Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 6:40 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 71  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sie 24, 2014 7:47 pm 
Weteran

Dołączył(a): Wt wrz 09, 2008 9:50 am
Posty: 101
Lokalizacja: 300 km a i tak czuć góry w powietrzu...
Tak jak pisałem - szedłem pierwszy raz i nie znalazłem nadmiernych trudności. Nie ma co się nastawiać - trzeba spróbować. Chociaż może ja zawsze za pierwszym razem jestem nieobiektywny i zbyt optymistyczny. Za drugim razem już tak łatwo nie jest. Tak więc nie zachęcam (chociaż dla mnie bomba...). Gadałem z wieloma osobami więc być może z Tobą również? ;)

_________________
...próba zrozumienia logiki kobiety to gwałt na zdrowym rozsądku... O ile może tu być mowa o logice.
(to myśl z chwili załamania nerwowego - po krótkiej dyskusji z płcią jakże odmienną... rozwijana z czasem)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 25, 2014 6:48 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 11:59 am
Posty: 385
Elfka napisał(a):
To może się gdzieś minęliśmy na szlaku Tego dnia też szłam na Świnicę, tyle, że wjechałam na Kasprowy, a ze Świnicy schodziłam z powrotem do Przełęczy Świnickiej a potem do Gąsienicowej. Wciąż nie mam odwagi pokonać odcinka Świnica - Zawrat, choć pewnie już i trudniejsze szlaki przełaziłam.

Nie ma się czego bać. Odcinek przyjemny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 26, 2014 4:58 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
Fatality napisał(a):
Czegoś nie zrozumiałeś? Nazewnictwo nie takie? Kondracka nie Kondratowa?

Nazywaj poprawnie, a unikniesz zdziwień. Nie wszyscy muszą znać Twój gryps.

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 26, 2014 9:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
kamiltatry napisał(a):
sonia napisał(a):
Już wiem o co chodzi, ale pierwszy raz słyszę, by była to "Wyżnia" przełęcz... tym bardziej, że jest niższa od Przełęczy pod Kopą Kondracką

Przełęcz Kondracka (1725 m n.p.m.) jest najniższym obniżeniem między Giewontem a Kopą Kondracką. Wyżnia Przełęcz Kondracka leży wyżej (ok. 1765 m n.p.m.). Między Przełęczą Kondracką a Wyżnią Przełęczą Kondracką znajduje się niewybitny szczyt - Kopka Kondracka (ok. 1770 m n.p.m.), stąd też mamy 2 przełęcze między Giewontem a Kopą Kondracką.


Mnie to najłatwiej zapamiętać w ten oto sposób:
P. Kondracka to tam gdzie dochodzi szlak z Hali Kondratowej (łatwiejszy) - niebieski
P. Wyżnia Kondracka to tam gdzie dochodzi szlak ze Strążyskiej (trudniejszy) - czerwony.
Mnemotechnika - trudniejszy szlak prowadzi na wyższą/wyżnią przełęcz.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 26, 2014 9:30 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Wolf_II napisał(a):
P. Wyżnia Kondracka to tam gdzie dochodzi szlak ze Strążyskiej (trudniejszy) - czerwony.

Nie do końca tak to wygląda. Ten szlak łączy się z niebieskim szlakiem ok. 20 m powyżej Wyżniej Kondrackiej Przełęczy.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 27, 2014 10:15 am 
Weteran

Dołączył(a): Wt wrz 09, 2008 9:50 am
Posty: 101
Lokalizacja: 300 km a i tak czuć góry w powietrzu...
miler napisał(a):
Fatality napisał(a):
Czegoś nie zrozumiałeś? Nazewnictwo nie takie? Kondracka nie Kondratowa?

Nazywaj poprawnie, a unikniesz zdziwień. Nie wszyscy muszą znać Twój gryps.

Wystarczy zamiast smile używać liter i zdań. Natomiast jak widzisz jest więcej niedopowiedzeń i nie każdy jest wysokiej klasy specjalistą z niedalekiego wschodu żeby wszystko wiedzieć. Nawet przełączki pod Giewontem są mało znane. A moja wypowiedź nie była rozprawką naukową tylko skrótową relacją z pobytu. I nie rusza mnie brak zrozumienia - a wyłącznie zainteresował " :scratch: "
Zresztą specjaliści znają na tyle okolice, że zdziwienie budzi ich zdziwienie.

_________________
...próba zrozumienia logiki kobiety to gwałt na zdrowym rozsądku... O ile może tu być mowa o logice.
(to myśl z chwili załamania nerwowego - po krótkiej dyskusji z płcią jakże odmienną... rozwijana z czasem)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 27, 2014 11:28 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Nie przejmuj się Fatality. Na tym forum jest pewna grupa ludzi, która nie potrafi czytać ze zrozumieniem tego co jest napisane. A jak się zdarzy że coś przekręcisz, to już za cholerę nie skumają o co chodzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 27, 2014 9:08 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
Fatality napisał(a):
nie każdy jest wysokiej klasy specjalistą z niedalekiego wschodu

Mam wrażenie, że jesteś złośliwy, ...a jesteś, mam wrażenie, że ironizujesz,... a ironizujesz, więc daruj sobie złośliwości, gdyż nie masz ku temu powodu. Dałem Ci tylko dobrą radę, pisząc abyś używał poprawnych nazw, gdyż nie tylko specjaliści czytają to forum i mogą być zdezorientowani i zdziwieni. Stąd zapewne ta drażniąca Cię emotka.
trebor napisał(a):
Na tym forum jest pewna grupa ludzi, która nie potrafi czytać ze zrozumieniem tego co jest napisane.

Zaprawdę powiadam Ci trebor, że nie wpadł byś na to, że "Przełęcz pod Giewontem" to Przełęcz Kondracka.
I jestem przekonany, że 75% czytających pomyślało o Wyżniej Kondrackiej Przełęczy zwanej dawniej Herbacianą.

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 28, 2014 8:10 am 
Weteran

Dołączył(a): Wt wrz 09, 2008 9:50 am
Posty: 101
Lokalizacja: 300 km a i tak czuć góry w powietrzu...
miler napisał(a):
Zaprawdę powiadam Ci trebor, że nie wpadł byś na to, że "Przełęcz pod Giewontem" to Przełęcz Kondracka.
I jestem przekonany, że 75% czytających pomyślało o Wyżniej Kondrackiej Przełęczy zwanej dawniej Herbacianą.

75% czytających uznało, że z Hali Kondratowej wchodzi się na Wyżnią Przełęcz Kondracką i z niej na Kopę Kondracką? Bieda zatem Panie bieda...
Co do poprawności nazewnictwa - nie każdy pisząc o tym gdzie był ma przy sobie mapę i jest dla niego ważne, że Hala jest Kondratowa natomiast Przełęcz i Kopa KONDRACKA. Z kontekstu trzeba nieco wnioskować a nie szukać wiedzy encyklopedycznej. W końcu forum jest między innymi by pomagać a nie pouczać. Przynajmniej w moim rozumieniu. I skończmy ten temat bo zaczyna śmierdzieć. :wink:

_________________
...próba zrozumienia logiki kobiety to gwałt na zdrowym rozsądku... O ile może tu być mowa o logice.
(to myśl z chwili załamania nerwowego - po krótkiej dyskusji z płcią jakże odmienną... rozwijana z czasem)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 28, 2014 11:03 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
No właśnie. Jest coś takiego jak kontekst, tylko najpierw trzeba wiedzieć, szto eto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 28, 2014 11:11 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5458
Lokalizacja: Białystok
Fatality napisał(a):
Co do poprawności nazewnictwa - nie każdy pisząc o tym gdzie był ma przy sobie mapę i jest dla niego ważne, że Hala jest Kondratowa natomiast Przełęcz i Kopa KONDRACKA.


Ty masz w dupie poprawność nazewnictwa. Inne osoby mogą mieć inne podejście.
Więc jeśli będziesz sadził babole prędzej czy później ktoś uwagę i tak Ci zwróci.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 28, 2014 12:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Fatality napisał(a):
kontekstu

trebor napisał(a):
kontekst

Jak więc, w kontekście tytułu wątku, w ogóle odczytywać twój wpis, Fatality?
Jako prowokację, nieporozumienie, głupotę?
Bo chyba nie jako przemożną chęć pochwalenia się wycieczką i pokazania swoich przewag?
Oczywiście to super, że byłeś na Kopie, ale zapraszam do działu Relacje. Osobiście chętnie przeczytam bardziej szczegółowy opis.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 28, 2014 2:08 pm 
Weteran

Dołączył(a): Wt wrz 09, 2008 9:50 am
Posty: 101
Lokalizacja: 300 km a i tak czuć góry w powietrzu...
_Sokrates_ napisał(a):
Fatality napisał(a):
Co do poprawności nazewnictwa - nie każdy pisząc o tym gdzie był ma przy sobie mapę i jest dla niego ważne, że Hala jest Kondratowa natomiast Przełęcz i Kopa KONDRACKA.


Ty masz w dupie poprawność nazewnictwa. Inne osoby mogą mieć inne podejście.
Więc jeśli będziesz sadził babole prędzej czy później ktoś uwagę i tak Ci zwróci.

Taki poziom wypowiedzi raczej nie skłania do kontynuowania dyskusji z Tobą. Miej w dupie co chcesz a wypowiadaj się zrozumiale - nawet jeśli nazwa nie do końca jest prawidłowa. Chociaż w gimnazjum może jeszcze jest moda na same emotikony w wypowiedziach. Nie wiem za stary jestem. Ale są fora internetowe na których zabronione są wypowiedzi skaładające się wyłącznie z emotikonek.
leppy napisał(a):
Fatality napisał(a):
kontekstu

trebor napisał(a):
kontekst

Jak więc, w kontekście tytułu wątku, w ogóle odczytywać twój wpis, Fatality?
Jako prowokację, nieporozumienie, głupotę?
Bo chyba nie jako przemożną chęć pochwalenia się wycieczką i pokazania swoich przewag?
Oczywiście to super, że byłeś na Kopie, ale zapraszam do działu Relacje. Osobiście chętnie przeczytam bardziej szczegółowy opis.

Sorki nie mam ochoty pisać bardziej szczegółowej relacji. Natomiast swoje uwagi możesz zachować dla siebie - do momentu, gdy będziesz jednakowo traktował wszystkich użytkowników forum - jeśi prześledzisz kilka postów PRZED moją wypowiedzią znajdziesz co najmniej kilka takich samych relacji. Zwróć więc WSZYSTKIM uwagę. A wtedy ja zacznę traktować to jako sensowne zastrzeżenie a nie jako klub wzajemnej adoracji starych forumowych wyjadaczy.

Zresztą tak na prawdę to forum jest tylko cieniem tegop co jest naprawdę ważne - a mianowicie gór. Ale wkurza jak każde inne...

_________________
...próba zrozumienia logiki kobiety to gwałt na zdrowym rozsądku... O ile może tu być mowa o logice.
(to myśl z chwili załamania nerwowego - po krótkiej dyskusji z płcią jakże odmienną... rozwijana z czasem)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 28, 2014 2:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Chce ci się stukać w klawiaturkę, fajnie, również to lubię.

Fatality napisał(a):
nie mam ochoty pisać bardziej szczegółowej relacji

To właściwie jednak powinienem być wdzięczny, że chociaż zasygnalizowałeś swoje dokonania w niniejszym temacie. Może nawet odwołać moją wypowiedź o kontekście. Póki co, jestem wdzięczny.

Fatality napisał(a):
Natomiast swoje uwagi możesz zachować dla siebie

Dziękuję.
Jednak uznałem, że wybranymi będę się dzielił.

Fatality napisał(a):
jednakowo traktował wszystkich użytkowników forum - jeśi prześledzisz kilka postów PRZED moją wypowiedzią znajdziesz co najmniej kilka takich samych relacji. Zwróć więc WSZYSTKIM uwagę.

Ale nie wszyscy burzą się przez kilkanaście postów, próbując udowodnić, że czarne jest białe, a popełniony błąd w nazewnictwie nie był nim faktycznie. Teraz bardziej rozumiesz kontekst, mam nadzieję. Ja zaś nadal nie rozumiem, skąd się tacy ludzie biorą.

Fatality napisał(a):
to forum jest tylko cieniem tegop co jest naprawdę ważne - a mianowicie gór. Ale wkurza jak każde inne...

Mnie się podoba. Gdyby mnie wkurzało, pewnie bym na nim nie pisał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 28, 2014 2:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5458
Lokalizacja: Białystok
Fatality napisał(a):
Ale są fora internetowe na których zabronione są wypowiedzi skaładające się wyłącznie z emotikonek.


A na tym forum zabronione są wypowiedzi zawierające babole topograficzne.
Jeśli Ci to nie pasuje możesz przenieść się na to bez emotikonek i tam będziesz mógł pisać o Przełęczy pod Giewontem i o Kopie Kondratowej - nikt na siłę nikogo tu nie trzyma.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 28, 2014 2:57 pm 
Weteran

Dołączył(a): Wt wrz 09, 2008 9:50 am
Posty: 101
Lokalizacja: 300 km a i tak czuć góry w powietrzu...
leppy napisał(a):
Fatality napisał(a):
jednakowo traktował wszystkich użytkowników forum - jeśi prześledzisz kilka postów PRZED moją wypowiedzią znajdziesz co najmniej kilka takich samych relacji. Zwróć więc WSZYSTKIM uwagę.

Ale nie wszyscy burzą się przez kilkanaście postów, próbując udowodnić, że czarne jest białe, a popełniony błąd w nazewnictwie nie był nim faktycznie. Teraz bardziej rozumiesz kontekst, mam nadzieję. Ja zaś nadal nie rozumiem, skąd się tacy ludzie biorą..

Więcej zrozumienia i obiektywizmu. Niezależnie od tego czy popełniłem karygodny błąd w nazewnictwie czy też nie - prostą sprawą było zapytać o co mi właściwie chodzi a nie zostrawiać tego do domysłów. A jeśli chodzi o kilkanaście postów - sam się przyłączyłeś do tej miłej dyskusji. A z drugiej strony właśnie DZIĘKI MNIE kilka osób dowiedziało się o istnieniu Przełęczy KondrACKiej, Wyżniej Przełęczy KondraCKIej i ich umiejscowienia. I że Hala jest KONDRATOWA a Przełęcze i Kopa KONDRACKIE. Więc te posty to nie tylko udowadnianie bzdur i nie poszły na zmarnowanie.
Tak więc życzę jak na wstępie.

A ponieważ Sokrates coś dodał to też dodam - a możesz mi wskazać odpowiedni punkt regulaminu forum? Bo jakoś przeoczyłem. Dziękuję Ci z góry uprzejmie.

_________________
...próba zrozumienia logiki kobiety to gwałt na zdrowym rozsądku... O ile może tu być mowa o logice.
(to myśl z chwili załamania nerwowego - po krótkiej dyskusji z płcią jakże odmienną... rozwijana z czasem)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 28, 2014 3:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Fatality napisał(a):
regulaminu forum

Czego?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 28, 2014 3:16 pm 
Weteran

Dołączył(a): Wt wrz 09, 2008 9:50 am
Posty: 101
Lokalizacja: 300 km a i tak czuć góry w powietrzu...
No przecież to do Sokratesa.
Może jednak już skończymy? Bo kontekstowo nie łapiemy się nawet w pobliżu planów wakacyjnych. A muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolony z tego wyjazdu... I żaden gość, który tak naprawdę sam wie, że nic nie wie - mi tego nie zepsuje. Choćby biadolił nad nazewnictwem prze rok.

_________________
...próba zrozumienia logiki kobiety to gwałt na zdrowym rozsądku... O ile może tu być mowa o logice.
(to myśl z chwili załamania nerwowego - po krótkiej dyskusji z płcią jakże odmienną... rozwijana z czasem)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 28, 2014 3:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5458
Lokalizacja: Białystok
Fatality napisał(a):
A z drugiej strony właśnie DZIĘKI MNIE kilka osób dowiedziało się o istnieniu Przełęczy KondrACKiej, Wyżniej Przełęczy KondraCKIej i ich umiejscowienia. I że Hala jest KONDRATOWA a Przełęcze i Kopa KONDRACKIE.


:lol:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 28, 2014 8:43 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
Fatality napisał(a):
75% czytających uznało, że z Hali Kondratowej wchodzi się na Wyżnią Przełęcz Kondracką i z niej na Kopę Kondracką? Bieda zatem Panie bieda...

A co, jest to niemożliwe ? .... nie no w sumie masz rację, a Przełęcz pod Świnicą to Przełęcz Liliowe, no nie ? :wink:

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 29, 2014 7:43 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 24, 2014 11:15 am
Posty: 77
Lokalizacja: Kępno
To i ja się włączę do dyskusji.
Poprawne nazewnictwo jest po coś...ja osobiście walczę z tym. Mój były często przekręcał nazwy miejsc w Tatrach, np Dolinę Strążyską nazywał strążyńską...za każdym razem go poprawiałam aż w końcu zaczął używać poprawnej nazwy. Wiesz Fatality, kiedyś ktoś te miejsca nazwał tak a nie inaczej i należy się tego trzymać. Jeśli będziesz podawał swoją wersję znajdą się tacy co uznają,że taka jest prawidłowa nazwa i oni będę przekazywać ją dalej, a tego nie chcemy.
Wystarczy zajrzeć na mapę...ja idąc gdzieś zazwyczaj zapamiętuję gdzie byłam no i trochę pokory Ci życzę :) . Pozdrawiam Cię i życzę kolejnych zdobytych szczytów i przełęczy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 29, 2014 8:16 am 
Weteran

Dołączył(a): Wt wrz 09, 2008 9:50 am
Posty: 101
Lokalizacja: 300 km a i tak czuć góry w powietrzu...
Jak to mówią - są tacy co lubią pisać wiersze a są tacy co lubią jak im nogi śmierdzą. Są tacy dla których ważne jest czy mówi się półtora kilo czy półtorej kilo - zamiast zwrócić uwagę na fakt, że te kilogramy im na głowę właśnie spada. Banalna ale pamiętna scena była w Wejściu Smoka (taki film z Brucem Lee) gdy Bruce swojemu uczniowi powiedział - żeby nie zwracał uwagi na palec bo przegapi blask księżyca. Czego i forumowym purystom językowym z całą pokorą życzę. Bo nazewnictwo przesłania Wam (moim zdaniem) radość z obcowania z górami. Co tak naprawdę mnie obchodzi jak się nazywa ta górka na którą po łańcuchach wlazłem? Nic. Jedynie żeby przekazać komuś informację o tym, że tam jest fajnie/łatwo/trudno. Równie dobrze możnaby opowiedzieć jak to idzie się z tej sporej górki co to na nią kolejką można wjechać i iść za kolorowymi znaczkami przez małą górkę, potem większą górkę a potem wyleźć na sama górę takiej górki z łańcuchami. I przy odrobinie dobrej woli specjalistów - zorientują się gdzie to było (Świnica albo Kopa KondRACka). Ale to wszystko tak mało ważne dla mnie, że aż boli. Szkoda mojego i Waszego czasu.
PS Zwróćcie uwagę jak forum się ożywiło dzięki głupiemu babolowi językowemu!
A żeby nie odbiegać od tematu forum - w przyszłym roku po raz pierwszy planuję wejście na Rysy (od MO - wyjaśniam Morskiego Oka)

_________________
...próba zrozumienia logiki kobiety to gwałt na zdrowym rozsądku... O ile może tu być mowa o logice.
(to myśl z chwili załamania nerwowego - po krótkiej dyskusji z płcią jakże odmienną... rozwijana z czasem)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 29, 2014 8:42 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 24, 2014 11:15 am
Posty: 77
Lokalizacja: Kępno
Fatality napisał(a):
PS Zwróćcie uwagę jak forum się ożywiło dzięki głupiemu babolowi językowemu!
A żeby nie odbiegać od tematu forum - w przyszłym roku po raz pierwszy planuję wejście na Rysy (od MO - wyjaśniam Morskiego Oka)

A to dobre!!! :shock: Kochani piszmy głupoty,a forum ożywi się jak nigdy dotąd.

No więc drogi kolego zapewniam Cię,że to forum nie potrzebuje baboli żeby je ożywić...co prawda jestem tutaj krótko ale reszta Forumowiczów będących tutaj dłużej zapewne potwierdzi.

Poza tym Fatality, nie masz pojęcia o czym piszesz. Nic mi nie przysłania radości obcowania z górami uwierz mi,nazewnictwo jest częścią obcowania z nimi, kocham je bardzo i dlatego walczę z ignorancją.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 29, 2014 8:52 am 
Weteran

Dołączył(a): Wt wrz 09, 2008 9:50 am
Posty: 101
Lokalizacja: 300 km a i tak czuć góry w powietrzu...
Gusia33 napisał(a):
No więc drogi kolego zapewniam Cię,że to forum nie potrzebuje baboli żeby je ożywić...co prawda jestem tutaj krótko ale reszta Forumowiczów będących tutaj dłużej zapewne potwierdzi.

Jestem tu dłużej. Nie potwierdzam. Forum od jakiegoś czasu jest mało aktywne. Starsi się mało odzywaja a młodsi zajmują duperelami i babolami językowymi.

Gusia33 napisał(a):
Poza tym Fatality, nie masz pojęcia o czym piszesz. Nic mi nie przysłania radości obcowania z górami uwierz mi,nazewnictwo jest częścią obcowania z nimi, kocham je bardzo i dlatego walczę z ignorancją.

Podobnie chyba tłumaczą się wszyscy fanatycy. A Ty nabiłaś już dwa nowe posty. Gratuluję i życze wytrwałości w walce.

_________________
...próba zrozumienia logiki kobiety to gwałt na zdrowym rozsądku... O ile może tu być mowa o logice.
(to myśl z chwili załamania nerwowego - po krótkiej dyskusji z płcią jakże odmienną... rozwijana z czasem)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 29, 2014 8:57 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 24, 2014 11:15 am
Posty: 77
Lokalizacja: Kępno
No wiesz, po to jest forum...żeby pisać :mrgreen: .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 29, 2014 11:42 am 
Weteran

Dołączył(a): Wt wrz 09, 2008 9:50 am
Posty: 101
Lokalizacja: 300 km a i tak czuć góry w powietrzu...
miler napisał(a):
Fatality napisał(a):
75% czytających uznało, że z Hali Kondratowej wchodzi się na Wyżnią Przełęcz Kondracką i z niej na Kopę Kondracką? Bieda zatem Panie bieda...

A co, jest to niemożliwe ? .... nie no w sumie masz rację, a Przełęcz pod Świnicą to Przełęcz Liliowe, no nie ? :wink:


Nie - to Zawrat. :lol: Bo przecież fakt, że cos się nazywa Przełęcz Świnicka - nie oznacza, że to jedyna przełęcz pod Świnicą. Bo np. jest jeszcze Świnicka Szczerbina Niżnia...

_________________
...próba zrozumienia logiki kobiety to gwałt na zdrowym rozsądku... O ile może tu być mowa o logice.
(to myśl z chwili załamania nerwowego - po krótkiej dyskusji z płcią jakże odmienną... rozwijana z czasem)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 29, 2014 4:03 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
Fatality napisał(a):
Bo przecież fakt, że cos się nazywa Przełęcz Świnicka - nie oznacza, że to jedyna przełęcz pod Świnicą. Bo np. jest jeszcze Świnicka Szczerbina Niżnia...

No sam widzisz jakie znaczenie ma poprawne nazewnictwo, a nie walenie baboli...
Fatality napisał(a):
Co tak naprawdę mnie obchodzi jak się nazywa ta górka na którą po łańcuchach wlazłem? Nic. Jedynie żeby przekazać komuś informację

No właśnie, Ciebie może i nie obchodzi, ale przekazując spostrzeżenia na ogólnym forum, możesz naciąć się na gostka/ę który/a będzie zdezorientowany/a Twoją informacją.

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 29, 2014 10:47 pm 
Weteran

Dołączył(a): Wt wrz 09, 2008 9:50 am
Posty: 101
Lokalizacja: 300 km a i tak czuć góry w powietrzu...
Masz rację rezygnuję z pisania. Ważniejsze jest dla mnie chodzenie nawet po bezimiennych górach. Pa.

_________________
...próba zrozumienia logiki kobiety to gwałt na zdrowym rozsądku... O ile może tu być mowa o logice.
(to myśl z chwili załamania nerwowego - po krótkiej dyskusji z płcią jakże odmienną... rozwijana z czasem)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 01, 2014 7:53 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 24, 2014 11:15 am
Posty: 77
Lokalizacja: Kępno
W najbliższą środę wybieram się do Zakopanego :) . Kto się wybiera w tym samym czasie?
Będę się kręcić w okolicy Wielkiego Kopieńca, Zawratu,Bystrej :) . Jak zobaczycie takie małe dziewczątko z plecakiem różowo-grafitowym z odznakami turystycznymi i różowej czapeczce to wołajcie :mrgreen: .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 01, 2014 7:59 pm 
Swój

Dołączył(a): So sie 16, 2014 8:03 am
Posty: 36
Ja planuję w czwartek/piątek Kuźnice-Kasprowy-Świnica-Zawrat-Kuźnice. Można się zgadać :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 71  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL