Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 23, 2024 9:12 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 423, 424, 425, 426, 427, 428, 429 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt kwi 26, 2013 9:21 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz kwi 25, 2013 1:11 pm
Posty: 3
_Sokrates_ napisał(a):

Zrób trasę:
Kuźnice -> Hala (przez Boczań) -> Czarny Staw -> Hala -> Sucha Przełecz -> Beskid -> Kasprowy

Wrócić możesz przez halę i Boczań lub zjechać kolejnką - zależnie jak będziesz się czuł kondycyjnie. Będziesz mial swój dwutysięcznik :)


Super pomysł, dzięki :). Sucha Przełęcz jest osiągalna? w sensie nie jest niebezpieczna o tej porze? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 26, 2013 9:22 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Łukasz T napisał(a):
gb napisał(a):
Musisz się zdecydować, czy informacja, którą przekazujesz osobie - przynajmniej teoretycznie wiedzącej mniej - ma tej osobie pomóc, czy też ma przekonać tę osobę, że Ty jesteś "te best" i dziwne, że ktoś się pyta o oczywiste oczywistości.


Użytkowniku gb - pod wpływem Twych słów spojrzałem w lustro, przemyślałem kilka spraw i postanowiłem od tej pory pisać tylko z sensem i na temat. Dziękuję Ci za to.

Czuwaj dalej :salut:

P.s. :wink:

Użytkowniku "Łukasz T" - czyli jednak na coś (fakt, że niewielkiego w skali globalnej) moja obecność na tym Portalu się przydała. Drobiazg - a jednak cieszy.
W sumie - gratuluję - wspólnego - sukcesu...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 26, 2013 1:00 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
gb napisał(a):
...moja obecność na tym Portalu się przydała...

To jest wortal a nie portal. Tym samym moja obecność też się do czegoś przydała... :lol:

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 28, 2013 1:39 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 05, 2013 4:44 pm
Posty: 56
batmik napisał(a):
gb napisał(a):
...moja obecność na tym Portalu się przydała...

To jest wortal a nie portal. Tym samym moja obecność też się do czegoś przydała... :lol:

Oj, no. Nie łapmy się tak za słówka. Każdy wortal jest przecież portalem. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 28, 2013 11:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): N kwi 28, 2013 11:42 pm
Posty: 1
Po pierwsze Cześć jestem tu nowy;-)Adrian miło mi ;p, jak wygląda wejście na rysy ;> chce odwiedziec w majówke i o 5 lub 7 byc w zakopanym zeby ominąc majówkowe tłumy;-), problemy ze sniegiem?, planuje standardowym najpopularniejszym szlakiem isc od morskiego , Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 29, 2013 8:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Jeśli wyruszysz z Zakopanego o 7 rano własnym samochodem - to jest szansa, że znajdziesz jeszcze jakieś miejsce parkingowe w okolicach Łysej Polany. Jeśli wyruszysz o 7 rano z Zakopanego transportem "cudzym" to razem z pierwszą "falą" zdobywców Morskiego Oka, Czarnego Stawu i Rysów dotrzesz spokojnie na szczyt.
Jeśli dysponujesz własnym transportem - proponuję 5 rano. Ale - powyżej Morskiego Oka raczej będziesz miał zimowe warunki...
Słońce "przebija się" na południową stronę dopiero koło 10...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 29, 2013 11:39 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
orion napisał(a):
o 5 lub 7 byc w zakopanym

To będziesz się musiał odkopać 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 29, 2013 1:15 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
orion napisał(a):
o 5 lub 7 byc w zakopanym zeby ominąc majówkowe tłumy;-)

coś słaby ten plan :?

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 29, 2013 8:06 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Orion chodziłeś coś wcześniej w zimie? Masz sprzęt i jako takie obycie?
Warunki powyżej moka będą z pewnością zimowe a szlak na Rysy zimą jest nieco zdradliwy.
Przy tych temperaturach, które bywają popołudniami mogą już powoli wyjeżdżać nawet gruntówki...

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 30, 2013 7:53 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz kwi 25, 2013 8:26 am
Posty: 11
Mam ogromną prośbę do Was:)

Chciałbym sobie zrobić jutro wycieczkę małą z Palenicy do Morskiego Oka. Chcielibyśmy jednak zobaczyć bardzo również Siklawę. Z tego co się orientowałem, to od Wodogrzmotów Mickiewicza odbijamy na szlak do Schroniska w DPS, a następnie stamtąd do Wodospadu.

Tutaj moje pytanie, czy na trasie natrafimy na jakieś trudności? Ostre, śliskie podejścia? Czy jest to raczej spokojny "spacerek" ?

Dodatkowo chciałbym zadać pytanie, czy potem do Morskiego Oka przez Świstówkę też jest łagodny szlak?

Z góry dziękuję!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 30, 2013 8:47 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Do 15 maja szlak przez Świstówkę jest zamknięty.

Zimowy szlak do DPSP odbija w lewo wcześniej. Czy da się podejść i obejrzeć wodospad od dołu? To zależy- bo tam lód lubi zalegać. Samo przejście Doliną Roztoki do rozwidlenia szlaków raczej bez trudności, jeśli nie liczyć syfiastego śniegu. Dalej to jeszcze zima w górach.

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 02, 2013 8:13 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz kwi 25, 2013 8:26 am
Posty: 11
Sofia napisał(a):
Do 15 maja szlak przez Świstówkę jest zamknięty.

Zimowy szlak do DPSP odbija w lewo wcześniej. Czy da się podejść i obejrzeć wodospad od dołu? To zależy- bo tam lód lubi zalegać. Samo przejście Doliną Roztoki do rozwidlenia szlaków raczej bez trudności, jeśli nie liczyć syfiastego śniegu. Dalej to jeszcze zima w górach.


Dziękuję za radę - było dokładnie jak w opisie. Dzięki tej odpowiedzi przygotowaliśmy się odpowiednio i daliśmy radę:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 02, 2013 3:32 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
MisQ napisał(a):
było dokładnie jak w opisie

Trzecie oko, jak nic :cyclopsani:

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 05, 2013 11:05 pm 
Nowy

Dołączył(a): N maja 05, 2013 10:35 pm
Posty: 1
Witam,
Jestem poczatkujacym "turysta gorskim" - Beskidy, Pilsko, Czarny Staw Gasienicowy, Morskie oko i w tamtym roku przelecz Karb do Zielonego Stawu w warunkach lekko(?) snieznych (poczatek Maja).

W tym roku (miedzy 7 a 15 Maja) wybieram sie na wycieczke w Tatry z zona :D, ktora ma lekki (?) lek wysokosci. Przejscie 2 lata temu przez przelecz miedzy kopami (w srodku lata) nie bylo dla niej najpszyjemniejszym przezyciem... chce zeby wycieczka byla przyjemna i relaksujaca a nie stresujaca :)

W tym roku myslalem o wycieczne do Doliny 5 Stawow Polskich lecz niestety nie wiem jak wyglada trasa, lub jak "madre" jest wyprawa dla poczatkujacej pary :) w obecnych warunkach.
Chielibysmy dojsc z Lysej Polany przez doline roztoki do schroniska w D5SP, a nastepnie pochodzic wokol jezior (kawalki niebieskego+zoltego szlaku) i wrocic ta sama trasa.

Moje pytania:
1) Z tego co wyszukalem na internecie kolo Siklawy jest dosc duza stromizna: http://imageshack.us/a/img197/172/dsc0634iu.jpg
Wchodzenie (a zwlaszcza schodzenie) dla osoby z lekkim lekiem wysokosci bedzie trudne. Jesli obecnie ta trasa jest zasniezona/oblodzona wychodzenie jest bycmoze nawet niebezpieczne ? Czy lepiej by bylo wybrac szlak czarn z doliny roztoki do D5SP ? Czy jest to trasa latwiejsza?
2) Czy ktos moze orietuje sie jakie warunki panuja w dolinie roztoki, D5SP? Rozumiem ze dalej jest dosc troche sniegu : czy dobrze by bylo zaopatrzyc sie w kijki, a bycmoze nawet mini-raczki: http://www.alpintech.pl/galerie/i/ice-t ... i_3879.jpg ? Czekan, raki niestety odpadaja...
3) Mimo swietnie zapowiadajacej sie pogody moze ta trasa nie jest najlepsza? Czy trasa do czarnego stawu gasienicowego jest obecnie prostsza/mniej zasniezona? Oboje bylismy w juz przy czarnym stawie 2x a nigdy w D5SP...lecz jesli nie chcemy sie "pchac na sile" w strome, potencjalnie sliskie gory i ryzykowac poslizgniecia/upadku.


Dziekuje i doceniam jakakolwiek sugestie :)

Pozdrawiam,
Cery


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 6:57 am 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
Jeśli dla Twojej żony problematyczny był szlak przez Boczań, to dojscie do D5S myślę że podobnie się kształtuje. Szlak zielony kolo siklawy jest wg mnie nieco łagodniejszy, szlak czarny nieco stromszy. Żadnych przepaści tam nie znajdziesz, ale podobnie jak na hale Gąsienicową- idziesz ścieżką a z jednej strony masz np. stromy stok. Na temat aktualnych warunków poszukaj na forum, są odpowiednie tematy o tym, natomiast z tego co wiem D5S jest w tym momencie najbardziej zaśnieżonym miejscem w tatrach. Jeśli chodzi o spacerki wokół jeziorek to już beż ŻADNYCH trudności, przy odrobinie zapału wejdziecie bez trudności (zwykła ścieżka) na sam zawrat. Jeśli Twoja żona przezwycięży strach na dojściu- reszta doliny na pewno jej to wynagrodzi.
1. odpowiadajac na Twoje pytania, szlak zielony i czarny są podobne pod względem trudności, w lecie nie są niebezpieczne, teraz to może dla was nie najlepszy pomysl.
2. czytaj wyżej, ew. zerknij na kamety topru, chociaz ostatnio wlasnie ta z D5S zniknęła;/
3. jak wyżej d5S to chyba najbardziej śnieżne miejsce obecnie, czarny staw gąsienicowy wydaje się być lepszym wyjściem, możecie również poszukać czegoś innego...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 7:36 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Na moje oko to raki nie są potrzebne, śnieg się topi i jest rozmokły. Jak mój przedmówca sądzę, że są lepsze trasy dla osób z lękiem wysokości niż Piątka. Idźcie sobie przez Kościeliską nad Smreczyński Staw, albo nad Czarny Gąsiennicowy. Skoro już Boczań był dla żony nieprzyjemny to podobnych efektów możesz oczekiwać na fragmentach szlaków z Roztoki do Schroniska w D5SP.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 2:09 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn maja 06, 2013 1:57 pm
Posty: 13
Witam,


Chciałbym poprosić o pomoc. Sprawa dotyczy mojego planu na podróż po Tatrach wysokich w Polsce.

W zeszłym roku stacjonowałem w Zakopcu i dojeżdżałem w miejsca, które chciałem zwiedzić w górach. Raz tylko spałem w schronisku w Dolinie 5 Stawów, aby potem przez Szpiglasowy dojść do Morskiego Oka. Szliśme we dwójkę ja i moja dziewczyna z jednym plecakiem, w którym miałem rzeczy na te dwie (prawie) doby.

Teraz planuję ciut inną podróż - tylko schroniska. I o ten bagaż własnie się rozchodzi. Proszę mi napisać czy przejście po niektórych szklakach z dużym bagażem będzie trudne i czy raczej powinienem o tym zapomnieć. Plan jest taki:

1. Po przyjeździe do Z. Ruszamy z 2 plecakami do schroniska Murowaniec. Tam zostajemy na noc i w ramach aklimatyzacji chodzimy po pobliskich górach z małym plecaczkiem.
2. Następnego dnia bierzemy cały nasz dobytek i ruszamy do schroniska w dolinie 5 stawów przez Świnicę Zawrat itp...
3. Nocujemy w dolinie.
4. Następnego dnia z tylko najpotrzebniejszymi klamotami robimy Orla Perć i wracamy do schroniska na noc
5. Następnego dnia z całym dobytkiem ruszamy przez Szpiglasowy do schroniska Morskie Oko.
6. Albo tego samego dnia albo następnego robimy Mieguszowicki
8. Po noclegu robimy Rysy.
9. Wracamy do Z.

Wychodzi na to, że dwa razy będzie trzeba przerzucać przez spore szczyty dwa spore plecaki. Prosze mi napisać czy przejście z dużymi plecakami z Murowańca do doliny 5 S jest trudne? Czy powinniśmy sobie jednak to odpuścić? Na Szpiglasowy wchodziłemz ciężkim plecakiem nie miałem problemu, ale trasę Świnicką ;) nie szedłem.

Proszę mi też napisać czy rozsądne jest, aby w jeden lub w półtora plecaka naładowac ubrań itp a w drugi żarcie? Bo w schroniskach jest drogo a na trasie tez cos jeść trzeba... Dzięki za pomoc!

_________________
Mój blog pośwęcony wędrówkom górskim i fotografii krajobrazowej: https://piechotadoraju.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 5:07 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Czyli że Orla w jeden dzien to pikuś i Szpiglas do Moka i tego samego dnia Mieguszowiecki też tylko o ten bagaz "się rozchodzi"?
A co Wy tam zamierzcie zabrać? I ile to bedzie kg i ile z tego wniesie dziewczę? Bo to chyba podstawa na którą musicie sobie odpowiedzieć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 5:22 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 17, 2012 6:30 pm
Posty: 268
Lokalizacja: 413km
Ja proponuje na początek dowiedzieć się na jaki szczyt chce się wchodzić...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 5:26 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Pawel1988 napisał(a):
Ja proponuje na początek dowiedzieć się na jaki szczyt chce się wchodzić...

Zacznijmy merytorycznie :roll: , plany zweryfikuje życie :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 5:49 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn maja 06, 2013 1:57 pm
Posty: 13
Nie no jest wyraźnie napisane jak ma wyglądać plan i jakie szczyty chcemy zrobić.

Nie powiedziałem, że jakikolwiek z w/w szczytów to pikuś. Ale znamy swoje możliwości i wiemy na ile nas stać. Z tym Mieguszem to pewnie nie damy rady od razu, ale kto wie...

Bardziej mi chodzi o kwestię przedostania się z jednego schroniska do drugiego z dużymi plecakami. Tak jak pisałem wyżej - ostatnio miałem plecak duży (prawie wypełniony w 100%) i z nim przechodziłem z doliny 5 stawów do Morskiego. Dla mnie nie było cięzko i trudno. Ale pytanie jak trasa wygląda z Murowańca do doliny 5 stawów przez Swinicę? Czy wchodzenie tam z duzym i cięzkim plecakiem to spore ryzyko?

A co w plecakach? Pisałem. Ciuchy, najpotrzebniejsze rzeczy plus żarcie. Wszystko dla dwóch osób.

_________________
Mój blog pośwęcony wędrówkom górskim i fotografii krajobrazowej: https://piechotadoraju.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 5:55 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
uwielbiam teksty o aklimatyzacji :mrgreen: ja zawsze staram się mieć aluminiową butlę z % tlenem 8) na wszelki wypadek

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 5:59 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
pbskarpy napisał(a):
Ale pytanie jak trasa wygląda z Murowańca do doliny 5 stawów przez Swinicę? Czy wchodzenie tam z duzym i cięzkim plecakiem to spore ryzyko?


Trochę nie kumam jak to planujesz. Chcesz iść z Murowańca na Świnicką przełęcz/Liliowe i dopiero atakować Świnice i schodzić na Zawrat? Jeśli tak to nie polecam z dużym plecakiem. Robiłem tak Świnice od tej strony z plecakiem 70L +/-15 kg na plecach do tego przytroczona karimata, kijki itp. i nie wspominam tego miło. Zaczepiony kijek o łańcuch, obcieranie o skały plecakiem przy kominku na zejściu na Zawrat.

Tak z ciekawości, którego "Mieguszowieckiego" chcecie robić? :P

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 6:00 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So sie 08, 2009 11:12 pm
Posty: 324
pbskarpy napisał(a):
Czy wchodzenie tam z duzym i cięzkim plecakiem to spore ryzyko?

Na trasie Swinica -Zawrat dosc spore zwłaszcza w obecnych warunkach.
Lepiej zrobić Orlą na lekko i dopiero póżniej przerzucić całość do 5 Stawów i następnie do Moka . Jednego dnia powinno sie udać.
Jedzenie nie jest az takie drogie nawet jak na Moko.
Filet z kury , ziemniaki+marchewka z groszkiem to ok 20 zł
Licząc koszt prowiantu nie wiem czy to az taka oszczednosć .

PS Plany ambitne , pogoda ma wiele do powiedzenia

_________________
"Lawina bieg od tego zmienia, po jakich toczy się kamieniach"
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 6:04 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
prof.Kiełbasa napisał(a):
uwielbiam teksty o aklimatyzacji :mrgreen: ja zawsze staram się mieć aluminiową butlę z % tlenem 8) na wszelki wypadek

aklimatyzacja może w sensie np. rozruchu mięśni, nie tylko problemów tlenowych...

skoro znacie swoje możliwości to na pewno chodziliście po górach, więc co wziąć do plecaków na pewno wiecie. do jedzenia suchy prowiant, typu kabanosy, itp, slodycze.

a wydaje mi się czy na miegusza można wchodzić tylko z przewodnikiem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 6:17 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
pbskarpy napisał(a):
Ale pytanie jak trasa wygląda z Murowańca do doliny 5 stawów przez Swinicę? Czy wchodzenie tam z duzym i cięzkim plecakiem to spore ryzyko?

Zależy, do czego kto przyzwyczajony i na ile bagaż wystaje na boki. Robiłam rok temu (koniec czerwca) trasę Ciemniak - Zawrat - 5 Stawów z 60l plecakiem i karimatą. Ta ostatnia trochę zawadzała o skały, a poza tym bez problemu.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 6:43 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
pbskarpy napisał(a):
Bardziej mi chodzi o kwestię przedostania się z jednego schroniska do drugiego z dużymi plecakami

Jeśli jeszcze tam nie byliście to ja na waszym miejscu robiłabym Świnicę i Orlą z Murowańca a przejście z worami przez Krzyżne. Świnica jest po prostu trudniejsza niż Szpiglas.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 6:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5458
Lokalizacja: Białystok
vivon napisał(a):
do jedzenia suchy prowiant, typu kabanosy, itp, slodycze.


A gdzie węglowodany? :)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 7:05 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
_Sokrates_ napisał(a):
vivon napisał(a):
do jedzenia suchy prowiant, typu kabanosy, itp, slodycze.


A gdzie węglowodany? :)

w schronisku:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 07, 2013 12:48 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:15 am
Posty: 133
Lokalizacja: Jasło
Adaśko napisał(a):
Filet z kury , ziemniaki+marchewka z groszkiem to ok 20 zł

Po takim zestawie rok temu kolegę na drugi dzień pogoniło w "krzaki" w okolicach Buli. Był drugi luty, i minus 30 :)

_________________
______
SeReK
https://www.flickr.com/photos/tomek_s/sets/
"Widziałem góry większe, wspanialsze i bardziej majestatyczne. W góry piękniejsze od Tatr jednak nie wierzę".
- Stanisław Zieliński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 423, 424, 425, 426, 427, 428, 429 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL