Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 4:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 487, 488, 489, 490, 491, 492, 493 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt cze 24, 2014 7:56 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
WILCZYCA napisał(a):
zastanawia mnie tylko dlaczego się zgubił - czy szlak w dalszym ciagu jest pod śniegiem ?


Czytałam ten fragment kroniki ze szczęką na podłodze. Na ceprostradzie nie tak łatwo się zgubić. Szlak po stronie Morskiego Oka nie jest już pod śniegiem, pozostał tylko maleńki fragment nim pokryty - kilka metrów.

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 24, 2014 8:16 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
może była mgła/ niski pułap chmur lub człowiek ma talent do gubienia się :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 24, 2014 8:36 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Warto dodać, że to było 19 czerwca, czyli w prawie najdłuższy dzień w roku. Słońce zachodzi kilka minut przed 21. Szaro jest do 22. Tego dnia owszem chmurzyło się koło południa, ale pod wieczór pogoda uległa poprawie. Poza tym pułap chmur (w pobliskiej, słowackiej dolinie był wysoko - do 2200-2300 m widzialność była świetna). O g. 17-18 na Łysej Polanie tego dnia była spiekota. Co oczywiście nie wyklucza, że nad MOko zaszło jakieś dziwne zjawisko pogodowe.
Skoro na (niemal) bezśnieżnej ceprostradzie można pobłądzić, to dobrze, że się człowiek nie zabił. Zejście w kilku miejscach ze ścieżki może skończyć się kaplicą.

Może chciał sobie skrócić/zmodyfikować szlak i tam zabrnął? Może zwiedzał Miedziane i na skróty zrobił wycof?

Zwracam uwagę, że od zgłoszenia do pojawienia się ratowników minęły prawie 3.5 h. Sądziłem, że dyżurny TOPR-owiec jest w schronisku i reaguje w takich sytuacjach, a tu się okazało, że jeszcze ekipa musi dojechać.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Ostatnio edytowano Wt cze 24, 2014 9:11 pm przez Wolf_II, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 24, 2014 8:41 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Wolf_II napisał(a):
Może zwiedzał Miedziane


Raczej napewno zwiedzał Miedziane.


Wolf_II napisał(a):
że dyżurny TOPR-owiec jest w schronisku



Tylko w sezonie. Poza sezonem nie ma tam nikogo.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 24, 2014 8:44 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
raffi79. napisał(a):
Wolf_II napisał(a):
Może zwiedzał Miedziane


Raczej napewno zwiedzał Miedziane.


Pytanie, czy celowo, czy przez pobłądzenie? 8)

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 24, 2014 8:47 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
gosia_pe napisał(a):
czy przez pobłądzenie?


Podejrzewam iż chciał skrócić drogę na wprost w kierunku Ceprostrady. Po co wracać na Szpiglasa jak można iśc na wprost skoro obok jest Szeroki Żleb. Zastawiam się czy nie pomylił żlebów.
Najlepiej jego zapytać :) hhhee

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 24, 2014 8:51 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
Chodziło mi o to, czy celowo zwiedzał Miedziane, czy też się zaplątał :)

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 24, 2014 9:01 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
gosia_pe napisał(a):
WILCZYCA napisał(a):
zastanawia mnie tylko dlaczego się zgubił - czy szlak w dalszym ciagu jest pod śniegiem ?


Czytałam ten fragment kroniki ze szczęką na podłodze. Na ceprostradzie nie tak łatwo się zgubić. Szlak po stronie Morskiego Oka nie jest już pod śniegiem, pozostał tylko maleńki fragment nim pokryty - kilka metrów.


A w którym konkretnie miejscu jest ten śnieg ?
W najbliższą sobotę, jeżeli będzie w miarę znośna pogoda to wybieram się tam z ekipą "Razem na szczyty" a więc część osób o ograniczonej zdolności poruszania się (np. o kulach). Jak się uda to planowałam Szpiglasową Przełęcz, ewentualnie Dolinkę za Mnichem.

Wybrałam Ceprostradę, bo to w okolicy najłatwiejszy, najmniej stromy i najbardziej "gładki" szlak.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 24, 2014 9:27 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
Basia Z. napisał(a):
A w którym konkretnie miejscu jest ten śnieg ?


Obrazek

Zdjęcie sprzed nieco już ponad tygodnia. Nie znam nazwy żlebu, ale to wysoko, niedaleko przełęczy.

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 24, 2014 9:45 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
gosia_pe napisał(a):
Zdjęcie sprzed nieco już ponad tygodnia. Nie znam nazwy żlebu, ale to wysoko, niedaleko przełęczy.

Piąty z sześciu zakosów zapewne, licząc od Doliny za Mnichem, co roku lubi właśnie tam zalegać, a wczesną zimą, póki się jeszcze letnim wariantem chodzi, to najpaskudniejsze miejsce na szlaku.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 24, 2014 11:05 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
Dzięki za odpowiedzi, szlak chyba jest tak oznakowany, ze nie powinnismy sie pogubic a tym bardziej swiadomie nie bedziemy gdzies poza wychodzic :)
A w pierwszy dzien wybierzemy Zawrat, jezeli jest to najlatwiejsza opcja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 26, 2014 10:55 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 26, 2014 10:39 am
Posty: 2
Szukam pomysłu na krótką (max 4-5 h) wycieczkę w Tatry, możliwie jak najbardziej atrakcyjna widokowo. Może ktoś coś polecić?

Czy np. wejście i powrót na Małołączniak z Gronika niebieskim szlakiem jest, dla dwóch młodych, sprawnych osób, do zrobienia w takim czasie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 26, 2014 11:06 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
kojok napisał(a):
Szukam pomysłu na krótką (max 4-5 h) wycieczkę w Tatry, możliwie jak najbardziej atrakcyjna widokowo. Może ktoś coś polecić?


Rusinowa Polana

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 26, 2014 1:27 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 6:15 am
Posty: 47
Lokalizacja: Lubelskie
Mam pytanie co do warunków na odcinku OP Krzyżne-Skrajny Granat. Czy jest jeszcze dużo śniegu? Mam to w planie za tydzień. Fotki mile widziane.

_________________
Góry to jest to co Tygryski lubią najbardziej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 26, 2014 7:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 26, 2014 7:37 pm
Posty: 6
Witam was :)
Jestem studentką Gospodarki turystycznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Piszę pracę licencjacką o problemie spożywania alkoholu w górach. Proszę was zatem o jej wypełnienie, jest bardzo krótka i prosta.
Dziękuje wam z góry :)
https://docs.google.com/forms/d/1fSlaDg ... g/viewform


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 26, 2014 8:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Nie ma problemu spożywania alkoholu w górach...

Przepraszam bardzo - ale powtórzę pytania, które nasuwają mi się NATYCHMIAST - gdy tego typu apele/prośby - jak powyższa pojawiają się na tematycznych portalach:
1. Jaki jest - dokładny - tytuł pracy licencjackiej pracy, którą Pani pisze?
2. Kto jest opiekunem naukowym tej pracy?
3. Czy ankieta którą Pani zamieściła została PRZED jej zamieszczeniem skonsultowana, zatwierdzona i zweryfikowana przez tego opiekuna?
(to pytanie związane jest z ewidentnymi brakami "technicznymi" ankiety)
4. Jaki jest cel pracy, którą Pani przygotowuje?

pozdrawiam
gb 8)
ps
Pozwolę sobie przytoczyć odpowiedzi, jakich udzieliłbym na pytania tej ankiety:
pyt. 1 - tak
pyt. 2 - wszystkie możliwości
pyt. 3 - tak (tu się pojawia wątpliwość jak zakwalifikować wycieczki zorganizowane, które sam organizowałem?)
pyt. 4 - tak (choć identyfikacja/zdefiniowanie określenia "ma znaczenie" wymagałoby omówienia...)
pyt. 5 - tak (choć - bez identyfikacji/wyszczególnienia sytuacji konkretnych tego typu uogólnienie jest mało istotne)
pyt. (3) powinno być 6 - wszystkie możliwości. Opcja: "inne" to jakaś pomyłka...
pyt. (4) 7 - jaki związek ma śmiecenie ze spożyciem alkoholu?
pyt. (5) 8 - obie odpowiedzi
pyt. (6) 9 - wszystkie odpowiedzi (w zależności od sytuacji - każda odpowiedź jest "usprawiedliwiona")
pyt. 9 (powinno być 10) - jeśli pyta Pani z jakich powodów (co nie jest tożsame z określeniem "względów") alkohol był spożywany, to umieszczanie w odpowiedziach (do wyboru!!!!) pozycji: "nie piłem/am" - - jest jakąś pomyłką...Trzeba to inaczej sformułować...
pyt. 10 - obie odpowiedzi, trzecia możliwość zupełnie niepotrzebna
pyt. 11 - subiektywne odczucia ankietowanych są nieporównywalne pomiędzy sobą...
pyt. 12 - "za dużo" - to określenie w odniesieniu do czego? codziennej dawki? średniego spożycia w Polsce??? czegokolwiek??????
pyt. 13 - podobnie jak pyt. 12
pyt. 14 - w jaki sposób ma być określona "niebezpośredniość" związku wypicia alkoholu z wypadkiem. Co jest rozumiane pod określeniem: "wypadek"???
pyt. 15 - ??? - to pytanie sugeruje weryfikowanie oceny związku spożycia alkoholu z wypadkiem, a to chyba nie jest celem ankiety?

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 27, 2014 7:13 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Wnioski są już napisane, teraz trzeba do nich dane skołować.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 27, 2014 5:35 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
kojok napisał(a):
Szukam pomysłu na krótką (max 4-5 h) wycieczkę w Tatry, możliwie jak najbardziej atrakcyjna widokowo. Może ktoś coś polecić?

Twoje limity czasowe znacznie ograniczają atrakcyjność widoków. Zakładając czasy mapowe, to by atrakcyjność widoków zmaksymalizować pokusiłbym się o wjazd kolejką na Kasprowy. Wtedy, w te 4-5 h możesz coś zdziałać: ruszyć na zachód do Kopy Kondrackiej i potem Czerwone Wierchy. Ambitniej? w kierunku wschodnim wejść na Świnicę, albo granią do Świnickiej Przełęczy i pieszo wrócić do Kuźnic przez Zieloną Gąsienicową.

Przy tak skromynm czasie - nie myślałes o jakiś dolinach? Tych mniej typowych dla polskiego turysty: Z Łysej Polany do Polany pod Wysoką, albo 3 h Doliną Jaworową z Jaworzyny Spiskiej (powinieneś dotrzeć pod ściany Jaworowego Szczytu) i w 2 h wrócic.

Cytuj:
Czy np. wejście i powrót na Małołączniak z Gronika niebieskim szlakiem jest, dla dwóch młodych, sprawnych osób, do zrobienia w takim czasie?

A widziałeś mapę? Wg znaków szlakowych to jest 4 h tylko w górę. Nawet jeżeli:
- jesteś młody i bardzo sprawny, z wydolnym organizmem
- poszczęści Ci się i trafisz na stabilną, rewelacyjną pogodę
- zziajany, po 3 h podbiegania szlakiem i Kobylarzowym Żlebem osiągniesz Małołączniak i przez kolejne 2 h będziesz zbiegał do Kuźnic

to IMHO nie ma to sensu, bo w tym pośpiechu nawet na widoki nie będzie czasu. Kręci Cię ten szlak, to w tak krótkim czasie tylko wjazd kolejką na Kaspro, dojście do Małołączniaka i w dół. Harmonogram i tak będzie napięty.

W 3 h "up" możesz próbować z Kuznic na Giewont, a potem próbować zbiec z niego w 2 h. Ze wzgledu na kolejki szczególnie przed łańcuchami trudno bedzie zmieścić się w założonym czasie.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 27, 2014 6:14 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr sie 21, 2013 3:34 pm
Posty: 21
Wybieramy się jutro na Halę Gąsienicową i mam kilka pytań:

1) Jaka jest odległość i czas mapowy od Schroniska Murowaniec do Czarnego Stawu Gąsienicowego niebieskim szlakiem?

2) Jaka jest odległość i czas mapowy od Schroniska Murowaniec do Czarnego Stawu Gąsienicowego czarnym szlakiem przez przełęcz Karb? Jaki jest stopień trudności?

3) Gdzie najlepiej postawić auto w Zakopanem, żeby dostać się do Kuźnic? Są jakieś parkingi na Karłowicza albo Przewodników Tatrzańskich?

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 27, 2014 6:40 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
1) Jaka jest odległość i czas mapowy od Schroniska Murowaniec do Czarnego Stawu Gąsienicowego niebieskim szlakiem?


Sprawdź na mapie.

Cytuj:
2) Jaka jest odległość i czas mapowy od Schroniska Murowaniec do Czarnego Stawu Gąsienicowego czarnym szlakiem przez przełęcz Karb? Jaki jest stopień trudności?


Nie ma trudności. Odległość i czas sprawdź na mapie.

Tu masz mapy online: http://www.e-gory.pl/index.php/Mapy-online/

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 27, 2014 7:47 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Kuba_JaczaQ napisał(a):
3) Gdzie najlepiej postawić auto w Zakopanem, żeby dostać się do Kuźnic? Są jakieś parkingi na Karłowicza albo Przewodników Tatrzańskich?

Na Przewodników jest parking dość mały jak sie późno przyjedzie może nie być miejsca, inny jest koło ronda przy skoczni dużo większy z miejscem nie powinno być problemu ale tego pewnym nigdy nie można być :mrgreen:

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 29, 2014 9:58 am 
Nowy

Dołączył(a): N lut 23, 2014 10:52 am
Posty: 8
michue39 napisał(a):
Witam wszystkich!!
W Tatrach byłem dopiero w zeszłym roku, ale od razu się zakochałem w nich!! Żyjąc tamtym wyjazdem do dziś planuję już wypad tegoroczny(druga połowa sierpnia, początek września). W zeszłym roku zrobiłem takie trasy:
Dzień 1:
Wjazd na Kasprowy Wierch kolejką, następnie przez Świnicę do Schroniska w dolinie pięciu stawów Polskich:
http://mapa-turystyczna.pl/route/egp8

Nocleg w schronisku i drugiego dnia do Morskiego Oka i powrót asfaltem na parking do Palenicy Białczańskiej:
http://mapa-turystyczna.pl/route/e01i

Wiem,że to niewiele ale cały czas szlifuję formę fizyczną i w tym roku planuję takie trasy:
1 Dzień:
http://mapa-turystyczna.pl/route/sulh
Kuźnice-Polana Kalatówki-Giewont-Kondracka Kopa-Sucha przełęcz-Świnicka przełęcz-Czarny staw gąsienicowy-Schronisko PTTK "Murowaniec"


2 Dzień:
http://mapa-turystyczna.pl/route/sul2
Schronisko PTTK "Murowaniec"-Zadni Upłaz-Dolina pięciu stawów Polskich-Schronisko PTTK przy Morskim Oku

3 Dzień:
http://mapa-turystyczna.pl/route/1bk
Schronisko PTTK przy Morskim Oku-Rysy-Schronisko PTTK przy Morskim Oku

4 Dzień:
http://mapa-turystyczna.pl/route/efyk
Schronisko PTTK przy Morskim Oku-Szpiglasowy Wierch-Dolina Pięciu Stawów Polskich-Schronisko PTTK w Dolinie Roztoki

5 Dzień:
http://mapa-turystyczna.pl/route/sull
Schronisko PTTK w Dolinie Roztoki-Kuźnice

Jak oceniacie te trasy? Przygotowania fizyczne wraz z dziewczyną i znajomymi zaczęliśmy od początku lutego, biegamy, pływamy,chodzimy na siłownię, jeździmy na rowerze.W majówkę wyskakujemy w Góry Świętokrzyskie na mini wypad przygotowawczy przed wyprawą w Tatry, proszę o opinię i porady!!



Witam wszystkich!
Cytuję swój post w ramach przypomnienia o sobie i swoich planach. Wraz ze znajomymi jak pisałem wcześniej byliśmy w Majówkę w Górach Świętokrzyskich w ramach przygotowań do wyprawy w Tatry. Pojeździliśmy tam ostro rowerami po tym "pofałdowanym" terenie :P Kilka fotek od nas:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przygotowania nadal trwają tak jak pisałem w pierwszym moim poście. W weekend 25.07-27.07 wybieram się wraz z dziewczyną w Karkonosze aby troszeczkę pochodzić przez sierpniowymi Tatrami :) Co polecicie tam, nasza baza wypadowa to schronisko PTTK Samotnia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 29, 2014 10:14 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Nie ten temat kolego.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 29, 2014 1:10 pm 
Nowy

Dołączył(a): N cze 29, 2014 12:28 pm
Posty: 6
Lokalizacja: wielkopolskie
Witam,
W tym roku pod koniec lipca pierwszy raz wybieramy się do Zakopanego z mężem na 6 dni i chcemy jak najwięcej zobaczyć. Jest dużo stron z opisami szlaków i myślę co zaplanować ale może ktoś na forum mógłby mi coś polecić. Zastanawiam się jak sensownie połączyć te miejsca: morskie oko, Kasprowy wierch, dolina 5 stawów, dolina kościeliska, d. chochołowska, d. strążyska, Gubałówka, dolina gąsienicowa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 29, 2014 2:17 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Natikk napisał(a):
Witam,
W tym roku pod koniec lipca pierwszy raz wybieramy się do Zakopanego z mężem na 6 dni i chcemy jak najwięcej zobaczyć. Jest dużo stron z opisami szlaków i myślę co zaplanować ale może ktoś na forum mógłby mi coś polecić. Zastanawiam się jak sensownie połączyć te miejsca: morskie oko, Kasprowy wierch, dolina 5 stawów, dolina kościeliska, d. chochołowska, d. strążyska, Gubałówka, dolina gąsienicowa.


To zależy. Od waszego doświadczenia, sprawności, kondycji. Na forum jest gość co w jeden dzień przeszedł przez wszystkie schroniska po polskiej stronie Tatr. Wszystko jest do zrobienia, wszystko zależy od was. W ciemno to mogę tylko doradzić, że Gubałówki nie połączysz z pozostałymi celami bo ta nie leży w Tatrach :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 29, 2014 4:24 pm 
Nowy

Dołączył(a): N cze 29, 2014 12:28 pm
Posty: 6
Lokalizacja: wielkopolskie
Ja chce to podzielić na kilka dni żeby nie przedobrzyć. Pierwszego dnia napewno jakaś wyprawa nie dłuższa niż 6 h. Jeśli chodzi o kondycje to się okaże bo nie mamy za bardzo wprawy w zdobywaniu szczytów do tej pory ( jedynie Karpacz i okolice) w tym roku odpuszczamy rysy, giewont itp. żeby nie przedobrzyć i chcieć wrócić ponownie do Zakopanego. Planuje by połączyć Kasprowy z Beskidem i chcę tam dotrzeć pieszo a nie kolejką. Morskie oko połączyć jakoś z doliną 5 stawów ( nie wiem czy najpierw skręcić i iść nad stawy czy najpierw morskie oko ) no a w pozostałe dni pozwiedzać resztę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 29, 2014 4:34 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
1. dnia Strążyska (koniecznie do wodospadu Siklawicy) możecie jeszcze stamtą iść w lewo w kierumku Dol Białego zahaczając o Sarnia Skałę lub w prawo do Dol. Małej Łaki. Obie trasy nie są długie więc po obiedzie można na Gubałówke (tylko w 3 karty nie grajcie :mrgreen: )
2. Dolina Chochołowska + przynajmniej Grześ
3. Kościeliska + Smreczyński Staw
4. Morskie Oko- Świstówka do Dol. Pięciu Stawów Polskich (lub odwrotnie )
5. Kuznice Kondratowa stamtąd do góry na przełęcz Kondracką i granią w kierunku Kasprowego.
6. dzień wyrobił sie jak widac wolny więc może na Hale Gąsienicową. :wink:

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 29, 2014 4:42 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Natikk napisał(a):
Ja chce to podzielić na kilka dni żeby nie przedobrzyć. Pierwszego dnia napewno jakaś wyprawa nie dłuższa niż 6 h. Jeśli chodzi o kondycje to się okaże bo nie mamy za bardzo wprawy w zdobywaniu szczytów do tej pory ( jedynie Karpacz i okolice) w tym roku odpuszczamy rysy, giewont itp. żeby nie przedobrzyć i chcieć wrócić ponownie do Zakopanego. Planuje by połączyć Kasprowy z Beskidem i chcę tam dotrzeć pieszo a nie kolejką. Morskie oko połączyć jakoś z doliną 5 stawów ( nie wiem czy najpierw skręcić i iść nad stawy czy najpierw morskie oko ) no a w pozostałe dni pozwiedzać resztę.


WILCZYCA Ci podała dobre opcje. Z tym, że Kasprowy proponuję tak. Kuźnice-Boczań(niebieski szlak)-Hala Gąsiennicowa-Kasprowy (żółtym szlakiem)-Beskid - Przełęcz Liliowe - Hala - Jaworzynka - Kuźnice.

Co do Morskiego Oka i Pięciu Stawów. Proponuję najpierw Pięć Stawów potem przez Świstówkę do Morskiego Oka.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 29, 2014 4:59 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Valril napisał(a):
Proponuję najpierw Pięć Stawów potem przez Świstówkę do Morskiego Oka.

To zależy czy ów krwiożerczy żleb wolą pokonywać z górki czy pod górkę. :twisted:
:mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 29, 2014 5:15 pm 
Nowy

Dołączył(a): N cze 29, 2014 12:28 pm
Posty: 6
Lokalizacja: wielkopolskie
Zdecydowanie wybieram łatwiejszy wybór tylko nie wiem który to jest :D Dziękuje wam bardzo za podpowiedzi :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 487, 488, 489, 490, 491, 492, 493 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL