Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:26 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 122  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt wrz 17, 2013 6:50 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Basia Z. napisał(a):
W Śląskim Domu sam nocleg około 40 euro.
Tu jest cennik, ale obejmuje on pobyt z wyżywieniem.
http://www.sliezskydom.sk/sk/hotel/prices.html


Hm, a gdzie ty widzisz nocleg i to z wyżywieniem za 40 euro? Wg mnei hotelowo najtańśzy nocleg wynosi tam 70 euro.

Gdy w sierpniu korespondowałem z obsluga Śląskiego Domu, dostałem takie coś:

W terminie ................ by bol juz wolny turistiszny pokoj, cosztuje dla 1 osoby 20€/nocleg jest potrebny spaci bagel.

Od ręki można bylo dostać pokoj za 70 euro, na ten za 20 trzeba było się wcześniej z wyprzedzeniem umawiać. Co to jest ten pokój turystyczny? Bo oficjalnie tego nie ma w cenniku. I co to jest spaci bagel? Spiwór?
Może ktoś nocował w Śląskim Domu i może podzielić się doświadczeniami.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 17, 2013 7:00 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wolf_II napisał(a):

Od ręki można bylo dostać pokoj za 70 euro, na ten za 20 trzeba było się wcześniej z wyprzedzeniem umawiać. Co to jest ten pokój turystyczny? Bo oficjalnie tego nie ma w cenniku. I co to jest spaci bagel? Spiwór?


Tak.

Wolf_II napisał(a):
Może ktoś nocował w Śląskim Domu i może podzielić się doświadczeniami.


No właśnie mój mąż nocował w czerwcu tego roku i o ile pamiętam cena noclegu (po wcześniejszych negocjacjach, dla grupy kilkunastu osób, chyba 4 noclegi) była około 40 euro za nocleg ze śniadaniem, ale bez obiadu.
To była "impreza integracyjna" połączona z wejściem na Gerlach, wynajęci byli dwaj przewodnicy słowaccy, a mąż pracował jako pilot tej grupy i oprowadzał po Spiszu tą jej część, która nie poszła na Gerlach.

Szczegółów dokładnych nie pamiętam.
Niestety mąż teraz znów wyjechał, a ja wyjeżdżam jutro wczesnym rankiem i się miniemy.
Jak komuś bardzo zależy to wypytam i podam szczegóły ale dopiero w następny poniedziałek.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 17, 2013 8:30 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Wolf_II napisał(a):
Co to jest ten pokój turystyczny? Bo oficjalnie tego nie ma w cenniku.

Pod cennikiem jest napisane, że są też noclegi turystyczne, ale bez podanej za nie ceny:
Cytuj:
V prípade záujmu zabezpečujeme aj TURISTICKÉ UBYTOVANIE.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 17, 2013 9:56 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Tomto, Śląski Dom to nie jest schronisko - nie wiem, czy jesteś tego świadom. W Terince z miejscem problemu nie powinno być. Śpiwór? Można wziąć, ale jak nie chce wam się nosić, to nie powinno być problemu. Coś się znajdzie. Ceny znacznie wyższe niż 10€.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 17, 2013 10:03 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Zostaje nam nocleg w aucie bo 40 eu a tym bardziej już 70 to dla studentów zaporowe ceny. Dzięki za info :)

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 17, 2013 10:54 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Basia Z. napisał(a):
W Śląskim Domu sam nocleg około 40 euro.

Tu jest cennik, ale obejmuje on pobyt z wyżywieniem.

http://www.sliezskydom.sk/sk/hotel/prices.html
No to podrożało.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 17, 2013 9:10 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
No tak jeśli hotel stoi w samym środku Tatr to musi być drogo.

Kilka fotek i porównanie do innych hoteli czy schronisk :)


Obrazek


Obrazek


Obrazek

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 10:28 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
raffi79. napisał(a):
jeśli hotel stoi w samym środku Tatr to musi być drogo
Ale nie musi drożeć! :evil:

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 24, 2013 9:36 am 
Swój

Dołączył(a): N maja 12, 2013 12:50 pm
Posty: 34
Lokalizacja: krk
do ludzi, którzy nocowali już kiedyś w Zverovce albo ogólnie się orientują - wybieram się pierwszy raz z zamiarem noclegu na Słowację i mam kilka pytań, co do tego konkretnego schroniska:

1. z jak dużym wyprzedzeniem trzeba rezerwować miejsca? (jedziemy w sezonie, pewnie w sierpniu), czy jest jakaś szansa żeby dostać miejsce do spania (jakiekolwiek, byle w środku :)) z dnia na dzień?
2. czy znajomość kilku podstawowych słów, typu "ubytovanie" itp, wystarczy żeby się skutecznie dogadać? czy ewentualnie można po polsku, czy trzeba się dokształcić?
3. czy wysłanie rezerwacji e-mailem jest skuteczne, czy raczej trzeba dzwonić? (słyszałam, że e-maile często przepadają bez wieści u naszych sąsiadów...)
4. co do samego schroniska (budynku) - z tego co zrozumiałam ze strony jest tam główny (całkiem wypaśny) budynek i jakieś 6 mniejszych chatek (zrub'ów). ze względu na cenę celowałabym raczej w taką chatkę - ktoś tam nocował? z ciekawości - jak to wygląda w środku? (w sumie nie jest to tak istotne, ale jakby się ktoś orientował...)
5. nie znalazłam nigdzie informacji o możliwości spania na podłodze - czy to znaczy, że takowej nie ma?
6. jak daleko od schroniska jest parking i czy nadal jest darmowy?

z góry dziękuję za wszystkie przydatne informacje :)

_________________
górski dziennik pokładowy - moje spotkania z górami - zapraszam do lektury :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 5:13 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
ran_hime napisał(a):
1. z jak dużym wyprzedzeniem trzeba rezerwować miejsca? (jedziemy w sezonie, pewnie w sierpniu), czy jest jakaś szansa żeby dostać miejsce do spania (jakiekolwiek, byle w środku :)) z dnia na dzień?


W sezonie (lipiec i sierpień) byłam trzykrotnie. Nigdy wcześniej nie rezerwowałam. Wchodziłam z marszu, miałam szczęście, miejsce zawsze było. W lipcu było praktycznie pusto. W sierpniu było więcej ludzi, ale i tak spałam sama w jakimś małym pokoiku dwuosobowym. W lipcu sama na siedmioosobowej sali. Nie wiem czy tak jest zawsze, czy po prostu tak się mi trafiło.

ran_hime napisał(a):
2. czy znajomość kilku podstawowych słów, typu "ubytovanie" itp, wystarczy żeby się skutecznie dogadać? czy ewentualnie można po polsku, czy trzeba się dokształcić?


Wystarczy :) Po polsku też się da.

ran_hime napisał(a):
3. czy wysłanie rezerwacji e-mailem jest skuteczne, czy raczej trzeba dzwonić? (słyszałam, że e-maile często przepadają bez wieści u naszych sąsiadów...)

Ja nie robiłam rezerwacji, ale jak byłam w schronisku w Chochołowskiej, to jeden z turystów wspominał, że zrobił rezerwację mailem.

ran_hime napisał(a):
4. co do samego schroniska (budynku) - z tego co zrozumiałam ze strony jest tam główny (całkiem wypaśny) budynek i jakieś 6 mniejszych chatek (zrub'ów). ze względu na cenę celowałabym raczej w taką chatkę - ktoś tam nocował? z ciekawości - jak to wygląda w środku? (w sumie nie jest to tak istotne, ale jakby się ktoś orientował...)


Nie byłam w tych domkach. W schronie dwa razy płaciłam po 10 euro, raz 7
ran_hime napisał(a):

5. nie znalazłam nigdzie informacji o możliwości spania na podłodze - czy to znaczy, że takowej nie ma?


Nie powiem na 100%, ale gdzieś w necie mignęło mi info, że podłogi tam nie dają.

ran_hime napisał(a):
6. jak daleko od schroniska jest parking i czy nadal jest darmowy?

Parking jest tuż przy schronisku, ale czy płatny nie wiem, bo nie poruszam się autem. Parking jest też niedaleko schroniska jak się idzie asfaltem w stronę Tatliakowej. Ale też nie wiem, czy są jakieś opłaty.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 7:06 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 06, 2012 7:06 pm
Posty: 37
Czy oprócz Stramy kursuje coś jeszcze na Słowację?

Z rozkładu ( http://strama.eu/rozkady-jazdy.html ) widzę, że ten autobus o 6 rano z Zakopanego kursuje do 30 września. Następny jest dopiero o 9:00, a w Smokovcu 10:37. Trochę średnio - powrotny wydaje się być o 17.10.
Mam zamiar ze znajomym się wybrać na jeden dzień na Słowację na początku października - chcieliśmy zacząć coś ze Starego Smokovca i zdążyć na powrotny (ten o 17.10 ?)

Możecie coś polecić na taką jednodniową wycieczkę? Kondycja ok. Po Tatrach trochę polataliśmy po polskiej stronie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 29, 2013 5:48 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
-Marcin-- na 5,5h to trochę ciężko o jakąś sensowną trasę, chyba że naprawdę szybko chodzisz :) .
Zdecydowanie lepszym wariantem będzie transport łączony, tj. pierwszym z rana busem do Łysej Polany, przejście przez granicę i stamtąd ichni autobus ( http://cp.atlas.sk/vlakbus/spojenie/ , przystanek Tatr.Javorina,,Lysá Poľana ).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 11, 2013 9:45 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 1:16 am
Posty: 152
czy macie pomysl jak przemiescic sie szybko od Szczyrbskiego Jeziora do Trzech Studniczek? Chcemy zostawic auto w Sz.J. i udac sie na szlak na Krywan, tak zeby podejsc zielonym szlakiem a schodzic niebieskim. Nie moge znalezc rozkladu busow w ogole..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 11, 2013 11:56 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Zdaje się że w rejonie Trzech Studni jest zatoka z parkingiem koło szosy ( moze być płatna) . W sumie można pójść magistralą do 3 Studniczek i po 1.5 h szybkiego marszu skręcić na zielony szlak. Z Jamskiego Stawu będzie godzina drogi do Szczyrbskiego w drodze powrotnej. Więc może warto zostawić auto w Szczyrbskim. Można też b. hardcorowo bez auta jak ja rok temu w X. - Z Kasprowego na Zawory i do wylotu Koprowej. Tam przekimać do rana w dobrym śpiworze i o świcie heja wio do góry a po 4 godzinach podejścia -szczytowanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 11, 2013 12:11 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 1:16 am
Posty: 152
samochodem odpada, bo zostawiamy w szczyrbskim plesie. Na mapie sa zaznaczone przystanki , nawet kilka w rejonie Podbanskie, ale na rozkladzie nic sie nie wyswietla.. mamy tylko 2 dni, i chcialam zrobic w sob krywan, nocl w chacie pod soliskiem, w ndz bystra lawke i powrot. Ostatnio jak buszowalismy w rejonie Tatr Zachodnich Slowackich to bez trudu lapalismy stopa, wiec ostatecznie licze, ze w ten sposob sie uda.. chyba ze ktos ma jeszcze jakas sensowna propozycje jak to rozwiazac (w sensie dojazd) ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 11, 2013 6:38 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 4:34 pm
Posty: 102
Rozkład jazdy;http://cp.atlas.sk/vlakbus/spojenie/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 11, 2013 6:45 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Szybka piłka - jak jest z wrzątkiem w Chacie pri Zelenom Plesie?

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 11, 2013 7:11 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Jest :) Jak dobrze pamiętam to po 1e chyba. Ewentualnie swoja maszynka na zewnątrz

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 11, 2013 7:15 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
biere gaz w takim razie :mrgreen:

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 11, 2013 9:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Jakub napisał(a):
Można też b. hardcorowo bez auta jak ja rok temu w X. - Z Kasprowego na Zawory i do wylotu Koprowej. Tam przekimać do rana w dobrym śpiworze i o świcie heja wio do góry a po 4 godzinach podejścia -szczytowanie.


Czy jest tam jakaś wiata i czysta woda? Takie rozwiązanie też mi kiedyś chodziło po głowie.
Tylko jak wygląda powrót? Do Szczyrbskiego, potem kolejką do Smokowca i autobusem to Zakopanego? Bo przy krótkim dniu nie bardz jakoś widzę powrót przez Kasprowy.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 13, 2013 7:30 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Czy ktoś mógłby polecić jakiś budżetowy nocleg w Szczyrbskim Jeziorze, lub okolicach. Noszę się z zamiarem wyskoczenia w tamte rejony na kilka dni, tak gdzieś po 20X.
Budżetowy tzn ok 8-10e


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 14, 2013 3:59 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 1:16 am
Posty: 152
hej, ja polecam Nowa Leśna. W kurortach ponizej 20/18e raczej nic nie znajdziesz, a część hoteli i prywatnych pensjonatow jest pozamykanych na 4spusty. W Szczyrbskim Plesie to nawet parking drozszy niz normalnie (doba 6e). Miejsce, w ktorym nocowalismy, jest z bazy nocowanie.pl/slowacja i polecane dla polskich turystow. Zapisalam sobie tel.
+48 880 286 910, ulicy niestety nie pamietam, ale jest to w centrum. Na 1 noc dla 2 os bez rezerwacji zaplacilismy 20e, pokoj z lazienka, lodowka i czajnik w przedpokoju, mozliwosc skorzystania z kuchni u starszej pani ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 14, 2013 7:02 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Jesli juz Nova Leśna to tu będzie taniej
http://www.nocowanie.pl/slowacja/nocleg ... oje/29535/
Ale Nova Lesna jest dośc daleko od Szczyrbskiego Plesa - ok.1 h kolejką +dojscie 20 minut(chyba ze przemieszczasz sie samochodem wtedy bedzie szybciej) i sensowniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 2:28 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 09, 2006 8:17 pm
Posty: 279
Lokalizacja: KSU (Jordanów), albo Rabka -Zabornia
Warto też pamietac, że od pażdziernika Potraviny (tj. sklep spożywczy) otwarte do 17.45 :?

_________________
_______________________________________
..i oby nigdy nie zabrakło mi pokory wobec gór...

takie.tam.zdjecia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 4:58 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Bo zakupy wieczorem należy robić w markecie w Smokowcu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 31, 2013 8:05 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Czy ktoś może podpowiedzieć jak w listopadzie dostać się z Zakopanego na Słowacje (np do Smokowca)? I jak kilka dni później wrócić.

W lecie to wiadomo - autobusy Strama. Jednak w tym roku busy kursowały do 6 października.

Czy jest możliwe jakieś połączenie z przesiadką w Łysej Polanie i przejściem na słowacką stronę? Czy tam coś Słowackiego o tej porze roku kursuje?

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 31, 2013 10:24 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr paź 30, 2013 10:12 am
Posty: 4
Witajcie,
Zanim przebrnę przez te 80 stron tematu, może byłby ktoś łaskaw i postarał mi się w skrócie odpowiedziec na te kilka poniższych pytań?
W przyszłym roku po 15-stym czerwca planuję kilkudniowy wyjazd z grupą osób w Tatry Słowackie i chciałbym podpytać doświadczonych o schroniska jakie mają nasi sąsiedzi.

Planuję noclegi w nastepujących miejscach:
Chata nad Zielonym Stawem (Chata pri Zelenom Plese)
Zbójnicka Chata (Zbojnicka Chata)
Hotel Popradske Pleso (Popradské Pleso Horský Hotel)
Schronisko na Solisku (Chata pod Soliskom)
Schronisko pod Rysami (Chata pod Váhou)

Cenniki noclegów mozna znaleźć na stronach, ale mnie bardziej interesują następujące informacje:
- czy jest dostepny wrzątek i czy 24h, czy tylko w godzinach urzędowania kuchni?
- czy są noclegi na glebie i czy przyjmują każdego?
- woda, jak z cenami 1,5 litrówek?
- jak z cenami ciepłego jedzenia?
- czy jest prysznic (ciepła/zimna woda)? Tu mogę domyślać się jak wygląda sytuacja w schronisku pod Rysami.
- jak wygląda oblężenie tych schronisk, szczególnie w czerwcu?

Dodatkowo pytanie
Strbske pleso - czy tutaj da się zejść z gór i coś szybko znaleźć na jedną noc?

Po naszych schroniskach i tatrach już się trochę złaziłem, po słowackich wysokich i niskich także, ale tutaj nigdy jeszcze z przystankiem stąd moje pytania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 31, 2013 10:37 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
aquanta napisał(a):
- czy jest dostepny wrzątek i czy 24h, czy tylko w godzinach urzędowania kuchni?

Hotel Popradske Pleso (Popradské Pleso Horský Hotel) - jeżeli nocujesz to sobie robisz wrzątek sam: jest kuchnai turystyczna, są w niej czajniki elektryczne. Dla "zwyczajnych" gosci wrzątku brak.
Schronisko pod Rysami (Chata pod Váhou) - z tego co wiem - nie ma. Woda jest tam cenna. Mogą ci sprzedać herbatę lub szklanke wrzątku w cenie herbaty. Cos około 2 euro.

Cytuj:
- czy są noclegi na glebie i czy przyjmują każdego?

Popradzkie Jezioro i Pod Rysami - z tego co wiem to nie.

Cytuj:
woda, jak z cenami 1,5 litrówek?

Drogo, ale ceny nie pamiętam. Nie jestem pewien czy pod Rysami dostanie się wodę mineralną.

Cytuj:
- czy jest prysznic (ciepła/zimna woda)?

Nad Popradzkim Jeziorem - jest
Pod Rysami - oczywiście nie ma.

Cytuj:
jak wygląda oblężenie tych schronisk, szczególnie w czerwcu?

Nie wiem , w sierpniu na dpopradzkim jeziorem nigdy nie miałem problemu.
Pod rysami to tylko 12 osob może nocowac.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 31, 2013 11:06 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
- Pamiętam że jak w październiku 2012 wracałem zmęczony z Krywania, to w Szczyrbskim trudno było coś po zmroku znaleźć . Udałem się więc niechętnie ( silny wiatr, noc, suche drzewa przy szlaku...) do Popradzkiego Stawu ( 5km, 1 h) i tam o ile w Majlathovej tańszej noclegu nie było, to w wielkim Popradzkim hotelu oczywiście tak no ale drożej ( zdaje się stosunek 10 do 14 euro wtedy)

- jednak od przypadkowego małżeństwa z Polski w Szczyrbskim Jeziorze zaczerpnąłem wtedy informacji że widzieli noclegi wolne w jakimś hotelu, jednak nie polecają bo za 100 euro...

- pewnym rozwiązaniem jest wzięcie karimaty i śpiwora, jakkolwiek legalnie można przenocować w ten sposób znacznie poniżej drogi wolności, poza granicą TANAP formalnie

- Jak chodzi o Szczyrbskie to jeżeli chce ktoś tam znaleźć nocleg na kwaterze w cenie po negocjacjach i do przyjęcia , a nie w hotelu czy apartamencie, to wydaje mi się że należy jednak być tam rano i pochodzić sporo po tym miasteczku. Kiedyś słyszałem że ktoś tak w końcu znalazł nocleg tam za około 14-15 euro, co jak na taki kurort jest ceną bardzo dobrą.

- na chatę pod Rysami bym nie liczył, tam latem jest taki ruch że b. marne szanse by były wolne miejsca gdy setki ludzi na szlaku się przewijają i to nawet z Węgier czy Niemiec nie mówiąc o naszych i Słowakach. Niższe ceny można znaleźć w takich miejscowościach jak Szczyrba, Podbańska czy Nowa Leśna. Jak jesteś zmotoryzowany to te kilka km nie będzie żadnym problemem, no a ze Szczyrby to i tak elektriczka jeździ:)

- z najwyższych cen słynie m.in. hotel Śląski Dom w Wielickiej oraz hotele na Hrebienioku .
- większość tatrzańskich schronisk słowackich oferuje ceny w okolicy kilkunastu euro. Najniższe ceny są w Zachodnich Tatrach i chacie Plesnivec w Bielskich

- polecam przewodnik Józefa Nyki "Tatry Słowackie" najnowszą wersję. Jest tam dobrze opisana baza noclegowa także w miejscowościach podtatrzańskich oraz historie schronisk. Powodzenia:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 07, 2013 4:51 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 28, 2012 6:42 pm
Posty: 3
od siebie dorzucę fajną stronkę, za pośrednictwem której rezerwowałem ostatnio noclegi na Słowacji. konkretnie chodzi o http://pl.megaubytovanie.sk .baza jest całkiem duża i można znaleźć coś ciekawego praktycznie w każdym zakątku kraju


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 122  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL