Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 1:25 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 206  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt maja 20, 2014 11:12 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Wiejska Szamanka napisał(a):
tam sobota się zapowiada w Tatrach?


EDIT:
Prognozy na sobotę się pogarszają. Wystąpią burze dość gwałtowne.
Rano będzie słonecznie później bardzo szybki rozwój chmur cumulonimbus .

Niedziela dużo więcej opadów burzowych.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Ostatnio edytowano Śr maja 21, 2014 5:53 pm przez raffi79., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 21, 2014 8:34 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Zdjęcia zapożyczone z forum skiturowego:
Chyba z 18 maja.

Czarny Staw
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 4937_o.jpg
Niestety się rozjezdza dlatego wklejam linka

Kozi Wierch
Obrazek

Obrazek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 21, 2014 8:41 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Obrazek

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 21, 2014 9:47 am 
Swój

Dołączył(a): Wt wrz 11, 2007 3:17 pm
Posty: 91
Lokalizacja: Kraków
Hej,
Mam pytanie odnośnie warunu powyżej 1700 - zwłaszcza śniegowego - czy ktoś był w tym tygodniu? Po tym zdjęciu z 18.05 wygląda to dość słabo, ale w ostatnich dniach mocno ten śnieg topnieje. Dużo jest takich małych lawinek, zsuwów?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 21, 2014 5:56 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Wiejska Szamanka napisał(a):
a jak tam sobota się zapowiada w Tatrach?



Pogarszają sie prognozy na sobotę. Rano słonecznie póżniej rozwój chmur burzowych z dość intensywnym deszczem

Niedziela dużo wiecej opadów burzowych.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 21, 2014 6:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
rynnn napisał(a):
przyszedł prosto z Krupówek, w sandałkach i wybiera się w Tatry


z tymi sandałkami to uważaj bo oberwie Ci się z drugiej strony ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 21, 2014 8:20 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
anjelina napisał(a):
Czy Dolina Kościeliska nadal jest zamknięta po ostatnich deszczach?



Dolina Kościeliska już dostępna
Podtopione tatrzańskie szlaki powoli są udostępniane dla turystów. Udrożnione jest już przejście po Dolinie Kościeliskiej.


Tatrzański Park Narodowy udostępnił już większość zamkniętych do tej pory szlaków w dolinach reglowych. Jedynie Dolina Jarząbcza pozostaje niedostępną dla turystów.

W Tatrach wciąż panuje lawinowa dwójka, a w wyższych partiach gór natrafimy na warunki zimowe. Szlaki w wielu miejscach mogą być też uszkodzone i podtopione. Należy zachować ostrożność i nie podchodzić do brzegów potoków.


źródło: http://24tp.pl/?mod=news&strona=1&id=23116

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 12:16 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
już jedynka lawinowa :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 12:45 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Z jednej strony deszcz wytop śnieg. Z drugiej wody w Tatrach ostatnio było raczej pod dostatkiem...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 2:50 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 12, 2013 6:15 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Szczecin
W sobotę ruszam z żoną na trzy dni w Zachodnie. Na chwilę obecną w kamerkach wygląda to znośnie, zapowiadają też trochę deszczu a temperatury wiosenne więc śniegu będzie ubywać. Ktoś się orientuje z pierwszej ręki jak wygląda sytuacja w na grani w rejonie Rakonia, Wołowca, Starobociańskiego? Brać raki bo bez nich będzie ciężko czy raczej mała szansa, że się przydadzą?
Sytuacja o tyle istotna, że musiałbym ratować się wypożyczalnią a trochę głupio będzie targać dodatkowe żelastwo i jeszcze za to płacić, podczas gdy nie będzie potrzeby użycia.

Zdjęcie z dzisiaj:
Obrazek

Co o tym myślicie?
Wiem, że niektórych moje pytanie pewnie wkurzy ale większość ludzi ma tu dużo większe doświadczenie od mojego więc prosiłbym o jakąś dobrą radę. :)

_________________
Shut up legs!

Blog Rowerowy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 2:55 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Jak na moje oko to raków bym nie brał, w dodatku do soboty jeszcze stopnieje. Poza tym nie wiem czy wiesz ale:

raffi79. napisał(a):
Wiejska Szamanka napisał(a):
a jak tam sobota się zapowiada w Tatrach?



Pogarszają sie prognozy na sobotę. Rano słonecznie póżniej rozwój chmur burzowych z dość intensywnym deszczem.

Niedziela dużo wiecej opadów burzowych.


No i zobacz tu, Pn też średniawo wygląda. http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=12650&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 2:58 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 12, 2013 6:15 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Szczecin
Tomto dzięki za info.
Wiem, ale niestety ze Szczecina w ukochane Tatry mam prawie 800 km a i praca taka, że ciężko o urlop więc że tak powiem... nie mam wyjścia i muszę brać co jest (jeśli o termin chodzi...) :mrgreen:
Poza tym w Zakopanem będę do 1.06, więc mam nadzieję, że chociaż 2-3 dni względnie dobrej pogody uda się złapać.

_________________
Shut up legs!

Blog Rowerowy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 3:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Morskie Oko aktualnie 18st, na wysokości rzędu 2000mnpm ok 12st, więc doliczając słońce to parę dni i będzie po śniegu. Prognozy masz nie najgorsze, z rakami daj sobie spokój. Kołobrzeg pozdrawia Szczecin.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 5:12 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 12, 2013 6:15 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Szczecin
Dzięki wielkie :) Szczecin pozdrawia Kołobrzeg!

_________________
Shut up legs!

Blog Rowerowy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 7:48 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
A szedł ktoś może ostatnio Świstówką...? Jakie tam warunki? Stopniało czy leży i się w tym trzeba przekopywać? Jak w Żlebie Żandarmerii?

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 8:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
gosia_pe napisał(a):
A szedł ktoś może ostatnio Świstówką...? Jakie tam warunki? Stopniało czy leży i się w tym trzeba przekopywać? Jak w Żlebie Żandarmerii?

Ciiiii - nie pisz nawet tej nazwy... Toż to jawne wyzwanie dla losu i innych takich...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 8:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Czesc!
Jak wygladaja szlaki na Kasprowy? Najbardziej interesuje mnie dojscie do Murowanca a potem podejscie do grani Swinica - Kasprowy. Ktoredy najlepiej i czy wymagane raki, czekan bo nie wiem czy jest sens taszczyc? Ewentualnie bezposrednio z Murowanca na Kasprowy lub przez Myslenickie. Szedl ktos ostatnio ktoras z tych drog?
Pozdrawiam.
wojtek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 9:17 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz maja 22, 2014 8:56 pm
Posty: 23
Dzień dobry,

trafiłem tu dość przypadkowo i zarejestrowałem się głównie by rzucić kilka informacji z pierwszej ręki, toteż uprasza się bez złośliwości. Jestem turystą zwyczajnym, nie sandało-krupówkowym, ale fizycznie odpowiednio zaprawionym i z pewnym, lekko przykurzonym, doświadczeniem tatrzańskim. Chodzę szybko i bez sprzętu. Do rzeczy więc w te pędy:

- pogoda od niedzieli jest po prostu piękna, a dzisiaj słońce na górze grzało niemiłosiernie
- śnieg leżący wokół Murowańca obficie jeszcze w niedzielę, wczoraj, tj. w środę, był tylko wspomnieniem. tempo topnienia znaczne, przy czym: Czarny Staw nadal pod krą, a od Zielonego do Karbu śnieg o głębokości zapadania od kostek niżej, po pas w górnej części, kamienie ze znakami zasypane. jakieś 50 metrów przed Przełęczą poddałem się. nie wykluczam, że dzisiaj już można było wejść.
- widziałem ślady prowadzące czarnym na świnicką przełęcz, być może toprowe, w każdym razie ktoś wchodził i nie spadł.
- widziałem turystów zwyczajnych próbujących wchodzić na Kasprowy od Gąsienicowej (od Kuźnic zamknięty poza weekendami), czy się udawało i ile śniegu - nie wiem
- od Kondratowej można spokojnie wchodzić na obie przełęcze, przy czym pod Kopę momentami bez kijów trzeba było na czterech. Giewont dostępny normalnie dla turystów. Na Kopie zero śniegu, szlak do Czerwonych Wierchów czysty. szlak do Kondrackiej wydeptany, ale śnieg po kostki.
- jutro będę szedł Świstówką, to wieczorem poinformuję co i jak. o ile wcześniej mi ktoś konta nie skasuje.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 9:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Witaj. Wyluzuj. Rozgość się. Wrzuć trochę zdjęć jak posiadasz. :)





Ogólnie nie lubimy tylko spamerów - wszyscy inni są mile widziani.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 9:39 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz maja 22, 2014 8:56 pm
Posty: 23
Sposób robienia zdjęć niestety ciągnie ku sandało-krupówkowemu standardowi, czyly smartfon jakości mizernej, także nie ma się czym chwalić za bardzo, a dwa - w pensjonacie router ma złapaną googlową infekcję i roznosić nie chcę.

Już luzuję, po tym przywitaniu :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 9:44 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt wrz 11, 2007 3:17 pm
Posty: 91
Lokalizacja: Kraków
Sprawdziłem warun w okolicach Czarnego Stawu. Śnieg powyżej stawu od kostek po kolana momentami, miękki. Na Zawrat przetarte, na Skrajny dziś też ktoś szedł, na Zadni nie doszedłem, raczej nie przetarte. Ogólnie pustki w tej części Tatr - aż dziwnie się czułem, że w taką pogodę szedłem zupełnie sam. Trzeba uważać na kamienie spadające z góry - teraz słońce mocno grzeje skały, które popękane po zimie oddają energię - tym samym bardziej niebezpieczne są w tym momencie same kamienie niż śnieg, którego jest i tak niedużo. Ogólnie warun - patelnia, aż momentami za ciepło. Na górze śnieg do wchodzenia kiepski, do schodzenia/zjeżdżania idealny :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 10:50 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
http://wiadomosci.onet.pl/podhale/tlumy-turystow-pod-tatrami-glownie-za-sprawa-pieknej-pogody/nepsk


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 23, 2014 2:44 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Powiem tak: w Tatrach Zachodnich jest dobrze :D mało już śniegu i w zasadzie płaty. Zapewne wiele szlaków można już przejść bez spotkania ze śniegiem.

- Gorzej w Tatrach Wysokich- choć nad Morskim Okiem dziś 18*C w cieniu a 30*C w Słońcu, to jednak np. szlaki powyżej Czarnego Stawu pod Rysami wciaż pod śniegiem. Wysoko w Wysokich więc zima , ale przy takich temperaturach meksykańskich jak dziś ten śnieg będzie znikał b. szybko, może nawet spora część do czerwca zniknie.

- a w najbliższych dniach wciąż ma być gorąco, choć zapowiadane są popołudniowe burze codziennie.

Pozdrawiam i zazdroszczę tym co są na szlakach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 23, 2014 5:14 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Jakub napisał(a):
choć nad Morskim Okiem dziś 18*C w cieniu a 30*C w Słońcu

18°C to po prostu temperatura powietrza (a nie jakieś "w cieniu"). :wink: Nigdzie w Tatrach nie ma 30°C. Słońce bezpośrednio nagrzewa oświetlane powierzchnie (a nie powietrze).

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 23, 2014 6:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Ja byłem dzisiaj z rodzinką na Kasprowym przez Gąsienicową i praktycznie 90% trasy można przejść suchą stopą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 23, 2014 6:26 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz maja 22, 2014 8:56 pm
Posty: 23
Raport:

- do Pięciu Stawów przez Roztokę bez problemów, trochę śniegu na koniec czarnego szlaku i w samej dolinie sporo, ale szedłem na tempo od Brzezin i może się słabo rozglądałem;
- do Morskiego przez Świstówkę można iść spokojnie, nawet w lifestyle'owych najach i dżinsach 3/4 (ten Pan na Czubę doszedł, a dalej nie wiem, na pewno nie spadł, helikopter nie leciał); są momenty upierdliwe (śnieg na ścieżce, dość głęboki) i nieprzyjemne (po 50 metrów na zboczu po śniegu), ale sprzętu nie trzeba; sporo ludzi szło do Doliny, do Morskiego mało;
- od niezwykle sympatycznych dziewcząt spotkanych na trasie (pozdrawiam gorąco) dowiedziałem się, że z Morskiego na Szpiglasową od rana wyruszały całe gromady;
- widok nad Czarnym Stawem pod Rysami był dzisiaj nieprawdopodobny, jak z przewodnika Zwoliński/Nyka ("groza i dzikość");

I jeszcze takie pytanie ogólniejsze - lat temu kilkanaście, kiedy ostatnio spędzałem więcej czasu w Tatrach, obowiązywał szlakowy savoir vivre - dzień dobry, uśmiech, miłe słowo. A teraz w trakcie 8 dni chodzenia, poza dzisiejszymi dziewczętami, króluje ponuractwo, a "dzień dobry" pierwszy powiedział do mnie jeden Pan. Wydaje mi się, czy to nowy standard?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 23, 2014 7:17 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ja tam raczej mówię "dziendobry" bo w większości przypadków jestem młodszy od mijanych ludzi, rówieśnikom " czesc" no chyba, że idzie jakaś chołota to sobie odpuszczam. :)

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 23, 2014 7:21 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz maja 22, 2014 8:56 pm
Posty: 23
Czyli jeżeli kłaniam się przy każdym spotkaniu to w dzisiejszych realiach nie jest faux pas?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 23, 2014 7:34 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Powiem szczerze, moim zdaniem to zależy.
Jest czasem tak, że ludzi jest na tyle dużo, że dosłownie gęba by bolała gdyby się każdemu z osobna mówiło 'cześć' czy 'dziendobry'. Druga sprawa jest taka, że jak widzę idącą z naprzeciwka rodzinkę, tatuś z brzuchem z synkiem na rękach, w klapkach, żonka wymalowana jak na dyskotekę i dwójka innych starszych rozwydrzonych dzieciaków to mnie się odechciewa odzywać, spróbowałem kilka razy i dziwnie się na mnie patrzono. (oczywiście nie mówię, że wszyscy tak wyglądający tak robią).

ps. 2-3 lata temu w Beskidzie Śląskim pozdrowiłem kilkoro napotkanych turystów a młodszy kuzyn (11 lat), zapytał skąd ich wszystkich znam ? ;)

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 23, 2014 7:57 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 18, 2014 2:21 pm
Posty: 40
Byłem dziś na Grzesiu i strzeliłem parę lichych fotek okolicy.

Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 206  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL