Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:32 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 8:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Markiz napisał(a):
Jaka jest prawda, Bóg raczy wiedzieć?

Też o tym słyszałam niemniej jakieś 6,5 roku temu będąc na Stołach widziałam lecącego ptaka o którym z bardzo dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć .że to był orzeł. Niestety nie nosiłam wtedy sprzętu fotograficznego więc nie mogłam niczego porównać. (jednakże sylwetka orła jest dosyć charakterystyczna)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 8:32 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Jeśli mnie pamięć nie myli, to podobne zdjęcie, tyle, że z tabliczką na Kominiarski W. wraz z czasem wejścia wisiało przed Chochołowską rok lub dwa lata temu. Głowy nie dam, ale za cholerę nie umiem się go doszukać w swoim archiwum, ale pewnie ktoś z Was ma.
Obrazek
A jeśli to prawda to niech se TPN najpierw porządek zrobi na swoim podwórku i nie zachęca ludzi do łamania prawa... zamiast oskarżać przyzwoitych obywateli

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 9:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
gulogulo napisał(a):
kilerus napisał(a):
Nie no sorry, co Was to dziwi?
Kolo dostał info, że jest opis nielegalnego przejścia i co miał zrobić? Olać? Jakby olał to by zrobiła się chryja, że olał
Ten "kolo" dostał też raz i drugi info ode mnie, że samochody na drodze do Morskiego Oka wożą turystów za kasę. Zgłoszenie oczywiście przyjął, potwierdził też, że często ma informocje od turystów w tej sprawie i co się stało dalej? Ano nic. Minął rok, dwa i te same auta jak woziły tak nadal wożą turystów za grubą kase.
E. W. jest po prostu za cienki w uszach, aby pogonić tę bandę. A może mu się to opłaca?


A może próbował, ale faktycznie jest za "cienki"?! A może jeszcze coś... Kto wie.

Ja nie neguję tego, ze TPN i Tanap ma swoje za uszami, ale na litość... O co ta walka? Co chcecie osiągnąć? Jakieś umartwianie się po opłaceniu 600zł kary?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 10:26 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
kilerus napisał(a):
O co ta walka? Co chcecie osiągnąć?

Zwykłą swobodę wypowiedzi w przestrzeni publicznej i aby ktoś nie straszył policja i Sądami i wmawiał, że ktoś do czegoś kogoś nawołuje, czy namawia. Ani, ja, ani Irek tego nie robimy, choć został zamieszczony opis. Tak samo nie robi tego WC, choć w jego przewodnikach sa opisy, tak samo nie robi tego książka o jaskiniach, gdzie tez sa tam opisy dojścia do jaskiń i nie robi tego wiele inszych pozycji, czy portali internetowych.
Jak Tobie odpowiada sytuacja, ze będziesz sie bał, co kolwiek powiedzieć/napisać, bo może być to potem wykorzystane przeciw Tobie, to Twoja sprawa, lecz innym takie coś nie odpowiada.

Jeśli, ktoś złamał przepisy Parku, wchodząc w teren nieudostępniony, to złamał prawo. Uważam, ze TPN ma prawo karać także tych, którzy np. w internecie umieszczają dowody tego przestępstwa, jeśli niepodważalnie świadczą o udziale w tym złamaniu prawa.
TPN może mnie oskarżać o złamanie prawa na Kominiarskim, gdyż swym opisem potwierdziłem to złamanie. Jeśli uzna, ze powinienem być ukarany za ten czyn, po ponad 20 latach od jego popełnienia, to trudno, zapłacę, choć logiczne jest, ze będę szukał przepisów prawa, które mówią np. o przedawnieniu. Jednak nie uważam, że ma prawo mnie oskarżać, ze nawołuję inszych do takowego łamania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 10:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
To napisz mi w takim razie po co jest ten opis? Po jakiego wała go udostępniacie? Co to ma na celu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 10:55 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
gulogulo napisał(a):
Ten "kolo" dostał też raz i drugi info ode mnie, że samochody na drodze do Morskiego Oka wożą turystów za kasę. Zgłoszenie oczywiście przyjął, potwierdził też, że często ma informocje od turystów w tej sprawie i co się stało dalej? Ano nic.

A właściwie to czego oczekiwałeś ?
Wiesz może jak udowodnić delikwentowi że wozi ludzi za kasę ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 10:57 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
golanmac napisał(a):
Wiesz może jak udowodnić delikwentowi że wozi ludzi za kasę ?

Prowokacja dziennikarska sie to nazywa czy jakoś tak...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 11:01 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
WILCZYCA napisał(a):
Prowokacja dziennikarska sie to nazywa czy jakoś tak...

Obawiam się że prowokacja dziennikarska w wykonaniu strażników TPN raczej nie ma wielkich szans powodzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 11:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Skoro ludzie narzekają na styl pisania komendanta, to raczej w dziennikarstwie się nie sprawdzi ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 11:06 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Ale w wykonaniu kogoś spoza regionu już szanse by wzrosły?
Generalnie mam swiadomośc że to walka z wiatrakami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 11:08 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
kilerus napisał(a):
Skoro ludzie narzekają na styl pisania komendanta, to raczej w dziennikarstwie się nie sprawdzi
Skoro ludzie narzekają na styl pisania komendanta, to raczej w dziennikarstwie się nie sprawdzi ;)


A onet czy wp czasem czytujesz :lol: :lol: :lol: ?

Moim zdaniem spoko ma szanse :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 11:19 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Kiler - wiesz o co mi chodzi? Aby się TPN nie kompromitował takimi listami jak ten do Irka Gosztyły. Bo ja miałem i staram się mieć nadal szacunek dla dyrekcji TPN, choćby za to w jaki sposób uregulowała sytuację prawną taterników po likwidacji Karty Taternika. Bo mogła przecież to rozwiązać tak jak dyrekcja TANAP, która zrobiła prezent dla zawodowych przewodników, ustanawiając dolny próg, czego efektem jest to, że prowadzi się faceta jak barana na postronku na Gierlach po łatwiutkiej drodze przez Próbę Wielicką. Drogę na której zdarzyło mi się iść z facetem pierwszy raz w Tatrach, w dodatku dość nieporadnego sprawnościowo, a nie miał najmniejszych problemów.
A ten list do Irka był w stylu - "ja tu jestem, k.urwa władza i mogę wam pokazać". I dlatego w pełni solidaryzuję się z Irkiem, że ten list opublikował. Jeżeli TPN chce prowadzić działania w kierunku ochrony środowiska, w sposób, który obraża środowisko, będące jego naturalnym w tym sosjusznikiem, to ja przestaję cokolwiek rozumieć.

A chief może być spokojny, bo mogą mu nagwizdać, bo niby jaki przepis on złamał?


PS.
A jeżeli TPN zakazuje sięwspinać po północnej Giewontu, to póki taki przepis istnieje to należy go uszanować a tymczasem co rusz ktoś to robi. To jest też działanie na szkodę środowiska taternickiego, bo utrudnia rozmowy w sprawie ew. uchylenia tego zakazu. To tak jak w Ewangelii - Oddajcie Bogu co boskie a cesarzowi co cesarskie.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 11:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
A ja tak sobie mysle że każdy jak chce o coś walczyc to własnym sumptem a nie czyimiś wykasowanymi wypowiedziami. I ze niezależnie od postawy TPN ten cały Irek nie miał prawa posłużyć się cheifem i że generalnie to również niezaleznie od konsekwencji zrobił mu świństwo i tyle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 11:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Markiz napisał(a):
Bo ja miałem i staram się mieć nadal szacunek dla dyrekcji TPN, choćby za to w jaki sposób uregulowała sytuację prawną taterników po likwidacji Karty Taternika. Bo mogła przecież to rozwiązać tak jak dyrekcja TANAP, która zrobiła prezent dla zawodowych przewodników, ustanawiając dolny próg,
Karta Taternika nie została zlikwidowana. Nie ma tylko obowiązku jej posiadania podczas wspinania w TPN.
Poza tym to żaden prezent dla taterników. Dolna granica II taterników w żaden sposób nie ogranicza. Nawet kursy chodzą na trudniejsze drogi.

Co do tego listu to gdy pierwszy raz go czytałem miałem wątpliwości czy na pewno to napisał Komendant Wlazło, a nie ktoś kto się pod niego podszywa. I nadal mam takie wątpliwości. Mimo iż do chiefa drzwi zastukała załoga G.

Markiz napisał(a):
To jest też działanie na szkodę środowiska taternickiego, bo utrudnia rozmowy w sprawie ew. uchylenia tego zakazu.
Może i utrudnia. Ale wydaje mi się, że powiedzieć bardziej "nie" niż dotychczasowe "nie" już się nie da. Mowa przecież o zimie.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 11:51 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
tomek.l napisał(a):
Poza tym to żaden prezent dla taterników. Dolna granica II taterników w żaden sposób nie ogranicza. Nawet kursy chodzą na trudniejsze drogi.


Chyba się nie rozumiemy - toż w TANAP-ie tak jest, że gdyby np. Krzysztof Wielicki czy Adam Bielicki zechciałby się przespacerować na Gierlach przez Próbę Wielicką (Batyżowiecką też), na Lodowy przez konia itp to zgodnie z przepisem muszą wynająć przewodnika, który ich poprowadzi na postronku. Jak to nie jest prezent dla zawodowych przewodników to ja jestem królowa angielska.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 12:10 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
O to chodzi, że żaden taternik nie będzie tam chodził na spacery. Tylko pójdzie sobie jakąś konkretniejszą drogą. II to on ma, ale na podejściu.
Przepisy, o których piszesz nie dotykają taterników. Dotykają turystów, którzy by chcieli sobie pochodzić na szczyty, na które nie prowadzą szlaki.
W TANAPie ich przykręcili, w TPNie poluzowali. Nazywając sprawy po imieniu.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 12:18 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
tomek.l napisał(a):
O to chodzi, że żaden taternik nie będzie tam chodził na spacery. Tylko pójdzie sobie jakąś konkretniejszą drogą. II to on ma, ale na podejściu.
Przepisy, o których piszesz nie dotykają taterników. Dotykają turystów, którzy by chcieli sobie pochodzić na szczyty, na które nie prowadzą szlaki.
W TANAPie ich przykręcili, w TPNie poluzowali. Nazywając sprawy po imieniu.


Rozwiązanie uczciwe byłoby takie:
- wolno chodzić tylko po znakowanych szlakach,
- posiadacze uprawnień (wymienionych z nazwy) mogą chodzić wszędzie poza terenami zabronionymi dla wszystkich.

A co do tego, że żaden taternik nie będzie chodził na spacery to się mylisz - mógłbym wymienić kilka szacownych nazwisk. Oczywiście z okresu gdy alpinizm nie był jeszcze prawie wyłącznie komercyjny.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Ostatnio edytowano Śr mar 27, 2013 12:44 am przez Markiz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 12:30 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
No coz, nam zdarzylo sie byc i opisac na blogu jeden wypad w rejon scisle zakazany i chcialbym wyciac ten fragment z bloga, za zgoda V. Nie tylko dlatego, ze nie chcialbym jakis klopotow, ale glownie dlatego, ze jestem ogolnie zwolennikiem ochrony przyrody. Sila rozpedu, po przejsciu z W.Ch na Szpiglasowy weszlismy na Miedziane. Nieznajomosc prawa nie tlumaczy, ale musze przyznac, ze decyzja byla raczej spontaniczna i nie mialem swiadomosci, ze to scisly rezerwat. Oczywiscie moglem wczesniej sprawdzic, ale o calej sprawie dowiedzialem sie dopiero z jednego komentarza, ktory napietnowal zamieszczenie tego wpisu. Pomijajac w tej chwili wszelkie aspekty moralne i prawne chcialbym zapytac bardziej doswiadczonych w Tatrach - dlaczego i pytam konkretnie o Miedziane, sa tam sciezki, ktore wygladaja na czesto uzywane i calkiem swieze? Czy jest to kolejny przyklad nierownosci przepisow, ktorych przestrzegac nie musza wybrancy, czy dowod na powszechnosc procederu zapuszczania sie w rezerwaty. Pamietam, ze bylem zdziwiony tym faktem zaraz po zorientowaniu sie w tym co zrobilismy, bedac zupelnie na swiezo. Nie pamietam rowniez, aby na tym skrzyzowaniu szlakow i sciezek stala jakas tabliczka informujaca o tym, ze ten teren jest scislym rezerwatem, a moze po prostu nie zwrocilem uwagi? W kazdym razie na blogu jest skapa informacja plus pare zdjec, bez opisow szczegolowych i mapek. Mimo to patrzac na rozwoj sytuacji u Chiefa sadze, ze ten kawalek o M. zniknie.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 12:51 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
kilerus napisał(a):
Po jakiego wała go udostępniacie?

Fakt, napisałem go w wyniku złamania prawa, jednak go nie udostępniam, gdyż nie ja zmieściłem go na Portalu Górskim i nie w mojej gestii, czy tez technicznych możliwości jest go usunięcie.
Usunąć go może tylko administrator/moderator Portalu i jemu pozostawiam decyzję. Nie jest wykluczone, ze ten opis znajduje się tez na inszych portalach. Nie wiem, nie sprawdzałem i nie zamierzam sprawdzać. Jak gdzieś jeszcze jest, to tez nie w mojej gestii jest go stamtąd usuwać.
Opis ten umieściłem 5-6 lat temu w inszym miejscu w necie, którego już tam prawdopodobnie też nie ma. Przynajmniej ja go nie znalazłem.
kilerus napisał(a):
To napisz mi w takim razie po co jest ten opis?

Kilka postów wcześniej pisałem, jaka była moja intencja zrobienia tego opisu:
Cytuj:
Jako że od dawna jestem zdania, ze osoby zaczynające (nie, początkujące) chodzić zimą, nie powinny się pchać w tereny lawiniaste, więc nastawiłem się tylko i wyłącznie na takie warianty, gdzie ryzyko lawin było bardzo ograniczone (...) Niestety, takich rejonów z ograniczonym zasięgiem lawin, przynajmniej w TPN, nie jest zbyt wiele, wiec włączyłem tez do opisu Kominiarski, który to wariant, oceniałem, jako ciekawy technicznie, gdzie sporo się można tam nauczyć i powiększyć swe doświadczenie. Jako, ze był w warunkach zimowych, więc uznawałem, ze przejście to nie wyrządza szkody przyrodzie

Dlaczego Irek chce go mieć na stronie, mimo ryzyka sprawy Sądowej?... Może po prostu uważa, ze ma takie prawo, aby opis mógł być na Portalu? Może uważa, tak, jak ja kiedyś, że zimowe wejście na Kominiarski nie wpływa na niszczenie przyrody? Może chce mieć ten wariant dla kogoś, kto zdecyduje się na wejście na Kominiarski, niezależnie czy by opis był, czy nie i dać mu możliwość wybrania drogi najbardziej bezpiecznej i najmniej szkodliwej przyrodniczo? Opcji może być wiele, jednak o to musisz się pytać nie mnie, tylko Irka.
Ja ten opis uważam za błąd z mej strony, ale nie związany z tym, że namawiałem kogoś do łamania prawa, lecz faktycznej ochrony danego rejonu poprzez nie wchodzenie w ten teren.
Równocześnie nie mam zamiaru się wtrącać Irkowi w to co On uważa za słuszne, gdyż może mieć odemnie odmienne zdanie na pewne tematy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 1:01 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
WILCZYCA napisał(a):
I ze niezależnie od postawy TPN ten cały Irek nie miał prawa posłużyć się cheifem i że generalnie to również niezaleznie od konsekwencji zrobił mu świństwo i tyle

Ani sie mną nie posłużył, ani nie zrobił mi świństwa. Jak już, to bardziej był tutaj mój błąd i niedopatrzenie, że nie poprosiłem go, aby usunął z pod tego opisu info o mnie, jako autorze, w momencie, kiedy uznałem ten opis, jako swój błąd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 8:05 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4469
Lokalizacja: GEKONY
Dobre jaja!

Wczoraj dostałem telefon, że ściga Cię, Chief już pół Polski.
Na GEKONACH zniknęła relacja i zdjęcia z Kominiarskiego, ale Miedziane i inne grzechy zostały, Mazio zza granicy też nie chce się już dzielić tym co przeżył, rozumiem, ludzie dojrzewają do tego, że chcą mieć święty spokój... Ale żebym przyznawał rację Markizowi - to mi się zdarza na prawdę rzadko!

Mam nadzieję... nie, nie nadzieję, raczej głębokie przeczucie, że z tej sprawy nic nie będzie! List od gościa w którego coś wlazło jak to trafnie zostało określone we wcześniejszych postach był chyba oznaką jego prywatnego zacietrzewienia, albo po prostu lubi w domu poszperać w necie szukając takich opisów, zapomina, że nie jest już w pracy więc pisze takie bzdury. Władzy aż takiej to on raczej nie ma. Gdyby złapano kogoś za rękę jak łaził po Kominiarskim, Żółtej Turni albo sikał ze zboczy Miedzianego to inna sprawa, a tak to jeśli kilku wąsatym lęśnym dziadkom będzie się chciało to mogą co najwyżej skierować sprawę do sądu z informacją o możliwości (w tym kontekście to ważne słowo) popełnienia przestepstwa, później sprawa rusza powoli jak przygotowania do Euro i z powodu niskiej szkodliwości czynu albo braku dowodów nic się nie dzieje. Pewnie zawrócą Ci głowę jeszcze nie raz, ale nie takie rzeczy się w życiu robiło.

Ja, osobiście jakieś relacje/zdjęcia na swoim blogu trzymam i nie mam zamiaru niczego usuwać, kiedyś bawiłem się całkiem inaczej, miałem większe problemy z prawem i patrząc z perspektywy czasu wiele głupot zrobiłem ale nigdy z tego nic większego nie wyniknęło. Ani wtedy, ani dzisiaj... no pomijając noce na komisariacie ale wtedy to było złapanie na gorącym uczynku, jakaś sprawa w toku która się przedawniła... a była jeszcze historia zablokowania bloga właśnie przez opisy tych wszystkich głupot, ale po niedługim czasie blog zaczął dalej normalnie funkcjonować i nikt mnie więcej nie nachodził więc i w tym przypadku myślę, że TPN i inne organy ścigania będą miały po prostu ważniejsze sprawy na głowie niż złamana gałązka 20 lat temu.

Tak czy siak, powodzenia i daj znać jak się sprawy potoczą, chociaż patrząc po forum to szybciej przekroczymy 20 stron dyskusji niż się coś wydarzy...

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 8:36 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Chief we wcześniejszych postach bardzo konkretnie opisał sprawę i każdy rozsądny sędzia (ba nawet prokurator) powinien dać mu święty spokój.

Nie obracajmy kota ogonem - to nie Chief i Irek o cokolwiek walczą - to ktoś (i jakoś nie wierzę, że W) się do nich przypier.dolił choćby za jakąś awanturę na forum. Sam osobiście nie widzę również powodów do usuwania treści bo ktoś mi to kazał. Ja na ten przykład karzę usunąć wątek o wyborach bo ktoś mnie gdzieś tam uraził, czy obraził - i co? Usuwamy?????

Od tego są legitymacje służbowe, papiery firmowe, pieczątki i adresy w odpowiednich domenach, żeby obszczymurów się nie obawiać.
Sąd nakaże usunąć - to nie ma wyjścia, nie nakaże - decyzja Irka i jaka ona by nie była - tylko Irka.

A teraz zagadka: jak gliniarz trafił do chiefa?
Odpowiedź: na skróty.

Normalnie to prokurator (po doniesieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa) występuje do admina forum (Irka) o udostępnienie IP usera który opis zamieścił a Irek nie podaje chiefa - bo to nie chief zamieścił opis :)
Mając IP występuje dopiero do operatora o podanie abonenta (to może zrobić tylko prokurator lub policjant z upoważnieniem od kom. wojewódzkiego lub głównego).
Mając abonenta prokurator wysyła do niego gliniarza.


Tu ścieżka musiała być inna - po prostu ktoś wqrwiony na chiefa go podp.ierdolił podając konkretnie jego personalia.

Myślę, że Irek, ochrona przyrody i komendant W. mogą nie mieć nic wspólnego ze sprawą.


Ostatnio edytowano Śr mar 27, 2013 8:42 am przez Kaytek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 8:40 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4469
Lokalizacja: GEKONY
Zagadka do tematu "Samo życie" :lol: :lol: :lol:

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 8:49 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Mazio napisał(a):
Pomijajac w tej chwili wszelkie aspekty moralne i prawne chcialbym zapytac bardziej doswiadczonych w Tatrach - dlaczego i pytam konkretnie o Miedziane, sa tam sciezki, ktore wygladaja na czesto uzywane i calkiem swieze?


Po prostu ludzie tam chodzą, a TPN akurat mocniej strzeże innych dwóch górek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 8:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Może to nie jest komendante, no dobra, ale przecież mus o tej akcji wiedzieć. Co udaje, że nie wie?

Jeżeli nie jest to komendante, to nie będę kwestionował uporu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 9:03 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
kefir napisał(a):
chociaż patrząc po forum to szybciej przekroczymy 20 stron dyskusji niż się coś wydarzy...

Jest szansa, lecz myślę, że wcześniej czy później chief się dowie kto na niego doniósł i sprawa będzie jasna. Jeśli sprawa trafi do sądu, to powinien uzyskać wgląd w akta. Jeśli nie - to też mam nadzieję, że jakoś sobie poradzi.
kilerus napisał(a):
Może to nie jest komendante, no dobra, ale przecież mus o tej akcji wiedzieć. Co udaje, że nie wie?
Jeżeli nie jest to komendante, to nie będę kwestionował uporu.

Jest również opcja iż ktoś inny złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, czyli podszywaniu się pod Wlazłę i wówczas admin interii wskarze operatora, a operator... itd... strony mogą się odwrócić.
A podszywanie się pod komendanta straży parkowej już nie będzie ani przedawnione ani o niskiej szkodliwości społecznej tak jak w przypadku wycieczki chiefa.
I nie wiem jak chief - ale gdyby sprawa mnie dotyczyła to bym się tak wq...ił, że bym nie popuścił. Jeszcze można cywilnie - o kasę, bo może się odbić na biznesie przewodnickim chiefa, że niby reputacja i inne takie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 9:21 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Kaytek napisał(a):
Tu ścieżka musiała być inna - po prostu ktoś wqrwiony na chiefa go podp.ierdolił podając konkretnie jego personalia.

Wniosek jest na pewno ze strony TPN-u, gdyż policjant mi o tym powiedział. Moje personalia łatwo było odszukać, gdyż pod tekstem, jako autor, był "chief", ale dodatkowo link do mej strony, (na której opisu nigdy tam nie było).
Moim błędem było to, że nie poprosiłem wcześniej Irka o usunięcie tego linku oraz autora, gdy zacząłem uważać ten opis, jako popełniony błąd. Potem po prostu o tych podpisach i linku zapomniałem, że tam są.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 9:27 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
chief napisał(a):
ale dodatkowo link do mej strony,.

No tak, o tym nie pomyślałem, że po lince do kłębka. Chief - luz - jak dla mnie w razie czego sędzia byłby debilem jakby Cię ukarał.
kilerus napisał(a):
Jeżeli nie jest to komendante, to nie będę kwestionował uporu.
czyli to może być komendante, tylko czemu w taki sposób, z takiego adresu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 10:15 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Dlatego właśnie sądzę, że chciał to ukrócić po cichu, ale może forma była zbyt harda. Pewnie ten typ tak ma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 12:54 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
kefir napisał(a):
Ale żebym przyznawał rację Markizowi - to mi się zdarza na prawdę rzadko!


Ha, ha - dawno się tak nie ubawiłem! Widzisz, kefir, to jest tak- ja zawsze piszę to co myślę i to zupełnie niezależnie od tego, czy to się pokrywa z poglądem większości czy też nikt lub prawie nikt tak nie sądzi. Ściemniać, pisać "przez kwiatki" lub zgoła normalnie kłamać to trzeba za młodu - bo mama, tata, brat, siostra, dziewczyna, narzeczona, żona, kumple a także i szef mogą sobie coś tam pomyśleć, na starość ma się ten luksus, że można na to pogwizdać.

Ale to tylko dygresja w tej sprawie. Przeczytałem raz jeszcze list komendanta W. zamieszczony przez Irka w "Przeglądzie górskim". No i pytanie - czy komendant W. wysłał go za wiedzą i zgodą swoich zwierzchników? No bo jeśli tak, to dlaczego komendant W. podaje prywatny adres mailowy (z Interii) a nie służbowy TPN - z innej korespondencji wiem, że każdy znaczący pracownik TPN taki służbowy a zarazem indywidualny adres mailowy posiada.

Jeżeli za wiedzą i zgodą dyrekcji TPN, to dlaczego ona toleruje wysyłanie tekstów tak nieporadnych stylistycznie i z pełną obrazą gramatyki języka polskiego? Wszak to ośmiesza TPN.

Idąc dalej, czy zawiadomienie policji to indywidualna i prywatna inicjatywa komendanta W. czy też działanie za wiedzą i zgodą dyrekcji TPN? Jeśli tak, to patrz poprzedni akapit.

Tak na marginesie - komendant W. na początku swego mailu powołuje się na jakieś opinie bliżej nieznanych mieszkańców Podhala i zarazem miłośników tatrzańskiej przyrody. Wyświechtany chwyt, doskonale mi znany z artykułów w prasie partyjnej szczególnie z lat 50-ych i 60-tych - też się powoływano na opinie i wyrazy oburzenia bliżej nie znanych przedstawicieli przodującej klasy społecznej narodu.

Inna sprawa - chief podaje, że to nie on umieścił ten tekst na forum Przeglądu Górskiego - nie mam powodu mu nie wierzyć, zwłaszcza, że go, ten tekst, pamiętam z dawnych lat z innego forum, chyba 321. Jeśli tak, to kłania się tu brak przestrzegania elementarnych zasad zamieszczania w sieci tekstów obcego autorstwa, bez jednoznacznego stwierdzenia, że autor wyraża na to zgodę. Można to uważać za nieistotny bzdet, ale gdy wkracza policja to przestaje tak być - z tymi ACTA jednak było trochę coś na rzeczy i chyba wylano dziecko wraz z kąpielą.

Kończąc - można do tego wszystkiego odnieść się tak po "mickiewiczowsku" - "gdybyś, niedźwiedziu, w mateczniku siedział, to by się o tobie nigdy Wojski nie dowiedział". Można, ale to oznacza, że mówiąć trochę górnolotnie, daje się przyzwolenie na nie tyle wkraczanie cenzury bocznymi drzwiami, co na akceptowanie, że "władza" może wszystko i w dodatku po chamsku.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL