Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:50 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 206  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt wrz 23, 2014 8:03 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 11:59 am
Posty: 385
Gruszka02 napisał(a):
Niestety, zupełnie nieudany wyjazd. Dzisiaj nawet nie było szans, żeby gdziekolwiek pochodzić, a już na pewno nie na Rysy. Miałem być do jutra, ale już dzisiaj zawinąłem się do domu. 600 km w dwie strony, żeby okrążyć Morskie Oko Za to atmosfera w Roztoce jak zawsze przemiła, trochę się pojadło, trochę popiło i to częściowo uratowało sytuację. Następnym razem będzie lepiej.

Witaj w klubie :-) Z tym, że ja przyjechałem wczoraj po południu, a dzisiaj wieczorem jestem w domu :-)
400 kilometrów w dwie strony :-) Aby Jaworzynką dojść do Czarnego Gąsienicowego i przy okazji zjeść w Murowańcu barszyk z uszkami z herbatką z sokiem :-)
Oprócz tego oczywiście przemoczenie do suchej nitki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 23, 2014 8:24 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
WILCZYCA napisał(a):
no widzisz a jutro będzie lampa i było dezerterowac
Dokładnie aż dziwne, że nie sprawdził sympatyczny kolega prognoz, skoro ma internet, ale kto bogatemu zabroni ;-)

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 23, 2014 8:56 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
WILCZYCA napisał(a):
no widzisz a jutro będzie lampa

Lampa w zimnym wydaniu. :wink:
raffi79. napisał(a):
Śniegu przybywa. Na Łomnicy niezła zadymka.

Faktycznie dosypało. Na Łomnicy pokrywa śnieżna ma już 15 cm (godz. 20).
raffi79. napisał(a):
Jutro chwilowa poprawa pogody od czwartku powrót zimowej aury z tendencją do wzrostu temperatury.

Ta jutrzejsza poprawa pogody raczej nie oznacza odejścia zimowej aury. Jutro w wyższych partiach Tatr prawie na pewno utrzyma się termiczna zima (ujemna średnia temperatura).
raffi79. napisał(a):
Dzisiejszej nocy spadek temperatury do -10C.

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na Łomnicy temperatura powietrza spadła już poniżej -8°C.

Wrześniowe rekordy zimna na Łomnicy (2634 m n.p.m.) [dane wg SHMU]:

* XXI wiek -> -10°C (wrzesień 2007)
* od początku pomiarów -> -12,2°C (wrzesień 1972)

O pobicie wyniku z 1972 roku może być ciężko, za to jest szansa na poprawkę wrześniowego rekordu zimna XXI wieku. Pytanie tylko czy warunki na to pozwolą? Prognozy na tą noc wskazują na zanik północnego wiatru typu bora. Tymczasem na Łomnicy teraz jest tak zimno głównie dlatego, że ten wiatr wymiata i wzmacnia zasadę "im wyżej, tym zimniej".

Jeśli się prognozy sprawdzą, to w drugiej połowie nocy i jutro rano można spodziewać się popularnej o tej porze roku inwersji radiacyjnej (w skrócie taka inwersja nie oznacza, że robi się "im wyżej, tym cieplej", lecz jest to trochę bardziej skomplikowane -> w nocy przy pogodnym niebie grunt mocno się wychładza, a także powietrze tuż przy gruncie, następnie to wychłodzone przygruntowe powietrze spływa do zagłębień terenu i tam się gromadzi tworząc grubszą warstwę wychłodzonego powietrza). Czyli również w zagłębieniach terenu może chwytać niezły mróz. Niestety jednak w Tatrach brakuje dobrze zlokalizowanych stacji meteo w mrozowiskach (a myślę, że w niektórych tatrzańskich zakątkach byłaby szansa na zaskakująco niskie temperatury na standardowej wysokości pomiarowej 2 m nad gruntem). Zimno będzie także poza górami. Na Podhalu w wielu miejscowościach zapowiada się mroźny ranek.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 23, 2014 9:26 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Salewa napisał(a):
przemoczenie do suchej nitki.

To Salewa teraz takie ... ciuchy robi ? 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 24, 2014 7:01 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Mamy piękna zimę w Tatrach :)


Obrazek


Obrazek


Obrazek


jutro kolejne opady śniegu.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Ostatnio edytowano Śr wrz 24, 2014 7:30 am przez raffi79., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 24, 2014 7:04 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 11:59 am
Posty: 385
trekker napisał(a):
To Salewa teraz takie ... ciuchy robi?

Na sobie miałem tylko spodnie Terminale i nie dały rady :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 24, 2014 7:16 am 
Weteran

Dołączył(a): N lip 28, 2013 5:37 am
Posty: 100
Lokalizacja: Skarżysko -Kamienna / Chlewiska
WILCZYCA napisał(a):
Gruszka02 napisał(a):
Niestety, zupełnie nieudany wyjazd. Dzisiaj nawet nie było szans, żeby gdziekolwiek pochodzić, a już na pewno nie na Rysy. Miałem być do jutra, ale już dzisiaj zawinąłem się do domu. 600 km w dwie strony, żeby okrążyć Morskie Oko :D Za to atmosfera w Roztoce jak zawsze przemiła, trochę się pojadło, trochę popiło i to częściowo uratowało sytuację. Następnym razem będzie lepiej.
no widzisz a jutro będzie lampa i było dezerterowac ;)


Cóż z tego, że dzisiaj lampa. Jestem przekonany, że warunki do wędrówek są ciężkie, zwłaszcza ze względu na oblodzenie skał. Jadąc patrzyłem na prognozy, wiedziałem, że będzie lało, ale zimy się nie spodziewałem. W takim terminie miałem rezerwację w Roztoce i tyle. I tak się cieszę,że byłem chociażby dlatego, że w tym roku to był mój pierwszy wypad w Tatry. Jest jeszcze jeden dzień urlopu do wykorzystania, może jeszcze jakiś weekend będzie łaskawy i się pojedzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 24, 2014 7:31 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Gruszka02 napisał(a):
ale zimy się nie spodziewałem.



Opady śniegu tydzień temu prognozowałem.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 24, 2014 7:45 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
Gruszka02 napisał(a):
Cóż z tego, że dzisiaj lampa. Jestem przekonany, że warunki do wędrówek są ciężkie, zwłaszcza ze względu na oblodzenie skał.

A nie mogłeś przenieść się w Zachodnie?
Tam skał nie mam a chodzić nawet w deszczu/zadymce się da.
No, ale jeśli lubisz siedzieć przez kilka dni w schron i "chłonąć klimat", to w sumie możesz. Mi byłoby szkoda czasu i pieniędzy, więc wolę chodzić gdziekolwiek, niż nie chodzić :D .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 24, 2014 8:32 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Zgodnie z prognozami północny wiatr typu bora osłabł w trakcie nocy. Przez to obyło się bez wrześniowego rekordu zimna na Łomnicy (2634 m n.p.m.). Poza tym w późnej części nocy i wcześnie rano pojawiła się inwersja, która zapewniła mróz w tatrzańskich dolinach. Wyraźna inwersja pojawiła się późno, bo w nocy długo utrzymało się spore zachmurzenie.

Dzisiejsze mrozy w niektórych tatrzańskich zakątkach (wg Ogimetu):

* Łomnica (2634 m): T min -8,9°C (T min)
* Kasprowy Wierch (1987 m): -7,1°C (T min)-> niewątpliwie jedna z najniższych wrześniowych temperatur powietrza zanotowana na tym szczycie, prawdopodobnie nowy wrześniowy rekord zimna XXI wieku, natomiast niestety nie znam wrześniowego rekordu od początku pomiarów
* Hala Gąsienicowa (1520 m): -2,9°C (godz. 6)
* Dolina Pięciu Stawów Polskich (1670 m): -2,4°C (godz. 4)
* Szczyrbskie Jezioro (1355 m): -2,3°C (T min)
* Nad Morskim Okiem (1408 m): -1,9°C (godz. 6)
* Żarska Dolina (1320 m): -1,8°C (godz. 7)
* Hala Ornak (1109 m): -0,9°C (godz. 8 )
* Polana Chochołowska (1147 m): -0,7°C (godz. 7)

Pokrywa śnieżna:

* Łomnica (2634 m n.p.m.): 16 cm
* Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.): 15 cm

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 24, 2014 8:45 am 
Weteran

Dołączył(a): N lip 28, 2013 5:37 am
Posty: 100
Lokalizacja: Skarżysko -Kamienna / Chlewiska
raffi79. napisał(a):
Gruszka02 napisał(a):
ale zimy się nie spodziewałem.



Opady śniegu tydzień temu prognozowałem.

To fajnie, że prognozowałeś. Akurat się sprawdziło. Pamiętam też, że w okolicach 12 września prognozowałeś, że od 16 rozbuduje się wyż, który ma przynieść tylko słońce na 10 dni. To tylko prognozy, raz się sprawdzą, raz nie. Chociaż akurat przyznam, że te Twoje śledzę na bieżąco. Szkoda tylko, że nie mogę sobie zaplanować wyjazdu, ot tak, z dnia na dzień. Bo największą sprawdzalność mają jak widzę, te 1-3 dniowe.
Co do kolegi, co proponował Zachodnie, to oczywiście, że mogłem, wszystko mogłem, tylko wyszło jak wyszło. Ale, że skał nie ma? A podejście Kobylarzowym czy Siwe Skałki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 24, 2014 8:51 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Ja myślę że przy izotermie 0*C na wysokości 3200m w najbliższy weekend to ten śnieg jednak zejdzie. Poza tym w Tatrach nie leży metr śniegu a jedynie jakieś 10 cm. Także jesień ma jeszcze wrócić! no a poza tym misie i świstaki jeszcze sie nie najadły przed snem zimowym :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 24, 2014 9:19 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Jakub napisał(a):
Ja myślę że przy izotermie 0*C na wysokości 3200m w najbliższy weekend to ten śnieg jednak zejdzie.

Śniegu jest niewiele, więc zapewne większość tego zniknie. Wiele na to wskazuje, że to jeszcze nie jest początek regularnej zimy. Przy czym głównie słońce będzie zapewniać topnienie śniegu. Nawet dzisiaj mimo mrozu wysoko n.p.m. śnieg może się topić w świetle słońca. Natomiast sama temperatura powietrza może sobie gorzej z tym radzić. W wyższych partiach Tatr zapewne standardowo pojawią się wyraźne kontrasty między nasłonecznionymi a zacienionymi miejscami. W wysoko położonych zacienionych zakątkach "zimowym trudnościom" dodatkowo mogą sprzyjać zjawiska inwersji. Także zwłaszcza w Tatrach Wysokich raczej nie ma co liczyć na szybkie pozamiatanie wszystkich pozostałości po tym ochłodzeniu. Natomiast w Tatrach Zachodnich powinna być lepsza sytuacja.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 24, 2014 10:24 am 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
Dziś w programie 1 Polskiego Radia pogodynek wyraził prewne zaskoczenie wysoką temperaturą w Zakopanem (13 st.). Czy w związku z tym można się spodziewać szybszego tj. jeszcze przed, a nie w trakcie wekendu, wytopienia śniegu który widzimy na kamerkach (oprócz "wystawy południowej" oczywiście")?

EDIT: zmieniłem wystawę południową na północną (gdzie trudniej śnieg się topi). Dziwna to była pomyłka. :roll:


Ostatnio edytowano Śr wrz 24, 2014 7:59 pm przez atopos, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 24, 2014 11:46 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2014 12:45 pm
Posty: 162
Dziś na kasprowym tłumy, pogoda piękna słońce mocno operuje. Ale tylu ludzi dawno nie widziałem :shock:

_________________
Citius Altius Fortius


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 24, 2014 1:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Gruszka02 napisał(a):
Co do kolegi, co proponował Zachodnie...


To akurat koleżanka :)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 24, 2014 7:50 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
atopos napisał(a):
Dziś w programie 1 Polskiego Radia pogodynek wyraził prewne zaskoczenie wysoką temperaturą w Zakopanem (13 st.)

To dziwne, bo jak na T max w Zakopanem przy pogodnym dniu we wrześniu to wynik słaby. :roll: Po prostu dzisiaj był zimny dzień.
atopos napisał(a):
Czy w związku z tym można się spodziewać szybszego tj. jeszcze przed, a nie w trakcie wekendu, wytopienia śniegu który widzimy na kamerkach (oprócz "wystawy południowej" oczywiście")?

Jeśli chodzi Ci o śnieg w zacienionych zakątkach Tatr Wysokich, to nie ma szans na jego zniknięcie przed weekendem, a nawet w weekend jest to skrajnie mało prawdopodobne. Tak jak wcześniej pisałem, w wysoko położonych zacienionych zakątkach pozostałości po obecnym ochłodzeniu będą miały zacne warunki do zalegania i łatwo nie znikną. Także nie ma hop siup.

W wyższych partiach Tatr dzisiaj była termiczna zima i w najbliższych dniach można spodziewać się kontynuacji tej termicznej zimy. Wg aktualnych prognoz ICM UM piątek zapowiada się bardzo zimno. Czyli pewnie nie tylko w zacienionych zakątkach śnieg na weekend zostanie (tym bardziej, że od jutra ponowny wzrost zachmurzenia i może jeszcze coś dosypie). W sobotę chyba jest szansa na jakieś rozpogodzenia, ale temperatura powietrza raczej nie zachwyci. Nie wiem kiedy pojawi się jakieś wyraźne ocieplenie. Być może dopiero w niedzielę albo jeszcze później?

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 24, 2014 7:57 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
kamiltatry napisał(a):
atopos napisał(a):
Dziś w programie 1 Polskiego Radia pogodynek wyraził prewne zaskoczenie wysoką temperaturą w Zakopanem (13 st.)

To dziwne, bo jak na T max w Zakopanem przy pogodnym dniu we wrześniu to wynik słaby. :roll: Po prostu dzisiaj był zimny dzień.

Chodzi o to że prognozy przewidywały temperaturę niższą.

Podejście na Kozi Wierch od Piątki jest idealnie od południa ale czy tam z jakichś innych powodów śnieg ma może tendencję do zalegania?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 24, 2014 8:08 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
atopos napisał(a):
kamiltatry napisał(a):
atopos napisał(a):
Dziś w programie 1 Polskiego Radia pogodynek wyraził prewne zaskoczenie wysoką temperaturą w Zakopanem (13 st.)

To dziwne, bo jak na T max w Zakopanem przy pogodnym dniu we wrześniu to wynik słaby. :roll: Po prostu dzisiaj był zimny dzień.

Chodzi o to że prognozy przewidywały temperaturę niższą.

Zależy jakie prognozy, bo np. tutaj prognoza idealnie trafiła z ekstremami temperatury dla Zakopanego na dzisiaj. Gorzej z innymi miejscami, np. na Łomnicy dzisiaj była wyższa T min i niższa T max od tego co ta prognoza sugerowała.
atopos napisał(a):
Podejście na Kozi Wierch od Piątki jest idealnie od południa ale czy tam z jakichś innych powodów śnieg ma może tendencję do zalegania?

Na południowym stoku raczej nie, za to w Szerokim Żlebie może się gromadzić i trochę dłużej utrzymywać. Szlak jednak nie prowadzi wzdłuż tego żlebu, lecz obok niego. Przy czym wydaje mi się, że tak czy siak w sobotę możesz tam zastać śnieg ze względu na utrzymujące się zimno, spodziewany powrót zachmurzenia (od jutra) i ryzyko kolejnych opadów śniegu.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 25, 2014 1:34 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 9:11 pm
Posty: 61
Hej Kamiltatry, czy mozesz podac prognoze na sobote? Jaki wiatr, temperatury itd, startuje w zawodach, i zastanawiam sie w jakie ubranie celowac :)
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 25, 2014 2:45 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
Ja dodałbym jeszcze pytanie o ewentualną tendencję (o ile da się odnotować) w "przesuwaniu się" pogody niedzielnej na sobotnią. Chodzi o to że dotychczasowe prognozy przewidują w sobotę częściowe zachmurzenie i słabe opady lub mżawkę (niektóre nawet nie przewidują opadów w ogóle) a w niedzielę już słonecznie i sucho.
Czy w najnowszych pomiarach coś wskazujue że może się rozpogodzić już w sobotę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 25, 2014 5:06 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
miało być dzisiaj ujowo, a nie jest. czy te opady śniegu przesuną się na jutro ?

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 25, 2014 5:22 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
Miły Panie, żadne jutro, przesuń je Pan najlepiej na przedwczoraj! :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 25, 2014 7:32 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
GrYzLy napisał(a):
startuje w zawodach, i zastanawiam sie w jakie ubranie celowac :)


Znaczy będziesz wbiegał na Wołowiec a potem zbiegał? Toście na pogodę trafili :-).

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 25, 2014 7:34 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Piątek przelotne opady śniegu i silny wiatr
Sobota w ciągu dnia mogą wystąpić przelotne opady śniegu. Na widoki nie ma co liczyć.
Z soboty na niedzielę bardzo duża poprawa pogody.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 25, 2014 7:48 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr kwi 23, 2014 6:17 pm
Posty: 3
Witam
Wstępnie planuję wypad od niedzieli, dlatego mam pytanie o możliwą prognozę od poniedziałku do środy.
Wcześniejsze scenariusze były dość optymistyczne, jak to teraz wygląda ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 25, 2014 8:01 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 9:11 pm
Posty: 61
Wolf_II napisał(a):
GrYzLy napisał(a):
startuje w zawodach, i zastanawiam sie w jakie ubranie celowac :)


Znaczy będziesz wbiegał na Wołowiec a potem zbiegał? Toście na pogodę trafili :-).


Dokladnie tak. Wolowiec juz chyba taki zostanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 25, 2014 8:10 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
raffi79. napisał(a):
Sobota w ciągu dnia mogą wystąpić przelotne opady śniegu. Na widoki nie ma co liczyć.

Aż tak źle? Tzn. tak dużo chmur i tak nisko?
Z jakim prawdopodobieństwem to może nastąpić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 25, 2014 8:32 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
atopos napisał(a):
Z jakim prawdopodobieństwem to może nastąpić?


Obecnie 100% ale inaczej bym zadał pytanie z jakim prawdopodobieństwem chmury beda opuszczać Tatry.
Wszystko zależy do prędkości wiatru oraz szybkości zbliżającego się Wyżu który będzie pchany przez kolejny niż. Potężny niż jesienny zwany orkanem.
Tak na poważnie szanse są ale popołudniu. Rano i do południa raczej nie ma szans.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 25, 2014 9:09 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
raffi79. napisał(a):
Wszystko zależy do prędkości wiatru oraz szybkości zbliżającego się Wyżu który będzie pchany przez kolejny niż.

... niech zgadnę: który zapewne nadejdzie punktualnie w następny weekend. :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 206  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL