Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 12:45 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 408, 409, 410, 411, 412, 413, 414 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 08, 2012 11:22 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 1:16 am
Posty: 152
nie polecam w ogole wedrowki bez sprzetu o tej porze roku. z zachodnich tylko wejscie/zejscie na /z Grzesia. W pt bylam na Bystrej- raki od wys. mniej wiecej 1900 obowiazkowe. Zejscie do chocholowskiej wyznej bez sprzetu tez jest fatalnym pomyslem. Rysy, czlowieku chyba nie wiesz o czym piszesz. Moze zacznij od wycieczek latem,kiedy nabierzesz doswiadcznia wybierz sie zima. Smieszne jest porownywanie trudnosci szlakow , kiedy zima masz zupelnie inne warunki!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 09, 2012 2:59 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Aniolovsky napisał:
Cytuj:
Specem nie jestem ale wydaję mi się, że już na Rysy bez żelastwa to ciężko?

W zimowych warunkach nie warto nawet próbować.

Jakub napisał:
Cytuj:
Weźcie przynajmniej czekan żeby wyhamować w razie czego.

Absolutnie nie.
Raki + czekan to niezbędne minimum na tą trasę.
Ja bym dorzucił do tego jeszcze przynajmniej kask.
Niektóre przewodniki na zimowe Rysy zalecają asekurację liną.

Kafar napisał:
Cytuj:
Podobno trasa o wiele łatwiejsza niż np na chłopka czy banikov

Co do trudności - zależy. Latem Rysy od strony polskiej są trudniejsze od szlaku na Przełęcz pod Chłopkiem (nie mówiąc o Banikovie, na którego od strony Banikowskiej Przełęczy nie ma żadnych trudności).
Zimą zdecydowanie trudniejszy jest Chłopek.
Ale jak napisała gosia_ nie ma co porównywać trudności letnich i zimowych.
Zimą konfiguracja terenu się zmienia, czasem nawet ułatwiając, ale o wiele częściej utrudniając przejście jakiegoś odcinka.
Przykład- galeryjka z Kazalnicy na Przełęcz pod Chłopkiem.
Latem- ścieżka szeroka na 2 metry, do przejścia z rękami w kieszeniach.
Zimą- śnieżna ściana wymagająca trawersu w wielkiej ekspozycji.

Cytuj:
a po 2 czy śnieg będzie tak zbity żeby raki były konieczne? jeszcze nie ma takich mrozów chyba.

W rysie mróz trzyma już przynajmniej od dwóch tygodni.
Zresztą śnieg nie musi być zmrożony (a w rysie pewnie jest), wystarczy że jest przewiany.
A nawet jeżeli byłby dostatecznie głęboki i przepadający (jak wiosną), to i tak trzeba wziąć pod uwagę że w rysie jest ponad 40 stopni nachylenia.
To oznacza że przy jakimkolwiek uślizgu którego nie opanuje się w pierwszej chwili, człowiek w ciągu dosłownie kilku sekund nabiera prędkości podobnej do tej jak występuje przy swobodnym spadaniu.

Cytuj:
Zawsze idzie zrezygnować, jeśli okaże się zbyt ciężko.

Niestety- nierzadko sytuacje w górach mają charakter zero-jedynkowy, bez wyraźnych sygnałów ostrzegawczych.
W jednej chwili idziesz i wydaje ci się że wszystko masz pod kontrolą, w następnej leżysz kilkadziesiąt metrów niżej z roztrzaskaną czaszką.
Nikt z osób które uległy wypadkom w górach ich nie planował, a wielu zapewne miało zamiar wycofać się "jeśli okaże się zbyt ciężko".
Tyle że "zbyt ciężko" przyszło niespodziewanie i nie dało szansy na wycof bez szwanku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 09, 2012 6:27 am 
Weteran

Dołączył(a): So wrz 29, 2012 9:26 am
Posty: 128
Lokalizacja: Pszczyna
Ok, przekonaliście mnie. Na Banikov wchodziłem od strony smutnego siodła, granią poprzez tri kopy i hrubą kopę. 2 razy w sumie. Zimą też już wchodziłem, ale na mniejsze szczyty. Więc Gosiu, nie potrzeba się unosić :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 09, 2012 7:58 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 7:11 pm
Posty: 907
Lokalizacja: Białystok
Kafar napisał(a):
Ok, przekonaliście mnie

... i dobrze...
Kafar napisał(a):
po 2 czy śnieg będzie tak zbity żeby raki były konieczne? jeszcze nie ma takich mrozów chyba. Może wypowie się ktoś bardziej doświadczony? Zawsze idzie zrezygnować, jeśli okaże się zbyt ciężko

zrezygnować w odpowiednim momencie i miejscu jest sztuką...
czasami nawet z założeniem raków jest ciężko, kiedy wejdziesz w trudny teren, pod warunkiem, że masz je w plecaku... no i czekan obowiązkowo...; inaczej może być tak jak pisze Jakub...

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 09, 2012 12:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Kafar, fajnie że połaziłeś po trudniejszych szlakach w Zachodnich, ale na Rysy to nawet nie ruszaj. Ten szlak jest łatwy w lato, kiedy jest sucho. W takie warunki jak teraz - bardzo zdradliwy.

W Tatrach panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. - Polewa lodowa, na tym minimalna ilość śniegu - najgorsze warunki, jakie mogą być - dodaje dyżurny TOPR.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 09, 2012 2:00 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Ostatnio na Rysach Niemiec złamał nogę i nie mógł wezwać pomocy i sam zszedł do Schroniska. Ale lepiej poczekać i nie ryzykować.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 09, 2012 3:22 pm 
Swój

Dołączył(a): N kwi 10, 2011 12:26 pm
Posty: 31
Lokalizacja: PL
Valril dokładnie, do tego on przecież dostał takiej kontuzji, że większość ludzi nie byłaby w stanie zejść tylko mdlała by z bólu co ruch. Zszedł o własnych siłach, w nocy, a on do tego nie miał telefonu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 09, 2012 3:33 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Hmmm... mam pewien dylemat.
Planujemy na niedzielę Szpiglasowy i Świstówkę, tyle że na 3 osoby mamy do dyspozycji 2 zestawy raki + czekan oraz jakieś nakładki antypoślizgowe. Oglądałam to to - zęby nawet nie najgorsze, natomiast obawiam się, że w co bardziej stromych miejscach mogą zsuwać się z buta. Właścicielka nie testowała, więc nie wie.
Chodził ktoś w czymś takim? Bo nie wiem, czy robić sobie nadzieję, że będą zdatne do użytku, czy też od razu nastawić się psychicznie, że 1 osoba (czyli zapewne ja) zostanie z samym czekanem.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 09, 2012 4:22 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lis 05, 2012 5:54 pm
Posty: 2
na Szpiglasowy wszyscy obowiązkowo raki.. nie ma bata..bez...
ostatnio przez zawrat szedłem do piątki i podobnie... tak samo na kozim wiechu oraz z cz., stawu na zawrat żlebem.
Kto chętny na jutro i niedziele w tatry z RAKAMI niech pisze na gg(byle szybko bo mało czasu zostało). A jak nie tatry to beskid śląski lub żywiecki..

10384240


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 09, 2012 7:27 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Olga wypożyczcie coś może... przesadna oszczędność kosztem bezpieczeństwa to może nie być najlepszy pomysł...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 09, 2012 7:48 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 26, 2012 9:09 pm
Posty: 377
Lokalizacja: Zachód Polski
Aniolovsky napisał(a):
czy zielonym na Przełęcz pod Kopą? Zielonym w sumie jeszcze chyba nigdy nie szedłem.
Ja szłam tym szlakiem. Doszłam na Przełęcz pod Kopą albo i nie bo pamiętam, że była straszna mgła im wyżej szliśmy, mleko straszne i jakoś później skręciliśmy w lewo na szlak na Kasprowy. Długi był i też zero widoków było/ Ale akurat ten szlak bardzo mi się podobał, łatwy był, poza dwoma momentami gdzie trzeba było się wspiąć lekko - także polecam ;]

_________________
"Nie wystarczy zatem być raz na górze i powiedzieć, że widziałem wszystko to co ma nam ona do pokazania, bo każde kolejne wejście na jej szczyt jest zazwyczaj nowym okryciem, doznaniem, czy po prostu zdobyczą dla serca i ducha".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 09, 2012 8:43 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
PrT napisał(a):
Olga wypożyczcie coś może...

Najlepiej by było, tyle że startować będziemy już koło 6 z Palenicy, inaczej dnia braknie, a wypożyczalnie otwierają sporo później.

No nic, koleżance na wszelki wypadek dam od razu raki, a sobie zostawię czekan i spróbuję ostrożnie przetestować ten jej wynalazek, najwyżej się więcej rękami napracuję.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 09, 2012 9:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5458
Lokalizacja: Białystok
Ewelajka88 napisał(a):
Ja szłam tym szlakiem. Doszłam na Przełęcz pod Kopą albo i nie bo pamiętam, że była straszna mgła im wyżej szliśmy, mleko straszne i jakoś później skręciliśmy w lewo na szlak na Kasprowy. Długi był i też zero widoków było/ Ale akurat ten szlak bardzo mi się podobał, łatwy był, poza dwoma momentami gdzie trzeba było się wspiąć lekko - także polecam ;]


Byłbym ostrożny przy polecaniu szlaku Kasprowy - Kopa Kondracka przy obecnie panujących warunkach.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 09, 2012 10:07 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
jak zawsze te żleby kasprowego..

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 09, 2012 11:40 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Olga napisał(a):
Najlepiej by było, tyle że startować będziemy już koło 6 z Palenicy, inaczej dnia braknie, a wypożyczalnie otwierają sporo później.

Podpowiedź... dzień przed wyjazdem... ;) No albo pożyczyć od kogoś po znajomości... ;)

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 10, 2012 12:39 pm 
Swój

Dołączył(a): N kwi 10, 2011 12:26 pm
Posty: 31
Lokalizacja: PL
Jednak siedzę w domu i grzeje dupere. Zniechęciła mnie notka jakiegoś pana z TOPR'u (nie pamiętam na jakim stanowisku), że jest szklanka i na nią nawiany śnieg, ale jutro też wolne więc może jak ktoś dzisiaj będzie to napisze co i jak?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 10, 2012 7:31 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 26, 2012 9:09 pm
Posty: 377
Lokalizacja: Zachód Polski
_Sokrates_ napisał(a):
Byłbym ostrożny przy polecaniu szlaku Kasprowy - Kopa Kondracka przy obecnie panujących warunkach.


ma się rozumieć, że teraz są złe warunki, sama teraz nim bym nie poszła

_________________
"Nie wystarczy zatem być raz na górze i powiedzieć, że widziałem wszystko to co ma nam ona do pokazania, bo każde kolejne wejście na jej szczyt jest zazwyczaj nowym okryciem, doznaniem, czy po prostu zdobyczą dla serca i ducha".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 11, 2012 1:02 am 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
Aniolovsky napisał(a):
Jednak siedzę w domu i grzeje dupere. Zniechęciła mnie notka jakiegoś pana z TOPR'u (nie pamiętam na jakim stanowisku), że jest szklanka i na nią nawiany śnieg, ale jutro też wolne więc może jak ktoś dzisiaj będzie to napisze co i jak?

No i dobrze. Pozabijalibyście się tam... I nie lekceważę Waszych możliwości !!! To nie jest dobry czas na wycieczki. Przypominam choćby tę dwójkę (śP) Kraków + Gdańsk - ile to było metrów od schroniska w Piątce? On był 80 (?) metrów od scieżki, ona z kilometr (?) z uszkodzoną nogą . Znaleźli ich przypadkiem w kwietniu czy maju... Schodzili ze Szpiglasowej w listopadzie... Ich komórki logowały się na Słowacji... Były podejrzenia , że Romowie ich zabili na Słowacji... A oni tylko w listopadzie ?Ceprostradą? poszli (znaki zapytania-bo może grań przechodzili... Ale mam watpliwości - jak by mieli większą praktykę, to On by się spać nie położył - przypomnę: znaleziony w pozycji "embrionalnej" 80 metrów od szlaku 5 miesięcy po zaginięciu).
Dla rozładowania emocji: kiedyś szklanka mnie złapała w styczniu między Czarnym a Zmarzłym Stawem G. Nie miałem nic ze sprzętu. Na nogach (i pupie) dżinsy z Pewexu. Przeszedłem na kolanach!!!! Trzymały świetnie !!!! Może to sprawa powierzchnii - całe podudzia - ale się udało. Nie polecam jako postawowy sprzęt :roll: ale w razie potrzeby :idea:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 11, 2012 1:16 am 
Swój

Dołączył(a): N kwi 10, 2011 12:26 pm
Posty: 31
Lokalizacja: PL
Mówisz w liczbie mnogiej, a przecież nie miałem mieć kompana ;p
W takim razie pozostają Beskidy ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 11, 2012 1:18 am 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
Ewelajka88 napisał(a):
Aniolovsky napisał(a):
czy zielonym na Przełęcz pod Kopą? Zielonym w sumie jeszcze chyba nigdy nie szedłem.
Ja szłam tym szlakiem. Doszłam na Przełęcz pod Kopą albo i nie bo pamiętam, że była straszna mgła im wyżej szliśmy, mleko straszne i jakoś później skręciliśmy w lewo na szlak na Kasprowy. Długi był i też zero widoków było/ Ale akurat ten szlak bardzo mi się podobał, łatwy był, poza dwoma momentami gdzie trzeba było się wspiąć lekko - także polecam ;]

Też polecam, tylko bez mgły :D (posłałbym zdjęcie, ale fotosik każe się logować, więc czsu mi szkoda)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 11, 2012 11:20 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt kwi 17, 2012 5:58 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Gdańsk
Cześć.
Razem ze znajomym planujemy w grudniu pierwszy wyjazd typowo zimowy i nie do końca mamy pomysł gdzie się wybrać. Doświadczenia w zimowych warunkach nie mamy prawie w ogole. Jedynie przecieranie szlaku na szpiglas od moka i zejście do piątki w swieżym wrzesniowym śniegu i troche szlaków w roztopach takich jak swistówka, czy zielony do piątki.
I teraz pytanie. Jakie szlaki/góry polecacie na pierwszy typowo zimowy wypad? W raki się zaopatrzymy forma jest dobra i nie ukrywam, że szukamy czegoś co będzie w miare wymagające i ciekawe.

Z góry dzięki za odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 11, 2012 12:12 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 7:11 pm
Posty: 907
Lokalizacja: Białystok
Kaktus92 napisał(a):
W raki się zaopatrzymy

nie zapomnijcie o czekanach...
Kaktus92 napisał(a):
Jakie szlaki/góry polecacie na pierwszy typowo zimowy wypad?

kiedyś na pierwszy raz wybraliśmy z kolegą Chochołowską, kierunek Wołowiec i Trzydniowiański...
potem przenosiny do Murowańca i Karb żlebem, Zadni Granat...
gdzie dacie radę wejść zależy od warunków... nas np zdmuchnęło za Grzesiem...:)

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 11, 2012 12:16 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
Dołączam się do pytania. Też planuję pierwszy typowo zimowy wyjazd w grudniu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 11, 2012 12:34 pm 
Weteran

Dołączył(a): So wrz 29, 2012 9:26 am
Posty: 128
Lokalizacja: Pszczyna
Na pierwszy raz polecam Babią górę. Obejdzie się bez czekanów, a warunki potrafią być naprawdę wymagające. Byłem tam zimą 3 razy i zdarzyło mi się wchodzić przy dobrej widoczności a godzinę później schodzić w takich warunkach: http://www.youtube.com/watch?v=CWhKy36H2cw


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 11, 2012 1:19 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt kwi 17, 2012 5:58 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Gdańsk
Dzięki za informacje, a może jakiś obszar gdzie by było dobrych szlaków więcej tak żeby przy dobrej pogodzie pare dni się pobawić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 11, 2012 2:00 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Kaktus92 napisał(a):
jakiś obszar gdzie by było dobrych szlaków więcej tak żeby przy dobrej pogodzie pare dni się pobawić?

Karkonosze


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 11, 2012 2:03 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
W lutym byliśmy na szlakach Dolina Białego- Sarnia Skała -Strążyska, i na Halę Gąsienicową przez Boczań -polecam, widoki piękne, przedeptane najczęściej i bezpieczniej niż na wysokich szczytach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 11, 2012 5:25 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
Ciekawa trasa, pewnie się wybiorę
Czy ktoś wie jak jest z dojściem do Murowańca czarnym szlakiem, przez Psią Trawkę zimą? Pytam ponieważ nawet latem ten szlak nie jest zbytnio uczęszczany. Może być całkiem zasypane zimą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 12, 2012 1:04 am 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
Aniolovsky napisał(a):
Mówisz w liczbie mnogiej, a przecież nie miałem mieć kompana ;p
W takim razie pozostają Beskidy ;)

Ot, tak "z założenia" napisałem w mnogiej - a może ku przestrodze po ostatnio głośnej niemieckiej, a właściwie Niemieckiej, wycieczce na Rysy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 12, 2012 1:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
agata g napisał(a):
Ciekawa trasa, pewnie się wybiorę
Czy ktoś wie jak jest z dojściem do Murowańca czarnym szlakiem, przez Psią Trawkę zimą? Pytam ponieważ nawet latem ten szlak nie jest zbytnio uczęszczany. Może być całkiem zasypane zimą.
Szlak nie jest tak zapomniany, jak by sie niektórym wydawało. To jest droga jezdna, więc i zaopatrzeniowa. Zimą też. Ratownicy posuwają tą drogą codziennie.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 408, 409, 410, 411, 412, 413, 414 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL