Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 23, 2024 2:30 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 206  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr paź 08, 2014 8:44 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
20-21 października 2012 r. to był jeden z cieplejszych weeekendów w tamtym sezonie (letnim :mrgreen:)

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2014 9:02 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
beldin napisał(a):
Prognoza z tej strony nie jest zla


Ten model jest dość słaby ma wiele błędów.


Krabul napisał(a):
mountain-forecast



Mountain całkowicie się popsuł w prognozowaniu.


Krabul napisał(a):
18 stopni nad Morskim Okiem



Jest to możliwe ale tylko przy halnym. Innej opcji nie ma 8)


Obecnie na kamerach widać http://www.pkl.pl/kasprowy/Kamery jak silny jest wiatr.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2014 9:05 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Krabul napisał(a):
18 stopni nad Morskim Okiem w połowie października też mi się słabo widzi

To akurat jest realne i to nawet dla trochę późniejszej pory. W zeszłym roku 27 października stacja nad Morskim Okiem (1408 m n.p.m., jest obok schroniska) o godz. 12 zanotowała 18,3°C. Wtedy halny pomógł w osiągnięciu takiego wyniku.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2014 9:33 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz wrz 12, 2013 4:32 pm
Posty: 23
Zdaje sie ze icm prognozuje podobne temperatury. Ale na pocieszenie dla tych ktorym za cieplo bedzie w pazdzierniku to odczuwalna ma byc sporo nizsza. Co do prognoz to nie wiem na ile sie sprawdzaja ale dwa rtygodnie we wrzesniu dawali rade. Wedlug prognoz tpn nie wyszedlbym z kwatery. Straszne rzeczy porognozowali.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2014 10:02 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
semow napisał(a):
20-21 października 2012 r. to był jeden z cieplejszych weeekendów w tamtym sezonie (letnim :mrgreen:)

Był to wyjątkowy incydent pogodowy, napływ bardzo ciepłego powietrza. Tak to wyglądało na Kasprowym Wierchu -> dane (na standardowej wysokości pomiarowej 2 m nad gruntem temperatura przez cały czas utrzymywała się tam na wysokim poziomie, a te niskie wartości pod Td to temperatura punktu rosy, mierzy się to do obliczania wilgotności powietrza, im większa różnica między temperaturą powietrza a temperaturą punktu rosy, tym mniejsza wilgotność powietrza).

Także weekend 20-21 października 2012 w Tatrach był bardzo ciepły, ale nie wszędzie. Ze względu na pogodne październikowe noce były silne zjawiska radiacyjnej inwersji temperatury - oznacza to mocne wychładzanie się gruntu, zimne powietrze przy gruncie i grubszą warstwę zimnego powietrza w zagłębieniach terenu (kotły, doliny, kotliny). W zagłębieniach terenu przy inwersji występuje spora amplituda temperatury, w środku dnia może się zrobić ciepło. Jednak i tak 22,5°C w Zakopanem (dane) nie robi takiego wrażenia jak 16,9°C na Kasprowym Wierchu. Nie wiem czy to przypadkiem nie jest najwyższe październikowe T max zmierzone na tym szczycie. Ciekawe wyniki na Kasprowym Wierchu padły również w październiku 1995 (16,8°C), 2000 (16,6°C) i 2001 (14,7°C) [dane wg Ogimetu].

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Ostatnio edytowano Śr paź 08, 2014 10:21 am przez kamiltatry, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2014 10:15 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
semow napisał(a):
20-21 października 2012 r. to był jeden z cieplejszych weeekendów w tamtym sezonie (letnim )
Pamiętam! Kimałem wtedy na 2410m, na śpiworze w koszulce i majtkach bo było tak gorąco :mrgreen:

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2014 10:30 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Raffi79 jak widzisz pogodę na week i poniedziałek najbliższy dla Tatr? ja po przejrzeniu mountain weather forecasts jestem troche zaniepokojony. Niby piątek i sobota mają być piękne , podobnie poniedziałek rano ale w niedziele jakieś chmury. Czy myślicie że to będą pojedyncze chmurki czy niestety wał chmur powyżej 1500m zakrywający kompletnie szczyty? Na Słowacji ma być niby dość słonecznie ale przy wysokich temp. nie wiem co z tego wyniknie w górach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2014 2:45 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Jakub, przecież już odpisał na stronie wcześniej.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2014 3:27 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
Mroczny napisał(a):
Pamiętam! Kimałem wtedy na 2410m, na śpiworze w koszulce i majtkach bo było tak gorąco


Ta, też pamiętam, spałem na 1900m i jak wykładałem karimatę to ziemia była zamarznięta. Chwilę wcześniej na podejściu było około 10stopni więcej (realnie, nie odczuwalnie) No i te szaleństwo biedronkowe za dnia na grzbiecie powyżej 2tys m - nie można było usiąść gdzie popadnie, bo z ziemi wychodziło ich dziesiątki. Taka analogia do dnia dzisiejszego na nizinach, temp. skoczyła do 20st.C i biedronki również się pobudziły. Generalnie te dwa dni, były nie tyle co niesamowite pod względem temperatury rzeczywistej za dnia, ale temperatury odczuwalnej na graniach - by po prostu totalny komfort termiczny na krótkie spodenki i koszulkę (a czasami nawet bez) co w tatrach zdarza się bardzo, bardzo rzadko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2014 7:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Może w ten weekend uda mi się pojechać w Tatry. Szedł ktoś ostatnio przez OP lub na Kościelca? Zdarzają się gdzieś oblodzenia? Ewentualnie Przełęcz pod Chłopkiem ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2014 7:24 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 12:47 pm
Posty: 43
Lokalizacja: Chojnice
Spod Kościelca zrobiłem wycof w niedzielę, bo już powyżej Karbu oblodzone kamienie więc wyżej na tych płytach za ciekawie na pewno nie było. Oczywiście ludzie chodzili, ale ja tam tańca na lodzie w takim terenie nie preferuję :mrgreen: Jak rano będzie przymrozek to spodziewaj się lodu na szlakach po północnej, zacienionej stronie.

Co do warunków na szlakach... Info z soboty: Zawrat od Hali Gąsienicowej z kilkoma płatami śniegu, 1 łańcuch przysypany ale wszystko spokojnie do przejścia. Dalej na Świnicę czysto. Zejście na ŚP również. Może komuś się przyda :wink:

Ogólnie w miniony weekend lepsze warunki były w pochmurną sobotę niż w słoneczną niedzielę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2014 7:40 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 9:11 pm
Posty: 61
Czy istnieje wplyw wiatru halnego, na poranne mgly na podhalu? :) Powaznie pytam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2014 8:14 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
A wie ktoś jak tam Krzyżne może?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2014 8:25 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz maja 22, 2014 8:56 pm
Posty: 23
krank1 napisał(a):
Szedł ktoś ostatnio przez OP lub na Kościelca? Zdarzają się gdzieś oblodzenia?


Byłem na Kościelcu w niedzielę, oblodzenia były, ale minimalne. Wejście bez problemu dla już ze szczytem zapoznanych. Dla debiutantów lekki stres zapewne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2014 8:38 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
Ktoś się orientuje jak warunki na Granatach, lub ewentualnie ktoś może ma info jakie mogą być w sobotę? Ma być ciepło, wiał halny, więc słusznie nie spodziewam się oblodzeń?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2014 8:48 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Jakub napisał(a):
Raffi79 jak widzisz pogodę na week i poniedziałek najbliższy dla Tatr?


Napiszę tak prognozy są optymistyczne ale pojawia się mały problem
Dopóki nie zmieni się cyrkulacja z południowej na jakąkolwiek inną chmury nie znikną znad Tatr. Niż znad Irlandii praktycznie nie wiele się przemieszcza.

W ciągu kilkunastu godzin nie widzę zmian w pogodzie w Tatrach.
A obawiam się że kolejne dni bedą podobne włącznie z week. Z chmurami i dość silnym wiatrem.
Wszystko przez wiatr z S. Praktycznie do piątku włącznie wiatr do 100km/h W sobotę osłabnie do 40-50km/h

Modele przewidywały słoneczną pogodę ale Niż Irlandzki i Wyż Rosyjski powodują że centralnie przez Polskie z S na N płynie ciepły strumień powietrza.


Od poniedziałku zmiana pogody na deszczową.


Obrazek


Obrazek



krank1 napisał(a):
zedł ktoś ostatnio przez OP lub na Kościelca? Zdarzają się gdzieś oblodzenia? Ewentualnie Przełęcz pod Chłopkiem ...


Większość północnych stoków ma oblodzenia. W niedziele na P. Świnicką oblodzenia występowały.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2014 9:04 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn maja 06, 2013 1:57 pm
Posty: 13
itam, dziekuje za nocna pomoc. To ja na poprzedniej stronie pytalem o halny i ewentualne warunkinna Czerwonych. Jednak zdecydowalem sie nie isc ta grania. Poszedlem normalnie z Kuznic do Murowanca i potem zrobilem Koscielec.

Na Czerwone nie poszedlem glownie ze wzgledu na brak widocznosci. Kamerki Topr przez caly dzien pokazywaly padake z Kasprowego, to i pomoc kolegi z forum odciagnely mnie od tego szlaku. Dziekuje.

Bylem dzisiaj na Koscielcu pierwszy raz w zyciu. Od Karbu w zwyz caly czas w gestych chmurach. Skaly w 95% suche. Na szczycie porywisty wiatr i "mleko". Dopiero przy zejsciu sie rozpogodzilo, okolo 14.30. Bylo widac hale. Szkoda ze nie mialem widokow, ale szczyt zaliczony. Pewnie tam wroce.

Mam jednak jeszcze jedno pytanko. Chodzi o trase z Murowanca do Piatki. Rok temu szedlem z duzym plecakiem przez Krzyzne. Z mapy wywnioskowalem, ze to trasa dluga, ale bezpieczna. A co sadzicie o trasie z Murowanca przez Zawrat do Piatki? Da rade spokojnie z duzym plecakiem sie przebic? Rok temu robilem ta sama trase ale w druga strone. I zejscie do Murowanca jest slabe.

Polecacie 6 godzin przez Krzyzne czy 4 przez Zawrat?

_________________
Mój blog pośwęcony wędrówkom górskim i fotografii krajobrazowej: https://piechotadoraju.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2014 9:25 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 12:47 pm
Posty: 43
Lokalizacja: Chojnice
emtees napisał(a):
Byłem na Kościelcu w niedzielę, oblodzenia były, ale minimalne. Wejście bez problemu dla już ze szczytem zapoznanych. Dla debiutantów lekki stres zapewne.


Serio? A mi dwie osoby co schodziły mówiły, że oblodzeń sporo i szczególnie zejście trudne. Na amatorów nie wyglądali. Zresztą miałem ze sobą kolegę w nie najlepszym obuwiu dlatego wolałem nie ryzykować :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2014 9:46 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 9:18 am
Posty: 40
Czyli weekend halny i chmury... do tego oblodzenia... i z pierwszego wejścia na Rysy nici.... chociaż Granaty w tym roku zaliczone, a Rysy na sierpień 2015 się nastawie lepiej już :)

_________________
Blog - www.studioprzygody.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 09, 2014 7:22 am 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
pbskarpy napisał(a):
Mam jednak jeszcze jedno pytanko. Chodzi o trase z Murowanca do Piatki. Rok temu szedlem z duzym plecakiem przez Krzyzne. Z mapy wywnioskowalem, ze to trasa dluga, ale bezpieczna. A co sadzicie o trasie z Murowanca przez Zawrat do Piatki? Da rade spokojnie z duzym plecakiem sie przebic? Rok temu robilem ta sama trase ale w druga strone. I zejscie do Murowanca jest slabe.

Polecacie 6 godzin przez Krzyzne czy 4 przez Zawrat?


Byłeś więc wiesz jak wygląda trasa. Stok północny, nie wiem jak aktualnie warunki ale pewnie nie najgorsze. Podchodzi się przeważnie lepiej niż schodzi, teraz już nie ma tłumów na szlakach więc i duży plecak może nie szkodzi aż tak bardzo. Ale to tylko moje zdanie.

Ponawiam pytanie o Granaty, jak warunki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 09, 2014 7:31 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
larsson84 napisał(a):
Czyli weekend halny i chmury... do tego oblodzenia...

HM, jak na 10 października, warunki i pogoda przez najbliższy weekend będą fantastyczne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 09, 2014 9:15 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Pozwole sobie na dosadny komentarz co do tej całej POGODY a la lato-jesień 2014. Latem siedziałem na działce na Suwalszczyźnie więc niewiele mnie interesowało co się działo w lipcu czy sierpniu w Tatrach. Znajoma była jednak lipcową porą i pogoda wytrzymała wtedy może 3 dni max, potem tradycyjne intensywne deszcze co by lipiec był w normie. W sierpniu jak Forumowicze pisali może były 3 dni bezchmurnej słonecznej aury. Wrzesień dla mnie to wyjazd do Kazimierza, Warszawy więc również niewiele się niby interesowałem ale zawsze coś tam sie podejrzy na kamerach. A po tym jak śnieg który spadł 27 sierpnia stopniał to 24 września 2014 przywaliło białego że aż miło" powyżej 1500m. Śnieg ten do chwili obecnej właściwie zszedł ale nie zmienia to faktu że nędzne acz zdradliwe twarde resztki zalegają wysoko w Tatrach Wysokich. W dalszym ciągu wieć nie wiadomo np. czy szlak na Rysy jest do przejścia.


- Październik to zazwyczaj murowana lampa i najbardziej stabilna pogoda wyżowa w ciagu całego roku. W 2010 wyż ciągnął sie wtedy od Francji po Rosję a z Tatr było widać Kraków i 3 Korony.

- ale co mamy w 2014 ? znów pogoda jak w 2013 płata nam figla. A to się we wtorek 2 dni temu zerwał halny. A to jakieś chmury nie wiadomo skad ciągną od południa na weekend a to niby ciepło ale co z tego jak potem deszczowo. Teraz w X chciałem już naprawde pojechać bo byłem w VI ale od tego czasu minęła kupa czasu ale już naprawde nie wiem czy warto! ...

- jestem troche wk*** bo każdy kto pomyśli wie że w 2 połowie paźdzernika dni są już b. krótkie a przyjdzie listopad i &***( zima co jak co ale w Tatry to wkroczy na pewno (...) no a potem to już to białe g. będzie do maja /czerwca 2015 sobie leżeć.... ehhh:( :evil:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 09, 2014 9:27 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
raffi79. napisał(a):
Napiszę tak prognozy są optymistyczne ale pojawia się mały problem
Dopóki nie zmieni się cyrkulacja z południowej na jakąkolwiek inną chmury nie znikną znad Tatr. Niż znad Irlandii praktycznie nie wiele się przemieszcza.

W ciągu kilkunastu godzin nie widzę zmian w pogodzie w Tatrach.
A obawiam się że kolejne dni bedą podobne włącznie z week. Z chmurami i dość silnym wiatrem.
Wszystko przez wiatr z S. Praktycznie do piątku włącznie wiatr do 100km/h W sobotę osłabnie do 40-50km/h

Modele przewidywały słoneczną pogodę ale Niż Irlandzki i Wyż Rosyjski powodują że centralnie przez Polskie z S na N płynie ciepły strumień powietrza.


Od poniedziałku zmiana pogody na deszczową.


Jak tak właśnie patrzę na ICM to trochę słabo to wygląda na weekend. Nie dość, że wiatr ma być wysoki to jeszcze faktycznie mogą być wszędzie chmury :-(

Obrazek

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 09, 2014 9:29 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Słowackie meteogramy też pokazują wzrost zachmurzenia na sobotę. Nie będzie słońca, to będzie zimno. Klops!

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 09, 2014 9:32 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
semow napisał(a):
Klops!
Powspinane kurła....

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 09, 2014 9:34 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
No, zobaczymy jeszcze jutro co prognozy będą pokazywać...

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 09, 2014 10:02 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn wrz 29, 2014 10:08 am
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
Valril napisał(a):
A wie ktoś jak tam Krzyżne może?


byłam wczoraj (8.10) na Krzyżnym, wchodziłam żółtym z D5S, warunki bardzo dobre, ciepło, słonecznie zero śniegu i oblodzeń ale wieje halny
przeszłam odcinek Orlej od Krzyżnego pod Kozi Wierch (schodziłam czarnym szlakiem do Piątki) i uważam że warunki są naprawde niezłe, czasem zdarzy się trochę śniegu (w okolicy Granatów) ale da się to bezpiecznie przejść zachowując ostrożność, szronu ani oblodzeń nie było, dzieki halnemu można powiedzieć że nawet ciepło:) natomiast dobra widoczność była tylko na Krzyżnym, od Granatów wszystko w chmurach, choć miejscami były okienka:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 09, 2014 10:06 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn wrz 29, 2014 10:08 am
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
vivon napisał(a):
Ktoś się orientuje jak warunki na Granatach, lub ewentualnie ktoś może ma info jakie mogą być w sobotę? Ma być ciepło, wiał halny, więc słusznie nie spodziewam się oblodzeń?


wczoraj na Grantach było całkiem niezle, bez oblodzen, miejscami sa resztki śniegu ale jest miękki więc nie stanowi bardzo dużego utrudnienia, więcej śniegu jest w okolicy Małego Koziego (tam byłam we wtorek 7.10)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 09, 2014 11:43 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
W Małopolsce juz 24C wpływ halnego jest bardzo duży.

Do soboty włącznie nie wiedzę zmian w pogodzie. Dzisiaj na chwilę halny się uspokoił ale znowu zaczyna wiać.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 09, 2014 11:57 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
raffi79. napisał(a):
Do soboty włącznie nie wiedzę zmian w pogodzie.

Masz na myśli, że w sobotę warunki w Tatrach będą podobne jak dzisiaj?

Chyba lepiej wybrać się na Jurę się wspinać niż w Tatry :roll:

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 206  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL