Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:36 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 206  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N wrz 29, 2013 8:37 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
Wczoraj (28.09) wszedłem na Świnicę idąc z Kuźnic i Kasprowego Wierchu. Ogólnie pogoda od rana bardzo ładna, na podejściu do Kasprowego niektórzy śmigali w krótkim rękawku. P południu Szczyt Świnicy raz po raz zakrywała chmurka i kiedy tam wszedłem też trafiłem na taki moment.
Szlak w miarę ok, pod szczytem miejscami łaty śniegu, ale w kilku momentach, na szczęście tam gdzie są łańcuchy, było ślisko z powodu oblodzeń jednak bez przesady, but mi ani razu nie zjechał. Niemniej jednak byli tacy, którzy się spod łańcuchów wycofali. W jednym z ostatnich odcinków łańcuchów pod szczytem wyrwana dolna kotwa. Na szczycie niestety zastałem trawkę w soplach lodu i mleko, więc nie było mi dane nacieszyć się widokami (foto).
Spotkałem ludzi którzy szli na Świnicę od Zawratu. Było tam podobno ślisko i dość ciężko, niektórzy użyli raków. Ja, jako że było dość późno i z powodu tych relacji z Zawratu zrezygnowałem i wróciłem tą samą droga by zejść Przełęczy Liliowe do Murowańca. Gdy schodziłem opar skrzętnie skrywał Kościelec Wcześniej w okolicach Beskidu miałam (i spora grupka ludzi) bliskie spotkanie trzeciego stopnia z kozicą, która odłączyła się od stadka, pasącego się pod drugiej stronie szlaku poniżej. Niespiesznie przeszła mi parę metrów przed nosem. One chyba czują się dość samotnie w wydzielonych tylko dla nich partiach Tatr. :wink:
Ogólnie, mimo marnego widoku ze szczytu Świnicy (do ok. 17:00 była piękna pogoda) wycieczkę uważam za bardzo udaną.

Obrazek


Ostatnio edytowano N wrz 29, 2013 8:45 pm przez atopos, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 29, 2013 8:41 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Ale masz jeszcze jakieś zdjecia (bo te trawki takie...ładne :P ) i jakby co to wrzuc troche wieksze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 29, 2013 8:58 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
Jak tak patrzę na te zdjęcia, to sprawiają bardziej zimowe wrażenie niż to było w rzeczywistości. Większych zdjęć nie mam, zabrałem ze sobą tylko prosty kompakt. Ale żeby pokazać że przez większość dnia było naprawdę ładnie i słonecznie, wkleję jeszcze dwie foty z kozicami. Jedną zwykłą (niezbyt udane, aparat włączał się trochę zbyt długo i w kadr załapała się tylko dupka, no ale są trawki :) ) i drugą, niezwykle rzadko spotykaną w Tatrach kozicą białą, napotkaną w okolicy Kasprowego.

Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 29, 2013 9:41 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
atopos napisał(a):
Większych zdjęć nie mam, zabrałem ze sobą tylko prosty kompakt

A co to ma do rzeczy :P
I oni tak we dwójkę bez fotografa :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 29, 2013 9:47 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
On z natury nie robi zdjęć o oszałamiającej rozdzielczości a w dodatku nie wiem jak ale podczas manipulacji przełączyła na niższą. Chyba że nie kliknęłaś tych miniaturek. :P
A fotografka była, owszem, ale jej nie ująłem, skupiając się na dzikości przyrody. :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 30, 2013 7:27 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
atopos napisał(a):
Obrazek


Pewno pierwszy raz tam byli :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 30, 2013 7:43 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Zapowiada się dalej zimowa aura -> http://www.yr.no/place/Poland/Lesser_Po ... /long.html zobaczymy czy opady śniegu za tydzień się sprawdzą.

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 30, 2013 12:47 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 11:42 am
Posty: 114
Lokalizacja: Szczecin
Pogoda w październiku wg portalu www.twojapogoda.pl:

"Większe ocieplenie czeka nas już za tydzień, w przyszły weekend (5-6.10). Najnowsze prognozy wskazują, że temperatura w województwach zachodnich sięgnie wówczas nawet 18 stopni. Na pozostałym obszarze kraju będzie przynajmniej 13-15 stopni. Najpiękniej jednak zapowiada się drugi tydzień października, a więc okres od końca pierwszej dekady do połowy miesiąca.
Przy pogodnym niebie termometry pokazywać będą w cieniu 20 stopni, jednak istnieje spore prawdopodobieństwo, że lokalnie temperatura dojdzie do nawet 23 stopni. Jak na ten okres października jest to już bardzo wysoka temperatura. To będzie prawdziwe babie lato, ponieważ pogodne wyże, ściągające do nas ciepłe powietrze znad Afryki, znajdą się nad rejonem Morza Czarnego."

Od połowy października pogoda będzie mniej spokojna, ponieważ spodziewamy się pierwszych w tym sezonie wichur, spadnie sporo deszczu, a temperatura będzie ulegać dużym wahaniom.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 01, 2013 5:41 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
http://www.yr.no/place/Poland/Lesser_Poland/Rysy/
http://www.yr.no/place/Poland/Lesser_Po ... /long.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 02, 2013 3:17 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
W Tatrach mamy najzimniejszy początek października od wielu lat. Pojawiły się pierwsze "dwucyfrowe" mrozy tej jesieni.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 02, 2013 2:47 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 10:13 pm
Posty: 17
pytania do tych, co wiedzą:

jaką prognozujecie sytuację w wysokich w piątek/sobotę?

krzyżne, zawrat, szpiglasowa, wrota? oblodzone? do zrobienia przy oblodzeniu bez raków? czy jest sens targać raki?

planowałem spróbować podejść na hińczową przełęcz (bez sprzętu), ale to chyba nie w takich okolicznościach?

w schronisku w piątce chyba powinna być wolna podłoga, gdybym zawitał późną nocą?

_________________
thank u from the mountain!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 02, 2013 6:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
bingo napisał(a):
pytania do tych, co wiedzą:

a są tacy???

bingo napisał(a):
jaką prognozujecie sytuację w wysokich w piątek/sobotę?

dobrą - albo gorszą [kwestią do ustalenia są rozumiane pod tymi określeniami warunki pogodowe]

bingo napisał(a):
krzyżne, zawrat, szpiglasowa, wrota? oblodzone? do zrobienia przy oblodzeniu bez raków? czy jest sens targać raki?

dorzuć jeszcze Granaty i Rohacze...

bingo napisał(a):
planowałem spróbować podejść na hińczową przełęcz (bez sprzętu), ale to chyba nie w takich okolicznościach?

to pytanie retoryczne? czy też oczekujesz potwierdzenia zasadności Twoich planów? jakie okoliczności masz na myśli?

bingo napisał(a):
w schronisku w piątce chyba powinna być wolna podłoga, gdybym zawitał późną nocą?

przyjmujesz, że tylko Ty jeden wpadniesz na tak wspaniały plan?

pozdrawiam
gb 8)
ps
do piątku jeszcze zdążysz zadzwonić i zapytać o rezerwację...

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 02, 2013 7:20 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Marrrek napisał(a):
Byłem na Rysach we wtorek. Pogoda była totalnie beznadziejna. Tak jak piszecie- gorzej niż w zimie. Do góry szły 3 osoby za mną i 2 z przodu. Wszyscy się cofnęli, potem spotkałem jeszcze ekpie 2 dziewczyny+ facet i 2 facetów. Oni również się cofali. Od ostatniego dostałem info, że do góry jest masakra i nikogo już nie ma. Jak się potem okazało do góry były jeszcze 3 osoby, które schodziły ze szczytu. Padał deszcz i wiał silny wiatr. Pierwsi 2 cali mokrzy, zjeżdżali na tyłkach trzymając się łańcucha (nie polecam tej techniki). Śmierć w oczach. Potem szedł jeszcze jeden facet w dresach nike i wywietrznikami od boku! Totalnie nieprzygotowany. Znowu ta sama beznadziejna technika schodzenia polegająca na ślizganiu się. Sam do góry szedłem bez raków, bo nie było sensu ich zakładać na wejście. Schodziłem już w rakach i z czekanem w ręce (tylko czasami się nim podpierałem, głównie wisiał w szpejarce). Raki ściągałem dopiero po 1/3 trasy (łańcuchowej) w dół. Do góry było ponad 0,5m śniegu, łancuchy w lodzie, skały w lodzie, śnieg zmarznięty.


Zapewnie bedzie podobnie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 02, 2013 7:32 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
gb - Ty to jesteś... :)
Zadałeś sobie tyle trudu żeby naświetlić wszystkie niedociągnięcia i nieścisłości obywatela bingo.
Nie można było odpisać np tak: "Na Krzyżne weź raki, na Szpiglas starczy czekan a na Wrota same stuptuty. Poza tym nie rozpędzaj się na Granatach bo na Skrajnym stoją z suszarą a w Buczynowej inspektorki z lornetą" ? Mniej byś się namęczył a pomógłbyś tak samo :D

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 02, 2013 8:56 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 10:13 pm
Posty: 17
zdążyłem już się zorientować, że na tym forum chodzi głównie o to, żeby błysnąć dowcipną ripostą, dlatego starałem się dać sposobność wyszumieć się co zabawniejszym z was.

piszę o "okolicznościach",bo nie mam doświadczenia w łążeniu po tatrach w październiku, kiedy były już opady śniegu, deszczu i trzyma mróz. nie wiem ile jest tego lodu, śniegu, czy co tam leży. że warunki są prawdopodobnie nieprzyjazne dałem radę domyślić się sam, walnąłem posta licząc na mądrzejszych od siebie albo na relacje z pierwszej ręki.

dzięki WILCZYCA.

_________________
thank u from the mountain!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 02, 2013 9:20 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
Wczoraj rozmawiałem telefonicznie z jednym z Toprowców, według niego obecnie w górnych partiach Tatr, a zwłaszcza na północnych i zacienionych stokach to jest walka o przeżycie.
Prognozował piękną pogodę po 10 X.

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 02, 2013 10:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
bingo napisał(a):
dlatego starałem się dać sposobność wyszumieć się co zabawniejszym z was.

Najzabawniejsze jest to, że ci najzabawniejsi ujawnili się w momencie pisania Twojego posta.... jeszcze przed wysłaniem. :D

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 02, 2013 10:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
bingo napisał(a):
zdążyłem już się zorientować, że na tym forum chodzi głównie o to, żeby błysnąć dowcipną ripostą, dlatego starałem się dać sposobność wyszumieć się co zabawniejszym z was.

Szybko się orientujesz "o co biega na tym Forum", w końcu od 2007 roku minęło zaledwie kilka chwil... Grunt to mieć refleks... :bom:

bingo napisał(a):
piszę o "okolicznościach",bo nie mam doświadczenia w łążeniu po tatrach w październiku, kiedy były już opady śniegu, deszczu i trzyma mróz. nie wiem ile jest tego lodu, śniegu, czy co tam leży.

i zapewne zdobędziesz owo doświadczenie czytając listy na Forum... tak to już bywa, że październiku, "łażąc po tatrach" należy się liczyć, z tym, że przed owym październikiem były już opady śniegu deszczu i trzymał mróz.
I faktycznie pytanie "ile jest tego śniegu?" oraz "co tam leży?" - może spędzać sen z powiek, zwłaszcza gdy - bez doświadczenia w "łażeniu po tatrach", planuje się spróbować podejść (w październiku) na hińczową przełęcz bez sprzętu...

bingo napisał(a):
że warunki są prawdopodobnie nieprzyjazne dałem radę domyślić się sam, walnąłem posta licząc na mądrzejszych od siebie albo na relacje z pierwszej ręki.

Grunt to dać radę. Ale jak się nawet da radę, to warto się dodatkowo upewnić, czy się ową radę dało właściwie...
Najlepiej jest liczyć na relację z pierwszej ręki - zwłaszcza na relację na temat tego jakie będą warunki pogodowe w przyszłości... To już tylko od mądrzejszych...

pozdrawiam
gb 8)
ps
batmik napisał(a):
Mniej byś się namęczył a pomógłbyś tak samo

To pomoc jest możliwa??? Jeśli tak - trzeba się męczyć jeszcze bardziej :) :) :twisted:

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 03, 2013 9:28 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 1:04 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Czechowice
Warunki rzeczywiście są bardzo zróżnicowane i głównie zależą od wystawy płn/ płn-zachodnia powyżej 2100 na pewno trzeba się liczyć z oblodzeniami, zmrożonymi trawkami ( zależnie od terenu ). Główa grań kiepska pewno miejscami gorzej niż zimowo. Boczne granie znacznie lepsze i szybciej są suche. Aktualne temperatury z dnia na dzień tego nie zmienią

_________________
Góry http://climber.rafalantoniewski.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 03, 2013 1:58 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
z kamer widać niezłą pogodę i bezchmurne niebo w najbliższych dniach . Ale faktycznie mróz wyzej na Kasprowym dziś -5*C jednak śniegu nie widać nawet w okolicy Moka. Słońce robi swoje choć pamiętać trzeba że dzień już b. krótki ( 18.30 ciemno)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 03, 2013 2:09 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
W okolicy Moka nie ale wyżej - przyjrzyj się uważnie.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 03, 2013 7:06 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Dzisiaj o godz. 7 rano na Kasprowym Wierchu było -10,8°C. To wyjątkowo wczesny "pierwszy dwucyfrowy mróz" na tym szczycie - zazwyczaj pojawia się w następnych 2 dekadach października lub w listopadzie.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 04, 2013 6:46 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Z kolei ten ranek przyniósł niezłą inwersję - temperatura powietrza o godz. 7:
* Łomnica (2634 m n.p.m.) -5,6°C
* Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.) -1,4°C
* Dolina Pięciu Stawów Polskich (1670 m n.p.m.) -3,8°C
* Hala Gąsienicowa (1520 m n.p.m.) -6,7°C
* Nad Morskim Okiem (1408 m n.p.m.) -5,5°C
* Szczyrbskie Jezioro (1355 m n.p.m.) -8°C
* Polana Chochołowska (1147 m n.p.m.) -5,2°C
* Hala Ornak (1109 m n.p.m.) -7°C

W miejscowościach też niezłe mrozy:
* Bukowina Tatrzańska (868 m n.p.m.) -4°C
* Zakopane (855 m n.p.m.) -6,1°C
* Poprad (694 m n.p.m.) -7,9°C
* Jabłonka (615 m n.p.m.) -9,2°C
* Tylicz (585 m n.p.m.) -8°C
* Łopuszna (568 m n.p.m.) -7,9°C

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 04, 2013 7:26 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 07, 2006 7:59 am
Posty: 153
Lokalizacja: Kraków
A ktoś może na MPpCh się ostatnio wybrał? ;) i cos ciekawego w okolicach Kazalnicy widział? ;)
pozdrawiam

_________________
DRAGONISCH LUSTIGE SACHE :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 04, 2013 9:50 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz sie 08, 2013 12:17 pm
Posty: 28
kamiltatry napisał(a):
* Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.) -1,4°C



Kilka minut po 6 rano dziś na Kasprowym było kilka osób :)

_________________
Wielkie rzeczy się dzieją kiedy się spotykają ludzie z górami...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 04, 2013 11:22 am 
Swój

Dołączył(a): Śr paź 13, 2010 9:41 pm
Posty: 30
Lokalizacja: Chorzów
FX napisał(a):
A ktoś może na MPpCh się ostatnio wybrał? ;) i cos ciekawego w okolicach Kazalnicy widział? ;)
pozdrawiam


Tu masz fotki 5 dni wstecz:
https://plus.google.com/photos/10026863 ... banner=pwa


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 04, 2013 4:55 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt maja 10, 2013 11:41 am
Posty: 14
Przechodził ktoś ostatnio przez Czerwoną Ławkę lub Bystrą Ławkę ? ewentualnie Koprowy Wierch
ciekawią mnie warunki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 05, 2013 7:31 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Dzis z rana temp na Goryczkowej i w DPSP ok. +5 a w Zakopanem +1,6.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 05, 2013 7:40 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
PROGNOZA POGODY DLA TATR i PODHALA

ważność od 2013-10-04 19:30
do 2013-10-05 19:30

Sytuacja baryczna:
------------------
Region pozostanie w zasięgu wyżu rozciągającego się od Bałkanów po Białoruś. Z południowego zachodu stopniowo będzie napływać cieplejsze, polarno-morskie powietrze.

Prognoza pogody:
----------------
W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Miejscami możliwe zamglenia ograniczające widzialność od 1500 m do 3000 m.
Temperatura minimalna na Podhalu około -1°C, miejscami w dolinach spadek temperatury do -7°C, w partiach szczytowych Tatr około 0°C.
Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-wschodniego. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W dzień zachmurzenie małe lub bezchmurnie.
Temperatura maksymalna na Podhalu około 12°C, w partiach szczytowych Tatr od 5°C do 7°C.
Wiatr słaby, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, z kierunków południowych.

ważność od 2013-10-05 19:30
do 2013-10-06 19:30
W nocy zachmurzenie małe. Lokalnie zamglenia ograniczające widzialność od 1500 m do 3000 m.
Temperatura minimalna na Podhalu od -1°C do 2°C, w dolinach i zagłębieniach terenu lokalnie spadek temperatury do -4°C, w partiach szczytowych Tatr około 3°C.
Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

W dzień zachmurzenie małe.
Temperatura maksymalna na Podhalu około 12°C, w partiach szczytowych Tatr około 8°C.
Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-zachodniego. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

prognozę 30526/2013 opracował synoptyk dyżurny Tomasz Knopik, dnia 2013-10-04 10:47 UTC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 05, 2013 8:46 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 3:25 pm
Posty: 211
Lokalizacja: Dobra/Małopolskie
samael napisał(a):
Przechodził ktoś ostatnio przez Czerwoną Ławkę lub Bystrą Ławkę ? ewentualnie Koprowy Wierch
ciekawią mnie warunki.

Byłem w niedzielę i Czerwona Ławka do przejścia spokojnie, pod sam koniec tylko trochę lodu i sniegu wiec trzeba uważać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 206  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL