Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:19 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 206  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 4:00 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
trekker napisał(a):
Ogólnie lipiec to najbardziej burzowy miesiąc w Tatrach

Zgadza się. :thumright:
trekker napisał(a):
Statystyki z XX wieku podawały że średnio na lipiec w Tatrach przypadało 10 dni burzowych, przy obecnym ociepleniu klimatu wcale bym się nie zdziwił gdyby teraz dni burzowych w lipcu było 20.

Natomiast z tym nie trafiłeś. :wink: Np. biorąc pod uwagę Kasprowy Wierch, średnia ilość dni z burzą w lipcu w XXI wieku (lata 2001 - 2013) to "tylko" 9 dni (a nie 20). W tym okresie najwięcej dni z burzą było w 2012 roku (18), zaś najmniej w 2004, 2005, 2011 i 2013 roku (7).
-> Więcej szczegółów
miler napisał(a):
były, wczoraj była, dzisiaj była i pewnie jutro będzie.

Tak, wczoraj była burza, ale nie w całych Tatrach. Np. 16 lipca na Łomnicy (wg stacji meteo) nie było burzy i nawet nie padało, zaś w Szczyrbskim Jeziorze przeszła burza i towarzyszył jej niezły opad (ponad 50 mm). Także sporo od szczęścia zależy.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Ostatnio edytowano Pt lip 18, 2014 9:03 am przez kamiltatry, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 6:30 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
Jag napisał(a):
ak ktoś był lub będzie na dniach na Przełęczy pod Chłopkiem to będę wdzięczny za kilka słów na temat warunków.


Szlak na PPCH widać na kamerach Topru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 7:57 am 
Swój

Dołączył(a): Cz cze 27, 2013 7:30 am
Posty: 31
Lokalizacja: Nowy Sącz
Czy ktoś się orientuje jak aktualnie wygląda sytuacja śnieżna na podejściu na Baranią Przeł z Dol. Dzikej? Może nie trzeba już brać raków... Wystarczyło by dobre zdjecie znad Zielonego Plesa

_________________
https://picasaweb.google.com/szyyymek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 8:07 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Tam nie byłem, ale schodziłem tydzień temu z Czerwonej Ławki do Lodowej Dolinki. To jest podobna wystawa. W żlebie śniegu było dużo. Ale schodziliśmy grzędą z łańcuchami. To daje jakiś obraz. Ja bym się nie nastawiał, że śniegu na pewno nie będzie.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 8:28 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
http://bit.ly/1srtSVP

Zdjęcie sprzed 2 tygodni - nie wiadomo, czy ten śnieg dał radę stopnieć przez ten czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 3:35 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 12, 2012 4:16 pm
Posty: 275
Lokalizacja: Krk
w Dolinie Dzikiej 2 tygodnie temu było jeszcze sporo śniegu.
Wg mnie samo zejście będzie jeszcze zaśnieżone - górna część żlebu.

Obrazek

_________________
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 4:20 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
wojt_ napisał(a):
Szlak na PPCH widać na kamerach Topru.

Żeś motyla noga błysnął


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 7:24 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So lip 13, 2013 1:14 pm
Posty: 189
15.07 wtorek burza o 12.00 odwrót ze Sławskowskiego 200 m od szczytu. Następna burza w kotlinie Spiskiej o 17.00.
16.07 środa brak grzmotów i burz w okolicy chaty teryho
17.07 czwartek pierwsza burza o 10 nastepna o 15 w okolicach popradzkiego stawu.

wiec jak ktos by mi powiedział jakie prognozy na konirc tygodnia bo na Rysy chce iść?

przepraszam za błędy piszę z telefonu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 8:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Zawsze jadę w Tatry w lipcu na dłużej i od lat nie pamiętam takiej pogody, żeby codziennie lało i grzmiało. Rok temu było dużej lepiej, o wiele więcej dało się pochodzić, było dni, że cały dzień było błękitne niebo.
Z ostatnich dni:
wtorek: koniec wycieczki przy Śląskim Domu, nie ma mowy o wyjściu na Polski Grzebień: burza
środa: miałam iść na Czerwoną Ławkę, (w sumie mogłam, bo okazało się tym razem bez burz), poszłam od Zamkowskiego w kierunku Łomnickiego dalej na Rakuską i do Zielonego Stawu - pogoda piękna, słoneczko, gdzieś tam w oddali zagrzmiało, ale szybko ucichło. Choć jak patrzyłam z Rakuskiej na Bielskie, to było tam nieciekawie.
Dziś: Czerwona Ławka - ok, choć trochę deszczu było, niestety grzmoty też, ale już byłam przy schronisku, potem jeszcze przy zejściu miałam strach

Na szlaku jest parę płatów śniegu, więcej już po stronie jak się schodzi do Zbójnickiej, ale spokojnie do przejścia. Szlak serio jest dwukierunkowy.

I jeszcze info od znajomych. Jak ktoś ma ochotę na Bystrą Ławkę. Znajomi szli do Wodospadu Skok. Była tabliczka, że szlak "Ne Prehodny" czy coś w tym stylu. Ludzie szli, ale pełno drzew powalonych.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 8:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
_Sokrates_ napisał(a):
1. Lodowa Przełęcz od wschodu
2. Czerwona Ławka
Czerwona Ławka od strony Terinki trochę śniegu, ale bezproblemowego. Lodowa Dolinka aż po samą Lodową Przełęcz zaj... śniegiem cała - potrzebujesz to wrzucę fotę. Info sprzed tygodnia.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 8:57 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
sokar napisał(a):
wiec jak ktos by mi powiedział jakie prognozy na konirc tygodnia bo na Rysy chce iść?

Ja tam nie czuję się na siłach by brać odpowiedzialnośc za wybór tych a nie innych prognoz, ale na sobotę i niedzielę niektóre wygladają tak jak poniżej i tego będę się trzymał! :lol:
Ale w najwyższe partie chyba nie bedę wchodził.

Obrazek

Obrazek

No dobra, tekstowo trochę mniej ładnie:

Prognoza orientacyjna:
----------------------
ważność od 2014-07-18 19:30
do 2014-07-19 19:30

(noc pomijam)

W dzień zachmurzenie umiarkowane. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie opady gradu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna na Podhalu około 25°C, wysoko w Tatrach około 15°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h, z kierunków zmieniających się.

prognozę 18293/2014 opracował synoptyk dyżurny Piotr Wałach, dnia 2014-07-17 10:41 UTC
http://tpn.pl/zwiedzaj/pogoda/prognoza- ... -i-podhala

BTW co w praktyce oznacza wysokość opadów 15 mm? Że kropi czy leje?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 9:16 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 11:17 am
Posty: 133
Lokalizacja: Wielkopolska
Ja korzystam z tego, bo często się sprawdza:
http://www.weatheronline.pl/weather/map ... 1407210600

Na sobotę przewidują jednak deszcz, jest duże prawdopodobieństwo (a w całej Polsce praktycznie brak deszczu). Niedziela chyba najlepsza, chociaż jak powszechnie wiadomo nikt niczego nie zagwarantuje. W tv też tak asekuracyjnie się wypowiadają. Przewidują przelotne burze w tych prognozach co widziałem

A od poniedziałku pogorszenie pogody :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 9:17 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
atopos napisał(a):
BTW co w praktyce oznacza wysokość opadów 15 mm? Że kropi czy leje?

Opad 15 mm to 15 litrów wody/m2, czyli zdecydowanie prędzej "leje" niż "kropi".

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 10:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
To nie do końca tak...

15 mm opadu - ew. 15 litrów/m2 to informacja o ilości/objętości wody jaka w czasie deszczu spadnie na tę określoną powierzchnię.
Z reguły - w prognozach pogody - nie podają informacji w jakim czasie owa objętość spadnie na tę powierzchnię...

Leje/kropi - potocznie określa intensywność opadu, a nie sumaryczną objętość wody.
Ponieważ - standardowo - odczyty z deszczomierzy, które to deszczomierze służą do określania ilości opadu, wykonuje się raz na dobę, zazwyczaj, jeśli nie jest to podawane w formie osobnej informacji - taki czas jest potrzebny, by uzyskać te 15 mm (czy inną wartość) opadu. Doba.
W związku z tym - 15 mm opadu - może zostać zanotowane zarówno przy "kropieniu" przez kilka godzin, jak również po godzinnej ulewie.

---
w roku 2000 - na przykład - dobowa suma opadu na Wyżniej Polanie Chochołowskiej w dniu 28 lipca wyniosła 70 mm, z czego większość spadła pomiędzy północą, a szóstą po południu. Maksymalne natężenie ("lało") - około godziny 3-4 nad ranem - to był opad wielkości 3 do 4 mm na 30 minut.
Z kolei w czerwcu 2001 roku - (dokładnie 20 czerwca) - w tym samym miejscu - spadło w ciągu doby ponad 110 mm opadu. Można napisać, że "lało jak z cebra" przez całą dobę, bo przez te 24 godziny nie było ani jednej godziny bez deszczu (choć minimalny opad to było 2 mm/30 minut.

22 lipca 2001 roku suma dobowych opadów również przekroczyła 100 mm.

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 18, 2014 6:56 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
sajmon napisał(a):
Czy ktoś się orientuje jak aktualnie wygląda sytuacja śnieżna na podejściu na Baranią Przeł z Dol. Dzikej? Może nie trzeba już brać raków... Wystarczyło by dobre zdjecie znad Zielonego Plesa


Zdjęcie z 7 lipca. Zważywszy jak przebiega ścieżka na BP, ja bym sprzętu dziś nie brał.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 18, 2014 6:59 am 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
Dzięki za tak szczegółowe wyjaśnienia. :) W związku z tymi opadami, które szlaki w Tatrach najchętniej stają sie błotniste po deszczu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 18, 2014 8:10 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
atopos napisał(a):
które szlaki w Tatrach najchętniej stają sie błotniste po deszczu?

Szlaki w piętrze regla dolnego i górnego. Szczególnie te zniszczone przez prace leśne.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 18, 2014 11:40 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 18, 2014 11:38 am
Posty: 1
Mam pytanie, czy idąc na Rysy od strony polskiej lepiej zabrać zimowy sprzęt czy już można bez?
Czy lepiej wybrać się od słowackiej strony?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 18, 2014 1:46 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 12:18 am
Posty: 142
Lokalizacja: Świdnik
Witam :) Wejście na Rysy od słowackiej strony jest łagodniejsze, tylko jeden odcinek jest z łańcuchami. Trasa jest od strony południowej to i śniegu nie powinno być. Od polskiej strony od Buli zaczynają się łańcuchy i praktycznie ciągną się pod szczyt. Sporo ludzi wchodzi i schodzi i robi się tłok na łańcuchach. W tym roku było kilka wypadków śmiertelnych :( , trzeba uważać! Ja Rysy zdobyłem 2 lata temu w sierpniu, wchodziłem od PL, a schodziłem na Sł. Osobiście polecam tan wariant :). Jaka jest aktualna sytuacja z płatami śniegu na szlaku nie wiem. w góry wybieram się 21 lipca, ale może ktoś z forumowiczów podrzuci info :) Sam jestem ciekaw...pozdrox :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 18, 2014 5:26 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So lip 13, 2013 1:14 pm
Posty: 189
Wejście z Szczyrbskiego do Młynickiej jest zagrodzone taśmą i tabliczka nie przechód coś tam. W praktyce pierwsze 500m trzeba kluczyć lasem bo ścieżka zniszczona przez ciężki sprzęt, błoto powyżej kostek, a miejscami kolesie od zrywki mówili że po pas, ale jak ominąć tłumaczyli. Dalej do wodospadu Skok z 10 drzew powalonych, wszystko do przejścia bez problemu. Następnie 10m nad Capi stawem 5 do 10 m płatu śniegu, ale po płaskin do przejścia w zwykłych górskich butach. Na samej Bystrej ławce trzeba uważać na łańcuchach na turystów z psami. W Forkutowej natomiast kręcą się niemecko języckie golasy, przyjechali się wykompać w stawach. Wylot Furkotnej nie wiem jak wygląda bo zjechałem krzesełkiem.
Jak się pojawią nowe prognozy na sobote biedziele rysy to piszcie. Dzięki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 18, 2014 8:38 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 23, 2014 5:15 pm
Posty: 122
Obrazek może coś tu wypatrzycie [zdjęcie z 16.07]

_________________
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, od­kry­waj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 18, 2014 9:46 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
Ta lipcowa Tatrzańska zieleń jest zaj...sta :cheers:

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 19, 2014 10:52 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 04, 2009 9:21 am
Posty: 686
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ktoś ma jakieś konkrety odnośnie jutrzejszej pogody?
Bo moje prognozy mieszane, a nawet i sprzeczne :)

_________________
http://www.climber.com.pl
http://www.facebook.com/climbercompl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 19, 2014 11:48 am 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
Ja z kolei prosiłbym o bieżące raporty pogodowe z dziś. Żebym mógł się samobiczować. Zapowiadano bowiem burze a nawet grad, więc zostałem w domu, zaglądam co chwilę w kamery i diabli mnie biorą że nie pojechałem. Chyba że te kataklizmy odbywają się poza kadrem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 19, 2014 1:27 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 17, 2012 6:30 pm
Posty: 268
Lokalizacja: 413km
http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_ ... =0u&id=661

Jutro będzie padać :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 19, 2014 2:39 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
atopos napisał(a):
Ja z kolei prosiłbym o bieżące raporty pogodowe z dziś. Żebym mógł się samobiczować. Zapowiadano bowiem burze a nawet grad, więc zostałem w domu, zaglądam co chwilę w kamery i diabli mnie biorą że nie pojechałem. Chyba że te kataklizmy odbywają się poza kadrem.

Również miałem jechać i zrezygnowałem, bo czym bliżej weekendu tym wykresy były bardziej niekorzystne.
Sprawdzałem na shmu.sk i wg nich właśnie powinna być największa dupówa (wg meteo.pl zresztą także).
A na kamerach lajcik.
No, ale to lato- nie przewidzisz do końca jak będzie.
Ostatecznie lepiej pomylić się kilka razy w tą stronę i nie pojechać, niż jeden raz pomylić się w drugą i wpakować się w burzę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 19, 2014 3:14 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
Tak się dziwnie jakoś składa że w takich razach gdy już byłem skrajnie zdesperowany i w Tatry po prostu pojechać musiałem, na miejscu warunki okazywały się lepsze niż zapowiadali metroeologowie. W najgorszych, jeżeli brać pod uwagę prognozy dniach, odpowiednio: zapowiadany halny zsuwał mi czapkę z głowy ale nie zwiewał z grani i oblodzenie szlaków mozna było wymierzyć w pojedynczych metrach..
I to właśnie nie daje mi teraz spokoju gdy siedzę w ten nieznośny upał w nizinie. :cry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 19, 2014 5:06 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So lip 13, 2013 1:14 pm
Posty: 189
Niestety biczowanie.
Więc tak od 3.00 do 9.00 idealnie czyste niebo. O 9.30 na Rysach nie widziałem Polskiej strony, na Słowacką widziałem aż po Łomnice ale od kotliny Spiskoej przewalać się zaczeły straszne bałwany. Aż do teraz jest więcej słońca jak chmur, myśle że jak by posiedzieć z godzine na szczycie to by na okno widokowe trafił. Buż puki co niet choć w kotlibie duszno i parno bardzo.
Jeśli chodzi o warunki na Rysy od strony Słowackiej to są dwa płaty śniegu, jeden przed samą chatą pod rysami, całkiem stromy ale olinowany. Drygi na podejściu na przełęcz,ale tam jest wmiare płasko. Kijki polecam ale nie są konieczne. Pod szczytem widziałem sandały i kolesia z rowerem na plecach.

Dawajcie prognoze na jutro i poniedziałek bo mam bardzo słaby zasięg i nawet forum się 3 minuty wczytuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 19, 2014 6:34 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Kto zaryzykował ten w lampie dziś spacerował. Podejrzana chmura w środku dnia ale poszło bokiem.
I żadnych buż.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 19, 2014 10:13 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 11:59 am
Posty: 385
Stefan 1856 napisał(a):
I żadnych buż.

No tak...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 206  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL