Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:53 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 495, 496, 497, 498, 499, 500, 501 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sie 02, 2014 5:28 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sie 02, 2014 5:15 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich. Jadę w sierpniu na trzy dni do Zakopanego. Nigdy nie wędrowałem po górach za wyjątkiem szkolnej wycieczki nad Morskie Oko (kupę lat temu). Nie mam pojęcia, czy mam lęk przed ekspozycją, a mam chęć na jakieś poważniejsze zwiedzanie Tatr. Planuję na początek zaliczyć Czarny Staw nad Morskim Okiem, a następnego dnia Czerwone Wierchy z Kuźnic prze Halę Kondratową i zejść przez Chudą Przełęcz do Kir. Czy na tych szlakach mogę się spodziewać jakichś eksponowanych miejsc, gdzie mógłbym się przekonać o swoich odczuciach?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 02, 2014 5:33 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Jakoś niespecjalnie. Ale Czerwone Wierchy to dobry wybór na początek, tylko pamiętaj o burzach. Na odcinku od Małołączniaka do Ciemniaka nie ma żadnych szlaków prowadzących w dół a burza na grani to nic przyjemnego.

Jakbyś chciał się przekonać o swoich odczuciach co do ekspozycji to dobrym miejscem byłby Kościelec, od biedy Giewont ale tam zawsze tłumy więc w sierpniu nie będę polecać.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 02, 2014 5:37 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
Na Giewont warto wybrać się wczesnym rankiem i nie w weekend - wtedy jest szansa że nikt nie będzie poganiał na łańcuchach i w ogóle człowiek będzie w stanie wsłuchać się w swoje emocje - jakiekolwiek, poza irytacją. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 02, 2014 5:57 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sie 02, 2014 5:15 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Jadę w weekend, więc Giewont odpuszczam. Kościelca trochę się obawiam na pierwszą wycieczkę, czytałem, że może być nieco trudny dla początkujących. Chyba zostanę przy tych Czerwonych, pogoda mam nadzieję, że po 20.08 będzie łaskawsza niż teraz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 02, 2014 6:04 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Teoretycznie powinna być. Ale to góry, tam niczego pewnym być nie można. Powodzenia!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 7:08 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Tomto napisał(a):
Mam pytanie odnośnie Jastrzębiej Grani. Robił ktoś od Jastrzębiej Przełęczy i zweryfikowałby trudności podawane przez WHP czyli nieco trudno ?

Jeśli nadal interesuje Cię ta trasa, robiłam w sobotę.
Miejscami trzeba poszukać odpowiednich wariantów i nie będzie więcej niż I.
Od Skrajnego Kopiniaka można sporo dołem obchodzić, wygląda na jeszcze prostsze wtedy.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 8:19 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
le0n71 napisał(a):
To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich. Jadę w sierpniu na trzy dni do Zakopanego. (...)


Wybrałem się ponad miesiąc temu na taką właśnie trzydniową wycieczkę, pierwszy raz w Tatrach.
I dzień: Kuźnice-Krzyżne-D5S (nocleg) / 7:00-16:00
II dzień: D5S-Moko-Rysy( :eye: )-Moko i na nocleg do Doliny Roztoki / 6:00-19:00 + zejście do Roztoki.
II dzień: to już tylko zejście i odjazd do domu.

Problem miałem jedynie z podejściem na Rysy (jakaś blokada, towarzysze szli twardo). Zejście już spokojnie. Wyszło to bardzo spontanicznie, w planach było przejście przez Szpiglas zamiast wejścia na Rysy.
Byłem bardzo zadowolony z przebiegu trasy. Widoki z Krzyżne nie do opisania jak się pierwszy raz zobaczy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 10:09 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
le0n71 napisał(a):
To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich. Jadę w sierpniu na trzy dni do Zakopanego. Nigdy nie wędrowałem po górach za wyjątkiem szkolnej wycieczki nad Morskie Oko (kupę lat temu). Nie mam pojęcia, czy mam lęk przed ekspozycją, a mam chęć na jakieś poważniejsze zwiedzanie Tatr. Planuję na początek zaliczyć Czarny Staw nad Morskim Okiem, a następnego dnia Czerwone Wierchy z Kuźnic prze Halę Kondratową i zejść przez Chudą Przełęcz do Kir. Czy na tych szlakach mogę się spodziewać jakichś eksponowanych miejsc, gdzie mógłbym się przekonać o swoich odczuciach?

Ten przez Czerwone Wierchy to fajna wycieczka, ale faktycznie nie ma na niej "nic ostrzejszego" (raz może poniżej Chudej cos w rodzaju "ekspozycji", ale - jak nie ma śniegu - bez jakichkolwiek trudności). Ja bym ją robił w odwrotnym kierunku, bo nie lubię się denerwować, czy zdążę na ostatni autobus z Kir.
Jak chcesz nieco ostrzej możesz spróbować tak: podjechać do Kir, zamiast iść od razu "z tłumem" w Kościeliską skręcić w zasadzie przy drodze w czarny szlak w stronę Zakopanego i po jakichś 20 minutach odejść w prawo czerwonym przez Żleb Staników na Przysłop i dalej niebieskim przez Kobylarzowy Żleb na Czerwone Wierchy. Jak dojdziesz to Krzesanica jest po prawej :). Tu możesz sobie wybrać czy schodzić przez Chudą Przełączkę, czy przez Kopę, Przełęcz i Dolinę Kondra-cką/tową.
Tu masz zdjęća z Kobylarzowego Żłebu.
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/malolaczniak.htm
http://wswojejsztucekazdyjestkrolem.blo ... chive.html

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 11:06 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Olga napisał(a):
Tomto napisał(a):
Mam pytanie odnośnie Jastrzębiej Grani. Robił ktoś od Jastrzębiej Przełęczy i zweryfikowałby trudności podawane przez WHP czyli nieco trudno ?

Jeśli nadal interesuje Cię ta trasa, robiłam w sobotę.
Miejscami trzeba poszukać odpowiednich wariantów i nie będzie więcej niż I.
Od Skrajnego Kopiniaka można sporo dołem obchodzić, wygląda na jeszcze prostsze wtedy.


Dzięki Olga :)

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 5:03 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 7:44 pm
Posty: 15
Który szczyt z Tatr Zachodnich polecacie? Na razie przeszłam tylko Czerwone Wierchy, a chciałabym trochę bardziej poznać tę część Tatr.

Interesuje mnie jakaś trasa do zrobienia w jeden dzień, ponieważ nocleg mam w Zakopanem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 5:11 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
aniazsk napisał(a):
Który szczyt z Tatr Zachodnich polecacie? Na razie przeszłam tylko Czerwone Wierchy, a chciałabym trochę bardziej poznać tę część Tatr.

Interesuje mnie jakaś trasa do zrobienia w jeden dzień, ponieważ nocleg mam w Zakopanem.


Może trasa Grześ - Rakoń - Wołowiec.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 7:15 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 04, 2014 7:07 pm
Posty: 23
Witam wszystkich bardzo serdecznie :)
Za tydzień będę w Zakopanem. Jest to kolejny wyjazd, ale ten będzie jedyny i niepowtarzalny. Jadę sama i mam zamiar naładować akumulatory i spędzić trochę czasu w górach-stąd moja wizyta właśnie tu.
Kondycyjnie myślę, że nie jest źle.
Zamierzam dotrzeć nad Morskie Oko i dalej do Doliny 5 Stawów.
Możecie podzielić się swoimi radami? Czy powinnam tam dotrzeć bez próblemów i którędy najlepiej i najbezpieczniej iść? Oczywiście nie w szpilkach lub japonkach :)
Będę naprawdę bardzo wdzięczna za Wasze rady :) :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 7:28 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Do Doliny Pięciu Stawów przez Świstówkę - niebieski szlak.

Rady? Standardowe. Wyjść skoro świt (czyli o 5), bo im później tym większe szanse na burzę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 7:54 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 04, 2014 7:07 pm
Posty: 23
Trochę zaniepokoiło mnie zejście Żlebem Żandarmerii... :?
Powiedz mi jeszcze czy to dobry pomysł dla jedne osoby?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 8:04 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Tam się żadnym żlebem nie schodzi. Spokojnie. Nie róbmy z Świstówki Orlej Perci.
Na szlaku będzie mnóstwo ludzi. Nie ma tam jakichkolwiek trudności. Serio.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 8:12 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 04, 2014 7:07 pm
Posty: 23
To jest chyba w odwrotną stronę, tak?
http://natatry.pl/tatry-wysokie/okolice ... -swistowke


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 8:17 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr cze 11, 2014 4:29 pm
Posty: 137
Tak w odwrotną stronę. Nawet masz ładnie w komentarzu pokazane jak wygląda ten żleb.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 8:41 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Yvona napisał(a):
Trochę zaniepokoiło mnie zejście Żlebem Żandarmerii... :?

Absolutnie nie schodź tym żlebem :wink:
Szlak go tylko przecina. Idąc z MOka przecinasz żleb lekko pod górę. Wstajesz tak jak poleca kolega i starasz sie możliwie jak najwcześniej być na Palenicy. O 6 jest już całkiem sporo ludzi więc nie bedziesz sama. Buty woda mapa ewentualnie panoramki jak posiadasz polar kurtka p/deszczowe , jeśli jesteś wrażliwa coś na głowę picie coś do schrupania, krem z filtrem. Apteczka. Aparat fotograficzny - niezbędnie. :) Szlak nie ma trudnosci. Żleb jest nieco eksponowany ale przecina go wygodne przejście. Jak będziesz w Dolinie Pieciu Stawów nie schodź od razu tylko troche sie rozejrzyj , podejdź sobie wyżej w strone Zawratu- warto. Zejść możesz albo przy wodospadzie - pięknym albo czarnym szlakiem - łatwiej. Przy wodospadzie skała bywa mokra i ślizga ale widoki rekompensują to.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 9:02 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 04, 2014 7:07 pm
Posty: 23
Właśnie-co z zejściem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 9:04 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 04, 2014 7:07 pm
Posty: 23
Siklawa i do Doliny Roztoki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 9:13 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 7:44 pm
Posty: 15
lxix napisał(a):
aniazsk napisał(a):
Który szczyt z Tatr Zachodnich polecacie? Na razie przeszłam tylko Czerwone Wierchy, a chciałabym trochę bardziej poznać tę część Tatr.

Interesuje mnie jakaś trasa do zrobienia w jeden dzień, ponieważ nocleg mam w Zakopanem.


Może trasa Grześ - Rakoń - Wołowiec.


Też myślałam o tej trasie. A czy są tam jakieś momenty, gdy idzie się w pobliżu jakiejś przepaści, krawędzi lub stromizny? Będę iść z osobą, która ma lęk wysokości i wolałabym uniknąć takich miejsc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 9:15 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Yvona napisał(a):
Właśnie-co z zejściem?
WILCZYCA napisał(a):
Zejść możesz albo przy wodospadzie - pięknym albo czarnym szlakiem - łatwiej. Przy wodospadzie skała bywa mokra i ślizga ale widoki rekompensują to.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 9:18 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
A to nie idziesz od Piątki do Morskiego Oka?

Nie wracaj tą samą drogą, z Morskiego idź asfaltem w dół do parkingu bez żadnych kombinacji raczej...

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 9:20 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 04, 2014 7:07 pm
Posty: 23
Z Morskiego do Piątki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 9:22 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
aniazsk napisał(a):
lxix napisał(a):
aniazsk napisał(a):
Który szczyt z Tatr Zachodnich polecacie? Na razie przeszłam tylko Czerwone Wierchy, a chciałabym trochę bardziej poznać tę część Tatr.

Interesuje mnie jakaś trasa do zrobienia w jeden dzień, ponieważ nocleg mam w Zakopanem.


Może trasa Grześ - Rakoń - Wołowiec.


Też myślałam o tej trasie. A czy są tam jakieś momenty, gdy idzie się w pobliżu jakiejś przepaści, krawędzi lub stromizny? Będę iść z osobą, która ma lęk wysokości i wolałabym uniknąć takich miejsc.


Grań jest dość szeroka, także myślę że powinna dać radę.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 9:26 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sie 02, 2014 5:15 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
[quote="grubyilysy
Ten przez Czerwone Wierchy to fajna wycieczka, ale faktycznie nie ma na niej "nic ostrzejszego" (raz może poniżej Chudej cos w rodzaju "ekspozycji", ale - jak nie ma śniegu - bez jakichkolwiek trudności). Ja bym ją robił w odwrotnym kierunku, bo nie lubię się denerwować, czy zdążę na ostatni autobus z Kir.
Jak chcesz nieco ostrzej możesz spróbować tak: podjechać do Kir, zamiast iść od razu "z tłumem" w Kościeliską skręcić w zasadzie przy drodze w czarny szlak w stronę Zakopanego i po jakichś 20 minutach odejść w prawo czerwonym przez Żleb Staników na Przysłop i dalej niebieskim przez Kobylarzowy Żleb na Czerwone Wierchy. Jak dojdziesz to Krzesanica jest po prawej :). Tu możesz sobie wybrać czy schodzić przez Chudą Przełączkę, czy przez Kopę, Przełęcz i Dolinę Kondra-cką/tową.
Tu masz zdjęća z Kobylarzowego Żłebu.
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/malolaczniak.htm
http://wswojejsztucekazdyjestkrolem.blo ... chive.html[/quote]
I to jest dobry plan. Dzięki za podpowiedź. Jak by był czas, to można zejść do Kuźnic przez Kasprowy, no nie? Wielkie dzięki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 9:28 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Yvona jak bedziesz schodzic to tam jest taki wodospad - nie przegap go. :)

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 9:34 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 7:44 pm
Posty: 15
Dzięki lxix. Ciężko jest osądzić, jaki odcinek może być dla osoby z lękiem wysokości trudny, gdy samemu nie ma się takiego lęku... Powiedzmy, że szlaki, które sama przeszłam, jeszcze jakoś potrafię ocenić, ale zupełnie nowych miejsc to nie. Z drugiej strony mam ochotę zobaczyć jakieś nowe miejsca ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 9:37 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
aniazsk napisał(a):
Będę iść z osobą, która ma lęk wysokości i wolałabym uniknąć takich miejsc.

Obrazek

Obrazek

Tak wygląda ta ścieżka. W drodze na Wołowiec taki średnio przyjemny żwirek ale bez trudności. Za to z przełęczy pod Rakoniem w dół są skalne schody trochę nierówne :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 10:26 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
aniazsk napisał(a):
Też myślałam o tej trasie. A czy są tam jakieś momenty, gdy idzie się w pobliżu jakiejś przepaści, krawędzi lub stromizny? Będę iść z osobą, która ma lęk wysokości i wolałabym uniknąć takich miejsc.


tej - tzn Czerwoe Wierchy czy Grześ-Rakoń-Wołowiec?
To drugie pokazał i opisała Ci Wilczyca. Lęku wysokości tam nie uświadczysz raczej, co najwyżej lęk przestrzeni.

Na czerwonych W. jest jedno takiej miejsce gdzie jesteś trochę bliżej luftu: między Krzesanicą a Ciemniakiem (okolice przełęczy - chyba to się Przełęcz Mułowa nazywa). Ale nadal to jest szeroka ścieżka, niemal droga.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 495, 496, 497, 498, 499, 500, 501 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL