Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 12:15 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1029 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 12:45 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt mar 05, 2013 12:57 pm
Posty: 14
Sofia napisał(a):
Bartess napisał(a):
Sofia - widzę, że również biegasz - od dawna? Mnie już (albo dopiero) 6. rok leci. Może gdzieś na zawodach się spotkamy? O ile startujesz na Śląsku

O noł, forma popisowa to to nie jest (jeszcze) 8)

To biegaj, biegaj, a gdzieś się może spotkamy :-). Nie ma się co przejmować. Ja na początku „kariery” startowej też przeważnie dolatywałem z jęzorem po kolana, w ogonie stawki ;-). Teraz już bywa lepiej i czasami uda się przebić do 1. połowy stawki ;-). Generalnie jest to świetna zabawa,a rywalizacja z sobie podobnymi jest świetną motywacją do osiągnięcia życiówki. Na treningu nic Cię tak nie zmobilizuje jak ktoś, to próbuje Cię wyprzedzić, albo Ci uciec ;-).

Sofia napisał(a):
Bartess napisał(a):
I rozważam kolejny wariant: Żółta Turnia grzbietem od żółtego szlaku na Krzyżne.

Zamienił stryjek Kasprowy na Żółtą Turnię?

Kasprowy jest „oklepany”, a na Żółtej jeszcze nie byłem. Czy ten „stryjek” to wskazuje na niezbyt poważny pomysł z mojej strony? ;-).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 1:05 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Bartess napisał(a):
To biegaj, biegaj, a gdzieś się może spotkamy

Prędzej w górach, niż na maratonie jak sądzę :mrgreen:

Bartess napisał(a):
Kasprowy jest „oklepany”, a na Żółtej jeszcze nie byłem. Czy ten „stryjek” to wskazuje na niezbyt poważny pomysł z mojej strony?

Bo kicasz po tej Gąsienicowej w tę i nazad jak świstak z rozwolnieniem, a prawda jest taka, że i tak pogoda zadecyduje co się da zrobić a czego nie. Ja bym się na przykład w OR sama zimą nie pakowała, bo nie :twisted:

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 1:09 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Poza tym tam nie wolno, mandat można dostać :mrgreen:

a że na koniec tygodnia zapowiadają potężny opad śniegu, to już tylko drobiazg

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 1:12 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Sofia napisał(a):
a że na koniec tygodnia zapowiadają potężny opad śniegu, to już tylko drobiazg

W końcu w Tatry jadę, to nie może być inaczej :lol:

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 1:51 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt mar 05, 2013 12:57 pm
Posty: 14
Sofia napisał(a):
Prędzej w górach, niż na maratonie jak sądzę :mrgreen:

A tam od razu maraton. Po jednym wyleczyłem się (na razie) z tego dystansu. Ale jakaś dyszka to jest super dystans na początek :-).

Sofia napisał(a):
Bo kicasz po tej Gąsienicowej w tę i nazad jak świstak z rozwolnieniem, a prawda jest taka, że i tak pogoda zadecyduje co się da zrobić a czego nie. Ja bym się na przykład w OR sama zimą nie pakowała, bo nie :twisted:
Doskonale wiem, że WSZYSTKO, nawet to, czy w ogóle do Kuźnic się wybiorę, zależy od pogody. A kicam, kicam, ale tylko na forum, bo wolę mieć za wczasu poukładane, że jak nie to, to może siamto, żeby nie improwizować na miejscu i przypadkowo nie wpakować się tam, gdzie w ogóle nie powinno mnie być. Jak mi jeden forowicz napisał, to już wiem, że Zadni Granat mam se darować, dlatego szukam jakiejś bezpieczniejszej „szczytowej” alternatywy. A że pooglądałem i poczytałem co nieco, to dlatego wybór padł na Żółtą Turnię pn-zach grzbietem. Czy wybór w ogóle wart rozważenia, postanowiłem Was zapytać.

Ja bym się na przykład w OR sama zimą nie pakowała. Hm... Że tak głupio zapytam... Co to jest OR? Znalazłem już kompana na szwędania się :-).

semow napisał(a):
Poza tym tam nie wolno, mandat można dostać :mrgreen:
a że na koniec tygodnia zapowiadają potężny opad śniegu, to już tylko drobiazg

Wiem, wiem, jednak groźba kary finansowej jakoś nie specjalnie mnie odstrasza ;-).
Za to na sobotę widziałem słonko i mróz :-).
Zobaczymy. W ostateczności zostanie nam Muro i deptanie w pobliżu (o ile w piątkowe popołudnie będzie w ogóle dało się w sensownym czasie do Muro dodeptać).

Pozdr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 2:19 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Bartess napisał(a):
Za to na sobotę widziałem słonko i mróz .

A o lawinach kolega słyszał?

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 2:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Ogólnie odpowiedź dla forumowicza z imponującą liczbą 6 postów (bez obrazy) brzmi - Kasprowy polecamy szlakiem wzdłuż nartostrady, na Żółtą Turnię natomiast żaden szlak nie prowadzi, nie jest to szczyt dostępny turystycznie, a ewentualne szwędanie się w jego okolicy jest zabronione. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 2:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
semow napisał(a):
A o lawinach kolega słyszał?
Przecież do piątku do popołudnia zapowiadają tylko do 60cm świeżego śniegu :mrgreen:

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 2:59 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt mar 05, 2013 12:57 pm
Posty: 14
Nie znamy się, dlatego rozumiem Wasze „olewanie” mnie, ostrożność względem mnie i traktowanie jak pajaca co urwał się z choinki i se Tatry wymyślił. Tak jak już wspomniałem - wiem, że przynudzam i pewnie macie już dość moich pytań, ale mam okazję wyjazdu i chcę ją wykorzystać. Póki co dopytuję co ewentualnie da się (pomijając legalnie czy nie), własnie po to by mieć jakąkolwiek wiedzę, a co dla mnie ważniejsze, opinię bardziej doświadczonych forowiczów. Leppy oczywiście, że nie obrażam się za „6 postów”. Tak wyszło, że wcześniej (tzn od dawna) zimą w Taterki nie wybierałem się, to i potrzeby pisania jakoś nie miałem. Ma też nadzieję, że bez Twojej urazy poprawię Ciebie: forumowicz jest niepoprawne. Do Zakopca i tak, i tak wyjeżdżam (służbowo). Do piątku daleko i do tego czasu zapewne sporo się zmieni. Jednak wolę wiedzieć coś niż nic, a decyzje i tak pewnie zapadną na miejscu po obadaniu prognoz, zagrożenia, ilości śniegu, Waszych opinii. A pytam z ostrożności, a nie z chęci chojrakowania - to już nie ta grupa wiekowa ;-), niczego nie muszę. Mam nadzieję, że troszkę wyjaśniłem moją sytuację :-).
Krabul - gdzie mogę znaleźć taką informację o tych 60cm śniegu?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 3:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Bartess napisał(a):
Ma też nadzieję, że bez Twojej urazy poprawię Ciebie: forumowicz jest niepoprawne.

Z luzem, mnie się podoba. :)

http://www.sjp.pl/forumowicz
http://pl.wiktionary.org/wiki/forumowicz
http://filolozka.brood.pl/forumowicz-czy-forowicz/

Bartess napisał(a):
Tak wyszło, że wcześniej (tzn od dawna) zimą w Taterki nie wybierałem się, to i potrzeby pisania jakoś nie miałem.

Wobec tego może sam uznasz, że rozpoczynanie przygody z zimowymi Tatrami od nielegalnego szczytu (gdy legalnych jest całkiem sporo) jest pomysłem średnio trafionym. :) I tym bardziej moja odpowiedź mi się podoba. :)


Ostatnio edytowano Pn mar 11, 2013 3:20 pm przez leppy, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 3:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Bartess napisał(a):
Krabul - gdzie mogę znaleźć taką informację o tych 60cm śniegu?
http://www.mountain-forecast.com/peaks/Kasprowy-Wierch/forecasts/1987
Forecast nie jest zbyt dobrą prognozą, ale jeśli piszą o tak dużym opadzie śniegu to na pewno jest coś na rzeczy. Co do reszty Twojej wypowiedzi - nikt tutaj nie napisze Ci idź/nie idź w miejsce x, bo nie wiadomo jakie będą warunki i nie wiadomo jakie masz doświadczenie. Zadawanie takich pytań mija się z celem.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 3:40 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt mar 05, 2013 12:57 pm
Posty: 14
Leppy - dzięki za uświadomienie, nawet nie wiedziałem, że już można być forumowiczem ;-). Człek całe życie się uczy :-).
Hm... Z tych legalnych, w Gąsienicowej to dostrzegam tylko Kasprowy (który i tak mimo wszystko traktuję jako cel podstawowy). Chciałbym jednak przejść coś ciekawszego, względnie bezpiecznego, dlatego napisałem o Żółtej Turni (oczywiście biorąc pod uwagę informacje i warunki zastane na miejscu). Przygody może nie rozpoczynam, bo coś tam w zimie podeptałem, tyle, że dawno.

Krabul dzięki za stronkę, oczywiście zdaję sobie sprawę, że to tylko prognoza. Nawet nie oczekuję od odpowiedzialnych ludzi odpowiedzi idź/nie idź. Chciałbym tylko poradzić się bardziej doświadczonych o możliwości przejść.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 3:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Bartess napisał(a):
Chciałbym jednak przejść coś ciekawszego, względnie bezpiecznego

Polecam Karb (wejście i powrót od strony zachodniej). Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 4:20 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Sofia napisał(a):
Ja bym się na przykład w OR sama zimą nie pakowała

Ja nieraz się pakuję i mogę Ci, Bartess, powiedzieć tyle, że nawet na znakowanych szlakach i w miejscach, które niby się zna i które wydają się orientacyjnie banalne, trzeba mieć niezłe wyczucie terenu i cały czas uważać, żeby nie narobić głupot, a i tak nie zawsze się tego uniknie. Łatwo jest tylko palcem po mapie, tudzież palcem po zdjęciu :wink:

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 10:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5458
Lokalizacja: Białystok
W których miejscach szczególnie uważać jeśli chodzi o lawiny na szlaku na Ornak (Kiry -> schronisko -> Iwaniacka Przełęcz -> Ornak)?

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 10:48 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
_Sokrates_ napisał(a):
W których miejscach szczególnie uważać jeśli chodzi o lawiny na szlaku na Ornak (Kiry -> schronisko -> Iwaniacka Przełęcz -> Ornak)?
Tak realnie to chyba w ostatnim podejściu na Ornak, bo trochę tam stromo. Ale nie wiem czy jakoś szczególnie musisz uważać Sokratesie z Białegostoku. Pozdrowienie dla firmy Pronar :)

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 12, 2013 8:39 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
_Sokrates_ napisał(a):
W których miejscach szczególnie uważać jeśli chodzi o lawiny na szlaku na Ornak (Kiry -> schronisko -> Iwaniacka Przełęcz -> Ornak)?

Ogólnie szlak w miarę bezpieczny, przy większym zagrożeniu lawinowym uważałabym na odcinek, gdzie już w kosówce przechodzi się pomiędzy jednym ramieniem a drugim - możesz wtedy próbować od razu po wyjściu z lasu uderzać w górę na Suchy Wierch Ornaczański.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 12, 2013 9:03 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 19, 2010 9:55 pm
Posty: 494
Lokalizacja: Olkusz
Sokrates na zlot się zabezpieczasz ? :mrgreen: Boisz się, że nie dojdziesz ? :wink:

_________________
„Od śmierci w dolinach zachowaj nas, Panie”


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 12, 2013 10:22 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Ornak bezpieczny? Chyba wystarczy przeczytać Wołanie w górach żeby się dowiedzieć, że bardzo lubi jeździć... Wypadków lawinowych był tam ogrom... :roll: Oczywiście trudne to nie jest, ale imho jak zawsze rozsądek i ocena lokalna... uważam, że odcinek pomiędzy Iwaniacką a granią wcale nie musi być super bezpieczny, pomimo licznych drzew i kosówek.

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 12, 2013 10:38 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
PrT, jejku, jak jest bardzo lawiniasto, to mało gdzie jest bezpiecznie. Nie pisałam przecież, że jest super bezpieczny, a że w miarę (w porównaniu z wieloma innymi szlakami, które normalnie się zimą chodzi), napisałam też, na co zwrócić uwagę i którędy można ewentualnie obejść.
Nie chce mi się Wołania teraz wertować, ale tam chyba bardziej chodziło o zbocza Ornaku, a nie ten konkretny szlak.

Znawcą żadnym nie jestem w każdym razie, więc jak najbardziej mogę się mylić.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 12, 2013 12:12 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 19, 2010 9:55 pm
Posty: 494
Lokalizacja: Olkusz
Olga napisał(a):

Znawcą żadnym nie jestem w każdym razie, więc jak najbardziej mogę się mylić.

podwójnie Olgo zaprzeczyłaś :wink: ....ale to się zgadza, bo ja mam Cię za znawcę skromnisio :mrgreen: na pewno większego ode mnie :D

_________________
„Od śmierci w dolinach zachowaj nas, Panie”


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 12, 2013 5:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5458
Lokalizacja: Białystok
batmik napisał(a):
Pozdrowienie dla firmy Pronar :)


Pronar nie jest z Białegostoku, chociaż faktycznie masa ludzi z Białego dla nich pracuje.

benji napisał(a):
Sokrates na zlot się zabezpieczasz ? Boisz się, że nie dojdziesz ?


Przy was jestem jeszcze górskim cieniasem więc trzeba być na wszystko przygotowanym :)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 12, 2013 5:40 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
_Sokrates_ napisał(a):
Pronar nie jest z Białegostoku, chociaż faktycznie masa ludzi z Białego dla nich pracuje.
Tak, wiem. Mała Narew nie jest w stanie dostarczyć tyle rąk do pracy ile Pronar potrzebuje.

Co do Ornaku - w zimie żaden szlak nie jest super bezpieczny a na Ornaku faktycznie zdarzały się lawinowe wypadki śmiertelne. Jeśli na miejscu stwierdzisz, że warunki śniegowe są średnie to skorzystaj z rady Olgi i udaj się prosto na Suchy Wierch Ornaczański.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 12, 2013 5:43 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
O ile kolega potrafi ocenić warunki lawinowe.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 13, 2013 1:22 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
Z moich zimowych ,,wypraw" w Tatry to tylko Wielki Kopeniec i Morskie Oko :) . Szału nie ma więc w przyszły weekend jak zdrowie dopisze ,,zaatakuje" Dolinę Kościeliską. W schronisku zobaczymy czy są szanse i chęci aby wejść/iść w kierunku Ornaku. Następny dzień może uda się wejść na Hale Gąsienicową. Jako amator zimowych wypraw, uważam te trasy za optymalne dla Mnie. Niedawno miałem złamaną nogę, więc nie ma co szaleć za bardzo.

P.S. Czy droga z Brzezin do Murowańca jest często uczęszczana przez turystów? Jedyne co wiem o tej trasie to to że jest skromna widokowo. No ale z Cyrhli bliziutko :)

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 13, 2013 1:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Krajan83 napisał(a):
P.S. Czy droga z Brzezin do Murowańca jest często uczęszczana przez turystów?

W porównaniu z pozostałymi chyba dosyć rzadko.
W zimie jest niby najbezpieczniejsza, ale też i mało przyjemna, bo zazwyczaj kamienie są tam strasznie wyślizgane.
Poza tym dłuższa niż pozostałe i dojechać do Brzezin jakoś gorzej niż do Kuźnic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 13, 2013 3:29 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Krajan83 napisał(a):
często uczęszczana
:lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 13, 2013 3:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Nigdy tam nie byłem. Ale słyszałem, że rowerem się dobrze jeździ i można szybko do Murowańca dojechać :D

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 13, 2013 3:40 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Krabul napisał(a):
Ale słyszałem, że rowerem się dobrze jeździ i można szybko do Murowańca dojechać

Zimą ponoć jeździ się wygodniej, bo kocie łby przykryte :wink:

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 13, 2013 3:57 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Rohu napisał(a):
W zimie jest niby najbezpieczniejsza, ale też i mało przyjemna, bo zazwyczaj kamienie są tam strasznie wyślizgane.
Zimą to akurat kamienie są pod śniegiem i idzie się właśnie o wiele przyjemniej niż latem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1029 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 35  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL