Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:59 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 427, 428, 429, 430, 431, 432, 433 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr maja 22, 2013 8:44 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 05, 2013 4:44 pm
Posty: 56
_Sokrates_ napisał(a):
bocian napisał(a):
A przed czym ustrzeże Cię poręcz przy urwisku?


Nie widziałem jeszcze żadnej poręczy przy urwisku więc nie wiem.
Teraz Ty możesz odpowiedzieć na moje pytanie.


No to słaby bagaż doświadczeń. Odnośnie tych "zabezpieczeń" faktycznie trafniej jest napisać "ułatwienia", ale dlaczego tak czepiamy się słówek?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 22, 2013 9:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
bocian napisał(a):
No to słaby bagaż doświadczeń.


Mój bagaż - moja sprawa.

bocian napisał(a):
Odnośnie tych "zabezpieczeń" faktycznie trafniej jest napisać "ułatwienia", ale dlaczego tak czepiamy się słówek?


Widzisz - przyznanie się, że strzeliło się babola wcale nie boli.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 22, 2013 9:38 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Tutaj zapytam. Z pogodą w Tatrach chyba będzie lipa za tydzień. Mam pytanie, ponieważ rozważam małą modyfikację planów zamiast zupełnie odwoływać wyjazd w góry. Po prostu pojechać w niższe. Czytałam trochę, ale wolę się upewnić. Czy z Nowego Targu można wyruszyć na Turbacz? Jeśli tak, to czy daleko do wejścia na szlak z okolic PKS? I jaką potem byście radzili trasę, aby zejść gdzieś skąd bez problemu złapałabym jakiś PKS czy też PKP? Chciałabym wrócić na noc do Zakopanego, mam zamówiony już nocleg tam.
Plączą mi się plany przez tę pogodę :(

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 22, 2013 10:57 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 22, 2013 10:32 pm
Posty: 5
Witam :)

Wybieram się z kumplem w drugiej połowie czerwca na trzydniowy wypad na Wołowiec, Małołączniak i Giewont, konkretnie tą trasą: http://oi40.tinypic.com/2v28hg9.jpg - zaznaczyłem na czerwono.

Plan jest taki:
Dzień 1
- wyjście na Wołowiec szlakiem z Kir
- zejście na Polanę Chochołowską, nocleg w Schronisku PTTK
Dzień 2
- szlakiem jak na mapie, zaliczenie tego dnia Giewontu
- zejście na Halę Kondratową, nocleg w schronisku PTTK
Dzień 3
- wejście na Małołączniak i zejście do Zakopca

Jako że nie mamy dużego obycia w wysokich Tatrach chciałbym się poradzić w paru kwestiach:
- jakiej pogody należy się spodziewać w dniach między 15 a 22 czerwca, choć to są góry i prognozowanie pogody to jak wróżenie z fusów, może ktoś spacerował w podobnym terminie i mógłby powiedzieć czy jest bardzo tragicznie :)
- czy sugerować się czasem z map na tych szlakach?
- ewentualnie co jeszcze powinienem wiedzieć :D

Dziękuję i pozdrawiam ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 23, 2013 12:19 am 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
Elfka napisał(a):
Tutaj zapytam. Z pogodą w Tatrach chyba będzie lipa za tydzień. Mam pytanie, ponieważ rozważam małą modyfikację planów zamiast zupełnie odwoływać wyjazd w góry. Po prostu pojechać w niższe. Czytałam trochę, ale wolę się upewnić. Czy z Nowego Targu można wyruszyć na Turbacz? Jeśli tak, to czy daleko do wejścia na szlak z okolic PKS? I jaką potem byście radzili trasę, aby zejść gdzieś skąd bez problemu złapałabym jakiś PKS czy też PKP? Chciałabym wrócić na noc do Zakopanego, mam zamówiony już nocleg tam.
Plączą mi się plany przez tę pogodę :(

Z nowego Targu prowadzą 2 szlaki na turbacz ( o których mi wiadomo). Obydwa zaczynają się w okolicach Koscioła na Kowańcu, w razie potrzeby pisz- udzielę dokładniejszych wskazówek. To jest około 3-4 km, od dworca pks. Powrót jednym z tych szlakow do NT, możesz też zejść do innych miejscowości, ale każda z nich jest dalej od zakopca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 23, 2013 7:10 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
mcc napisał(a):
- wyjście na Wołowiec szlakiem z Kir

Na Wołowiec lepiej iść z Chochołowskiej, znacznie bliżej
mcc napisał(a):
nocleg w schronisku PTTK

Nocleg ad hoc w szczycie sezonu to rzecz bardzo trudna do zrealizowania. Rezerwacje robi się już od stycznia. Ewentualnie nocleg zastępczy, ale wtedy konieczne wyposażenie własne.
mcc napisał(a):
jakiej pogody należy się spodziewać

Pogodę sprawdź 3 dni przed wyjazdem. Dziś to fantazjowanie
mcc napisał(a):
czy sugerować się czasem z map

I tak i nie. Trzeba znać własne możliwości. Jeśli nie masz obycia, to dla bezpieczeństwa załóż czas przejść x2.
Czas na mapie podawany jest dla dosyć sprawnego piechura, bez odpoczynków.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 23, 2013 9:47 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 22, 2013 10:32 pm
Posty: 5
Stefan 1856 napisał(a):
Nocleg ad hoc w szczycie sezonu to rzecz bardzo trudna do zrealizowania. Rezerwacje robi się już od stycznia. Ewentualnie nocleg zastępczy, ale wtedy konieczne wyposażenie własne.


Nawet w środku tygodnia? Na miesiąc wcześniej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 23, 2013 9:49 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Zadzwoń zapytaj, nie ma reguł, są okazje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 23, 2013 9:01 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
mcc napisał(a):
jakiej pogody należy się spodziewać w dniach między 15 a 22 czerwca

pamiętaj, że o tej porze roku popołudniem lubią pojawiać się burze a nie chciałbyś jej zastać będąc wysoko w górach dlatego wychodź w góry wcześnie tak żeby przed południem bezpiecznie sączyć piwko...
mcc napisał(a):
zejście na Halę Kondratową, nocleg w schronisku PTTK

to schronisko ma jakieś 20-25 miejsc noclegowych więc może być średnio z noclegiem (zresztą w chochołowskiej też)
mcc napisał(a):
czy sugerować się czasem z map na tych szlakach?

Tutaj nie zgodzę się ze Stefanem. Nie wiem nic o Tobie, ale jeśli nie jesteś zaniedbanym człekiem o słabej kondycji - myślę, że możesz spokojnie zmieścić się w czasach podawanych na mapach. To już jest kwestia indywidualna.
mcc napisał(a):
Jako że nie mamy dużego obycia w wysokich Tatrach

Na moje oko to raczej wybierasz się w Zachodnie Tatry.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 23, 2013 11:41 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 22, 2013 10:32 pm
Posty: 5
batmik napisał(a):
mcc napisał(a):
Jako że nie mamy dużego obycia w wysokich Tatrach

Na moje oko to raczej wybierasz się w Zachodnie Tatry.


Zdecydowanie tak :)

Dzięki za pomoc :)

Zastanawiam się nad małą zmianą planów i przejściem z Wołowca na Starorobociański i zejście przez Ornak.
Co możecie powiedzieć o tej trasie, w jakim stopniu jest ona wymagająca? Głównie chodzi mi o zejście.

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 24, 2013 8:51 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
mcc napisał(a):
Zastanawiam się nad małą zmianą planów i przejściem z Wołowca na Starorobociański i zejście przez Ornak.
Co możecie powiedzieć o tej trasie, w jakim stopniu jest ona wymagająca? Głównie chodzi mi o zejście.

To już długa wyrypa (na jakieś 10-12 godz.), z kilkoma mocnymi podejściami.

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 24, 2013 8:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Dość wymagająca kondycyjnie. Technicznie łatwo. Widokowo wspaniale.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 24, 2013 10:21 am 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 05, 2013 4:44 pm
Posty: 56
_Sokrates_ napisał(a):
bocian napisał(a):
Odnośnie tych "zabezpieczeń" faktycznie trafniej jest napisać "ułatwienia", ale dlaczego tak czepiamy się słówek?


Widzisz - przyznanie się, że strzeliło się babola wcale nie boli.


No właśnie żaden błąd, bo niejako te klamry i łańcuchy czynią szlak bezpieczniejszy, a wiadomo, że nie ma takich 100%-owych zabezpieczeń. Ale to już nie ma co polemizować.

mcc napisał(a):

Zastanawiam się nad małą zmianą planów i przejściem z Wołowca na Starorobociański i zejście przez Ornak.
Co możecie powiedzieć o tej trasie, w jakim stopniu jest ona wymagająca? Głównie chodzi mi o zejście.

Pozdrawiam :)


Świetny wybór, najlepsza trasa w polskich Zachodnich, tylko uściślijmy - schodzisz przez Ornak, ale chodzi Ci o ten grzbiet, tak? Tak przyjmując, masz później do wyboru - albo zejście do Chochołowskiej, albo do schroniska na Ornaku (na Hali Ornak). Zejście do Chochołowskiej jest znacznie łagodniejsze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 24, 2013 11:03 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 22, 2013 10:32 pm
Posty: 5
Planuję zejść przez Ornak całkiem w dół - do Kir, stamtąd na drugi dzień czerwonym na Małołączniak.

Ceny w schronisku na Ornaku są w tym samym przedziale, co nocleg w dobrym hotelu i to ze śniadaniem... :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 24, 2013 11:26 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
mcc napisał(a):
Ceny w schronisku na Ornaku są w tym samym przedziale, co nocleg w dobrym hotelu i to ze śniadaniem...


Delikatnie pisząc - pier.dolisz.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 24, 2013 11:44 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
mcc, jeśli znasz jakieś dobre hotele, gdzie nocleg ze śniadaniem wyjdzie 35 - 50 złotych/dobę to daj znać. Poważnie się zastanowię, czy się nie przeprowadzić na stałe, bo wygląda na to, że opłaca się bardziej niż wynajem mieszkania.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 24, 2013 1:49 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 22, 2013 10:32 pm
Posty: 5
Jakbym napisał że pokrywa się z ceną w Sheratonie to też byście brali tak dosłownie?
Chciałem po prostu zaznaczyć że jest dość drogo jak na schronisko - dla porównania na Polanie Chochołowskiej - 12 zł. 12 a 50? jest róznica, przynajmniej dla mnie. Dla jednych jest okej, a drudzy chcą zaplanować trasę taniej i dostosować do studenckich warunków finansowych 8)

Akurat nie ma to większego znaczenia w tym temacie. Dzięki za podpowiedzi co do trasy ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 24, 2013 2:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
mcc napisał(a):
dla porównania na Polanie Chochołowskiej - 12 zł
Nie wiem skąd ta informacja. Ze strony:
Cytuj:
Sezon wysoki - 25.XII do 3.I, Święta Wielkanocne, 27.IV do 5.V, 30.V do 2.VI, 15.VI do 15.IX
pokój 2-osobowy z umywalką - 50 zł
pokój 2-osobowy bez umywalki - 40 zł
pokój 3-osobowy - 36 zł
pokój4-osobowy z łazienką - 50 zł
pokój 4-osobowy - 33 zł
pokój 6-osobowym z umywalką - 30 zł
pokój6-osobowy bez umywalki - 28 zł
pokój 8-osobowy - 27 zł
pokój 14-osobowy - 25 zł
podłoga - 20 zł
Czyli bardzo porównywalnie.
W sali zbiorowej masz nie za 50, ale 35, więc praktycznie tak samo, jak na kwaterze.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 24, 2013 2:12 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
12 to jest w kościółku, i to na zewnątrz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 24, 2013 2:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Nie licząc tacy.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 24, 2013 3:20 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 11:30 am
Posty: 120
Lokalizacja: Katowice
Tak jak pisał Krabul - ceny porównywalne do tych na Kwaterze i na Ornaku. Generalnie wszystkie schroniska w Tatrach mają porównywalne ceny, nie licząc Moka, gdzie ceny dużo wyższe, no i Kalatówek, ale one nawet w nazwie mają Hotel Górski. W Murowańcu w dodatku nie ma gleby, więc też może wyjść nieciekawie. Ale to już Tatry Wysokie, więc póki co nie obejmują Twoich planów. Proponuję upewnić się przed wyjazdem, co do ceny, żeby nie było niespodzianki, a jak faktycznie będzie za 12zł to daj znać gdzie i jak to załatwiłeś :)

Ja bym się zastanowił nad celowością schodzenia niżej. Podlicz sobie ile czasu i sił tracisz na zejście i potem podejście następnego dnia. Zwłaszcza, że idziesz z całym dobytkiem, bo z tego co pisałeś przemieszczasz się z miejsca na miejsce.
Do tego jeżeli śpisz trochę dalej to musisz podliczyć dojazd busem. Mnie by się nie chciało, wolę dopłacić te parę zł więcej za schronisko. Zawsze można walnąć się wieczorem przed schronem, popatrzeć w gwiazdy i pooddychać świeżym górskim powietrzem (podobno jednym z najbardziej zanieczyszczonych w Polsce, ale to tak na marginesie :p)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 24, 2013 7:17 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Darycjusz napisał(a):
Ja bym się zastanowił nad celowością schodzenia niżej

Dokładnie tak jak piszesz Panie Dziejku. Ale będzie mcc wku...ny popołudniu schodząc traktem do Kir że nie posłuchał mądrzejszych kolegów. Rano wychodząc na Ciemniak też będzie wku...ny a po powrocie do domu i tak nie przyzna nam racji...

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 25, 2013 12:25 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 05, 2013 4:44 pm
Posty: 56
No ale do tych Kir z Ornaku też się nie idzie zbyt długo. Przecież to jest przyjemny spacerek nawet z plecakiem. Natomiast ja bym radził zostać w schronisku z innej przyczyny. Czerwony szlak na Ciemniak jest cholernie ciężki, żmudny i mało atrakcyjny. Zdecydowanie lepiej zielonym przez Dolinę Tomanową.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 25, 2013 7:48 pm 
Swój

Dołączył(a): N lis 23, 2008 5:05 pm
Posty: 50
Lokalizacja: Chrzanów
kszysian napisał(a):
Weź pampersy i będzie dobrze :D Pamiętaj tylko, że jak zajdziesz już na Zawrat i pampers będzie pełny to nie skręcaj w lewo :wink:
Tak na serio jak na Kościelcu się nie bałeś to na Zawracie też będzie dobrze. Przejdziesz to będziesz się z tego śmiał.

Ok, dzięki za odpowiedź. Czuję się zmotywowany.
Jednym z moich tegorocznych planów górskich jest przejście Orlej.... ale naookoło - od Gąsienicowej, przez Zawrat (i właśnie tego obawiam się najbardziej), przez 5'ke -> Krzyżne -> Gąsienicowa.
Jak do tej pory PL część Tatr schodziłem całą, oprócz właśnie wspomnianej Orlej i Przełęczy Pod Chłopkiem.
Natomiast co do OP - które szlaki podejściowe w różne jej rejony są najłatwiejsze/najmniej ekspozycyjne?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 25, 2013 8:13 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Nie do końca rozumiem te podchody ale najłatwiej będzie na Kozi Wierch od Piątki i na Zadni od Gasienicowej (o ile pamietam :mrgreen: ).
A tak na serio jesli masz silny lęk wysokości nie lepiej rozchodzić sie na Słowacji a na Orlą pójśc za jakiś czas?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 25, 2013 8:29 pm 
Swój

Dołączył(a): N lis 23, 2008 5:05 pm
Posty: 50
Lokalizacja: Chrzanów
WILCZYCA napisał(a):
A tak na serio jesli masz silny lęk wysokości nie lepiej rozchodzić sie na Słowacji a na Orlą pójśc za jakiś czas?

Takowy też mam zamiar.
Co do podejść na OP pytam z ciekawości, tak abym mógł przejść szlaki, którymi jeszcze nie chodziłem, a nie pchać się tam gdzie nie dam rady. Samej Orlej możliwe, że nigdy nie przejdę, nie napalam się. Czas pokaże.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 26, 2013 1:54 pm 
Nowy

Dołączył(a): N maja 26, 2013 1:52 pm
Posty: 2
Witam. Chciałabym się trochę poradzić ludzi znających lepiej temat niż ja.

Otóż Tatry odwiedzam średnio 2 razy do roku, regularnie od pięciu lat. Wydawać by się mogło, że już coś niecoś wiem i jakieś doświadczenie zdobyłam chodząc po nich, ale jednak nie. Jestem boi dudkiem trochę. Lęku wysokości nie mam, ale nie lubię wspinać się nad przepaściami. Dlatego jedyną górą jaką zdobyłam z trudniejszym podejściem był Giewont. Tak, te łańcuchy mnie przerażają. Dałam sobie radę bez większych problemów fizycznie, jednak trudniej miałam z zejściem. Zatamowałam trochę ruch, bo ludzie chcieli schodzić na łeb na szyję, a ja pomalutku schodziłam. Ogólnie po górach chodzę z łatwością, ale strasznie ślamazarnie schodzę. Nie mam tej pewności kroku. Zawsze mam wrażenie, że nie trafię na kamień całą stopą, i pomalutku sobie schodzę. Coby sobie np. nogi nie skręcić. Ale ogólnie nie należę też do osób szybko chodzących. Dlatego odpuściłam sobie łańcuchy tym samym większość szczytów. Co będę ryzykowała. I do tej pory pokonywałam trasy raczej dla początkujących:
Zwiedziłam dolinę Kościeliską, łącznie z jaskiniami, Stawem Smereczyńskim, Chochołowską z Grzesiem, Rakoniem i Wołowcem, Kasprowy, Murowaniec z Kuźnić, i Murowaniec z Kasprowego, i okoliczny staw Gąsienicowy, Dolinę Pięciu Stawów, miałam ochotę zahaczyć o Szpiglasowy Wierch, ale stwierdziłam, że pewnie to zbyt niebezpieczne i poszłam z doliny 5 stawów do Morskiego Oka krótszą trasą, Kopieniec Wielki,Nosal, Czerwone Wierchy z Kasprowego i od dołu z Kościeliskiej, Dolina Białego, Dolina Strążyska, Dolina Ku dziurze, Sarnia skała. I za każdym razem mojego wyjazdu praktycznie robię te same trasy. Nie mam jakoś pomysłu na inne, łatwe. A może wreszcie czas się przełamać i pójść zrobić jakąś ambitniejszą trasę, zdobyć trudniejszy szczyt.
Co moglibyście mi polecić na początek? Coś z czym osoba początkująca i trochę mniej sprawna sobie poradzi. Tzn sprawna jestem, ale może brakuje mi sprytu i zwinności, i trochę odwagi też na pewno. Mam takie wrażenie, że gdzieś na środku podejścia zaniemogę i odpadnę od łańcuchów. Takie czarne myśli mi krążą ciągle po głowie.
Jadę tego lata po raz kolejny, spędzę w Tatrach 10 dni i chciałabym czegoś nowego doświadczyć. Pewnie i tak znowu zrobię moje tradycyjne trasy, odwiedzić po raz kolejny te same miejsca to nie jest stracony czas, ale jednak chciałabym czegoś nowego. W góry wyjeżdżam z mężem. Który też ma większe ambicje. Ale ja go samego nigdzie nie chcę puścić, dlatego stwierdziłam, że się przełamię i tym razem wystartujemy gdzieś wyżej.
Ogólnie jeśli chodzi o moje tempo chodzenia to często schodzi mi dłużej niż czasy podawane na mapach. W zależności od trasy, są miejsca gdzie się mieszczę w normie. Ale ja sporo odpoczywam, bo ta kondycja jednak czasem okazuje się za słaba.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 26, 2013 2:07 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
A Szpiglasowy Wierch od Morskiego Oka? Lekko, łatwo i przyjemnie :)

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 26, 2013 2:10 pm 
Swój

Dołączył(a): N lis 23, 2008 5:05 pm
Posty: 50
Lokalizacja: Chrzanów
W Zachodnich to spokojnie można na Ornak, Trzydniowiański i Kończysty. Poza tym Starorobociański, Bystra i Błyszcz ale to już czasowo trzeba przemyśleć bo wycieczki dosyć długie - zakładając że czasy dłuższe jak na mapie. Z 5'ki można podejść na Zawrat. Rusinowa Polana + Gęsia Szyja - trasa widokowa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 26, 2013 2:23 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
nowatu napisał(a):
Co moglibyście mi polecić na początek?

Noclegi w chroniskach - to cześciowo rozwiazałoby sprawe Twojego powolnego chodzenia (na dojscia traci się mnóstwo czasu.)
Jakbyś już sie np. w takiej Chochołowskiej zadekowała, zakładajac że można jeszcze zrobić rezerwacje bo na ogół robi sie je wczesną wiosna na lato, to macie do dyspozycji cała grań Tatr Zachodnich z różnymi wariantami wejsc i zejść. Łańcuchów i innego żelastwa tam nie ma (Rohacze omijacie).
W Gasienicowej jak juz dojdziecie nad Czarny Staw mozecie wejśc czarnym szlakiem na Mały Koscielec i Przełecz Karb i zejść niebieskim. Męża możesz wtedy puścić na Kościelec a sama iśc poopalac sie nad Zielonym Stawem :wink:
Możecie też chociaz troche wyżej podejść w kierunku Zmarzłego Stawku. Zawsze to troche blizej "prawdziwych gór".
Dacie rade również Przełęczy Krzyżne, Koziemu Wierchowi z D5SP (tam żelastwa nie ma) i Szpiglasowej Przełęczy, która proponuje Ci przejśc od D5SP do Morskiego Oka bo tak bedzie dla Ciebie mniej stresująco.
To na 10 dni wystarczy.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 427, 428, 429, 430, 431, 432, 433 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL