Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:19 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 483, 484, 485, 486, 487, 488, 489 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: N maja 25, 2014 9:38 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
piomic napisał(a):
Oczywiście pierwszy zjeżdża ten cięższy i próbuje ściągać linę (bez rozwiązywania żeby nie uciekła) a drugi patrzy jak pracuje i ewentualnie poprawia - no ale tego chyba nie muszę tłumaczyć, podobnie jak użycia bezpiecznika.

No, ja z perspektywy solisty pisałam teraz, że się można w niezłe bagno w ten sposób wpuścić :wink:

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N maja 25, 2014 5:22 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Olga jak tam będą fotki z Rysów ? 8) :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 25, 2014 5:32 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Jakub napisał(a):
Olga jak tam będą fotki z Rysów ? 8) :wink:

Będą również z dużo ciekawszych zakątków, 3 dni łaziłam, a Rysy się akurat po drodze nawinęły :)

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N maja 25, 2014 6:58 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 21, 2014 5:24 pm
Posty: 18
Planuje pobyt w Zakopanem z jednym dniem spedzonym na Słowacji. Bede korzystac z busów i mam takie pytanie czy busy jezdza tylko jedna trasa i tylko do Popradu? I co najlepiej zobaczyc majac do dyspozycji jeden dzien? Jesli chodzi o chodzenie po gorach, to trudnosc nie moze byc zbyt duza, bo bede z dziewczyna. I jak to jest z elektriczka? Czy warto nia jechac zeby zobaczyc Slowackie Tatry czy raczej nic ciekawego z niej nie widac?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 25, 2014 7:05 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
Odnośnie transportu się nie wypowiem, bo zawsze jeżdżę samochodem. Ale mogę polecić fajną trasę otwartą obecnie - wiesz o tym, że w Słowacji większość szlaków jest zamykana od 1 listopada do 15 czerwca? Trasa, którą mam na myśli to szlak żółty Doliną Kieżmarską nad Zielony Staw Kieżmarski, stamtąd czerwonym szlakiem do Wielkiego Białego Stawu, powrót niebieskim szlakiem. Trudności żadnych, praktycznie taki górski spacer, a bardzo piękne widoki.

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 25, 2014 8:00 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
lukash napisał(a):
Planuje pobyt w Zakopanem z jednym dniem spedzonym na Słowacji. Bede korzystac z busów i mam takie pytanie czy busy jezdza tylko jedna trasa i tylko do Popradu? I co najlepiej zobaczyc majac do dyspozycji jeden dzien? Jesli chodzi o chodzenie po gorach, to trudnosc nie moze byc zbyt duza, bo bede z dziewczyna. I jak to jest z elektriczka? Czy warto nia jechac zeby zobaczyc Slowackie Tatry czy raczej nic ciekawego z niej nie widac?

jeśli na słowację to busy jedną trasą. Możesz wsiąść w stramę bezpośrednio (przez Jaworzynę Spiską, Zdziar, Tatrzańską Kotlinkę, Tatrzańską Łomnicę Smokowiec). Ewentualnie busem do Łysej polany i tam po przejściu granicy autobus słowacki. Na zachodnie kiedyś też jeździła strama; aktualnie od przejścia w chochołowie słowackim SAD-em http://cp.atlas.sk/vlak/spojenie/
Co do Elektyczki żeby dostać się dalej najlepiej jechać kolejką. Co do widoków jak ostatnio jechałem to były zwłaszcza ładnie wyglądał Gerlach ze swoim kotłem.

EDIT: strama będzie kursować od 15 czerwca


Ostatnio edytowano Wt maja 27, 2014 3:07 pm przez szach_mat, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 25, 2014 8:10 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Pytanie tylko czy warto na to marnowac cenne godziny jeśli jest tylko jeden dzien do dyspozycji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 25, 2014 9:47 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 21, 2014 5:24 pm
Posty: 18
Jeśli chodzi o busy to zeby czasu nie tracic planuje wyjazd np. o 6 rano i powrot ostatnim busem, bez zadnych przesiadek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 28, 2014 7:40 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 17, 2012 6:30 pm
Posty: 268
Lokalizacja: 413km
Wie ktoś może jak wygląda szlak na Kościelec?? Pod śniegiem??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 28, 2014 8:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
lukash napisał(a):
czy raczej nic ciekawego z niej nie widac?
Góry widać pięknie, ale las po kalamicie już nie wygląda tak ciekawie i wrażenie jest momentami średnie.
gosia_pe napisał(a):
Ale mogę polecić fajną trasę otwartą obecnie - wiesz o tym, że w Słowacji większość szlaków jest zamykana od 1 listopada do 15 czerwca? Trasa, którą mam na myśli to szlak żółty Doliną Kieżmarską nad Zielony Staw Kieżmarski, stamtąd czerwonym szlakiem do Wielkiego Białego Stawu, powrót niebieskim szlakiem. Trudności żadnych, praktycznie taki górski spacer, a bardzo piękne widoki.
Również polecam, jedno z najpiękniejszych tak łatwo dostępnych miejsc.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 31, 2014 10:08 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 21, 2014 5:24 pm
Posty: 18
Trasa na Zielony Staw Kiezmarski wydaje sie ciekawa, ale spodobala mi sie wizja wejscia na Krywan. Jade na poczatku wrzesnia i sprawdzilem, ze Strama bedzie jezdzic i moze sie przesiasc w elektriczke i przed 9:00 byc w Strbskie Pleso. Powrót o 18:20 wiec mogloby sie udac, choc wolalbym miec wiekszy zapas czasu. Z opisów wynika, ze trasa nie jest trudna, ale ogranicza mnie troche koniecznosc podrozowania busami i elektriczka. Chyba, ze jeszcze jakos inaczej mozna pojechac albo wrócic?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 31, 2014 10:25 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Na dzień dzisiejszy państwowym transportem nie można. Może nocleg na Słowacji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 01, 2014 11:41 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 21, 2014 5:24 pm
Posty: 18
WILCZYCA napisał(a):
Na dzień dzisiejszy państwowym transportem nie można. Może nocleg na Słowacji.


ale ja bede jechac na poczatku wrzesnia, wiec i strama i elektriczka beda jezdzic. A nocleg na Slowacji bedzie nastepnym razem, bo mam juz nocleg w Polsce zarezerwowany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 01, 2014 3:57 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
http://www.strama.eu/rozkady-jazdy.html
Pisałam o interesującym Cię czasie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 02, 2014 2:30 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 02, 2014 2:10 pm
Posty: 2
Witam,

Chciałabym wybrać się w te wakacje z Kasprowego do Doliny 5 Stawów przez Świnicę oraz Zawrat ale jako że sporo czytam na ten temat i wiem że ten szlak do łatwych nie należy i wymaga nieco wysiłku czy można jakoś ominąć te szczyty w razie zmiany na gorsze warunków atmosferycznych lub w innych nieprzewidzianych sytuacjach.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 02, 2014 2:37 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 11:59 am
Posty: 385
Palusia napisał(a):
do łatwych nie należy i wymaga nieco wysiłku

Ile ludzi tyle opinii.
Inaczej do Piątki się nie dostaniesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 02, 2014 2:41 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 12, 2013 6:15 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Szczecin
Niestety inaczej jak przez Świnicę z Kasprowego do Piątek nie zejdziesz. Szlak jest stosunkowo trudny, jak nie masz lęku wysokości i głowę na karku to przy ładnej pogodzie będzie przyjemnością, ale w innym wypadku może okazać się niebezpieczny zwłaszcza przy niekorzystnych warunkach w burzy lub deszczu.

_________________
Shut up legs!

Blog Rowerowy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 02, 2014 2:45 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Palusia napisał(a):
przez Świnicę oraz Zawrat

Palusia napisał(a):
te szczyty


Palusia napisał(a):
sporo czytam na ten temat

Chyba coś mało dokładnie czytałaś, skoro Zawrat to szczyt...
A trudniejsze miejsca występują na całej trasie od Świnickiej Przełęczy po Zawrat, nie tylko w okolicach 'szczytów'.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 02, 2014 2:58 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
Zawsze mozesz zejsc z Kasprowego do Hali i przejsc do Piatki stamtad przez Zawrat (IMHO nieco latwiejsza opcja niz Swinica-Zawrat). A na Kasprowy planujesz wejsc czy wjechac?

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 02, 2014 6:45 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
ewentualnie przez Krzyżne bez trudności ale jest to dłuższa wycieczka i robisz duże kółko


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 02, 2014 7:05 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Palusia napisał(a):
Witam,

Chciałabym wybrać się w te wakacje z Kasprowego do Doliny 5 Stawów przez Świnicę oraz Zawrat ale jako że sporo czytam na ten temat i wiem że ten szlak do łatwych nie należy i wymaga nieco wysiłku czy można jakoś ominąć te szczyty w razie zmiany na gorsze warunków atmosferycznych lub w innych nieprzewidzianych sytuacjach.


Zakładam, że chodziłaś po Tatrach lub podobnych górach. W przeciwnym razie na tym szlaku, szczególnie na odcinku Świnicka Przełęcz- Świnica, Zawrat możesz się mocno zdzwić. Odcinkek Świnica-Zawrat w ostanich latach był ostatnią wycieczką kilku osób (równiez przy idealnej pogodzie, równiez osób bardzo sprawnych-młodych).

Z Kasprowergo do 5 stawów możesz dostać się przez .. Krzyżne (schodzisz na Halę Gąsienicową i za schroniskiem odszukujesz szlaku na przełęcz Krzyżne. Z legalnych szlaków, które przecinają grań boczną Świnica-Wołoszyn (czyli Orlą Perć) to jest najłatwiejsza trasa. Co nie znaczy, że banalna i krótka, ale w 1 dzień przy pogodzie można spokojnie przejść. Widokowo chyba ładniejsza niz z Hali G. przez Zawrat.
Przy złej pogodzie to pozostaje zejście na Hale Gąsienicowa i potem przez Psią Trawkę dojść to szlaku Palenica-Morskei Oko, by przy Wodogrzmotach odbić Doliną Roztoki do 5 Stawów. Wszystko zależy czy planujesz nocować w D5SPL (lub Roztoce, lub Morskim Oku) czy wracać do Zakopanego/Na Podhale.

Teroetycznie z Kasprowego do 5 Stawów możesz się dostać przez Zawory (4 h z Kasprowego - szlaki po Słowackiej stronie - bardzo łatwa trasa). Z Zaworów masz 15 minut na Gładką Przełęcz, z której jak na dłoni widzisz D5SP. Rzecz w tym, że zejście z przełęczy do doliny wiedzie starą ścieżką, niefunkcjonującego od kilkudziesięciu lat szlaku, zatem jest NIELEGALNE (z punktu widzenia przepisów parku narodowego w Polsce - TPN). Świstaki mogą być wściekłe, gdybyś im nad głową chodziła.

Jak na Kasprowym będzie zła pogoda to można przejść się do Świnickiej Przełęczy a potem wrócić (i np zejść przez Liliowe na Hale i dalej do Kuznic, albo wrócić na Kasprowy i zejść sobie jednym z dwóch szlaków), albo od razu z Kasprowego iśc w Kierunku Kopy Kondrackiej.

Przy bardzo złej pogodzie (slisko, barodz mokro, bardzo ograniczona widoczność) od razu z KAsprowego na dół przez Hale lub Myślenickie Turnie.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 02, 2014 7:08 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
zatem jest NIELEGALNE (z punktu widzenia przepisów parku narodowego w Polsce - TPN).


Dodam tylko, że będzie to też nielegalne przekroczenie granicy państwa...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 02, 2014 7:18 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Valril napisał(a):

Dodam tylko, że będzie to też nielegalne przekroczenie granicy państwa...


Nie prawda, nie strasz. Naruszamy "tylko" przepisy parku (i to "tylko" jednego - polskiego).
Jakbyś przeoczył - 21 grudnia 2007 r. przystapiliśmy do Układu z Schengen. Pominąwszy nieliczen wyjątki (zawieszenie czasowe - np miały takie miejsca gdzieniegdzie w trakcie Euro 2012) przekraczanie granic wewnętrznych państw-członków Schengen jest legalne.

Tak jak piszesz to było dawno,dawno temu, zanim do Schengen przystąpiliśmy (no i oczywiście za komuny). Od czasu wspomnianej powyżej daty, z punktu widzenia przepisów granicznych jest jak najbardziej legalne. Gdzieś Ty się uchował, że to przegapiłeś ? ;-).

Gdyby było tak jak piszesz, to tylko na Rysach funkcjonowało turystyczne przejście graniczne. W każdym innym miejscu, nawet tam gdzie szlaki polskie i słowackie łączyły się (np na grani - np na Kasprowym W.) , to pomimo wyszlakowania nadal przejście bylo nielegalne. Legalnie można było iść szlakiem wzdłyż granicy, czyli wzdłuż grani.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 02, 2014 7:42 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Może ująłem to nieprecyzyjnie. Powinienem to określić jako przekroczenie granicy w państwa w miejscu nielegalnym - tj. poza dopuszczonym przejściem granicznym na terenie TPN.

Schengen zniosło wyłącznie kontrole na granicach państw sygnatariuszy układu. Oczywiście istnieją wyłączenia - a takimi są np. przepisy TPN. Przejść na stronę słowacką można tylko na Rysach, Kasprowym i Grzesiu. Czyli tam gdzie zbiegają się szlaki.

Przepisy to regulujące mają zasięg ogólny i generalny. Złamanie takich przepisów - czyn nielegalny, niezgodny z prawem. Mandacik się należy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 02, 2014 7:52 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Valril napisał(a):
Przejść na stronę słowacką można tylko na Rysach, Kasprowym i Grzesiu. Czyli tam gdzie zbiegają się szlaki.

Znaczy, że taternikom też nie wolno gdzie indziej, nawet gdy teren udostępniony do wspinaczki leży po obu stronach granicy? Coś mi się to nie widzi...

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 02, 2014 8:10 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn lut 10, 2014 6:47 pm
Posty: 106
Valril napisał(a):
Przejść na stronę słowacką można tylko na Rysach, Kasprowym i Grzesiu.
To już na Rakoniu nie można? Albo na Wołowcu? Albo na Jarząbczym Wierchu? A przez Bobrowiecką Przełęcz? :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 02, 2014 8:13 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
To o czym napisałem dotyczy - turystyki, na stronie TPN jest w zakładce turystyka. Taterników to więc nie obowiązuje - taka moja interpretacja.

Dziś nie mam swojego dnia. Kolejny post nieprecyzyjny :/

Wrzucam z TPN żeby nie było:
Cytuj:
Przez Tatry na Słowację. Granica państwa
Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego granicę ze Słowacją można przekraczać w miejscach, gdzie spotykają się szlaki turystyczne obydwu Parków.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 02, 2014 8:20 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 02, 2014 2:10 pm
Posty: 2
gosia_pe napisał(a):
Zawsze mozesz zejsc z Kasprowego do Hali i przejsc do Piatki stamtad przez Zawrat (IMHO nieco latwiejsza opcja niz Swinica-Zawrat). A na Kasprowy planujesz wejsc czy wjechac?


Planuje wjechać. A jak dokładnie ta trasa przebiega i ile zajmuje czasu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 02, 2014 8:26 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Przepisy obowiązują WSZYSTKICH turystów, taterników.
Idąc np drogą do Morskiego Oka i naglę w okolicach schroniska Roztoka przekroczę potok i pójdę słowackim szlakiem na Polanę pod Wysoką. Przekraczasz granicę nielegalnie.
Ten sam problem jest w Pienińskim, Bieszczadzkim czy Babiogórskim Parku Narodowym. Przerabiałem ten temat z Strażą Graniczna Zakopanego.
Granicę można przekraczać tylko tam gdzie dochodzą szlaki turystyczne z PL i SK ale tutaj pojawia się kolejny haczyk.
Na Rysach czy Kasprowym możesz graniće przekroczyć legalnie tylko w terminie 15VI-1XI

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 02, 2014 8:41 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
raffi79. napisał(a):
Przepisy obowiązują WSZYSTKICH turystów, taterników.

Czyli co - powiedzmy wspinałam się na północnej ścianie Wołowej Turni i jeśli zechcę później zejść na słowacką stronę, łamię przepisy? A jeśli wspinałam się na ścianie południowej, już wszystko ok? To to porąbane jest w takim razie...

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 483, 484, 485, 486, 487, 488, 489 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL