Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 30, 2024 8:23 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 123  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 29, 2012 5:42 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Ta już widzę jak signal iduna wypłaca odszkodowanie za akcję poza szlakiem. ... się na ciebie bez żadnego ale.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 29, 2012 6:02 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So sie 08, 2009 11:12 pm
Posty: 324
trekker napisał(a):
... się na ciebie bez żadnego ale.


To może jakas pewna instytucja??
Kiedys ubezpieczyłem lokal w firmie od zalania...Tzn zleciłem agentowi by przygotował polieś od spalenia , kradzieży , zalania....
Co się okazało....ze sciany i powłoki odnawialne nie podlegaja wypłacie...
Albo agent to na ... zrobił....albo gdzieś było maczkiem napisane....
Ale ten gośc od zawsze ubezpieczał mi wszystko...

Proszę o jakieś konkrety . A członkostwo w PZA ?

_________________
"Lawina bieg od tego zmienia, po jakich toczy się kamieniach"
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 29, 2012 6:16 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
żaden ubezpieczyciel nie pokryje kosztów, jeżeli to co robisz było nielegalne
pierwsze primo: zapoznaj się z zasadami poruszania się na słowacji o tej porze roku
drugie primo, które poniekąd wynika z pierwszego: ubezpieczenie należy wykupić z zakresem poszerzonym o sporty ekstremalne

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 29, 2012 6:31 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So sie 08, 2009 11:12 pm
Posty: 324
no dobra , wnioskuje wiec ze alpinizm na Słowacji konczy się na pocz listopada ?

Skoro pozaszlakowe to nielegal i nikt nie wypłaca....to członkowstwo w PZA jest .....warte?

_________________
"Lawina bieg od tego zmienia, po jakich toczy się kamieniach"
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 29, 2012 6:40 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
nie, horolezectwo można uprawiać cały rok
1. trzeba należeć do klubu wspinaczkowego
2. dopuszczone do ruchu taternickiego są drogi o trudności co najmniej I (zimą) "w celach treningowych"

tutaj całość:
Climbing and rock-climbing is allowed in all localities of the National Park apart from the following areas

the ridge from Siroka Javorinska up to the NW part of Zabi vrch, Rovienky, Svistova dolina and the end of Bielovodska dolina; the South border of this area is the line between Velky Zabi stit - Ceske pleso - Hviezdoslavov vodopad - Litvorove pleso - Prielom (this restriction is not applicable to the access to Ceska dolina along Cesky potok and to the area of Maly Mlynar with the descend over Mlynarovo sedlo during 21 December - 20 March);
Kolova dolina, inlcuding all adjacent valleys and climbing walls; the NE part of Cierna Javorova dolina bordering in the South with Cierny Javorovy potok (stream) and the ridge Snehove veze (this restriction is not applicable to the access to Ladove dolinky from Mala Studena dolina through Ladove sedlo by-passing Snehove veze from the North);
Belianske Tatry;
Huncovska koltlinka including the SE part of Svistovka;
Slavkovska dolina including climbing walls up to Granatova lavka;
Stolska dolina bordering in the North with the ridge Ostrva - Koncista and in the South with the tourist track Magistrala;
the area of Krivan with all adjacent ridges and valleys (Nefcerka, Kotliny, Skaredy zlab, Za handel, Sucha voda); the NE border is the ridge Hrube and the East border is the ridge Furkotske veze and Kozi chrbat (this restriction is not applicable to Rameno Krivan accessible from the valley Nefcerka during 21 December - 20 March starting from the climbing wall;
all nature reserves in the West Tatras.

Conditions for carrying out climbing and rock-climbing in designated areas.

Climbing activies can be carried out by members of any climbing club.
Climbers are permitted to enter the National Park off the tourist and educational tracks and during the period of closures only for the purpose to ascend a peak with the grade II or higher on the scale of difficulty. All climbers should ensure that they respect and protect the environment of the National Park. Climbers carrying out individual ascends can access any ridges from the grade II on the scale of difficulty apart from Kopske sedlo - Jahnaci stit and Velka Svistovka - Kezmarsky stit. Any climbing within the grade I or II on the scale of difficulty is permissible to be carried out only in the summer if it is necessary for the descend, or in the period 21 December - 20 March in both directions when the terraine is used for the winter training.
It is compulsary for all climbers to carry with them their membership card and to provide it if requested by the National Park wardens. During training all trainnees have to be accompanied by an experienced climber with a valid climbing certificate.
It is not permissible to bivouac anywhere in the mountains. Organised tours of climbers are allowed to use the camp in Bielovodska dolina which is not open to public. More demanding tours (eg winter tour of the main ridge) must be logged in advance with the National Park Authorities.
All climbers must log their destination and proposed tracks in the log book either in their hotel or in their camp before departure. If the estimated time of arrival exceeds more than 6 hours it would be considered as the request for the emergency rescue. The leader of the group or any other representative in the base camp should organise the search party if the arrival time of the climbing group exceeds 6 hours.
All conditions stipulated in items 1 - 5 above will apply also to the rock-climbing.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 01, 2012 4:30 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Nowa kamera z Łomnicy


http://www.webkamery.sk/webkamera-live/55-lomnicky-stit

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 28, 2013 6:06 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 5:43 pm
Posty: 13
Lokalizacja: z Hanysowa
Cześć. W moim pierwszym poście nie będę pytał ile kosztuje bus z Zakopca do Smokovca lub o której odchodzi elektriczka z Szczyrbskiego Jeziora. Nie chcę też wiedzieć gdzie są najlepsze kwatery i ile kosztuje parking w Tatrzańskiej Łomnicy.

Moje pytanie jest o wiele poważniejsze. Bez tej wiedzy wyprawa w słowackie tatry nie może się odbyć:


W jakiej cenie jest browar w Śląskim Domu?

:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 28, 2013 6:17 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
3 ojro zdzierają... zawsze lepiej wnieść na plecach 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 28, 2013 6:25 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 5:43 pm
Posty: 13
Lokalizacja: z Hanysowa
Pewnie tak. Tylko zanim człowiek wdrapie się na Grzebień piwko będzie ciepłe i lekko wstrząśnięte. Dzięki :)

_________________
"Góry stanowią jedną z najpiękniejszych ucieczek od nieszczęść naszego współczesnego świata. Góra,to istota więcej niż doskonała, którą czcimy i przed którą wypada jedynie spróbować zatańczyć. Królestwo prawdziwej wolności, mały skrawek raju."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 28, 2013 6:27 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Raskolnikov napisał(a):
Pewnie tak. Tylko zanim człowiek wdrapie się na Grzebień piwko będzie ciepłe i lekko wstrząśnięte. Dzięki :)

to po drodze zostaw check pointa w stawie -będzie idealnie schłodzone na powrocie :wink: uwierz mi że mina ludzi jak wyciągasz takie skarby z wody jest bezcenna 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 28, 2013 6:39 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 5:43 pm
Posty: 13
Lokalizacja: z Hanysowa
Świetny pomysł :D Tym bardziej jak wspominałem nie przepadam za ciepłym i spienionym browarem na szlaku. Ostatnio kolega rozdawał małe Żywce na Krywaniu i średnio to wchodziło :|


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 28, 2013 6:52 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Raskolnikov napisał(a):
Świetny pomysł :D

wiem 8)
o to jeden z nielicznych zarejestrowanych przykładów :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=9VNC_nJnVZU

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 28, 2013 6:56 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
! napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=9VNC_nJnVZU


Chyba chcesz mnie wkvrwić ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 02, 2013 6:41 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Słowacy zapowiadali że po remoncie w Chacie pod Rysami będzie winter room. Jest ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 02, 2013 11:05 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
trekker napisał(a):
Jest ?



Nie słyszałem. Nie wiem czy remont się zakończył w 100%

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 28, 2013 2:04 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn lis 24, 2008 9:27 pm
Posty: 123
Lokalizacja: ŁÓDZKIE
heja,

pytanie, dla wypadu na Krywan w marcu, chce gdzies zostawic w sensownym miejscu auto.
Co możecie polecić?

Wyklul mi sie taki niecny plan : dojechac wieczorem/nocą na parking przy Strbskim Plesie, spać w namiocie i uderzac o wschodzie slońca czerwonym szlakiem do niebieskiego?
Czy ktoś byl/probowal lub ma jakies doswiadczenia co do takiego wariackiego pomyslu?
A moze byla by mozliwosc noclegu gdzies w tamtych okolicach? Znacie takowe, hę ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 01, 2013 9:59 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
jacenty napisał(a):
A moze byla by mozliwosc noclegu gdzies w tamtych okolicach? Znacie takowe, hę ?


Jeśli chodzi o nocleg w namiocie to w samym Szczyrbskim Plesie raczej nie widzę szans - to tak jakbyś chciał się rozbić na deptaku w Krynicy.
Ale niedaleko szlaku przy samym Jamskim Stawie było kiedyś taborisko (nawet spędziłam tam tydzień pod namiotem), jeżeli rozbije się namiot późnym wieczorem a rano zwinie bez pozostawiania śladów to myślę ze do startu na Krywań byłoby to dobre miejsce.

edit:
Tylko wtedy trzeba by namiot i śpiwór nieść ze sobą, albo schować gdzieś w krzakach.
Jedno niewygodne, drugie - ryzykowne.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 02, 2013 2:57 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Samemu lub w dwójkę to można się też kimnąć w aucie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 02, 2013 5:01 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Basia Z. napisał(a):
Jamskim Stawie było kiedyś taborisko (nawet spędziłam tam tydzień pod namiotem

Czy mnie się wydaje czy w marcu to juz sie miśki budzą :roll: :mrgreen: :outtahere:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 29, 2013 5:22 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 7:15 pm
Posty: 265
Lokalizacja: Gród Kraka
Potrzebuję potwierdzić info z tego linku, chodzi o info na temat dostępnych legalnie zimowych przejść: http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje/swi ... 4,1,0.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 29, 2013 5:50 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Zimny Lech napisał(a):
Potrzebuję potwierdzić info z tego linku, chodzi o info na temat dostępnych legalnie zimowych przejść: http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje/swi ... 4,1,0.html

Tak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 29, 2013 8:02 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 7:15 pm
Posty: 265
Lokalizacja: Gród Kraka
Dzięki za szybką odpowiedź, zastanawiam się czy rzeczywiście można iść tylko jak na szlaku nie ma śniegu czyi czy jak sie pójdzie zasniezonym to walą mandat odrazu


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 30, 2013 9:03 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 6:01 pm
Posty: 2
Elektriczka, to dopiero komfort. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 30, 2013 5:44 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Morten napisał(a):
Nie wiem Pawel, znalazle coś takego tylko: http://portaltatrzanski.com/wspinaczka/ ... -slowacji/

To jest tekst o zasadach uprawiania taternictwa na terenie Tatr Słowackich, a Zimny Lech pyta o turystyczne chodzenie po znakowanych szlakach. To co innego.
Zimny Lech napisał(a):
Dzięki za szybką odpowiedź, zastanawiam się czy rzeczywiście można iść tylko jak na szlaku nie ma śniegu czyi czy jak sie pójdzie zasniezonym to walą mandat odrazu

Te zasady udostępnienia Sławkowskiego Szczytu i fragmentu Magistrali poza sezonem są rzeczywiście dosyć nieprecyzyjne. Formalnie "brak śniegu" oznacza podobno sytuację gdy widoczne/nieprzysypane jest oznakowanie szlaku.
Gdybyś chciał się jednak wybrać na Sławkowski w zimowych warunkach to uważaj na zagrożenie lawinowe. Szlak w dużej części nie biegnie grzbietem, tylko trawersuje go po stronie południowo-zachodniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 30, 2013 6:15 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 7:15 pm
Posty: 265
Lokalizacja: Gród Kraka
Ma się rozumieć że jeśli wezme ze sobą szpej i legitkę KW i bedę zdążał w kierunku jakiś tras wspinaczkowych to nie dostanę mandatu? Macie jakieś namiary na mapy z zaznazczonymi obszarami po których by można chodzić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 30, 2013 6:57 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Zimny Lech napisał(a):
Ma się rozumieć że jeśli wezme ze sobą szpej i legitkę KW i bedę zdążał w kierunku jakiś tras wspinaczkowych to nie dostanę mandatu? Macie jakieś namiary na mapy z zaznazczonymi obszarami po których by można chodzić?

Za "ściemkę" mogłaby posłużyć w takim wypadku graniówka w kierunku Staroleśnego, ale nie wiem niestety czy jest dozwolona. Z linku który podał Morten wynika, że otoczenie Doliny Sławkowskiej nie jest udostępnione.
Znajomy który był na Sławkowskim w warunkach zimowych mówił, że w praktyce wszyscy tam chodzą "bez wniku" (tak jakby szlak był udostępniony bez ograniczeń). No, ale ciężko opierać się na jednej opinii.
Są tu na forum chłopaki którzy także zaliczyli Sławka zimą- ich popytaj:
- http://gekony.wordpress.com/2009/01/11/ ... slawomira/
- viewtopic.php?t=6730/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 30, 2013 7:21 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Pawel_Orel napisał(a):
Za "ściemkę" mogłaby posłużyć w takim wypadku graniówka w kierunku Staroleśnego, ale nie wiem niestety czy jest dozwolona. Z linku który podał Morten wynika, że otoczenie Doliny Sławkowskiej nie jest udostępnione.


Temat poruszania się powyżej schronisk na SK jest bardzo delikatny. Przykład Baranie Rogi. Wydeptana ścieżka latem, zimą dużo osób chodzi i nie słyszałem aby ktoś miał jakieś problemy.
Sławkowskim może być problem. Nie jest udostępniony dla taternictwa. O ile będziesz schodził z Lodowego nikt Ci nic nie może zrobić jeśli będziesz miał KW i szpej. Ja kilka lat temu maiłem 4 kontrole rocznie i bez problemu. Raz nas przewodnicy IVBV podkablowali i czekali na nas.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 01, 2013 12:07 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 7:15 pm
Posty: 265
Lokalizacja: Gród Kraka
Najbardziej to chodzi mi o Krywań, ale z braku laku dobry kit ;D Generalnie chodziło mi o tą ściemę czy rzeczywiście w razie kontroli by to przeszło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 01, 2013 2:10 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Zimny Lech napisał(a):
Najbardziej to chodzi mi o Krywań, ale z braku laku dobry kit ;D Generalnie chodziło mi o tą ściemę czy rzeczywiście w razie kontroli by to przeszło.

Zimny Lechu- czytaj ze zrozumieniem:
Cytuj:
Za "ściemkę" mogłaby posłużyć w takim wypadku graniówka w kierunku Staroleśnego, ale nie wiem niestety czy jest dozwolona. Z linku który podał Morten wynika, że otoczenie Doliny Sławkowskiej nie jest udostępnione.

http://portaltatrzanski.com/wspinaczka/ ... -slowacji/
Cytuj:
TANAP określa miejsca wyłączone dla taterników:
(...)
- Dolina Sławkowska włącznie ze skalnymi ścianami, aż po Granaty Wielickie (...)

...więc obstawiałbym jednak że na 90% graniówka od Sławkowskiego do Staroleśnego nie jest udostępniona dla taternictwa.
Cytuj:
(...)
- obszar Krywania ze wszystkimi przylegającymi graniami i dolinami tj. Dolina Niewcyrka, Krywańskie Koryto, Szkaradny Żleb, Dolina Ważecka; od północnego wschodu granicę tworzy grań Hrubego, a wschodnią granicę tworzy grań od siodełka po Ostrą, (...)

...czyli że Krywań jest wyłączony całkowicie z działalności taternickiej, a szlaki są bezwzględnie zamknięte od 1 listopada do 15 czerwca. Krótko mówiąc na Krywań poza sezonem możesz wejść albo legalnie z przewodnikiem, albo "na lewo" ze wszystkimi tego konsekwencjami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 01, 2013 4:20 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Czyli Lechu idąc na Krywań ze szpejem celem uniknięcia możliwej kontroli miałbyś bardziej przerąbane jak byś na nią trafił :D

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 123  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL