Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:29 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 7:44 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Dzisiaj była u mnie policja w sprawie opisu zimowego wejścia na Kominiarski.
Czas się bać - oko Saurona czuwa :cyclopsani:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 7:47 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
zwyczajnie ktoś Cie podp.ierdolił...

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 7:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Dokładnie. Zastanów się komu ostatnio zalazłeś za skórę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 7:49 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Hehe czyli nie poj..łem adresu :mrgreen:

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 7:57 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
chief napisał(a):
Dzisiaj była u mnie policja w sprawie opisu zimowego wejścia na Kominiarski.
Czas się bać - oko Saurona czuwa

Jak to się skończyło? :shock:

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 8:09 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
prof.Kiełbasa napisał(a):
zwyczajnie ktoś Cie podp.ierdolił...

Nie do końca, chodzi o to:
http://www.portalgorski.pl/forum/read.php?1,20863
m__s napisał(a):
Jak to się skończyło?

Raczej się dopiero zaczęło :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 8:13 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
chief napisał(a):
http://www.portalgorski.pl/forum/read.php?1,20863
chief napisał(a):
Raczej się dopiero zaczęło

A więc to taka akcja :? No to powodzenia w takim razie.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 8:43 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
chief napisał(a):
Dzisiaj była u mnie policja w sprawie opisu zimowego wejścia na Kominiarski.

A jak Ci się mówi, że ludzie są coraz bardziej pojebani i trzeba uważać na to co się pisze, to nie wierzysz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 8:59 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
chief napisał(a):
Dzisiaj była u mnie policja w sprawie opisu zimowego wejścia na Kominiarski.

Ale czego właściwie chcieli? Bo idąc tym tropem rozumowania to Włodka już dawno powinni zamknąć... w głowach się pop.ierdoliło...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 9:07 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
PrT napisał(a):
idąc tym tropem rozumowania to Włodka już dawno powinni zamknąć...

Kogo? ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 9:13 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
To policja takimi rzeczami się teraz zajmuje? Ładne jaja...
Chief, mówili, co Ci grozi? Jako przewodnik też możesz mieć kłopoty przez to?
Będę trzymać kciuki, żeby jednak dali spokój.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 9:23 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Olga napisał(a):
ako przewodnik też możesz mieć kłopoty przez to?


Nie. Z uprawnieniami nie mogą nic zrobić. Nadaje je Urząd Marszałkowski.

Ja jakiś czas temu pisałem że niektóre rejony pilnują a Kominiarski jest obłożony kamerami tak jak inne rejony Tatr.
Week gonili osoby które zjeżdżały z Beskidu. Jeden stał na Beskidzie i przez lornetkę dawał cynk na dół.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 9:30 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
:shock: :shock: :shock:
też trzymam kciuki, jak przeczytałam zaczęłam się nawet zastanawiać czy dzisiaj aby nie jest 1 kwietnia :roll:
żenada, zajęli by się swoją pracą panowie policjanci


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 9:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
golanmac napisał(a):
A jak Ci się mówi, że ludzie są coraz bardziej pojebani i trzeba uważać na to co się pisze, to nie wierzysz.

Ten opis zrobiłem chyba z 6 lat temu na 321…, zresztą, potem żałowałem, że go napisałem, ale było już za późno, gdyż poszedł w ”świat”. Gdzieś podświadomie przeczuwałem, ze kiedyś wróci jak bumerang.
Z drugiej strony, czy o to chodzi abyśmy się bali co kolwiek napisać, bo ktoś to określi jako nawoływanie do łamania prawa?
Olga napisał(a):
Chief, mówili, co Ci grozi?

PrT napisał(a):
Ale czego właściwie chcieli?

Na razie jest sprawa na etapie wyjaśniania złożonego przez TPN zawiadomienia o nawoływaniu do popełnienia przestępstwa.
Olga napisał(a):
Jako przewodnik też możesz mieć kłopoty przez to?

Trudno powiedzieć, mogę np. nie dostać licencji TPN.
agata g napisał(a):
żenada, zajęli by się swoją pracą panowie policjanci

Policja nic nie jest temu winna. Dostali zawiadomienie, więc muszą sprawę sprawdzić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 10:15 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2011 7:39 am
Posty: 227
Lokalizacja: Murzasichle
chief napisał(a):
Dostali zawiadomienie, więc muszą sprawę sprawdzić.

Wystaw fakturę i jako obalacze mitu przejdź się z nimi na Kominiarski sprawdzić lokalizację gniazda orła. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 10:25 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
raffi79. napisał(a):
Kominiarski jest obłożony kamerami

Jak sama nazwa wskazuje - tam wyłącznie w kominiarce :wink:

chief napisał(a):
Na razie jest sprawa na etapie wyjaśniania złożonego przez TPN zawiadomienia o nawoływaniu do popełnienia przestępstwa.

Przestępstwa? Każde złamanie przepisów TPN jest od razu w ten sposób traktowane?
Oj, chyba ktoś Cię musi bardzo nie lubić...

Gdyby mimo wszystko sprawa nie rozeszła się po kościach, rzeczywiście
PrT napisał(a):
idąc tym tropem rozumowania to Włodka już dawno powinni zamknąć

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 10:38 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
chief napisał(a):
Z drugiej strony, czy o to chodzi abyśmy się bali co kolwiek napisać, bo ktoś to określi jako nawoływanie do łamania prawa?

Jakby nie patrzeć i coby o tym prywatnie nie sądzić, to z formalnego punktu widzenia jest to właśnie łamanie prawa i nic na to nie poradzimy. To jedno.
Druga kwestia jest taka, że oprócz "życzliwych" społeczników istnieją także pozytywni idioci, jak Kolega Irek z podlinkowanego wyżej http://www.portalgorski.pl, którzy mimo niewątpliwie szczerych chęci potrafią zaszkodzić wcale nie mniej niż "życzliwi".
Nie wiem, czego Kolega Irek oczekiwał, ale niewątpliwie tym co napisał, chcąc - nie chcąc po części sprowokował a po części zobligował TPN do przekazania sprawy policji.
Tym bardziej jest to zachowanie głupie, że szanowny Komendant Straży Parowej, choć w mocno oficjalny sposób, to jednak dał wyraźnie do zrozumienia że wolałby sprawie ukręcić łeb załatwiając ją między sobą, niestety hardy i twardy Irek nie dał mu tej szansy i tym samym nie pozostawił wyboru, i w rezultacie teraz, Kolega Chief ma mam nadzieję niewielkie, ale zawsze kłopoty ...

P.S.
Jakby sprawy potoczyły się źle (czytaj - grzywna) - to zawsze można zrobić jakąś zrzutę.
Efektu trudno przewidzieć, ale przynajmniej dowiemy się jak wielu z nas jest "bez winy" :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 10:51 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Madness napisał(a):
Kogo?

cśśśś... ;)
raffi79. napisał(a):
Ja jakiś czas temu pisałem że niektóre rejony pilnują a Kominiarski jest obłożony kamerami tak jak inne rejony Tatr.
Week gonili osoby które zjeżdżały z Beskidu. Jeden stał na Beskidzie i przez lornetkę dawał cynk na dół.

Faszyści...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 11:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
A czy ktoś kiedykolwiek w ogóle z tego opisu skorzystał. W dobie Komendanta Wlazło trzeba być wyjątkowo bezmyślną jednostką aby pchać się na te dwie naznaczone przez orły góry.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 11:25 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Mam wątpliwości czy są w stanie udowodnić, że popełniłeś te wykroczenia. No bo niby jak? Mają nagrania sprzed lat i nagle sobie przypomnieli? Po drugie cały ten cyrk z nawoływaniem do popełnienia wykroczenia. Zdaje się, że i tu ich oskarżenie jest grubymi nićmi szyte...

Prawnie pewnie nie mają szans stąd tylko "proszą".

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 11:35 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Jasne.. tylko do niedawna Kominiarski Wierch był udostępniony, a osoby które tam były legalnie żyją i mają się dobrze... więc dlaczego mają teraz nie opowiadać o tym co było kiedyś? Jak np. Basia opowiem nam o swojej wycieczce na Kominiarski sprzed lat to już będzie nawoływanie do przestępstwa?

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 11:57 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Po pierwsze to raczej nie jest przestępstwo a wykroczenie. Po drugie to jeśli napisałeś to 6 lat temu to sprawa jest raczej już przedawniona. Poza tym zawsze możesz powiedzieć że to relacja z wejścia 30 lat temu. Po czwarte jakie mają dowody że w ogóle tam byłeś, bo zawsze możesz powiedzieć że to opis fikcyjnej wycieczki, na podstawie np. przewodnika WHP.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 12:10 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Drodzy "wujkowie dobra rada".
Po pierwsze jestem przekonany że Kolega Chief nie jest tak głupi i nieodpowiedzialny żeby samemu nie wiedzieć co powinien w tej sytuacji zrobić.
Po drugie, temida jest ślepa, i udowadnianie że białe nie jest białe, albo jak kto woli walenie ściemy, ma sens tylko wtedy gdy mamy 100% pewność że nikt się w tej ściemie nie połapie, ponieważ inaczej istnieje poważna szansa że dostaniemy w dupę dwa razy więcej i dwa razy mocniej.
Niestety często jest tak, że przyznanie się do błędu, połączone ze zrozumieniem tegoż błędu, jak i niską szkodliwością społeczną, przynosi lepszy efekt niż najlepsza popelina.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 12:33 am 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
cytat:
W chwili obecnej jedynie proszę Państwa, aby z Waszych stron internetowych usunąć wszelkie informacje na temat nielegalnego poruszania się poza wyznaczonymi szlakami w strefie ochrony ścisłej (Kominiarski Wierch) na terenie TPN. W przypadku nie usunięcia tych informacje, które w jawny sposób obrazują, że łamiecie obowiązujące przepisy prawa w strefie ochrony ścisłej na terenie parku i nawołujecie do łamania prawakoniec cytatu

A Sienkiewicz w "W pustyni i w puszczy" zabił rękami Stasia lwa (siebie utożsamiając), podobnie jako Wołodyjowski kilku też podziabał... No to niech policja ściga mordercę, bo napisał, że jest mordercą. A jako dowód to zdjęcie jakiegoś trupa można podrzucić...

Opamiętajcie się!!! To, że ktoś coś napisał, nie dowodzi, że to zrobił!!!! Dlatego na forach możemy pisać co zrobiliśmy i nic to nie znaczy. Bo czy na prawdę to zrobiliśmy ???

I dlatego piszą, że w chwili obecnej to jedynie proszą, aby usunąć to co się napisało.

Oczywiście, każdy w zeznaniu może powiedzieć, że tam był. Ale dokąd nie powie, to tylko pisał na podstawie swojej wyobraźni, jak Sienkiewicz....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 12:44 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
krzyss napisał(a):
cytat:
W chwili obecnej jedynie proszę Państwa, aby z Waszych stron internetowych usunąć wszelkie informacje na temat nielegalnego poruszania się poza wyznaczonymi szlakami w strefie ochrony ścisłej (Kominiarski Wierch) na terenie TPN. W przypadku nie usunięcia tych informacje, które w jawny sposób obrazują, że łamiecie obowiązujące przepisy prawa w strefie ochrony ścisłej na terenie parku i nawołujecie do łamania prawakoniec cytatu


Jedno jest pewne - autor tego tekstu zacytowanego przez krzyss to dobrego polonisty w szkole nie miał...

Komendant?

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 1:16 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Konfidenckie kurestwo w gościa wlazło i nie wylazło


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 7:52 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2195
To jest wszystko wina Tuska!
Jezu, teraz mnie zamkną.

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 10:47 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
golanmac napisał(a):
Jakby nie patrzeć i coby o tym prywatnie nie sądzić, to z formalnego punktu widzenia jest to właśnie łamanie prawa i nic na to nie poradzimy. To jedno

Nie do końca jest to takie pewne i sprawa mocno dyskusyjna. W każdym razie jest wiele argumentów na obronę. M.in. oficjalnie sprzedawane przewodniki z trasami nieznakowanymi, taż w rejonach nieudostępnionych, czy choćby to:
http://wydawnictwa.tpn.pl/ksiazki?product_id=67
gdzie:
Cytuj:
Opracowanych zostanie łącznie 500 jaskiń. Dla każdej z jaskiń podana jest droga dojścia

Wydane przez TPN. Są tam dojścia do jaskiń niedostępnych zarówno turystycznie, jak i taternicko. Więc pytanie, czy ta pozycja nie może kogoś skłonić do odwiedzenia tamtych rejonów?
golanmac napisał(a):
Po pierwsze jestem przekonany że Kolega Chief nie jest tak głupi i nieodpowiedzialny żeby samemu nie wiedzieć co powinien w tej sytuacji zrobić.
Po drugie, temida jest ślepa, i udowadnianie że białe nie jest białe, albo jak kto woli walenie ściemy, ma sens tylko wtedy gdy mamy 100% pewność że nikt się w tej ściemie nie połapie

Zgadza się. Nie mam zamiaru wypierać się tego, że na Kominiarskim byłem, bo jak zamieściłem opis, to znaczy, ze byłem i tez to powiedziałem policjantowi.

Oczywiście, mam też swoja linie obrony, choćby to, że na Kominiarzu byłem z początkiem lat 90-tych, czyli ponad 20 lat temu. Czy można kogoś ukarać za złamanie przepisu Parku z przed 20 lat?... sie zobaczy.
Co do samej publikacji, to faktycznie, zrobiłem to na Forum 321, jednak już od paru lat, tego opisu sie na tamtym forum nie znajdzie, więc trudno jest mnie posądzać o jakieś nawoływanie, tym bardziej, że przed tekstem podałem wyraźna informację:
Cytuj:
1. Kominiarski Wierch jest wyłączony z ruchu turystycznego zarówno latem, jaki i zimą

2. Za naruszenie przepisów grozi kara pieniężna

3. Wariant ten jest typowo zimowy, w warunkach bez śnieżnych nie prowadzi tamtędy żadna ścieżka, ani perć, trasa jest w dużej części zarośnięta malinami, pokrzywami, sporo powalonych , omszałych drzew, więc dla uszanowania przyrody, nie robienia nadliczbowych niepotrzebnych perci prośba, aby ten wariant sobie odpuścić (są inne wyraźne, ciekawsze)

W późniejszym czasie tez już kilka krotnie pisałem, że zamieszczenie tego opisu, z mej strony było błędem.

Na Portalu Górskim, nie ja ten opis zamieściłem i nie mam tam też uprawnień administratora/moderatora, aby go zdjąć. Zapewne gdybym poprosił Irka, to by to zrobił, jednak daje jemu wybór, gdyż jest to jego portal, choć zdaje sobie sprawę, że i mnie się przy tym może oberwać. Zresztą Irek się konfrontacji, także sądownej nie boi, gdyż ma sporo inszych rzeczy na obronę. Gdyby się bał, to by to usunął. Jeśli jest na tyle zdecydowany i ma na tyle odwagi, aby zrobić stracie z TPN-em, to ja mu w tym przeszkadzać nie będę, gdyż moim zdaniem ma rację, że ten opis nie jest żadnym nawoływaniem, do czego kolwiek. Może być to dość przełomowa sprawa, gdzie jak TPN przegra, to sporo straci, gdyż nie będzie miał więcej możliwości straszenia inszych, a na dzień dzisiejszy ma, gdyż ludziska boją się straszeniem Sądem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 11:10 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Spotkałem się z informacją, że najbardziej strzeżoną tajemnicą TPN jest to, że od dłuższego już czasu na Kominiarskim żadnego orła czy też pary orłów już nie ma. :roll:
Jaka jest prawda, Bóg raczy wiedzieć?

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 11:14 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Ja w tym wszystkim nie rozumiem czemu nie możecie / Irek nie może tego zdjąć.
Upór wydaje mi się bezsensowny.

Grozi Wam kara pieniężna w wysokości około 600 zł, kolega tyle zapłacił jakieś 4 lata temu kiedy poszedł z grupą w teren nie udostępniony turystycznie (Mały Kościelec granią - zimą).
Kolega też jest przewodnikiem tatrzańskim i też się spierał z władzami TPN, skończyło się na procesie w Nowym Targu przed tamtejszym sądem.
W dalszej działalności przewodnickiej mu to nie przeszkodziło, aczkolwiek chyba były jakieś pisma od TPN do Urzędu Marszałkowskiego.
Szczegółów nie znam.

Znalazłabym tysiąc sposobów aby wydać te pieniądze na bardziej ciekawy cel.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL