Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 7:37 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr mar 13, 2013 10:47 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Krzysiek1980 napisał(a):
Popatrz sobie jeszcze na Poronin

Nie patrz: utkniesz w korkach i smrodzie spalin.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 13, 2013 10:48 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz kwi 17, 2008 6:00 pm
Posty: 17
Lokalizacja: Płock
Wielkie dzieki wilczyca i agata g za udzielenie cikawego info. Co do mojej wiedzy na temat tatr jest znikoma ponieważ zawsze je omijłame prze te tłumy. Dlatego pytałem sie jak uważam bardziej doświadczonych i posiadających większą wiedzę taterników. Co do korzystania z mapy nie korzystałem z google map tylko z targeo i nawigacji IGO primo, ponieważ nie mam papierowej mapy tatr i okolic ( kupuje mapy tylko tych okolic i mijescowości w kórych byłem ) a takie mapny sa najlepsze. Fakt nie czytałem informacji o tych miejscach w wyszukiwarce. To fakt moje informacje były dośc ogólne i słabe, ale w sieci jak pada hasło tatry to jest tylko zakopane ewentualnie bukowina, poronin, a tak wszystko sie kreci wokół zakopca,dlatego info było okrojone i sie zbłaźniłem przez to niedoinformowanie. Co do żartów to mnie nie zdenerwowały, wkurzyło mnie tylko to że zamiast jakiejś konkretnej odpowiedzi kilka kolejnych osób stroi sobie żarciki i jeździ po cżłowieku który chce tylko informacji. Ale taka sutuacja jest typowo polska obsmarować kogoś podeśmiać i widzięc tylko czubek swojego nosa, tak jest w każdej dziedzinie życia w tym kraju i dlatego tu tak jest że paliwo i życie kosztuje jak na zachodzie a pensje mamy jak na wschodzie. A tak wogóle to my polacy uważamy sie za pępek świata
Pozdrawiam i z góry przepraszam za swój wywód

_________________
" Z twarzą mokrą od deszcz przeziębnięty , zmęczony od złych rzeczy na dole jesteś mgłą oddzielony. Tam na dole zostało wszystko to co cię meczy , patrząc z góry w około świat wydaje się lepszy" KSU - Za mgłą


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 12:51 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tatry#Turystyka_obecnie

Krzysiek1980 napisał(a):
Popatrz sobie jeszcze na Poronin

Albo Biały Dunajec. Bardzo klimatyczna miejscowość. Jest kilka bardzo fajnych góralskich knajp, są sklepy, jest tanio i cicho i widoki na Tatry też są.

W samym Zakopanem też znajdziesz miejsca takie o jakie pytałeś. Wystarczy poszukać trochę dalej od centrum, jak chociażby wspomniana przez ciebie Toporowa Cyrhla, która jest dzielnicą Zakopanego. Albo Olcza.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... Zakopanego


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 3:44 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
cantona21 napisał(a):
Co do korzystania z mapy nie korzystałem z google map tylko z targeo i nawigacji IGO primo, ponieważ nie mam papierowej mapy tatr i okolic

Do planowania możesz użyć np. tych mapek:
http://mojegorki.cal.pl/map/tat_wys.jpg
http://mojegorki.cal.pl/map/tat_zach.jpg
Nieco ubogie, ale za to czytelne.

cantona21 napisał(a):
Co do mojej wiedzy na temat tatr jest znikoma ponieważ zawsze je omijłame prze te tłumy.

Tutaj muszę Cię zmartwić. Ponieważ masz zamiar jechać w wakacje, możesz niestety spodziewać się dzikich tłumów. Polska część Tatr to w sezonie jedno z najbardziej zatłoczonych pasm górskich w ogóle (więcej ludzi chodzi chyba tylko na tzw. "święte" góry, typu Fuji-San w Japonii, czy niektóre szczyty w Chinach).
Oznacza to nie tylko utrudnioną kontemplację przyrody ze względu na stałą współobecność sporej liczby innych turystów, ale też kwiatki w postaci czasów przejazdu busem (lub nawet własnym samochodem) z Bukowiny Tatrzańskiej do Zakopanego rzędu dwóch godzin.
Nie da się ukryć, że takie coś może działać zniechęcająco i np. ja latem staram się raczej odwiedzać inne pasma.
Mieszkanie poza Zakopanem (które w sezonie jest de facto hałaśliwym, dużym miastem) oznacza z jednej strony względny spokój, ale z drugiej większe problemy z komunikacją, bowiem praktycznie wszystkie połączenia do wylotów szlaków startują w Zakopanem.

Jedyną częścią Tatr w której można w sezonie odnaleźć spokój jest słowacki fragment Tatr Zachodnich (poza rejonem Rohaczy, gdzie przewija się sporo turystów, aczkolwiek nie takie tłumy jak np. na Orlej Perci), oraz niektóre doliny słowackich Tatr Wysokich (np. Jaworowa, Cicha, Ciemnosmreczyńska, Hlińska).
Także cantona21- doradzałbym Ci dwa wyjścia:
- albo przełożenie wizyty w polskiej części Tatr przynajmniej na wrzesień,
- albo wędrowanie w sezonie po słowackich Tatrach Zachodnich. W tym przypadku dobrą bazą wypadową byłby Liptowski Mikulasz lub Liptowski Hradok. Gdybyś zdecydował się na ten wariant- pamiętaj o wykupieniu słowackiego ubezpieczenia od wypadków w górach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 8:07 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Z miejscowości niezbyt daleko Zakopanego jeszcze doradziłbym Olczę.
To właściwie jest dzielnica Zakopanego, nie ma jednak takiego dzikiego tłoku jak w centrum, a komunikacja busowa do centrum i np. do Kuźnic jest bardzo dobra.
Z Olczy jest blisko do Kuźnic, na Kopieniec, na Psią Trawkę i w tamten rejon Tatr. Można tez dojść w kilka godzin na Halę Gąsienicową i z powrotem.
Z bliskimi spacerami trochę gorzej.
Zarówno Olcza jak i inne już wymienione wsie np. Murzasichle, Małe Ciche, Poronin to wsie typu "ulicówki" z domami zabudowanymi wzdłuż ruchliwej drogi (zwykle są chodniki) a z tyłu są pola. Tak że spacerować w pobliżu domu nie bardzo jest gdzie.

Turystyczne mapy Tatr i Podtatrza są jeszcze tutaj:

http://www.e-gory.pl/index.php/Mapy-onl ... y-Compass/

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 10:18 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
Poronin odradzam, byłem cztery lata temu. Dziękuję, postoję. Żadnych widoków prawie (mieszkałem przy ulicy za Torem, z tego co pamiętam).

Nie dość że drogo, to jeszcze McDonald daleko (E: i z tego co pamiętam to nie ma chodnika wzdłuż drogi 8) ) :| :lol:

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 3:43 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Basia, widzę nie czytamy wcześniejszych postów 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 15, 2013 7:50 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Kilka tematów wyżej masz przyklejone 43 strony o noclegach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 15, 2013 12:35 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 12:27 pm
Posty: 73
Lokalizacja: Bydgoszcz
cantona21 napisał(a):
Jedyną częścią Tatr w której można w sezonie odnaleźć spokój jest słowacki fragment Tatr Zachodnich (poza rejonem Rohaczy, gdzie przewija się sporo turystów, aczkolwiek nie takie tłumy jak np. na Orlej Perci), oraz niektóre doliny słowackich Tatr Wysokich (np. Jaworowa, Cicha, Ciemnosmreczyńska, Hlińska).
Także cantona21- doradzałbym Ci dwa wyjścia:
- albo przełożenie wizyty w polskiej części Tatr przynajmniej na wrzesień,
- albo wędrowanie w sezonie po słowackich Tatrach Zachodnich. W tym przypadku dobrą bazą wypadową byłby Liptowski Mikulasz lub Liptowski Hradok. Gdybyś zdecydował się na ten wariant- pamiętaj o wykupieniu słowackiego ubezpieczenia od wypadków w górach.

Cześć.
W Słowackich wysokich, to na zakopiańskie standardy nawet w lipcu czy sierpniu jest spokojnie i mało ludzi, a jadąc w Zachodnie do naszych sąsiadów warto wziąć pod uwagę noclegi w Zubercu. Fajna klimatyczna miejscowość dużo mniejsza np. od Mikulasza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL