Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:26 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 11:39 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Basia Z. napisał(a):
Upór wydaje mi się bezsensowny.


Konia sprzedam, krowę zastawię, ale miedzy nie oddam.
Basia Z. napisał(a):
kolega tyle zapłacił jakieś 4 lata temu kiedy poszedł z grupą w teren nie udostępniony turystycznie

Ale kolega poszedł i został złapany a chief, owszem był, ale dawno, może nawet wtedy gdy jeszcze było wolno a ten zarzut, że publikując opis zachęca do wchodzenia na Kominiarski jest normalnie śmieszny i jeżeli TPN chce być konsekwentny to powinien w pierwszym rzędzie zniszczyć całą swoją bibliotekę, wszak przecież są tam książki i inne pisma pewnego groźnego "zbrodniarza", niejakiego Witolda Paryskiego, który opisał haj do prawie wszystkich miejsc w Tatrach Wysokich dojść a inny "zbrodniarz", niejaki Cywiński, pouzupełniał to czego Paryski nie opisał.

Mnie się wydaje, że chiefowi TPN i jego Wlazło mogą podskoczyć a jeśli w przypadku ew. dojścia do sprawy nie pożałuje na bystrego adwokata to TPN zostanie ośmieszony.

A pan Wlazło zamiast ryć po forach górskich niech się zajmie raczej tym, do czego został zatrudniony, czyli do zadbania o to aby ludzie nie śmiecili, nie wydzierali się, nie łazili z uruchomionymi na cały regulator radiami czy innym elektronicznym badziewiem itd itd

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 11:44 am 
Swój

Dołączył(a): Pt lut 03, 2012 4:40 am
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków - Katowice
chief napisał(a):
http://www.portalgorski.pl/forum/read.php?1,20863


Wlazlo to twardy zawodnik, "nie ulatwia" pracy TOPRowcom, nie mowiac o turystach i taternikach...

Basia Z. napisał(a):
Mały Kościelec granią - zimą


to akurat tam gdzie Wlazlo patrzy przez lornetke siedzac pod wyciagiem na Gasienicowej :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 12:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
chief napisał(a):
golanmac napisał(a):
Jakby nie patrzeć i coby o tym prywatnie nie sądzić, to z formalnego punktu widzenia jest to właśnie łamanie prawa i nic na to nie poradzimy. To jedno

Nie do końca jest to takie pewne i sprawa mocno dyskusyjna. W każdym razie jest wiele argumentów na obronę. M.in. oficjalnie sprzedawane przewodniki z trasami nieznakowanymi, taż w rejonach nieudostępnionych, czy choćby to:
http://wydawnictwa.tpn.pl/ksiazki?product_id=67
gdzie:
Cytuj:
Opracowanych zostanie łącznie 500 jaskiń. Dla każdej z jaskiń podana jest droga dojścia

Wydane przez TPN. Są tam dojścia do jaskiń niedostępnych zarówno turystycznie, jak i taternicko. Więc pytanie, czy ta pozycja nie może kogoś skłonić do odwiedzenia tamtych rejonów?

Tylko nie srajcie przy okazji innym. Plis!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 12:27 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Markiz napisał(a):
że najbardziej strzeżoną tajemnicą TPN jest to, że od dłuższego już czasu na Kominiarskim żadnego orła czy też pary orłów już nie ma.


Jest orzeł. Koleżanka moja prowadzi badania i potwierdzono że tego roku były młode.
Na pewno nie ma na Giewoncie.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 12:33 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Basia Z. napisał(a):
Ja w tym wszystkim nie rozumiem czemu nie możecie / Irek nie może tego zdjąć.
Upór wydaje mi się bezsensowny.

Jeśli chodzi o mnie, to juz pisałem, że nie mam żadnych praw administratora do Portalu Górskiego, tym bardziej, że też tego opisu osobiście tam nie umieszczałem. Decyzje o usunięciu lub pozostawieniu, musi podjąć Irek. Jedynie co, to że pisząc ten opis poświadczyłem, że tam byłem, łamiąc prawo.
Co do bezsensowności tej decyzji, to wcale tak nie jest. Na początku, gdy pojawił się ten list Wlazły, to nie za bardzo rozumiałem Irka, o co mu chodzi i dlaczego po prostu nie usunie tego opisu, tym bardziej, ze ten list nie miał charakteru publicznego.
Teraz bardziej go rozumiem, ze prawdopodobnie chodzi mu o zwykłe zasady oceniania kogoś przez Park. Jeśli TPN wydaje i uczestniczy w sprzedaży publikacji, w których są zawarte informacje o terenach niedostępnych, gdzie te informacje jak najbardziej mogą dla kogoś być zachętą i ułatwieniem takowej penetracji i nie widzi w tym nic złego, to, dlaczego Irka i mnie, traktuje, jako przestępców? Cos tutaj jest nie tak.
Niestety, ale daje się zauważyć dość niepokojące działanie Parku, które ściga maluczkich, a dużych zostawia w spokoju. Przepisy prawa stosują wybiórczo. Np. TPN, chce ukarać osoby, które puściły fajerwerki w sylwestra na Giewoncie (i słusznie), czy biwakowiczów na Stołach. Jednocześnie kompletnie nic nie zrobił w stosunku do osób, oświetlających Giewont w rocznice śmierci JP2, którzy też łamali prawo, a przeca złapanie ich, czy ustalenie tożsamości, byłoby banalne.
Moim zdaniem Irek stawia się, gdyż nie chce, być traktowany, jako ten maluczki, gdzie się tupnie nogą, a on już się boi i ucieka. Prawdopodobnie stać go na wynajęcie dobrych adwokatów, więc nie widzi obaw. Irka nie tyle wkurzył sam list, ale jego forma, ze go ktoś potraktował, jako przestępcę. Jakby to powiedzieć, trafiła kosa na kamień.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 12:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Nie no sorry, co Was to dziwi?
Kolo dostał info, że jest opis nielegalnego przejścia i co miał zrobić? Olać? Jakby olał to by zrobiła się chryja, że olał. Napisał list żeby gość ściągnął to z sieci, bo nie chciał żadnej masakry robić. Ot, problem zniknie. Z pewnością był przekonany, że takie posunięcie przyniesie zamierzony i oczekiwany przez niego skutek. Niestety, ku jego zdziwieniu, stanęło okoniem. No ja osobiście bym się wkvrwił. Teraz już nie byłoby zmiłuj. Jak ja chcę rozegrać to pokojowo, a oni mnie tak, to ja ich tak... Zwyczajnie olali gościa. To jakby ktoś przyszedł i nasrał mi w domu, a jakbym go poprosił żeby to sprzątnął, to powiedziałby mi żebym się wypchał. Musicie zrozumieć gościa, postawić się w jego sytuacji. Ja się zupełnie nie dziwię tej sytuacji.

Co jest zadziwiające, to to, że jak naczelnik Parku postanowił usunąć krzyż z Rysów, to oczywiście byliście za. Teraz jak kolejny raz podważono czyjś autorytet, to jesteście przeciw. Super!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 12:51 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
kilerus napisał(a):
Tylko nie srajcie przy okazji innym. Plis!

Jak mamy kogoś osrywać, gdy TPN, sam miał wpływ na tą publikacje o jaskiniach i jej rozpowszechnianie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 12:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Ale ktoś to napisał (w sensie człowiek), to raz, a dwa, że taka argumentacja prowadzi prosto do WC.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 1:00 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Eee tam, przesadzasz Kiler (no chyba, że prowokujesz). Jak cizio taki mocny to niech popróbuje coś zrobić aby te koniowozy z drogi do Morskiego Oka pousuwać a raczej zdelegalizować ich tam funkcjonowanie. Czy by to się mu udało? W życiu!!! Te konie to polityczna sprawa!
Cizio takiemi "aferami" jak tu opisana leczy swoje kompleksy. Bo tak naprawdę to nic nie może. Światełka na Giewonicie w rocznicę - no i szef - "panie W., wicie, rozumicie... nie widział pan (a całe Zakopane widziało, jeśli tylko mgły nie było). samochodzik do Moka ma mieć przepustkę - panie W., wicie, rozumicie, nie mogę odmówić bo to..... Uganiać się za bachorami wyrzucającymi do rowu papierki po snikersach na drodze do Moka - niehonorna sprawa - wielki pan komendant kontra gówniarze lub hołota (nie tylko dzieciaki śmiecą). No to cała artyleria została wymierzona w chiefa i Irka.

Nic nowego - w Polsce zawsze rozgrzeszano winnych, karano niewinnych i nagradzano postronnych.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 1:23 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Kiler - jeśli napiszę na jakimś forum, że w Krakowie na Rynku, koło Sukiennic widziałem prostytutki, to czy ja jestem naganiaczem do burdelu lub zgoła piewcą ku.rewstwa?

PS.
Panie W.
Byłem na Kominiarskim, nawet kilka razy. A także na Opalonym Wierchu, Miedzianym, Liptowqskich Murach, Wołoszynie, Koszystej i jeszcze paru innych miejscach. A jak będę miał ochotę to pójdę jeszcze raz. Chyba trafię, a jeśli nawet zapomniałem to mam kilka legalnie wydanych książek, w których jest dokładnie to opisane. Mogę nawet podać nazwę, nazwisko autora, nr ISBN, nr strony i wiersza.
I co? Naśle Pan na mnie policję? Że to niby innych namawiam?
A jeśli pójdę np. na te Miedziane i Pan mnie złapie, to bez szemrania zapłacę mandat. Tylko błagam - bez wygłaszania moralizatorskich gadek! To zbyteczne, sam je sobie mogę wygłosić, jak mniemam, znacznie lepiej niż by to Pan zrobił.
I jeszcze jedno, Panie W. - osobiście prezentuję pogląd, że jeśli dyrekcja TPN czegoś zabrania, to należy tego przestrzegać, nawet wtedy jeśli nie za bardzo rozumiem, dlaczego się zabrania, może brak mi wiedzy. Ale cholernie nie lubię jak ktoś wygłasza publicznie, jako osoba urzęddowa takie farmazony, że to niby się kogoś namawia.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 2:22 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
kilerus napisał(a):
Kolo dostał info, że jest opis nielegalnego przejścia i co miał zrobić? Olać?

We wcześniejszych postach, starałem sie uwidocznić problem, co to jest namawianie, do czegoś tam, poprzez porównanie. Jeśli pozycja o jaskiniach niedostępnych turystycznie i taternicko, firmowana i popierana przez TPN, gdzie są zawarte informację m.in. o przebiegu ścieżek dojściowych, które nie powinny być ujawniane osobom ”nieuprawnionym”, ze względu na to, że ktoś może się posłużyć tą informacja do łamania prawa, nie jest nawoływaniem do tegoż łamania, to równocześnie zawarte informacje na Portalu Górskim, nie jest nawoływaniem do popełnienia przestępstwa.
Pan komendant, nie powinien wysyłać listu, w którym zostały zawarte groźby karne, gdyż tym samym równocześnie określił Irka, jak przestępcę, któremu daje łaskę na poprawę. To właśnie mogło wkurzyć Irka, który przestępcą się nie czuje, zdejmując opis, tylko by potwierdził, że nim jest. Jak już, to list, proponujący usunięcie opisu, ze względów na dobro przyrody, bez zastraszania Sądem i policją. Przypuszczam, ze wtenczas Irek by ten opis usunął bez problemu.

Już sam wcześniej pisałem, ze ten opis Kominiarza, był moim błędem i czymś złym. Dzisiaj bym go nie napisał. Jednak to, ze coś jest złe, wcale nie oznacza, że jest równocześnie przestępstwem karnym i o to właśnie chodzi.
Zarówno Irek, jak i ja, nie czujemy się przestępcami, choć uważam, ze popełniłem błąd.
Osobiście, sam jestem w dość niezręcznej sytuacji, gdyż bardzo szanuje struktury TPN-u i ich działalność i głupio mi wchodzić akurat z nimi w spór, tym bardziej, ze będę musiał bronić czegoś, co sam określam, jak błąd z mej strony. Równocześnie uważam, że mam prawo publicznie wyrażać własna opinię/ocenę na różne tematy i nie chce czasów, gdzie ktoś będzie mnie potem z tego tytułu ścigał, za łamanie prawa. Ty Kilerus tego chcesz?
kilerus napisał(a):
Ale ktoś to napisał (w sensie człowiek), to raz, a dwa, że taka argumentacja prowadzi prosto do WC.

Czy uważasz, ze WC, wydał swe pozycje przewodnikowe niezgodnie z prawem, ze jest przestępcą?
Jak dla mnie WC, czy autorzy o jaskiniach, inni autorzy przewodników, czy opis Kominiarza, nie są przestępstwem, co nie znaczy, ze przez określone środowiska, nie jest to uważane jako coś negatywnego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 3:40 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
Jak Tobie jeszcze raz ktoś z TPN-u nakaże (poprosi) o usunicie opisu drogi (opisu - nie namawiania do chodzenia tam), to pokaż im poniższe :lol:

Czy aby TPN też czegoś nie promuje i nie podaje instrukcji jak coś niszczyć i zabijać???

A ponadto Ty napisaleś to za wlasne pieniądze, a TPN za NASZE 20 tysięcy !!!!

http://nanarty.sport.pl/narty/1,129746, ... xSport2img


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 4:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Używacie argumentu, że gdzie indziej biją murzynów. Nic to Wam nie da.


I nie ważne co ja na ten temat sądzę. Mnie tez się nie podoba wiele spraw.
Po prostu najlepiej się nie chwalić i tyle!

Dobra zagram ostro:
Czemu Irek nie chce ściągnąć opisu? Bo polepsza mu oglądalność. Nagania ludzi. Jak opis zniknie, to spadnie mu ranking. Szkoda by było co nie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 4:31 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
kilerus napisał(a):
Kolo dostał info, że jest opis nielegalnego przejścia i co miał zrobić?

Nie dostał info że są rozprowadzane książki z nielegalnymi opisami ? Co prawda jeden gość już nie żyje ale drugi jak najbardziej żyje i wydaje kolejne opisy nielegalnych tras. Ci co je drukują i ci co rozprowadzają też żyją. Oni to robią za kasę, a z konfidentem i TPN się nie dzielą. To czemu tym się nie zajmie najpierw ? A może jednak się z nim dzielą oficjalnie albo nieoficjalnie. Warto by to sprawdzić. I dlatego typ taki zacietrzewiony bo jak mniej książek się sprzeda bo darmowe opisy w sieci to mniej lewej kasy dostanie ? Ciekawe co by wyszło jakby skarbówka dokładnie skonfrontowała jego dochody z majątkiem.


Ostatnio edytowano Wt mar 26, 2013 4:34 pm przez trekker, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 4:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Czyli jednak inni biją murzynów?

Ja to rozumiem, ale co w związku z tym? Nic to nie zmienia, ze winien!

Jak się spytają czemu Pan nie zareagował, to co on powie? "Eeee, bo WC publikuje."???


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 4:36 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Winien ? Narazie to z tego co chief pisze to mu nawet żadnych zarzutów nie postawili. Nawet jak mu jakieś postawią to też jeszcze nie będzie znaczyło że winien bo o tym dopiero sąd zadecyduje. To że jakiś typ na ciebie w jakiejś sprawie nakablował to wcale nie znaczy że on ma pojęcie o prawie i może się okazać że to co jemu się wydawało za nielegalne w Polsce jest legalne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 4:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Wiesz co to jest przenośnia?

A jakby zamiast chwalić się taką wiedzą po prostu zamknąć pysk? Nie byłoby lepiej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 5:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
W owym mailu jest mowa o tym, że łamią prawo ponieważ poruszają się poza wyznaczonymi szlakami i nawołują do tego. A nie tylko o samym opisie wejścia. Zatem całkowicie rozumiem irytację Irka, ponieważ on się tam nie porusza, a jedynie zamieścił opis na portalu. Z opisu również nie można wnioskować, że chief się tam porusza. Nie złapano ich przecież za rękę za barierką na Polanie Stoły, a jedynie znaleziono opis wejścia, który może pochodzić z dowolnego okresu czasu. Wynika z tego tylko, że chief kiedyś tam był. A przecież kiedyś Kominiarski Wierch był również dopuszczony turystycznie.
Chodzi tylko o to, czy opis jest nawoływaniem do łamania parkowych przepisów.
Szczerze mówiąc nie znam nikogo ani nie słyszałem nigdy żeby ktoś z tego opisu w praktyce skorzystał. Zwłaszcza teraz kiedy jest to, poza Giewontem, najpilniej strzeżona góra w TPN. Kto rozsądny będzie ryzykował sfotografowanie, konfrontacje z ostrą bronią strażników czy w najlepszym przypadku rozjechanie przez strażnicze skutery śnieżne :)


Co do tego, że park wybiórczo stosuje swoje przepisy każdy zorientowany przecież wie. Wystarczy zestawić ze sobą przypadki wlepiania mandatów za wspinanie się na północnej ścianie Giewontu z brakiem reakcji na coroczne światełko kawałek obok.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 6:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
kilerus napisał(a):
Jak się spytają czemu Pan nie zareagował, to co on powie?

A jak ktoś go spyta, dlaczego Pan nie zareagował na publikację o jaskiniach, gdzie są upublicznione opisy dojścia do miejsc w terenie nieudostępnionym?, co więcej, jak to możliwe, że TPN ma w tym współudział w propagowaniu tej publikacji?... to, co on odpowie? Przeca ta publikacja jest zachęta dla amatorów jaskiń, aby zobaczyć wyjątkowe walory przyrodnicze, których w udostępnionych miejscach nie zobaczą. Podawanie informacji, wcale nie musi oznaczać zachęcania kogo kolwiek do czegoś tam.
W Dol. Chochołowskiej już dwukrotnie miałem zapytanie przez mijające mnie osoby, którędy dojść do Szczeliny Chochołowskiej, a nie byli to taternicy. Taka publikacja jest dla nich jak najbardziej bezcenną informacją w wyniku której może dojść do złamania prawa.

Nie odpowiedziałeś mi na pytanie, czy uważasz, ze przewodniki WC, sa wydane z naruszeniem prawa?
Czy naprawdę uważasz, że WC, nie miał ”poważnych rozmów” z TPN, czy TANAP o swych publikacjach?... zapewne miał i to spore.
Kiedyś rozmawiałem z Tadeuszem Szczerbą o jego (i Kunickiego) przewodniku po Zachodnich Tatrach Polskich i sam mi powiedział, że miał takie naciski ze strony TPN-u, że zrezygnował z umieszczenia nieznakowanych tras (poza małymi wyjątkami).


Ostatnio edytowano Wt mar 26, 2013 6:34 pm przez chief, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 6:28 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
kilerus napisał(a):
A jakby zamiast chwalić się taką wiedzą po prostu zamknąć pysk?

Naprawde uważasz, że te opisy zimowe robiłem, aby się pochwalić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 6:52 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
kilerus napisał(a):
I nie ważne co ja na ten temat sądzę. Mnie tez się nie podoba wiele spraw.
Po prostu najlepiej się nie chwalić i tyle!


No teraz to pojechałeś! Od razu mi się przypomniały czasy, z mojej pamięci z pierwszek połowy lat 50-ych gdy w Tatrach WOP-iści (dla młodszych - WOP - Wojska Ochrony Pogranicza) czaili, często w cywilnym ubraniu, czy ktoś przypadkiem nie ma i używa przedwojennej mapy Tatr w skali 1:25 000, uważanej jako wojskowa czyli "tajno - wojenna - przed obejrzeniem spalić". Szczególnie poszukiwane było wydanie z końca 1938 roku z nowymi granicami po zajęciu przez Polskę rejonu Jaworzyny Tatrzańskiej - to traktowano jako prowokację polityczną i wychwalanie złowrogich rządów sanacji.

Gdyby tylko to! W końcu można mapę oglądać w cichym zakątku np. kiblu, czyli nie chwalić się, były jednak i inne "atrakcje"! Np takie, że nie wolno było wchodzić, nawet szlakiem, na żaden szczyt ani przełęcz graniczną i w ogóle dotknąć butem granicy, poza odcinkiem Kasprowy Wierch - Sucha Przełęcz. I ten zakaz wcale nie był na papierku, przestrzegania jego pilnowały posterunki WOP z pepeszą i ostrą amunicją - nad Czarnym Stawem nad Morskim Okiem siedzieli w okolicy krzyża. Więcej - nie wolno było zrobić zdjęcia, na którym byłby widoczny choć kawałek Słowacji, jak funkcjonariusz zauważył taką zbrodnię to jeśli był w dobrym humorze to tylko wyjmował film z aparatu, jeśli w złym a przyłapał delkwenta n[. na Kasprowym to zwoził go w dół do wiadomej instytucji.

Ponieważ w komunie wszystko było śmieszne, to jednocześnie w sprzedaży były mapy całych Tatr tylko w skali 1 : 50 OOO, w Zakopanem w każdym kiosku można było kupić pocztówkę z Krywaniem w roli głównej a w Czechosłowackim Ośrodku Informacyjnym w Warszawie można było legalnie kupić bardzo fajną mapę w skali 1 : 25 000 z każdą nawet nie znakowaną ścieżynką. Największy ubaw był z tymi WOP-istami w cywilu - mieli wojskowe kamasze na nogach i można było ich rozpoznać na odległość. W dodatku do WOP na południowej granicy brano chłopaków np. z białostockiej wsi i oni byli dość nieporadni ruchowo w Tatrach.

Wracając do mailu pana komendanta do Irka - gdyby facet choć trochę znał się na dyplomacji a chociażby miał trochę kindersztuby to by napisał miły list do Irka, w którym wyłuszczyłby, że TPN szczególnie zależy na spokoju na Kominiarskim, napomknąłby, że dyrekcja TPN zachowała się bardzo liberalnie po likwidacji Karty Taternika, że dyrekcji bardzo zależy na współpracy z środowiskiem taternickim itd itd i na końcu poprosił o usunięcie wpisu z forum. Na samym końcu by jeszcze zaprosił Irka na kawę przy najbliższej bytności w Zakopanem.

Marzyciel ze mnie? Wcale nie, trzeba piętnować takie zagrania bo jest ich w kraju w najrozmaitszych dziedzinach od cholery a jak będziemy, jak to doradza Kiler, siedzieć cicho to chamstwo będzie coraz bardziej chamskie i bezczelne.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 6:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
chief napisał(a):
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie, czy uważasz, ze przewodniki WC, sa wydane z naruszeniem prawa?
Czy naprawdę uważasz, że WC, nie miał ”poważnych rozmów” z TPN, czy TANAP o swych publikacjach?


Nic nie sugeruj. Odpowiem szczerze: nie wiem.

Kominiarski owszem był otwarty, ale zdaje się, ze nigdy tym wariantem.

chief napisał(a):
kilerus napisał(a):
A jakby zamiast chwalić się taką wiedzą po prostu zamknąć pysk?

Naprawde uważasz, że te opisy zimowe robiłem, aby się pochwalić?


Nie wiem, ale sądzę, że aspekt budowania swojego autorytetu miał tutaj pewne znaczenie.


Ostatnio edytowano Wt mar 26, 2013 7:07 pm przez kilerus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 7:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Markiz napisał(a):
Wracając do mailu pana komendanta do Irka - gdyby facet choć trochę znał się na dyplomacji a chociażby miał trochę kindersztuby to by napisał miły list do Irka, w którym wyłuszczyłby, że TPN szczególnie zależy na spokoju na Kominiarskim, napomknąłby, że dyrekcja TPN zachowała się bardzo liberalnie po likwidacji Karty Taternika, że dyrekcji bardzo zależy na współpracy z środowiskiem taternickim itd itd i na końcu poprosił o usunięcie wpisu z forum. Na samym końcu by jeszcze zaprosił Irka na kawę przy najbliższej bytności w Zakopanem.


Też tak uważam.

Niestety kolejny raz potwierdzasz przekonanie, ze w Polakach siedzi wewnętrzna potrzeba walki z systemem.

Nie piszę tutaj po to żeby zupełną rację przyznać Komendantowi. Też uważam, ze można było "milej", ale jednocześnie nie podoba mi się jakieś buntowanie "w imię wyższych celów".

Trzeba było być ostrożnym. Peplacie, to macie!

I jeszcze raz powtarzam, ze argumentacja, że inni biją murzynów, raczej na nic Wam się nie zda. Wymyślcie coś lepszego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 7:06 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
kilerus napisał(a):
Niestety kolejny raz potwierdzasz przekonanie, ze w Polakach siedzi wewnętrzna potrzeba walki z systemem.


A to źle jak system głupi? No i dziękuję za "kolejny raz" - faktycznie, mam takie hobby - pisać co myślę o każdym idiotyźmie i elementarnym braku kindersztuby.

Tak nawiasem - amatorów aby nas kolejny raz chwycić za pysk nie brakuje.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 7:08 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
kilerus napisał(a):
Wymyślcie coś lepszego.

Ale po co ? Bicie murzynów to fajny sport :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 7:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Markiz napisał(a):
A to źle jak system głupi? No i dziękuję za "kolejny raz" - faktycznie, mam takie hobby - pisać co myślę o każdym idiotyźmie i elementarnym braku kindersztuby.

Pewnie, że nie, ale skoro odnosisz się do PRLu, to niejako sugerujesz, że należy kontynuować to podejście z tamtych lat i to mi się nie podoba.

Poza tym co jest idiotyczne w tym, ze Park chce ukrócić opisy z rezerwatów? Można napisać, że to jest wybiórcze traktowanie, ale nie można napisać, ze jest to idiotyczne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 7:19 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So sie 08, 2009 11:12 pm
Posty: 324
ale to wszystko k...wa chore.
Teraz się zacznie wielkie kasowanie wątków w wielu działach TG .
Nie wiem jaką miało by to skalę gdyby otworzyc góry jak leci...plus przed wejsciem na poczatku szlaku wyciąg z cennika akcji ratunkowej jako straszak a jednocześnie realny wydatek.
Pewnie to jakieś może 10 % tych co chodza na legalu zechce isc dalej....
Moze są jakies opracowania , publikacje , dane ....

Pytanie jak ma się to niszczenie przyrody przez tą garstkę ludzi w stosunku np nartostrad budowanych w górach o /Łomnicy nie wspomnę/

Ja wielokrotnie czytałem rózne opisy szlaków i co z tego....na Kominiarski nie poszedłem choć opis czytałem w kontekscie zagrożen lawinowych ... Każdy opis ma jakąś wartość...ale żeby był namawianiem ???

_________________
"Lawina bieg od tego zmienia, po jakich toczy się kamieniach"
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 8:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Ale napiszcie mi o co jest ta walka? O co walczycie? O to żeby móc chodzić poza szlakami? O to żeby móc te opisy publikować? O co chodzi?

Serio, ja bym bardzo chciał powspinać się na Giewoncie, ale nie sądzę żeby takie działania mi to przybliżyły. Sądzę, ze jest odwrotnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 8:16 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 24, 2011 3:54 pm
Posty: 27
kilerus napisał(a):
Nie no sorry, co Was to dziwi?
Kolo dostał info, że jest opis nielegalnego przejścia i co miał zrobić? Olać? Jakby olał to by zrobiła się chryja, że olał
Ten "kolo" dostał też raz i drugi info ode mnie, że samochody na drodze do Morskiego Oka wożą turystów za kasę. Zgłoszenie oczywiście przyjął, potwierdził też, że często ma informocje od turystów w tej sprawie i co się stało dalej? Ano nic. Minął rok, dwa i te same auta jak woziły tak nadal wożą turystów za grubą kase.
E. W. jest po prostu za cienki w uszach, aby pogonić tę bandę. A może mu się to opłaca?

Dobry przykład na to, że komendant należy do "myślących inaczej" dał (sam o sobie sic) rok temu na łamach "Tatr".
Z jednej strony opisuje, ze turysta, który zrzucił lawinę tuż przy terenie narciarskim z Kasprowego i wezłał na pomoc TOPR dostaje mandat, a z drugiej że ponad 100 osób (i dwa psy) złapała kamera w Wąwozie Kraków - nikt mandatu nie dostał :mrgreen:

Można to porównać do sytuacji, gdy policja np w Warszawie się chwali, że złapała złodzieja malucha - bo wpadł do rowu i go straż pożarna musiała z auta wyciągać, a w sprawie złodziei mercedesów (co dzień znika jeden) jest bezradna, mimo że wszystkie kradzieże ma nagrane na kamerach.


Ps. w masywie Kominiarskiego las jest rżnięty przez "Witowiaków", no ale im też E.W. nie podskoczy.


Ostatnio edytowano Wt mar 26, 2013 8:37 pm przez gulogulo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 8:24 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
kilerus napisał(a):
Nie wiem, ale sądzę, że aspekt budowania swojego autorytetu miał tutaj pewne znaczenie.

Bardzo sie Kilerus mylisz. Ostatnia rzeczą jest to, abym szukał autorytetu na forach dyskusyjnych. Są insze miejsca, gdzie ten autorytet musze pielęgnować.
Opisy zimowe były związane poniekąd z moimi przeżyciami i doświadczeniami w Tatrach, kiedy zaczynałem chodzić, to były czasy, gdy nie wielu miało dostęp do neta, ja w każdym razie nie miałem (o ile był wtenczas internet w Polsce). Nie było żadnych książek, żadnych informacji, z których mógłbym się dowiedzieć cos o zimie. Doświadczenie zdobywałem tylko i wyłącznie na własnych błędach i podpatrywaniu w górach inszych. Błędy były nieuniknione i je robiłem z tym, ze miałem na tyle szczęścia, ze nie poniosłem ich konsekwencji.
Potem zacząłem pisać na forach, gdzie tez zauważałem, ze jest sporo ludzi pytających się właśnie o przejścia, o miejsca niebezpieczne. Opisy zacząłem pisać tylko i wyłącznie z tego powodu, że chciałem tym osobom pomóc, aby przynajmniej nie popełniali tych błędów, co ja, bo mogliby mieć tego szczęścia mniej. Może to zabrzmi śmiesznie i nie popularnie, ale moją intencją była troska o te osoby, gdyż takie mam podejście do gór.
Jako że od dawna jestem zdania, ze osoby zaczynające (nie, początkujące) chodzić zimą, nie powinny się pchać w tereny lawiniaste, więc nastawiłem się tylko i wyłącznie na takie warianty, gdzie ryzyko lawin było bardzo ograniczone. Liczyłem też, ze przy tych opisach rozwinie się dyskusja temu poświecona, gdzie każdy doda cos od siebie.
Niestety, takich rejonów z ograniczonym zasięgiem lawin, przynajmniej w TPN, nie jest zbyt wiele, wiec włączyłem tez do opisu Kominiarki, który to wariant, oceniałem, jako ciekawy technicznie, gdzie sporo się można tam nauczyć i powiększyć swe doświadczenie. Jako, ze był w warunkach zimowych, więc uznawałem, ze przejście to nie wyrządza szkody przyrodzie (nawet pisałem, aby nie chodzić tamtędy w okresach bezśnieżnych).
W późniejszym czasie, na którymś z forum, chyba gropa.pl, była dyskusja o publikowaniu tras w terenach nieudostępnionych. Argumenty ”przeciw”, były na tyle mocne, ze mnie przekonały i od tamtej pory uważam część opisów, jako popełniony błąd.
Wracając jeszcze do budowania swej pozycji. Zawsze miałem świadomość, ze na forach są osoby lepiej znające ode mnie topografie, mające większą wiedzę na temat Tatr oraz będące lepszymi technicznie, wiec próba budowania, jakiej kolwiek pozycji z mej strony, byłaby śmieszna. Warianty, które opisywałem, sa na tyle banalne, że intencja chwalenia się tym, była by niepoważna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL