Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 1:19 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 8:47 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kozico... tutaj nie ma nic śmiesznego... ja pamiętam jak jeden taki tutaj opisywał swoje wyczyny turystyczne poza udostępnionymi terenami i szybko został naprostowany przez forumowego superbohatera znanego jako Lampion Pana, będącego forumowym odpowiednikiem Zielonej Latarni... :roll:

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 9:51 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
lamaniu prawa, lamaniu zasad mowimy kategorycznie (czemu) NIE!
:mrgreen:

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 9:53 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
PrT napisał(a):
Kozico... tutaj nie ma nic śmiesznego...

alez ja sie wcale nie smieje :D (to na twarzy to tak zawsze, sorry, nic na to nie poradze :roll: )

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 10:16 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
semow napisał(a):
kategoryczne "czemu nie" :P

Genialne!

Swoją drogą też mnie śmieszy, że w takich przypadkach nagle okazuje się, że forum pełne jest obrońców oraz ściśle przestrzegający parkowych zasad. A na co dzień wielu z nich tak praworządnych, że hej :wink: (mówię ogólnie, nie mam na myśli jakiejś konkretnej osoby).
Bo że można sobie nie życzyć, by na publicznym forum pisać tego typu rzeczy, jak najbardziej rozumiem.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 10:43 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
W czym problem. Jak nie będzie koleby, to przecież samemu można zbudować, to naprawdę nie takie trudne ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 10:54 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
LigeiRO napisał(a):
Jak nie będzie koleby, to przecież samemu można zbudować, to naprawdę nie takie trudne ;)

Chyba się zgłoszę do Ciebie na lekcję w takim razie, bo już nieraz budowa samego murku z kamieni doprowadzała mnie do szału :twisted:

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 4:32 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Olga napisał(a):
Swoją drogą też mnie śmieszy, że w takich przypadkach nagle okazuje się, że forum pełne jest obrońców oraz ściśle przestrzegający parkowych zasad.

Mam jednak wrażenie, że zbyt poważnie potraktowałaś to co piszę...

A tak całkiem poważnie podchodząc do rzeczy to faktycznie biorąc pod uwagę prośby Konrada i niedawną aferę uważam podawanie takich informacji na forum za zbędne. Poza tym jeżeli o mnie idzie to ma jeszcze inne opory. Otóż uważam, że już teraz koleby są często w kiepskim stanie co świadczy o tym, że sypiają w nich nieodpowiednie osoby, a podawanie takich lokalizacji na forum publicznym skali tego zjawiska z całą pewnością nie zmniejszy, natomiast powiększyć może... Po drugie im mniej osób wie o tych miejscach tym większa szansa, że jak będę miał potrzebę/ochotę to trafię pustą "trumnę"...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 5:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Olga napisał(a):
Swoją drogą też mnie śmieszy, że w takich przypadkach nagle okazuje się, że forum pełne jest obrońców oraz ściśle przestrzegający parkowych zasad

Najlepiej to wcale nie rozmawiać o górach w pozytywach, bo zachęci inszych i biedni ludzie-Tatr będą mieli mniej przestrzeni :mrgreen:
Góry są do dupy, złe i czeka w nich tylko śmierć 8)

Jak ktoś uważa, że nie powinien udzielać informacji, dla jakiś tam zasad, to niech tego po prostu nie robi. Jednak jak ktoś, kto sam łamie przepisy, a potem zwraca uwagę o tym inszemu, to jak dla mnie zalatuje tu obłudą :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 8:07 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Ujmę to tak bo wiem, że do mnie pijesz... otóż nikomu nie zwracam uwagi... bo mam głęboko w poważaniu czy będzie spał w kolebie czy nie... gdybyś przeczytał dokładnie moje zwracanie uwagi to wiedziałbyś, że sobie robię zwyczajne jaja... Kozica załapała... Ty widać nie... no cóż... widać trzeba mieć doktorat... :roll:

chief napisał(a):
ludzie-Tatr będą mieli mniej przestrzeni

Nie mówiłem o przestrzeni w Tatrach, a o wolnych i czystych kolebach... jak tego nie zrozumiałeś to wybacz chiefie, ale to Twój problem...

Widzę, że bardzo chcesz się do mnie doczepić, ale jakoś słabo Ci idzie bo chyba nie wiesz z której strony... :roll:

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 9:42 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
PrT napisał(a):
Ujmę to tak bo wiem, że do mnie pijesz

Źle to odczytałeś, gdyż przeca sam pisałeś wcześniej:
PrT napisał(a):
Mam jednak wrażenie, że zbyt poważnie potraktowałaś to co piszę...

To, że akurat jest pod Twym postem, to zwykły przypadek. Piałem ogólnie, gdyż nieraz na forum ten temat sie juz pojawiał.
Po prostu uważam, ze ten, kto łamie przepisy, nie powinien inszego za to krytykować. Czy Ty je łamiesz?... nie mam pojęcia i nie jest to moja sprawa.

Co do czystości koleb, to kwestia zwykłej kultury i określonej świadomości przyrodniczej, a nie, kto jakie ma "zasługi" dla Tatr. Albo sie tą kulturę ma, albo nie ma. Wcale nie jest powiedziane, ze taternik, czy turysta wysokogórski ma ja większą.
Jeśli chodzi o zapytanie Chudego, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest: ”Chudy, pomogliśmy Ci, ale prośba, zostaw tam porządek po sobie”, niż ”nie wolno, bo takie przepisy”, zresztą, głupi przepis i tyle. To działa o wiele lepiej, gdyż jak Chudy chce kimać w kolebie, to i tak ją znajdzie, bo jest ich pod dostatkiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 10:11 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
chief napisał(a):
To, że akurat jest pod Twym postem, to zwykły przypadek. Piałem ogólnie, gdyż nieraz na forum ten temat sie juz pojawiał.

A to sorry...
chief napisał(a):
Czy Ty je łamiesz?.

Nawet by mi to przez myśl nie przeszło... :roll:
chief napisał(a):
Co do czystości koleb, to kwestia zwykłej kultury i określonej świadomości przyrodniczej, a nie, kto jakie ma "zasługi" dla Tatr. Albo sie tą kulturę ma, albo nie ma. Wcale nie jest powiedziane, ze taternik, czy turysta wysokogórski ma ja większą.

Zgadza się... ale przyznasz sam, że im więcej ludzi ogólnie z nich korzysta tym więcej będzie takich, którym tej kultury brak...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 11:43 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
PrT napisał(a):
ale przyznasz sam, że im więcej ludzi ogólnie z nich korzysta tym więcej będzie takich, którym tej kultury brak...

Bardzo możliwe, jednak moim zdaniem, jak ktoś już "dojrzał" do kimania w kolebach, to będzie w nich spał, niezależnie od tego, czy usłyszy, że jest to łamanie prawa, niszczenie przyrody i inszych zniechęcających motywacji. Osoby, które decydują sie spać w kolebie, to takie, które maja konkretny plan działania w górach i wiedzą, co chcą i mam spore wątpliwości, aby rozmowa o tym na Forum, spowodowała jakieś masowe spędy, gdyż raczej mało osób jest zainteresowanych takim rodzajem kimania. Co więcej, właśnie podnoszenie w temacie info o czystości i nie śmieceniu, może mieć pozytywne skutki. Poza tym, taka osoba właśnie dzięki Forum, może zebrać cenne info o wielości koleby, szczelności, bliskości wody, itp…
W kolebach się śpi, nie po to, aby w nich spać dla samego spania, lecz dla ułatwienia konkretnego działania w górach. Czasem też chodzi o kasę, a raczej jej brak, a w góry przeca trza jechać :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 21, 2013 8:44 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
PrT napisał(a):
Kozica załapała...

bo ja jestem bardzo intelygentna :roll:

PrT napisał(a):
Ty widać nie... no cóż... widać trzeba mieć doktorat... :roll:

zdecydowanie!

PrT napisał(a):
Nawet by mi to przez myśl nie przeszło... :roll:

:mrgreen:

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 21, 2013 9:22 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
PrT napisał(a):
Mam jednak wrażenie, że zbyt poważnie potraktowałaś to co piszę...

Możliwe. Ale od pewnego czasu takie mniej więcej mam odczucia.

chief napisał(a):
Jeśli chodzi o zapytanie Chudego, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest: ”Chudy, pomogliśmy Ci, ale prośba, zostaw tam porządek po sobie”, niż ”nie wolno, bo takie przepisy”, zresztą, głupi przepis i tyle. To działa o wiele lepiej, gdyż jak Chudy chce kimać w kolebie, to i tak ją znajdzie, bo jest ich pod dostatkiem.

chief napisał(a):
W kolebach się śpi, nie po to, aby w nich spać dla samego spania, lecz dla ułatwienia konkretnego działania w górach. Czasem też chodzi o kasę, a raczej jej brak, a w góry przeca trza jechać :D

Nic dodać, nic ująć - dobrze, że są jeszcze osoby, które potrafią się wczuć w czyjeś położenie i rozsądnie podejść do sprawy, bez pouczania i moralizowania :wink:

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 22, 2013 9:33 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2011 7:39 am
Posty: 227
Lokalizacja: Murzasichle
chudy napisał(a):
W lato mam zamiar pokonac szlak Łysa Polana- Rysy- zejscie na popradzki staw

Szlak prowadzi wpierw koło Popradzkiego Stawu i kawałek dalej do wyboru strzałka na Koprowy lub na Rysy, chyba że przyatakujesz prosto z Ciężkiej Doliny :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL