Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:44 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 206  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt wrz 24, 2013 5:30 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
Ja mam podobne pytanie dotyczące Świnicy (szlak Kasprowy-Świnica). Właściwie to raczej chodzi mi o coś w rodzaju prognozy, bo od jutra przez weekend meteo przewiduje w Zakopanem dobra pogodę, więc to co dzisiaj ewentualnie byłoby mokre i oblodzone, może za dwa, trzy dni być suche...
Ja wprawdzie już gdzieś pytałem o to jak szybko schną skały i odpowiedziano mi że w grę wchodzi wiele czynników ale teraz pytam o miejsce o konkretnej lokalizacji, nachyleniu stoków i ekspozycji na promienie słoneczne. :)
Bo tak się składa że jedne góry jakoś przyciągają śnieg i go trzymają przy sobie a inne nie. Jak tak patrzyłem na kamerki (a zaglądam codziennie) to właśnie Czerwone Wierchy były najbardziej zaśnieżone...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 24, 2013 6:07 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
atmosferycznego. Z północnego zachodu za frontem napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego.

Prognoza pogody:
----------------
W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C, w partiach szczytowych Tatr około 3°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i porywisty, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, a w partiach szczytowych Tatr deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna około 5°C, w partiach szczytowych Tatr około 0°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

Sytuacja biometeorologiczna:
----------------------------
Niekorzystna.

Prognoza orientacyjna:
----------------------
ważność od 2013-09-25 07:30
do 2013-09-26 07:30
W dzień zachmurzenie przeważnie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C, w partiach szczytowych Tatr około 5°C. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr słaby do umiarkowanego, północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 7°C, w partiach szczytowych Tatr około 0°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr słaby do umiarkowanego, północno-zachodni.

prognozę 29632/2013 opracował synoptyk dyżurny Szymon Pysz, dnia 2013-09-24 03:23 UTC

Obawiam sie ze w tych warunkach skała bedzie schła dośc długo.
Ale podoba mi sie Twój optymizm.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 24, 2013 6:29 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
... bo patrzę na te żółciutkie słoneczka z pogodynki.pl (fakt, dla Zakopanego) 8)

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 24, 2013 6:38 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
No właśnie ... dla Zakopanego - to teraz trzeba odliczyc 0,5 stopnia na kazde 100m no i w nocy tez nie będzie tak ciepło
http://www.twojapogoda.pl/polska/malopo ... e/16dniowa
Ale może sie mylę :roll:

Mysle, że raczej nikt nie odpowie precyzyjnie, że w niedziele bedzie juz sucho a pewnie na to liczysz. :wink:Pozostaje Ci potrzec w kamerki + może jeszcze tę z Łomnicy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 24, 2013 7:22 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Marek Pęksa z Tatrzańskiego Parku Narodowego pociesza że w Tatrach wciąż jeszcze widać ostatnie ślady lata. Radykalna poprawa pogody w Tatrach i na Podhalu zapowiadana jest na początek października. Wtedy w rejonie Zakopanego temperatura może przekraczać znów plus 20 stopni a to zapowiada początek Babiego Lata na południu Małopolski. Na razie jednak ma być nadal deszczowo i dość chłodno - wysoko w Tatrach nocą temperatury mogą spadać poniżej zera.

http://www.tatry.pl/?strona,docid,pol,g ... a,ant.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 24, 2013 7:31 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
Niby tak ale jak na złość ten pierwszy październikowy weekend który obejmuje prognoza długoterminowa, choć ciepły, obfituje w opady deszczu i burze... :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 24, 2013 8:52 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt sie 27, 2013 10:47 am
Posty: 31
Lokalizacja: Śląsk
KujkaK napisał(a):
Czy ktoś się orientuje jak wygląda szlak na Czerwone Wierchy? Czy jest oblodzony? Był tam może ktoś ostatnio? Wybieramy się z Mężem w weekend bo ma być ładna pogoda i zastanawiamy się na jakie warunki trafimy.


Czerwone Wierchy w tamten piątek to 20 cm śniegu, w sumie nic nie zapowiada, żeby stopniało coś do tego czasu..

_________________
"wszytko przemija, a miłość do gór pozostaje"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 6:44 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr gru 27, 2006 3:07 pm
Posty: 23
Lokalizacja: Poznań
Czyli... warunki na raki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 7:53 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
atopos napisał(a):
Niby tak ale jak na złość ten pierwszy październikowy weekend który obejmuje prognoza długoterminowa, choć ciepły, obfituje w opady deszczu i burze... :roll:

Ta prognoza jest kiepska. Burze w październiku nie występują - za zimno i dzień zbyt krótki na to, aby były dobre warunki do powstawaniu chmur burzowych. Gdyby w tym roku trafiła się jeszcze jakaś burza w rejonie Tatr, to byłaby to spora anomalia. Sezon burzowy już się skończył.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 8:19 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
kamiltatry napisał(a):
Burze w październiku nie występują - za zimno i dzień zbyt krótki na to, aby były dobre warunki do powstawaniu chmur burzowych.

To jakiś przepis jest? I do kogo należy złożyć zażalenie jak taka burza w październiku jednak "wystąpi"???

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 8:31 am 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
Grom dźgnął Giewont i deszcz pluska? Wina Tuska! :)
Wy mi lepiej powiedzcie czy ten śnieg na Czerwonych Wierchach topnieje. Potrzebne mi dane aktualizowane co godzinę. :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 11:32 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
atopos napisał(a):
Wy mi lepiej powiedzcie czy ten śnieg na Czerwonych Wierchach topnieje. Potrzebne mi dane aktualizowane co godzinę. :wink:


O tej porze roku śnieg na Czerwonych Wierchach bardziej urozmaica wycieczkę, niż w niej przeszkadza.

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 4:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Orientuje się ktoś z forumowiczów jak wyglądają aktualne warunki w Kobylarzowym Żlebie?

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 26, 2013 5:27 am 
Swój

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 6:45 pm
Posty: 32
Ach ta pogoda i śnieg który pojawił się trochę za szybko... A czy ktoś wie jak wyglądają warunki na szlaku z Doliny Starej Roboty przez Siwą Przełęcz na Błyszcz? Czy raki na tej trasie będą konieczne?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 26, 2013 10:21 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz sie 08, 2013 11:22 am
Posty: 14
keff79 napisał(a):
O tej porze roku śnieg na Czerwonych Wierchach bardziej urozmaica wycieczkę, niż w niej przeszkadza.



Nie przeszkadza on (śnieg) w wędrówce?

_________________
Góry moje, wierchy moje, otwórzcie swe ramiona....

Pensjonat w Zakopanem - tam poznałem swoją żonę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 26, 2013 11:22 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
Marek Lipowski napisał(a):
keff79 napisał(a):
O tej porze roku śnieg na Czerwonych Wierchach bardziej urozmaica wycieczkę, niż w niej przeszkadza.



Nie przeszkadza on (śnieg) w wędrówce?


W Kobylarzu jak dobrze przysypie te piargi i rumowisko to bym nawet powiedział, że pomaga, ale tylko do pewnego momentu bo później robi się tam lawiniasto.

O tej porze roku (jesień/początek zimy) większym problemem mogą być oblodzenia. To właśnie na Czerwonych Wierchach podczas takiego oblodzenia mój rodzony brat połamał mi kije własnym (przyciężkawym) zwieńczeniem pleców. Sprawiedliwości stało się zadość bo wcześniej, kupując te kije, zapłaciłem tylko za jeden...

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 26, 2013 12:49 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt sie 27, 2013 10:47 am
Posty: 31
Lokalizacja: Śląsk
Marek Lipowski napisał(a):
keff79 napisał(a):
O tej porze roku śnieg na Czerwonych Wierchach bardziej urozmaica wycieczkę, niż w niej przeszkadza.



Nie przeszkadza on (śnieg) w wędrówce?


W sumie tydzień temu ludzie spokojnie szli na Czerwone Wierchy, choć tam było 20cm śniegu, czyli jednym słowem dało się. A z drugiej każdy może iść, spróbować, czy to na jego siły i wrócić się jak co:)

_________________
"wszytko przemija, a miłość do gór pozostaje"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 26, 2013 6:35 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
To i tak już tylko klechdy i podania bo z tego co widać na kamerkach wierchy nie są już białe a zgodnie z nazwą - Czerwone. Nawet z Kasprowego śnieg w 99% zniknął.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 27, 2013 9:51 am 
Swój

Dołączył(a): So sie 25, 2012 1:19 pm
Posty: 41
Heja planujemy iść na orlą we wtorek z kumplem, a w środę na chłopka. pogoda ma być ładna. boję się jedynie o oblodzenia bo ujemne temperatury aktualnie panują.

Czy jeżeli przyświeci słoneczko przez weekend i poniedziałek to powinno się to wytopić? Pewnie będą miejsca gdzie może być ślisko bardzo. Proszę o radę: ) Boję się o jakieś z reguły nieoświetlane słoneczkiem miejsca na orlej i o podejście na kazalnice.

Pozdro!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 27, 2013 10:27 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz sie 08, 2013 11:22 am
Posty: 14
martitka napisał(a):
W sumie tydzień temu ludzie spokojnie szli na Czerwone Wierchy, choć tam było 20cm śniegu, czyli jednym słowem dało się. A z drugiej każdy może iść, spróbować, czy to na jego siły i wrócić się jak co:)



Dzięki :)

_________________
Góry moje, wierchy moje, otwórzcie swe ramiona....

Pensjonat w Zakopanem - tam poznałem swoją żonę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 27, 2013 1:04 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 12:16 pm
Posty: 48
Lokalizacja: Kołobrzeg
Witam Wszystkich, dzisiaj rano wróciłem z Tatr....co do warunków/pogada:...chcieliśmy wejść na Mnicha..niestety płyta cała lodzie ... poza tym warstwa śniegu. Szlak na Szpiglasową Przełęcz od strony MOKA...piękny tylko na szczycie troszkę śniegu...praktycznie nieodczuwalny. Po drugiej stronie tj. od strony 5-ki przy podejściu (łańcuchy) sam lód, ale spokojnie do przejścia...lód tylko pod nogami. Miałem troszkę czasu zatem wszedłem jeszcze na Kozi Wierch...od strony 5-ki...i jest spokojnie..tylko przy szczycie kilka cm śniegu. Nie wymaga raków, ponieważ śniegu jest b. mało...w porywach +/_ 2 cm.

Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 28, 2013 7:32 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Obrazek
Gdyby nie to że jest tam -2 stopnie a na kasprowym -4,5 można byłoby sie cieszyc że wreszcie cos drgnęło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 28, 2013 8:11 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
a miałem kurna jechać dzisiaj :cry: może do jutra wytrzyma i się pojedzie pospacerować

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 28, 2013 9:14 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Wytrzyma :mrgreen: musi.

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 28, 2013 6:00 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
Info z dziś: znajoma zaliczyła wycof z Prawego Żebra na Granatach z powodu oblodzeń. Niech się w końcu ociepli :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 28, 2013 8:04 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
gb napisał(a):
kamiltatry napisał(a):
Burze w październiku nie występują - za zimno i dzień zbyt krótki na to, aby były dobre warunki do powstawaniu chmur burzowych.

To jakiś przepis jest?

Można to uznać za jakiś "przepis", "zapisany" w prawach przyrody. 8) W rejonie Tatr w październiku burza to bardzo rzadkie zjawisko, wręcz anomalia. Stąd też długoterminowe prognozy nie powinny przepowiadać burzy w Zakopanem w październiku i to z ponad tygodniowym wyprzedzeniem, bo takie coś prawie na pewno się nie sprawdzi, zresztą z tego co widzę, ta 16-dniowa prognoza już się z tego "wycofała". :wink:

comb napisał(a):
Niech się w końcu ociepli :/

Niestety póki co prognozy nie są optymistyczne.
Poza tym druga połowa września tak zaniżyła średnią temperaturę tego miesiąca, że to może być najzimniejszy wrzesień w Tatrach od 17 lat.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 28, 2013 8:32 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 6:36 pm
Posty: 172
Lokalizacja: WLKP
Wczoraj kościelec puścił nawet nie do 1/3 wysokości (Lodowisko) dzisiaj przełęcz szpiglasowa - Przy pierwszym łańcuchu oblodzone lekko reszta ok. Szczyt bez problemu. Podejscie na Krzyżne od 5tki ok. Kozia przełęcz z obu stron ok. Generalnie słoneczko .Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 28, 2013 9:12 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Świetne zdjęcia z Tatr Zachodnich z Tyg. Podhalańskiego
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod=galeria&id=1410


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 29, 2013 1:07 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
comb napisał(a):
Info z dziś: znajoma zaliczyła wycof z Prawego Żebra na Granatach z powodu oblodzeń. Niech się w końcu ociepli :/

Sporo dziś było wycofów, conajmniej kilka osób spotkałem zawracających ze Skrajnego. Pod szczytem królestwo lodu. Ja na spokojnie sobie przeszedłem. Spokojnie tzn nie, że łatwo było, tylko powoli z potrójną uwagą. Jeden moment nawet na kolanach bo nie było innej opcji. Trochę niebezpiecznie do granicy ryzyka podszedłem.
I dalej na Krzyżne, tam też od północnej strony lajtowo nie było.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 29, 2013 7:03 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Kraków
U mnie zamiast Banówki był spacer wokół Rohackich Stawów :/ Możliwe, że ktoś odważniejszy by przeszedł, ale podchodząc widziałam lodową polewkę mniej więcej od wysokości 2000 m i postanowiłam jednak odpuścić (zwłaszcza, że pogoda też była średnia, siadła jakaś chmura i wyższe partie były generalnie w mleku).

_________________
Nie trać serca.
Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 206  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL