursuje ale gdy zapytałem czy na 100% przyjedzie usłyszałem niepewnym głosem odpowiedź "chyba tak..." :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 7:42 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Jeżeli ze oznaczenia wynika że kursuje to nie powinno byc problemu. Strama jeździ rozkładowo i punktualnie. Nie stresuj sie :)

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 8:00 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 7:11 pm
Posty: 907
Lokalizacja: Białystok
Mam kilka pytań odnośnie słowackich Tatr Zachodnich:
- czy ktoś korzystał z parkingu w okolicy chaty Jakubina lub chaty Oresnica, gdzie lepiej zostawić samochód na 2-3 noce, czy parking jest płatny :?:
- jak lepiej tam dojechać z Zakopanego, przez Chochołów czy Łysą Polanę :?:
konkrety poproszę :wink:

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 14, 2012 9:12 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2008 4:24 pm
Posty: 253
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Nie wiem jak teraz ale w zeszłym tygodniu parking pod kolejką w Tatrzańskiej Łomnicy był za friko więc po drodze możesz sprawdzić (jadąc przez Łysą Polanę). Elektriczka jest tania więc można nią dojechać i wrócić. Myślę, że przy kilku nocach można zaoszczędzić parę €.

_________________
Jeśli kłócisz się z idiotą, najprawdopodobniej on robi właśnie to samo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 14, 2012 10:11 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Parking w Tatranskiej Lomnicy pod wyciągiem będzie za friko jeszcze jakiś czas, bo zrobiony był za pieniądze unijne:) Tylko nie wiem dokładnie do kiedy.
Parkowanie na mieście to coś koło 5 euro/dzień.

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 14, 2012 1:05 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 7:11 pm
Posty: 907
Lokalizacja: Białystok
pewu napisał(a):
parking pod kolejką w Tatrzańskiej Łomnicy

dzięki za info, interesuje mnie możliwość pozostawienie auta przy którejś z chat :)

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 16, 2012 10:35 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Czy ktoś może wie co to za duży obiekt buduje się obok leśniczówki na polanie Biała Woda?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 16, 2012 10:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Nowa Leśniczówka. Starą grzyb zjadł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 16, 2012 10:43 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Ok, dzięki. Już się bałem że schron tam budują.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 19, 2012 2:43 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 11:47 am
Posty: 146
Lokalizacja: Skierniewice
Witam,
Planuję w niedzielę wyjazd na pare dni na Słowację.
Chciałam nocować i Strbie albo tatranskiej Strbie.
Kiedyś do Strbskiego Plesa jeździłam stamtąd autem i nie korzystałam z "ichniejszej" lokomocji.Czytałam że jeździ tam kolejka zębata.
Czy może ma ktoś wiedzę na ten temat i mogłby być tak uprzejmy podzielić się nią.Może link do jakiegoś rozkładu jazdy, bo szukałam sama ale chyba jeste "tempa szczała" bo nie znalazłam nic.
Moze kursuje tam też jakiś autobus ?

Czy ten rokład jest aktualny:
http://tatry.online.prv.pl/tez.php.htm
czy może ktoś ma aktualny link?

Chciałam przejśc Osterwę do Batyżowieckiego Stawu i wrócić czymś-autobusem albo electriczką z Vysnych Hag albo tatranskiej Polianki.
Czy ktoś sie orientuje jak jest tam z zakupem biletu na electriczkę wieczorem?
Pytam dlatego, ze rok temy jechałam z Novej Lesnej do Popradu.Niestety kasa w Novej Lesnej była zamknieta a konduktor za bilety, które kosztowały wtedy 1,2 euro za 2 osoby policzył nam 4,70:S
Wtedy wolałabym jechać rano ze strbskiego do VH i przejśc szlak w odwrotna stronę, bo w Strb.Plesie pewnie żadnych kłopotów by nie było z zakupem biletów.
W którym kierunku lepiej przejśc szlak Osterwa -> Batyzowiecki czy odwrotnie?
Czy w Trzech Studniczkach jest jakiś bezpłatne miejsce do parkowania?
z góry dziękuję za pomoc:)

pzdr
ela:)

_________________
grzeczne dziewczynki idą do nieba.. niegrzeczne idą tam, gdzie chcą.. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 122  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL