Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 21, 2024 6:54 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 421, 422, 423, 424, 425, 426, 427 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 6:36 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
WILCZYCA napisał(a):
Właśnie znalazłam informacje że Murowaniec nie oferuje gleby


To musiała być bardzo tajna informacja skoro dopiero teraz ją znalazłaś :mrgreen:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 7:39 am 
Nowy

Dołączył(a): So mar 09, 2013 8:56 am
Posty: 19
WILCZYCA napisał(a):
1.Z Kuźnic na Hale Gąsienicową Na miejscu nacleg w Murowańcu. I mozecie sie pokrecic po Hali np, nad Czarny Sraw stamtad na Mały Koscielec (Przełęcz Karb) i zejście niebieskim nad Zielony Staw powrót do schroniska. łarwo przyjemnie śliczne widoki.
2. Z Murowańca przez Krzyżne do Dol Pięciu Stawów. Nocleg.
3. Z Piątki przez Szpiglasową Przełęcz do Morskiego Oka.
Aby był cd. musi byc wiecej czasu. Moim zdaniem.
Edit: Moglibyście isc na Rysy i zejśc na Słowację z noclegiem w Popradzkim Plesie ale obawiam sie że trudności szczególnie z idących plecakiem mogą was przerosnac.


a to w chacie pod Rysami już nie ma spania?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 7:45 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Wystarczy zajrzeć na strone - Schronisko jest otwarte tylko w sezonie letnim (16.6. – 31.10.)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 9:01 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Stefan 1856 napisał(a):
Wystarczy zajrzeć na strone - Schronisko jest otwarte tylko w sezonie letnim (16.6. – 31.10.)

Co to ma do rzeczy? Poza tym okresem słowackie szlaki i tak są zamknięte.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 9:09 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Ma to do rzeczy, że tego typu i podobne informacje łatwo zdobyć lukając do źródła, ja tak przynajmniej robię.
Niektórzy wolą zaczynać zdobywanie wiedzy (tego typu) na forum.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 1:44 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Stefan 1856 napisał(a):
Niektórzy wolą zaczynać zdobywanie wiedzy (tego typu) na forum.

No cóż - koniec języka za przewodnika. Kolega zbyt rozwinął swoje pytanie stąd nie bardzo ma się ochotę mu odpisywać.
Kupi mapę i sam wszystko zaplanuje.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 2:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Kolego zgrubczyk. Udaj się w dolinę Kieżmarską. Wejdź na Jagnięcy. Zejdź do schroniska, prześpij się, następnego dnia uderz Magistralą Tatrzańską do schroniska Zamkowskiego i stamtąd w prawo w kierunku Chaty Tery'ego. Tam spanie. Następnego dnia do Zbójnickiej Chaty przez Czerwoną Ławkę. Nocleg w Zbójnickiej, potem wejście przez Rohatkę i Polski Grzebień na Małą Wysoką. Stamtąd do cywilizacji Doliną Wielicką.
Wykonać.
Wycieczkę sponsoruje KrabulTravel. Nr konta wyślę na PW.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 2:48 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Łukasz T napisał(a):
To musiała być bardzo tajna informacja skoro dopiero teraz ją znalazłaś

Już całe wieki tam nie spałam (z 8 lat będzie) a gdzieś mi się obiło o wzrok że się sypia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 2:55 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
thymos napisał(a):
a to w chacie pod Rysami już nie ma spania?

A myślisz, że jak by już tam doszli (zakładając oczywiście że by im sie udało :mrgreen: ) to noc by ich tam zastała czy padli by ze zmeczenia i nie mogli ruszyć sie dalej :roll:

Nawiasem mówiąc zupełnie bezpodstawnie założyłam że te 3-4 dni spedzą w Tatrach latem :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 2:59 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
zgrubczyk napisał(a):
Od dwóch lat prawie nigdzie nie byłem w celach turystycznych i rekraacyjnych i naprawdę nowe miejsca ciągną mnie jak magnes do siebie, wołają o odwiedzenie...


Krabul napisał(a):
olego zgrubczyk. Udaj się w dolinę Kieżmarską. Wejdź na Jagnięcy. Zejdź do schroniska, prześpij się, następnego dnia uderz Magistralą Tatrzańską do schroniska Zamkowskiego i stamtąd w prawo w kierunku Chaty Tery'ego. Tam spanie. Następnego dnia do Zbójnickiej Chaty przez Czerwoną Ławkę. Nocleg w Zbójnickiej, potem wejście przez Rohatkę i Polski Grzebień na Małą Wysoką. Stamtąd do cywilizacji Doliną Wielicką.
Wykonać.
Wycieczkę sponsoruje KrabulTravel. Nr konta wyślę na PW.

Sadysta :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 08, 2013 7:44 am 
Nowy

Dołączył(a): So mar 09, 2013 8:56 am
Posty: 19
WILCZYCA napisał(a):
thymos napisał(a):
a to w chacie pod Rysami już nie ma spania?

A myślisz, że jak by już tam doszli (zakładając oczywiście że by im sie udało :mrgreen: ) to noc by ich tam zastała czy padli by ze zmeczenia i nie mogli ruszyć sie dalej :roll:


Myślę, że nie;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 08, 2013 4:53 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz lut 16, 2012 7:11 pm
Posty: 17
Witajcie,

1. pragnelabym sie dowiedziec, czy ktos szedl zielonym szlakiem z tatrzanskiej polanki do wielickiego stawu i stamtad na wielicki ogrod obok wielickiej siklawy? Czy jest to trasa godna polecenia i dostepna rowniez dla dziecka?

2. Jakie trasy w tatrach slowackich polecilibyscie, dostepne dla dziecka i niedaleko od Smokovca? (o lomnicy i zielonym stawie kiezmarskim juz wiem).

Bede wdzieczna za rade!

Pozdrawiam:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 08, 2013 7:21 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
klaudia napisał(a):
Witajcie,

1. pragnelabym sie dowiedziec, czy ktos szedl zielonym szlakiem z tatrzanskiej polanki do wielickiego stawu i stamtad na wielicki ogrod obok wielickiej siklawy? Czy jest to trasa godna polecenia i dostepna rowniez dla dziecka?

2. Jakie trasy w tatrach slowackich polecilibyscie, dostepne dla dziecka i niedaleko od Smokovca? (o lomnicy i zielonym stawie kiezmarskim juz wiem).


1 - jest godne polecenie ale co rozumiesz pod pojęciem "dostępne również dla dziecka". W Tatrach niema ograniczeń wiekowych.

2 - w zasadzie wszystko

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 09, 2013 12:10 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz lut 16, 2012 7:11 pm
Posty: 17
chodzi o dziecko piecioletnie, wiec za wysoko nie chce sie wybierac, moze tak do 1800m max, oraz zeby szlak byl w bliskim promieniu od stacji elektryczki, bo samochodem nie jestem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 09, 2013 7:03 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
klaudia napisał(a):
moze tak do 1800m max, oraz zeby szlak byl w bliskim promieniu od stacji elektryczki, bo samochodem nie jestem
chodzi o dziecko piecioletnie, wiec za wysoko nie chce sie wybierac, moze tak do 1800m max, oraz zeby szlak byl w bliskim promieniu od stacji elektryczki, bo samochodem nie jestem


Prpopnuję wyżej ale łatwiej :alien:

Wjedź kolejką na Solisko ( schronisko tam leżakuje ) i wyjdź z dzieckiem na Skrajne Solisko - wg tabliczki godzina, tak na prawdę krócej. A piękny to widokowo szczyt.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 21, 2013 1:24 pm 
Nowy

Dołączył(a): So kwi 20, 2013 7:01 pm
Posty: 3
Witam, proszę o kilka rad.
W tę majówkę po raz pierwszy wybieram się w Tatry. W związku z tym przez 2-3 dni chciałbym zaliczyć kilka szlaków gdzie nie będę narażony na nadmierne trudności typu zalegający śnieg, zbyt wielkie stromizny itp. Co polecacie dla całkowitych nowicjuszy? Ma być ładnie, niezbyt ekstremalnie i przyjemnie =).

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 21, 2013 1:52 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
Dolina Kościeliska, Chochołowska, Hala Kondratowa :)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 21, 2013 2:12 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Nazgulowi poleciłbym treking do Góry Przeznaczenia. Najlepsze podejście od Gorgoroth i zejście do Barad-dûr.
Zabierz dużo lembasów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 21, 2013 3:11 pm 
Nowy

Dołączył(a): So kwi 20, 2013 7:01 pm
Posty: 3
hahahahah

no dobrze, a oprócz hal i dolin? jakieś łagodne wejście żeby widok był nieco bardziej zapierający dech? =)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 21, 2013 3:26 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
nazgul napisał(a):
gdzie nie będę narażony na nadmierne trudności typu zalegający śnieg,

uwazasz że przez tydzien ten śnieg zniknie?
http://kamery.topr.pl/kamery.html#Kasprowy_Gasienicowa


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 21, 2013 3:32 pm 
Nowy

Dołączył(a): So kwi 20, 2013 7:01 pm
Posty: 3
:shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 21, 2013 4:55 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
no nie zniknie
bez sprzętu - raków, ewentualnie czekana nigdzie wyżej nie wejdziesz, ale polecam Ci Rusinową Polanę jeśli będzie ładna pogoda lub Dolinę Gąsienicową czarnym szlakiem z Brzezin przez Psią Trawkę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 21, 2013 8:10 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Stefan 1856 napisał(a):
Nazgulowi poleciłbym treking do Góry Przeznaczenia. Najlepsze podejście od Gorgoroth i zejście do Barad-dûr.
Zabierz dużo lembasów
Warto na taką wyprawę zabrać Róg Gondoru i pod szczytem zadąć w niego tak żeby usłyszeli jeźdźcy Rohanu obrońcy Helmowego Jaru i Minas Tirith.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 21, 2013 10:05 pm 
Swój

Dołączył(a): N mar 31, 2013 11:59 pm
Posty: 56
Lokalizacja: Bełchatów
nazgul napisał(a):
W tę majówkę po raz pierwszy wybieram się w Tatry. W związku z tym przez 2-3 dni chciałbym zaliczyć kilka szlaków gdzie nie będę narażony na nadmierne trudności typu zalegający śnieg, zbyt wielkie stromizny itp. Co polecacie dla całkowitych nowicjuszy? Ma być ładnie, niezbyt ekstremalnie i przyjemnie =).


Babia Góra. Jest śnieg ale bez ekstremy. Co prawda to nie Tatry, ale całkiem dobrze je widać.

Obrazek

_________________
http://www.youtube.com/user/kszysian/videos?view=0

https://picasaweb.google.com/kszysian


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 21, 2013 10:43 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Nie ma co demonizować śniegu. Problem stanowi stromy/eksponowany teren + śnieg- wtedy sprzęt zimowy jest potrzebny. Na mało stromych bałuchach da radę bez.
nazgul- możesz spróbować:
- Kuźnice Rondo - Nosal (1206m) - Polana Olczyska - Wielki Kopieniec (1328m) - Toporowa Cyrhla
- Kuźnice - Hala Gąsienicowa (1500m) - Czarny Staw Gąsienicowy (1622m) - Hala Gąsienicowa (1500m) - Wolarczyska - Rówień Waksmundzka - Gęsia Szyja (1489m) - Rusinowa Polana - Palenica Białczańska (możesz to rozbić na dwa dni jeżeli na jeden by było za dużo)
- Dolina Chochołowska - Grześ (1653m) - Rakoń (1876m) - Dolina Chochołowska
- Dolina Chochołowska - Trzydniowiański Wierch (1758m) - Dolina Chochołowska
Oczywiście przed planowanym wyjściem w góry koniecznie sprawdź prognozę pogody (na początku maja mogą się zdarzyć zarówno śnieżyce jak i burze).
I jeszcze jedno- w czasie weekendu majowego możesz trafić na turystów w adidasach wracających np. ze Świnicy. Nie warto ich naśladować, bo nie zawsze takie pomysły kończą się szczęśliwie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 23, 2013 7:57 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt kwi 23, 2013 7:38 pm
Posty: 1
Mam nadzieje że w odpowiednim temacie zadaje pytanie. Zbyt ogólne żeby zakładać nowy temat.

Wybieram się w pierwszej połowie września w Tatry (wysokie i zachodnie). Byłem tam dopiero 2 razy, zawsze w lecie.
1. Zabrzmi śmiesznie, ale w tym okresie przemieszczanie się po szlakach w krótkich spodenkach nie jest złym pomysłem?
jeśli długie to jakiego typu, jakieś porady. Ciężko mi tutaj wróżyć czy maja chronić tylko przed wiatrem, czy też termicznie. Raczej należę do tych co na zimno nie narzekają, jednak podczas ~9-10 godzinnych szlaków może się jednak wyziębić znacząco.

2. Do tej pory po trudniejszych szlakach nie chodziłem (Szpiglasowy Wierch, Kasprowy, Świstówka) sporo w Beskidach (Babia Góra). Doświadczenie w maszerowaniu mam, ale jednak łańcuchy widziałem na 2 szlakach). Planuję teraz jechać na dłużej (Czerwone Wierchy, Giewont, Krzyżne) Do tych szlaków raczej nie mam obaw, jednak planuję również wdrapać się na Rysy, obawiam się jednak że może to być trochę przerost formy nad treścią. Jakie warunki panują w tym terminie na szlaku na Rysy? Czy osoba ze znikomym obyciem z łańcuchami (tylko Giewont, Szpiglasowa przełęcz, Babia Góra) oraz z delikatnym (ale jednak) lękiem przed sporymi ekspozycjami da sobie radę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 23, 2013 8:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
1. poruszanie się po górskich szlakach (zwłaszcza w terenie skalnym) w krótkich spodenkach, to według mnie w ogóle pomysł niezbyt fortunny. I nie tylko z racji "ciepło/zimno" (plus wiatr).
2. we wrześniu, nawet w pierwszej połowie warunki (w całych Tatrach) mogą być bardzo różne - od śniegu -i mrozu, po upały.
bardziej prawdopodobną prognozę można próbować tworzyć na miesiąc, dwa tygodnie przed wyjazdem. A i tak zmiana może nastąpić w przeciągu godziny...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 23, 2013 8:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Pazuzu napisał(a):
Wybieram się w pierwszej połowie września w Tatry (wysokie i zachodnie). Byłem tam dopiero 2 razy, zawsze w lecie

Zwykle jesien zaczyna sie 23 września nie podawano żeby w tym roku miało sie to zmienić :roll:
Pazuzu napisał(a):
krótkich spodenkach nie jest złym pomysłem

Nie, o ile w plecaku bedziesz miał dłuższe.
Pazuzu napisał(a):
Ciężko mi tutaj wróżyć czy maja chronić tylko przed wiatrem, czy też termicznie

Zdarzało się że snieg padał i w połowie sierpnia ale na ogół wrzesień a szczególnie jego początek to dobry miesiac na wedrówkę własnie ze wzgledu na stabilna pogodę. A czy bedzie ciepło... :roll: Raczej powinno byc.
Pazuzu napisał(a):
Czy osoba ze znikomym obyciem z łańcuchami (tylko Giewont, Szpiglasowa przełęcz, Babia Góra) oraz z delikatnym (ale jednak) lękiem przed sporymi ekspozycjami da sobie radę

Jak sam nie sprawdzisz nie bedziesz wiedział.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 23, 2013 8:40 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Ja w październiku byłem w krótkich spodenkach na Mniszku. Ale ja ogólnie lubię chodzić w górach w krótkich spodenkach nawet jak jest chłodno. Jednak na sobie miałem polar, kurtkę i czapkę i długie membranowe spodnie w plecaku. I we wrześniu radziłbym ci tak samo się zaopatrzyć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 23, 2013 8:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5457
Lokalizacja: Białystok
gb napisał(a):
1. poruszanie się po górskich szlakach (zwłaszcza w terenie skalnym) w krótkich spodenkach, to według mnie w ogóle pomysł niezbyt fortunny. I nie tylko z racji "ciepło/zimno" (plus wiatr).


Dlaczegóż?

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 421, 422, 423, 424, 425, 426, 427 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL