Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 4:51 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 122  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N cze 29, 2014 7:55 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sty 18, 2014 10:31 pm
Posty: 24
Czerwony szlak: Wołowiec, Rohacze, Banówka, Brestowa. Jakie obecnie warunki, "żelazo" potrzebne?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 29, 2014 8:01 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn lut 10, 2014 6:47 pm
Posty: 106
Szlak dolinami Jamnicką i Raczkową jest zamknięty, z wyjątkiem niedziel, do połowy października z powodu zrywki i wywozu drewna po majowej wichurze: http://lesytanap.sk/support/clanok.php?id=963
Tak przy okazji, znalazłem ciekawe zdjęcia lotnicze przedstawiające zniszczenia tatrzańskich lasów po tej majowej kalamicie: http://poprad.korzar.sme.sk/c/7208301/z ... lnika.html

Na czerwonym szlaku graniowym już w długi weekend było zupełnie bezśnieżnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 29, 2014 8:28 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
MiroM napisał(a):
vivon napisał(a):
Hej,
Wiem, że temat był wałkowany setki razy, ale przypomnijcie mi proszę jak wygląda sprawa z kartą EKUZ? Jest ona niezbędnym dodatkiem do ubezpieczenia wykupywanego w tamtą część Tatr czy jest to zbędne?


Tu Masz stronkę
http://www.tatry.info/przewodnik/faq/porady02.html

Ja czekałem 3 tygodnie - przysłali do domu ( ale załatwiałem w maju )


Dzięki, ale tu w zasadzie nie ma słowa o tym o co pytałem.
Pozwolę więc sobie zapytać jeszcze raz- wykupując ubezpieczenie przez internet albo już na miejscu na Słowacji, potrzebuje mieć ze sobą kartę EKUZ czy jest to zbędne?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 29, 2014 8:47 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
vivon napisał(a):
potrzebuje mieć ze sobą kartę EKUZ czy jest to zbędne?


Tak potrzebujesz mieć EKUZ.

EKUZ + ubezpieczenie

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 02, 2014 3:29 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
A propos ubezpieczenia na Słowacji. Potrzebuję namiary na punkty w których można wykupić ubezpieczenie na wyjście w góry, najlepiej w rejonie Vysoke Tatry.
Czy ktoś zna takowe?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 02, 2014 6:32 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
trebor napisał(a):
A propos ubezpieczenia na Słowacji. Potrzebuję namiary na punkty w których można wykupić ubezpieczenie na wyjście w góry, najlepiej w rejonie Vysoke Tatry.
Czy ktoś zna takowe?

Stary Smokowiec informacja turystyczna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 02, 2014 6:47 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Ok. Wielkie dzięki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 03, 2014 11:00 am 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 16, 2012 12:32 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Będzin, Śląskie
Witam Kochani!!!

Bardzo proszę o dwie rady:

1. W sobotę wybieramy się z narzeczoną na Koprowy Wierch - jak wygląda szlak w tej chwili, czy jest OK ?na drugi dzień chciałbym jakąś propozycję krótkiej wycieczki - takiej 3-5 godzin

2. chcemy nocować w Starym Smokovcu lub okolicy (tak aby było w miarę blisko do elektriczki) - może macie jakieś propozycje fajnych penzionów - niekoniecznie najtańszych - takich w granicach 10-15 Eur/osobę

DZIĘKUJĘ :)

_________________
Radzio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 03, 2014 11:13 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 17, 2012 6:30 pm
Posty: 268
Lokalizacja: 413km
radros napisał(a):
na drugi dzień chciałbym jakąś propozycję krótkiej wycieczki - takiej 3-5 godzin


Bystra Ławka. Czas przejścia około 7 godzin :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 03, 2014 11:16 am 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 16, 2012 12:32 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Będzin, Śląskie
Pawel1988 napisał(a):
radros napisał(a):
na drugi dzień chciałbym jakąś propozycję krótkiej wycieczki - takiej 3-5 godzin


Bystra Ławka. Czas przejścia około 7 godzin :D



Byłem tam już w zeszłym roku :)

_________________
Radzio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 03, 2014 11:30 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
Szeroka Przelecz Bielska :)
Ale tylko przy ladnej pogodzie, bo tam sie wchodzi dla widokow glownie :)

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 03, 2014 7:36 pm 
Nowy

Dołączył(a): So paź 31, 2009 1:47 am
Posty: 17
Lokalizacja: Goleniów
radros napisał(a):
Witam Kochani!!!

Bardzo proszę o dwie rady:

1. W sobotę wybieramy się z narzeczoną na Koprowy Wierch - jak wygląda szlak w tej chwili, czy jest OK ?na drugi dzień chciałbym jakąś propozycję krótkiej wycieczki - takiej 3-5 godzin

2. chcemy nocować w Starym Smokovcu lub okolicy (tak aby było w miarę blisko do elektriczki) - może macie jakieś propozycje fajnych penzionów - niekoniecznie najtańszych - takich w granicach 10-15 Eur/osobę

DZIĘKUJĘ :)


Ad 2.
Vila "Paula" w Novym Smokovcu - ok. 100m od stacji "Sibir"
http://www.vilapaula.sk/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 03, 2014 8:54 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sty 13, 2014 11:31 am
Posty: 26
radros napisał(a):
na drugi dzień chciałbym jakąś propozycję krótkiej wycieczki - takiej 3-5 godzin


Skoro nocujesz w Starym Smokovcu to może wycieczka do Chaty Terycho (2015m).


Starý Smokovec (995 m) -> Hrebienok (1275 m) szlak zielony 1,05h – 2,5km
Hrebienok (1275 m) -> Nad Rainerovou ch. (1305 m) szlak czerwony 0,2h – 1,3km
Nad Rainerovou ch. (1305 m) -> Zamkovského ch., rázc. (1460 m) szlak czerwony 0,35h – 1,7km
Zamkovského ch., rázc. (1460 m) -> Téryho ch. (2015 m) szlak zielony 1,4h – 3,9km
Téryho ch. (2015 m) -> Zamkovského ch., rázc. (1460 m) szlak zielony 1h – 3,9km
Zamkovského ch., rázc. (1460 m) -> Nad Rainerovou ch. (1305 m) szlak czerwony 0,25h – 1,7km
Nad Rainerovou ch. (1305 m) -> Vodopády Studeného potoka (1230 m) szlak niebieski 0,1h – 0,7km
Vodopády Studeného potoka (1230 m) -> Nad Dlhým vdp. (1208 m) szlak zielony 0,05h – 0,3km
Nad Dlhým vdp. (1208 m) -> Hrebienok (1275 m) szlak zielony 0,2h – 0,8km
Hrebienok (1275 m) -> Starý Smokovec (995 m) szlak zielony 0,35h – 2,5km


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 03, 2014 11:00 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Ja mogę polecić Penzion Gerlach. W sezonie zimowym było chyba 15EUR. Blisko do centrum Smokowca i na szlaki. Kolejka po drugiej stronie ulicy. Kiedyś zastanawiałem się właśnie, czy Paula, czy Gerlach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 04, 2014 9:37 am 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 16, 2012 12:32 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Będzin, Śląskie
dzięki bardzo :) - będę w Smokowcu około 12.00 więc może zdążę do Terryego do 19.00-20.00 a jak nie to można sie chyba wspomóc kolejka na Hrebienok :)

_________________
Radzio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 04, 2014 9:43 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 26, 2014 10:39 am
Posty: 2
[quote="radros":...][quote="Pawel1988":...][quote="radros":...]na drugi dzień chciałbym jakąś propozycję krótkiej wycieczki - takiej 3-5 godzin [/quote:...]

Bystra Ławka. Czas przejścia około 7 godzin :D[/quote:...][/quote:...]

Czy na Bystrej Ławce i okolicy należy się spodziewać jeszcze śniegu na szlaku w najbliższych dniach?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 07, 2014 8:20 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 08, 2013 12:23 pm
Posty: 5
1. Czy do Popradzkiego Pleso, a potem wokół Szczyrbskiego Pleso dam radę pojechać wózkiem parasolką?
2. I moje drugie pytanie czy jak wygląda szlak czerwony z Skalnego Plesa na Hrebieniok? Chce iśc z ponad dwuletnim dzieckiem w nosidle, które część drogi przemierzy pieszo, więc chodzi mi o bezpieczeństwo czy szlak jest trudny, wąski itp.
3. Aha i jak wygląda wjazd kolejką na Łomnicę? Czy bardzo buja wagonikiem? I czy jest szansa jak się rano pojedzie dostać bilety?
Wiem, że dla niektórych moje pytania są dość oczywiste, ale to mój pierwszy wyjazd w Słowackie Tatry.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 07, 2014 8:59 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 17, 2012 6:30 pm
Posty: 268
Lokalizacja: 413km
Czy na Baranie Rogi prowadzi znakowany szlak turystyczny?? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 07, 2014 9:05 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
nie prowadzi
tylko z przewodnikiem

aszkaxx napisał(a):
1. Czy do Popradzkiego Pleso, a potem wokół Szczyrbskiego Pleso dam radę pojechać wózkiem parasolką?

przy stacji kolejki elektrycznej Popradzki Staw zaczyna się asfalt do Popradzkiego Plesa
to co pamiętam wokół stawu jest kamienny chodnik i powinno się przejechać wózkiem wokół. Warto odwiedzić Tatrzański cmentarz Symboliczny
aszkaxx napisał(a):
2. I moje drugie pytanie czy jak wygląda szlak czerwony z Skalnego Plesa na Hrebieniok? Chce iśc z ponad dwuletnim dzieckiem w nosidle, które część drogi przemierzy pieszo, więc chodzi mi o bezpieczeństwo czy szlak jest trudny, wąski itp.

bez trudności szeroki chodnik z ładnymi widokami. Ja bym polecał wjechać na Skalne Pleso (Łomnica/Łomnicka przełęcz) i zejść do Hrebenioka. Idziesz non stop w dół . Po drodze warto zachaczyć o wodospady Zimnej Wody i można zjechać z Hrebenioka kolejką lub zejść na dół
aszkaxx napisał(a):
3. Aha i jak wygląda wjazd kolejką na Łomnicę? Czy bardzo buja wagonikiem? I czy jest szansa jak się rano pojedzie dostać bilety?
w kasie rano raczej nikłe szanse na kupno biletu na Łomnice. Jak są to zaraz na otwarciu i na popołudnie. Można kupić bilet przez internet


Ostatnio edytowano Pn lip 07, 2014 9:32 am przez szach_mat, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 07, 2014 9:11 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 17, 2012 6:30 pm
Posty: 268
Lokalizacja: 413km
szach_mat napisał(a):
nie prowadzi
tylko z przewodnikiem


Były plany na szlak, czyli ich nie wprowadzono :cry:
Ma ktoś opisy wejścia? Kiedyś chyba był tam szlak bo żelastwa na podejściu pozostawały??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 07, 2014 9:39 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
w przewodniku Nyki tatry słowackie masz opis
Cytuj:
Droga bez śniegu umiarkowanie trudna, lecz skomplikowana orientacyjnie


chodziłeś poza szlakowo ?? pamiętaj że w przypadku wypadku ubezpieczenie turystyczne nie obejmuje kosztów akcji ratowniczej


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 07, 2014 9:46 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 17, 2012 6:30 pm
Posty: 268
Lokalizacja: 413km
szach_mat napisał(a):
chodziłeś poza szlakowo ?? pamiętaj że w przypadku wypadku ubezpieczenie turystyczne nie obejmuje kosztów akcji ratowniczej



Na razie pytam teoretycznie, znajomy polecał, trasa świetna. O chodzeniu poza szlakowym wiem o co chodzi. Dzięki za info.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 07, 2014 9:47 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
Pawel1988 napisał(a):

Były plany na szlak, czyli ich nie wprowadzono :cry:
Ma ktoś opisy wejścia? Kiedyś chyba był tam szlak bo żelastwa na podejściu pozostawały??


Od strony Dol. Kieżmarskiej są ubezpieczenia na podejściu do Dol. Dzikiej i później na drodze na Baranią Przełęcz, od 5 Stawów Spiskich nie ma (gdzieniegdzie zostały tylko same kotwy po łańcuchach). W tej chwili w Dol. Dzikiej jest jeszcze sporo śniegu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 07, 2014 10:05 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 08, 2013 12:23 pm
Posty: 5
Dzięki za informacje. wiem, że można kupić bilety na Łomnice przez internet, ale trudno przewidzieć kilka dni wcześniej jaka będzie pogoda, a bez sensu wjeżdżać gdy pada i nic nie widać, albo gdy będzie mocno wiało, bo wtedy pewnie bardzo huśta, a jedziemy z małym dzieckiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 07, 2014 10:48 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Jak mocno wieje to kolejka nieczynna. Oba kawałki, tj. na trasę na Skalnate Pleso też nie jedzie.
I trzeba iść z buta...

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 08, 2014 7:49 am 
Swój

Dołączył(a): Śr cze 19, 2013 1:46 pm
Posty: 50
Lokalizacja: za daleko od Tatr
Czy ktoś ma informacje o tym jakie odcinki szlaków w Słowackich Tatrach są zamknięte z powodu majowej wichury? podobno zwłaszcza w zachodnich jest dużo dolin pozamykanych?
interesuje mnie zwłaszcza dolina Rohacka ze szlakami na Banikov i Rohacze
ewentualnie gdzie można znaleźć w sieci informacje z aktualnymi informacjami na ten temat?
Bardzo dziękuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 08, 2014 8:57 am 
Zasłużony

Dołączył(a): So lip 13, 2013 1:14 pm
Posty: 189
Informacje o zamknięciach w Zachodnich i nie tylko:
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewto ... =1&t=16535


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 08, 2014 9:29 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Cytuj:
Czy ktoś ma informacje o tym jakie odcinki szlaków w Słowackich Tatrach są zamknięte z powodu majowej wichury? podobno zwłaszcza w zachodnich jest dużo dolin pozamykanych?
interesuje mnie zwłaszcza dolina Rohacka ze szlakami na Banikov i Rohacze


Byliśmy w niedzielę. Wszystko w normie, można iść. Informacyjnie: parking 2,50 Euro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 12, 2014 8:33 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So lip 13, 2013 1:14 pm
Posty: 189
Parę pytań mi się jeszcze nazbierało odnośnie wyjazdu na Słowację:
1.Czy po Słowackiej stronie są jakieś stacje LPG najlepiej w okolicach Smokowców? Jeśli tak to czy stosują nasze czyli włoskie pistolety czy może jakaś przejściówka potrzebna?
2.Czy w informacji turystycznej w Starym Smokowcu wykupie z marszu ubezpieczenie na parę dni do przodu bo podejrzewam, że rano (przed szóstą) nie da rady wykupić ubezpieczenia?
3.Gdzie można kupić bilety na linie SAD (najlepiej w okolicach Smokowców)? Czy u kierowcy da radę? Ewentualnie czy są jakieś bilety tygodniowe?
4.To samo odnośnie Elektryczki, chodź tu podejrzewam, że są jakieś budki biletowe na stacjach? Gdzieś coś kiedyś słyszałem o jakiś bloczkach, które kasuje się w zależności, którą linią się jedzie i jak daleko?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 12, 2014 9:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): So paź 31, 2009 1:47 am
Posty: 17
Lokalizacja: Goleniów
sokar napisał(a):
Parę pytań mi się jeszcze nazbierało odnośnie wyjazdu na Słowację:
1.Czy po Słowackiej stronie są jakieś stacje LPG najlepiej w okolicach Smokowców? Jeśli tak to czy stosują nasze czyli włoskie pistolety czy może jakaś przejściówka potrzebna?
2.Czy w informacji turystycznej w Starym Smokowcu wykupie z marszu ubezpieczenie na parę dni do przodu bo podejrzewam, że rano (przed szóstą) nie da rady wykupić ubezpieczenia?
3.Gdzie można kupić bilety na linie SAD (najlepiej w okolicach Smokowców)? Czy u kierowcy da radę? Ewentualnie czy są jakieś bilety tygodniowe?
4.To samo odnośnie Elektryczki, chodź tu podejrzewam, że są jakieś budki biletowe na stacjach? Gdzieś coś kiedyś słyszałem o jakiś bloczkach, które kasuje się w zależności, którą linią się jedzie i jak daleko?


Ad. 2. Ubezpieczenie wykupuje się na dowolną liczbę dni - "z marszu", ale w godzinach otwarcia biura...
Ad. 3. Bilety na linie SAD wykupuje się u kierowcy. Dobrze jest przygotować się, aby podać właściwą nazwę przystanku.
Ad. 4. Nie na wszystkich przystankach są kasy. Kasy są np. w Tatranskiej Łomnicy, w Starym Smokovcu, w Strbskim Plesie. Warto kupić tzw. bilety blokowe w "nadmiarowej" liczbie, aby móc je wykorzystywać, gdy wyrusza się wcześnie rano, albo startuje się z przystanku, na którym nie ma kasy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 122  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL