Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:03 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 2:09 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Markiz napisał(a):
Inna sprawa - chief podaje, że to nie on umieścił ten tekst na forum Przeglądu Górskiego - nie mam powodu mu nie wierzyć, zwłaszcza, że go, ten tekst, pamiętam z dawnych lat z innego forum, chyba 321. Jeśli tak, to kłania się tu brak przestrzegania elementarnych zasad zamieszczania w sieci tekstów obcego autorstwa, bez jednoznacznego stwierdzenia, że autor wyraża na to zgodę. Można to uważać za nieistotny bzdet, ale gdy wkracza policja to przestaje tak być - z tymi ACTA jednak było trochę coś na rzeczy i chyba wylano dziecko wraz z kąpielą.

Na Forum 321 o ile pamiętam to sa tam zasady, że tekst napisany na forum, staje sie własnością forum, dlatego tez po dość krótkim czasie user nie ma możliwości edycji tekstu, nie mówiąc już o jego usunięciu.
Z tego, co pamiętam, to Irek pytał sie mnie o zgodę na umieszczanie opisów na Portalu (wtenczas JKW), czy zawsze?, nie wiem, czy konkretnie Kominiarza?, tez nie pamiętam, gdyż dla mnie było to nieistotne, gdyż nie czułem się jego właścicielem, abym miał do niego jakieś prawa autorskie. Nawet mu chyba potem odpisywałem, że nie musi sie mnie pytać, gdyż nie odbierałem tego tekstu, jako swojego, choć oczywiście jak najbardziej ja jestem odpowiedzialny za treść merytoryczną.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 2:19 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Tak się domyślałem.
Wczoraj złożył mi wizytę znajomy, adwokat. Tylko się roześmiał. Co innego byłoby gdyby przy tekście była oferta poprowadzenia tam klienta.
Tatry są opisane szczegółowo - te otwarte i zamknięte. Są np. szczegółowe opisy przejścia grani Giewontu. Niedawno temu trafiłem na opis przejścia przez Wantule. Przykłady można ciągnąć w nieskończoność.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 2:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
To jest tylko powód by twierdzić, ze ktoś nie lubi Irka, lub chiefa. Bardzo nie lubi.
Faktycznie, można zapytać, czy dużo jest donosów do TPN. Po wypowiedzi jednego znawcy czekolady sądzę, ze może być ich sporo. Dlatego słusznie dziwicie się czemu tutaj zostały podjęte takie działania. Z drugiej strony może tych działań jest więcej, ale o nich nie wiemy. Jeżeli nie, to może być to pokazówka (ale wtedy raczej pismo wysłane by zostało oficjalnie), albo ktoś wpływowy naciska. No ale kto to miałby być?
Z drugiej strony piewcy orła mogą mieć spore wpływy w TPNie. Dla nich wszelkie opisane przez Was przewinienia, których niby TPN nie widzi są mało istotne (może poza opisem Giewontu WC i jaskiń w TPN). Nie zaczyna się od spraw dużych, tylko małymi kroczkami, małe zwycięstwa...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 3:36 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
kilerus napisał(a):
To jest tylko powód by twierdzić, ze ktoś nie lubi Irka, lub chiefa. Bardzo nie lubi.


Nie sądzę. Jak słusznie zauważyła Basia Z. ten opis chiefa jest znakomicie usytuowany w google. Jak wklepiesz "kominiarski wierch" to jest na piątej albo szóstej pozycji a obok same reklamy pensjonatu Kominiarski Wierch w Zakopanem. Czyli samo wlazło na "patelnię".
kilerus napisał(a):
(ale wtedy raczej pismo wysłane by zostało oficjalnie),

To do forum Przeglądu Górskiego czyli do Irka to może i "prywatna inicjatywa". Ale na policję to już raczej nie bo by olali. Można przypuszczać, że prawnik TPN, pan Ziobrowski nadał doniesieniu do policji fachowy kształt, bo to co było e mailu do Irka to kompromitacja urzędnicza.
Natomiast Twoje przypuszczenia, że naukowiec z TPN, który opiekuje się tymi orłami robi szum wokół tej sprawy jest wysoce prawdopodobny.

No i jeszcze jedno - ten tekst chiefa jest nowy a trudno się czepiać opisów z przed 1939 roku dostępnych tylko w antykwarycznych pozycjach, niekiedy i raczej wyjątkowo zamieszczonych w sieci.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 4:43 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Można gdzieś znaleźć życiorys konfidenta wlazło ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 8:30 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Wg mnie po prostu ktoś bardzo uprzejmy próbuje zrobić koło tyłka chiefowi i tyle. Nie wygląda to na urzędniczą sprawę. Za samą gramatykę powinni kogoś wywalić z roboty - toż to żenujące.

Z innej beczki chief - przeczytałem Twój opis kominiarza - może mi się kiedyś przyda :D , ale nie w tym rzecz. Po kliknięciu w link pod tekstem wyświetla się taki komunikat:

Strona, na którą chcesz wejść, zawiera złośliwe oprogramowanie.
Google Chrome zablokował na razie dostęp do www.mount.cad.pl.
Nawet jeśli wcześniej bezpiecznie przeglądałeś tę stronę, teraz najprawdopodobniej zainfekuje ona Twój komputer złośliwym oprogramowaniem.
Złośliwe oprogramowanie powoduje straty finansowe, trwałe usunięcie plików, a także może posłużyć do kradzieży tożsamości.


Wiesz coś o tym?

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 8:55 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
trekker napisał(a):
Można gdzieś znaleźć życiorys konfidenta wlazło ?


Słyszałem że był na misjach w Afganistanie i gdzieś jeszcze :D

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 9:13 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 7:11 pm
Posty: 907
Lokalizacja: Białystok
WILCZYCA napisał(a):
jakieś 6,5 roku temu będąc na Stołach widziałam lecącego ptaka o którym z bardzo dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć .że to był orzeł
tegoroczne zdjęcia tatrzańskiego orła przedniego: http://plfoto.com/zdjecie,przyroda,orze ... 03405.html
kolejne otwierają się klikając "portfolio autora/poprzednie" :)

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 9:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
batmik napisał(a):
Z innej beczki chief - przeczytałem Twój opis kominiarza - może mi się kiedyś przyda , ale nie w tym rzecz. Po kliknięciu w link pod tekstem wyświetla się taki komunikat:

Strona, na którą chcesz wejść, zawiera złośliwe oprogramowanie.
Google Chrome zablokował na razie dostęp do http://www.mount.cad.pl.
Nawet jeśli wcześniej bezpiecznie przeglądałeś tę stronę, teraz najprawdopodobniej zainfekuje ona Twój komputer złośliwym oprogramowaniem.
Złośliwe oprogramowanie powoduje straty finansowe, trwałe usunięcie plików, a także może posłużyć do kradzieży tożsamości.

Wiesz coś o tym?

Walczę z tym juz od tygodnia :evil:
Na serwer dostał mi się jakiś trojan, który uaktywniał się na niektórych stronach.
Niezłe jajca były, np. zainfekowana była strona główna index.htm, gdy ją usunąłem, to po jakimś czasie, ponownie mi się pojawiła na serwerze, pomimo, ze była usunięta i tak kilka razy w kółko to samo. :?
Potem zamieniłem ten indeks na inna pustą stronę o tej nazwie. Po jakimś czasie ta pusta ”indeks” zniknęła i została zamieniona ponownie przez tą zainfekowaną, która zresztą została wcześniej wywalana.
Wywaliłem z serwera całą zawartość strony zostawiając tylko pustą indeks, po jakimś czasie pusta zniknęła a została przywrócona ta zainfekowana, a przeca na serwerze nic inszego nie było. Czary jakieś.
Dzisiaj telefonicznie rozmawiałem z działem technicznym serwera i powiedzieli mi, że prawdopodobne na kompie mam wirusa-ftp, który zapamiętał hasło do serwera. Kazali je zmienić, oni w tym czasie sami wyczyszczą serwer, a ja miałem przed zalogowaniem się zrobić skanowanie antywirusem kompa. Problem w tym, ze mój Avast Pro, go nie wykrył i teraz jestem w kropce. :(
Jak się zaloguję na serwer, to prawdopodobnie ten wirus zapamięta to nowe hasło i będę miał to samo.
Ma ktoś jakiś namiar na dobrego antywirusa online?, może on go wykryje.

To może być z tym związane:
http://www.ntii.pl/?s=ntii_blog_webmast ... e-po-sieci


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 11:09 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
widzę że coś się dzieje ciekawego" :lol:

mój krótki komentarz: po pierwsze to jest WYKROCZENIE a nie przestępstwo ( prz.to rozbój,kradzież zabójstwo etc.) więc po kiego grzyba Policję w to angażują i to jeszcze do starej sprawy na nizinie ? Zejście ze szlaku to drobne wykroczenie bo zdarza się że ludzie pobłądzą w górach albo muszą w sytuacji np. burzy uciekać na skróty w dół . Nie zawsze więc zejście ze szlaku będzie wykroczeniem a czy jest to powinno wyjaśnić indywidualne postępowanie wyjaśniające Straży Parku[b][/b] ( a nie Policji, ABW, żandarmerii ,CBŚ etc) Podobnie ze złym zaparkowaniem samochodu w mieście - to są zbyt błahe sprawy by angażować w to organy ścigania. Poza tym to na Straży PArku ciąży obowiązek udowodnienia przewinienia i złapania sprawcy wykroczenia (Np palącego ognisko w TPN, kradnacego drewno) na gorącym uczynku. Tyle w temacie

- za wykroczenia w mieście odpowiada straż miejska (np. srający pies) a w górach Straż Parku.

- ALe jak można mówić o odpowiedzialności skoro nie złapali nikogo?

- rozumiem że złapali jakiegoś gościa idącego pod górę z Iwaniackiej na północ... tyle że to wtedy sprawa powinna się zakończyć upomnieniem lub mandatem i na tym koniec.

-A tu ścigają za jakiś przeterminowany wpis z 2007 -go...
- absurd i paranoja. A to co Markiz pisał - prawdziwych wandali i śmieciarzy nie ma komu łapać...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 27, 2013 11:25 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
A może to nie trojan na Twoim komputerze, tylko ktoś wyczaił Twoje hasło do serwera i sam to wrzuca? Zmień hasło i zobacz. Możesz też ściągnąć np. trial'a Kasperskiego. http://www.kaspersky.pl/download.html?s ... rod_id=157

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 28, 2013 12:55 am 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
chief napisał(a):
Ma ktoś jakiś namiar na dobrego antywirusa online?, może on go wykryje.


Nie wiem czy jest dobry. Jednak użyłem Go...

http://www.kaspersky.com/free-virus-removal-tool


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 28, 2013 6:15 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
chief napisał(a):
Ma ktoś jakiś namiar na dobrego antywirusa online?, może on go wykryje.

Online spróbuj MKS. A z innych programów polecam Spybot i HijackThis

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 28, 2013 7:48 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
chief napisał(a):
Walczę z tym juz od tygodnia :evil:
Na serwer dostał mi się jakiś trojan, który uaktywniał się na niektórych stronach.
Niezłe jajca były, np. zainfekowana była strona główna index.htm, gdy ją usunąłem, to po jakimś czasie, ponownie mi się pojawiła na serwerze, pomimo, ze była usunięta i tak kilka razy w kółko to samo. :?
Potem zamieniłem ten indeks na inna pustą stronę o tej nazwie. Po jakimś czasie ta pusta ”indeks” zniknęła i została zamieniona ponownie przez tą zainfekowaną, która zresztą została wcześniej wywalana.
Wywaliłem z serwera całą zawartość strony zostawiając tylko pustą indeks, po jakimś czasie pusta zniknęła a została przywrócona ta zainfekowana, a przeca na serwerze nic inszego nie było. Czary jakieś.
Dzisiaj telefonicznie rozmawiałem z działem technicznym serwera i powiedzieli mi, że prawdopodobne na kompie mam wirusa-ftp, który zapamiętał hasło do serwera. Kazali je zmienić, oni w tym czasie sami wyczyszczą serwer, a ja miałem przed zalogowaniem się zrobić skanowanie antywirusem kompa. Problem w tym, ze mój Avast Pro, go nie wykrył i teraz jestem w kropce. :(
Jak się zaloguję na serwer, to prawdopodobnie ten wirus zapamięta to nowe hasło i będę miał to samo.
Ma ktoś jakiś namiar na dobrego antywirusa online?, może on go wykryje.

To może być z tym związane:
http://www.ntii.pl/?s=ntii_blog_webmast ... e-po-sieci


No tak Lucyna tu kiedyś pisała, że ktoś złośliwie zniszczył jej stronę, a wygląda na to że to było działanie tego lub podobnego wirusa.
Czas działanie też się zgadza. Widać "informatycy" u których wykupiła hosting niedostatecznie zabezpieczyli serwer.

Osobiście cały czas, na każdym komputerze na którym coś robię używam NOD-a.
Loguję się regularnie na FTP kilku firm informatycznych aby ściągać lub wysyłać dane,programy.
Nikt mi nie zgłaszał, że im zainfekowałam serwer, chociaż hasło mam zapamiętane.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 28, 2013 10:34 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
Mazio napisał(a):
Mimo to patrzac na rozwoj sytuacji u Chiefa sadze, ze ten kawalek o M. zniknie.


Służby już są na tropie...

http://nanarty.sport.pl/narty/1,129746, ... iarzy.html

Komentarze

Cytuj:
szpak.nie

Chodzi w tym filmie o takie wycieczki jaką tutaj ktoś udokumentował - całkowity zakaz wstępu, ale włazimy, no bo "znikoma szkodliwość"?
3000.blox.pl/2009/09/Grania-od-Wrot...
Jakby szkodliwość była znikoma to by tam były szlaki, nie ma szlaków, nie właźcie.

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 28, 2013 12:32 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2011 7:39 am
Posty: 227
Lokalizacja: Murzasichle
marek_2112 napisał(a):
tegoroczne zdjęcia tatrzańskiego orła przedniego: http://plfoto.com/zdjecie,przyroda,orze ... 03405.html
kolejne otwierają się klikając "portfolio autora/poprzednie"

Lubię to :oklaski:

Madness napisał(a):
PrT napisał(a):
idąc tym tropem rozumowania to Włodka już dawno powinni zamknąć...

Kogo?

Wojciecha Cejrowskiego :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 28, 2013 1:17 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Można chcieć mieć ciastko i jednocześnie chcieć zjeść ciastko. Jak wiadomo jedno wyklucza drugie. Dokładnie to samo jest w każdym parku narodowym.
Proszę sobie przez moment wyobrazić, że w Tatrach zlikwidowano wszelkie drogi i ścieżki. I co? Właściwie staną się dla wszystkich niedostępne, bo komu chciałoby się przedzierać przez pierwotny bór porastający regle aby dostać się na piętro hal? W Tatrach od czasu gdy miejscowa ludność podjęła działalność pasterską nie ma już mowy o tzw. dziewiczej przyrodzie, bo wtedy wyrąbano pierwsze trakty aby owce i krowy mogły się na te hale dostać. Potem swoje dołożyli hawiarze czyli górnicy.
W każdym takim miejscu, niekoniecznie nawet o statusie parku narodowego, konieczny jest kompromis między stronami a ten z natury rzeczy zawsze jest zgniły czyli niezadawalający nikogo i tak wzajemne poszturchiwanie czy wręcz bójka bedzie trwała i rzecz w tym aby była możliwie najmniej "krwawa". Stanu pełnego zadowolenia wszystkich stron nie będzie nigdy.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 28, 2013 7:31 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2010 1:24 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Rybnik
Cytuj:
Walczę z tym juz od tygodnia :evil:
Na serwer dostał mi się jakiś trojan, który uaktywniał się na niektórych stronach.
Niezłe jajca były, np. zainfekowana była strona główna index.htm, gdy ją usunąłem, to po jakimś czasie, ponownie mi się pojawiła na serwerze, pomimo, ze była usunięta i tak kilka razy w kółko to samo. :?
Potem zamieniłem ten indeks na inna pustą stronę o tej nazwie. Po jakimś czasie ta pusta ”indeks” zniknęła i została zamieniona ponownie przez tą zainfekowaną, która zresztą została wcześniej wywalana.
Wywaliłem z serwera całą zawartość strony zostawiając tylko pustą indeks, po jakimś czasie pusta zniknęła a została przywrócona ta zainfekowana, a przeca na serwerze nic inszego nie było. Czary jakieś.
Dzisiaj telefonicznie rozmawiałem z działem technicznym serwera i powiedzieli mi, że prawdopodobne na kompie mam wirusa-ftp, który zapamiętał hasło do serwera. Kazali je zmienić, oni w tym czasie sami wyczyszczą serwer, a ja miałem przed zalogowaniem się zrobić skanowanie antywirusem kompa. Problem w tym, ze mój Avast Pro, go nie wykrył i teraz jestem w kropce. :(
Jak się zaloguję na serwer, to prawdopodobnie ten wirus zapamięta to nowe hasło i będę miał to samo.
Ma ktoś jakiś namiar na dobrego antywirusa online?, może on go wykryje.

To może być z tym związane:
http://www.ntii.pl/?s=ntii_blog_webmast ... e-po-sieci


Miałem kiedyś podobny przypadek i pomógł tylko format c:
Spróbuj z innego komputera wyczyścić serwer i wrzucić tam pliki przy okazji zmieniając wszystkie hasła. U mnie po takim zabiegu było dobrze, dopóki z mojego komputera się nie zalogowałem na stronie. A potem znowu syf. Siedziało jakieś dziadostwo u mnie w kompie, które nadpisywało pliki na serwerze. Komputer sprawdzałem różnymi antywirusami ale nic nie wykryły. Pomógł dopiero format i na nowo wgranie plików na serwer. Jak nie chcesz robić formata to spróbuj najpierw zmienić program do ftp, może w nim coś siedzi...

_________________
http://zielonyodkurzacz.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 28, 2013 8:57 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Tak mi się skojarzyło z tym tematem

W POlsce to już nie tylko nie można opisywać wycieczek ale nawet nie wolno opisywać swoich snów

http://natemat.pl/55911,internauta-snil ... rokuratura

milicja w POlsce chyba się nudzi, żadnych afer nie ma, żadnych poważnych przestępstw, sielanka, jedyny poważny problem w POlsce to z internautami. Ale dzielni milicjanci tak tego nie zostawią 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 29, 2013 11:14 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Cytuj:
Osobiście cały czas, na każdym komputerze na którym coś robię używam NOD-a.
Loguję się regularnie na FTP kilku firm informatycznych aby ściągać lub wysyłać dane,programy.
Nikt mi nie zgłaszał, że im zainfekowałam serwer, chociaż hasło mam zapamiętane.


Niestety jest wiele gówna które się tak przez niewiedzę instaluję. Znam kilku ludzi z serwerowni, i bez zbędnej reklamy, jedynie skuteczne w tej walce są Kaspersky i Norton, prawdopodobnie masz wstrzyknięty złośliwy kod. Z reguły siedzi on w instalacji Javy (bowiem java to wszechmocne badziewie i zmora adminów). Najczęściej będzie to w ścieżce C:/documents and settings/(User - tu nazwa twego konta na kompie)/AppData/LocalLow/Sun i przeskanuj katalog Sun.
Jak znajdziesz wirusy, trojany i je pousuwasz, konieczne jest stworzenie nowych haseł do witryny, domeny etc. bowiem to cholerstwo zapisuję hasła, loguję się z automatu i znów wstrzykuję kod (skrypt java).
Po przeskanowaniu i wykryciu, musisz się zalogować do Google (utwórz poprostu konto gmail) i tam są narzędzia webmastera do analizy itd.
Ale jak coś to daj znać, to pomogę jak mogę ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 29, 2013 7:08 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
wendaboj napisał(a):
pomógł tylko format c:

Tak też zrobiłem, tym bardziej, że już wcześniej miałem to w planie, a jest to 100% pewność, ze komp będzie czysty.
Dzięki wszystkim za porady :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 29, 2013 10:26 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Drastyczne środki przeważnie są skuteczne. Oby nie zastosował się do tego Kim Dzong Un :)
Swoją drogą ciekawe czy gdybym mimo komunikatu wszedł na stronę mój komp by ucierpiał...
Daj znać chief jak już strona będzie działać.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 29, 2013 10:55 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
batmik napisał(a):
Swoją drogą ciekawe czy gdybym mimo komunikatu wszedł na stronę mój komp by ucierpiał...

Wchodziłam, nie ucierpiał, jedynie trojana za każdym razem blokował. Chyba że jeszcze o czymś nie wiem :twisted:
Swoją drogą, strasznie mi się podoba Twoja mapa grzbietowa Tatr, Chief - zdjęcia opisane dużo bardziej szczegółowo niż u Paryskiego :wink:

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So mar 30, 2013 11:15 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Olga napisał(a):
Swoją drogą, strasznie mi się podoba Twoja mapa grzbietowa Tatr

Niestety, po przywróceniu strony już jej nie będzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 30, 2013 5:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Wielka szkoda. Sam nieraz z niej korzystałem.
Był to naprawdę kawał porządnej dobrej roboty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 30, 2013 5:36 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Rohu napisał(a):
Był to naprawdę kawał porządnej dobrej roboty.

Dokładnie.
Chwilę temu sporo zdjęć sobie pościągałam na wszelki wypadek, ale i tak szkoda.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 01, 2013 9:35 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Cytuj:
Niestety, po przywróceniu strony już jej nie będzie.


Szkoda że nie zrobiłeś kopii zapasowej. Może na serwerowni mają.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 01, 2013 1:20 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
LigeiRO napisał(a):
Szkoda że nie zrobiłeś kopii zapasowej

Nie w tym rzecz, ze ja straciłem. Mapę ta robiłem jak były dostępne ekrany w małych rozdzielczościach. Przy dużych, czy też monitorach panoramicznych strony się rozchodzą. Grafika tak samo. Zdjęcia to w dużej mierze skany z analoga i cyfrowe robione aparatem 2 mpix, gdyż takie były wtenczas. Np. przy moim obecnym monitorze, to zdjęcia muszę szukać na ekranie :mrgreen: . Cała grafika nadaje się do wymiany, zaś to wiąże się z bardzo dużym nakładem czasu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 01, 2013 6:49 pm 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Olej to. Zrób miniatury a duży format stwórz jako plik do pobrania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL