Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 8:22 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt wrz 20, 2013 9:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Salewa napisał(a):
Jak to się nie zajmuje organizacją ruchu? A parking na Palenicy?

O ile się orientuję - a dziś przejeżdżałem tamtędy - to chyba zarówno parkingiem, jak i organizacją ruchu na terenie parkingu i w okolicy - zajmują się - zatrudnieni przez dzierżawcę parkingu umyślni...
Park nie może wprowadzać swoich regulacji na drodze - (piszę ogólnie) - publicznej. Również nie może "organizować" transportu turystów na terenie którym administruje - chyba, że są to przejazdy związane z działaniami statutowymi parku. Może natomiast wyrazić zgodę (lub odmówić) na przejazd drogą wewnętrzną, może (bo właściwie nie ma innego wyjścia) zaakceptować przejazdy, na drogach, które nie są pod jego administracją (tak jak ma to miejsce w przypadku drogi na Włosienicę). Zresztą - może ktoś zastanawiał się przez chwilę, dlaczego - ani fasągi - ani dawniej PKS (no... poza naprawdę bardzo dawnymi czasami :) ) nie dojeżdżają pod same schronisko, po co w ogóle powstała Włosienica? Może ktoś zwrócił uwagę, że odcinek od Włosienicy do schroniska - jest oznaczony jako droga wewnętrzna parku. I tym co się na niej dzieje zarządza wyłącznie Park. Natomiast poniżej - głównym "właścicielem" jest lokalna administracja...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 23, 2013 9:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
mm74 napisał(a):
takie pomysły mieli 2 l temu i co ??

Takie pomysły były podawane o wiele wcześniej. Ale widocznie dopiero teraz jest choć cień szansy na ich - częściową - realizację...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 24, 2013 9:01 am 
Swój

Dołączył(a): N maja 12, 2013 12:50 pm
Posty: 34
Lokalizacja: krk
widzę, ze dyskusja bardzo się rozwinęła (w różnych kierunkach nawet :D)

zakładając ten wątek byłam w stanie lekkiego szoku, widząc tego mechanicznego potworka przed schroniskiem, ale teraz czuję się trochę do-edukowana i widzę, że bywało gorzej (zwłaszcza ta fotka z włosienicą zapakowaną końmi mechanicznymi w różnych opakowaniach zrobiła na mnie "wrażenie" - pozytywne pod tym względem, że coś takiego już nie ma miejsca), więc można powiedzieć, że jednak zmiany są na lepsze. poniekąd.

tak czy inaczej jednak ze względów czysto estetycznych ten autobus mi tam nie pasuje (zupełnie jak ten ciuchcio-traktor w chochołowskiej, kompletnie bez sensu). może, gdyby jednak miał tam jeździć, to by go chociaż jakoś zamaskować? np., nie wiem... gałęziami świerku? :lol:

_________________
górski dziennik pokładowy - moje spotkania z górami - zapraszam do lektury :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 10, 2013 3:57 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Mi tam bardziej pasuje elektryczny autobus niż śmierdzący górale, śmierdzące konie i śmierdzące końskie łajno, ale że tam jednak zacofani górale żądzą to zapewne nadal na pewnych szlakach będzie śmierdząco.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL