Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 21, 2024 9:26 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 415, 416, 417, 418, 419, 420, 421 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 6:39 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 01, 2012 7:46 pm
Posty: 347
Cytuj:
Kiedyś dla żartu poszłam na Orlą w spódnicy, napotykani turyści byli odmiennego zdania


Trzeba było zrobić zdjęcie miny człowieczka idącego pod Tobą na łańcuchach :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 8:53 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
farix napisał(a):
tu zobacz http://hiking.sk -> tam jest link do mapy http://mapy.hiking.sk/?ref=navigator, a po prawej u góry wybierasz dowolne pasmo górskie na Słowacji.

http://translate.google.com może pomóc, bo nie ma wersji innej niż narodowa


dzięki! :)


Olga napisał(a):
Strasznie dookoła - nie powinnam tego doradzać, ale prędzej bym poszła na Czerwoną Ławkę pod prąd niż robiła takie kółko.

Krabul napisał(a):
Mam takie samo zdanie. I pewnie też nie powinienem tego doradzać, ale warto z Czerwonej Ławki skoczyć na Mały Lodowy - 20 min do góry a widok jeden z najlepszych w Tatrach.

Dzięki za odpowiedzi! Dołożę do plany wasze wskazówki :) Jednak teraz mam pytanie odnośnie właśnie Czerwonej Ławki. Czy oprócz tego, że mogą iść ludzie z drugiej strony, to może nas coś jeszcze spotkać? Na przykład jakiś strażnik z mandacikiem słowackim? :?

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 10:22 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
m__s napisał:
Cytuj:
Jednak teraz mam pytanie odnośnie właśnie Czerwonej Ławki. Czy oprócz tego, że mogą iść ludzie z drugiej strony, to może nas coś jeszcze spotkać? Na przykład jakiś strażnik z mandacikiem słowackim?

Strażnika bym się nie obawiał- mało prawdopodobne. Zresztą w razie czego mówisz że wchodziłeś od Teryho ale się przestraszyłeś i schodzisz :D .
Problemem może być wymijanie się z ludźmi idącymi z naprzeciwka przy zejściu z Czerwonej Ławki do Pięciu Stawów Spiskich. Z pojedynczymi sztukami da radę, gorzej jeżeli zdarzy się "pielgrzymka" (ale ten kłopot można ominąć startując o jakiejś nieludzkiej porze :D ).

Cytuj:
Wybieramy się z kumplami w czerwcu w tatry na 5-6dni.

1| Polana Palenica -> Pięć Stawów | ~2:30
2| Pięć Stawów - Orla (cała) -> Pięć Stawów | ~10:30
3| Pięć Stawów -> Świstówka -> MOko -> Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem -> MOko | ~08:15
4| MOko -> Rysy -> Popradskie Pleso | ~08:30
5| Popradzkie Pleso -> Batizovská dolina -> Sliezsky dom -> Poľský hrebeň -> Prielom -> Zbojnicka hata | ~08:45 (??)
6| Zbojnicka hata -> Zamkovského chata -> Téryho chata -> Priecne Sedlo -> Zbojnicka hata | ~08:45 (??)

Nie widzę żadnej rezerwy na rest lub na wypadek dupówy. W czerwcu należy liczyć się z gwałtownymi burzami co w wyższych partiach jest niebezpieczne. Inną kwestią są warunki śniegowe. Jeżeli w końcówce zimy dowali śniegu, a wiosna nie będzie szczególnie ciepła, to w czerwcu nie przejdziesz bezpiecznie najwyższych partii proponowanych tras bez raków i czekana.

Moja propozycja jest taka:
1) Znaleźć i zarezerwować przed wyjazdem jakąś kwaterę w okolicach Tatrzańskiej Łomnicy lub Starego Smokowca.
- pierwszy dzień: Tatrzańska Jaworzyna - Przełęcz pod Kopą - Zielony Staw Kieżmarski - Tatrzańska Łomnica lub Ździar - Szeroka Przełęcz Bielska - Zielony Staw Kieżmarski - Tatrzańska Łomnica i dojazd na kwaterę miejscową komunikacją: www.cp.sk
2) Kolejne dni: w zależności od kondycji i pogody planować jedno lub dwu-dniowe (z noclegiem w schronisku) wycieczki. W przypadku fizycznego wy.ebania/dupówy sporo alternatyw: Zamek Spiski, jaskinie Demianowskie, gorące źródła, knajpy, itd.
3) Ostatni dzień: zależnie od warunków/pogody powrót na polską stronę przez Lodową Przełęcz/Polski Grzebień i Małą Wysoką/Rysy w Tatrach Wysokich lub Bystrą/Otargańce i Raczkową Czubę/Rohacze i Wołowiec w Tatrach Zachodnich.


Ostatnio edytowano Śr lut 06, 2013 10:41 am przez Pawel_Orel, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 10:27 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Zależy czy chcesz w końcu z Czerwonej Ławki wracać tą samą drogą do Zbójnickiej, czy schodzić do Terinki. Jeśli to drugie - to ludzie się będą pewnie wk.urwiać, że idziecie pod prąd, jeśli będzie tłoczno. Po stronie Doliny Staroleśnej raczej będzie luz - to normalna wysokogórksa ścieżka bez trudności.
Możecie tak dobrać czas ewentualnie, żeby do Terniki schodzić dość późno, kiedy prawie nikt już nie będzie podchodzić na przełęcz. Z niej do schroniska jest w dół kawałek drogi - może 1-1,5h, więc nie ma co na siłe schodzić za wcześnie.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 10:46 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Krabul napisał(a):
Jeśli to drugie - to ludzie się będą pewnie wk.urwiać, że idziecie pod prąd, jeśli będzie tłoczno.

E tam - ludzie w większości będą przyspawani do łańcuchów, a z boku jest całe mnóstwo wygodnych skałek, po których bez problemu można zejść, nikomu nie przeszkadzając.

Pawel_Orel napisał(a):
w czerwcu nie przejdziesz bezpiecznie najwyższych partii proponowanych tras bez raków i czekana.

Ups... umknęło mi, że to ma być w czerwcu - kolega ma rację jak najbardziej, może zalegać jeszcze to i owo.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 11:01 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Pawel_Orel napisał(a):
Strażnika bym się nie obawiał- mało prawdopodobne. Zresztą w razie czego mówisz że wchodziłeś od Teryho ale się przestraszyłeś i schodzisz .
Problemem może być wymijanie się z ludźmi idącymi z naprzeciwka przy zejściu z Czerwonej Ławki do Pięciu Stawów Spiskich. Z pojedynczymi sztukami da radę, gorzej jeśli zdarzy się "pielgrzymka" (ale ten kłopot można ominąć startując o jakiejś nieludzkiej porze ).


W sumie racja :-) Trasa "nie idąc na około" powinna nam zająć dużo mniej niż standardowo. Można też wyjść wcześniej i odpoczywać i piwkować w Teryho na zakończenie trasy :)

Zobaczymy z resztą jak się będziemy czuć po tych wszystkich dniach. Rok temu było spoko, ale nie wiem jak teraz wygląda kondycja chłopaków :)

Pawel_Orel napisał(a):
Nie widzę żadnej rezerwy na rest lub na wypadek dupówy.

Rezerwy niestety nie ma. Jeśli nie uda się wyjść w dany dzień to wtedy zostajemy dzień w schronisku i zapewne wycieczka się skraca o 1 dzień, chociaż to jeszcze się zobaczy. Rok temu byliśmy też 6 dni w tatrach, tyle, że pod koniec maja / początku czerwca i pogoda się udała prawie idealnie. Jednak wtedy jeszcze było sporo śniegu miejscami, dlatego teraz planujemy końcówkę czerwca bo mamy nadzieję, że śniegu może już nie będzie, ale i tak wszystko wyjdzie w praniu przed wyjazdem.


Pawel_Orel napisał(a):
Moja propozycja jest taka:
1) Znaleźć i zarezerwować przed wyjazdem jakąś kwaterę w okolicach Tatrzańskiej Łomnicy lub Starego Smokowca.
- pierwszy dzień: Tatrzańska Jaworzyna - Przełęcz pod Kopą - Zielony Staw Kieżmarski - Tatrzańska Łomnica lub Ździar - Szeroka Przełęcz Bielska - Zielony Staw Kieżmarski - Tatrzańska Łomnica i dojazd na kwaterę miejscową komunikacją: www.cp.sk
2) Kolejne dni: w zależności od kondycji i pogody planować jedno lub dwu-dniowe (z noclegiem w schronisku) wycieczki. W przypadku fizycznego wy.ebania/dupówy sporo alternatyw: Zamek Spiski, jaskinie Demianowskie, gorące źródła, knajpy, itd.
3) Ostatni dzień: zależnie od warunków/pogody powrót na polską stronę przez Lodową Przełęcz/Polski Grzebień i Małą Wysoką/Rysy w Tatrach Wysokich lub Bystrą/Otargańce i Raczkową Czubę/Rohacze i Wołowiec w Tatrach Zachodnich.


Jest to też dobra alternatywa z tego co piszesz bo jest więcej opcji w razie złej pogody bo inaczej będziemy siedzieć w schroniskach i pierdzieć w stołek! Dzięki, wezmę to pod uwagę :!:

Krabul napisał(a):
Zależy czy chcesz w końcu z Czerwonej Ławki wracać tą samą drogą do Zbójnickiej, czy schodzić do Terinki. Jeśli to drugie - to ludzie się będą pewnie wk.urwiać, że idziecie pod prąd, jeśli będzie tłoczno.


Chętnie bym został w Terince, taki był plan na samym początku, jednak wtedy nie wiedziałem, że szlak jest jednokierunkowy, ale z tego co piszecie to nie jest, aż taki straszny problem. Myślę, że nawet przez to, że będziemy szli w tygodniu a nie w weekend to będzie też mniej ludzi na szlaku.


Olga napisał(a):
E tam - ludzie w większości będą przyspawani do łańcuchów, a z boku jest całe mnóstwo wygodnych skałek, po których bez problemu można zejść, nikomu nie przeszkadzając.

I to jest słuszna koncepcja! :!: :)

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 2:15 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lut 06, 2013 1:33 pm
Posty: 4
Lokalizacja: WAW
Cześć! Jestem początkującym zimowym turystą tatrzańskim i chciałbym zasięgnąć waszej opinii odnośnie planowanej przeze mnie trasy.

Pierwszy dzień: Kuźnice->Kalatówki->schronisko na Hali Kondratowej(nocleg)
Drugi dzień: schronisko->Kalatówki->ścieżka nad Reglami->Przysłop Miętusi->Dolina Kościeliska->Schronisko Ornak(nocleg)
Trzeci dzień: schronisko->Dolina Kościeliska->ścieżka nad Reglami->Dolina Chochołowska->Schronisko na Polanie Chochołowskiej(nocleg)
Czwarty dzień: schronisko->Grześ->schronisko

Jestem świadom, że jest lawinowa trójka i raczej szybko się to nie zmieni. Myślałem także nad zmianą trzeciego dnia na wariant przez Przełęcz Iwaniacką oraz oczywiście myślę nad Rakoniem czwartego dnia. Co o tym sądzicie? Moja kondycja jest raczej na dobrym poziomie jako że jestem młodym studentem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 5:07 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
baltic91 napisał(a):
Moja kondycja jest raczej na dobrym poziomie jako że jestem młodym studentem.

To faktycznie wiele wyjaśnia :lol:

1 dzień: Można po drodze zahaczyć o Nosal, zawsze to jakieś urozmaicenie.

2 dzień: Ścieżka nad Reglami na odcinku od Kalatówek do Doliny Białego jest oznaczona jako teren zagrożony lawinami i zapewne w ogóle nie będzie przetarta.
Idąc zaś dalej, szlak przez Przełęcz w Grzybowcu jest zamknięty zimą.

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 5:44 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
baltic91 napisał:
Cytuj:
Myślałem także nad zmianą trzeciego dnia na wariant przez Przełęcz Iwaniacką

Podejście na Iwanicką od strony Doliny Chochołowskiej, mimo że to niewysoko, jest zagrożone lawinami (strome, bezleśne stoki po prawej stronie szlaku), więc przy trójce tam nie idź.

Cytuj:
myślę nad Rakoniem czwartego dnia.

Po sporych opadach nawet podejście na Grzesia jest miejscowo zagrożone lawinami (choć nie aż tak jak podejście na Iwanicką Przełęcz od Chochołowskiej). Droga od Grzesia do Rakonia lawinowo bezpieczna (idzie się szerokim grzbietem), ale przy głębokim śniegu, bez nart, może być bardzo wyczerpująca, tym bardziej że trzeba ją przebyć dwa razy (jedyny bezpieczny wariant powrotu w takich warunkach wiedzie tą samą drogą).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 6:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5457
Lokalizacja: Białystok
Sofia napisał(a):
Idąc zaś dalej, szlak przez Przełęcz w Grzybowcu jest zamknięty zimą.


Szlak jest zamknięty na odcinku Przełęcz w Grzybowcu -> Przełęcz Kondracka Wyżnia więc według mnie Ścieżką nad Reglami można iść

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 7:11 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
No fakt :) ale mi się jakoś tak utrwaliło, że to zło.

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 9:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Sofia napisał(a):
2 dzień: Ścieżka nad Reglami na odcinku od Kalatówek do Doliny Białego jest oznaczona jako teren zagrożony lawinami i zapewne w ogóle nie będzie przetarta.

Jest jedno miejsce zagrożone. Zagrożenie polega na tym, że może coś przez las zejść z góry z okolic Wrótek. Trzeba mieć świadomość, że takie miejsce występuje. A przetarte może być.
Pawel_Orel napisał(a):
Droga od Grzesia do Rakonia lawinowo bezpieczna (idzie się szerokim grzbietem), ale przy głębokim śniegu, bez nart, może być bardzo wyczerpująca, tym bardziej że trzeba ją przebyć dwa razy (jedyny bezpieczny wariant powrotu w takich warunkach wiedzie tą samą drogą).
No ale będzie wracał po swoich śladach więc będzie miał już przetarte.


baltic91 wszystko co opisałeś jest do zrobienia. Zależy to od warunków lawinowych i od tego czy szlaki będą przetarte.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 10:55 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lut 06, 2013 1:33 pm
Posty: 4
Lokalizacja: WAW
Wyjazd planujemy na ten weekend


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2013 8:01 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
baltic91 napisał(a):
Wyjazd planujemy na ten weekend



To moze zmień plany. Taka moja mała rada.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2013 11:05 am 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 16, 2012 12:32 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Będzin, Śląskie
duże opady i rosnąca 3-ka lawinowa:/ - jak juz macie jechać to dojść sobie do Morskiego Oka , może do Czarnego Stawu - popatrzeć na widoczki i w tył zwrot :) - Krupówki i wiśnióweczka - możecie se wjechać na Gubałówkę :D

_________________
Radzio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2013 11:09 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
baltic91 napisał(a):
Wyjazd planujemy na ten weekend

lepiej jedź na grzyby i odpuść sobie góry!

http://www.youtube.com/watch?v=WWDNjAKz1QE

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2013 11:28 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
na Słowacji już lawinowa czwórka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2013 1:15 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr kwi 11, 2012 11:30 am
Posty: 5
hej.
planuję w lipcu wybrać się na Szpiglasową Przełecz i mam w związku z tym pytanie czy mógłby ktoś dokładnie opisać szlak z Morskiego Oka na Szpiglasową Przełęcz i z Przełęczy do Doliny Pięciu Stawów? ( chodzi mi głównie o opis pod względem przepaści i stromości )- pytam bo nie mam zbyt dobrej kondycji ale w zeszłym roku doszłam do Doliny Pięciu Stawów od strony Wodogrzmotów :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2013 1:21 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Wystarczy użyć Google http://bit.ly/XnhkvW aby znaleźć trochę informacji na temat tego szlaku.

Szlak nie jest trudny. Wystarczy w miarę dobra kondycja i można to zrobić bez problemu. Średnio aktywna osoba raczej nie ma się czego obawiać. Przy zejściu do D5S są łańcuchy.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2013 1:25 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
- Od stony Morskiego Oka to właściwie szeroki chodnik ( ceprostrada) aż na przełęćz, kilka zakosów pod przełęczą Widoki coraz szersze wraz z wzrostem wysokości. Od 5 stawów teren pod przełeczą stromy i skalisty , ok. 100 m łańcuchów ( to nie duzo np. na Rysach 400m ) ale trudności niewielkie , niżej też szeroki chodnik . Jeżeli śnieg nie zalega to szlak jest łatwy. Groźnie może być wtedy tylko podczas burzy, które w lipcu często nękają turystów w Tatrach

PS: wreszczie mamy prawdziwą zimę - 2010,11 i 12 to były slabe zimy i mało śniegu)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2013 1:31 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 16, 2012 12:32 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Będzin, Śląskie
m_s:

jedźmy, jedźmy na te grzyby !!!! :D

nulka:

jeśli już wybierasz się w tamte rejony proponowałbym wejście od 5-tki do MOKA , zawsze łatwiej jest wchodzić po łańcuchach w cięższych warunkach niż schodzić, generalnie te łańcuchy to żadne łańcuchy ...ale jeśli mało chodzisz to moim zdaniem tak lepiej ale możesz odwrotnie :)

_________________
Radzio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2013 2:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5457
Lokalizacja: Białystok
nulka6 napisał(a):
hej.
planuję w lipcu wybrać się na Szpiglasową Przełecz i mam w związku z tym pytanie czy mógłby ktoś dokładnie opisać szlak z Morskiego Oka na Szpiglasową Przełęcz i z Przełęczy do Doliny Pięciu Stawów? ( chodzi mi głównie o opis pod względem przepaści i stromości )- pytam bo nie mam zbyt dobrej kondycji ale w zeszłym roku doszłam do Doliny Pięciu Stawów od strony Wodogrzmotów :)


Szlak na Szpiglasową Przełęcz nie jest trudny ale jeśli Twoje tatrzańskie doświadczenie sprowadza się do dojścia od WM do D5SP to proponowałbym startować na przełęcz od D5SP a zejście do w kierunku Moka. Chyba, że wolisz schodzić przy pomocy łańcuchów.

Tu widać mniej więcej przebieg szlaku z przełęczy ku Dolinie za Mnichem:
Obrazek

Łańcuchy na podejściu od strony D5SP:
Obrazek

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2013 4:12 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr kwi 11, 2012 11:30 am
Posty: 5
dzięki za odpowiedzi ale mam jeszcze takie pytanie, znalazłam taki filmik na youtube http://www.youtube.com/watch?v=FPKVsOwH-N4 i jestem ciekawa gdzie dalej prowadzi szlak w 5:40 minucie tam gdzie widać tego człowieka?czy ten szlak biegnie dalej w lewo czy w górę?

P.S. Piękne zdjęcia :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2013 4:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
nulka6 napisał(a):
czy ten szlak biegnie dalej w lewo czy w górę?

Prawo skos do góry. Tam widać już Szpiglasową Przełęcz
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/szpiglasowa.htm

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2013 4:56 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2008 5:44 pm
Posty: 2531
Lokalizacja: bliżej... znacznie bliżej ^^^ ;)
baltic91 napisał(a):
Wyjazd planujemy na ten weekend


raffi79. napisał(a):
To moze zmień plany. Taka moja mała rada.

m__s napisał(a):
lepiej jedź na grzyby i odpuść sobie góry!


niestety zdrowy rozsądek krzyczy:
radros napisał(a):
jedźmy, jedźmy na te grzyby !!!! :D


a może by tak... nad morze? :roll:

_________________
"Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2013 6:51 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 16, 2012 12:32 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Będzin, Śląskie
nad morze też!!!!!

w ogóle że forum powstało z popiołów powinniśmy spotkanie w jakimś schronisku zrobić :drink:

_________________
Radzio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2013 7:14 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
hej.
Jeżeli warunki się trochę poprawią, przestanie sypać itd. chciałbym wybrać się w PIERWSZĄ zimową przechadzkę po tatrach. I tu moje pytanie czy obecne warunki w ogóle pozwalają na chodzenie nowicjuszy zimowych po górach, i jakie szlaki są do przejscia bez raków, oraz przy braku zagrożenia lawinami. Myślałem o sarniej skale, plus wodospad siklawica, Murowańcu, ale w takich warunkach to chyba tylko z brzezin, nad Morskie?- chyba mi się nie chce. Co byście jeszcze zaproponowali, ewentualnie czy odradzacie wyprawe w takich warrunkach?

PS. Z forum było coś nie halo, bo przez parę tygodni nie mogłem wejść?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2013 7:16 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
vivon tak ciężko poczytać kilka postów wyżej?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2013 7:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5457
Lokalizacja: Białystok
vivon napisał(a):
hej.
Jeżeli warunki się trochę poprawią, przestanie sypać itd. chciałbym wybrać się w PIERWSZĄ zimową przechadzkę po tatrach. I tu moje pytanie czy obecne warunki w ogóle pozwalają na chodzenie nowicjuszy zimowych po górach, i jakie szlaki są do przejscia bez raków, oraz przy braku zagrożenia lawinami. Myślałem o sarniej skale, plus wodospad siklawica, Murowańcu, ale w takich warunkach to chyba tylko z brzezin, nad Morskie?- chyba mi się nie chce. Co byście jeszcze zaproponowali, ewentualnie czy odradzacie wyprawe w takich warrunkach?


Poczytaj ten temat:
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=4630

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2013 7:21 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 19, 2010 9:55 pm
Posty: 494
Lokalizacja: Olkusz
vivon napisał(a):
hej.
Jeżeli warunki się trochę poprawią, przestanie sypać itd. chciałbym wybrać się w PIERWSZĄ zimową przechadzkę po tatrach. I tu moje pytanie czy obecne warunki w ogóle pozwalają na chodzenie nowicjuszy zimowych po górach, i jakie szlaki są do przejscia bez raków, oraz przy braku zagrożenia lawinami. Myślałem o sarniej skale, plus wodospad siklawica, Murowańcu, ale w takich warunkach to chyba tylko z brzezin, nad Morskie?- chyba mi się nie chce. Co byście jeszcze zaproponowali, ewentualnie czy odradzacie wyprawe w takich warrunkach?

PS. Z forum było coś nie halo, bo przez parę tygodni nie mogłem wejść?

wodospad nazywa się Siklawa :roll: , obecnie odpuść sobie "przechadzki", bo szlaki są w większości nieprzetarte, zagrożone zejściem samoistnym lawin(trzeci wzrastający do czwartego maksymalnego w Tatrach stopnia zagrożenia lawinowego). Jeśli się warunki poprawią i to duże zagrożenie ustąpi wybierz się na szlak zgodnie z poniższym tematem (może być wtedy nawet Sarnia Skałka :wink: ):
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewto ... 30&start=0

_________________
„Od śmierci w dolinach zachowaj nas, Panie”


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 415, 416, 417, 418, 419, 420, 421 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL