Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:55 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 19, 2011 4:55 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 23, 2011 5:14 pm
Posty: 379
Lokalizacja: Kraków
OsadaNaBrzyzyku napisał(a):
podróż zwykłym pociągiem to jest to nic innego jak udręka...


Zupełnie się nie zgadzam w tej kwestii. Uwielbiam jeździć pociągiem, jest to jeden z tych atrakcyjnych momentów podczas podróży. I nieważne czy jesteś sam w wagonie czy trzeba wsiadać przez okna. Nie wyobrażam sobie podóży autokarem nad morze a możliwość takiej przejażdżki pociągiem - nawet przez 14 h - jest opcją dla mnie niezwykle kuszącą. Do Zakopanego niestety jest bardzo mało kursów i są one w zupełnie nie pasujących mi godzinach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 19, 2011 5:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Nie wiem po co wam ta elektriczka po naszej stronie Tatr?
Busami jest szybciej, częściej jeżdżą (w sezonie) i można wsiadać/wysiadać prawie w dowolnych miejscach. Zamiast kolejki lepszy byłby nakaz prowadzenia kursów również w mniej obleganych godzinach czy poza sezonem. Co do cen to jakby górale zbudowali kolejkę to wcale by nie był tańsza od busów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 09, 2011 1:22 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 11:10 am
Posty: 40
Ja jeżdżę do Zakopane pociągiem o godzinie 23,48 z Radomia. On chyba startuje w Warszawie. Zwykle na miejscu jestem około 8 rano mimo, że według rozkładu powinnam być o 7. Ale kiedy jest miejsce to można jechać. Jednak o miejsce zwykle jest bardzo ciężko. Może moim błędem było, że w góry wybierałam się zawsze w piątek, sobotę lub niedzielę. Teraz postanowiłam wyruszyć we wtorek. Na tygodniu może mniej ludzi będzie jechało. Jednak tylko raz udało mi się znaleźć miejsce w przedziale z jakąś para. Było luźno i wygodnie. Jednak najczęściej siedzimy w totalnym ścisku dlatego zwykle nie przesiaduję w przedziale tylko stoję sobie w oknie na korytarzu. A walka na peronie jest okropna. Ludzie biegną, pchają się, biją czasem. Masakra. Mam nadzieję, że jednak jak wsiąde we wtorek a nie w weekend to będe miala wiecej szczescia. Jak sadzicie? jeździł ktoś tym pociagiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 09, 2011 2:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt mar 20, 2009 10:07 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Miasto Śniętej Wieży
Cytuj:
Ja jeżdżę do Zakopane pociągiem o godzinie 23,48 z Radomia. On chyba startuje w Warszawie. Zwykle na miejscu jestem około 8 rano mimo, że według rozkładu powinnam być o 7. Ale kiedy jest miejsce to można jechać. Jednak o miejsce zwykle jest bardzo ciężko. Może moim błędem było, że w góry wybierałam się zawsze w piątek, sobotę lub niedzielę. Teraz postanowiłam wyruszyć we wtorek. Na tygodniu może mniej ludzi będzie jechało. Jednak tylko raz udało mi się znaleźć miejsce w przedziale z jakąś para. Było luźno i wygodnie. Jednak najczęściej siedzimy w totalnym ścisku dlatego zwykle nie przesiaduję w przedziale tylko stoję sobie w oknie na korytarzu. A walka na peronie jest okropna. Ludzie biegną, pchają się, biją czasem. Masakra. Mam nadzieję, że jednak jak wsiąde we wtorek a nie w weekend to będe miala wiecej szczescia. Jak sadzicie? jeździł ktoś tym pociagiem


Pociąg o którym piszesz powinien prowadzić ze dwie kuszetki+ sypialny, co przy maksymalnej ilości wagonów na zakopiance daje całe 4 wagony "siedzialne" :) Całe cztery wagony siedzialne na "rzeźni" z Warszawy to Zakopanego oznaczają, że teoretycznie w Radomiu/Kielcach najprzyjemniejsza miejscówka występuje koło kibla albo między wagonami.

Polecam wcześniejszy zakup "taniej kuszetki". Dopłacasz do biletu 25 złotych a miejscóweczke leżącą masz gwarantowaną, tyle że bez opieki konwojenta i w niezamykanym wagonie. Pamiętaj, że tanią kuszetkę trzeba kupić sporo wcześniej.

Jeżeli chodzi o obłożenie to nie ma specjalnego znaczenia w jaki dzień tygodnia jedziesz, przynajmniej na przykładzie "tlk patologia" d. Monciak-Krupówki to się nigdy w wakacje/ferie nie sprawdzało :)

Pozdrawiam.

_________________
"Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 11, 2011 12:31 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
http://przewodnik.onet.pl/reportaze/pol ... tykul.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 11, 2011 1:11 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
trekker napisał(a):
http://przewodnik.onet.pl/reportaze/polskie-koleje-piekla,1,4786315,artykul.html


Od 10 lat jeżdżę pociągiem Sopt - Zakopane i nigdy nie siedziałem na korytarzu były lata że mieliśmy cały przedział dla siebie (2-4 osoby). Siedzące miejsce zawsze się znajdzie gorzej jest jak grupka kilku osób chce siedzieć w jednym przedziale .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 13, 2011 10:36 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lip 22, 2009 12:58 pm
Posty: 54
Lokalizacja: spod stolicy
Od lat do przemieszczenia się w Tatry używam ekspresu o tej samej nazwie (wiem, wiem, napiszecie że jestem burżuj, ale na szczęście mogę sobie na taką odrobinę "luksusu" pozwolić). Poszedłem dziś kupić bilety PKP na wyjazd, zaplanowany na początek sierpnia... i mały szok. Okazało się że ekspres Tatry wyjeżdża z Wawy ponad godzinę wcześniej niż dotychczas. przyjeżdża oczywiście - dla równowagi - prawie w tym samym czasie (rozkładowo) czyli pewnie później. W dodatku ubyło połączeń do Krakowa - polikwidowali różne pociągi.
Jestem patriotą pociągowym - jak w góry to pociągiem, samochód zostawiam w garażu. Ale te zmiany rozkładu PKP nie ułatwiają życia - są zdecydowanie na gorsze.

_________________
ide w gory


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 01, 2012 1:54 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
Nowe życie zakopiańskiego dworca kolejowego

Po blisko czteroletniej batalii Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie wydał miastu Zakopane zgodę na komunalizację dworca PKP i przyległych terenów o powierzchni 4,2 ha.
Z takiego obrotu cieszy się burmistrz Zakopanego Janusz Majcher. - W końcu będziemy mogli przystąpić do szybkiego remontu budynku dworca. Zamierzamy odmalować salę dworcową, okolice kas, a także wysprzątać otoczenie budynku, by zmienić fatalny wizerunek dworca, o co bezskutecznie zabiegaliśmy u PKP od lat. Obecny stan liczącego 113 lat zabytkowego dworca wręcz odstrasza pasażerów do korzystania z jego usług, a powinien być wizytówką miasta, gdyż tu część turystów stawia pierwsze kroki po przyjeździe w Tatry - tłumaczy.

Obecny stan dworca jest opłakany. Odpadający tynk, grzyb na ścianach, graffiti na ścianach, niedziałające oświetlenie, tragiczny stan nawierzchni parkingu i drogi dojazdowej do poczekalni dworcowej. Wejście do tej ostatniej cofa w lata 60. To wszystko wręcz odstrasza turystów do korzystania z tego miejsca. Pierwszymi podjętymi przez miasto krokami będzie rozwiązanie umów z obecnymi dzierżawcami lokali i placów. - Jeszcze w tym roku zamierzamy odmalować salę dworcową, okolice kas, a także wysprzątać otoczenie budynku - zapowiada burmistrz. W przyszłości władze Zakopanego będą chciały zagospodarować cały ponadczterohektarowy teren, na którym znajduje się część obsługująca pasażerów oraz magazyny i bocznice kolejowe. - Planujemy, aby na terenie kolejowym pod Giewontem powstało zakopiańskie centrum komunikacyjne. Chcemy, by powstała tam przestrzeń publiczna. Najprawdopodobniej perony kolejowe zejdą do poziomu minus jeden. Na górze zaś znajdą się parkingi dla turystów, a także dla busów wożących gości po Podhalu, a które nie mają miejsca na postój przed barem FIS i przed dworcem PKS. W budynku dworca zaś, oprócz poczekalni, może powstać galeria handlowa - mówi Janusz Majcher.

Zakopiański dworzec PKP rocznie obsługuje ponad 6500 pociągów z całej Polski. Planowana po 2014 roku inwestycja kolejowa z Krakowa do Piekiełka (leżącego na trasie Chabówka - Nowy Sącz) ma znacznie skrócić czas przejazdu, a zastosowanie nowoczesnych rozwiązań pozwoli, aby pociągi poruszały się po niej z prędkością około 160 km/godz. Podróż z Krakowa do Zakopanego trwałaby ok. 1 godz. i 15 minut i stałaby się alternatywą dla przepełnionej zakopianki.

Wydłużenie biegu pociągu do portu lotniczego w Balicach może otworzyć Zakopane na świat. Jednak o tym, czy takie połączenie będzie, zadecyduje studium, które wykaże, jakiego ruchu kolejowego można się na takiej trasie spodziewać, a w związku z tym, czy inwestycja będzie opłacalna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 01, 2012 4:21 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Mnie wygląd dworca nie odstrasza. Mało tego, jestem przyzwyczajony, że PKP w PL wygląda jak wygląda. Odstrasza mnie natomiast wizja 4h jazdy z Krakowa...

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 01, 2012 5:21 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
Mnie odstrasza. Zawsze się zastanawiałam, jak to kurczę jest, Zakopane, dziesiątki tysięcy turystów, luksusowe wille, hotele, kasa, kasa, kasa, taki niby trochę kurort, a dworzec w takim stanie, że o Jezu. Zresztą nie tylko pkp. Pks też pozostawia sporo do życzenia.

Według mnie totalnie niewykorzystany potencjał miejsca. W sierpniu pojechałam z mężem w Tatry na jeden dzień, przyjechaliśmy pociągiem rano, wracaliśmy wieczorem. Żadnej knajpki, żeby usiąść i poczekać na pociąg, piwa się napić, zjeść coś. No nic zupełnie. Jedynie delikatesy centrum otwarte do 21...

BTW zastanawia mnie od dawna to coś w kształcie trumien przy kasach w pkp...

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 01, 2012 9:06 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt mar 10, 2009 2:07 pm
Posty: 622
Lokalizacja: Szczaksa Riwiera
Taaa, pewnie galerie Zakopane wybudują przy okazji jak to juz sie zadziało w krk i kat...

_________________
pozdr. farix

Pewnego przyjaciela poznasz w niepewnej sytuacji...
zdjęcia na ++ flickrze ++


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 01, 2012 10:41 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 9:17 am
Posty: 160
Lokalizacja: Za daleko...
m__s napisał(a):
Odstrasza mnie natomiast wizja 4h jazdy z Krakowa...


4h to ja od siebie samochodem jadę do Zakopca, do którego mam 250 km i to tak lajtowo. Zdarzyło się dojechać w też krótszym czasie. Ale faktem jest że dojazd jednak samochodem nie pociągiem...

_________________
Nigdy nie mów nigdy....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 02, 2012 3:16 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
Planowana po 2014 roku inwestycja kolejowa z Krakowa do Piekiełka (leżącego na trasie Chabówka - Nowy Sącz) ma znacznie skrócić czas przejazdu, a zastosowanie nowoczesnych rozwiązań pozwoli, aby pociągi poruszały się po niej z prędkością około 160 km/godz. Podróż z Krakowa do Zakopanego trwałaby ok. 1 godz. i 15 minut


No właśnie wiadomo coś więcej o tej inwestycji ? Napisane jest po roku 2014, wiadomo może konkretnie w którym roku ma ruszyć i w którym się zakończyć ? Jest ona już pewna na 100% czy jak to w POlsce tylko dużo się mówi a później nic nie robi ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 02, 2012 4:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
:rofl_an: :rofl_an: :rofl_an:
trekker napisał(a):
Planowana po 2014

No to może nasze wnuki doczekają... :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 02, 2012 5:17 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
m__s napisał(a):
Odstrasza mnie natomiast wizja 4h jazdy z Krakowa...


Jeśli są długie postoje na przystankach, to faktycznie może wyjść 4 godziny, a nawet więcej. :?

Ale przeważnie to chyba zajmuje trochę ponad 3,5 godziny (o ile nie ma dodatkowych opóźnień). Natomiast najszybciej (wg tego co udało mi się znaleźć w rozkładzie) ok. 3:11 h (InterRegio), a w odwrotnym kierunku ok. 3:10 h (ekspres PKP Intercity)... Mimo wszystko dużo czasu to zajmuje, a powodem m.in. długa trasa (o prawie 40 km dłuższa od trasy autobusów)...

Jednak dawno temu, w 1936 roku pociąg Luxtorpeda podobno dawał radę wyrobić się w 2:18 h :wink:

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 02, 2012 6:40 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
kamiltatry napisał(a):
Jednak dawno temu, w 1936 roku pociąg Luxtorpeda podobno dawał radę wyrobić się w 2:18 h

Tu się nie ma co dziwić, Polska międzywojenna była zarządzana przez patriotów i była najszybciej rozwijającym się krajem w Europie. Niestety wojna, a później komuniści doprowadzili ten kraj do ruiny, a obecny nierząd to Polskę i Polaków ma gdzieś, ich interesuje tylko jak tu nakraść dla siebie, więc mamy to co mamy, czyli cofneliśmy się w rozwoju o prawie 100 lat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 02, 2012 9:12 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
kamiltatry napisał(a):
ok. 3:11 h (InterRegio), a w odwrotnym kierunku ok. 3:10 h

Bus przy odrobinie szczęścia potrafi zejść poniżej 2h. A teraz porównajmy ceny :wink:
Dlatego nigdy nie korzystam i nie zamierzam.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 03, 2012 1:07 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Przewozy Regionalne obecnie kasują z Krakowa do Zakopanego 18 zł.
Czas przejazdu od 3h 35 min. do 4h 5 min.

O TLK nawet nie wspominam bo cena 38 zł to jest jakiś skandal.

Busy Szwagropolu aż 20 zł, ale już np. PKS Kielce jedzie za 15,50 zł, PKS Zielona Góra za 14 zł, a PKS Polonus Warszawa i PKS Białystok za 10 zł.

Jest jeszcze jakiś nowy przewoźnik widzę (Max Bus Majer) niestety nie ma podanej ceny, ktoś się może orientuje ?

Czasy jazdy busami przeważnie około 2 h. Więc niestety obecnie kolej jest zupełnie nie konkurencyjna bo cena wysoka i czas jazdy najdłuższy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 03, 2012 3:46 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Olga napisał(a):
Dlatego nigdy nie korzystam i nie zamierzam.

mam tak samo!

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 03, 2012 4:04 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 1:10 pm
Posty: 240
Lokalizacja: Szczecin
trekker napisał(a):
Jest jeszcze jakiś nowy przewoźnik widzę (Max Bus Majer) niestety nie ma podanej ceny, ktoś się może orientuje ?


Max Bus i Majer to jedno i to samo.
http://www.majerbus.pl/oferta/linia-reg ... arg-krakow
20 normalny, 17 studencki.
Pociągiem do Zakopca dojechałem tylko raz - bezpośrednim ze Szczecinie i nigdy więcej tego nie zrobię. Teraz tylko auto bądź do Krakowa a później bus lub pks do Zakopanego.

_________________
marchew napisał(a):
Nie od dziś wiadomo, źe aby chronić Tatry, należy je odciąć od górali.
Góry tak - górale nie.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 03, 2012 9:11 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 06, 2012 7:06 pm
Posty: 37
maluch napisał(a):
Pociągiem do Zakopca dojechałem tylko raz - bezpośrednim ze Szczecinie i nigdy więcej tego nie zrobię.


Ja z Koszalina leciałem niecałe 17 godzin - najpierw Koszalin - Stargard Szczeciński, potem po 30 minutach tym pociągiem TLK Podhalanin ze Szczecina prosto do Zakopanego.
W majówkę teraz wyjeżdżaliśmy z kumplem w piątek, czyli początek długiego weekendu - no i już w Stargardzie pociąg był praktycznie pełny. Usiedliśmy w przedziale dla rowerów :D W Poznaniu siedziało tam nas już 10 osób z bagażami i ze wszystkim, cały pociąg był pełny.
Ale przyjechał do Zakopanego równiutko o 9.44.
Na koniec sierpnia już były bilety z miejscówkami, no i nie było też takiego ścisku w tym samym pociągu.

Uważam jednak, że za cenę jakoś koło 40 zł nie ma co wybrzydzać jadąc znad samego morza w góry :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 11, 2012 11:38 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 11:10 am
Posty: 40
Wreszcie doczekałam urlopu znowu czeka mnie podróż pociągiem. Ale chyba w listopadzie na trasie Radom-Zakopane nie powinno być przeładowania.. Mam nadzieję, bo jak sobie przypominam ostatnie wakacyjne wyjazdy to podróży pociągiem nie wspominam najlepiej. Tym razem jedziemy w listopadzie i mam nadzieję, że luźno będzie nie tylko w pociągu :)
ja płacę 61 zł za pociąg.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 12, 2012 2:21 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
a pks jeździ za 49 zł i szybciej niż pociąg 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 12, 2012 1:02 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt paź 02, 2012 3:56 pm
Posty: 26
No ja też nie jestem zwolenniczką pociągów, zwłaszcza że od mnie do Zakopca jeżdżą w nocy i trochę boję się podróżować pociągami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 15, 2012 10:34 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
http://biznes.onet.pl/afera-w-pkp-inter ... news-detal

No tak oferta pewnie jedna z najdroższych, a później wszyscy się dziwią że bilety dziwnie drogie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 12:03 pm 
Nowy

Dołączył(a): So maja 11, 2013 10:06 am
Posty: 27
Lokalizacja: Starachowice
Pewnie zostanę górnikiem roku, ale co tam ;). Wie ktoś jak będą wyglądać połączenia kolejowe w tym roku? Słyszałem coś, że jest jakiś remont i pociągi nie będą kursować przez jakiś tam czas.
W tamtym roku jechałem Nosalem, wsiadłem w Skarżysku i muszę przyznać, że nie było tak źle. Bilety były z rezerwacją i nie było żadnych nieprzyjemnych sytuacji związanych z brakiem miejsca. W tym roku planuję jechać w sierpniu ze znajomymi i zastanawiam się czy po raz kolejny nie pojechać pociągiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 5:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
tst napisał(a):
Słyszałem coś, że jest jakiś remont i pociągi nie będą kursować przez jakiś tam czas.


Z tego co pamiętam to była gdzieś informacja, że w czasie wakacji połączenie Kraków-Zakopane będzie wznowione.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 4:11 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 20, 2013 9:47 pm
Posty: 6
Lokalizacja: Szczecin
Ruch kolejowy na linii Kraków Zakopane będzie wznowiony od 19 czerwca do końca sierpnia. Od września znów zamykają.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL