Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:55 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 206  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lip 28, 2014 7:21 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 20, 2014 9:03 am
Posty: 1
26 lipca.
Na Rysy sprzętu nie potrzeba. Dwa miejsca lekko zaśnieżone na odcinkach ok. 15 metrów oraz jeden większy z możliwością obejścia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 28, 2014 7:54 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
raffi79. napisał(a):
Będzie najbardziej burzowy lipiec od 1971 roku zostanie pobity rekord.

Hmm... 2 lata temu był bardzo burzowy lipiec. Wtedy spadło zdecydowanie mniej deszczu niż w obecnym lipcu, jednak burze pojawiały się bardzo często.

Porównanie ilości dni z burzą -> lipiec 2012 vs lipiec 2014:

- Kasprowy Wierch: 18 dni z burzą (lipiec 2012) vs 13 dni z burzą (lipiec 2014, stan na 28 lipca)
- Zakopane: 15 dni z burzą (lipiec 2012) vs 13 dni z burzą (lipiec 2014, stan na 28 lipca)
- Łomnica: 13 dni z burzą (lipiec 2012) vs 7 dni z burzą (lipiec 2014, stan na 28 lipca)
- Szczyrbskie Jezioro: 15 dni z burzą (lipiec 2012) vs 11 dni z burzą (lipiec 2014, stan na 28 lipca)

Także słabo widzę ten burzowy rekord w obecnym lipcu. No chyba, że coś źle wyszukałem lub jakieś błędy na ogimecie się pojawiły. W każdym bądź razie w praktyce obecny lipiec nie będzie aż tak burzowy, jak na to prognozy pogody wskazywały. W sumie nieraz w tym miesiącu prognozowane burze albo w ogóle się nie pokazywały (np. w weekend 19 - 20 lipca 2014) albo występowały tylko lokalnie (nie w całych Tatrach).

Lipiec 2012 to najbardziej burzowy miesiąc w Tatrach w okresie od 2000 roku do teraz. Natomiast danych sprzed 2000 roku nie znam.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 28, 2014 8:01 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 11:59 am
Posty: 385
Dziś udało mi się obejść Granaty - od Skrajnego do Zadniego z dosyć dobrą widocznością w stronę Hali i D5S.
Przy zejściu zielonym już niestety mgła przykryła Kościelec, Kozi i całą Orlą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 28, 2014 8:17 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
Skała na Granatach sucha czy mokra?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 28, 2014 9:57 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
kamiltatry napisał(a):
Także słabo widzę ten burzowy rekord w obecnym lipcu.


Rozmawiałem z P.Apoloniuszem Rajwą. Meteorolog potwierdza że jest to najbardziej burzowy rok w Tatrach.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 29, 2014 12:07 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
raffi79. napisał(a):
Rozmawiałem z P.Apoloniuszem Rajwą. Meteorolog potwierdza że jest to najbardziej burzowy rok w Tatrach.

Trochę dziwne, że meteorolog tak ten rok ocenia. Moim zdaniem aktywność burzowa w Tatrach w obecnym roku jest przeciętna, choć trochę nierównomiernie rozłożona.

Czerwiec 2014 był wyjątkowo słaby pod względem aktywności burzowej. Na Kasprowym Wierchu były chyba tylko 2 dni z burzą w czerwcu 2014. W latach 2000 - 2014 równie słaby wynik padł tylko w 2005 roku. Podobnie maj nie popisał się zbyt dużą ilością dni burzowych (również jeden z najsłabszych wyników ostatnich lat). Co prawda lipiec wyraźnie nadrabia te spore zaległości, ale to i tak mało jak na miano najbardziej burzowego roku w Tatrach.

Przeglądnąłem dane na ogimecie w poszukiwaniu dni z burzą na Kasprowym Wierchu w obecnym roku i tak to mniej więcej wygląda:
-> 0 (styczeń - marzec) + 4 (kwiecień) + 5 (maj) + 2 (czerwiec) + 13 (lipiec, stan na 28 lipca) = 24 dni (nie gwarantuje, że dobrze to policzyłem, ale jeśli jest błąd, to raczej niewielki)

24 dni burzowe na ten moment to wynik przeciętny, lipiec może jeszcze dołożyć max 3 dni, a dalej z właściwego sezonu burzowego zostaje już tylko sierpień. Później w okresie wrzesień - grudzień raczej ciężko o coś więcej niż kilka burz. Dla porównania średnia ilość dni burzowych na Kasprowym Wierchu w latach 2000 - 2013 to chyba 34 dni (z czego 25 dni dla okresu styczeń - lipiec).

Tutaj udało mi się znaleźć jakieś ciekawe info, wg którego w latach 1954 - 1993 na Kasprowym Wierchu było 5 lat z ilością dni burzowych > 47 (dla porównania w okresie 2000 - 2014 był chyba 1 taki rok -> 2002, ok. 48 dni z burzą na Kasprowym Wierchu). Zaś w 1963 roku na Kasprowym Wierchu było nawet 51 dni z burzą.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 29, 2014 8:28 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
kamiltatry napisał(a):
Przeglądnąłem dane na ogimecie w poszukiwaniu dni z burzą na Kasprowym Wierchu



Meto nie opiera się tylko na danych z Kasprowego.
Ostatnim czasie większa aktywność burzowa jest dla Tatr Zachodnich niż Wysokich.
Liczmy ilość dni z burzą dla Tatr a nie Kasprowego Wierchu tak samo można liczyć dla Łomnicy.
Kasprowy Wierch nie jest wyznacznikiem dla całych Tatr tylko jednym z posterunków pogodowych.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 29, 2014 10:17 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
raffi79. napisał(a):
Liczmy ilość dni z burzą dla Tatr a nie Kasprowego Wierchu tak samo można liczyć dla Łomnicy.
Kasprowy Wierch nie jest wyznacznikiem dla całych Tatr tylko jednym z posterunków pogodowych.

Zgadza się. Przy czym niestety nie mam dostępu do danych ze wszystkich tatrzańskich posterunków pogodowych, więc sprawdziłem przynajmniej Kasprowy Wierch.

Dane z Kasprowego Wierchu chyba jednak dają jakiś pogląd na sytuację burzową w całych Tatrach (i to znacznie lepszy niż dane z Łomnicy, bo na Łomnicy burze występują rzadziej niż na Kasprowym Wierchu). W końcu powinna być jakaś mniejsza lub większa korelacja między ilością dni z burzą na Kasprowym Wierchu a ilością dni z burzą w całych Tatrach. Tymczasem obecny sezon burzowy na Kasprowym Wierchu na ten moment mocno odstaje od tych rekordowych.

Poza tym czy wiesz jak wypadła ilość dni z burzą w maju 2014 i w czerwcu 2014 w całych Tatrach? Podejrzewam, że w obu przypadkach mogło być dość słabo (no chyba, że wtedy często pojawiały się jakieś lokalne burze omijające zarówno Zakopane, Kasprowy Wierch, Łomnicę, jak i Szczyrbskie Jezioro).

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 29, 2014 11:17 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
W Tatry zawsze jadę w lipcu i jeszcze nigdy przedtem nie było tyle burz co teraz. W tym sezonie wyjątkowo wiele razy musiałam się wycofać właśnie z powodu burzy albo z powodu deszczu padającego od rana po prostu odpuszczałam na wstępie. Rok temu więcej połaziłam, choć w tym roku w tych oknach pogodowych też udało się zrealizować super cele :D

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 29, 2014 11:32 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Cytuj:
Nadciąga burzowy rekord stulecia
Prognozy dla Zakopanego i okolic nie nastrajają optymistycznie. Meteorolodzy przewidują, że przez cały nadchodzący tydzień łącznie z sobotą i niedzielą każdego dnia zagrzmi i popada.

- Jeśli te przewidywania się spełnią, to padnie miesięczny rekord burz - mówi nasz redakcyjny kolega Apoloniusz Rajwa, wieloletni pracownik obserwatorium meteorologicznego na Kasprowym Wierchu. Wylicza, że w Zakopanem burzowych dni mieliśmy w lipcu już 15. Jeśli do końca miesiąca będzie grzmieć codziennie, to pobity zostanie rekordowy czerwiec z 1971 roku. Wtedy w Zakopanem odnotowano 15 dni burzowych.
Tygodnik Podhalasńki

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 29, 2014 11:35 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
raffi79. napisał(a):
Meto nie opiera się tylko na danych z Kasprowego.
Ostatnim czasie większa aktywność burzowa jest dla Tatr Zachodnich niż Wysokich.

No przecież Kasprowy to właśnie Zachodnie 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 29, 2014 11:39 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
trekker napisał(a):
Kasprowy to właśnie Zachodnie


Poczatek Zachodnich, mówimy o rejonach bardziej na zachód.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 29, 2014 2:38 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
He he

"Jeśli fakty przeczą teorii, tym gorzej dla faktów"

Tak mi się skojarzyło 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 29, 2014 6:21 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 11:59 am
Posty: 385
atopos napisał(a):
Skała na Granatach sucha czy mokra?

W poniedziałek była sucha. Dzisiaj popadało, bo dopadło mnie na Czerwonych Wierchach więc zaiste będzie mokra :-)
Jutro wybieram się na Chłopka i mam nadzieje, że pogoda chodź trochę dopisze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 30, 2014 12:01 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
Jakieś pewniejsze prognozy na weekend dla Tatr? Najchętniej to bym już w piątek połaził :D

Raffi pisałeś że może być okienko sob-niedz. Jak to na teraz wygląda???

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 30, 2014 12:11 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Właśnie na piątkowe popołudnie bardzo sprzeczne prognozy są póki co i można sobie wybierać pomiędzy brakiem opadów od 17 a ostrą zlewą do późnej nocy :evil:
Też czekam z niecierpliwością, jak się sytuacja rozwinie.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lip 30, 2014 6:03 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Prognozy na 95% wskazują okno pogodowe od soboty do poniedziałku.
Ma być słonecznie i bardzo ciepło.

Jutro i piątek pogoda bardzo burzowa. Chłodny front atmosferyczny wkracza niosący ulewne deszcze i gradobicia.
Podam dla porównania iż ten front na terenie Niemiec, w ciagu 6h spadło 300 litrów deszczu tyle ile spada w ciągu 6 miesięcy.
Front jest bardzo aktywny i wkracza już do Polski zachodniej jutro wędruje przez cała Polskę.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 30, 2014 6:34 pm 
Swój

Dołączył(a): N lip 20, 2014 10:09 pm
Posty: 33
Lokalizacja: Wrocław
raffi79. napisał(a):
Prognozy na 95% wskazują okno pogodowe od soboty do poniedziałku.
Ma być słonecznie i bardzo ciepło.


I takich prognoz więcej :-) W sobotę rano walę więc więc skoro świt do Zakopca i od razu długa w góry :-)

Btw. jak wygląda w te wakacje Zakopianka powiedzmy w godz. 4-6 rano, w sobotę? Czy nastawiać się na korki czy samotną podróż po pustej drodze? ;-) Ktoś jechał ostatnio, może podzielić się wrażeniami?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 30, 2014 7:21 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
O 3/4 powinno być jeszcze luźno.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 30, 2014 8:00 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
tutaj masz aktualny czas przejazdu http://www.nadrodze.info/ możesz zawsze spojrzeć jak wygląda sytuacja :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 30, 2014 8:16 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr cze 05, 2013 8:49 am
Posty: 39
wincent ferrer napisał(a):
jorgus napisał(a):
Btw. ktoś definitywnie potwierdzi, że żółty na Kozią Przełęcz ze Zmarzłego Stawu jest już czyściutki?


Nie jest. Leży odrobina śniegu na samej górze przed przełęczą, ale więcej problemów IMO sprawia tam wilgotna skała niż resztki śniegu.


Czy ktoś wie, jak sytuacja wygląda obecnie, po ponad tygodniu? Czy na wspomnianym odcinku, tj. Zmarzły Staw - Kozia Przełęcz, jest jeszcze śnieg i czy sprawia problemy przy przechodzeniu tego odcinka?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 30, 2014 10:30 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
raffi79. napisał(a):
Cytuj:
Nadciąga burzowy rekord stulecia
Prognozy dla Zakopanego i okolic nie nastrajają optymistycznie. Meteorolodzy przewidują, że przez cały nadchodzący tydzień łącznie z sobotą i niedzielą każdego dnia zagrzmi i popada.

- Jeśli te przewidywania się spełnią, to padnie miesięczny rekord burz - mówi nasz redakcyjny kolega Apoloniusz Rajwa, wieloletni pracownik obserwatorium meteorologicznego na Kasprowym Wierchu. Wylicza, że w Zakopanem burzowych dni mieliśmy w lipcu już 15. Jeśli do końca miesiąca będzie grzmieć codziennie, to pobity zostanie rekordowy czerwiec z 1971 roku. Wtedy w Zakopanem odnotowano 15 dni burzowych.
Tygodnik Podhalasńki

Ten wpis dotyczy tylko Zakopanego i szansy na rekordowo burzowy miesiąc (a nie cały sezon) w tym mieście. W dodatku jest tu jakiś błąd, bo z jednej strony pisze, że już jest rekordowa ilość burz, a z drugiej strony pisze, że do rekordowego miesiąca potrzebne były burze we wszystkich ostatnich dniach lipca.

Jeśli uznać, że do nowego burzowego rekordu miesiąca w Zakopanem potrzeba 16 burz, to obstawiam, że tego rekordu raczej nie będzie (sprawdziłem dane w ogimecie i w obecnym lipcu naliczyłem 14 dni z burzą w Zakopanem, włącznie z 29 lipca). Dzisiaj w Zakopanem burzy nie było.
raffi79. napisał(a):
Prognozy na 95% wskazują okno pogodowe od soboty do poniedziałku.
Ma być słonecznie i bardzo ciepło.

Pierwsze piękne sierpniowe okno pogodowe po deszczowym lipcu. Ciekawe jaka będzie frekwencja na szlakach (zwłaszcza w sobotę). :mrgreen:

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 30, 2014 11:39 pm 
Swój

Dołączył(a): N lip 20, 2014 10:09 pm
Posty: 33
Lokalizacja: Wrocław
Bartoszewski napisał(a):
Czy ktoś wie, jak sytuacja wygląda obecnie, po ponad tygodniu? Czy na wspomnianym odcinku, tj. Zmarzły Staw - Kozia Przełęcz, jest jeszcze śnieg i czy sprawia problemy przy przechodzeniu tego odcinka?


Pojutrze postaram się zrobić ci dobrego zooma z Granatów na Kozią Przełęcz :wink: Jak pogoda dopisze to pewnie w niedzielę przyjrzę się temu z bliższej odległości :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 31, 2014 8:53 am 
Swój

Dołączył(a): Śr cze 05, 2013 8:49 am
Posty: 39
jorgus napisał(a):
Bartoszewski napisał(a):
Czy ktoś wie, jak sytuacja wygląda obecnie, po ponad tygodniu? Czy na wspomnianym odcinku, tj. Zmarzły Staw - Kozia Przełęcz, jest jeszcze śnieg i czy sprawia problemy przy przechodzeniu tego odcinka?


Pojutrze postaram się zrobić ci dobrego zooma z Granatów na Kozią Przełęcz :wink: Jak pogoda dopisze to pewnie w niedzielę przyjrzę się temu z bliższej odległości :wink:


Pojutrze, tzn. w piątek?
Sam mam zamiar przyjrzeć się temu odcinkowi z bliska w sobotę, dlatego chciałbym wiedzieć, na co się nastawiać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 31, 2014 9:21 am 
Swój

Dołączył(a): N lip 20, 2014 10:09 pm
Posty: 33
Lokalizacja: Wrocław
Bartoszewski napisał(a):
Sam mam zamiar przyjrzeć się temu odcinkowi z bliska w sobotę, dlatego chciałbym wiedzieć, na co się nastawiać.


Nie nie, samobójcą nie jestem a tym bardziej dzieciaka bym nie narażał :) Forum ma lekko zfaczony konfig - o ile strefa czasowa jest poniekąd OK, to na domyślnych ustawieniach nie działa czas letni (kiedy to mamy UTC+0200 a nie UTC+0100). Widzę jakiś przełącznik w ustawieniach, teraz mi pokazuje OK. Oczywiście post był z Cz lip 31, 2014 12:39 am, czyli pojutrze to sobota :) Zobacz zresztą swojego posta, że ci pokazuje złą godzinę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 31, 2014 10:10 am 
Swój

Dołączył(a): Śr cze 05, 2013 8:49 am
Posty: 39
jorgus napisał(a):
Bartoszewski napisał(a):
Nie nie, samobójcą nie jestem a tym bardziej dzieciaka bym nie narażał :)


Byli już tacy, co z pięciolatkami wędrowali po Orlej Perci :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 31, 2014 10:21 am 
Swój

Dołączył(a): N lip 20, 2014 10:09 pm
Posty: 33
Lokalizacja: Wrocław
Bartoszewski napisał(a):
Byli już tacy, co z pięciolatkami wędrowali po Orlej Perci :wink:


Mój ma prawie 12, także może nie będę machał białym podkoszulkiem na Wielkiej Buczynowej Turni :wink: Ten koleś miał w ogóle słabe rozeznanie myśląc, że jest "gdzieś na Kozim Wierchu" ;-) Polecam mu mapkę Orlej 1:5000 :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 31, 2014 10:27 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Z czystej ciekawości - wie ktoś, jaką trasę pokonał troskliwy tatuś i jego latorośl zanim wezwali pomoc? W którym miejscu weszli na Orlą Perć?

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 31, 2014 10:52 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
Gdzieś czytałam, że ten gość zgubił się na Krzyżnem. Chciał pójść normalnie na przełaj przez przełęcz, a skręcił na Orlą. Nie wiem już, gdzie to wyczytałam, ani tym bardziej czy było to prawdą.

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 31, 2014 2:06 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Ja czytałem że szli z Gąsienicowej przez Zawrat, ale to się wydaje mało prawdopodobne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 206  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL