Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 23, 2024 7:34 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 1:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Łukasz T napisał(a):
kilerus napisał(a):
czlowiek na pionowej scianie nie trzymajacy sie lancucha i nie majacy asekuracji, poprostu trzyma sie golej sciany.


To, że tam wogóle jest, znaczy że nie ma wyobraźni, i góry nie są dla niego. No chyba , że jest wybitnym taternikiem :lol:

i o to sie caly czas rozchodzi

pytamy czy lancuchy zwiekszaja bezpieczenstwo, a nie pytamy skad tam jest?

wy poprostu chcecie wysunac taka teze, ze jak nie bedzie lancuchow to po gorach bedzie chodzic mniej osob, a zdrugiej strony piszecie, ze wszystko mozna jakos sobie obejsc.

w kazdym badz razie nie piszmy "lancuchy zwiekszaja niebezpieczenstwo", ale brak lancuchow sprawi, ze bedzie mniej ludzi tam chodzic.
i nad ta sprawa sie mozna zastanawiac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 1:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
Łukasz T napisał(a):
To, że tam wogóle jest, znaczy że nie ma wyobraźni, i góry nie są dla niego. No chyba , że jest wybitnym taternikiem :lol:



Wybitni taternicy mają asekuracje. Bez asekuracji to im się wydaje że są wybitni( lub wydawało bo już są w parku sztywnych)

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 1:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Toteż dałem odpowiednią emotke - :lol: , Boguś :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 1:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Brak łańcuchów nie wpłynie na zmniejszenie ilości chodzących osób. Wręcz przeciwnie. Krupówki boją się łańcuchów więc nie idą na łatwiutki Szpiglas od DPSP a próbują pchać się na Kościelec bo tam nie ma łańcucha. Wnioski nasuwają się same. Jedyne, co chciałem powiedzieć to ułuda bezpieczeństwa, jaką daje łańcuch. Tak, ułuda. Bo jedyny jego plus to to, że łatwiej się go trzyma, niż skałę. A jak trzymasz się łańcucha i ktoś za niego szarpnie to polecisz na bank.
A na pionowych ścianach montuje się klamry i drabinki, nie łańcuchy.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 2:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Jaki więc wniosek???
Niech wszędzie będą łańcuchy - Krupówki się skończą też... :lol:

Pozdrawiam!
Bartek :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 2:28 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt gru 30, 2005 11:21 am
Posty: 233
I dla tego jest jak jest to znaczy niech zostanie jak do tej porry niech nie dokładają już żadnego żelaztwa a chciaż niech utrzymują już istniejące w dobrym stanie.Zresztą i tak nie mamy zbyt dużego wpływu na decyzie TPN-u.A jak się trafi jakiś milioner i dobrze zapłać to by mu nawet kolejkę na Rysy napewno wybudowali.Niedaj co jak będzie to ktoś z rządu i się uprze to mu też wybudują bóg wie co tylko w tedy to już za nasze pieniądze czyli podatników.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 2:41 pm 
Mnie też nie ominęło wrażenie, że Jaśnie nam panujący Pan Moderator :wink: patrzy od jakiegoś czasu troszeczkę z góry na mniej doświadczonych turystów.

Mówicie o ingerencji w przyrodę... Czy większą ingerencją jest wbicie w nagą, surową skałę kilku klamer, czy może wykarczowanie lasu pod ułożenie szlaku? :roll:
Raz, że niszczy się rośliny, a dwa - zaburza się biosystem, na pewno ma to jakiś wpływ na żyjące w lesie zwierzęta, a na surowych nagich, urwistych skałach jakoś nieczęsto widuje się niedźwiedzie, sarny, jelenie, świstaki czy kozice...
No chyba, że ktoś je widział na wierzchołku Rysów, czy Świnicy, to zwracam honor...

Następna sprawa -
Cytuj:
Trzeba się wziąć za siebie a nie narzekać na trudne i niedostępne miejsca, na których TPN nie chce założyć łańcuchów.
Pytanie: gdzie mam niby zdobyć górskie doświadczenie jeśli nie w górach i skąd wiąć w tym kraju pieniądze na jakieś kursa?
Toć nie zapominaj, że KAŻDY KIEDYŚ ZACZYNAŁ!

Dalej.
Cytuj:
Trzeba wybrać inne, łatwiejsze miejsce. To takie trudne do pojęcia? Tak jest zawsze w życiu. Coś jest za trudne to robi się coś łatwiejszego.
Czy mówiłeś tak sobie, Tomku, gdy pierwszy raz poszedłeś na OP?
Skąd do jasnej ciasnej ci panowie z brzuszkiem (do nikogo nie piję, żeby niebyło jakichś nieporozumień), czy panie z pokaźnym kuperkiem, które nieraz widuje się na OP (i którym notabene się nic nie dzieje, skoro - jak sam powiedziałeś, w ubiegłego roku zdarzył się tylko 1 wypadek) mają wiedzieć czy podołają już zanim nie spróbują? :shock:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 5:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
ja widze wasze wnioskowanie tak:

brak lancuchow z tego wynika
mniej turystow chodzi po szlakac z tego wynika
mniej ludzi ginie na szlakach

nie wydaje mi sie, ze jest poprawne

poza tym kazdy ma swoj rozum i swoja wole. widze, ze ostatnio popularne stalo sie uznawanie swoich norm za obiektywne i defakto nie podwazalne, a takze narzucanie jej innym, czyli myslenie za reszte.
ktos idac na ciezki szlak liczyc sie musi z tym, ze moze tam umrzec, ale to jest jego sprawa i jego smierc.
poza tym powinny byc tabliczki ostrzegawcze, zrobione w sposob taki by odstraszac (np. na krzyznym, zawracie takich nie ma).

wy mowicie:
trudny szlak, marudzicisz, nie idz
a ilu jednak znajdzie sie "kozakow", ktorzy nie maja doswiadczenia, a pojda?

P.S.
nie chce zadnych rzeczy na koscielcu
niech zostanie to co jest i niech to ktos pilnuje zeby bylo w dobrym stanie

i dalej sie nie dowiedzialem o co chodzi z ta ingerencja lancuchow i klamer


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 5:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Chciałem jeszcze coś dodać, ale Ataman, Łukasz i Piomic zrobili to za mnie.
Nie chce mi się jeszcze raz pisać tego, co już wcześniej napisałem. Jak ktoś czegoś nie zrozumiał to niech jeszcze raz to przeczyta. Uważnie przeczyta.
Moje zdanie na temat łańcuchów jest jasne.
Łańcuchy to ułuda bezpieczeństwa. To nie jest element bezpieczeństwa, to tylko sztuczne ułatwienie.
A i jeszcze jedno. Jak się komuś wydaje, że mówię o wspinaczce, kursach taternickich czy skałkowych, posiadaniu szpeju itd. to jest w dużym błędzie. Cały czas jest mowa o turystyce górskiej. Tylko, że o turystyce bardziej zaawansowanej, do której bynajmniej drogi sprzęt i kursy nie są niezbędne.
To wszystko w tym temacie bo więcej nie ma co pisać.

P.S.
Kileusiku drogi. Jutro jest Dzień Dziecka, więc możesz liczyć na to, że jak znajdę chwilę czasu to odpowiem na wszystkie nurtujące Cię pytania. Wytłumaczę wszystko jak pięcioletniemu dziecku. Bądź cierpliwy.
Oczywiście jak będziesz grzeczny :wink:

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 6:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
tomek.l napisał(a):
P.S.
Kileusiku drogi. Jutro jest Dzień Dziecka, więc możesz liczyć na to, że jak znajdę chwilę czasu to odpowiem na wszystkie nurtujące Cię pytania. Wytłumaczę wszystko jak pięcioletniemu dziecku. Bądź cierpliwy.
Oczywiście jak będziesz grzeczny :wink:


:rofl_an: :rofl_an: :rofl_an: :rofl_an: :rofl_an:

Tomq nie pierwszy raz podziwiam Twoją cierpliwość... 8)

Pozdrawiam!
Bartek :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 6:24 pm 
No wszystko ładnie pięknie, ale jakoś się nie dowiedzieliśmy dlaczego to niby łańcuch NAJBARDZIEJ ingeruję w tatrzańską przyrodę...

I darujcie sobie, proszę, takie zdawkowe odpowiedzi w stylu: nie chce mi się, poszukaj sobie sam leniu - bo do tej kwestii nikt się narazie nie ustosunkował.

PS. KWAQ - świetny ten avatar - Rasialdo rulz :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 6:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
czekam z niecierpliwoscia
postaram sie byc grzeczny
:D :D :D :D :D :twisted: :twisted: :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 7:51 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lip 23, 2005 6:00 pm
Posty: 1495
Lokalizacja: z domu
Ataman napisał(a):
Co to jest qrva za bełkotliwe lelum-polelum ?

I to wlasnie wyjasnia dlaczego jakakolwiek rozmowa jest zbedna tutaj.

Cytuj:
i proszę tylko bez kontrargumentów o "elitach" itepe.

"Prosze bez kontrargumentow"? :rofl_an:

Niech pozdejmuja wszystkie pomoce. Po jakims czasie szlaki tez przestana utrzymywac, bo dla kilku osob ktore tam beda chodzic nie beda pieniedzy wydawac. Niech i tak bedzie.

Dziwne ze ciagle nie odpowiedziales dlaczego pomoce ci przeszkadzaja, ale same szlaki cie nie draznia. Przeciez to duzo bardzo intruzyjne jest (nie tylko ja zwrocilem na to uwage).

Ale nic, dajmy sobie spokoj z ta rozmowa. I tak sie to juz zdegenerowalo do wulgaryzmow i toczenia piany. Zycie jest za krotkie na to.

Ty wygrales.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 7:58 pm 
hwyhobo napisał(a):
Dziwne ze ciagle nie odpowiedziales dlaczego pomoce ci przeszkadzaja, ale same szlaki cie nie draznia. Przeciez to duzo bardzo intruzyjne jest (nie tylko ja zwrocilem na to uwage).


Pomoce w postaci klamr, łańcuchów i drabinek w obecnej formie i ilości nie przeszkadzają mi i nie mam zamiaru ich demontować więc nie wiem skąd ten postulat :shock: Natomiast za niedorzeczne uznaję pomysły dokładania nowych jak i twierdzenia, że służy to wszystko bezpieczeństwu.

Po drugie Twoje aluzje na które zareagowałem słowem "bełkot" są czymś właśnie takim bełkotliwym i to jest kompletnie nie na miejscu bo zupełnie rozbija temat. I w zwiazku z czyms takim rozmowa faktycznie sensu nie ma. I nic nie wygrałem bo żeby wygrać trzeba najpierw walczyć. I to tyle w temacie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 8:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Przemyślałem sprawę głęboko. Bardzo głęboko. Od tych przemyśleń głębszy jest tylko Rów Mariański. I doszedłem do jedynie słusznego wniosku.
Macie rację.
Zróbmy zrzutkę. Udajmy się do najbliższej huty stali. Kupmy kilka ton tego cennego surowca. I do dzieła. Zróbmy drabinę na Kazalnicy.
Skujmy całe Tatry wszerz i wzdłuż.
A na koniec skujmy się porządnie w Murowańcu :wink: jakąs dobrą wódką


Pozdrawiam.
Do zobaczenia na łańcuchach :)

P.S.
Ja już ołańcuchowałem sobie klatkę schodową w domu. Czuje się przez to bezpieczniej. Polecam. Naprawdę warto.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Ostatnio edytowano Śr maja 31, 2006 9:27 pm przez tomek.l, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 8:53 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Tylko nie podawajcie miejsc gdzie są nadmierne ilości łańcuchów bo to kuszące novinky dla złomiarzo-kolekcjonerów :twisted: [patrz-Batyżowiecka Próba] :arrow:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 10:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
..............................................
...........................................

oki ja po sesji moge na wodke skoczyc
szczegolnie patrz moj podpis


"a czemu?
nie pytaj sie czemu!"
kazik na zywo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 03, 2006 10:43 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 03, 2005 12:25 pm
Posty: 132
Lokalizacja: Chełm
A ja z innej beczki :P
Moja żona zawsze na sformułowanie "łańcuch na szlaku" blednie w oczach. Nie wiem czemu ma na ich punkcie jakąś obsesję i koszmarnie boi się szlaków gdzie takowe są pomocowane.
Na nic tłumaczenie, że właśnie to, że są łańcuchy daje większe poczucie bezpieczeństwa :?

_________________
GG: 4088035


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 03, 2006 12:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
A więc czy rzeczywiście coś dają?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 03, 2006 1:01 pm 
To logiczne - słysząc "łańcuch", czy "klamra" pierwsze skojarzenie jest takie, że taki szlak musi być przepaścisty skoro zamontowano ubezpieczenia. Nie wmówisz swojej żonie, że OP jest bezpieczniejsza od choćby szlaku do Murowańca tylko dlatego, że są tam łańcuchy... :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 03, 2006 3:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
to prawda
w schroniskach nieraz slyszelismy
a nie jak tam sa lancuchy to tam nie idziemy

P.S.
bylem grzeczny


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 03, 2006 3:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
No i to jest plus łańcuchów - straszy.

A byłeś grzeczny, dzień dziecka minął i nic - żadnych wyjaśnień?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 03, 2006 3:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
piomic napisał(a):
A byłeś grzeczny, dzień dziecka minął i nic - żadnych wyjaśnień?

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 03, 2006 4:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Zmieniłem ton, na banalne pytania nie odpowiadam.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 03, 2006 4:37 pm 
No i sprawa się wyiaśniła trzeba było tak od razu a nie zwodzić.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 03, 2006 5:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Nie gadam też z mielonkarzami i koniami :wink:

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 03, 2006 5:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
tomek.l napisał(a):
Nie gadam też z mielonkarzami i koniami :wink:

iiiiiiiihaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaaaa


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 03, 2006 6:49 pm 
tomek.l napisał(a):
Zmieniłem ton, na banalne pytania nie odpowiadam.


Tak przypuszczałem. Tak jest najłatwiej: odpowiedzieć wybiórczo, tylko na te pytania, które są wygodne, a na te na które zwyczajnie nie starczy argumentów nie odpowiedzieć, a jak ktoś zwróci uwagę, to zbyć go takim np. błahym pseudo-argumentem, że "mi się nie chce", czy "na banalne pytania nie odpowiadam" (bo po prostu nie znam odpowiedzi).
A jak coś się komuś obiecało, to też wypadałoby dotrzymać słowa...
Pozdrawiam! :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 03, 2006 7:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Zmieniłem ton i to olewam. :)
Czas ruszyć głową i samemu pomyśleć. Wszystko jest w tym co już wcześniej napisałem.
Fraza klucz - kompromis przyrodniczo/turystyczny. W tym zawierają się szlaki, ścieżki i schroniska - czyli coś co TPN wypracował na zasadzie kompromisu miedzy ochroną przyrody a istnieniem jakiegokolwiek ruchu turystycznego w Tatrach. Likwidacja tego oznacza zamknięcie Tatr dla turystów. Likwidacja łańcuchów oznacza tylko ograniczenia ruchu w pewnych miejscach.
Jako, że całkowitej likwidacji ruchu turystycznego nie bierzemy pod uwagę to co jeszcze pozostaje co ingeruje w przyrodę? Właśnie m.in. te wszystkie sztuczne ułatwienia, które można usunąć bez większego wpływu na ogólny ruch turystyczny w Tatrach.
Prościej już tego nie potrafię wytłumaczyć, a jeśli ktoś tego nadal nie zrozumiał to mam to gdzieś i zasadniczo to olewam :)
Wszystko w tym temacie.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 03, 2006 7:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
wlasnie napisalem cos o kompromisie

tomek.l napisał(a):
Likwidacja łańcuchów oznacza tylko ograniczenia ruchu w pewnych miejscach.

wyzej ludzie pisza, ze wcale nie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL