Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 4:12 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 512, 513, 514, 515, 516, 517, 518 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lis 14, 2014 8:53 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Muniek napisał(a):
Dzięki - będę jednak szedł z Kończystego do końca grani czyli do Pyszniańska Przełęcz. Tutaj kończy się szlak i zaczyna dopiero na Ciemniaku.

Jak tak to kiedy i dlaczego go zamknięto ? Jaki mandat grozi mi gdybym chciał tędy iść (jeżeli to się nadaje do chodzenia) ?


Szlak podobno funkcjonował z Pyszniańskiej Przełęczy na Kamienistą. Zresztą skoro byłeś na Pyszniańskiej P. to na pewno zauważyłeś oznaczenie czasu przejścia z przełęczy na ten szczyt :-).
Widziałeś?
Zamknięto Kamienistą, bo uruchomiono rezerwat ścisły Hala Pyszna.

Z fragmentu grani o który pytasz dostępna była jeszcze (i to całkiem niedawno - zamknięcie nastąpiło w 2007 r.) przełęcz Tomanowa (między Suchym Wierchem Tomanowym i Ciemniakiem). Można bylo wejść na przełęcz z Doliny Tomanowej ale także od słowackiej strony. Zamknięty na wniosek Słowaków, w związku z ochroną przyrody (chyba jakiejś roslinki).

Nie to, że namawiam, ale wejście przedeptaną ścieżką na Kamienistą i powrócenie nią w ciągu 90 min może (a nawet napewno) i jest wykroczeniem przeciwko przepisom parku, ale są gorsze zbrodnie. A odcinek jest dużo ładniejszy niż wejście na Błyszcz. A warto to zrobić chociażby poto by zobaczyć największy, najbardziej efektowny rów grzbietowy na Hlińskiej Przełęczy i górujący nad nią Smreczyński Wierch i dalszy fragment grani w kierunku Ciemniaka.

Póki nie ma, ze względu na ścisły rezerwat, przejścia przez Hale Pyszną bezpośrednio na Przyśniańską, temu miejscu zadeptanie i nadmiar turystów nie grozi. To jednak jest daleko i wymaga czasu - mapowo od schroniska na Hali Ornak na Pyszniańską Przełęcz jest 5 h i całkiem spore przewyższenie.

Gdybyś miał transport z Podbańskich (nawet w lecie tam jeżdza 2 autobusy/na dzień w porach małodogodnych) to warto z Pyszniańskiej zejśc przepiekną Doliną Kamienistą na stronę słowacką, aczkolwiek w tym roku trudnodostępną (w sierpniu nadal leżały połamane grudniowym halnym drzewa, bardzo utrudniające przejście, chociaż szlak formalnie nie był zamknięty).

Gdzieś wyczytałem (może nawet na tym forum), że za komuny odcinek Błyszcz - Pyszniańska Przełecz był szlakiem ale ... tylko dla Słowaków. Polakom tam nie wolno było chodzić.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 14, 2014 9:07 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
gb napisał(a):
nie "istniał" znakowany szlak turystyczny biegnący granią od Kamienistej przez Smreczyński, Tomanową Polską, Suchy Wierch Tomanowy do Tomanowej Przełęczy.

Znakowany szlak może i nigdy nie istniał, natomiast obecnie droga tam jest jak autostrada.


Wolf_II napisał(a):
dostępna była jeszcze (i to całkiem niedawno - zamknięcie nastąpiło w 2007 r.) przełęcz Tomanowa (między Suchym Wierchem Tomanowym i Ciemniakiem). Można bylo wejść na przełęcz z Doliny Tomanowej

Jeśli ktoś nie szedł nigdy tym szlakiem to cięzko mu będzie znaleźć miejsce gdzie szlak odbijał w kierunku przełęczy bo miejsce to jest tak zarośniete że trudno wpaśc na to iz tędy szedł szlak. Sama trasa takze wymaga przedzierania się przez kosówkę. Natomiast później na grani jak wspomniałem powyżej, jest już lajcik i świetne widoki, szczególnie na Kominiarski.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 14, 2014 9:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Była niepisana zasada, że o pewnych sprawach się na forum nie pisze.
Coś się w tej kwestii zmieniło?

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 14, 2014 10:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Niektórzy - jak widać - mają niepisane zasady w tzw. "głębokim poważaniu"...

cóż...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 14, 2014 11:16 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Nie powinno się opisywać rejonów które są zamknięte dla ruchu turystycznego. Chcesz choć sam ale nie pytaj "jak dojść"
Ostatnio na Fb widziałem jak powrzucali zdjęcia z wejścia na Gładką Przełecz od Piątki. I po co? Ścieżka jak autostrada.
Mandaty są do 500zł ale Straż Parku może złożyć wniosek do sądu za drastyczne naruszenie przepisów.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 15, 2014 4:58 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
trekker powinien pamiętać ,wilk2 vel kurza wagina nie koniecznie że swego czasu Konrad miał kłopoty z policją min. za tolerowanie opisów dotyczących rezerwatów. Groziły mu konsekwencje ,a jedną z nich była chęć zamknięcia forum i jebnięcia tego wszystkiego dla spokoju. Jednym z warunków że "nas"nie zlikwiduje było nie pisanie publicznie o takich drogach o których pisaliście..
co innego dyskusja o niżnych rysach czy msw ,a o zamkniętej grani i rezerwatach.
Myślę że kolega z Wrocka to zrozumie ,gorzej z Kurzą Waginą II

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 15, 2014 6:04 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Z jednej strony nie powinno się o tym pisać, ale niektóre wydawnictwa na swoich mapach rysują jak wół "zakazane" drogi i chyba tylko w przypadku Tomanowej, widziałem opis: szlak zamknięty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 15, 2014 6:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Śpiący Rycerz tutaj odpowiadamy za siebie. Co robią inni to ich sprawa.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 15, 2014 6:55 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Śpiący Rycerz napisał(a):
ale niektóre wydawnictwa na swoich mapach rysują jak wół "zakazane



Że rysują ścieżki to jest ich sprawa. Skoro szlak jest zamknięty to jest zamknięty. Chcesz idź sam i zastanów się dwa razy zanim opublikujesz informacje na forum czy FB.
Uwierzcie TPN śledzi forum /a/, FB, strony www. Publikacja takich informacji jak wejście na Gładką Przełęcz, Bobrowiec a nie daj Boże Kominiarski Wierch będzie skutkowało grubym tłumaczeniem się przed Strażą Parku bo ma takie same uprawnienia jak Policja, SM czy Straż Graniczna a sprawy też kierują do Sądu.

Nie róbmy syfu.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 15, 2014 7:35 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
Na Gładkiej jest rezerwat?

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 15, 2014 7:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
gosia_pe napisał(a):
Na Gładkiej jest rezerwat?

A jakie to ma znaczenie?
Znajduje się na terenie parku narodowego, w obrębie którego to parku można poruszać się po wyznaczonych szlakach. [_ http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=3931 _]

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 15, 2014 8:02 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
prof.Kiełbasa napisał(a):
co innego dyskusja o niżnych rysach czy msw ,a o zamkniętej grani i rezerwatach.


raffi79. napisał(a):
Publikacja takich informacji jak wejście na Gładką Przełęcz


Gładką Przełęcz wrzuciłabym jednak do tego samego worka, co Niżnie lub MSW.

Oczywiście wiem, że te posty napisały dwie różne osoby. Tak tylko zagadałam.

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 15, 2014 8:10 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Chłopaki nie tylko o Gładkiej rozmawiali 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 15, 2014 8:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
gosia_pe napisał(a):
Gładką Przełęcz wrzuciłabym jednak do tego samego worka, co Niżnie lub MSW.


MSW czy Niżnie to teren udostępniony do turystyki/wspinaczki - Gładka od Piątki nie.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 15, 2014 10:03 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
raffi79. napisał(a):
Że rysują ścieżki to jest ich sprawa. Skoro szlak jest zamknięty to jest zamknięty. Chcesz idź sam i zastanów się dwa razy zanim opublikujesz informacje na forum czy FB.

Zgadzam się, toteż celowo nie podawałem wydawnictw(a). Stwierdzam jedynie, że takie informacje są rozpowszechniane w zasadzie pod nosem TPNu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 15, 2014 10:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Informacja o tym, że w jakimś miejscu jest ścieżka, był kiedyś szlak - podawana zwłaszcza w przewodniku - nie jest bezpośrednią zachętą. Natomiast entuzjastyczny opis tego jak było zeje...ie, poparty efektownymi fotografiami - zachętą jest.

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 17, 2014 10:51 am 
Zasłużony

Dołączył(a): So lip 13, 2013 1:14 pm
Posty: 189
prof.Kiełbasa napisał(a):
trekker powinien pamiętać ,wilk2 vel kurza wagina nie koniecznie że swego czasu Konrad miał kłopoty z policją min. za tolerowanie opisów dotyczących rezerwatów. Groziły mu konsekwencje ,a jedną z nich była chęć zamknięcia forum i jebnięcia tego wszystkiego dla spokoju. Jednym z warunków że "nas"nie zlikwiduje było nie pisanie publicznie o takich drogach o których pisaliście..
co innego dyskusja o niżnych rysach czy msw ,a o zamkniętej grani i rezerwatach.
Myślę że kolega z Wrocka to zrozumie ,gorzej z Kurzą Waginą II


A z ciekawości z jakiego paragrafu, którego kodeksu policja ścigała niby Konrada, rozumiem że to właściciel serwera na którym wisi forum ? Pytam bo jak swojego czasu kumpel ze studiów miał na swoim serwerze sklep z dopalaczami to jedyne co mogli zrobić to nasłali na niego Sanepid, który ,,wykrył'' odchody szczurów i dopiero wtedy zamknęli całe piętro serwerowe. Oczywiście kasy, która poszła wtedy z naszych podatków na odszkodowania dla dziesiątki przedsiębiorców lepiej nie zliczać no ale Tusk miał się czym w telewizji pochwalić przed kamerami. Później poszła ,,spec'' ustawa przepchnięta przez sejm w ekstremalnym tempie ale to już było ,,po jopkach''. Także gdzie niby w której ustawie czy kodeksie pisze, że nie można publikować publicznie opisów albo zdjęć z nielegala?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 18, 2014 7:11 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
To nie ma znaczenia.
Jeśli prowadzisz coś za darmo dla innych i nagle ktoś ze służby ma do Ciebie jakieś "ale" bo ktoś coś gdzieś zamieścił to nie szurasz o paragrafy na lewo i prawo tylko masz ochotę tym wszystkim pier.dolnąć. Tak było i tutaj ,poszła nie pisana umowa że sami będziemy siebie pilnować i dlatego istniejemy.
Trochę z innej beczki ,ale myślę że pasuje,
ostatnio po meczu w Radomiu kibice z Warszawy bluzgali jak to bywa na gospodarzy. Pomijam kwestie czy to słuszne i jaki ma poziom ,jednak każdy wychodzący z sektora gości miał wybór przyjmuje mandat 100zł za bluzganie w miejscu publicznym ,albo może przyjechać na rozprawę za 2 tyg (koszt przejazdu ,jedzenie )byłby niewiele mniejszy niż mandat przy założeniu że na 1 rozprawie się skończy. Tu nikogo nie interesowało że nie ma jak udowodnić winy bo na 150 osób trzeba by mieć na każdego dowód ,sprytnie obeszło się prawo i dostał każdy -odpowiedzialność zbiorowa.
Czasem poprostu nie chodzi o prawo,a o święty spokoj

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 18, 2014 11:15 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So lip 13, 2013 1:14 pm
Posty: 189
Święty spokój jest bardzo dobrym argumentem ale w naszym kraju za dużo osób chce go mieć i przez to kraj jest na takim poziomie na jakim jest. Ci ,,źli'' robią co chcą bo większość tych ,,dobrych'', którym by się coś chciało albo już dawno machła ręką albo wyjechała. O paragraf pytałem z ciekawości, a po za tym są jeszcze sposoby aby się ukryć w internecie jeśli nawet chodzi o tak wybitne przestępstwo jakim jest łażenie poza szlakiem. Koniec ględzenia nie na temat z mojej strony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 19, 2014 5:51 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 11, 2011 1:58 pm
Posty: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Byłabym wdzięczna za informacje o tym, czego mogę się spodziewać po szlaku na Szpiglasową Przełęcz zimą.
Latem jest banalny, ale sytuacja pewnie diametralnie się zmienia, kiedy leży tam śnieg. Planuję się tam wybrać między 8 a 11 grudnia, doświadczenie zimowe mam na razie niewielkie - Morskie Oko i Czarny Staw, Murowaniec i Kasprowy Wierch zielonym szlakiem z Kuźnic (plus Kopa Kondracka i Grześ wczesną zimą, ale prawie nie było wtedy śniegu, więc to chyba niewiele wnosi).
Sprzętem, poza kijkami i małymi raczkami turystycznymi, nie dysponuję. Mam zamiar nocować w MOKu i stamtąd przejść się na przełęcz i z powrotem.

Chciałabym się dowiedzieć, czy można się tam wybrać bez zimowego szpeju, a jeśli nie, to czy to dobry szlak na pierwszy raz w rakach i z czekanem (w razie potrzeby wypożyczę).

Po zimowym Kasprowym chcę po prostu pójść krok dalej i tylko Szpiglasowa przychodzi mi do głowy :roll:

_________________
Vill'em all


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 19, 2014 6:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
W ramach wdzięczności - odszukaj samodzielnie i przeczytaj liczne na tym Forum listy, posty, dyskusje, pyskówki - na interesujący Cię temat. W jak najszerszym aspekcie problemu - począwszy od antycypacji rzeczywistej pogody jaka będzie pomiędzy 8-11 grudnia na rzeczonym szlaku, poprzez samodzielną interpretację własnego doświadczenia w wędrowaniu po turystycznych szlakach w warunkach zimowych (w kilku wariantach: śnieg, śnieg przepadający, śnieg kopny, śnieg zlodzony, brak śniegu, trochę śniegu i lód, sama zamarznięta woda, deszcz, deszcz ulewny, mgła, mgła, śnieg z deszczem i deszcz, zamieć śnieżna, wiatr, potężny wiatr, ostre Słońce, etc... a skończywszy na prawdopodobieństwie zarezerwowania noclegu w MOku w planowanym przez Ciebie terminie - w zależności od przedterminowych prognoz pogody.
A tak poza tym - choć ceprostrada z MOka na przełęcz generalnie nie jest odśnieżana - to daje radę się nią przespacerować nieomal w każdych warunkach. Czasem trzeba uważać na lawiny, czasem na niedźwiedzie...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 20, 2014 5:56 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Villemo napisał(a):
Planuję się tam wybrać między 8 a 11 grudnia,


Nie widzę obecnie żeby wtym okresie było bardzo dużo śniegu i nie dało się przejść.
Wejście na Szpiglasową od Moka po dużych opadach śniegu jest bardzo niebezpieczne i zagrożone lawinami. Zdarzają sie wypadki śmiertelne.

Kolejna sprawa. Kolejna zasada powyżej schronisk masz mieć raki i czekan możesz trafić na duże oblodzenie i nic nie zrobisz. Wiem że jest to śmieszne ale wielokrotnie wracałem z Hali do Kuźnic w rakach.

Zapytaj o warunki koło 5XII i będzie dużo wiadomo czy bedzie trzeba.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 20, 2014 8:42 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
raffi79. napisał(a):
Zdarzają sie wypadki śmiertelne.

W tamtym roku jak dobrze pamiętam kogoś tam sprzątnęło.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 20, 2014 9:01 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
batmik napisał(a):
W tamtym roku jak dobrze pamiętam kogoś tam sprzątnęło.



Tak dokładnie. Poruszali się wariantem letnim a lawina nie była duża i porwała chłopaka.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 21, 2014 9:58 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 11, 2011 1:58 pm
Posty: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dziękuję za odpowiedzi. Na razie prognozy wyglądają dobrze, ale jeśli nasypie śniegu, to nie będę ryzykować.

raffi79. napisał(a):
Kolejna zasada powyżej schronisk masz mieć raki i czekan możesz trafić na duże oblodzenie i nic nie zrobisz. Wiem że jest to śmieszne ale wielokrotnie wracałem z Hali do Kuźnic w rakach.


Okej, to w tej kwestii nie mam już wątpliwości :)

_________________
Vill'em all


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 22, 2014 6:57 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Villemo napisał(a):
Na razie prognozy wyglądają dobrze,


Nie wyglądają.


Jeszcze tylko jutro słonecznie i powrót opadów śniegu już od poniedziałku.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lis 23, 2014 12:05 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
raffi79. napisał(a):
powrót opadów śniegu już od poniedziałku.


Czyli dobrze :mrgreen:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lis 23, 2014 10:12 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 14, 2014 9:18 pm
Posty: 61
Mam jeden dzień wolny w grudniu, będę 6:30 w Zakopcu. (lub dojazd w inne miejsce busem z Kato)

Co polecacie na cały dzień chodzenia dla początkującego ? Sprzęt jakiś brać ?

Jeżeli będzie w miarę pogoda to chcę zobaczyć jakieś ładne widoki tak po prostu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lis 23, 2014 10:21 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
Do grudnia się może dużo pozmieniać, łącznie z tym, że obecny śnieg może stopnieć, a może też konkretnie dosypać. Jak chcesz ładne widoki w bezpiecznej opcji, to idź na Rusinową Polanę plus Gęsią Szyję. Dzień jest krótki, więc jak zrobisz odpowiednio dużo odpoczynków, to wyprawa może się zrobić całodniowa ;). Ja widok z Rusinowej uwielbiam...

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lis 30, 2014 4:16 pm 
Weteran

Dołączył(a): N cze 02, 2013 2:57 pm
Posty: 126
Lokalizacja: Kraków / Zakopane
Jeżeli ktoś potrafi zaproponować 3 trasy w Tatrach Wysokich to będę wdzięczny.

- trasy z najłatwiejszych jeżeli chodzi o Wysokie
- 1 dniowe
- jeżeli jest wybór to czym bliżej "granicy" z Zachodnimi tym lepiej

Na start w końcu Kościelec od Stawu Czarnego.
Przez najbliższe 10 dni będę pewnie sporo chodził to od razu pytam o kolejne łatwe trasy - jak na takowe w Wysokich mogę liczyć.
Doświadczenie: całe Zachodnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 512, 513, 514, 515, 516, 517, 518 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL