Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:50 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 12:07 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 8:55 am
Posty: 15
Lokalizacja: Bytom
Witam!
Czy istnieje jakiś program / strona internetowa, gdzie mogę sprawdzić odległości na danych szlakach? Przydałoby mi się coś takiego. Trochę po górach pochodziłem i ciekaw jestem, która z tras była najdłuższa. Co prawda czasem idzie znaleźć pojedyncze odległości na necie, ale to rzadko. W dobie smartfonów i różnych aplikacji opartych na GPS (którymi nie dysponowałem, niestety podczas wycieczek) zapewne wiele osób dyponuje takimi danymi. Proszę o pomoc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 12:50 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
http://www.szlaki.net.pl/

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 7:02 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
http://mapy.hiking.sk/

Przybliżasz wybrany obszar - klikasz prawym przyciskiem myszy na węzłach stawiając początek (Zacni trasu), punkty przelotowe (Pridaj medzybod trasy) i koniec trasy (Ukonci trasu) - z Hikeplannera po prawej stronie w rubryce "Optimalizuj trasu pre..." wybierasz "minimalnu vzdialenost" - Vypocitat.
Dostajesz odległość, profil oraz sumę podejść i zejść na wybranej trasie.
Obejmuje szlaki Słowacji, a także Polski- ale tylko te które biegną w pobliżu granicy polsko-słowackiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 8:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Piotr_S napisał(a):
Witam!
Czy istnieje jakiś program / strona internetowa, gdzie mogę sprawdzić odległości na danych szlakach?


Pamiętaj tylko, że odległości w górach, szczególnei w tatrach nie są tak istotne,poniewaz niewiele mówią, a czasmai sugerowanie si nimi może prowadzić na manowce. Dlatego zwyczajowo posluguje się czasem przy określaniu długości szlaku. Czym szlak trudniejszy, większa ilość podejść tym mniej przydatna jest jego długośc.
Przykładowo - Orla Perć ma chyba z 3 km. Stosując przeliczniki z równin - to około 40 min. W rzeczywistości to z co najmniej 8h. Niespodzianka.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 8:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Wolf_II napisał(a):
Piotr_S napisał(a):
Witam!
Czy istnieje jakiś program / strona internetowa, gdzie mogę sprawdzić odległości na danych szlakach?


Pamiętaj tylko, że odległości w górach, szczególnei w tatrach nie są tak istotne,poniewaz niewiele mówią, a czasmai sugerowanie si nimi może prowadzić na manowce. Dlatego zwyczajowo posluguje się czasem przy określaniu długości szlaku. Czym szlak trudniejszy, większa ilość podejść tym mniej przydatna jest jego długośc.
Przykładowo - Orla Perć ma chyba z 3 km. Stosując przeliczniki z równin - to około 40 min. W rzeczywistości to z co najmniej 8h. Niespodzianka.
Czas to jest dobry na szlakowskazach - udziela orientacyjnej informacji o długości, a jak kto bardziej doświadczony to wie przez ile podzielić lub ile dodać. Kolega chce zweryfikować trasy, które przeszedł, więc co mu da czas? Tylko odległość, suma podejść i zejść, a najlepiej profil trasy. A z tą Orlą to pojechałeś, mapowy czas jest 6 czy 6,5, ale co najmniej 8 :?:

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 9:15 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Wolf_II napisał(a):
Przykładowo - Orla Perć ma chyba z 3 km. Stosując przeliczniki z równin - to około 40 min. W rzeczywistości to z co najmniej 8h. Niespodzianka.

Orla Perć ma ok. 4,3 km (nie zmienia to faktu, że 40 minut spokojnie może wystarczyć do przejścia takiej odległości na równej drodze). Suma podejść (kierunek Zawrat -> Krzyżne) ok. 1020 m. Czas mapowy może być różny, np. wg mapy Sygnatury to 7 godzin, ale są też podawane bardziej ambitne czasy, tak jak Krabul napisał.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 9:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
kamiltatry napisał(a):
Suma podejść (kierunek Zawrat -> Krzyżne) ok. 1020 m
Na pewno nie. Dużo mniej.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 10:03 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Krabul napisał(a):
Cytuj:
kamiltatry napisał(a):
Suma podejść (kierunek Zawrat -> Krzyżne) ok. 1020 m

Na pewno nie. Dużo mniej.

mapy.hiking.sk pokazuje 4.172km, suma podejść 1002m, suma zejść 1049m.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 10:10 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Krabul napisał(a):
kamiltatry napisał(a):
Suma podejść (kierunek Zawrat -> Krzyżne) ok. 1020 m
Na pewno nie. Dużo mniej.

Pozory mylą. Jeśli liczyć różnice wysokości między głównymi punktami, to wynik wyjdzie znacznie mniejszy. Jednak na Orlej Perci jest sporo nierówności i w praktyce suma podejść wychodzi zaskakująco duża.

1020 m sumy podejść dla Orlej Perci jest podane wg mapy sygnatury Orla Perć 1:5000. Te wyliczenia nie są super dokładne, ale wydają mi się wiarygodne. Dokładna suma podejść na całej Orlej na pewno nie jest dużo mniejsza (a kto wie - może nawet odrobinę większa).

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 11, 2014 7:46 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
kamiltatry napisał(a):
Pozory mylą. Jeśli liczyć różnice wysokości między głównymi punktami, to wynik wyjdzie znacznie mniejszy. Jednak na Orlej Perci jest sporo nierówności i w praktyce suma podejść wychodzi zaskakująco duża.

Bo to jest pewnie tak jak z mierzeniem długości linii brzegowej: im zaczniemy mierzyć dokładniej - każdą zatoczkę (w górach - każde podejście, nawet każdy stopień) tym długość linii (sumy podejść) wyjdzie większa.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 11, 2014 7:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
mapa-turystyczna.pl pokazuje trzysta kilkadziesiąt metrów podejść i ok. czterysta zejść. To mi się wydaje znacznie bardziej rozsądne.
Pawel_Orel napisał(a):
mapy.hiking.sk pokazuje 4.172km, suma podejść 1002m, suma zejść 1049m.
To by znaczyło, że statystycznie robisz kilometr podejścia na 2 kilometrach szlaku i potem na kolejnych dwóch kilometr zejścia. Wiesz jakie to jest ŚREDNIE nastromienie? Niemożliwe, tam jest sporo całkiem poziomych trawersów i odcinków grani.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 11, 2014 8:45 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Dziwne a mapa-turystyczna.pl pokazuje odcinek Zawrat - Krzyżne 3,7km SP: 334m SZ: 404m
http://mapa-turystyczna.pl/route/eto

Co prawda te dane z tego serwisu są zawsze zaniżone ponieważ korzystają z siatki Google i np. wszystkie szczyty są niższe o 3%.
Może ma ktoś dobrej jakości plik .gpx? :)

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 11, 2014 10:31 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Wolf_II napisał(a):
Bo to jest pewnie tak jak z mierzeniem długości linii brzegowej: im zaczniemy mierzyć dokładniej - każdą zatoczkę (w górach - każde podejście, nawet każdy stopień) tym długość linii (sumy podejść) wyjdzie większa.

Zgadza się.
Major napisał(a):
Dziwne a mapa-turystyczna.pl pokazuje odcinek Zawrat - Krzyżne 3,7km SP: 334m SZ: 404m

Strasznie niedokładne. To już nawet ograniczając się do niewielkiej ilości charakterystycznych punktów można sobie więcej metrów naliczyć. A do tego dochodzi sporo istotnych podejść między tymi punktami i mnóstwo mniejszych nierówności.

Dla przykładu podam średnio dokładne wyliczenie sumy podejść ze znaczną ilością punktów (robione na szybko, więc mogą być błędy):
Zawrat -> Mały Kozi Wierch [2182 - 2159 + 2204 - 2178 + 2228 - 2199] = 78 m
Mały Kozi Wierch -> grań Zmarłych Czub [podejście z Honoratki na grań] = ok. 30 m
Zmarzła Przełęcz -> górny taras pod Zamarła Turnią = ok. 60 m
Kozia Przełęcz -> Kozi Wierch [2239 - ok. 2120 + 2263 - 2229 + 2291 - 2240] = 204 m
Trawers Koziego Muru [licząc samą różnicę wysokości między najniższym punktem a przejściem przez grań obok Buczynowej Strażnicy] = ok. 60 m
Żleb Kulczyńskiego -> Zadni Granat [2226 - 2159 + 2240 - 2215] = 92 m
Zadni Granat -> Skrajny Granat [2234 - ok. 2210 + 2225 - 2197] = 52 m
Żleb poniżej Granackiej Przełęczy -> Trawers Orlej Baszty = ok. 50 m
Trawers Buczynowych Czub = ok. 20 m
Trawers Wielkiej Buczynowej Turni = ok. 60 m
Żleb poniżej Buczynowej Przełęczy -> grań obok Małej Buczynowej Turni [2168 - ok. 2060] = 108 m
Trawers Ptaka i Kopy nad Krzyżnem = ok. 40 m
Łącznie wyszło ponad 850 m, zatem do ok. 1020 m brakuje ok. 170 m. Dochodzi tutaj mnóstwo mniejszych nierówności, więc jest to do osiągnięcia. Przy czym trzeba przyznać, że to 1020 m (wg mapy Sygnatury Orla Perć 1:5000) to jednak jakieś bardzo drobiazgowe szacunki.

Co ciekawe znalazłem kalkulator, który podaje odległość 5 km i jeszcze większą sumę podejść -> http://www.szlaki.net.pl/orla_perc.php
Krabul napisał(a):
To by znaczyło, że statystycznie robisz kilometr podejścia na 2 kilometrach szlaku i potem na kolejnych dwóch kilometr zejścia.

Orla na pewno ma wysokie średnie nachylenie, ale faktycznie wygląda to trochę podejrzanie. :roll: Niestety z różnymi danymi mamy do czynienia. Przy czym 1 km podejścia wydaje się być realny (przy drobiazgowych wyliczeniach). Za to większe wątpliwości budzi odległość. Np. tego 4,3 km co wcześniej podałem to pewny nie jestem. Wyliczyłem to na tej mapie.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 11, 2014 12:16 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2011 7:39 am
Posty: 227
Lokalizacja: Murzasichle
Piotr_S napisał(a):
W dobie smartfonów i różnych aplikacji opartych na GPS (którymi nie dysponowałem, niestety podczas wycieczek) zapewne wiele osób dyponuje takimi danymi.

https://play.google.com/store/apps/deta ... atry&hl=pl


Orla: 5h55' 4.2km SP:510m SZ:555m.

Co ciekawe, aplikacja sugeruje zejść z Zawratu niebieskim i podejść żółtym na Krzyżne w 3h10' 5.6km SP:455m SZ:500m. Człowiek by na to nie wpadł. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 11, 2014 7:19 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Jackal napisał(a):
Orla: 5h55' 4.2km SP:510m SZ:555m.

Bardziej przyzwoite obliczenie sumy podejść niż na mapa-turystyczna.pl, ale i tak to spore zaniżenie.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 12, 2014 5:17 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Pawel_Orel napisał(a):
mapy.hiking.sk pokazuje 4.172km, suma podejść 1002m, suma zejść 1049m

W sumie dość przyzwoite te wyliczenia, co mnie pozytywnie zaskakuje. Bliskie tego co podaje mapa Sygnatury Orla Perć 1:5000. Suma podejść różni się niewiele, o ok. 20 m. Przy czym jeśli się bliżej temu przyjrzeć, to w wyliczeniach mapy.hiking.sk są pewne błędy. Dla odcinka Kozi Wierch -> Przełęcz nad Buczynową Dolinką podane jest tam 100 m podejścia i to się wydaje być trochę zawyżone. Zaś dla odcinka Przełęcz nad Buczynową Dolinką -> Skrajny Granat jeszcze większy błąd, podane 135 m, co jest zaniżone (zaniżenie głównie poprzez niedoszacowanie sumy podejść Grani Granatów). W każdym bądź razie widać, że akurat w przypadku Orlej Perci kalkulator mapy.hiking.sk spisał się całkiem nieźle, o wiele lepiej od mapa-turystyczna.pl, gdzie obliczenia sumy podejść Orlej Perci są 3-krotnie zaniżone, a podana tam odległość (3,7 km) nie uwzględnia nachylenia wpływającego na wydłużenie dystansu. Poza tym w przypadku Orlej Perci nie najgorzej wypadł kalkulator szlaki.net.pl, przy czym on z kolei chyba trochę przesadził z odległością (Orla raczej nie ma 5 km).

Sprawdziłem jak kalkulator mapy.hiking.sk radzi sobie z niektórymi innymi tatrzańskimi szlakami i niestety to już nie wygląda tak dobrze jak z Orlą Percią, są niedoszacowania w obliczeniach sumy podejść, ale też nie ma tragedii. Problemy są zwłaszcza z trasami, gdzie nie mamy samego podejścia lub samego zejścia i występują istotne nierówności pomiędzy poszczególnymi punktami wysokościowymi. Sprawdziłem również szlaki.net.pl i wygląda to podobnie - są niedoszacowania, ale bez tragedii. Natomiast pozostałych kalkulatorów, które totalnie wymiękły na Orlej, nawet nie chciało mi się już sprawdzać. :wink: Podsumowując, jak komuś zależy na dokładnych obliczeniach sumy podejść, to te dostępne kalkulatory szlaków raczej nie spełniają oczekiwań. Ewidentnie lepsze wyniki (bliższe rzeczywistej sumy podejść) można sobie samemu obliczać przy pomocy map topograficznych i z uwzględnieniem niektórych istotnych nierówności (oceniane "na oko"), które można zauważyć w praktyce podczas przejścia danej trasy. Natomiast kalkulatory mogą się przydać do wyliczeń odległości (te już ciężko sobie na mapie obliczać). Poza tym odległości można sobie wyliczać na tej mapie -> http://www.geoportaltatry.pl/portal/ A jak komuś nie zależy na dokładnych wynikach, to może wykorzystywać kalkulatory również do obliczeń sumy podejść. Przeważnie będzie się uzyskiwać mniej lub bardziej wyraźne niedoszacowania, ale przynajmniej czas się zaoszczędzi.

Wracając jeszcze do Orlej Perci, wg mapy Sygnatury 1:5000, tak to wygląda:
Zawrat -> Kozia Przełęcz - suma podejść ok. 205 m, odległość ok. 0,8 km
Kozia Przełęcz -> Kozi Wierch - suma podejść ok. 225 m, odległość ok. 0,4 km
Kozi Wierch -> Żleb Kulczyńskiego - suma podejść ok. 80 m, odległość ok. 0,8 km
Żleb Kulczyńskiego -> Skrajny Granat - suma podejść ok. 180 m, odległość ok. 0,8 km
Skrajny Granat -> Krzyżne - suma podejść ok. 330 m, odległość ok. 1,5 km
Łącznie: suma podejść ok. 1020 m, odległość ok. 4,3 km (co ciekawy sam profil trasy zamieszczony na tej mapie sugeruje troszkę mniejszą odległość)

Te wyniki ostatecznie wydają mi się w miarę wiarygodne. Przy założeniu ok. 1020 m podejść i ok. 1070 m zejść na odcinku 4,3 km wychodzi średnie nachylenie ok. 29 stopni, a to jak na Orlą Perć jest prawdopodobne. Wynik nachylenia zapewne wyżyłowany przez takie bardzo strome odcinki jak końcowe podejście na Mały Kozi Wierch, zejście Honoratką, zejście z grani Zmarzłych Czub, podejście na górny taras Zamarłej Turni i zejście z tego tarasu, podejście na zachodni wierzchołek Kozich Czub, zejście z głównego wierzchołka Kozich Czub, podejście na Kozi Wierch, zejście z Koziego Wierchu, Żleb Kulczyńskiego, Kominek pod Czarnym Mniszkiem, zejście z Pośredniego Granatu, zejście ze Skrajnego Granatu, podejście na trawers Orlej Baszty i zejście z tego trawersu, zejście na trawersie Wielkiej Buczynowej Turni, podejście na trawers Małej Buczynowej Turni i zejście z grani Małej Buczynowej Turni. Także trochę tego jest. 8) Wcześniej miałem wątpliwości, bo coś sobie źle to policzyłem i myślałem, że będzie tutaj wychodzić jakieś znacznie większe nachylenie.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 12, 2014 7:03 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
Pawel_Orel napisał(a):
http://mapy.hiking.sk/
[quote="Pawel_Orel"]http://mapy.hiking.sk/

Świetna rzecz, dzięki!

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 12, 2014 7:38 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 8:55 am
Posty: 15
Lokalizacja: Bytom
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Nie sądziłem, że wątek tak się rozwinie i że pojawią się tak wnikliwe analizy. Dobrze poczytać coś takiego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 18, 2014 10:25 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 8:55 am
Posty: 15
Lokalizacja: Bytom
Czy orientujecie się, czy podobne strony/mapy istnieją dla czeskich gór i Alp? Wchodziłem na Śnieżnik od czeskiej strony, pod Matterhorn do schroniska na 3260 - to mnie szczególnie interesuje, bo było to dość męczące i we Francji ze 3-4 trasy w pobliżu Vallouise. Z góry dziękuję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 18, 2014 3:09 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Dla czeskich:

http://www.mapy.cz/

Trzeba używać "planovani" z lewej strony mapy.
I mapę przełączyć sobie na "turystyczną".

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 19, 2014 9:23 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Piotr_S napisał(a):
Czy orientujecie się, czy podobne strony/mapy istnieją dla czeskich gór i Alp? Wchodziłem na Śnieżnik od czeskiej strony, pod Matterhorn do schroniska na 3260 - to mnie szczególnie interesuje, bo było to dość męczące i we Francji ze 3-4 trasy w pobliżu Vallouise. Z góry dziękuję.


A te czeskie góry i Alpy to gdzieś w Tatrach ?:P

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 22, 2014 7:35 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 8:55 am
Posty: 15
Lokalizacja: Bytom
^^^ To tak przy okazji, bo pewnie chodzicie też po innych górach :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL